Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 43 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 22 қараша N 43г
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 43 қаулысына  мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-тармақта:
"2, 3, 4, 5, 33, 34, 51" деген сандар алынып тасталсын;
", 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70" деген сандармен толықтырылсын;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70-қосымшалармен толықтырылсын;
2) көрсетiлген қаулыға 18-қосымшада:
1-тармақта "2 473 510 (екi миллиард төрт жүз жетпiс үш миллион бес жүз он) мың" деген сөздер "7 459 353 000 (жетi миллиард төрт жүз елу тоғыз миллион үш жүз елу үш мың)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 11 қаңтардағы N 48" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 3 қыркүйектегi N 962" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтағы кестенiң 5-бағанында:
реттiк нөмiрi 1-жолда "889" деген сан "1125" деген санмен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 2-жолда "5179" деген сан "16148" деген санмен ауыстырылсын;
3) көрсетілген қаулыға 32-қосымшада:
6-тармақтағы кестенің 5-бағанында:
реттік нөмірі 1-жолда "Инженер корпусы (Абай, 48)" деген сөздер "Астана қаласы бойынша Қазынашылық басқармасының ғимараты" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 22 қарашадағы
N 43г қаулысына
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 52 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
010 "Бiлiктiлiктi арттыру және кадрларды қайта даярлау"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3 714 000 (үш миллион жетi жүз он төрт мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативті-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегі Заңының  8-бабы, "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын одан әрі iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 17 ақпандағы N 344 Жарлығы  "Мемлекеттiк қызметшiлердi оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi іс-шаралардың жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы .

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 43
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2002 года N 43г
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 43 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2002 год Министерства финансов Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
цифры "2, 3, 4, 5, 33, 34, 51" исключить;
дополнить цифрами ", 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70";
дополнить приложениями 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 согласно приложению к настоящему постановлению;
2) в приложении 18 к указанному постановлению:
в пункте 1 слова "2 473 510 000 (два миллиарда четыреста семьдесят три миллиона пятьсот десять тысяч)" заменить словами "7 459 353 000 (семь миллиардов четыреста пятьдесят девять миллионов триста пятьдесят три тысячи)";
в пункте 2 слова "от 11 января 2000 года N 48 "Об утверждении Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан" заменить словами "от 3 сентября 2002 года N 962 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан";
в графе 5 таблицы пункта 6:
в строке, порядковый номер 1, цифру "889" заменить цифрой "1125";
в строке, порядковый номер 2, цифру "5179" заменить цифрой "16148";
3) в приложении 32 к указанному постановлению:
в графе 5 таблицы пункта 6:
в строке, порядковый номер 1, слова "Инженерным корпусом (Абая 48)" заменить словами "зданием Управления Казначейства по городу Астане".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 ноября 2002 года N 43г
Приложение 52
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
010 "Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2002 год
1. Стоимость: 3 714 000 (три миллиона семьсот четырнадцать тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 8 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 февраля 2000 года N 344 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О концепции обучения государственных служащих"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетi және оның аумақтық бөлiмшелерi қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мамандардың кәсiби деңгейiн арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағда.! Кіші !Бағдарлама !Бағдарлама (шағын!Жүзеге ! Жауапты
N !рлама !бағда.!(шағын бағ.!бағдарламаны) жү.!асыру  ! орындау.
!коды  !рлама !дарлама)   !зеге асыру бойын.!мерзімі! шылар
!      !коды  !атауы      !ша іс-шаралар    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !   2  !   3  !     4     !        5        !   6   !    7
------------------------------------------------------------------
1     010         Біліктілікті
арттыру және
кадрларды
қайта
даярлау
005  Мемлекеттік  Оқыту бағдарлама  Жыл    Қазақстан
кіріс        семинарларын      бойы   Республика.
министрлігі  өткізу Семинар.          сының Қаржы
органдарының лардың орта саны         министрлігі
біліктілікті - 7. Бір семинар.
арттыру және ға қатысушылардың
кадрларды    орта саны - 28
қайта        адам.
даярлау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың болжамды нәтижесі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің салық органдарын білікті кадрлармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 53 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
037 "Қаржылық органдарды нормативтiк құқықтық актiлермен
қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
2002 жылға арналған
ПАСПОPTЫ
1. Құны: 27 104 000 (жиырма жетi миллион жүз төрт мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңы , "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының  8-бабы; "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 17 ақпандағы N 344 Жарлығы ; "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы ; "Мемлекеттiк қызметшiлердi оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 3 қыркүйектегi N 962 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение профессионального уровня работников Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений.
5. Задача бюджетной программы: повышение уровня квалификации специалистов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!            !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1   010        Повышение
квалификации
и переподго-
товка кадров
005  Повышение    Проведение обучающих    В тече- Министерство
квалификации программ-семинаров      ние     финансов
государст-   Количество семинаров в  года    Республики
венных       среднем - 7.                    Казахстан
служащих     Количество участников в
одном семинаре в
среднем - 28 человек.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспеченность налоговых органов Министерства финансов Республики Казахстан квалифицированными кадрами.
Приложение 53
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
037 "Обеспечение финансовых органов нормативными
правовыми актами" на 2002 год
1. Стоимость: 27 104 000 (двадцать семь миллионов сто четыре тысячи) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год"; статья 8 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 февраля 2000 года N 344 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О концепции обучения государственных служащих"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2002 года N 962 "Некоторые вопросы о Министерстве финансов Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қаржы жүйесiнiң органдарын жұмысқа қажеттi нормативтiк-құқықтық актiлермен, әдебиетпен қамтамасыз ету, салық органдары қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейi мен құқықтық мәдениетiн жоғарлату.
5. Бюджеттiк бағдарлама мiндеттерi: қажеттi нормативтiк-құқықтық актiлермен және өзге де әдебиеттермен уақтылы қамтамасыз ету; нормативтiк-құқықтық актiлердi және қызметтiк сипаттағы өзге де баспа өнiмдерiн басып шығару; бұқаралық ақпарат құралдарында ведомстволық нормативтiк құқықтық актiлердi басып шығару.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!  атауы   !бағдарламаны) жүзеге! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!          !асыру бойынша       !мерзiмi!
!коды !лама!          !iс-шаралар          !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    037      Қаржы       1. Мыналарды сатып    Жыл    Қазақстан
органдарын  алуға конкурстық      ішінде Республика.
нормативтiк құжаттама әзiрлеу:           сының Қаржы
құқықтық    1) нормативтiк               министрлігі
актiлермен  құқықтық актiлердiң
қамтамасыз  мерзiмдi баспасы
ету         (Қазақстан Республи.
касы Қаржы министр.
лiгiнiң орталық
аппараты мен оның
аумақтық құрылымдары
үшiн 10-ға жуық
баспаға жазылу);
2) нормативтiк
құқықтық және басқа
да әдебиет (Қазақстан
Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң орталық
аппараты мен оның
аумақтық құрылымдары
үшiн басылымдар
сатып алу);
3) нормативтiк-
құқықтық актiлердi
және қызметтiк
сипаттағы өзге де
баспа өнiмдерiн басып
шығару (тиражы 45 000
данаға жуық);
4) бұқаралық ақпарат
құралдарында
ведомстволық
нормативтiк құқықтық
актiлердi басып
шығару (қажеттiлiкке
қарай).
2. Нормативтiк құқықтық
актiлердi басып
шығару оның iшiнде
орта есеппен: салық
есептiлiгi нысандарын
жасау бойынша кiтаптар
- 8 000 дана;
нормативтiк құқықтық
актілер - 20 571 дана.
3. Салық органдары
үшiн орта есеппен 693
дана нормативтiк
құқықтық актiлер
сатып алу.
4. Аумақтық салық
органдарында 1000
жұмыс орнына бұрын
орнатылған "Юрист"
нормативтiк құқықтық
базасын жаңғырту мен
ұстауға СД дискiлердегi
бағдарламалық қамтамасыз
етулер сатып алу.
------------------------------------------------------------------

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение органов финансовой системы нормативными правовыми актами, литературой, необходимой для работы, повышение уровня профессионализма и правовой культуры сотрудников налоговых органов.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное обеспечение необходимой нормативно-правовой и другой литературой; печатание нормативных правовых актов и иной печатной продукции служебного характера; печатание ведомственных нормативных правовых актов в средствах массовой информации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!            !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1   037        Обеспечение  1. Подготовка конкурс-  В тече- Министерство
финансовых   ной документации на     ние     финансов
органов      приобретение:           года    Республики
нормативными 1) периодических                Казахстан
правовыми    изданий нормативных
актами       правовых актов (подпис-
ка около 10 изданий для
центрального аппарата
Министерства финансов
Республики Казахстан и
его территориальных
подразделений);
2) нормативно-правовой
и другой литературы
(закупка изданий для
центрального аппарата
Министерства финансов
Республики Казахстан и
его территориальных
подразделений);
3) печатание норматив-
ных правовых актов и
другой печатной продук-
ции служебного харак-
тера (тираж около
45 000 экземпляров);
4) печатание ведомст-
венных нормативных
правовых актов в
средствах массовой
информации (по мере
необходимости).
2. Печатание и приоб-
ретение нормативных
правовых актов, в том
числе, в среднем: книг
по составлению форм
налоговой отчетности
- 8 000 экземпляров;
нормативных правовых
актов - 20 571
экземпляров.
3. Приобретение нор-
мативных правовых
актов для налоговых
органов в среднем
693 экземпляра.
4. Приобретение
программного обеспе-
чения на CD-дисках
для обновления и
поддержания ранее
установленной
нормативно-правовой
базы "Юрист" на 1000
рабочих мест в
территориальных
налоговых органах.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың болжамды нәтижесi: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық бөлiмшелерiнiң жұмысына қажеттi нормативтiк құқықтық актiлермен, өзге де әдебиетпен, баспа өнiмдерiмен қамтамасыз етiлуi, қызметкерлердiң кәсiби деңгейiн жоғарлату.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 54 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
039 "Таратылған шахталар қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу жөнiндегі "Қарағандышахтакөмiр" мiндеттемелердi орындау" республикалық бюджеттiк бағдарламаның 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 93 000 000 (тоқсан үш миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтi-құқықтық негiзi: "Қарағанды көмiр бассейнiнiң кәсiпорындарын қаржы-экономикалық сауықтыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 16 шiлдедегi қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Қарағандышахтакөмiр" Жабық Үлгiдегi Акционерлiк Қоғамының (бұдан әрi - "Қарағандышахтакөмiр" ЖҮАҚ) бұрынғы қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Қарағандышахтакөмiр" ЖҮАҚ-ның бұрынғы қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу жөнiндегi мiндеттемелердi орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!  атауы   !бағдарламаны) жүзеге! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!          !асыру бойынша       !мерзiмi!
!коды !лама!          !iс-шаралар          !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    039      Таратылған   "Қарағандышахтакөмір"  Жыл  Қазақстан
шахталар     ЖҮАҚ-ның бұрынғы      бойы  Республика.
қызметкер.   қызметкерлерінің            сының Қаржы
лерінің      денсаулығына келті.         министрлігі
денсаулығына рілген зиянды өтеу
келтірілген  бойынша 2002 жылғы
зиянды өтеу  1 қаңтардағы жағдай
жөніндегі    бойынша жалпы саны -
"Қарағанды.  1245 адамға соманы
шахтакөмір"  төлеу.
міндеттеме.
лерді орындау
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың болжамды нәтижесi - кредиторлар талабының тiзiлiмiне сәйкес сотпен бекiтiлген керi талаптар бойынша борышты өтеу мақсатында, "Қарағандышахтакөмiр" ЖҮАҚ-ның бұрынғы қызметкерлерiнiң алдындағы денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу бойынша 2002 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша жалпы саны - 1245 адамға соманы төлеу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 55 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
079 "Лицензиарлар функцияларын орындау"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспеченность нормативными правовыми актами, иной литературой, печатной продукцией, необходимых в работе центрального аппарата и территориальных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан, повышение профессионального уровня сотрудников.
Приложение 54
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 039
"Исполнение обязательств "Карагандашахтуголь"
по возмещению ущерба, нанесенного здоровью работников
ликвидированных шахт" на 2002 год
1. Стоимость: 93 000 000 (девяносто три миллиона) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 1996 года N 908 "О дополнительных мерах по финансово-экономическому оздоровлению предприятий Карагандинского угольного бассейна".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: возмещение ущерба, нанесенного здоровью бывшим работникам акционерного общества закрытого типа "Карагандашахтуголь" (далее - АОЗТ "Карагандашахтуголь").
5. Задачи бюджетной программы: исполнение обязательств по погашению задолженности по возмещению ущерба, причиненного здоровью работников ликвидированных шахт АОЗТ "Карагандашахтуголь".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпрограм-!раммы)                 !зации  !
!     !раммы!мы)         !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1   039        Исполнение   Выплата сумм по возме-  В тече- Министерство
обязатель-   щению ущерба нанесенно- ние     финансов
ств "Кара-   го здоровью работников  года    Республики
гандашахт-   быших шахт АОЗТ "Кара-          Казахстан
уголь" по    гандашахтуголь" общей
возмещению   численностью по состоя-
ущерба, на-  нию на 1 января 2002
несенного    года - 1245 человек
здоровью
работников
ликвидиро-
ванных шахт
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: погашение обязательств перед работниками АОЗТ "Карагандашахтуголь" общей численностью по состоянию на 1 января 2002 года - 1245 человек, согласно реестру кредиторов, утвержденному судом с целью погашения задолженности по регрессным искам.
Приложение 55
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
079 "Выполнение функций лицензиаров"
на 2002 год

1. Құны: 16 220 000 (он алты миллион екi жүз жиырма мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Аудиторлық қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 20 қарашадағы Заңының  12, 13-баптары "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының  1-8, 11-26-баптары, "Этил спиртi және алкоголь өнiмiн өндiру мен айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңы , "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2201 қаулысын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 қаулысы  , "Аудиторлық қызметтi лицензиялаудың тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 29 маусымдағы N 878 қаулысы , "Этил спиртi және алкоголь өнiмiн өндiрудi лицензиялау этил спиртiн сақтау және өткiзу, алкоголь өнiмiн (сырадан басқа) сақтау және көтерме өткiзу, сондай-ақ алкоголь өнiмiн (сырадан басқа) бөлшек өткiзу" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 тамыздағы N 1258 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 3 қыркүйектегi N 962 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында аудиторлық қызметтi лицензиялау, этил спиртi және алкоголь өнiмiн өндiру мен айналымы қызметiн жүзеге асыру құқығына лицензия беру бөлiгiнде Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Акцизделетiн өнiмдердi өндiру мен айналымын мемлекеттiк бақылау жөнiндегi комитетi функцияларын атқарумен қамтамасыз ету; этил спиртi мен алкоголь өнiмiнiң айналымын қатаң мемлекеттiк реттеу шарттарында акциздердің неғұрлым толық түсуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасында аудиторлар мен аудиторлық ұйымдарға лицензияларды беру және аудиторлық қызметтi реттеу; этил спиртi және алкоголь өнiмiн өндiру мен айналымы саласындағы қызметтi лицензиялау; этил спиртi және алкоголь өнiмiн өндiру мен айналымын бақылау; бюджетке тиiстi салықтарды жинау; этил спирті және алкоголь өнiмiн заңсыз өндiру мен айналымына қарсы күрес; алкоголь рыногінiң көтерме қоймаларын оңтайландыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!  атауы   !бағдарламаны) іске  ! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!          !асыру жөніндегі     !мерзiмi!
!коды !лама!          !iс-шара             !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 16 220 000 (шестнадцать миллионов двести двадцать тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 12-13 Закона Республики Казахстан от 20 ноября 1998 года "Об аудиторской деятельности", статьи 1-8 11-26 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании", Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 1999 года N 878 "Об утверждении Правил лицензирования аудиторской деятельности", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года N 1258 "Правила лицензирования производства этилового спирта и алкогольной продукции, хранение и реализации этилового спирта, хранения и оптовой реализации алкогольной продукции (кроме пива), а также розничной торговли алкогольной продукции (кроме пива)", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2002 года N 962 "Некоторые вопросы о Министерстве финансов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: лицензирование аудиторской деятельности в Республике Казахстан, лицензирование деятельности по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции, обеспечение максимально полного поступления акцизов в условиях жесткого государственного регулирования оборота этилового спирта и алкогольной продукции.
5. Задачи бюджетной программы: регулирование аудиторской деятельности и выдача лицензий аудиторам и аудиторским организациям в Республике Казахстан; лицензирование деятельности в области производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции; контроль за оборотом этилового спирта и алкогольной продукции; сбор соответствующих налогов в бюджет; борьба с нелегальным производством и оборотом этилового спирта и алкогольной продукции; оптимизация оптовых складов алкогольного рынка.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!            !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------

1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    079       Лицензиар. 1. Iссапарлар:        Жыл    Қазақстан
лардың     1) аудиторларға кан.  ішінде Республика.
функция.   дидаттарды аттестация.       сының Қаржы
ларын      лау бойынша бiлiктi.         министрлігі
орындау    лiк комиссиясының
отырыстарында қатысу.
ымен (6 жолсапар);
2) лицензиаттармен
бекiтiлген ережелерiн
және бiлiктiлiк
талаптарын сақтауды
тексеруiмен (4
жолсапар);
3) лицензияны қайтару
және тоқтату бойынша
сот процестерiнде
қатысуымен (11
жолсапар);
4) лицензия бланкi.
лерiн жеткiзуiмен
байланысты.
2. Лицензия бланкi.
лерiн сатып алу
(300 бланк).
3. Функцияны орындауға
кеңсе тауарларды
сатып алу (4 сатып алу).
4. Лицензиат туралы
деректемелерiн және
хабарламаларды
бұқаралық ақпараттық
құралдарда жариялау
(республикалық БАҚ-а
5 жарияланым).
5. 700 лицензиатқа
қолданыстағы заңнамаға
олардың сәйкес келетiн
затына тексеру жүргiзу,
оның 490-ы алкоголь
өнiмiнiң айналымын
жүзеге асыратын
субъектi және 210-ы
этил спиртi мен
алкоголь өнiмiн
шығаруды жүзеге
асыратын субъектiлер.
Лицензиаттарды кешендi
зерттеу. Жылына кем
дегенде 4 рет жөндеуге
дәлдеме (реттеу),
аялдау және қолданыстағы
18 спирт зауыттарында
белгiленген спирт
өлшейтiн аппараттарды
жұмысқа қосу жөнiндегi
жұмыстарды жүргiзу.
Орта жылдық iссапарға
жiберiлетiндер саны
- 120 адам (1000
күн/адам).
6. Қызметтiң тиiстi
лицензиаланатын
түрлерiне 2 000-дай
дана бланк, 35 000
дана бiржолғы
көрсеткiштi пломбы,
кеңсе тауарлары,
картридждердi толтыру,
газеттер, журналдар
және басқа да
әдебиеттерге (тамақ
өнеркәсiбi, сыра және
сусындар, шарап
өнеркәсiбi және
басқалар) жазылу.
7. Алкоголь өнiмдерiн
шығару көлемiн есепке
алудың автоматтан.
дырылған жүйелерiне
профилактикалық
жұмыстармен қызмет
көрсету және жүргiзу.
8. Байланыс, пошта-
телеграфтық байланыс
қызметiне төлем.
9. Этил спиртi мен
алкоголь өнiмiнiң
импортына конкурс
өткiзумен қамтамасыз
ету үшiн бұқаралық
ақпарат құралдарының
ресми басылымдарында
1000 шарш.см-ге
дейiнгi көлемде
тоқсанына 1-2 реттен
жиi емес орналастыру.
10. Республиканың тауар
өндiрушiлерi шығаратын
және елге импортталатын
этил спиртi мен
алкоголь өнiмiнiң
үлгiлерiне 3 000 дейiн
сынақ жүргiзу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: аудит аудиторлар мен аудиторлық ұйымдарға лауазымдылық бақылауды орнату, мемлекеттiк бюджеттi толтыру (лицензиялық алым) сауда экономиканың қажеттi құралының бiреуi болып табылатындықтан аудиторлық қызметiнiң сапасын бұдан әрi дамыту, этил спиртi мен алкоголь өнiмiн өндiрудiң болжанған саны - 30 000 мың және бюджетке тиiстi болжанған түсiм - 10 900 800 мың теңгенi құрады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
56-қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
201 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң салық
органдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1  079         Выполнение   1. Командировки, свя-   В тече- Министерство
функций      занные с:               ние     финансов
лицензиаров  1) участием в заседа-   года    Республики
ниях Квалификационной           Казахстан
комиссии по аттестации
кандидатов в аудиторы
(6 выездов);
2) проверкой соблюдения
квалификационных требо-
ваний и установленных
правил лицензиатами
(4 выезда);
3) участием в судебных
процессах по отзыву и
приостановлению дейст-
вия лицензии (11 выез-
дов);
4) доставкой бланков
лицензий (1 выезд).
2. Закупка бланков
лицензий (300 бланков).
3. Закупка канцелярских
товаров для выполнения
функций (4 закупки).
4. Опубликование в
средствах массовой
информации объявлений и
данных о лицензиатах
(5 публикаций в респуб-
ликанских СМИ).
5. Проведение проверок
700 лицензиатов на
предмет их соответствия
действующему законо-
дательству, из них 490
субъектов, осуществляю-
щих оборот алкогольной
продукцией и 210
субъектов, осуществляю-
щих производство этило-
вого спирта и алкоголь-
ной продукции. Комплек-
сное обследование
лицензиатов. Проведение
не менее 4-х раз в год
работ по юстировке
(наладке), остановке на
ремонт и пуску в работу
спиртоизмеряющих аппа-
ратов, установленных на
действующих 18 спиртза-
водах.
Среднегодовое количест-
во командируемых - 120
человек (1000 человеко/
дней).
6. Приобретение около
2 000 штук бланков го-
сударственных лицензий
на соответствующие
лицензируемые виды
деятельности, 35 000
штук одноразовых инди-
каторных пломб, канце-
лярских товаров, зап-
равка картриджей,
подписка на газеты,
журналы и другую
литературу (пищевая
промышленность, пиво и
напитки, винодельческая
отрасль и другие).
7. Обслуживание и про-
ведение профилактичес-
кой работы систем авто-
матизированного учета
объемов выработки
алкогольной продукции,
установленного на ли-
ниях розлива предприя-
тий-производителей
алкогольной продукции.
8. Оплата услуг связи,
почтово-телеграфной
связи.
9. Размещение не реже
1-2 раз в квартал в
объеме до 1000 кв. см.
в официальных изданиях
средств массовой инфор-
мации рекламной инфор-
мации для обеспечения
проведения конкурса на
импорт этилового спирта
и алкогольной продукции.
10. Проведение до 3 000
испытаний образцов
этилового спирта и
алкогольной продукции,
вырабатываемых товаро-
производителями респуб-
лики и импортируемые в
страну.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Дальнейшее развитие качества аудиторской деятельности, так как аудит является одним из неотъемлемых инструментов рыночной экономики, установление должного контроля за аудиторами и аудиторскими организациями, пополнение государственного бюджета (лицензионный сбор). Прогнозируемое количество производства этилового спирта и алкогольной продукции составит - 30 000 тысяч дал и прогнозируемое поступление соответствующих налогов в бюджет - 10 900 800 тысяч тенге.
Приложение 56
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
-----------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 201
"Материально-техническое обеспечение налоговых органов
Министерства финансов Республики Казахстан" на 2002 год

1. Құны: 252 308 000 (екi жүз елу екi миллион үш жүз сегiз мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 29 маусымдағы N 645 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 9 қазандағы N 1102 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының салық органдары мен Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс жөнiндегi комитеттiң алдына Қазақстан Республикасының Үкiметi қойған жүктелген функционалдық мiндеттерiн табысты орындау үшiн тиiстi жағдайлар жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Салық органдары мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс жөнiндегi комитетiнiң материалдық-техникалық базаларын нығайту және дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!  атауы   !бағдарламаны) іске  ! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!          !асыру жөніндегі     !мерзiмi!
!коды !лама!          !iс-шара             !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    201       Қазақстан   14 облыстық салық    Жыл    Қазақстан
Республика. комитеттерi, Астана, ішінде Республика.
сының       Алматы қалалары             сының Қаржы
Қаржы мини. бойынша салық               министрлігі
стрлiгiнiң  комитеттерi және
салық ор.   олардың аудандық
гандарын    құрылымдық бөлiмше.
материалдық лерi үшiн қызметтiк
-техникалық ғимарат, "Астана -
қамтамасыз  жаңа қала" арнайы
ету         экономикалық аймақ
аумағында қайта
құрылған салық
комитетi үшiн
ғимарат, гараж
сатып алу.
14 облыстық салық
комитеттерi, Астана,
Алматы қалалары
бойынша салық
комитеттерi және
олардың аудандық
құрылымдық бөлiмше.
лерiнiң ғимараттарына
күрделi жөндеу
жүргiзу.
Орташа мыналарды
сатып алу:
автокөлiк - 11 бiрлiк,
офистiк жиhаз - 18
жиынтық, жұмыс
станциялары - 45 дана,
кiшi АТС - 9 дана,
үздiксiз қоректендiру
көздерi - 18 дана,
серверлер - 3 дана,
мұражай және мұрағат
жабдықтары, салық
комитеттерiнiң
операциялық залдары
үшiн жабдықтар,
құжаттау және аудио-
видеоақпараттың
техникалық құралдары,
офистiк, ұйымдастыру
және тұрмыстық
техникалар - 30 дана.
------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 252 308 000 (двести пятьдесят два миллиона триста восемь тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 645 "О создании специальной экономической зоны "Астана - новый город", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2002 года N 1102 "Вопросы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание надлежащих условий для успешного исполнения возложенных функциональных задач, поставленных Правительством Республики Казахстан перед налоговыми органами и Комитетом по работе с несостоятельными должниками Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: укрепление и развитие материально-технической базы налоговых органов Республики Казахстан и Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпрог-   !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!рамм)       !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1   201        Материально- Приобретение служебных  В тече- Министерство
техническое  зданий для 14 областных ние     финансов
обеспечение  налоговых комитетов,    года    Республики
налоговых    налоговых комитетов по          Казахстан
органов      городам Астане, Алматы
Министерства и их районных структур-
финансов     ных подразделений,
Республики   здания для вновь соз-
Казахстан    данного налогового
комитета на территории
специальной экономичес-
кой зоны "Астана -
новый город", гаража.
Проведение капитального
ремонта зданий 14
областных налоговых
комитетов, налоговых
комитетов по городам
Астане, Алматы и их
районных структурных
подразделений.
Приобретение в среднем:
автотранспорта - 11
единиц, офисной мебели
- 18 комплектов, рабо-
чих станций - 45 штук,
мини АТС - 9 штук, ис-
точников бесперебойного
питания - 18 штук,
серверы - 3 штуки,
музейного и архивного
оборудования, оборудо-
вания для операционных
залов налоговых коми-
тетов, технических
средств документирова-
ния и аудио-, видеоинфор-
мации, офисной, орга-
низационной и бытовой
техники - 30 штук.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: материалдық-техникалық құралдарға деген мұқтаждықты қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi салық органдарының ғимараттарына ішінapa жөндеудi жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
57-қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
501 "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
органдарының, ақпараттық, жүйелерiн сүйемелдеу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 075 553 000 (бiр миллиард жетпiс бес миллион бес жүз елу үш мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" 2001 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының Кодексi  (Салық кодексi); "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдар жүйесiн одан әрi реформалау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 12 қазандағы N 4114 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359 Жарлығы ; "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 Жарлығы ; "Қазынашылықты жаңарту жобасын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 16 қазандағы N 1059 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 24 мамырдағы N 626 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 3 қыркүйектегi N 962 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 9 қазандағы N 1102 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң ақпараттық-телекоммуникациялық жүйесiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, қазынашылықтың автоматтандырылған жаңа жүйесi бағдарламалық қамтамасыз етулерiн (бұдан әрi - қазынашылық жүйе) техникалық ұстау, сүйемелдеу және ағымдағы пысықтау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі Салық комитетiндегi және оның аумақтық бөлiмшелерiндегi компьютерлiк жабдықтарды, жалпы мақсаттағы ақпараттық жүйе мен телекоммуникациялардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз етудi қосалқы бөлшектермен, шығыс материалдармен қамтамасыз ету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение потребности в материально-технических средствах и осуществление частичного ремонта зданий налоговых органов Министерства финансов Республики Казахстан.
Приложение 57
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 501
"Сопровождение информационных систем органов
Министерства финансов Республики Казахстан"
на 2002 год
1. Стоимость: 1 075 553 000 (один миллиард семьдесят пять миллионов пятьсот пятьдесят три тысячи) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 1998 года N 4114 "О дальнейшем реформировании системы государственных органов Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359 "О Государственной программе обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 1998 года N 1059 "О реализации Проекта Модернизации Казначейства"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 1999 года N 626 "Вопросы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2002 года N 962 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2002 года N 1102 "Вопросы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение функционирования информационно-телекоммуникационных систем Министерства финансов Республики Казахстан, техническая поддержка, сопровождение и текущая доработка программного обеспечения новой автоматизированной информационной системы казначейства (далее - казначейская система), а также обеспечение запасными частями, расходными материалами компьютерного оборудования, обеспечение функционирования информационных систем и телекоммуникаций общего назначения в Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделениях.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жұмыс iстеп тұрған және қолданысқа енгiзiлетiн ақпараттық жүйелердi сүйемелдеу, әкiмшiлiктендiру және қолдау; министрлiк пен министрлiктер үйiнiң құрылымданған кабелдiк жүйесiнiң есептеу және ұйымдастырушылық техника құралдарын, корпорациялық телекоммуникациялық желiсiн, жергiлiктi есептеу желiлерiн жүйелi техникалық қызмет көрсетуiн жүзеге асыру; есептеу желiсiнiң ақпараттық қауiпсiздiгiн және ақпаратты, оның iшiнде жабық ақпаратты өңдеу кезiнде қорғауды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Web-серверiн сүйемелдеу; Қаржы министрлiгi мен оның аумақтық бөлiмшелерiнiң есептеу құралдары мен жабдықтарын қосалқы бөлшектермен және шығыс материалдарымен қамтамасыз ету; Қазынашылық комитетi мен оның аумақтық органдарында Қазынашылықтың ақпараттық жүйелерiнiң уақыттың шынай режимiнде бағдарламалық, техникалық және жүйелiк қамтамасыз етулерiн үздiксiз қоректендiрудi қамтамасыз ету; қазынашылықтың орталық серверiн конфигурациялауды оңтайландыру; жүйенi оңтайландыру, яғни реакция уақытын азайту мақсатында жүйелiк және бағдарламалық өлшемдердi талдау және баптау; Қазынашылық қызметкерлерiн жүйелiк және қолданбалы бағдарламалық оқыту; ақпараттық жүйемен жұмыс, жаңылысу жағдайларын талдау бойынша соңғы пайдаланушыларға кеңес беру; "ORACLE" және "Соlvir" компанияларының техникалық сүйемелдеу тобымен өзара қарым-қатынас; Қазынашылықтың "Бакс-м", СУБД INFORMIX автоматтандырылған жүйелерiн пайдаланушылармен кеңес; "Бакс - М" жүйесiн пайдалану кезiнде туындайтын авариялық және жаңылысу жағдайларын талдау; авариялық және жаңылысу жағдайлары нәтижесiнде немесе есептеуiш техниканың бас тартуы кезiнде бұзылған бағдарламалық қамтамасыз етулер мен дерекқорларды қалпына келтiру бойынша консультациялық және тәжiрибелiк көмек көрсету; "Бакс - М" жүйесiн пайдалану барысында анықталған, бағдарламалық қамтамасыз етулердiң орын алуы мүмкiн жетiспеушiлiктерi мен қателерiн жою; дерекқордың құрылымы мен кешенiн жасау қағидаларын өзгертпестен бағдарламалық қамтамасыз етудi пысықтау; персоналды оқыту және кеңес беру; құжаттаманы әзiрлеу; телекоммуникациялық байланысты қамтамасыз ету, есептеуiш техника құралдарын жөндеу және қызмет көрсету; есептеуiш техника құралдарын шығыс материалдарымен және қосалқы бөлшектермен қамтамасыз ету; жергiлiкті-есептеу техникасын әкiмшiлiктендiру; бағдарламалық қамтамасыз етулердi даналау; серверлiк бөлмелердi сүйемелдеу және қызмет көрсету, оның iшiнде жабдықтарды монтаждау және реттеу, локальды-есептеу желiлерiн жабдықтау, қою бойынша.

5. Задачи бюджетной программы: сопровождение, администрирование и поддержка функционирующих и вводимых в действие информационных систем;
осуществление системно-технического обслуживания средств вычислительной и организационной техники, корпоративной телекоммуникационной сети, локально-вычислительных сетей системы министерства и структурированной кабельной системы Дома министерств;
обеспечение информационной безопасности вычислительной сети и защиты информации, в том числе при обработке закрытой информации;
сопровождение Web-сервера Министерства финансов Республики Казахстан;
обеспечение запасными частями и расходными материалами вычислительных средств и оборудования Министерства финансов и его территориальных подразделений;
обеспечение бесперебойного функционирования в Комитете казначейства и его территориальных органах программного, технического и системного обеспечения информационных систем Казначейства в реальном режиме времени;
оптимизация конфигурации центрального сервера казначейства;
анализ и настройка системных и программных параметров с целью оптимизации системы, то есть уменьшения времени реакции;
системное и прикладное программное обучение работников Казначейства;
консультации конечных пользователей по работе в информационной системе, анализ сбойных ситуаций;
взаимодействие с группой технического сопровождения компании "ORACLE" и компании "Colvir"; консультации пользователей по эксплуатации автоматизированной системы Казначейства "Баск-M", СУБД INFORMIX;
анализ аварийных и сбойных ситуаций, возникающих при эксплуатации системы "Баск-М";
оказание консультативной и практической помощи по восстановлению программного обеспечения и баз данных, разрушенных в результате аварийных и сбойных ситуаций или при отказе вычислительной техники;
устранение возможных недоработок или ошибок программного обеспечения, выявленных в процессе эксплуатации системы "Баск-М";
доработка программного обеспечения без изменения принципов построения комплекса и структур баз данных;
консультации и обучение персонала;
разработка документации;
обеспечение телекоммуникационной связи;
ремонт и обслуживание средств вычислительной техники;
обеспечение расходными материалами и запасными частями для вычислительной техники;
администрирование локально-вычислительной сети;
тиражирование программного обеспечения;
сопровождение и обслуживание серверных комнат, в том числе услуги по монтажу и наладке оборудования, прокладке и оборудованию для локально-вычислительных сетей.

1    501       Қазақстан
Республи.
касының
Қаржы ми.
нистрлiгi
органда.
рының ақ.
параттық
жүйелерiн
сүйемелдеу
030  Қазақстан  1. 11.03.01 ж. N 23   қаңтар  Қазақстан
Республи.  шарт бойынша "Қазақ.  -қазан  Республика.
касының    стан Республикасының          сының Қаржы
Қаржы ми.  Қаржы министрлiгiнiң          министрлігі
нистрлiгi  ақпараттық Web                (бұдан әрі
органдар.  ceрверiн" Интернет            - ҚР ҚМ)
ының ақпа. желiсiне сүйемелдеу
раттық     жөнiндегi қызмет
жүйелерін  көрсетулердi сатып
сүйемелдеу алу
2. Министрлiктiң      ақпан -    ҚР ҚМ
аумақтық органдарын   желтоқсан
"заңнама" дерекқоры.
мен қамтамасыз ету
жөнiндегi қызметтердi
сатып алу - 49
абонент
3. Министрлiктiң       Жыл       ҚР ҚМ
аумақтық бөлiмшелерiн  ішінде
қосалқы бөлшектермен
және шығыс материал.
дарымен қамтамасыз
ету - 3390 компьютер,
2417 - принтер
4. Қаржы министрлiгi   Жыл       ҚР ҚМ
және оның аумақтық     ішінде
бөлiмшелерiнiң
ақпараттық жүйелерiн
сүйемелдеу жөнiндегi
ақпараттық - есептеу
қызметтерiн сатып алу
5. Есептеу желiсiнiң   Жыл       ҚР ҚМ
ақпараттық қауiпсiз.   ішінде
дiгiн және ақпаратты
қорғауды қамтамасыз
ету жөнiндегi
қызметтердi сатып алу
6. Министрлікте және   Жыл       ҚР ҚМ
оның аумақтық орган.   ішінде
дарында есептeу
құралдарында әкiмші.
лендiру және оған
жүйелiк-техникалық
қызмет көрсету
жөнiндегi қызметтерiн
сатып алу:
алдын алу;
жөндеу;
жобалау;
есептеу желiлерiн
монтаждау;
жабдықты орнату,
баптау;
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
орнату, баптау;
пайдаланушылардың
шақыруына жедел
әрекет ету және
техника жұмысының
ұсақ iстен шығуларын
жою;
пайдаланушыларға
консультациялар беру;
ақпараттық-телекомму.
никациялық жүйелердi
және желiлердi
әкiмшiлендiру.
2    501  031  Қазынашы.  1. 1999 жылғы 19 мамыр. Ақпан,   ҚР ҚМ
лықтың     дағы MF/HP990324        сәуір,
ақпараттық келiсiм-шарттың         шілде,
жүйесiн    талаптарына сәйкес      қазан
қолдау     ORACLE компаниясымен
жылдық техникалық
қолдау.
2. Oracle Техникалық    Ақпан,   ҚР ҚМ
қолдау қызметiнiң       мамыр,-
инженерлерiнен          қыркүйек,
техникалық қамтамасыз   желтоқсан
ету жұмыс күндерiнiң
белгiлi бiр санын алу:
бастапқы келу (ORA)+
бастапқы тексеру
- 20 жұмыс күні;
Техникалық Менеджердiң
жоспарлы келулерi -
24 жұмыс күнi;
Техникалық Менеджердiң
тоқсандық келулерi -
16 жұмыс күнi;
мамандардың жоспарлы
келуi - 12 жұмыс күні;
мамандардың тоқсандық
келулерi - 8 жұмыс күні;
резервке алу
процестерiн тексеру -
15 жұмыс күнi;
жүйенiң параметрлерi
мен ресурстарын
жоспарлау - 15 жұмыс
күнi;
бiлiм беру жөнiндегi
техникалық семинар
- 10 жұмыс күнi;
әлеуеттi проблемаларды
анықтау мақсатында
жүйенiң жалпы жағдайын
тексеру - 15 жұмыс күнi;
апаттық шақырулар - 40
жұмыс күнi;
ORACLE стандарттық
қосымшаларының жұмыс
iстеуiн қолдау (252
жұмыс күнi).

1   501        Сопровожде-
ние информа-
ционных
систем
органов
Министерства
финансов
Республики
Казахстан
030   Сопровожде-  1. Приобретение услуг   январь- Министерство
ние информа- по сопровождению        октябрь финансов
ционных      "Информационного Web-           Республики
систем       сервера Министерства            Казахстан
Министерства финансов Республики             (далее -
финансов     Казахстан" в сети               МФ РК)
Республики   Интернет по договору
Казахстан    по договору N 23
от 11.03.01 г.
2. Приобретение услуг   фев-    МФ РК
по обеспечению базой    раль-
данных "законодатель-   де-
ство" территориальных   кабрь
органов министерства
- 49 абонентов.
3. Централизованное     В тече- МФ РК
обеспечение запасными   ние
частями и расходными    года
материалами
территориальных
подразделений минис-
терства - 3390
компьютеров, 2417
принтеров.
4. Приобретение         В тече- МФ РК
информационно-          ние
вычислительных услуг    года
по сопровождению
информационных систем
Министерства финансов
и его территориальных
подразделений.
5. Приобретение услуг   В тече- МФ РК
по обеспечению информа- ние
ционной безопасности    года
вычислительной сети и
защиты информации.
6. Приобретение услуг   В тече- МФ РК
по администрированию и  ние
системно-техническому   года
обслуживанию вычисли-
тельных средств в
министерстве и его
территориальных орга-
нах:
профилактика;
ремонт;
проектирование;
монтаж вычислительных
сетей;
установка,
настройка оборудования;
установка, настройка
программного обеспече-
ния;
оперативное реагирова-
ние на вызовы пользо-
вателей и устранение
мелких отказов работы
техники;
оказание консультаций
пользователям;
администрирование
информационно-телеком-
муникационных систем и
сетей.
2   501   031  Сопровожде-  1. Годовая техническая  Февраль, МФ РК
ние инфор-   поддержка компании      апрель,
мационной    ORACLE в соответствии   июль,
системы      с условиями контракта   октябрь
Казначейства MF/HP990324 от 19 мая
1999 года.
2. Получение определен- Февраль, МФ РК
ного количества рабочих май,
дней технического обес- сентябрь,
печения от инженеров    декабрь
Службы Технической
поддержки ORACLE:
начальный визит (ORA) +
начальное обследование
- 20 рабочих дней;
плановые визиты Техни-
ческого Менеджера - 24
рабочих дня;
квартальные визиты
Технического Менеджера
- 16 рабочих дней;
плановые визиты специа-
листов - 12 рабочих дней;
квартальные визиты
специалистов - 8 рабочих
дней;
обследование процессов
резервирования - 15
рабочих дней;
планирование ресурсов и
параметров системы - 15
рабочих дней;
технический семинар по
передаче знаний - 10
рабочих дней;
обследование общего
состояния системы с
целью выявления потен-
циальных проблем - 15
рабочих дней;
аварийные вызовы - 40
рабочих дней;
поддержка функциональ-
ности стандартных при-
ложений ORACLE (252
рабочих дня).

3. "Баск-М" жүйесiн    Ақпан,    ҚР ҚМ
сүйемелдеу бойынша     наурыз,
Colvir компаниясының   сәуір
қызметтерiн алу:
бағдарламалық
қамтамасыз етудiң
нұсқаларын айырбастау
айына кемiнде 1 рет
орындалатын болады;
нұсқаларды айырбастау
қалыпты желi режимiнде
1 күн қолдауды талап
етедi;
айды жабу кезеңi 1
жұмыс күнi;
басқарманың функцияларын
сүйемелдеу мен орындау
- 18 жұмыс күнi;
1 санаттағы техникалық
маманның сүйемелдеуi
- 12 адам/күн;
2 санаттағы техникалық
маманның сүйемелдеуi
- 66 адам/күн;
3 санаттағы техникалық
маман сүйемелдеуi -
66 адам/күн;
3    501  032  Ақпараттық 1. 2001 жылы 31 мамырда  Жыл     ҚР ҚМ
жүйелердi, "Қазақтелеком" ААҚ-мен   ішінде
жалпы мақ. жасалған N МКМ 1505/1
саттағы    шартына сәйкес Қазақстан
телекомму. Республикасының Қаржы
никацияны  министрлiгi Салық
және салық комитетiнiң орталық
әкiмшiлiк. аппараты мен оны
тендiруi   аумақтық бөлiмшелерiнiң
жүйесiн    арасында байланысты
сүйемелдеу қамтамасыз ету бойынша
телекоммуникация қызмет.
терiн сатып алу;
2. Компьютерлiк жабдыққа  Жыл     ҚР ҚМ
техникалық қызмет         ішінде
көрсету (700 серверлер,
12658 компьютер, 5081
принтер); "Ұлттық
ақпараттық технологиялар"
ЖАҚ-пен 2001 жылдың 24
қазанында жасалған N МКМ
1809/1 шарт бойынша
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi Салық
комитетiнiң орталық
аппараты мен оны аумақтық
бөлiмшелерiнде ақпараттық
жүйелердi сүйемелдеу;
3. "Салық есептілігiнiң   Жыл    ҚР ҚМ
электронды нысандары"     ішінде
пилоттық жобасын
сүйемелдеу: оның iшiнде:
инсталляция, кеңес беру,
бағдарламалық қамтамасыз
етуге өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу -
2001 жылдың 25
қыркүйегінде "New Age
Technologies" ЖАҚ-пен
жасалған N МКМ 1109/1
шарт бойынша 180 күн-адам.
4. Салық төлеушiлерге      Жыл    ҚР ҚМ
және Қазақстан Республи.   ішінде
касының Қаржы министрлiгi
Салық комитетiнiң
құрылымдық бөлiмшелерiне
арналған хабарламаларды
кепiлдiк берiлген
жеткiзу ақпараттық
жүйесiн сүйемелдеу,
оның ішінде:
инсталляция, кеңес
беру, бағдарламалық
қамтамасыз етуге
өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу -
2001 жылдың 3 қазанында
"New Age Technologies"
ЖАҚ-пен жасалған N МКМ
1109/1 шарт бойынша
180 күн-адам.
5. Қазақстан Республика. Жыл     ҚР ҚМ
сының Қаржы министрлігі  ішінде
салық органдарының
ақпараттарын қорғау
ақпараттық жүйесiн
сүйемелдеу, оның iшiнде:
сертификация орталығының
жұмыс iстеуiн қамтамасыз
ету "Тұмар CSP" крипто.
провайдерi бағдарламалық
қамтамасыз етуiне
өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
1919 күн-адам;
техникалық қолдау және
кеңестер - 300 күнтiз.
белiк күн;
салық төлеушiлерге
арнап жүйенi дамыту
туралы ақпараттық
хабарларға материалдар
әзiрлеу;
2001 жылдың 8 қазанында
"НИЛ Гамма технология"

3. Получение услуг      Февраль,  МФ РК
компании Colvir пo      март,
сопровождению системы   апрель
"Баск-М":
замена версий
программного обеспе-
чения будет выпол-
няться не реже 1 раза
в месяц;
каждая замена версии
потребует 1 день
поддержки в режиме
горячей линии;
период закрытия месяца
- 1 рабочий день;
выполнение функций
управления сопровожде-
нием -18 рабочих дней;
сопровождение техни-
ческим специалистом
1 категории - 12 чел/
дней;
сопровождение техни-
ческим специалистом
2 категории - 66 чел/
дней;
сопровождение техни-
ческим специалистом
3 категории - 66 чел/
дней.
3   501   032  Сопровожде-  1. Приобретение услуг   В тече- МФ РК
ние информа- телекоммуникаций по     ние
ционных сис- обеспечению связи между года
тем, теле-   центральным аппаратом
коммуникаций Налогового комитета
общего наз-  Министерства финансов
начения и    Республики Казахстан и
систем       его территориальными
налогового   подразделениями по
администри-  договору с ОАО "Казах-
рования      телеком" N МГД 1505/1
от 31 мая 2001 года.
2. Техническое обслужи- В тече- МФ РК
вание компьютерного     ние
оборудования (700 сер-  года
веров, 12658 компьюте-
ров, 5081 принтеров);
сопровождение информа-
ционных систем в
Налоговом комитете
Министерства финансов
Республики Казахстан и
его территориальных
подразделениях по до-
говору с ЗАО "Нацио-
нальные информационные
технологии" N МГД
1809/1 от 24 октября
2001 года.
3. Сопровождение        В тече- МФ РК
пилотного проекта       ние
информационной системы  года
"Электронные формы
налоговой отчетности"
в том числе: инсталля-
ция, оказание консуль-
таций, внесение изме-
нений и дополнений в
программное обеспече-
ние - 180 человеко-дней
по договору с ЗАО "New
Age Technologies"
N МГД 1109/1 от 25
сентября 2001 года.
4. Сопровождение        В тече- МФ РК
информационной системы  ние
гарантированной дос-    года
тавки сообщений для
налогоплательщиков и
для подразделений
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
в том числе: инсталля-
ция, оказание консуль-
таций, внесение изме-
нений и дополнений в
программное обеспече-
ние - 180 человеко-
дней по договору с ЗАО
"New Age Technologies"
N МГД 1809/7 от 3
октября 2001 года.
5. Сопровождение        В тече- МФ РК
информационной системы  ние
защиты информации       года
налоговых органов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в том числе:
обеспечение функцио-
нирования центра
сертификации, внесение
изменений и дополнений
в программное обеспе-
чение криптопровайдера
"ТумарСSР" - 1919
человеко-дней;
техническая поддержка
и консультации - 300
календарных дней;
подготовка материалов
для информационной
телепередачи для
налогоплательщиков о
развитии системы;
обучение 40 специалис-
тов Налогового комите-
та Министерства
финансов Республики
Казахстан по договору
с ТОО "НИЛ Гамма тех-

ЖШС-мен N МКМ 1809/6
шарт бойынша Қазақстан
Республикасының Қаржы
министрлiгі Салық
комитетiнiң 40 маманын
оқыту.
6. Қазақстан Республика.  Жыл    ҚР ҚМ
сының Қаржы министрлiгi   ішінде
Салық комитетiнiң, оның
аумақтық органдарының
мамандарын қашықтықтан
оқыту және тестiлеу
ақпараттық жүйесінiң
пилотты жобасын
сүйемелдеу - 2002
жылдың 22 маусымындағы
"Глосса" ЖШС-мен N MKM
3005/4 шарт бойынша
42,58 адам.
7. "ҚР МКМ ведомстволық   Жыл    ҚР ҚМ
кадрлары" ақпapаттық      ішінде
жүйесінің пилотты
жобасын сүйемелдеу -
2002 жылдың 8 қазанын.
дағы Қазақстан Peспуб.
ликасының Қаржы
министрлігі "ЦИФC"
РМК-мен N МКМ 1109/6
шарт бойынша 72
күнтізбелік күн.
8. Қазақстан Республика.  Жыл    ҚР ҚМ
сының Қаржы министрлiгi   ішінде
Салық комитетінде және
оның аумақтық органдар.
ында "Лука-Бюджет"
бағдарламалық қамтамасыз
етулерiн сүйемелдеу,
оның ішінде:
дерекқорды конвертация.
лау, кеңес беру -
540 күн-адам;
ҚР MKM Кеден комитетінде
бағдарламалық қамтамасыз
етудi инсталляциялау -
"Фирма ПлюсМикро" ЖШС-мен
2001 жылғы 7 желтоқсандағы
N 0312/2 шарт бойынша
1 жиынтық.
9. Павлодар, Қостанай,    Қаңтар  ҚР ҚМ
Маңғыстау облыстары       -шілде
бойынша салық комитет.
терінде серверлік және
коммуникациялық жабдыққа
қызмет көрсетуге
қажетті серверлiк
бөлмелердi монтаждау
және баптау, оның ішінде:
желдеткiш, өрт сөндіру
жүйелерiн, электрмен
қоректену жүйелерiн,
қол жеткiзуді бақылау
және шектеу - "ABS"
ЖШС-мен 2001 жылғы 21
қарашадағы N MKM 1809/4
шарт бойынша 1120
күн-адам.
10. Қазақстан Республика. Наурыз-  ҚР ҚМ
сының Қаржы министрлiгi   желтоқсан
Салық комитеті үшiн
сатып алынатын үш және
аумақтық бөлiмшелер
үшін сатып алынатын екі
серверді инсталляциялау
және техникалық қолдау.
11. Салық заңдарын        Наурыз   ҚР ҚМ
түсіндіру жөніндегі       - мамыр
мультимедиялық орталыққа
қызмет көрсету үшін
қосалқы бөлшектер алу -
1 жиынтық.
12. Салық органдары       Наурыз   ҚР ҚМ
үшiн HP 1200 моделдi      -маусым
1765 принтерге арнап
шығыс материалдарын алу.
13. Компьютерлік,         Сәуір -  ҚР ҚМ
коммуникациялық, желілік  маусым
жабдықтар және көмекші
жабдықтар үшiн шығыс
материалдаpын, оның
ішінде 5081 принтерге
картридж, 8000 компьютерге
қосалқы бөлшек сатып алу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінің ақпараттық жүйелерiн, оның iшiнде Қазынашылықтың ақпараттық жүйесiн қолданбалы және жүйелi қамтамасыз етудiң тиiмдi жұмысы; республикалық бюджеттiң және жергілікті бюджеттерге есеп айырысу-кассалық қызмет көрсетудiң уақытылы атқарылуы, мемлекеттiң талаптарымен және мiндеттемелерiмен мониторингін, мерзiмді бухгалтерлiк және бақылау-тексеру есептiлiгiн уақтылы қалыптастыру, министрлік Web-сайттарының жұмыс iстеуiн, қаржы-шаруашылық қызметтiң жүргiзiлуiн ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету; ақпараттық жүйелердiң, хабарламалар жеткiзудiң, компьютерлік, желiлiк, коммуникациялық жабдықтың кідiрiссiз жұмысын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 58 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
503 "Тұтастандырылған салықтық ақпараттық
жүйе" (ТСАЖ) салық ақпараттық жүйенi сүйемелдеу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

нологии" N МГД 1809/6
от 8 октября 2001 года.
6. Сопровождение        В тече- МФ РК
пилотного проекта       ние
информационной системы  года
дистанционного обучения
и тестирования специа-
листов Налогового
комитета Министерства
финансов Республики
Казахстан, его терри-
ториальных органов -
42,58 человеко-дней по
договору с ТОО "Глосса"
N МГД 3005/4 от 21 июня
2002 года.
7. Сопровождение        В тече- МФ РК
пилотного проекта       ние
информационной системы  года
"Ведомственные кадры
МГД РК" - 72 календар-
ных дня по договору с
РГП "ЦИФС" Министерства
финансов Республики
Казахстан N МГД 1109/6
от 8 октября 2001 года.
8. Сопровождение прог-  В тече- МФ РК
раммного обеспечения    ние
"Лука-Бюджет" в Налого- года
вом комитете Министер-
ства финансов Респуб-
лики Казахстан и его
территориальных
подразделениях, в том
числе:
конвертация баз данных,
оказание консультаций
- 540 человеко-дней;
инсталляция программ-
ного обеспечения в
Таможенном комитете
МГД РК - 1 комплект по
договору с ТОО "Фирма
ПлюсМикро" N 0312/2 от
7 декабря 2001 года.
9. Монтаж и наладка     Январь- МФ РК
оборудования серверных  июль
комнат, необходимых
для обслуживания и
поддержки серверного и
коммуникационного
оборудования в налого-
вых комитетах по
Павлодарской, Коста-
найской, Мангистауской
областям в том числе:
систем кондициониро-
вания, пожаротушения,
структурированной
кабельной системы,
системы электропитания,
контроля и ограничения
доступа - 1120
человеко-дней по
договору с ТОО "ABS"
N МГД 1809/4 от 21
ноября 2001 года.
10. Инсталляция и       Март -  МФ РК
техническая поддержка   декабрь
трех приобретаемых
серверов для Налогового
комитета Министерства
финансов Республики
Казахстан и двух
территориальных
подразделений.
11. Приобретение        Март-   МФ РК
запасных частей для     май
обслуживания мультиме-
дийного центра по
разъяснению налогового
законодательства - 1
комплект.
12. Приобретение        Март-   МФ РК
расходных материалов    июнь
для налоговых органов
на 1765 принтеров
модели HP 1200.
13. Приобретение        Апрель- МФ РК
расходных материалов и  июнь
запасных частей для
компьютерного, комму-
никационного, сетевого
оборудования и сопутст-
вующего оборудования,
в том числе картриджей
для 5081 принтеров,
запасных частей для
8000 компьютеров.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: эффективная работа прикладного и системного обеспечения информационных систем Министерства финансов Республики, в том числе информационной системы Казначейства; своевременное исполнение республиканского бюджета и расчетно-кассового обслуживания местных бюджетов, мониторинга требованиями и обязательствами государства, своевременного формирования периодической бухгалтерской и контрольно-ревизионной отчетности, функционирования Web-сайтов Министерства, обеспечение информационной поддержки ведения финансово-хозяйственной деятельности; обеспечение бесперебойной работы  информационных систем, доставки сообщений, компьютерного, сетевого, коммуникационного оборудования.
Приложение 58
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 503
"Сопровождение информационной налоговой системы
"Интегрированная налоговая информационная система"
(ИНИС) на 2002 год

1. Құны: 309 289 000 (үш жүз тоғыз миллион екi жүз сексен тоғыз мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы (Салық кодексi)" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгі Салық комитетiнiң аумақтық салық органдары мен орталық аппаратында бiртұтас орталықтандырылған ақпараттық салық жүйесiнiң жұмыс iстеуi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының тұтастандырылған салықтық ақпараттық жүйесiн (мәтiн бойынша бұдан әрi ҚР ТСАЖ), соның iшiнде жаңа функцияларды ("Төлем көзiнен салық салынатын жеке тұлғалардың кiрiстерiнiң eceбi", "ҚҚС төлеушiлердi тiркеу. ҚҚС-мен жазылған шот-фактуралардың тiзiлiмдерiн қабылдау және өңдеу жүйесi", "Бiр жолғы талондарды бақылау және есепке алу", "Резидент еместердiң болу мерзiмiнiң есебi", "Салықтарды төлеу мерзiмiн ұзарту", "Бақылау-касса машиналарын есепке алу және бақылау", "Салық заңнамасын түсiндiру бойынша мультимедиялық байланыс жүйесi") сүйемелдеу; "Салық аудитiне электрондық бақылау" ҚР ТСАЖ компонентiнiң атқарымдылығын кеңейту; серверлiк бөлмелердi сүйемелдеу, соның iшiнде монтаж және жабдықтарды реттеу, жергiлiктi есептеу жүйелерi үшiн төсеу және жабдықтау бойынша қызмет көрсету; үздiксiз тамақтандыру көздерiн орнату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!  атауы   !бағдарламаны) іске  ! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!          !асыру жөніндегі     !мерзiмi!
!коды !лама!          !iс-шара             !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    503       "Тұтастан. Ақпараттық жүйелердi Қаңтар- Қазақстан
дырылған   тұтастандыру бөлi.   сәуір   Республика.
салықтық   гiнде ҚР ТСАЖ                сының Қаржы
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу,          министрлігі
жүйе"      соның iшiнде:
(ТСАЖ)     өзгерiстер мен
кедендiк   толықтырулар енгiзу,
ақпараттық - 7738 адам-күн;
жүйенi     ҚР ТСАЖ 21 әкiмшi,
сүйемелдеу Қазақстан Республи.
касы Қаржы министр.
лiгi Салық комитет.
iнiң 304 маманын
оқыту; құжаттаманы
әзiрлеу - 1 жинақ.
талым; "ПлюсМикро"
фирмасы" ЖШС-пен

1. Стоимость: 309 289 000 (триста девять миллионов двести восемьдесят девять тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: функционирование единой централизованной информационной налоговой системы в территориальных налоговых органах и центральном аппарате Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: сопровождение информационной налоговой интегрированной системы Республики Казахстан (далее по тексту - ИНИС РК), в том числе новых функций ("Учет доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты", "Регистрация плательщиков НДС. Система приема и обработки реестров счетов-фактур, выписанных с НДС", "Контроль и учет разовых талонов", "Учет сроков пребывания нерезидентов", "Отсрочка уплаты налогов", "Учет и контроль контрольно-кассовых машин", "Система мультимедийной связи по разъяснению налогового законодательства"; расширение функциональности компонентов ИНИС РК "Электронный контроль налогового аудита"; сопровождение серверных комнат, в том числе услуги по монтажу и наладке оборудования, прокладке и оборудованию для локально-вычислительных сетей; установка источников бесперебойного питания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!            !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
503        Сопровожде-  Сопровождение системы   Январь, Министерство
ние информа- ИНИС РК в части интег-  апрель  финансов
ционной      рирования с информа-            Республики
налоговой    ционными системами в            Казахстан
системы      том числе: внесение из-
"Интегриро-  менений и дополнений -
ванная       7738 человеко-дней;
налоговая    обучение 21 администра-
информацион- тора ИНИС РК, 304 спе-
ная система" циалистов Налогового
(ИНИС)       комитета Министерства
финансов Республики
Казахстан; разработка
документации - 1 комп-
лект; подготовка мате-
риалов для информа-
ционных телепередач
для налогоплательщиков
о развитии системы по
договору с ТОО "Фирма
"ПлюсМикро" N МГД 1109/3

2001 жылғы 28
қыркүйектегi N 1109/3
шарт бойынша жүйенi
дамыту туралы салық
төлеушiлерге арналған
ақпараттық телехабар.
ларға материалдар
дайындау.
"Төлем көзiнен салық   Сәуір-    Қазақстан
салынатын жеке         желтоқсан Республи.
тұлғалардың кiрiстер.            касының
iнiң eceбi" ақпарат.             Қаржы
тық жүйесiнiң                    министр.
пилоттық жобасын                 лігі
сүйемелдеу, соның
iшiнде: жүйенi
сүйемелдеу және
әкiмшiлiктендiру -
"New Age Technologies"
ЖАҚ-мен 2001 жылғы
21 қарашадағы N MKM
0611/4 шарты бойынша
180 адам/күн.
"ҚҚС төлеушiлердi     Сәуір-   Қазақстан
тiркеу. ҚҚС-мен      желтоқсан Республика.
жазылған шот-                  сының Қаржы
фактуралардың                  министрлігі
тiзiлiмдерiн қабылдау
және өңдеу жүйесi"
ақпараттық жүйесiнiң
пилоттық жобасын
сүйемелдеу, соның
iшiнде жүйенi
сүйемелдеу және
әкiмшiлiктендiру -
"New Age Technologies"
ЖАҚ-мен 2001 жылғы
25 қыркүйектегi N
1109/4 шарты бойынша
180 адам-күн.
Салық заңнамасын      Қаңтар-  Қазақстан
түсiндiру бойынша    желтоқсан Республика.
мультимедиялық                 сының
байланыстың                    Қаржы
ақпараттық жүйесiнiң           министрлігі
пилоттық жобасын
сүйемелдеу - "Қазақ.
телеком" ААҚ-мен
2001 жылғы 12
желтоқсандағы N МКМ
1809/5 шарты бойынша
3650 адам-күн.
Алматы облысы         Наурыз-  Қазақстан
бойынша салық         маусым   Республика.
комитеттерiнде                 сының
серверлiк және                 Қаржы
коммуникациялық қызмет         министрлігі
көрсету мен
қолдау үшін қажетті
серверлік бөлмелердiң
монтажы және
жабдықтарын реттеу -
соның iшiнде
2 объектiге:
кондиционерлеу; өрт
сөндiру жүйелері;
құрылымдалған
кабельдi жүйелер;
электрмен қоректенетiн;
мүмкiндiктi бақылау
және шектеу жүйелерi.
Серверлерде          Ақпан-  Қазақстан
мұрағаттық ақпарат.  наурыз  Республика.
тарды сақтау көлемiн         сының Қаржы
ұлғайтуға арналған           министрлігі
300 қатқыл дискiлер
сатып алу.
"Салық аудитiн       Ақпан-   Қазақстан
электронды бақылау" желтоқсан Республика.
ҚР ТСАЖ компонент.            сының Қаржы
терiн сүйемелдеу,             министрлігі
соның iшiнде:
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
жетiлдiру,
өзгерiстер енгiзу
- 1130 адам-күн;
құжаттаманы әзiрлеу
- 1 жинақталым; 21
әкiмшi, Қазақстан
Республикасы Қаржы
министрлiгі Салық
комитетiнiң және
оның аумақтық
органдарының 167
маманын оқыту;
жүйелерді дамыту
туралы салық
төлеушiлерге
арналған ақпараттық
телехабарларға
материалдар дайындау.
ҚР ТСАЖ әзiрленiп     Маусым-  Қазақстан
жатқан компонентін   желтоқсан Республика.
сүйемелдеу - 4 жүйе            сының
("Бiр жолғы                    Қаржы
талондарды бақылау             министрлігі
және есепке алу",
"Салықтарды төлеу
мерзiмiн ұзарту",
"Бақылау-касса
машиналарын есепке
алу және бақылау",
"Резидент еместердiң
болу мерзiмiнiң
eceбi").
Астана қаласы        Тамыз-   Қазақстан
бойынша Салық       желтоқсан Республика.
комитетiнде 20 жұмыс          сының
орынға жергiлiктi             Қаржы
есептеу желiсiнiң             министрлігі
қосымша орындарын
орнату бойынша
жұмыстар
Серверлердi орнату   Тамыз-
және күйге келтiру  желтоқсан
бойынша жұмыстар -
10 дана
Қазақстан Респуб.    Наурыз- Қазақстан
ликасы Қаржы         маусым  Республика.
министрлiгi Салық            сының Қаржы
комитетiнiң екi              министрлігі
аумақтық Салық
комитетінде үздіксіз
тамақтандырудың
2 көзін орнату
бойынша қызмет
көрсетулердi сатып
алу.
-------------------------------------------------------------------

от 28 сентября 2001
года.
Сопровождение пилотно-  Апрель- Министерство
го проекта информа-     декабрь финансов
ционной системы "Учет           Республики
доходов физических              Казахстан
лиц, облагаемых у ис-
точника выплаты", в
том числе:
сопровождение и адми-
нистрирование системы
- 180 человеко-дней по
договору с ЗАО "New
Age Technologies"
N МГД 0611/4 от
21 ноября 2001 года.
Сопровождение пилотно-  Апрель- Министерство
го проекта информа-     декабрь финансов
ционной системы "Ре-            Республики
гистрация плательщиков          Казахстан
НДС. Система приема и
обработки реестров
счетов-фактур, выпи-
санных с НДС", в том
числе сопровождение и
администрирование
системы - 180 человеко-
дней по договору с
ЗАО "New Age Techno-
logies" N МГД 1109/4
от 25 сентября 2001
года.
Сопровождение пилотно-  Январь- Министерство
го проекта информа-     декабрь финансов
ционной системы                 Республики
мультимедийной связи            Казахстан
по разъяснению налого-
вого законодательства
- 3650 человеко-дней
по договору с ОАО
"Казахтелеком" N МГД
1809/5 от 12 декабря
2001 года.
Монтаж и наладка        Март-   Министерство
оборудования сервер-    июнь    финансов
ных комнат, необхо-             Республики
димых для обслужива-            Казахстан
ния и поддержки
серверного, коммуни-
кационного оборудо-
вания в налоговых
комитетах по Алма-
тинской области
- на 2 объектах в том
числе: систем конди-
ционирования; пожаро-
тушения; структуриро-
ванной кабельной сис-
темы; системы элек-
тропитания; контроля
и ограничения доступа.
Приобретение 300        Фев-    Министерство
жестких дисков для      раль -  финансов
увеличения объема       март    Республики
хранения архивной ин-           Казахстан
формации на серверах.
Сопровождение компо-    Фев-    Министерство
ненты ИНИС РК "Элек-    раль -  финансов
тронный контроль на-    декабрь Республики
логового аудита", в             Казахстан
том числе: доработка,
внесение изменений в
программное обеспе-
чение - 1130 человеко
-дней; разработка
документации - 1
компл.; обучение - 21
администратора, 167
специалистов Налого-
вого комитета Минис-
терства финансов
Республики Казахстан
и его территориальных
органов; подготовка
материалов для инфор-
мационных телепередач
для налогоплательщи-
ков о развитии сис-
темы.
Сопровождение разра-    Июнь-   Министерство
батываемых компонент    декабрь финансов
ИНИС РК - 4 системы             Республики
("Контроль и учет               Казахстан
разовых талонов",
"Отсрочка уплаты
налогов", "Учет и
контроль контрольно-
кассовых машин",
"Учет сроков пребы-
вания нерезидентов").
Работы по установке     Август- Министерство
дополнительных мест     декабрь финансов
локально-вычислитель-           Республики
ной сети в Налоговом            Казахстан
комитете по городу
Астана на 20 рабочих
мест.
Работы по установке     Август-
и настройке серверов    декабрь
- 10 штук.
Приобретение услуг      Март -  Министерство
по установке 2-х        июнь    финансов
источников беспере-             Республики
бойного питания в               Казахстан
двух территориальных
органах Налогового
комитета Министерства
финансов Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: салықтық әкiмшiлiктендiру процестерiн сүйемелдеу, автоматтандыру, ақпараттың, сапасы мен жеделдігін көтеру, ақпараттық жүйелердiң үздiксiз жұмыс iстеуi үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң аумақтық органдарында серверлiк үй-жайлар құру, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетiне хабарламалар, компьютерлiк, желiлiк, коммуникациялық жабдықтар жеткiзу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 59 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
504 "Ipi кәсiпорындардың мониторингi" ақпараттық жүйесiн
сүйемелдеу" республикалық бюджеттiк
бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 25 546 000 (жиырма бес миллион бес жүз қырық алты мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Трансферттiк бағаларды қолдану кезiндегi мемлекеттiк бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 5 қаңтардағы Заңы ; "Республикалық мониторингке жататын салық төлеушiлердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 17 сәуiрдегi N 448 қаулысы ; "Халықаралық iскерлiк операцияларда трансферттiк бағалар қолдану кезiнде мемлекеттiк бақылауға жататын тауарлардың жекелеген түрлерiне рыноктағы бағалары бойынша ресми ақпарат көздерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 9 маусымдағы N 788 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiң мемлекеттiк салық және экономикалық саясатын жасау үшін кәсiпорындардан, iрi салық төлеушiлерден ақпарат жинау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: бағдарламалық қамтамасыздықты сүйемелдеу; iрi кәсiпорындардан есептердiң түскен кезде ақпараттарды қорғау жүйесiн ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!  атауы   !бағдарламаны) іске  ! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!          !асыру жөніндегі     !мерзiмi!
!коды !лама!          !iс-шара             !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    504       "Ірі кәсi. "Ipi кәсiпорындардың  Жыл    Қазақстан
порындар.  мониторингі" ақпарат. бойы   Республика.
дың мони.  тық жүйесiн                  сының Қаржы
торингi"   сүйемелдеу және              министрлігі
ақпараттық қызмет ауқымын
жүйесiн    кеңейту, оның iшiнде
cүйемелдеу халықаралық, iскерлiк
операцияларда транс.
ферттiк бағалар
қолдану кезiнде
мемлекеттiк бақылауға
жататын тауарлардың
жекелеген түрлерiне
рыноктағы бағалары
бойынша сыртқы
ақпарат көздерiне
қосу - 1 жүйе;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгi
салық органдарының
ақпараттарды қорғау
жүйесiнiң ақпараттық
жүйесiн сүйемелдеу,
оның iшiнде:
2001 жылғы 8
қарашадағы N МКМ
1809/6 "НИЛ Гамма
технология" ЖШС
келiсiм-шарт
бойынша; "Tұмар СSР"
криптопровайдер
бағдарламалық
қамтамасыздығына
өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
- 13324 адам-күн.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сопровождение, автоматизация процессов налогового администрирования, повышение качества и оперативности информации, создание серверных помещений в территориальных органах Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан для бесперебойной работы информационных систем, доставки сообщений, компьютерного, сетевого, коммуникационного оборудования в Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделениях.
Приложение 59
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 504
"Сопровождение информационной системы
"Мониторинг крупных предприятий"
на 2002 год
1. Стоимость: 25 546 000 (двадцать пять миллионов пятьсот сорок шесть тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 5 января 2001 года "О государственном контроле при применении трансфертных цен"; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2002 года N 448 "Об утверждении перечня налогоплательщиков, подлежащих республиканскому мониторингу"; постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2001 года N 788 "Об утверждении Перечня официальных источников информации по рыночным ценам на отдельные виды товаров, подлежащих государственному контролю при применении трансфертных цен в международных деловых операциях".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сбор информации с предприятий, крупных налогоплательщиков для построения государственной налоговой и экономической политики государства. Постоянное отслеживание обоснованности расчетов налогооблагаемого дохода, начисления налогов и платежей, контроль их уплаты.
5. Задачи бюджетной программы: сопровождение программного обеспечения; организация системы защиты информации при поступлении отчетов от крупных предприятий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!            !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
504        Сопровожде-  Сопровождение и расши-  В тече- Министерство
ние инфор-   рение функциональности  ние     финансов
мационной    системы "Мониторинг     года    Республики
системы      крупных предприятий", в         Казахстан
"Мониторинг  том числе подключение к
крупных      внешним источникам
предприятий" информации по рыночным
ценам на отдельные виды
товаров, подлежащих
государственному конт-
ролю при применении
трансфертных цен в
международных, деловых
операциях - 1 система.
Сопровождение информа-
ционной системы защиты
информации налоговых
органов Министерства
финансов Республики
Казахстан, в том числе:
внесение изменений и
дополнений в программ-
ное обеспечение крипто-
провайдера "Тумар CSP"
- 13324 человеко-дней;
по договору с ТОО "НИЛ
Гамма технологии" N МГД
1809/6 от 8 октября
2001 года.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың болжамды нәтижесi - мемлекеттің мемлекеттiк салық және экономикалық саясатын жасау үшiн кәсiпорындардан, iрi салық төлеушілерден салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер түсiмi бөлiгінде жасырын көздерiн әшкерлеу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 60 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
505 "Акцизделетiн өнiмдер өндiрiсi мен айналымын бақылау"
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу" республикалық бюджеттiк
бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 6 720 000 (алты миллион жетi жүз жиырма мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Этил спиртi мен алкоголь өнiмiнiң өндiрiлуiн және айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының  3-бабы, 13-бабы; "Қазақстан Республикасының аумағында Мұнай өнімдерінің айналымын мемлекеттiк реттеудi күшейту жөнiндегi бағдарлама туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 2 наурыздағы N 339 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: тиiстi қызмет түрлерiне лицензиясы бар кәсiпорындардың акцизделетiн өнiмдер өндiрiсi мен айналымын бақылауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Акцизделетiн өнiмдер өндiрiсi мен айналымын бақылау" жүйесiн сүйемелдеу; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң құрылымдық бөлiмшелерiн жергiлiктi есептеу желiсiн салу үшiн коммуникациялық жабдықтармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!(кіші бағ.!бағдарламаны) іске  ! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!дарлама)  !асыру жөніндегі     !мерзiмi!
!коды !лама!атауы     !iс-шаралар          !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    505       "Акцизде.  "Акцизделетiн өнiмдер Маусым- Қазақстан
летiн      өндiрiсi мен айна.    желтоқ. Республика.
өнiмдер    лымын бақылау"        сан     сының
өндiрiсi   ақпараттық жүйесiн            Қаржы
мен айна.  сүйемелдеу, оның              министрлігі
лымын      iшiнде қор базасын
бақылау"   әкiмшiлiктендiру,
ақпараттық есептiлiктi
жүйесiн    қалыптастыру - 1
сүйемелдеу жүйе.
Қазақстан Республи.   Сәуір- Қазақстан
касы Қаржы министр.   тамыз  Республика.
лiгi Салық комитет.          сының Қаржы
iнiң құрылымдық              министрлігі
бөлiмшелерiн жергi.
лiктi есептеу
желiсiн салу үшiн
коммуникациялық
жабдықтарын сатып
алу - 20 пайдалану.
шылар бойынша 10
объект.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сбор информации с предприятий, крупных налогоплательщиков для построения государственной налоговой и экономической политики государства, выявление скрытых резервов в части поступления налогов и других обязательных платежей в бюджет от крупных налогоплательщиков.
Приложение 60
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
-----------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 505
"Сопровождение информационной системы
"Контроль за оборотом и производством акцизной продукции"
на 2002 год
1. Стоимость: 6 720 000 тенге (шесть миллионов семьсот двадцать тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3 13 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2000 года N 339 "О программе по усилению государственного регулирования оборота нефтепродуктов на территории Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение контроля за производством и оборотом акцизной продукции предприятий, имеющих лицензии на соответствующие виды деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: сопровождение системы "Контроль за оборотом и производством акцизной продукции"; прокладка локально-вычислительной сети в территориальных подразделениях Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!            !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
505        Сопровожде-  Сопровождение информа-  Июнь -  Министерство
ние информа- ционной системы "Конт-  декабрь финансов
ционной сис- роль за оборотом и              Республики
темы "Конт-  производством акцизной          Казахстан
роль за      продукции", в том числе
оборотом и   администрирование баз
производст-  данных, формирование
вом акцизной отчетности - 1 система
продукции"
Прокладка локально-     Апрель- Министерство
вычислительной сети в   август  финансов
территориальных под-            Республики
разделениях Налогового          Казахстан
комитета Министерства
финансов Республики
Казахстан - 10 объектов
по 20 пользователей.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың болжамды нәтижесi - "Акцизделетiн өнiмдер өндiрiсi мен айналымын бақылау" ақпараттық жүйесiнiң толассыз қызмет етуi, алкоголь, мұнай және темекi өнiмдерiнiң өндiрiсi мен айналымын бақылау және талдау жасау мақсатында жедел және нақты ақпараттарды алу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 61 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
506 "Қазақстан Республикасы салық төлеушiлерiнiң және
салық салу объектiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмi" ақпараттық
жүйесiн сүйемелдеу" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 39 033 000 (отыз тоғыз миллион отыз үш мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтi-құқықтық негiзi: "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнiң  (Салық Кодексi) 529-бабына сәйкес; "Қазақстан Республикасы салық төлеушiнiң мемлекеттiк тiзiлiмдi жасау және жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 28 мамырдағы N 788 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Қазақстан Республикасы салық төлеушiлерiнiң және салық салу объектiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмi" ақпараттық жүйесiнiң толассыз қызмет етуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жүйенi сүйемелдеу уәкiлеттi органдармен (статистика органдары, заңды және жеке тұлғаларды, салық салу объектiлерiн мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асыратын органдары, рұқсаттылық және тiркеу маңызы бар құжаттарды беретiн және Қазақстан Республикасы Yкiметi айқындайтын басқа да уәкiлеттi органдармен) интерфейс жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!(шағын ба.!бағдарламаны) іске  ! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!ғдарлама) !асыру бойынша       !мерзiмi!
!коды !лама!атауы     !iс-шаралар          !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    506       "Қазақстан  "Қазақстан Респуб.  Маусым-   Қазақстан
Республи.   ликасы салық төлеу. желтоқсан Республика.
касы салық  шiлерiнiң және                сының
төлеушiлер. салық салу объект.            Қаржы
iнiң және   iлерiнiң мемлекеттiк          министрлігі
салық салу  тiзiлiмiн" ақпарат.
объектiлер. тық жүйесiн сүйемел.
iнiң мем.   деу, оның iшiнде
лекеттiк    ҚР ҰАИҚ тiркеу
тiзiлiмiн"  мәлiметтерiн,
ақпараттық  өндiрiстiк емес
жүйесін     төлемдердi жаңғырту,
сүйемелдеу  ақпаратты берушi
клиент ұсыныстарынан
мәлiметтердi
қабылдау және
өңдеудi, есептiлiктi
қалыптастыру,
мәлiметтердiң
мониторингi және
талдау - 1 жүйе;
уәкiлеттi органдармен
(статистика органдары,
заңды және жеке
тұлғаларды, салық
салу объектiлерiн
мемлекеттiк тiркеудi
жүзеге асыратын
органдары, рұқсаттылық
және тiркеу маңызы
бар құжаттарды
беретiн, және
Қазақстан Республикасы
Үкiметi айқындайтын
басқа да уәкiлеттi
органдармен) интерфейс
жасау - 48 объект.
Пилоттық аймақтың
салық комитеттерi үшін
серверлердi орнату
және күйге келтiру
бойынша жұмыста -
10 дана.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: бесперебойное функционирование информационной системы "Контроль за оборотом и производством акцизной продукции", получение оперативной и достоверной информации в целях анализа и контроля производства и оборота алкогольной продукции, табачной продукции и нефтепродуктов.
Приложение 61
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 506
"Сопровождение информационной системы
"Государственный реестр налогоплательщиков и объектов
налогообложения Республики Казахстан" на 2002 год
1. Стоимость: 39 033 000 (тридцать девять миллионов тридцать три тысячи) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 529 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года N 579 "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение функционирования системы "Государственный реестр налогоплательщиков и объектов налогообложения Республики Казахстан".
5. Задачи бюджетной программы: сопровождение системы; установка интерфейсов с уполномоченными органами (органами статистики, органами, осуществляющими государственную регистрацию юридических и физических лиц, объектов налогообложения, выдающими документы разрешительного и регистрационного характера и другими уполномоченными органами, определяемыми Правительством Республики Казахстан).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!            !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
506        Сопровожде-  Сопровождение информа-
ние информа- ционной системы "Госу-
ционной      дарственный реестр
системы      налогоплательщиков и
"Государст-  объектов налогообложе-
венный       ния Республики Казах-
реестр нало- стан" в том числе, кон-
гоплательщи- вертация регистрацион-
ков и объек- ных данных ИНИС РК,
тов налого-  реестров непроизводст-
обложения    венных платежей, прием
Республики   и обработка данных из
Казахстан    клиентских приложений
поставщиков информации,
администрирование баз
данных, формирование
отчетности, анализ и
мониторинг данных -
1 система;
установка интерфейсов
с уполномоченными ор-
ганами (органами ста-
тистики, органами,
осуществляющими госу-
дарственную регистра-
цию юридических и
физических лиц, объек-
тов налогообложения,
выдающими документы
разрешительного и
регистрационного
характера и другими
уполномоченными орга-
нами, определяемыми
Правительством Респуб-
лики Казахстан) -
48 объектов.
Работы по установке и
настройке серверов для
налоговых комитетов
пилотных зон -
10 штук.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың болжамды нәтижесi: "Қазақстан Республикасы салық төлеушілерiнің және салық салу объектiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмi" ақпараттық жүйесінің толассыз қызмет етуiн қамтамасыз ету, уәкілеттi органдардан (статистика органдары, заңды және жеке тұлғаларды, салық салу объектiлерiн мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асыратын органдары, рұқсаттылық және тiркеу маңызы бар құжаттарды беретiн, және Қазақстан Республикасы Үкiметi айқындайтын басқа да уәкiлетті органдар) ақпараттар aлу.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
62-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгі
Бюджет бағдарламасының әкімшісі
600 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгі органдарының
ақпараттық жүйелерiн құру" республикалық бюджеттiк
бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 506 787 000 (бес жүз бес миллион жеті жүз сексен жетi мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Салық және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлемдер туралы (Салық кодексi)" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексi . "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi реформалау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 12 қазандағы N 4114 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының Ақпараттық қауiпсіздiгiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2000 жылғы 10 шiлдедегi N 100-ө өкiмі , "Мемлекеттік аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегі N 427 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi ic-шаралардың жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 3 қыркүйектегi N 962 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2002 жылғы 9 қазандағы N 1102 қаулысы , Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 2000 жылғы 23 қазандағы N 459 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң ақпараттандыру бағдарламасы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бюджеттiк рәсiмдердi ақпараттандыруды қазiргi заманғы деңгейiне қол жеткiзуге бағытталған кешендi ақпараттандыруды жүргiзу, сондай-ақ есептеу, коммуникациялық, желiлiк жабдықтарды және ұйымдастыру техникасын, жүйелiк бағдарламалық қамтамасыз етудi құралдармен уақтылы жаңғыртуды және жарақтандыруды қамтамасыз ету, ақпараттық жүйелердi бiрiктіру және ақпаратты қорғауды қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi мен оның құрылымдық бөлiмшелерiнде ақпараттық жүйелер мен жалпы мақсаттағы телекоммуникацияларды құру және дамыту.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: бесперебойное функционирование информационной системы "Государственный реестр налогоплательщиков и объектов налогообложения Республики Казахстан", получение информации от уполномоченных органов (органов статистики, органов, осуществляющих государственную регистрацию юридических и физических лиц, объектов налогообложения, выдающих документы разрешительного и регистрационного характера и других уполномоченных органов, определяемых Правительством Республики Казахстан).
Приложение 62
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600
"Создание информационных систем органов
Министерства финансов Республики Казахстан"
на 2002 год
1. Стоимость: 505 787 000 (пятьсот пять миллионов семьсот восемьдесят семь тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 1998 года N 4114 "О дальнейшем реформировании системы государственных органов Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 г. N 359 "О Государственной программе обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 г. N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 г. N 367 "О плане мероприятий по реализации Государственной Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2002 года N 962 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2002 года N 1102 "Вопросы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан"; Программа информатизации Министерства финансов Республики Казахстан на 2000-2002 гг., утвержденная приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 23 октября 2000 г. N 459.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение комплексной информатизации, направленной на достижение современного уровня информатизации бюджетных процедур, а также обеспечение своевременной модернизации и оснащение средствами вычислительного, коммуникационного, сетевого оборудования и организационной техники, системного программного обеспечения, интегрирование информационных систем и обеспечение защиты информации, создание и развитие информационных систем и телекоммуникаций общего назначения в Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделениях.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қаржылық есеп айырысулардың автоматтандырылған жүйелерiн (ҚЕАЖ) және мемлекеттiк мекемелердiң қаржы-шаруашылық қызметiн басқарудың бiрiктiрiлген жүйесiн әзiрлеу және дамыту, жалпы пайдаланудың дерекқорын (ақпарат ресурстарын) құру, лицензиялық жүйелiк бағдарламалық қамтамасыз етудi және ақпаратты қорғаудың және оларды техникалық қолдаудың бағдарламалық құралдарын сатып алу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Ақпараттандыру бағдарламасына сәйкес ақпаратты қорғаудың есептеу, жүйелiк жабдықтарын, ұйымдастыру техникасын және аппараттық-бағдарламалық құралдарын сатып алу, "Салық есептiлiгiнiң электронды нысандары", "Қазақстан Республикасы салық төлеушiлерiне арналған хабарламаларды кепiлдендiрiлген жеткiзу жүйесi", "Ведомстволық кадрлар", "Қашықтық оқыту орталығы" ақпараттық жүйелердiң пилоттық жобаларын құру; салық комитеттерiнде серверлiк бөлмелер үшiн жабдықтар сатып алу; "Ақпараттық салықтық жүйелердiң пилоттық жобаларын құру; салық комитеттерiнде серверлiк бөлмелер үшiн жабдықтар сатып алу; "2-Ақпараттық салықтық бiрiктiру жүйесi" пилоттық аймаққа арналған серверлер сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!(кіші бағ.!бағдарламаларды)    ! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!дарлама.  !іске асыру жөніндегі!мерзiмi!
!коды !лама!лардың)   !iс-шара             !       !
!     !коды!атауы     !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    600      Қазақстан   1. Ресурстарды бас.          Қазақстан
Республика. қару құралдарын              Республикасы
сы Қаржы    және ақпарат жүйеле.         Қаржы
министрлігі рi жағдайларында             министрлігі
органдар.   компьютерлік техника         (бұдан әрі -
ының ақпа.  паркін жаңарту үшiн          ҚР ҚМ)
раттық      есептeу, жүйелiк
жүйелерін   жабдықтар және
құру        ұйымдастыру техника.
сын, оның ішiнде:
министрлiктің облыс.
тық бөлiмшелерi үшiн
030 Қазақстан   400 дербес компьютер,
Республика. 20 NoteВоок, 109
сы Қаржы    принтер, 160 үздiксiз
министрлігі қоректендiрудiң блогын,
органдар.   22 көбейту аппаратын,
ының ақпа.  15 факc, 32 планшеттi
раттық      сканер, желiлiк
жүйелерін   жабдықтар және iлеспе
құру        тауарлар сатып алу.

5. Задачи бюджетной программы: разработка и развитие автоматизированных систем финансовых расчетов (АСФР) и интегрированной системы управления финансово-хозяйственной деятельностью государственных учреждений, создание базы данных (информационных ресурсов) общего пользования, закупка лицензионного системного программного обеспечения и программных средств защиты информации и их технической поддержки, а также закупка вычислительного, сетевого оборудования, организационной техники и аппаратно-программных средств защиты информации в соответствии с Программой информатизации Министерства финансов Республики Казахстан, создание пилотных проектов информационных систем "Электронные формы налоговой отчетности", "Система гарантированной доставки сообщений для налогоплательщиков Республики Казахстан", "Ведомственные кадры", "Центр дистанционного обучения"; приобретение оборудования для серверных помещений в налоговых комитетах; приобретение серверов для пилотной зоны "Информационная налоговая интегрированная система - 2".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программ    !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпрог-   !раммы)                 !зации  !
!     !раммы! рамм)      !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1   600        Создание
информацион-
ных систем
органов
Министерства
финансов
Республики
Казахстан
030  Создание     1. Закупка вычислитель- Фев-    Министерство
информацион- ного, сетевого оборудо- раль -  финансов
ных систем   вания и оргтехники для  апрель; Республики
органов      обновления парка ком-   Октябрь Казахстан
Министерства пьютерной техники в     - де-   (далее-МФ РК)
финансов     условиях внедрения      кабрь
Республики   средств управления ре-
Казахстан    сурсами и информацион-
ных систем, в том чис-
ле: 400 персональных
компьютеров, 20 Note-
Book, 69 принтеров,
160 блоков бесперебой-
ного питания, 18 мно-
жительных аппаратов,
12 факсов, 26 сканеров
планшетных, сетевое
оборудование для
областных подразделе-
ний министерства и
сопутствующие товары.

2. Жүйенiң басқару              ҚР ҚМ
және мониторинг
құралдарын сатып алу
және ақпаратты
қoрғауды қамтамасыз
ету.
3. Серверлiк жабдықтар
жүйелiк бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу (екi
жинақталым).
4. ҚР ҚМ Ақпараттандыру         ҚР ҚМ
бағдарламасына сәйкес
қаржылық есеп
айырысулардың
автоматтандырылған
жүйелерiн және
мемлекеттiк мекеменiң
қаржы-шаруашылық
қызметiн басқару
жүйесiн әзiрлеу және
жөнiндегi қызметтердi
сатып алу.
5. Қазынашылық жүйесi           ҚР ҚМ
үшiн жергiлiктi
есептеу жүйелерiн
жобалау, монтаждау,
жұмыс станцияларын
және клиенттiк
бағдарламалық қамтамасыз
етудi орнату
және икемдеу жөнiндегi
қызметтердi сатып алу.
031 Жалпы мақ.  1. Павлодар, Қостанай,  Қаңтар-  ҚР ҚМ
саттағы     Маңғыстау облыстары     шілде
ақпараттық  бойынша салық
жүйесi мен  комитеттерiне серверлiк
телекомму.  бөлмелер үшiн
никациялар. жабдықтар сатып алу:
ды құру     "ABS" ЖШС-мен 2001
және дамыту жылғы 21 қарашадағы
N МКМ 1809/4 шарт
бойынша кондиционерлеу
жүйесi - 3 жүйе; газ
өртiн өшiру және өрт
дабылы жүйесi - 3 жүйе;
5 санатты RiT SCS
құрылымдалған кабелдiк
жүйе - 3 жүйе;
электрмен қоректендiру
жүйесi - 3 жүйе;
бақылау және мүмкiндiктi
шектеу жүйесi.
2. "Салық есептемесiнiң  Қаңтар-  ҚР ҚМ
электронды нысандары"    сәуір
ақпараттық жүйесiнiң
пилоттық жобасын
әзiрлеу - 1 жүйе,
соның iшiнде: 5
объектiге бағдарламалық
қамтамасыз ету әзiрлеу
және енгiзу;
CD-дискiсiне бағдар.
ламалық қамтамасыз
етудi тираждау - 65054
дана "Nеw Age
Тесhnоlogies" ЖАҚ-мен
2001 жылғы 3 қазандағы
N МКМ 1809/7 шарт
бойынша жүйенi құру
мен дамыту туралы
салық төлеушiлерге
арналған ақпараттық
телехабарларға
материалдар және ұзақтығы
30 секундтық 5 видео-
ролик әзiрлеу.
3. Салық төлеушiлер      Қаңтар-  ҚР ҚМ
және Қазақстан           сәуір
Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң Салық
Комитетi мен оның
құрылымдық бөлiмшелерiне
арналған хабарламаларды
кепiлдендiрiлген
жеткiзу ақпараттық
жүйесiнiң пилоттық
жобасын әзiрлеу - 1 жүйе,
соның iшiнде:
бағдарламалық қамтамасыз
ету; құжаттама әзiрлеу
- 1 жинақталым; оның
құрылымдық бөлiмшелер.
iнiң мамандарын оқыту -
25 адам; CD-дискiсiне
бағдарламалық қамтамасыз
етудi тираждау - 65054
дана; "New Age
Тесhnоlogies" ЖАҚ-мен
2001 жылғы 3 қазандағы
N МКМ 1809/7 шарт
бойынша жүйенi құру
мен дамыту туралы
салық төлеушiлерге
арналған ақпараттық
телехабарларға
материалдар әзiрлеу.
4. "ҚР MKM ведомстволық  Қаңтар-  ҚР ҚМ
кадрлары" пилоттық       сәуір
жобасын әзiрлеу - 1
жүйе, соның iшiнде:
5 объектiге бағдарла.
малық қамтамасыз етудi
әзiрлеу және енгiзу;
құжаттама әзiрлеу - 1
жинақталым; Қазақстан
Республикасы Мемлекеттiк
кiрiс министрлiгiнiң
және оның құрылымдық
бөлiмшелерiнiң
мамандарын оқыту -
115 адам; "ЦИФС"
РМК-мен 2002 жылғы 8
қазандағы N МКМ 1109/6
шарты бойынша жүйенi
құру мен дамыту туралы
салық төлеушiлерге
арналған ақпараттық
телехабарларға
материалдар әзiрлеу.

2. Закупка средств      Март-   МФ РК
управления и мониторин- июнь
га сети и обеспечения
защиты информации
3. Закупка серверного   Апрель- МФ РК
оборудования и систем-  август
ного программного
обеспечения (два комп-
лекта)
4. Приобретение услуг   В тече- МФ РК
по разработке и разви-  ние
тию автоматизированных  года
систем финансовых рас-
четов и системы управ-
ления финансово-хозяй-
ственной деятельностью
госучреждения в соот-
ветствии с Программой
информатизации МФ РК
5. Закупка услуг по     1-ое    МФ РК
проектированию, монтажу полуго-
локальных вычислитель-  дие
ных систем, установке
и настройке рабочих
станций и клиентского
программного обеспече-
ния для системы казна-
чейства.
031  Создание     1. Приобретение обору-  Январь- МФ РК
и развитие   дования для серверных   июль
информацион- комнат в налоговых ко-
ных систем,  митетах по Павлодарс-
телекоммуни- кой, Костанайской,
каций общего Мангистауской областям:
назначения   система кондиционирова-
и систем     ния - 3 системы;
налогового   система газового пожа-
администри-  ротушения и пожарной
рования      сигнализации - 3 систе-
мы;
структурированная ка-
бельная система RIT SCS
категории 5-3 системы;
система электропитания
- 3 системы;
система котроля и огра-
ниченного доступа -
3 системы по договору с
ТОО "ABS" N МГД 1809/4
от 21 ноября 2001 года.
2. Разработка пилотного Январь- МФ РК
проекта информационной  апрель
системы "Электронные
формы налоговой отчет-
ности" - 1 система, в
том числе: разработка
программного обеспече-
ния и внедрение на 5
объектах; тиражирование
программного обеспече-
ния на CD-диски - 65054
штук; подготовка мате-
риалов для информацион-
ных телепередач для
налогоплательщиков о
создании и развитии
системы и 5 видеороли-
ков длительностью 30
секунд по договору с
ЗАО "New Age Techno-
logies" N МГД 1109/1
от 25 сентября 2001
года.
3. Разработка пилот-    Январь- МФ РК
ного проекта информа-   апрель
ционной системы гаран-
тированной доставки
сообщений для налого-
плательщиков и под-
разделений Налогового
комитета Министерства
финансов Республики
Казахстан - 1 система,
в том числе: разработ-
ка программного обес-
печения; разработка
документации - 1 комп-
лект; обучение спе-
циалистов Налогового
комитета Министерства
финансов Республики
Казахстан и его
территориальных под-
разделений - 25 че-
ловек; тиражирование
программного обеспе-
чения на CD-диски -
100030 штук; подго-
товка материалов для
информационных теле-
передач для налого-
плательщиков о соз-
дании и развитии
системы по договору
с ЗАО New Age Techno-
logies»N МГД 1809/7 от
3 октября 2001 года.
4. Разработка пилот-    Январь- МФ РК
ного проекта "Ведом-    апрель
ственные кадры" - 1
система, в том числе:
разработка программ-
ного обеспечения и
внедрение на 5 объек-
тах;
разработка документа-
ции - 1 комплект;
обучение специалистов
Министерства государ-
ственных доходов
Республики Казахстан
и его территориальных
подразделений - 115
человек;
подготовка материалов
для информационных
телепередач для
налогоплательщиков о
создании и развитии
системы по договору
с РГП "ЦИФС" N МГД
1109/6 от 8 октября
2002 года.

5. "ҚР МКМ қызметкер.   Қаңтар   ҚР ҚМ
лерiн дистанциялық      -ақпан
оқыту және тестiден
өткiзу орталығы"
пилоттық жобасын
әзiрлеу - 1 жүйе,
соның iшiнде: 3
объектiге бағдарлама.
лық қамтамасыз етудi
әзiрлеу және енгiзу;
құжаттама әзiрлеу - 1
жинақталым; Қазақстан
Республикасы Мемлекеттiк
кiрiс министрлiгiнiң
және оның құрылымдық
бөлiмшелерiнiң
мамандарын оқыту - 57
адам; "IST Vesta"
ЖШС-мен 2002 жылғы
8 қазандағы N МКМ
1109/6 шарт бойынша
жүйенi құру мен дамыту
туралы салық
төлеушiлерге арналған
ақпараттық телехабарларға
материалдар әзiрлеу.
6. Қазақстан Республика.   Ақпан-  ҚР ҚМ
сының Мемлекеттiк          наурыз
кiрiс министрлiгi мен
екi құрылымдық бөлiмшелерi
үшiн үш сервердi шарт
бойынша сатып және төлеу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: жаңа технологиялық шешiмдердiң және аспапты құралдардың негiзiнде бюджеттiк-қаржылық жоспарлауды ақпараттандырудың және бюджеттiк рәсiмдер мониторингiнiң қазiргi заманғы деңгейiн, мемлекеттiң талаптары мен мiндеттемелерiн қамтамасыз ету, сондай-ақ есептеу жүйесiнiң ресурстарын тиiмдi басқару және мониторингiн және ақпаратты қорғауды қамтамасыз ету. Есептеу техникасын жаңғырту деңгейi 19,1%-ды құрайды, есептеу паркiнiң толықтыру пайызы 4,7%-ды құрайды. Салықтық әкiмшiлiктендiру процестерiн сүйемелдеу, автоматтандыру, ақпараттың сапасы мен жеделдiгiн көтеру, ақпараттық жүйелердiң үздiксiз жұмыс iстеуi үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң аумақтық салық комитеттерiнде серверлiк үй-жайлар құру, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне және оның құрылымдық бөлiмшелерiне хабарламалар, компьютерлiк, желiлiк, коммуникациялық жабдықтар жеткiзу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 63 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
603 "Тұтастандырылған салықтық ақпараттық жүйе" (ТСАЖ)
кедендiк ақпараттық жүйенi дамыту" республикалық бюджеттiк
бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 425 475 000 (төрт жүз жиырма бес миллион төрт жүз жетпiс бес мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы (Салық кодексi)" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бiртұтас орталықтандырылған ақпараттық салық жүйесiн құру.

5. Разработка пилот-    Январь- МФ РК
ного проекта информа-   февраль
ционной системы
"Центр дистанционного
обучения и тестирова-
ния персонала" - 1
система, в том числе:
разработка программ-
ного обеспечения и
внедрение на 3 объек-
тах;
разработка документа-
ции - 1 комплект;
обучение специалистов
Министерства государ-
ственных доходов Рес-
публики Казахстан и
его территориальных
подразделений - 57
человек;
подготовка материалов
информационных теле-
передач для налого-
плательщиков о созда-
нии и развитии системы
по договору с ТОО
"Глосса" N МГД 3005/4
от 21 июня 2002 года.
6. Приобретение и       Февраль- МФ РК
оплата по договору      март
трех серверов для На-
логового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан и
двух его территориаль-
ных подразделений.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение современного уровня информатизации бюджетных процедур, требований и обязательств государства на базе новых технологических решений и инструментальных средств, а также обеспечение эффективного управления и мониторинга ресурсами вычислительной сети и защиты информации. Уровень модернизации вычислительной техники составит 19,1%, процент пополнения вычислительного парка составит 4,7%. Автоматизация процессов налогового администрирования, повышение качества и оперативности информации, обеспечение защиты и гарантированной доставки сообщений (информации), создание серверных помещений в территориальных налоговых комитетах Министерства финансов Республики Казахстан для бесперебойной работы информационных систем, доставки сообщений, компьютерного, сетевого, коммуникационного оборудования в Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделениях.
Приложение 63
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 603
"Развитие информационной налоговой системы
"Интегрированная налоговая информационная система"
(ИНИС) на 2002 год
1. Стоимость: 425 475 000 (четыреста двадцать пять миллионов четыреста семьдесят пять тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание единой централизованной информационной налоговой системы.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының тұтастандырылған салықтық ақпараттық жүйесiн (мәтiн бойынша бұдан әрi ҚР ТСАЖ) кеңейту; ҚР ТСАЖ жүйесiнiң компонентін кеңейту: "Төлем көзiнен салық салынатын жеке тұлғалардың кiрiстерiнiң eceбi", "ҚҚС төлеушiлердi тiркеу. ҚҚС-мен жазылған шот-фактуралардың тiзiлiмдерiн қабылдау және өңдеу жүйесi" ҚР ТСАЖ жүйесiнiң компонентiн әзiрлеу: "Бiр жолғы талондарды бақылау және есепке алу", "Төлеу мерзiмi ұзартылған төлемдердiң есебi және бақылау", "Бақылау-касса машиналарын есепке алу және бақылау", "Резидент еместердiң болу мерзiмiнiң eceбi" салық комитеттерiн электронды нысандарды өңдеуге арналған компьютерлiк жабдықтармен, сканерлiк жабдықтармен қамтамасыз ету; құрылымдалған кабельдi жүйелер құруға серверлiк үй-жайларды жабдықтармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!  атауы   !бағдарламаны) іске  ! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!          !асыру жөніндегі     !мерзiмi!
!коды !лама!          !iс-шара             !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    603       "Тұтастан. "ПлюсМикро" фирмасы" І тоқсан Қазақстан
дырылған   ЖШС-пен 2001 жылғы            Республика.
салықтық   28 қыркүйектегi               сының
ақпараттық N МКМ 1109/3 шарт             Қаржы
жүйе"      бойынша Informix              министрлігі
(ТСАЖ)     Dynamic Server
кедендiк   9.3WE, Informix 4GL
ақпараттық 7.3. жүйелiк
жүйенi     бағдарламалық
дамыту     қамтамасыз етудi
сатып алу.
"Төлем көзiнен       Қаңтар-  Қазақстан
салық салынатын      сәуір    Республика.
жеке тұлғалардың              сының
кiрiстерiнiң есебi"           Қаржы
ҚР ТСАЖ компонент.            министрлігі
терiн кеңейту - 1
жүйе, соның iшiнде:
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу; құжаттаманы
әзiрлеу - 1
жинақталым;
мамандарды оқыту -
315 адам; CD-
дискiлерiне
бағдарламалық
қамтамасыз етудiң
таралымын көбейту -
100000 дана;
"New Age Technologies"
ЖАҚ-мен 2001 жылғы
21 қарашадағы N 0611/4
шарты бойынша жүйенi
дамыту туралы салық
төлеушiлерге арналған
ақпараттық телехабар.
ларға материалдар
дайындау.
"ҚҚС төлеушiлердi      Қаңтар- Қазақстан
тiркеу. ҚҚС-мен        сәуір   Республика.
жазылған шот-фактура.          сының
лардың тiзiлiмдерiн            Қаржы
қабылдау және өңдеу            министрлігі
жүйесi" ҚР ТСАЖ
компоненттерiн кеңейту
- 1 жүйе, соның
iшiнде: бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу; құжаттаманы
әзірлеу - 1
жинақталым; мамандарды
оқыту - 128 адам;
СD-дискiлерiне
бағдарламалық
қамтамасыз етудiң
таралымын көбейту -
100000 дана; "New Age
Technologies" ЖАҚ-мен
2001 жылғы 25
қыркүйектегi N МКМ
1109/4 шарты бойынша
жүйенi дамыту туралы
салық төлеушiлерге
арналған ақпараттық
телехабарларға және
ұзақтығы 30 секундтық
5 видео-роликке
материалдар дайындау.
"Glotur" ЖАҚ-мен 2001  Қаңтар- Қазақстан
жылғы 8 қазандағы N    мамыр   Республика.
1809/2 шарты мен 2001          сының
жылғы 5 желтоқсандағы          Қаржы
қосымша келiсiм бойынша        министрлігі
электронды нысандарды
өңдеуге 25 сканер
сатып алу.
ҚР ТСАЖ жаңа компонент. Наурыз Қазақстан
терiн әзiрлеу - 4 жүйе  -мамыр Республика.
("Бiр жолғы талондарды         сының
бақылау және есепке            Қаржы
алу", "Салықтарды төлеу        министрлігі
мерзiмiн ұзарту",
"Бақылау-касса
машиналарын есепке алу
және бақылау", "Резидент
еместердiң болу
мерзiмiнiң есебi").
Алматы облысы бойынша  Наурыз- Қазақстан
салық комитетiнiң      маусым  Республика.
серверлiк бөлмелерiне          сының
жабдықтар сатып алу:           Қаржы
кондиционерлеу жүйесi          министрлігі
- 2 жүйе; өрт сөндiру
жүйесi - 2 жүйе;
құрылымдалған кабельдi
жүйелер - 2 жүйе;
электрмен қоректенетiн;
мүмкiндiктi бақылау
және шектеу жүйелерi -
2 жүйе.
Қазақстан Республикасы Наурыз  Қазақстан
Қаржы министрлiгi      -маусым Республика.
Салық комитетi аумақтық        сының
органдарының екi салық         Қаржы
комитетiнде серверлік          министрлігі
үй-жайлар үшін үздiксiз
тамақтандырудың көздерiн
сатып алу - 2 дана.
Қазақстан Республикасы Наурыз- Қазақстан
Қаржы министрлiгi      маусым  Республика.
Салық комитетiнiң              сының
орталық аппаратында            Қаржы
серверлiк үй-жай үшiн          министрлігі
кондиционерлер сатып
алу - 4 дана.
Қазақстан Республикасы  Мамыр- Қазақстан
Қаржы министрлiгi       шiлде  Республика.
Салық комитетi                 сының
аумақтық органдарының          Қаржы
салық комитеттерi              министрлігі
үшiн жұмыс станцияларын
сатып алу - 25 дана
және клавиатуралық
қосқыштар - 18 дана.
20 жұмыс орынға Астана  Тамыз  Қазақстан
қаласы бойынша Салық   желтоқ. Республика.
комитетiне кең          сан    сының
жергiлiкті есептеу             Қаржы
жүйесiн үшiн                   министрлігі
жабдықтарды сатып алу
Салық комитеттердiң
пилоттық аймақтар үшін
серверлерді сатып алу
- 8 дана.
------------------------------------------------------------------

5. Задачи бюджетной программы: расширение информационной налоговой интегрированной системы Республики Казахстан (далее - ИНИС РК); расширение компоненты системы ИНИС РК: "Учет доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты", "Регистрация плательщиков НДС. Система приема и обработки реестров счетов-фактур, выписанных с НДС"; разработка компоненты системы ИНИС РК: "Контроль и учет разовых талонов", "Учет и контроль отсрочек уплаты платежей", "Учет и контроль контрольно-кассовых машин", "Учет сроков пребывания нерезидентов"; обеспечение налоговых комитетов компьютерным оборудованием, сканерным оборудованием для обработки электронных форм, обеспечение оборудованием серверных помещений, для построения структурированной кабельной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!            !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
603        Развитие     Приобретение системного I квар- Министерство
информацион- программного обеспече-  тал     финансов
ной налого-  ния Informix Dynamic            Республики
вой системы  Server 9.3, Informix            Казахстан
"Интегриро-  Dynamic Server 9.3WE,
ванная на-   Informix 4GL 7.3 по
логовая      договору с ТОО "Фирма
информацион- "ПлюсМикро" N МГД
ная система" 1109/3 от 28 сентября
(ИНИС)       2001 года.
Расширение компоненты   Январь- Министерство
ИНИС РК "Учет доходов   апрель  финансов
физических лиц, обла-           Республики
гаемых у источника              Казахстан
выплаты" - 1 система,
в том числе: разработ-
ка программного обеспе-
чения; разработка
документации - 1 комп-
лект; обучение специа-
листов - 315 человек,
тиражирование программ-
ного обеспечения на
CD-диски - 100000 штук;
подготовка материалов
для информационных
телепередач для нало-
гоплательщиков о раз-
витии системы по
договору с ЗАО "New
Age Technologies"
N МГД 0611/4 от 21
ноября 2001 года.
Расширении компоненты   Январь- Министерство
ИНИС РК "Регистрация    апрель  финансов
плательщиков НДС.               Республики
Система приема и обра-          Казахстан
ботки реестров счетов-
фактур, выписанных с
НДС" - 1 система, в
том числе: разработка
программного обеспече-
ния; разработка доку-
ментации - 1 компл.;
обучение специалистов
- 128 человек; тиражи-
рование программного
обеспечения на CD-
диски - 100000 штук;
подготовка информа-
ционных телепередач
для налогоплательщиков
и 5 видеороликов дли-
тельностью 30 секунд
по договору с ЗАО "New
Age Technologies"
N МГД 1109/4 от 25
сентября 2001 года.
Приобретение 25 скане-  Январь- Министерство
ров для обработки       май     финансов
электронных форм по             Республики
договору с ЗАО                  Казахстан
"Glotur" N 1809/2 от
8 октября 2001 года и
дополнительного согла-
шения от 5 декабря
2001 года
Разработка новых        Март-   Министерство
компонент ИНИС РК-4     июнь    финансов
системы ("Контроль и            Республи-
учет разовых талонов",          ки
"Отсрочка уплаты                Казахстан
налогов", "Учет и
контроль контрольно-
кассовых машин", "Учет
сроков пребывания
нерезидентов").
Приобретение оборудо-   Март-   Министерство
вания для серверных     июнь    финансов
комнат Налогового               Республи-
комитета по Алматин-            ки
ской области: систем            Казахстан
кондиционирования - 2
системы; систем
пожаротушения - 2
системы;
структурированной
кабельной системы - 2
системы;
систем электропитания,
контроля и ограничения
доступа - 2 системы.
Приобретение источни-   Март-   Министерство
ков бесперебойного      июнь    финансов
питания для серверных           Республики
помещений в 2-х терри-          Казахстан
ториальных органах
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
- 2 штуки.
Приобретение кондицио-  Март-   Министерство
неров для серверного    июнь    финансов
помещения в центральном         Республики
аппарате Налогового             Казахстан
Комитета Министерства
финансов Республики
Казахстан - 4 штуки.
Приобретение рабочих    Май-    Министерство
станций для террито-    июль    финансов
риальных органов                Республики
Налогового комитета             Казахстан
Министерства финансов
Республики Казахстан -
25 штук и клавиатурных
переключателей -
18 штук.
Приобретение оборудо-   Август- Министерство
вания для расширения    декабрь финансов
локально-вычислитель-           Республики
ной сети в Налоговом            Казахстан
комитете по городу
Астана на 20 рабочих
мест.
Приобретение сервера    Август- Министерство
для налоговых комите-   декабрь финансов
тов пилотных зон -              Республики
8 штук.                         Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: салықтық әкiмшiліктендiру процестерiн автоматтандыру, ақпараттың сапасы мен жеделдiгiн көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 64 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
604 "Ipi кәсiпорындардың мониторингi" ақпараттық жүйесiн
сүйемелдеу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
2002 жылға арналған
ПАСПОРTЫ
1. Құны: 6 496 000 (алты миллион төрт жүз тоқсан алты мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Трансферттiк бағаларды қолдану кезiндегi мемлекеттiк бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 5 қаңтардағы Заңының  5-бабы; "Республикалық мониторингке жататын салық төлеушiлердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 17 сәуiрдегi N 448 қаулысы , "Халықаралық iскерлiк операцияларда трансферттiк бағалар қолдану кезiнде мемлекеттiк бақылауға жататын тауарлардың жекелеген түрлерiне рыноктағы бағалары бойынша ресми ақпарат көздерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 9 маусымдағы N 788 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: аумақтық салық комитеттерi ай сайын беретiн электрондық есептер мен нысандарды талдау негiзiнде iрi салық төлеушiлердiң қаржы-шаруашылық қызметiнiң ашықтығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: iрi кәсiпорындардан ақпараттарды беру кезiнде ақпараттарды қорғау жүйесін дамыту бөлiгiнде "Ipi кәсiпорындардың мониторингi" ақпараттық жүйесiн дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!  атауы   !бағдарламаны) іске  ! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!          !асыру жөніндегі     !мерзiмi!
!коды !лама!          !iс-шара             !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    604       "Ipi кәсi. Қазақстан Республи.  1-тоқсан Қазақстан
порындар.  касы Қаржы министр.           Республика.
дың мони.  лiгi салық органдар.          сының
торингi"   ының ақпараттарды             Қаржы
ақпараттық қорғау жүйесiнiң              министрлiгi
жүйесiн    ақпараттық жүйесiн
дамыту     дамыту, оның iшiнде:
2001 жылғы 8 қара.
шадағы N МКМ 1809/6
"НИЛ Гамма техноло.
гия" ЖШС келiсiм-
шарт бойынша
"Тұмар CSP" крипто.
провайдер бағдарла.
малық қамтамасыз.
дығын әзiрлеу -
4214 адам-күн.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: автоматизация процессов налогового администрирования, повышение качества и оперативности информации.
Приложение 64
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 604
"Развитие информационной системы
"Мониторинг крупных предприятий"
на 2002 год
1. Стоимость: 6 496 000 (шесть миллионов четыреста девяносто шесть тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 5 января 2001 года "О государственном контроле при применении трансфертных цен"; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2002 года N 448 "Об утверждении перечня налогоплательщиков, подлежащих республиканскому мониторингу", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2001 года N 788 "Об утверждении Перечня официальных источников информации по рыночным ценам на отдельные виды товаров, подлежащих государственному контролю при применении трансфертных цен в международных деловых операциях".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение прозрачности финансово-хозяйственной деятельности крупных налогоплательщиков на основе анализа электронных отчетов и форм, предоставляемых ежемесячно территориальными налоговыми комитетами. Постоянное отслеживание обоснованности расчетов налогооблагаемого дохода, начисления налогов и платежей, контроль их уплаты.
5. Задачи бюджетной программы: развитие системы "Мониторинг крупных предприятий" в части развития системы защиты информации при передаче информации от крупных предприятий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!            !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
604        Развитие     Развитие системы защиты I квар- Министерство
информацион- информации налоговых      тал   финансов
ной системы  органов Министерства            Республики
"Мониторинг  финансов Республики             Казахстан
крупных      Казахстан, в том числе:
предприятий" разработка программного
обеспечения криптопро-
вайдера "Тумар CSP" -
4214 человеко-дней;
по договору с ТОО "НИЛ
Гамма технологии" N МГД
1809/6 от 8 октября
2001 года.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың болжамды нәтижесi - мемлекеттiң мемлекеттiк салық және экономикалық саясатын жасау үшiн кәсiпорындардан, iрi салық төлеушiлерден ақпараттар жинау, iрi салық төлеушiлерден салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер түсiмi бөлiгінде жасырын көздерiн әшкерлеу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 65 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
605 "Акцизделетiн өнiмдер өндiрiсi мен айналымын бақылау"
ақпараттық жүйесiн дамыту" республикалық бюджеттiк
бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 14 068 000 (он төрт миллион алпыс сегiз мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Этил спиртi мен алкоголь өнiмiнiң өндiрiлуiн және айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының  3-бабы, 13-бабы; "Қазақстан Республикасының аумағында Мұнай өнiмдерiнiң айналымын мемлекеттiк реттеудi күшейту жөнiндегi бағдарлама туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 2 наурыздағы N 339 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: тиiстi қызмет түрлерiне лицензиясы бар кәсiпорындардың акцизделетiн өнімдер өндiрiсi мен айналымын бақылауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Акцизделетiн өнiмдер өндiрiсi мен айналымын бақылау" жүйесiн дамыту; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң құрылымдық бөлiмшелерiн жергiлiктi есептеу желiсiн салу үшiн коммуникациялық жабдықтармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!  атауы   !бағдарламаны) іске  ! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!          !асыру жөніндегі     !мерзiмi!
!коды !лама!          !iс-шара             !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    605       "Акцизде.  "Акцизделетiн өнiмдер Маусым Қазақстан
летiн      өндiрiсi мен айналы.  - жел. Республика.
өнiмдер    мын бақылау" ақпарат. тоқсан сының Қаржы
өндiрiсi   тық жүйесiн дамыту,          министрлігі
мен        оның iшiнде мұнай
айналымын  және темекi өнiмдерi
бақылау"   өндiрiсi мен айналы.
ақпараттық мын бақылау
жүйесiн    ақпараттық жүйесiн
дамыту     дамыту - 1 жүйе.
Қазақстан Республи.   Сәуір- Қазақстан
касы Қаржы министр.   тамыз  Республика.
лiгiнiң құрылымдық           сының Қаржы
бөлiмшелерiн                 министрлігі
жергiлiктi есептеу
желiсiн салу үшiн
коммуникациялық
жабдықтарын сатып
алу - 20 пайдалану.
шылар бойынша 10
объект.
Салық комитеттерiнiң  Тамыз- Қазақстан
пилоттық аймақтар    желтоқ. Республика.
үшiн екi серверлердi   сан   сының Қаржы
сатып алу                    министрлігі
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сбор информации с предприятий, крупных налогоплательщиков для построения государственной налоговой и экономической политики государства, выявление скрытых резервов в части поступления налогов и других обязательных платежей в бюджет от крупных налогоплательщиков.
Приложение 65
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 605
"Развитие информационной системы
"Контроль за оборотом и производством акцизной продукции"
на 2002 год
1. Стоимость: 14 068 000 (четырнадцать миллионов шестьдесят восемь тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 статья 13 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2000 года N 339 "О программе по усилению государственного регулирования оборота нефтепродуктов на территории Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение контроля за производством и оборотом акцизной продукции предприятий, имеющих лицензии на соответствующие виды деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: развитие системы "Контроль за оборотом и производством акцизной продукции"; обеспечение территориальных подразделений Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан коммуникационным оборудованием для прокладки локально-вычислительной сети.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!            !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
605        Развитие     Развитие информационной Июнь -  Министерство
информацион- системы "Контроль за    Декабрь финансов
ной системы  оборотом и производст-          Республики
"Контроль за вом акцизной продукции",        Казахстан
оборотом и   в том числе разработка
производст-  системы по контролю за
вом акцизной оборотом и производст-
продукции"   вом нефтепродуктов и
табачных изделий - 1
система.
Приобретение коммуника- Апрель- Министерство
ционного оборудования   август  финансов
для прокладки локально-         Республики
вычислительной сети в           Казахстан
территориальных подраз-
делениях Налогового
комитета Министерства
финансов Республики
Казахстан - 10 объектов
по 20 пользователей.
Приобретение двух       Август- Министерство
серверов для налоговых  декабрь финансов
комитетов пилотных зон.         Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың болжамды нәтижесi - акцизделетiн өнiмдердi өндiру және айналымының (алкоголь, мұнай және темекi өнiмдерi) барлық сатысында жiтi бақылау, акцизделетiн өнiмдер рыногын реттеу және өндiрiсiн заңдастыру, акцизделетiн өнiмдер бойынша салықты уақтылы және толық төлеудi қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 66 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
606 "Қазақстан Республикасы салық төлеушiлерiнiң және салық
салу объектiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiн" ақпараттық жүйесiн
дамыту" республикалық бюджеттiк бағдарламаның 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3 714 000 (үш миллион жетi жүз он төрт мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтi-құқықтық негiзi: "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнiң  (Салық Кодексi) 529-бабына сәйкес; "Қазақстан Республикасы салық төлеушiнiң мемлекеттiк тiзiлiмдi жасау және жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 28 мамырдағы N 788 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: салықтар және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң дұрыс есептелуi мен уақтылы төленуiн бақылау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының салық салынатын базасын айқындау мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетiне аумақтық салық комитеттерiнен және уәкiлеттi органдардан (статистика органдары, заңды және жеке тұлғаларды, салық салу объектiлерiн мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асыратын органдары, рұқсаттау және тiркеу маңызы бар құжаттарды беретiн, және Қазақстан Республикасы Yкiметi айқындайтын басқа да уәкiлеттi органдар).
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Қазақстан Республикасы салық төлеушiлерiнiң және салық салу объектiлерінiң мемлекеттiк тiзiлiмiн" ақпараттық жүйесiнiң қызмет ауқымын кеңейту; сервер жабдықтарының қуатын молайту; Қазақстан Республикасы салық төлеушiлерiнiң және салық салу объектiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiнiң дерекқорын құру; бағдарламалық платформасын өзгерту; ақпаратты қорғауды қамтамасыз ету; пилот аймағындағы салық комитеттерiн серверлермен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!  атауы   !бағдарламаны) іске  ! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!          !асыру жөніндегі     !мерзiмi!
!коды !лама!          !iс-шаралар          !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сквозной контроль на всех стадиях производства и оборота подакцизной продукции (алкогольной продукции, табачной продукции и нефтепродуктов), легализация производства и упорядочение рынка подакцизной продукции, обеспечение своевременности и полноты уплаты налогов по подакцизной продукции.
Приложение 66
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
-----------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 606
"Развитие информационной системы
"Государственный реестр налогоплательщиков и объектов
налогообложения Республики Казахстан"
на 2002 год
1. Стоимость: 233 022 000 (двести тридцать три миллиона двадцать две тысячи) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 529 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года N 579 "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: контроль над правильностью исчисления и своевременностью уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет, а также определения налогооблагаемой базы Республики Казахстан на основе информации, поступающей в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан от территориальных налоговых комитетов и уполномоченных органов (органов статистики, органов, осуществляющих государственную регистрацию юридических и физических лиц, объектов налогообложения, выдающих документы разрешительного и регистрационного характера и других уполномоченных органов, определяемых Правительством Республики Казахстан).
5. Задачи бюджетной программы: расширение функций информационной системы "Государственный реестр налогоплательщиков и объектов налогообложения Республики Казахстан"; увеличение мощности серверного оборудования; создание хранилища данных Государственного реестра налогоплательщиков и объектов налогообложения Республики Казахстан; изменение программной платформы; обеспечение защиты информации; обеспечение серверами налоговых комитетов пилотных зон.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!            !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------

1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    606      "Қазақстан  "Қазақстан Республи. Маусым- Қазақстан
Республика. касы салық төлеушi.  желтоқ. Республика.
сы салық    лерiнiң және салық   сан     сының Қаржы
төлеушiлер. салу объектiлерiнiң          министрлігі
iнiң және   мемлекеттiк тiзiлi.
салық салу  мiн" ақпараттық
объектілер. жүйесiнiң қызмет
iнiң мемле. ауқымын кеңейту, оның
кеттiк      ішінде талдау жүйе
тiзiлiмiн"  - 1 жүйе
ақпараттық
жүйесiн     "Қазақстан Республи. Қыркүйек Қазақстан
дамыту      касы салық төлеуші.  -қараша  Республика.
лерiнiң және салық            сының
салу объектiлерiнiң           Қаржы
мемлекеттiк                   министрлігі
тізiлiмiн" ақпарат.
тық жүйесінің сервер
жабдықтарының қуатын
молайту және
бағдарламалық
платформасын өзгерту
- 1 қаттама
Пилот аймағындағы     Сәуір-  Қазақстан
салық комитеттері     шілде   Республика.
үшiн серверлер                сының Қаржы
сатып алу - 10 дана.          министрлігі
Салық комитеттер      Тамыз-
үшiн үздіксіз         желтоқ.
қоректендiру көздерiн сан
сатып алу - 7 дана.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың болжамды нәтижесi: салықтар және бюджетке бөленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң дұрыс есептелуi мен уақтылы төленуiн бақылауға мүмкiндiк беретін аналитикалық жүйе құру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
N 67 қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
607 "Салық есептілiгiнiң электронды нысандары" ақпараттық
жүйесiн құру" республикалық бюджеттік бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОPTЫ
1. Құны: 105 350 000 (жүз бес миллион үш жүз елу мың) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативті-құқықтық негiзi: "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнiң  (Салық Кодексi) 12, 68, 69-баптарына сәйкес.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: салық заңының орындалуын сақтау деңгейiн арттыру, салық әкiмшiліктендiруiн жақсарту, салық жинауды жоғарлату.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: сканермен көшіру әдiсімен салық есептiлiгінiң электронды нысандарын қабылдау және өңдеу кезiнде қолжазба мәтiндi тану үшін жүйелi бағдарламалық қамтамасыздықты сатып алу; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетi мен оның құрылымдық бөлiмшелерiнiң қызметкерлеріне "Салық есептілiгiнiң электронды нысандары" жүйесiн оқыту; салық төлеушiлер үшiн СD-таспадағы бағдарламалық қамтамасыздықты көбейту; ақпаратты телехабарларды даярлау.

1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
606        Развитие     Расширение функций      Июнь -  Министерство
информацион- информационной системы  декабрь финансов
ной системы  "Государственный реестр         Республики
"Государст-  налогоплательщиков и            Казахстан
венный       объектов налогообложе-
реестр нало- ния Республики Казах-
гоплатель-   стан", в том числе
щиков и      система анализа - 1
объектов     система.
налогообло-
жения
Республики
Казахстан"
Увеличение мощности     Сен-    Министерство
серверного оборудования тябрь - финансов
и изменение программной ноябрь  Республики
платформы информацион-          Казахстан
ной налоговой системы
"Государственный реестр
налогоплательщиков и
объектов налогообложе-
ния Республики Казах-
стан" - 1 комплект.
Приобретение серверов   Апрель- Министерство
для налоговых комитетов июль    финансов
пилотных зон - 10 штук.         Республики
Казахстан
Приобретение источников Август-
бесперебойного питания  декабрь
для налоговых комитетов
- 7 штук.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание аналитической системы, позволяющей контролировать правильность исчисления и своевременность уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет.
Приложение 67
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 607
"Создание информационной системы
"Электронные формы налоговой отчетности"
на 2002 год
1. Стоимость: 105 350 000 (сто пять миллионов триста пятьдесят тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 12 68, 69 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение уровня соблюдения налогового законодательства, улучшение налогового администрирования, повышение собираемости налогов.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение системного программного обеспечения для распознавания рукописного текста при приеме и обработке электронных форм налоговой отчетности методом сканирования; обучение специалистов Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений работе с системой "Электронные формы налоговой отчетности"; тиражирование программного обеспечения на CD-диски для налогоплательщиков; подготовка материалов для информационных телепередач.

6. Бюджеттік бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (шағын ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!(шағын    !бағдарламаны) жүзеге! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!бағдарла. !асыру бойынша       !мерзiмi!
!коды !лама!ма) атауы !iс-шаралар          !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    607       "Салық     "Салық есептiлiгiнiң  Қаңтар Қазақстан
есептiлi.  электронды нысандары" -мамыр Республика.
гiнiң      ақпараттық жүйесi            сының Қаржы
электронды пилоттық жобасы үшiн         министрлігі
нысандары" АВВҮҮ FormReader 4.1
ақпараттық қолжазба мәтiндi
жүйесін    тануды лицензиялық
құру       бағдарламалық қамтама.
сызды сатып алу;
Қазақстан Республи.
касы Қаржы министр.
лiгiнiң Салық
комитетi мен оның
құрылымдық бөлiмше.
лерiнiң 117 қызмет.
керлерiн оқыту;
134946 СD-таспадағы
бағдарламалық қамтама.
сыздықты көбейту;
2001 жылғы 25
қыркүйектегi N 1109/1
"New Age Technologies"
ЖШС келiсiм-шарт
бойынша ақпаратты
телехабарлар үшiн
материалдар даярлау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың болжамды нәтижесi: Интернеттiң, электронды поштаның, қағаз тасығыштағы стандартты нысандарды электронды көшiру көмегімен салық есептiлiгін қабылдау. Декларацияларды толтыру мен өңдеудi тиiмдiлеу. Салық төлеушiлердiң салық декларацияларын тапсыруын оңайлату. Салықтық әкiмшілiктендiру бiлiктiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
68-қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
702 "Қайта ұйымдастыру және банкроттық рәсiмдерiн өткізу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны 5 000 000 (бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңының  94-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: дәрменсiз борышкерлердiң банкроттық рәсiмiн өткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: банкроттық туралы қолданыстағы заңдарды iске асыру шегiнде салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер бойынша берешектердi өтеу мақсатында салық органдарының дәрменсiз борышкерлермен талап-арыз жұмыстары.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!            !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
607        Создание     Приобретение лицензион- Январь- Министерство
информацион- ного программного       май     финансов
ной системы  обеспечения распознава-         Республики
"Электронные ния рукописного текста          Казахстан
формы        ABBYY FormReader 4.1
налоговой    для пилотного проекта
отчетности"  информационной системы
"Электронные формы
налоговой отчетности;
разработка документации;
обучение 117 специалис-
тов Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан и
его территориальных
подразделений;
тиражирование программ-
ного обеспечения на
134946 CD-дисков;
подготовка материалов
для информационных
телепередач по договору
с ЗАО "New Age Techno-
logies" N МГД 1109/1 от
25 сентября 2001 года.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: прием налоговой отчетности с помощью Internet, электронной почты, электронного сканирования стандартных форм на бумажном носителе, оптимизация заполнения и обработки деклараций, упрощение сдачи налоговых деклараций налогоплательщиками, усовершенствование налогового администрирования.
Приложение 68
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
-----------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 702
"Проведение процедур реорганизации и банкротства"
на 2002 год
1. Стоимость: 5 000 000 (пять миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 94 Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление процедур банкротства несостоятельных должников.
5. Задачи бюджетной программы: исковая работа налоговых органов с неплатежеспособными должниками в целях погашения задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет в рамках реализации действующего законодательства о банкротстве.

1    702       Қайта      Банкроттық туралы iс   Жыл   Қазақстан
ұйымдас.   бойынша iстi қозғау   iшiнде Республика.
тыру       туралы орташа алғанда        сының Қаржы
және       1600 хабарландыруды          министрлiгi
банкроттық бұқаралық ақпарат
рәсiмдерін құралдарында
өткiзу     орналастыру
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: дәрменсiз салық төлеушiлердiң салық мiндеттемелерiн тоқтатуы, берешектi қысқарту және бюджетке түсiмдердiң ұлғаюы.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
69-қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
703 "Акциздік және есепке алу-тексеру маркаларын,
куәлiктер мен патенттердi басып шығаруы республикалық
бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны - 25 000 000 (жиырма бес миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтi-құқықтық негізi: "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiнiң  (Салық кодексi) 264, 371, 374, 549 баптары; "Жеке кәсiпкерлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы Заңының  9-11 баптары.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: куәлiктер және патенттер негiзiнде жеке кәсiпкерлiкпен айналысушы салық төлеушiлердi, ауыл шаруашылық өнiмiн өндiрушi заңды тұлғаларды, сондай-ақ кәсiпкерлiк қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысатын тұлғаларды толық қамтуды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: салық органдарының салық төлеушiлерге куәлiктер, патенттер бepуi.
6. Бюджеттік бағдарламаны жүзеге асырудың iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!(кіші     !бағдарламаны) іске  ! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!бағдарла. !асыру бойынша       !мерзiмi!
!коды !лама!ма) атауы !iс-шаралар          !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    703       Акциздік   Орташа есеппен        Жыл    Қазақстан
және       6 122,7 мың дана      ішінде Республика.
есептi-    мөлшерiнде бланкiлер         сының Қаржы
тексеру    дайындау және сатып          министрлігі
маркалар.  алу, оның iшiнде:
ды,        мемлекеттік тiркеу
куәлiктер  туралы куәлiк -
және       964 мың дана;
патенттер  патенттер мен қатаң
басып      есептiлiк бланкiлерi

1   702        Проведение   Размещение в средствах  В тече- Министерство
процедур     массовой информации в   ние     финансов
реорганиза-  среднем 1600 объявлений года    Республики
ции и        о возбуждении произ-            Казахстан
банкротства  водства по делу о
банкротстве
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: прекращение налоговых обязательств несостоятельных налогоплательщиков, сокращение задолженности и увеличение поступлений в бюджет.
Приложение 69
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
-----------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 703
"Печатание акцизных и учетно-контрольных марок,
свидетельств и патентов" на 2002 год
1. Стоимость: 25 000 000 (двадцать пять миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 264 371, 374, 549 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс); статьи 9-11 Закона Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "Об индивидуальном предпринимательстве".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение полного охвата налогоплательщиков, занимающихся индивидуальным предпринимательством на основе свидетельств и патентов, юридических лиц-сельхозтоваропроизводителей, а также лиц, занимающихся отдельными видами предпринимательской деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: выдача налоговыми органами налогоплательщикам свидетельств, патентов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программ    !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпрог-   !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!рамм)       !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1   703        Печатание    Изготовление и приобре- В тече- Министерство
акцизных и   тение бланков в среднем  ние    финансов
учетно-      в количестве 6 122,7     года   Республики
контрольных  тысяч штук, в том числе:        Казахстан
марок,       свидетельств о государ-
свидетельств ственной регистрации -
и патентов   964 тысяч штук; патентов
и бланков строгой отчет-

шығару     - 5 158,7 мың дана.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижесi - кәсiпкерлiк қызметтiң шаруашылық жүргiзушi және тiркелген субъектiлерiнен түсiм өсiмi 10%, кәсiпкерлiк қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысатын салық төлеушiлердi тiркеуi болдырмауға жол бермеу.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 43 қаулысына
70-қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
705 "Жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне түскен
мүлiктi бағалау, сақтау және сату" республикалық бюджеттiк
бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны - 80 000 000 (сексен миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Атқарушылық iс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының  27, 29-31, 40, 41, 43-56, 74 баптары; "Сот әкiмшiлiктендiруiнiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1994 жылғы 10 қазандағы N 250 "a" бұйрығымен  бекiтiлген Тәркiленген, мұрагерлiк құқығы бойынша мемлекетке өткен қараусыз мүлікті, көмбенi, олжаны, сондай-ақ қымбат металдан және бағалы тастардан жасалған бұйымдарды есепке алу, бағалау және өткiзу тәртібi туралы нұсқаулық; "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүліктi есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 26 шiлдедегі N 833 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаның қаржыландыру көздерi - республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгіне түскен мүлiктi одан әрi пайдаланудан түскен қаржының бюджетке толық түсуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне түскен мүлiктi сату кезiнде бағалау, тасымалдау, сақтау, салып жіберуге және өзге де шығындарға байланысты қызметтерге ақы төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р/с!Бағ. !Кiшi!Бағдарлама!Бағдарламаны (кiшi  ! Жүзеге!  Жауапты
N !дар. !бағ.!(кіші     !бағдарламаны) жүзеге! асыру !орындаушылар
!лама !дар.!бағдарла. !асыру бойынша       !мерзiмi!
!коды !лама!ма) атауы !iс-шаралар          !       !
!     !коды!          !                    !       !
------------------------------------------------------------------

ности - 5 158,7 тысяч
штук.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: рост поступлений от хозяйствующих и зарегистрированных субъектов предпринимательской деятельности на 10%, недопущение отсутствия регистрации налогоплательщиков, осуществляющих отдельные виды предпринимательской деятельности.
Приложение 70
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 43
Министерство финансов Республики Казахстан
------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 705
"Оценка, хранение и реализация имущества, поступившего
в собственность государства по отдельным основаниям"
на 2002 год
1. Стоимость: 80 000 000 (восемьдесят миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 27 29-31, 40, 41, 43-56, 74 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "Об исполнительском производстве и статусе судебных исполнителей"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; Инструкция о порядке учета, оценки и реализации конфискованного, бесхозяйного имущества, перешедшего по праву наследования к государству, кладов, находок, а также изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, утвержденная приказом Министра финансов Республики Казахстан от 10 октября 1994 года N 250 "а"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года N 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение полного поступления в бюджет средств от дальнейшего использования имущества, поступившего в собственность государства по отдельным основаниям.
5. Задачи бюджетной программы: оплата услуг, связанных с оценкой, транспортировкой, складированием, хранением, пересылкой и иными затратами по реализации имущества, перешедшего в собственность государства по отдельным основаниям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программ    !ции программы (подпрог-!реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпрог-   !раммы)                 !зации  !
!     !раммы!рамм)       !                       !       !
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------

1 !  2  !  3 !     4    !          5         !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    705       Жекелеген  Борышкердiң мүлкiн    Жыл    Қазақстан
негiздер   анықтау, қарау,       iшiнде Республика.
бойынша    бағалау; борышкердiң         сының Қаржы
мемлекет   мүлкiн тізу мен тыйым        министрлігі
меншiгiне  салуды ұйымдастыру;
түскен     мұндай мүлiктi
мүлiктi    тасымалдау мен сақ.
бағалау,   тауды ұйымдастыру;
сақтау     тыйым салынған
және сату  мүлiктi сату.
2002 жылдың
1 қаңтарындағы
жағдай бойынша
мемлекет меншiгiне
өткен мүлiкті
бағалау, сақтау,
сертификаттау,
сараптама өткiзу,
тасымалдау, жою, сату,
салып жiберу бойынша
жалпы сомасы 494 053
мың теңге, соның
iшінде: бағалы
қағаздар - 298 800
мың теңге, спирт,
құрамында спирті бар
сұйықтық, алкоголь
өнiмдерi - 111 361,8
мың теңге, сондай-ақ
2002 жыл iшiнде
жекелеген негiздер
бойынша мемлекет
меншiгiне түсетін
мүлік.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың болжамды нәтижесi: сот шешiмдерiн орындауды қамтамасыз ету, тәркiленген мүлiктi сатудан түскен қаражаттардан республикалық бюджеттiң кiрiс бөлiгiн толықтыру. Жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне түскен мүлiктi сатудан бюджетке 150 000 000 теңге мөлшерiнде қаржы түсуi.

1 !   2 !   3 !      4     !           5           !    6  !      7
--!-----!-----!------------!-----------------------!-------!-------------
1  705         Оценка, хра- Выявление, осмотр,       В те-  Министерство
нение и реа- оценка имущества должни- чение  финансов
лизация иму- ка; организация и про-   года   Республики
щества, пос- ведение описи и ареста          Казахстан
тупившего    имущества должника,
в собствен-  перевозка и хранение
ность госу-  такого имущества; реа-
дарства по   лизация арестованного
отдельным    имущества.
основаниям
Оплата расходов за
оценку, хранение,
сертификацию, эксперти-
зу, транспортировку,
уничтожение, реализацию,
пересылку имущества,
перешедшего в собствен-
ность государства по
состоянию на 1 января
2002 года общей стоимос-
тью 494 053 тысяч тенге,
в том числе: ценные
бумаги - 298 800 тысяч
тенге, спирт, спиртосо-
держащая жидкость,
алкогольная продукция -
111 361,8 тысяч тенге,
а также имущества,
которое поступит в
собственность государ-
ства по отдельным
основаниям в течение
2002 года.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: пополнение доходной части республиканского бюджета средствами от реализации конфискованного имущества, обеспечение исполнения судебных решений. Поступление в бюджет средств от реализации имущества, поступившего в собственность государства по отдельным основаниям, в размере 150 000 000 тенге.