Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Сауд Арабиясы Корольдiгi Yкiметiнiң арасындағы "А.Н. Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны жанында Кардиохирургия орталығын құру жобасын іске асыруға Сауд Арабиясы Корольдiгi Yкiметiнiң грантын тарту жөнiндегi өзара түсiнiстiк туралы меморандумға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 9 қазан N 1301
"Сауд Арабиясы Корольдiгi Yкiметiнiң грантын тарту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 20 қаңтардағы N 83 P010083_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Сауд Арабиясы Корольдiгi Yкiметiнiң арасындағы "А.Н. Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны жанында Кардиохирургия орталығын құру жобасын іске асыруға Сауд Арабиясы Корольдiгi Yкiметiнiң грантын тарту жөнiндегi өзара түсiнiстiк туралы меморандумның жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Сауд Арабиясы Корольдiгiндегi Төтенше және Өкiлеттi елшiсi Бағдат Құлтайұлы Әмiреевке Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң атынан Меморандумның жобасына қағидаттық сипаты жоқ өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге рұқсат ете отырып, Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Сауд Арабиясы Корольдiгi Yкiметiнiң арасындағы "А.Н. Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны жанында Кардиохирургия орталығын құру жобасын іске асыруға Сауд Арабиясы Корольдiгi Yкiметiнiң грантын тарту жөнiндегi өзара түсiнiстiк
туралы меморандумға қол қоюға өкiлеттiк берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі
тартылатын грант қаражатының мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Сауд Арабиясы Корольдiгi
Yкiметiнiң арасындағы "А.Н. Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми
орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны жанында
Кардиохирургия орталығын құру жобасын іске асыруға Сауд Арабиясы
Корольдiгi Yкiметiнiң грантын тарту жөнiндегi өзара түсiнiстiк туралы
меморандум
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын, Қазақстан Республикасының Yкiметi
мен Сауд Арабиясы Корольдiгiнiң Yкiметi,
өзара ынтымақтастық қағидаттарын негiзге ала отырып,
"А.Н. Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының жанында Кардиохирургия орталығын (бұдан әрi - Жоба) iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың шеңберiн белгiлеу ниетiн ескере отырып,
төмендегiлер туралы келiстi:
1. Жоба Сауд Арабиясы Корольдiгi Yкiметiнiң желiсi бойынша берiлетiн гранттың қаражаты есебiнен қазақстан тарабы бөлген жер телiмiнде жүзеге асырылады.

О подписании Меморандума о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Королевства Саудовская Аравия о привлечении гранта Правительства Королевства Саудовская Аравия на реализацию проекта создания Центра кардиохирургии при Республиканском государственном казенном предприятии "Научный Центр хирургии им. А.Н. Сызганова"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2001 года N 1301
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 января 2001 года N 83 P010083_ "О привлечении гранта Правительства Королевства Саудовская Аравия" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить проект Меморандума о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Королевства Саудовская Аравия о привлечении гранта Правительства Королевства Саудовская Аравия на реализацию проекта создания Центра кардиохирургии при Республиканском государственном казенном предприятии "Научный Центр хирургии им. А.Н. Сызганова".
2. Уполномочить Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан в Королевстве Саудовская Аравия Амреева Багдада Култаевича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Меморандум о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Королевства Саудовская Аравия о привлечении гранта Правительства Королевства Саудовская Аравия на реализацию проекта создания Центра кардиохирургии при Республиканском государственном казенном предприятии "Научный Центр хирургии им. А.Н. Сызганова", разрешив ему вносить в проект Меморандума изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения обеспечить целевое использование средств привлекаемого гранта.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Меморандум о взаимопонимании
между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Королевства Саудовская Аравия о
привлечении гранта Правительства Королевства Саудовская
Аравия на реализацию проекта создания Центра
кардиохирургии при Республиканском государственном
казенном предприятии "Научный Центр хирургии
им. А.Н.Сызганова"
Правительство Республики Казахстан и Правительство Королевства Саудовская Аравия, далее именуемые Сторонами,
основываясь на принципах взаимного сотрудничества,
исходя из желания установить рамки мероприятий по реализации проекта создания Центра кардиохирургии (далее - больница) при Республиканском государственном казенном предприятии "Научный Центр хирургии им. А.Н.Сызганова (далее - Проект),
согласились о нижеследующем:
Проект будет осуществлен за счет средств гранта, предоставляемого по линии Правительства Королевства Саудовская Аравия, на участке земли, отведенном казахстанской стороной.

1.1. Осы меморандумға қоса берiлген жалпы жоспарға сәйкес кардиохирургия мамандығындағы жобаға сай аурухана "А.Н. Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорыны базасында ғимаратының құрылысын салу үшiн бөлiнген жер телiмiнде Алматы қаласында орналастырылады.
1.2. Бес миллион АҚШ доллары сомасындағы грант мынадай мақсаттарды орындауға арналады:
- қазақстан тарабы дайындаған, бастапқы деректерге сәйкес үш миллион екi жүз мың АҚШ доллары сомасына жалпы алаңы 4495 шаршы метр аурухана ғимаратының құрылысын салуға;
- бiр миллион сегiз жүз мың АҚШ доллары сомасына медициналық жабдықтарды сатып алуға.
1.3. Қазақстан тарабы "А.Н. Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны тұлғасында сауд тарабына жобаның эскиздерi мен жұмыс бабындағы сызбаларын дайындау үшiн аурухананың қажеттiлiктерi, қызметiнiң бейiнi, мазмұны, жалпы бағдарламасы туралы мәлiметтердi бередi.
2. Сауд тарабы Сауд Арабиясы Корольдiгi Yкiметiнiң Қаржы және ұлттық экономика министрлiгi тұлғасында мыналарды жүзеге асырады:
2.1. Жобаның макетiн, құжаттамасын және жұмыс бабындағы сызбаларын дайындайды әрi сауд инженерлiк консультативтiк бюросы арқылы Жобаның iске асырылуының барысын техникалық қадағалауды Қазақстан Республикасына сауд техникалық тобының сапары барысында қазақстандық тарап берген ұсыныстарға сәйкес жүзеге асырады.
2.2. Аурухананың эскизiн қазақстандық тарабы мақұлдағаннан кейiн Жобаны аурухананың құрылысын салу жөнiндегi конкурсқа олардың қатысуы үшiн қазақстандық және саудтықтардың мамандандырылған компанияларының қарауына жiбередi.
2.3. Консультативтiк бюро растаған мердiгердiң есептерiнiң негiзiнде жұмыстардың орындалуы барысына қарай Жобаны қаржыландыруды жүзеге асыратын болады.
3. Қазақстан тарабы мыналарды жүзеге асырады:
3.1. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аурухананы жабдықтармен толықтыру және ғимаратының құрылысын салу үшiн қажеттi, Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелiнетiн, акцизделенетiндерiнен басқа, тауарлар импортына кеден баждарын, қосылған құн салығын салудан босатады.
3.2. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Сауд Арабиясы Корольдiгiнiң Yкiметi грантының қаражаты есебiнен Қазақстан Республикасындағы мердiгерлiк компания, сондай оның қызметшiлерiне, жұмысшыларына немесе Жобаның мердiгерiмен бiрге жұмыс істейтiн адамдарға жүргiзiлетiн төлемдер әлеуметтiк салықтан босатылады.
3.3. Консультативтiк бюроға макеттердi, сызуларды дайындаумен, Жобаны iске асыру барысын бақылаумен байланысты қызметте көмек көрсетедi.

1.1. Согласно проекту больница со специализацией кардиохирургия будет находиться в городе Алматы на базе Республиканского государственного казенного предприятия "Научный Центр хирургии им. А.Н. Сызганова" на участке земли, отведенном для строительства здания, согласно приложенному к настоящему Меморандуму общему плану.
1.2. Грант в сумме пять миллионов долларов США предназначен для выполнения следующих задач:
- строительство здания больницы, состоящего из нескольких этажей с общей площадью 4495 кв. метров, на сумму три миллиона двести тысяч долларов США согласно предварительным данным, подготовленным казахстанской стороной;
- приобретение медицинского оборудования на сумму один миллион восемьсот тысяч долларов США.
1.3. Казахстанская сторона, в лице Республиканского государственного казенного предприятия "Научный Центр хирургии им. А.Н.Сызганова", представит саудовской стороне данные о потребностях, профиле, содержании, общей программе деятельности больницы для подготовки эскизного проекта и рабочих чертежей проекта.
2. Саудовская сторона, в лице Министерства финансов и национальной экономики Королевства Саудовская Аравия, осуществит следующее:
2.1. Подготовит макет, документацию и рабочие чертежи проекта и через саудовское инженерное консультативное бюро будет осуществлять технический надзор за ходом реализации Проекта согласно предложениям, представленным казахстанской стороной, в ходе визита саудовской технической группы в Республику Казахстан.
2.2. Представит Проект на рассмотрение специализированным казахстанским и саудовским компаниям для участия их в конкурсе по строительству больницы, после одобрения казахстанской стороной эскиза больницы.
2.3. Будет осуществлять финансирование Проекта по ходу выполнения работ на основании отчетов подрядчика, подтвержденных консультативным бюро.
3. Казахстанская сторона осуществит следующее:
3.1. Освободит от обложения таможенными пошлинами, налогом на добавленную стоимость импорт товаров, кроме подакцизных, ввозимых на таможенную территорию Республики Казахстан, необходимых для укомплектации оборудованием и строительства здания больницы, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3.2. Освободит от социального налога выплаты, произведенные за счет средств гранта Правительства Королевства Саудовская Аравия, для компании- подрядчика в Республике Казахстан, а также ее служащих, рабочих или лиц, работающих вместе с подрядчиком Проекта, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3.3. Будет оказывать содействие консультативному бюро в деятельности,
связанной с подготовкой макетов, чертежей, контролем за ходом реализации
Проекта.

3.4. Ғимараттың қасбетiнде араб және қазақ тiлдерiнде осы Жоба Сауд
Арабиясы Корольдiгi Yкiметi грантының қаражаты есебiнен жүзеге асырылғанын
түсiндiретiн ескерткiш тақтаны орнатады.
Меморандум, Тараптардан оның күшiне енуi үшiн қажеттi барлық
мемлекетiшiлiк рәсiмдердiң орындалуы туралы соңғы жазбаша хабарлама
алынған күнiнен бастап күшiне енедi.
Эр-Рияд қаласында қыжыраның 1422 жылғы "____"__________, бұл 2001
жылғы "____"__________ сәйкес, әрқайсысы қазақ, араб, орыс және ағылшын
тiлдерiнде екi данада әзiрленген, мұның өзiнде барлық мәтiннiң күшi
бiрдей. Келiспеушiлiктер орын алған жағдайда, ағылшын мәтiнi негiзге
алынады.
Қазақстан Республикасының         Сауд Арабиясы Корольдiгiнiң
Yкiметi үшiн                        Yкiметi үшiн
____________________________      ____________________________
Қазақстан Республикасының
Сауд Арабиясы Корольдiгiндегi
Төтенше және Өкiлеттi Елшiсi
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

3.4. Установит памятную доску на фасаде здания с текстом на арабском
и казахском языках, поясняющим, что данный Проект осуществлен за счет
средств гранта Правительства Королевства Саудовская Аравия.
Меморандум вступает в силу со дня последнего письменного уведомления
о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его
вступления в силу.
Подписано в городе Эр-Рияд "__"_____ 1422 Хиджры, что соответствует
"__"______ 2001 года, в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском,
арабском, русском и английском языках, причем все тексты имеют одинаковую
силу. В случае разногласий английский текст будет взят за основу.
За Правительство                    За Правительство
Республики Казахстан            Королевства Саудовская Аравия
______________________________           ____________________
Чрезвычайный и Полномочный
Посол Республики Казахстан в
Королевстве Саудовская
Аравия Амреев
Багдад Култаевич
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Пучкова О.Я.)