Қазақстан Республикасының орталық және жергілiктi атқарушы органдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауын ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 4 қыркүйек N 974. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 15 наурыздағы № 214 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.03.2023 № 214 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Жеке және заңды тұлғалардың өкілдерін өтiнiштерiн қарау жөнiндегi жұмысты жақсарту әрi орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың халықтың көкейтестi проблемаларын шешудегi жауапкершiлiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
Ескерту. Тақырыпқа және кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.05.14. N 382 қаулысымен.
1. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың басшылары мен олардың орынбасарларының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды апта сайын "Әкiмшілік рәсiмдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында , "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында және басқа да нормативтiк құқықтық актiлерде белгіленген тәртiппен көрсетілген органдардың басшылары тоқсан сайын бекiтетiн бұл органдардың үй-жайларындағы кестелерге сәйкес жүргiзiледi деп белгiленсiн.
Көрсетiлген кестелер орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың үй-жайларында олармен танысу үшiн азаматтардың еркін қол жеткiзуi қамтамасыз етілетiн орындарда ілiнiп қойылады.
Орталық және жергілiктi атқарушы органдар басшыларының қабылдауына алдын ала жазуды және қабылдау ұйымдастыруды өз құзыреті шегінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы статистикалық қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік орган белгілеген тәртіппен есепке алуды жүргiзетiн бұл органдардың өкiлеттi қызметкерлерi жүзеге асырады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.05.14. N 382 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының басшылары, облыстардың және Астана мен Алматы қалаларының әкімдерi:
1) жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау және оларды қабылдауға алдын ала жазу үшiн қажеттi жағдай жасасын, соның iшiнде 2002 жылғы 1 қазанға дейiн қабылдауға алдын ала жазуды жүргiзуге өкiлеттi қызметкерлердi белгiлесiн әрi олардың өткiзілуiн қамтамасыз етсiн, олардың байланыс телефондарын Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында таралатын мерзiмдi баспасөз басылымдарында жарияласын;

Об организации приема физических лиц и представителей юридических лиц в центральных и местных исполнительных органах Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года N 974. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2023 года № 214.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.03.2023 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок и преамбула с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2007 года N 382 .
В целях улучшения работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц и повышения ответственности руководителей центральных и местных исполнительных органов в решении насущных проблем населения Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что прием физических лиц и представителей юридических лиц руководителями центральных и местных исполнительных органов и их заместителями проводится еженедельно в помещениях этих органов в соответствии с графиками, ежеквартально утверждаемыми руководителями указанных органов, в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", Законом Республики Казахстан "Об административных процедурах" и другими нормативными правовыми актами.
Указанные графики вывешиваются в помещениях центральных и местных исполнительных органов в местах, обеспечивающих свободный доступ граждан для ознакомления с ними.
Предварительная запись на прием к руководителям центральных и местных исполнительных органов и организация приема осуществляется уполномоченными работниками этих органов, которые ведут учет в порядке, установленном государственным органом, осуществляющим в пределах своей компетенции статистическую деятельность в области правовой статистики и специальных учетов.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2007 года N 382 .
2. Руководителям центральных исполнительных органов Республики Казахстан, акимам областей и городов Астаны и Алматы:
1) создать необходимые условия для предварительной записи и приема физических лиц и представителей юридических лиц, в том числе до 1 октября 2002 года определить работников, уполномоченных вести предварительную запись на прием и обеспечивать его проведение, опубликовать их контактные телефоны в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан;

2) жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау заңнамада белгiленген тәртiппен және мерзiмдерде қаралуын қамтамасыз етсiн;
3) кезектi тоқсан басталғанға дейiн 15 күн бұрын Премьер-Министрдiң Кеңсесiне назарға алу үшiн айына кемiнде бiр рет бiрiншi басшылардың жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау, айдың басқа апталарында олардың орынбасарлары қабылдауын көздейтiн 2-қосымшаға сәйкес нысандағы жеке және (немесе) заңды тұлғалар өтініштерінің" және"жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдаудың тоқсандық кестелерiн ұсынсын;
4) есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 5-күнiне Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне белгiленген нысанда қорытылған деректерi қоса берiлген орталық және жергiлiктi атқарушы органдар бiрiншi басшылары мен олардың орынбасарларының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау нәтижелерi туралы ақпаратты 3-қосымшаға сәйкес нысанда ұсынсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.05.14. N 382 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi мен Премьер-Министрi Кеңсесiнiң жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау бөлмесiнде Аймақтық даму бөлiмiнiң бас инспекторлары аптасына бiр рет Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы тоқсан сайын бекiтетiн кестелерге сәйкес аптасына бір рет жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау жүргiзедi деп белгiленсiн.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң, оның орынбасарлары мен Премьер-Министр Кеңсесi Басшысының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдау олардың көмекшiлерiмен алдын ала келiсiледi және олар белгiлеген күн мен сағатта жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.05.14. N 382 қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне жүктелсiн.
5. "Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдарында азаматтарды қабылдаудың тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 қаңтардағы N 58 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 14, 2-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулы 2002 жылғы 15 қыркүйектен бастап күшiне енетiн 2-тармағының 3) тармақшасын қоспағанда, 2002 жылғы 1 қазаннан бастап күшiне енедi және жариялануы тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 4 қыркүйектегi
N 974 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.05.14. N 382 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 4 қыркүйектегi
N 974 қаулысына
2-қосымша
2002 жылғы ___ тоқсандағы Қазақстан Республикасы орталық
және жергілікті атқарушы органдар басшыларының азаматтарды
қабылдау
Кестесі
Орталық !Азаматтарды!Азаматтарды!Азаматтарды!Мемлекеттік !Байланыс
атқарушы!қабылдауды !қабылдауды !қабылдау !органдардың !телефоны
органның!жүргізген !жүргізген !күні мен !орналасқан !
атауы !адамның !адамның !уақыты !жері !
!Т.Ә.Ж. !Т.Ә.Ж., ! ! !
! !лауазымы ! ! !
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 4 қыркүйектегi
N 974 қаулысына
3-қосымша
Басшылардың азаматтарды қабылдауы
нәтижесі туралы _______________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Деректер
200_ жылғы ___ тоқсандағы
Азаматтарды!Азаматтарды!Қабылдан.! қабылданғандардың ішінен:
қабылдауды !қабылдауды !ған адам.!----------------------------------------
жүргізген !жүргізген !дардың !Мәселе!Өтініші !Мемлекеттік!Түсін.!Басқа
адамның !адамның !саны !оң ше.!қанағат.!органның !дірме !ұйым.
Т.Ә.Ж. !лауазымы ! !шілді !танды. !бөлімшесіне!беріл.!дарға
! ! ! !рылмады !жіберілді !ді !жібе.
! ! ! ! ! ! !рілді
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Жиыны
--------------------------------------------------------------------------

2) обеспечить рассмотрение обращений физических и (или) юридических лиц в порядке и сроки, установленные законодательством;
3) за 15 дней до начала очередного квартала представлять в Канцелярию Премьер-Министра для сведения квартальные графики приема физических лиц и представителей юридических лиц, предусматривающие прием физических лиц и представителей юридических лиц первыми руководителями не реже одного раза в месяц, в остальные недели месяца - их заместителями по форме согласно приложению 2;
4) к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан информацию о результатах приема физических лиц и представителей юридических лиц первыми руководителями центральных и местных исполнительных органов и их заместителями с приложением обобщенных данных по форме согласно приложению 3.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2007 года N 382 .
3. Установить, что прием физических лиц и представителей юридических лиц в Приемной Администрации Президента и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан проводится главными инспекторами Отдела регионального развития один раз в неделю в соответствии с графиками, ежеквартально утверждаемыми Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Личный прием физических лиц и представителей юридических лиц Премьер-Министром Республики Казахстан, его заместителями и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра осуществляется по предварительному согласованию с их помощниками и в определенные ими дни и часы.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2007 года N 382 .
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
5. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 1999 года N 58 "Об утверждении Правил приема граждан в центральных и местных исполнительных органах Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 14, ст. 2).
6. Настоящее постановление вступает в силу с 1 октября 2002 года, за исключением подпункта 3) пункта 2, который вступает в силу с 15 сентября 2002 года, и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 сентября 2002 года N 974
Сноска. Приложение 1 исключена - постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2007 года N 382 .
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 сентября 2002 года N 974
График
приема граждан руководителями центральных и
местных исполнительных органов Республики Казахстан
на ____ квартал 200 __ года
___________________________________________________________________________
Наименование !Ф.И.О. лица,!Должность ли- !Дата и!Местонахождение!Контактный
государствен-!проводящего !ца, проводяще-!время !государственно-!телефон
ного органа ! прием !го прием граж-!приема!го органа !
! граждан !дан !граж- ! !
! ! !дан ! !
_____________!____________!______________!______!_______________!__________
_____________!____________!______________!______!_______________!__________
_____________!____________!______________!______!_______________!__________
_____________!____________!______________!______!_______________!__________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 сентября 2002 года N 974
Данные
о результатах приема граждан
руководителями _______________________________________
(наименование государственного органа)
за ___ квартал 200 __ года
___________________________________________________________________________
Ф.И.О. лица,!Должность ли-!Приня-! из числа принятых:
проводившего!ца, проводив-!то !_________________________________________
прием !шего прием !чел. !Вопрос !Просьба !Направле-! Дано !Нап-
граждан !граждан ! !решен !не удов-!но в под-!разъяс-!равле-
! ! !положи-!летворе-!разделе- !нение !но в
! ! !тельно !на !ния госу-! !другие
! ! ! ! !дарствен-! !орга-
! ! ! ! !ного ! !низа-
! ! ! ! !органа ! !ции
____________!_____________!______!_______!________!_________!_______!______
____________!_____________!______!_______!________!_________!_______!______
____________!_____________!______!_______!________!_________!_______!______
____________!_____________!______!_______!________!_________!_______!______
____________!_____________!______!_______!________!_________!_______!______
Итого ! ! ! ! ! ! __________________________!______!_______!________!_________!_______!______