Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 25 қыркүйектегі N 1235 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 21 наурыздағы N 347 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 22 мамырдағы № 653 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.05.22 № 653 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Адвокаттық не нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткер адамдардың аттестациядан өтеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 25 қыркүйектегі N 1235 P011235_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 33, 433-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Адвокаттық не нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткер адамдардың аттестациядан өту ережесінде:
2-тармақтың бірінші абзацында ", Қазақстан Республикасы Парламенті екі палатасының депутаттарынан" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Аттестация тестілеу өткізу жолымен үміткерлердің қолданыстағы заңнаманы білуін тексеруден тұрады.";
4-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) бүкіл республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, адвокаттық қызметпен айналысу құқығына үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығы жоқ екендігі туралы анықтама.";
16-тармақтың үшінші абзацында және 18-тармақта "және әңгімелесуге жіберілмейді", "және әңгімелесуге жіберіледі" деген сөздер алынып тасталсын;
19-тармақ алынып тасталсын;
20-тармақта "және (немесе) әңгімелесу" деген сөздер алынып тасталсын;
22-тармақтың екінші абзацы алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2001 года N 1235
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2002 года № 347. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2012 года № 653
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.05.2012 № 653 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2001 года N 1235 P011235_ "Об утверждении Правил прохождения аттестации лицами, претендующими на право занятия адвокатской либо нотариальной деятельностью" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 33, ст. 433) следующие изменения:
в Правилах прохождения аттестации лицами, претендующими на право занятия адвокатской либо нотариальной деятельностью, утвержденных указанным постановлением:
в абзаце первом пункта 2 слова ", депутатов обеих палат Парламента Республики Казахстан" исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Аттестация заключается в проверке претендентов на знание действующего законодательства путем проведения тестирования.";
подпункт 8) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"8) справка об отсутствии судимости, выданная по месту жительства претендента на право занятия адвокатской деятельностью, с указанием сведений по всей республике.";
в абзаце третьем пункта 16 и в пункте 18 слова "и не допускается на собеседование", ", и допускается на собеседование" исключить;
пункт 19 исключить;
в пункте 20 слова "и (или) собеседования" исключить;
абзац второй пункта 22 исключить.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Пучкова О.Я.)