Санаткерлік меншік құқықтарын қорғаудың мемлекеттік жүйесін жетілдірудің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 20 наурыз N 345
Атқарушы, бақылау-қадағалау функцияларын және санаткерлік меншік құқықтарын қорғау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың құрылымдарын оңтайландыру, сондай-ақ көрсетілген құқықтарды қорғаудың мемлекеттік жүйесін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетіне (бұдан әрі - Комитет) "Қазақстан Республикасының патент заңы" Z990427_ 1999 жылғы 16 шілдедегі және "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" 1999 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Z990456_ Заңдарына сәйкес уәкілетті мемлекеттік органның функциялары жүктелсін.
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің "Қазақстан патенттік сараптама институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі - ҚПСИ) таратылсын.
3. Комитет осы қаулының 1-тармағына сәйкес уәкілетті органның функцияларын орындауға байланысты мәселелер бойынша ҚПСИ-дің құқықтық мұрагері болып белгіленсін.
4. Комитет ҚПСИ-дің таратылуын заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Некоторые вопросы совершенствования государственной системы защиты прав интеллектуальной собственности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2002 года N 345
В целях оптимизации структуры государственных органов, осуществляющих исполнительные, контрольно-надзорные функции и руководство в сфере охраны прав интеллектуальной собственности, а также совершенствования государственной системы защиты указанных прав Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Возложить на Комитет по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет) функции уполномоченного государственного органа в соответствии с Законами Республики Казахстан от 16 июля 1999 года Z990427_ "Патентный закон" и от 26 июля 1999 года Z990456_ "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров".
2. Ликвидировать Республиканское государственное казенное предприятие "Казахстанский институт патентной экспертизы" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - КИПЭ).
3. Определить Комитет правопреемником КИПЭ по вопросам, связанным с исполнением функций уполномоченного органа в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления.
4. Комитету обеспечить ликвидацию КИПЭ в установленном законодательством порядке.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Пучкова О.Я.)