Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігінің "Республикалық кәсіби аурулар клиникасы", "Кәсіби патология клиникасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарын және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Физиология және еңбек гигиенасы институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 29 қазан N 1370
Еңбек гигиенасы, кәсіби аурулардың алдын алу және оларды емдеу мәселелеріндегі бірыңғай ғылыми-практикалық жұмысты жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігінің "Республикалық кәсіби аурулар клиникасы", "Кәсіби патология клиникасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Физиология және еңбек гигиенасы институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны оларды Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігінің "Еңбек гигиенасы мен кәсіби аурулар ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына (бұдан әрі - Кәсіпорын) қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсіпорын қызметінің негізгі мәні:
1) кәсіби патология саласында мамандандырылған медициналық, сараптамалық көмек көрсету;
2) кәсіби патология саласында ғылыми-зерттеу қызметі;
3) кәсіби патология саласында мамандарды даярлау және қайта даярлау болып белгіленсін.
3. Кәсіпорынды мемлекеттік басқару, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функциясын жүзеге асыратын орган Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Кәсіпорынның Жарғысын бекітсін және оны әділет органдарында тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) <*>
Ескерту. 2)-тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1111  қаулысымен .
3) "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 3 желтоқсандағы N 1852  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 53, 527-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігінің қарауындағы ұйымдарының тізбесінде:
"2. Мемлекеттік кәсіпорындар" бөлімінде:

О реорганизации республиканских государственных казенных предприятий "Республиканская клиника профессиональных заболеваний", "Профпатологическая клиника" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения и Республиканского государственного казенного предприятия "Институт физиологии и гигиены труда" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2001 года N 1370
В целях осуществления единой научно-практической работы в вопросах гигиены труда, профилактики и лечения профессиональных заболеваний Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать республиканские государственные казенные предприятия "Республиканская клиника профессиональных заболеваний", "Профпатологическая клиника" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения и Республиканское государственное казенное предприятие "Институт физиологии и гигиены труда" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем их слияния в Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный центр гигиены труда и профессиональных заболеваний" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения (далее - Предприятие).
2. Определить основным предметом деятельности Предприятия:
1) оказание специализированной медицинской, экспертной помощи в области профессиональной патологии;
2) научно-исследовательскую деятельность в области профессиональной патологии;
3) подготовку и переподготовку специалистов в области профессиональной патологии.
3. Определить органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения.
4. Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения в установленном законодательством порядке:
1) утвердить Устав Предприятия и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) (Подпункт 2) утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111 )
3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 1852 P991852_ "Вопросы Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 53, ст. 527):
в Перечне организаций, находящихся в ведении Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "2. Государственные предприятия":

реттік нөмірлері 38, 39-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 70-жолмен толықтырылсын:
"70. Еңбек гигиенасы және кәсіби аурулар ұлттық орталығы".
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

строки, порядковые номера 38, 39, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 70, следующего содержания:
"70. Национальный центр гигиены труда и профессиональных заболеваний".
6. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан