Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Қазагрэкс" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын және оның еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 11 қаңтар N 38
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Қазагрэкс" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны және 1-қосымшаға сәйкес оның еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары жарғылық капиталына мемлекеттiң жүз пайыз қатысуымен "Қазагрэкс" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қоғамның жарғысын бекiтсiн;
2) Қоғамның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн Қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiне иелiк ету және оны пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесе отырып, осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 38 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Қазагрэкс" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының қайта ұйымдастырылатын еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындарының тiзбесi
1. "Ақтөбе аграрлық сараптамасы" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны, Ақтөбе қаласы.
2. "Шығыс Қазақстан аграрлық сараптамасы" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны, Өскемен қаласы.
3. "Жамбыл аграрлық сараптамасы" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны, Тараз қаласы.
4. "Батыс Қазақстан аграрлық сараптамасы" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны, Орал қаласы.
5. "Павлодар аграрлық сараптамасы" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны, Павлодар қаласы.
6. "Қарағанды аграрлық сараптамасы" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны, Қарағанды қаласы.
7. "Қостанай аграрлық сараптамасы" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны, Қостанай қаласы.
8. "Солтүстiк Қазақстан аграрлық сараптамасы" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны, Петропавл қаласы.

О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Казагрэкс" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его дочерних государственных предприятий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 38.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казагрэкс" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его дочерние государственные предприятия согласно приложению 1 путем преобразования в закрытое акционерное общество "Казагрэкс" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав Общества;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества в органах юстиции;
3) после государственной регистрации передать права владения и пользования государственным пакетом акций Общества Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан изменения и дополнения согласно приложению 2.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 38
Перечень
реорганизуемых дочерних государственных предприятий
Республиканского государственного предприятия "Казагрэкс"
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Дочернее государственное предприятие "Актюбинская аграрная
экспертиза", город Актобе.
2. Дочернее государственное предприятие "Восточно-Казахстанская
аграрная экспертиза", город Усть-Каменогорск.
3. Дочернее государственное предприятие "Жамбылская аграрная
экспертиза", город Тараз.
4. Дочернее государственное предприятие "Западно-Казахстанская
аграрная экспертиза", город Уральск.
5. Дочернее государственное предприятие "Павлодарская аграрная
экспертиза", город Павлодар.
6. Дочернее государственное предприятие "Карагандинская аграрная
экспертиза", город Караганда.
7. Дочернее государственное предприятие "Костанайская аграрная
экспертиза", город Костанай.
8. Дочернее государственное предприятие "Северо-Казахстанская
аграрная экспертиза", город Петропавловск.

9. "Оңтүстiк Қазақстан аграрлық сараптамасы" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны, Шымкент қаласы.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 38 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) <*>
Ескерту. 2)-тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.02.09. N 124  қаулысымен .
3) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-25-жолмен толықтырылсын:
"21-25. "Қазагрэкс" ЖАҚ";
4) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi және мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысына
көрсетілген қаулымен бекітілген Иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге және өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне" бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 205-3-жолмен толықтырылсын:
"205-3. "Қазагрэкс" ЖАҚ".

9. Дочернее государственное предприятие "Южно-Казахстанская аграрная
экспертиза", город Шымкент.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 38
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые решения Правительства
Республики Казахстан
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124;
3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-25, следующего содержания:
"21-25. ЗАО "Казагрэкс";
4) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 205-3, следующего содержания:
"205-3. ЗАО "Казагрэкс".