Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдардың топтары бойынша бір қызметкерге арналған ағымдағы шығындардың нормативі туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 12 сәуір N 420
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1
сәуірдегі
Z990357_
Заңы 9-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан
Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған 2002 жылға республикалық бюджеттен
қаржыландырылатын мемлекеттік органдардың топтары бойынша бір қызметкерге
арналған ағымдағы шығындардың нормативі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 12 сәуірдегі
N 420 қаулысымен
бекітілген
2002 жылға арналған республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік органдардың бір қызметкерге арналған
ағымдағы шығындардың нормативі*
---------------------------------------------------------------------------
!  Жылына 1 қызметкерге арналған
!  ағымдағы шығыстардың нормативі
!           (мың теңге)
!---------------------------------
!   Мемлекеттік   !  Мемлекеттік
!     органның    !  органдардың
! (ведомстволарын !   аумақтық
!  қоса алғанда)  !  бөлімшелері
! орталық аппараты!      үшін
!       үшін      !
---------------------------------------------------------------------------
І топ
Қазақстан Республикасы Президентінің
Әкімшілігі                                      1226
Қазақстан Республикасының Жоғарғы соты          1455             388
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы      839             536
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Кеңсесі                                         1012              -
Қазақстан Республикасының Конституциялық
Кеңесі                                          1626              -
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау
жөніндегі есеп комитеті                         1679              -
Қазақстан Республикасы Парламентінің
Шаруашылық басқармасы                           1957              -
Қазақстан Республикасының Орталық сайлау
комиссиясы                                       954              -
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс
Басқармасы                                       724              -
ІІ топ                     740             388
ІІІ топ                     584             388
мыналардан басқа:
Қазақстан Республикасының Экономика және
сауда министрлігі                                525             388
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі      522             388
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
кіріс министрлігі                                522             388
IV топ
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік

О нормативе текущих затрат на одного работника по группам государственных органов, финансируемых из республиканского бюджета
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2002 года N 420
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый норматив текущих затрат на одного работника по группам государственных органов, финансируемых из республиканского бюджета на 2002 год.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2002 года N 420
Норматив* текущих затрат на одного
работника по группам государственных органов,
финансируемых из республиканского бюджета,
на 2002 год
___________________________________________________________________________
! Норматив текущих расходов
! на 1 работника в год (тыс.тенге)
!__________________________________
!Для центрального !Для
!аппарата         !территориальных
!государственного !подразделений
!органа           !государственных
!(включая         !органов
!ведомства)       !
___________________________________________________________________________
I группа
___________________________________________________________________________
Администрация Президента Республики
Казахстан                                     1 226
Верховный Суд Республики Казахстан            1 455              388
Генеральная Прокуратура Республики
Казахстан                                       839              536
Канцелярия Премьер-Министра
Республики Казахстан                          1 012               -
Конституционный Совет Республики
Казахстан                                     1 626               -
Счетный комитет по контролю за
исполнением республиканского бюджета          1 679               -
Хозяйственное Управление Парламента
Республики Казахстан                          1 957               -
Центральная избирательная комиссия
Республики Казахстан                            954               -
Управление делами Президента
Республики Казахстан                            724               -
___________________________________________________________________________
II группа                       740              388
___________________________________________________________________________
III группа                       584              388
кроме:
Министерство экономики и торговли
Республики Казахстан                            525              388
Министерство финансов Республики Казахстан      522              388
Министерство государственных доходов
Республики Казахстан                            522              388
___________________________________________________________________________
IV группа
___________________________________________________________________________
Комитет национальной безопасности

комитеті                                         810             810
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар
жөніндегі агенттігі                              603             388
Қазақстан Республикасының Ішкі істер
министрлігі                                      584             333
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі:
орталық аппарат                                  607              -
әскери комиссариаттар                             -              257
---------------------------------------------------------------------------
* 2002 жылға арналған республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік органдардың бір қызметкерге ағымдағы шығындардың нормативі,
сондай-ақ мемлекеттік органдар қайта ұйымдастырылған жағдайда қаржы
қаражатының берілетін сомасын айқындау үшін қолданылады.
2002 жылға бір қызметкерге арналған ағымдағы шығындардың нормативін
айқындау үшін топтар бойынша республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік органдардың тізбесі
І топ
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
Қазақстан Республикасының Жоғарғы соты
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті
Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы
Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы
ІІ топ
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі
агенттігі
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау жөніндегі агенттігі
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөніндегі агенттігі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі
агенттігі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік материалдық резервтер жөніндегі
агенттігі
Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігі
Қазақстан Республикасының Көші-қон және демография жөніндегі агенттігі
ІІІ топ
Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу,
бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігі
Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттігі
Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігі
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігі
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны
қорғау министрлігі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
IV топ
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
2002 жылға арналған республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік органдардың бір қызметкерге арналған нормативіне
енетін ағымдағы шығындардың тізбесі*
Жалақы
Қосымша ақшалай төлемдер
Өтемақы төлемдері
Жұмыс берушілердің жарналары
Азық-түлік өнімдерін сатып алу
Дәрі-дәрмектер мен өзге де медициналық мақсаттағы құралдарды сатып алу
Мүліктік заттарды, басқа да киім нысанын және арнайы киім-кешектер
сатып алу, тігу және жөндеу
Ерекше киім-кешектер мен материалдар сатып алу
Іссапар шығыстары
Үй-жайларды жалдауға төленетін ақы
Өзге де тауарлар сатып алу
Коммуналдық қызмет көрсетулерге ақы төлеу
Байланыс қызметтеріне ақы төлеу
Көліктік қызметтерге ақы төлеу
Электр энергиясына ақы төлеу
Жылуға ақы төлеу
Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және басқа да негізгі
құралдарды ұстау, қызмет көрсету және ағымдағы жөндеу
Атқарушы құжаттарды орындау
Ерекше шығыстар
Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде көрсетілетін қызметтерден басқа өзге
де қызметтер
Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер
Өзге де ағымдағы шығыстар
* Тізбе бойынша ағымдағы шығындар Қазақстан Республикасы Қаржы

Республики Казахстан                            810              810
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям                       603              388
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                            584              333
Министерство обороны Республики Казахстан:
центральный аппарат                         607               -
военные комиссариаты                         -               257
__________________________________________________________________________
* Норматив текущих затрат на одного работника государственных
органов, финансируемых из республиканского бюджета на 2002 год применяется
также в случае реорганизации государственных органов для определения
передаваемой суммы финансовых средств.
Перечень государственных органов, финансируемых
из республиканского бюджета, по группам для
определения норматива текущих затрат на одного
работника на 2002 год
I группа
Администрация Президента Республики Казахстан
Верховный Суд Республики Казахстан
Генеральная Прокуратура Республики Казахстан
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
Конституционный Совет Республики Казахстан
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета Хозяйственное Управление Парламента Республики Казахстан Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан Управление Делами Президента Республики Казахстан
II группа Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы Агентство Республики Казахстан по стратегическому планированию Агентство Республики Казахстан по туризму и спорту Агентство Республики Казахстан по защите государственных секретов Агентство Республики Казахстан по государственным материальным резервам Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами Агентство Республики Казахстан по миграции и демографии
III группа
Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий,
защите конкуренции и поддержке малого бизнеса
Агентство финансовой полиции Республики Казахстан
Агентство Республики Казахстан по статистике
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Министерство культуры, информации и общественного согласия Республики
Казахстан
Министерство образования и науки Республики Казахстан Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Министерство юстиции Республики Казахстан Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан Министерство экономики и торговли Республики Казахстан Министерство государственных доходов Республики Казахстан
Министерство финансов Республики Казахстан
IV группа
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Министерство обороны Республики Казахстан
*Перечень текущих затрат, входящих в норматив на одного
работника государственных органов, финансируемых
из республиканского бюджета, на 2002 год
Заработная плата
Дополнительные денежные выплаты
Компенсационные выплаты
Взносы работодателей
Приобретение продуктов питания
Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения Приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования Приобретение особого обмундирования и материалов
Командировочные расходы
Оплата аренды помещений
Приобретение прочих товаров
Оплата коммунальных услуг
Оплата услуг связи
Оплата транспортных услуг
Оплата за электроэнергию
Оплата за отопление
Содержание, обслуживание, текущий ремонт зданий, помещений,
оборудования и других основных средств
Исполнение исполнительных документов
Особые расходы
Прочие услуги, кроме услуг, оказываемых в рамках государственного заказа
Трансферты физическим лицам
Прочие текущие расходы

министрлігінің 2001 жылғы 17 қаңтардағы N 19 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы бюджетінің шығыстардың экономикалық жіктемесі
ерекшеліктерінің құрылымына сәйкес жүзеге асырылады.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

*Текущие затраты по Перечню осуществляются в соответствии со структурой специфик экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 17 января 2001 г. N 19.
(Специалисты: Абрамова Т.М.,
Умбетова А.М.)