Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 6 қыркүйек N 984. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 11 қазандағы № 752 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 Заң күшi бар Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына:
1) Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетiнiң жанындағы Жаңа химиялық технологиялар және материалдар ғылыми-зерттеу институты;
Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетiнiң жанындағы Механика және математика ғылыми-зерттеу институты;
Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетiнiң жанындағы Биология және биотехнология проблемалары ғылыми-зерттеу институты;
Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетiнiң жанындағы Экология проблемалары ғылыми-зерттеу институты;
Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетiнiң Физика-химиялық талдау әдiстерiнiң орталығы мемлекеттiк мекемелерiн;
2) "Қазақстан Республикасы Бiлiм министрлiгiнiң Жану проблемалары институты" шаруашылық жүргiзу құқығындағы мемлекеттiк кәсiпорнын қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген тәртіппен қосымшаға сәйкес еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындар құруға рұқсат етiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 6 қыркүйектегi
N 984 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындарының
тiзбесi

Вопросы Республиканского государственного предприятия "Казахский национальный университет имени Аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2002 года N 984. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2019 года № 752
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие "Казахский национальный университет имени Аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем присоединения к нему:
1) государственных учреждений:
Научно-исследовательский институт новых химических технологий и материалов при Казахском государственном национальном университете имени Аль-Фараби;
Научно-исследовательский институт механики и математики при Казахском государственном национальном университете имени Аль-Фараби;
Научно-исследовательский институт проблем биологии и биотехнологии при Казахском государственном национальном университете имени Аль-Фараби;
Научно-исследовательский институт проблем экологии при Казахском государственном национальном университете имени Аль-Фараби;
Центр физико-химических методов анализа Казахского государственного национального университета имени Аль-Фараби;
2) государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт проблем горения Министерства образования Республики Казахстан".
2. Разрешить Республиканскому государственному предприятию "Казахский национальный университет имени Аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан создать в установленном законодательством Республики Казахстан порядке дочерние государственные предприятия согласно приложению.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2002 года N 984 <*>
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 17 января 2003 года N 37 ; от 21 декабря 2007 года N 1258 ; от 7 февраля 2008 года N 119 .
Перечень
дочерних государственных предприятий
Республиканского государственного предприятия на
праве хозяйственного ведения "Казахский национальный
университет имени Аль-Фараби" Министерства
образования и науки Республики Казахстан