"Авиаөнеркәсiп" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 29 қараша N 1542
Республикада авиация өнеркәсiбiн ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Жарғылық капиталына мемлекеттiң жүз пайыз қатысуымен "Авиаөнеркәсiп" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) құрылсын.
2. Қоғам қызметiнiң негiзгi мәнi:
авиация техникасын өндiрудi, жөндеудi және техникалық қызмет көрсетiлуiн ұйымдастыру;
әзiрлеушiнiң бюллетеньдерi бойынша әуе кемелерiн жетiлдiрудi және қайта жабдықталуын орындау;
авиация өнеркәсiбi үшiн кадрлар даярлауға қатысу;
авиация өнеркәсiбiнiң ақпараттық-кiтапханалық орталықтарын құру және дамыту болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамамен белгiленген тәртiппен:
Қоғамның жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгiне 2001 жылға арналған республикалық бюджетте табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтпеген шығыстарға көзделген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң резервiнен Қоғамның жарғылық қорын қалыптастыру үшiн 77500 (жетпiс жетi мың бес жүз) теңге бөлiнсiн. Z000131_
5. Алматы қаласының әкiмiне Қоғамды орналастыру үшiн үй-жай бөлу мүмкiндiгiн қарастыру ұсынылсын.
6. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 P990405_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi коммуналдық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Алматы қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 123-57- жолмен толықтырылсын:
"123-57. "Авиаөнеркәсiп" ЖАҚ";
2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 P990659_ қаулысына:
Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге, өзге де
мемлекеттiк органдарға берiлетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы
акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк
үлестерiнiң тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi" деген
бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 237-1-жолмен толықтырылсын:
"237-1 "Авиаөнеркәсiп" ЖАҚ";

О создании закрытого акционерного общества "Авиапром"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2001 года N 1542
В целях организации авиационной промышленности в республике Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать закрытое акционерное общество "Авиапром" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее - Общество).
2. Определить основным предметом деятельности Общества:
организацию производства, ремонта и технического обслуживания авиационной техники;
выполнение доработок и переоборудования воздушных судов по бюллетеням разработчика;
участие в подготовке кадров для авиационной промышленности;
создание и развитие информационно-библиотечных центров авиационной промышленности.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
утвердить устав и обеспечить государственную регистрацию Общества в органах юстиции;
принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Выделить Министерству экономики и торговли Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2001 год на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иные непредвиденные расходы 77500 (семьдесят семь тысяч пятьсот) тенге для формирования уставного капитала Общества.
5. Рекомендовать акиму города Алматы рассмотреть возможность выделения помещения для размещения Общества.
6. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-57, следующего содержания:
"123-57 ЗАО "Авиапром";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
раздел "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 237-1, следующего содержания:
"237-1 ЗАО "Авиапром".

7. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Жұманазарова А.Б.

7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)