"Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігі Санаткерлiк меншiк құқығы жөнiндегі комитетiнiң Ұлттық санаткерлiк меншiк институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 11 шілде N 756
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335  заң күшi бар Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Санаткерлiк меншiк құқығы жөнiндегi комитетiнiң Ұлттық санаткерлiк меншiк институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын.
2. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi мәнiсi ғылым саласында санаткерлiк меншiк мәселелерi бойынша өндiрiстiк-шаруашылық қызметтi жүзеге асыру және мемлекеттiк монополияға жатқызылатын салалардағы қызметтi жүзеге асыру (өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiн қорғау саласында қызмет көрсету) болып белгiленсiн. <*>
Ескерту. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.29. N 886  қаулысымен .
3. Кәсiпорынға қатысты мемлекеттiк басқару органы болып Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Санаткерлiк меншiк құқығы жөнiндегi комитет белгіленсiн.
4. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Санаткерлiк меншiк құқығы жөнiндегi комитетi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Кәсiпорын Жарғысын бекiтсiн және оның мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Санаткерлiк меншiк құқығы жөнiндегi комитетiнiң таратылып отырған "Қазақстан патенттік сараптама институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының кредиторлар талаптарын қанағаттандырғаннан кейiн қалған мүлкiн Кәсiпорынға берсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Национальный институт интеллектуальной собственности Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 756
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан" (далее - Предприятие).
2. Определить основным предметом деятельности Предприятия осуществление производственно-хозяйственной деятельности в сфере науки по вопросам интеллектуальной собственности и осуществление деятельности в сферах, отнесенных к государственной монополии (оказание услуг в области охраны объектов промышленной собственности). <*>
Сноска. В пункт 2 внесено дополнение - постановлением Правительства РК от 29 августа 2003 года N 886
3. Органом государственного управления по отношению к Предприятию определить Комитет по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Комитету по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить Устав Предприятия и обеспечить его государственную регистрацию;
2) передать Предприятию имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов ликвидируемого Республиканского государственного казенного предприятия "Казахстанский институт патентной экспертизы" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан