Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетi мен оның қарауындағы жекелеген кәсiпорындардың кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 26 қыркүйек N 1248
Ормандар мен жануарлар дүниесiн басқаруды одан әрi оңтайландыру және оларды пайдалануға бақылауды күшейту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң республикалық мемлекеттiк кәсiпорындары (бұдан әрi - Кәсiпорындар) олардың қызметiнiң негiзгi мәнi сақталу шартымен коммуналдық меншiкке берiлсiн.
2. Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп, облыстар әкiмдерiмен келiсiм бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен Кәсiпорындарды қабылдау-беру жөнiнде қажетті ұйымдастыру iс-шараларын жүзеге асырсын.
3. Облыстар әкiмдерi Кәсiпорындардың мемлекеттiк қайта тiркелуiн заңнамада белгiленген тәртiппен қамтамасыз етсiн және осы қаулыны іске асыру жөнiнде өзге де қажетті шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетi мен оның қарауындағы жекелеген ұйымдардың мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 10 ақпандағы N 198 P000198_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 5-6, 74-құжат):
Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң қарауындағы ұйымдардың тiзбесiнде:
мына жолдар алынып тасталсын:
"Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Ақтау орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Ақтөбе орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Атырау орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Арқа орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Батыс орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Баян орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Жетiсу орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Қаратал орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Көкше орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Қостанай орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Оңтүстiк орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Сыр бойы орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Солтүстiк орманы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Шаруашылық жүргізу құқығындағы "Тараз орманы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Шаруашылық жүргізу құқығындағы "Шығыс орманы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны".
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.

Некоторые вопросы Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан и отдельных предприятий, находящихся в его ведении
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2001 года N 1248
В целях дальнейшей оптимизации управления лесами и животным миром и усиления контроля за их использованием Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Передать республиканские государственные предприятия Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее - Предприятия) в коммунальную собственность на условиях сохранения их основного предмета деятельности согласно приложению.
2. Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды совместно с Министерством финансов Республики Казахстан по согласованию с акимами областей в установленном законодательством порядке осуществить необходимые организационные мероприятия по приему-передаче Предприятий.
3. Акимам областей обеспечить в установленном законодательством порядке государственную перерегистрацию Предприятий и принять иные необходимые меры по реализации настоящего постановления.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2000 года N 198 P000198_ "Вопросы Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан и отдельных организаций, находящихся в его ведении" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 5-6, ст. 74):
в Перечне организаций, находящихся в ведении Комитета лесного,
рыбного и охотничьего хозяйства Министерства природных ресурсов и охраны
окружающей среды Республики Казахстан:
строки:
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Актау орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Актобе орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Атырау орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Арка орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Батыс орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Баян орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Жетысу орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Каратал орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Кокше орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Костанай орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Онтустук орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Сырбоиы орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Солтустук орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Тараз орманы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Шыгыс орманы" исключить.

5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2001 жылғы 26 қыркүйектегi
N 1248 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған
ортаны қорғау министрлiгi Орман, балық және аңшылық
шаруашылығы комитетiнiң коммуналдық меншiкке берiлетiн
республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарының
ТIЗБЕСI
---------------------------------------------------------------------
Кәсiпорындардың атауы        !        Облыстардың атауы
---------------------------------------------------------------------
1.  "Ақтау орманы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны (шаруашылық
жүргiзу құқығында)                       Маңғыстау облысы
2.  "Ақтөбе орманы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны (шаруашылық
жүргiзу құқығында)                       Ақтөбе облысы
3.  "Атырау орманы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны (шаруашылық
жүргiзу құқығында)                       Атырау облысы
4.  "Арқа орманы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны (шаруашылық
жүргiзу құқығында)                       Қарағанды облысы
5.  "Батыс орманы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны (шаруашылық
жүргiзу құқығында)                       Батыс Қазақстан облысы
6.  "Баян орманы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны (шаруашылық
жүргiзу құқығында)                       Павлодар облысы
7.  "Жетiсу орманы" республикалық
мемлекеттік кәсiпорны (шаруашылық
жүргізу құқығында)                       Алматы облысы
8.  "Қаратал орманы" республикалық
мемлекеттік кәсiпорны (шаруашылық
жүргізу құқығында)                       Алматы облысы
9.  "Көкше орманы" республикалық
мемлекеттік кәсiпорны (шаруашылық
жүргізу құқығында)                       Ақмола облысы
10. "Қостанай орманы" республикалық
мемлекеттік кәсiпорны (шаруашылық
жүргізу құқығында)                       Қостанай облысы
11. "Оңтүстiк орманы" республикалық
мемлекеттік кәсiпорны (шаруашылық
жүргізу құқығында)                     Оңтүстік Қазақстан облысы
12. "Сыр бойы орманы" республикалық
мемлекеттік кәсiпорны (шаруашылық
жүргізу құқығында)                       Қызылорда облысы
13. "Солтүстiк орманы" республикалық
мемлекеттік кәсiпорны (шаруашылық
жүргізу құқығында)                    Солтүстiк Қазақстан облысы
14. "Тараз орманы" республикалық
мемлекеттік кәсiпорны (шаруашылық
жүргізу құқығында)                       Жамбыл облысы
15. "Шығыс орманы" республикалық
мемлекеттік кәсiпорны (шаруашылық
жүргізу құқығында)                       Шығыс Қазақстан облысы
---------------------------------------------------------------------

5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 сентября 2001 года N 1248
Перечень
республиканских государственных предприятий
Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства
Министерства природных ресурсов и охраны
окружающей среды Республики Казахстан,
передаваемых в коммунальную собственность
___________________________________________________________________________
Наименование предприятия           !   Наименование области
_________________________________________!_________________________________
1.  Республиканское государственное
предприятие "Актау орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Мангистауская область
2.  Республиканское государственное
предприятие "Актобе орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Актюбинская область
3.  Республиканское государственное
предприятие "Атырау орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Атырауская область
4.  Республиканское государственное
предприятие "Арка орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Карагандинская область
5.  Республиканского государственное
предприятие "Батыс орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Западно-Казахстанская область
6.  Республиканское государственное
предприятие "Баян орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Павлодарская область
7.  Республиканское государственное
предприятие "Жетысу орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Алматинская область
8.  Республиканское государственное
предприятие "Каратал орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Алматинская область
9.  Республиканское государственное
предприятие "Кокше орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Акмолинская область
10. Республиканское государственное
предприятие "Костанай орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Костанайская область
11. Республиканское государственное
предприятие "Онтустук орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Южно-Казахстанская область
12. Республиканское государственное
предприятие "Сырбоиы орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Кызылординская область
13. Республиканское государственное
предприятие "Солтустук орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Северо-Казахстанская область
14. Республиканское государственное
предприятие "Тараз орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Жамбылская область
15. Республиканское государственное
предприятие "Шыгыс орманы"
(на праве хозяйственного ведения)        Восточно-Казахстанская область
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)