Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 наурыздағы N 373 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003 жылғы 16 мамырдағы N 454 қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы N 209  Кодексін  (Салық кодексі) іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкалары бекітілсін.
2. Қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы жарияланған сәтінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 наурыздағы
N 373 қаулысымен
бекітілген
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын
мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкалары
1. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкалары:
1) жеке тұлғалардан - алым төлеген күні қолданыстағы бір айлық есептік көрсеткіштің 50 пайызы;
2) заңды тұлғалардан - алым төлеген күні қолданыстағы он есе айлық есептік көрсеткішті құрайды.
2. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттың телнұсқасын бергені үшін алым ставкасы осы қосымшаның 1-тармағында көзделген тиісті тұлғалар үшін алым ставкаларының жиырма бес пайызын құрайды.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 наурыздағы
N 373 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған
кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді және ақпараттық қызмет көрсетулерді мемлекеттік тіркеу үшін ақы алудың тәртібі туралы Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 30 қазандағы N 1316 қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 43, 413-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және күші жойылған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 8 сәуірдегі N 505 қаулысымен  бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 18-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1997 ж., N 15, 121-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 30 қазандағы N 1316 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 1 шілдедегі N 621 қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 21, 179-құжат).

Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 373. Утратил силу - постановлением Правительства РК от 16 мая 2003 г. N 454
В целях реализации Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года N 209 K010209_  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые ставки сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 марта 2002 года N 373
Ставки сбора за государственную регистрацию
прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1. Ставки сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним составляют:
1) с физических лиц - 50 процентов от одного месячного расчетного показателя, действующего на дату уплаты сбора;
2) с юридических лиц - десятикратный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора.
2. Ставка сбора за выдачу дубликата документа о государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним составляет двадцать пять процентов от ставок сбора для соответствующих лиц, предусмотренных пунктом 1 настоящего приложения.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 марта 2002 года N 373
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 1996 года N 1316 P961316_  "Об утверждении Положения о порядке взимания платы за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним и оказание информационных услуг" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 43, ст. 413).
2. Пункт 18 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 1997 года N 505 P970505_  "О внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 15, ст. 121).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 1998 года N 621 P980621_  "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 1996 года N 1316" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 21, ст. 179).

4. "Жылжымайтын мүлікті бағалау және тіркеу жөніндегі мекемелер мен кәсіпорындарды "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Жылжымайтын мүлік пен заңды тұлғаларды тіркеу жөніндегі агенттігінің Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталықтары" мемлекеттік кәсіпорны етіп қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 15 тамыздағы N 1261 қаулысының  8-тармағының төртінші абзацы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1997 ж., N 37, 358-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 30 қазандағы N 1316 және 1997 жылғы 15 тамыздағы N 1261 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 5 қаңтардағы N 12 қаулысының  1-тармағының 1) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 1, 4-құжат).

4. Абзац четвертый пункта 8 постановления Правительства Республики Казахстан от 15 августа 1997 года N 1261 P971261_  "О преобразовании учреждений и предприятий по оценке и регистрации недвижимого имущества в государственные предприятия "Центры по недвижимости Агентства по регистрации недвижимости и юридических лиц Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 37, ст. 358).
5. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2000 года N 12 P000012_  "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 30 октября 1996 года N 1316 и от 15 августа 1997 года N 1261" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 1, ст. 4).