2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап Зейнетақы төлеу жөнiндегі мемлекеттiк орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiнiң мөлшерін арттыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 11 қаңтар N 31
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап Зейнетақы төлеу жөнiндегі мемлекеттiк орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерi:
1) 1-тармақтың 2) тармақшасының үшiншi абзацында және 2-тармақта көрсетiлгеннен басқа, 1994 жылғы 1 қаңтарға дейiн тағайындалған зейнетақылар - алып жүрген зейнетақы мөлшерiнiң 25 процентiне;
2) 1994 жылғы 1 қаңтардан бастап 1997 жылғы 31 желтоқсан кезеңiнде тағайындалған зейнетақылар;
1994 жылғы 1 қаңтарға дейiн тағайындалған және зейнетақы тағайындалғаннан кейiнгі жұмыс iстеген екi жылғы анағұрлым жоғары жалақысынан қайта есептелген зейнетақылар - алып жүрген зейнетақы мөлшерiнен, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 14 қыркүйектегi N 1199 қаулысымен мақұлданған 2001 жылғы тұтыну бағаларының орташа жылдық индексiне;
3) 1998 жылғы 1 қаңтар - 2001 жылғы 31 желтоқсанда тағайындалған, 2-тармақта көрсетiлгеннен басқа зейнетақылар 2001 жылы белгiленген ең төмен зейнетақы мөлшерiнен, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 14 қыркүйектегi N 1199 қаулысымен мақұлданған 2001 жылғы тұтыну бағаларының орташа жылдық индексiне арттырылсын.
2. Алып жүрген зейнетақы мөлшерiнен, 2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының қызметшiлерiне еңбек өткерген жылдары үшiн тағайындалған зейнетақы төлемдерi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 14 қыркүйектегi N 1199 P011199_ қаулысымен мақұлданған 2001 жылғы тұтыну бағаларының орташа жылдық индексiне арттырылсын.
3. Зейнетақы төлемдерiнiң арттырылған мөлшерi тиiсті қаржы жылына арнап бекiтiлген 25 еселенген бiр айлық есептiк көрсеткiштiң 75 процентiнен аспайтын болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi:
бiр ай мерзiмде осы қаулыны қолдану жөнiнде түсiндiрме әзiрлесiн;
зейнетақы төлемдерiнiң арттырылуын ескере отырып, оларды төлеудi ұйымдастыруды қамтамасыз етсiн.
5. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан зейнетақы төлемдерiнiң мөлшерiн арттырудың тәртiбi туралы ережелердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 3 желтоқсандағы N 1854 P991854_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 53, 528-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 3 желтоқсандағы N 1854 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 13 қаңтардағы N 42 P010042_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 1-2, 12-құжат);

О повышении размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 января 2002 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 31.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. С 1 января 2002 года произвести повышение пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий:
1) на 25 процентов от размера получаемых пенсионных выплат, назначенных до 1 января 1994 года, кроме указанных в абзаце третьем подпункта 2) пункта 1 и пункте 2;
2) на среднегодовой индекс потребительских цен за 2001 год, одобренный постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1199 P011199_ , от размера получаемых пенсионных выплат:
назначенных в период с 1 января 1994 года по 31 декабря 1997 года;
назначенных до 1 января 1994 года и пересчитанных из более высокого заработка за два года работы после назначения пенсии;
3) на среднегодовой индекс потребительских цен за 2001 год, одобренный постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1199 P011199_ , от минимального размера пенсии, установленного в 2001 году:
назначенных с 1 января 1998 года по 31 декабря 2001 года, кроме указанных в пункте 2.
2. С 1 января 2002 года произвести повышение пенсионных выплат за выслугу лет военнослужащим, сотрудникам органов внутренних дел на среднегодовой индекс потребительских цен за 2001 год, одобренный постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1199 P011199_ , от размера получаемых пенсионных выплат.
3. Установить, что повышенные размеры пенсионных выплат не должны превышать 75 процентов от 25-кратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год.
4. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
в месячный срок подготовить разъяснение по применению настоящего постановления;
обеспечить организацию пенсионных выплат с учетом повышения.
5. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 1854 P991854_ "Об утверждении Правил о порядке повышения размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 53, ст. 528);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2001 года N 42 P010042_ "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 1854" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 1-2, ст. 12);

3) "2001 жылы Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiнiң мөлшерiн арттырудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 5 наурыздағы N 329 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 9, 106-құжат) 2-тармағы.
6. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3) пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2001 года N 329 P010329_ "О некоторых вопросах повышения размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий в 2001 году" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 9, ст. 106).
6. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)