Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 26 маусымдағы N 942 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 14 желтоқсан N 1639. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Жекешелендiру объектiлерiн сатудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 26 маусымдағы N 942 P000942_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 27, 317-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жекешелендiру объектiлерiн сатудың ережесiнде:
кiрiспе "жекешелендiру" деген сөздiң алдынан "аукциондар мен тендерлерде" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
3) тармақшадағы "заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарындағы акциялар мен үлестер" деген сөздер "акционерлiк қоғамдардың акциялары мен шаруашылық серiктестiктердiң жарғылық капиталдарындағы үлестер" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 17-1) тармақшамен толықтырылсын:
"17-1) "Ағымдағы баға" - аукционда сауда-саттық барысында қалыптасатын жекешелендiру объектiсiнiң бағасы;";
19) тармақшадағы "ұсынған сауда-сатыққа Қатысушы" деген сөздер "ұсынған тендерге Қатысушы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "мемлекеттiк мүлiкке иелiк етуге, пайдалануға және билiк етуге" деген сөздер "осындай шешiм қабылдауға" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың бiрiншi абзацындағы "ол сатылғанға" деген сөздер "сатып алушыға меншiк құқығы көшкенге" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "ерекше" деген сөз алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) жекешелендiру әрбiр объектiсi бойынша сауда-саттықтардың түрiн
айқындау;";
10-тармақта:
1) тармақшадағы "заңды тұлғалар" деген сөздер "шаруашылық
серiктестiктер" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақтың бiрiншi абзацындағы "7" деген сан "5" деген санмен
ауыстырылсын;
13-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссия Сатушының тапсырмасы бойынша мынадай функцияларды жүзеге
асырады:";
24-тармақтағы "сауда-саттықтардың өтуiне бiр күн" деген сөздер "тендердiң өтуiне бiр күн және аукционның өтуiне бiр сағат" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнiне қатысы жоқ;
25-тармақта:
4) тармақшадағы "коммерциялық" деген сөздiң алдынан "жабық конвертте берiлетiн" деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) инвестициялық тендерге қатысу үшiн жекешелендiру объектiсiн сатып алу бағасы туралы ұсыныс көрсетiлген өтiнiм және инвестициялық бағдарлама (бизнес-жоспар) жабық конвертте берiледi;";
сегiзiншi абзацтағы "Заңды тұлғалар" деген сөздер "Қазақстан
Республикасының заңды тұлғалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацтағы "жарғылық капиталдағы мемлекеттiң үлесi туралы
және" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"Шетелдiк заңды тұлғалар құрылтай құжаттарын орыс тiлiндегi
нотариалдық расталған аудармасымен ұсынады.";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года № 942
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2001 года № 1639. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.08.2011 № 920 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года N 942 P000942_ "Об утверждении Правил продажи объектов приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 27, ст.317) следующие изменения и дополнения:
в Правилах продажи объектов приватизации, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу дополнить словами "на аукционах и тендерах";
в пункте 1:
в подпункте 3) слова "акции и доли в уставных капиталах юридических
лиц" заменить словами "акции акционерных обществ и доли в уставных
капиталах хозяйственных товариществ";
дополнить подпунктом 17-1) следующего содержания:
"17-1) "Текущая цена" - цена объекта приватизации, складывающаяся в
ходе торгов на аукционе;";
в подпункте 19) слова "комиссии, предложивший" заменить словами
"комиссии предложил";
в пункте 2 слова "владеть, пользоваться и распоряжаться
государственным имуществом" заменить словами "на принятие такого решения";
в абзаце первом пункта 5 слова "его продажи" заменить словами
"перехода прав собственности к покупателю";
в пункте 8:
в абзаце первом исключить слова "Исключительными";
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) определение вида торгов по каждому объекту приватизации;";
в пункте 10:
в подпункте 1) слова "юридические лица" заменить словами
"хозяйственные товарищества";
в абзаце первом пункта 12 цифру "7" заменить цифрой "5";
в пункте 13:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Комиссия по поручению Продавца осуществляет следующие функции:";
в пункте 24 после слова "проведения":
дополнить словами "тендера и за один час до проведения аукциона";
слово "торгов" исключить;
в пункте 25:
в подпункте 4) после слова "тендере" дополнить словами ", которая
подается в закрытом конверте,";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) для участия в инвестиционном тендере заявка с указанием предложения о цене покупки объекта приватизации, и инвестиционная программа (бизнес-план) подаются в закрытом конверте;";
в абзаце восьмом после слов "Юридические лица" дополнить словами "Республики Казахстан";
в абзаце девятом исключить слова "о доле государства в уставном капитале и";
дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"Иностранные юридические лица представляют учредительные документы с нотариально заверенным переводом на русский язык.";

27-тармақтың 1) тармақшасы "Қатысушыдан" деген сөзден кейiн
"аукционға" деген сөзбен толықтырылсын;
30-тармақтың үшiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ең төменгi баға белгiленген жағдайда, жекешелендiру объектiсi одан
төмен бағаға сатыла алмайды.";
35-тармақтың соңғы сөйлемiндегi "10" деген сан "5" деген санмен
ауыстырылсын;
42-тармақтағы "5-15" деген сандар "1-15" деген сандармен ауыстырылсын;
56-тармақтың 1) тармақшасындағы "5" деген сан "10" деген санмен
ауыстырылсын;
58-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Егер қамтамасыз етудің өзге тәсілі сатып алу-сату шартымен
көзделмесе, сатып алушы алған жекешелендіру объектісіне Сатушының кепіл
құқығы төлемдердің уақытылы өтелуін қамтамасыз етуге қызмет етеді.";
59-тармақтың үшінші абзацы алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

подпункт 1) пункта 27 после слова "выставленных" дополнить словами "на аукцион";
абзац третий пункта 30 изложить в следующей редакции:
"В случае установления минимальной цены, объект приватизации не может быть продан ниже таковой.";
в последнем предложении пункта 35 цифру "10" заменить цифрой "5";
в пункте 42 цифры "5-15" заменить цифрами "1-15";
в подпункте 1) пункта 56 цифру "5" заменить цифрой "10";
пункт 58 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Обеспечением своевременного погашения платежей служит право залога Продавца на приобретенный покупателем объект приватизации, если иной способ обеспечения не предусмотрен договором купли-продажи.";
абзац третий пункта 59 исключить.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)