"Атасуруда" ашық акционерлiк қоғамының конкурстық массасын сатудың ерекше шарттары мен тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 7 қыркүйек N 986
"Атасуруда" ашық акционерлiк қоғамының ауыр қаржы-экономикалық жағдайына байланысты, өндiрiстiк қызметтің үздіксiздігін сақтау және қамтамасыз ету, "Батыс Қаражал" кенiшiнде жаңа горизонттың құрылысын салу, сондай-ақ Қарағанды облысы Қаражал қаласының әлеуметтік инфрақұрылымын қалпына келтiру мақсатында, "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Z970067_ Заңының 2-бабы 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының экономикасы үшін оның маңызды стратегиялық мәнiн ескере отырып Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігi белгiленген тәртіппен "Атасуруда" ашық акционерлік қоғамын (бұдан әрi - Қоғам) оңалту рәсiмiн тоқтатуға және конкурстық iс жүргiзуiн ашуға бастамашылық жасасын.
2. Сот конкурстық iс жүргiзудi ашу туралы шешiм шығарған жағдайда мыналарды:
1) бiртұтас лотпен негiзгi тау-кен қайта өңдеу өндiрiсi түрiндегі оның мүлкiнiң бiр бөлiгiн сатуды;
2) әкiмшiлiк шығыстардың және бiрiншi, екiншi және үшiншi кезектердегі, сондай-ақ "Салық төлеушiлердi салық есебiне аударым жасау тәсiлiне көшіру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 20 маусымдағы N 1001 P971001_ қаулысының 2-тармағына сәйкес салық органдары Қоғамға мерзiмiн ұзартуға рұқсат берген берешек сомасының шегерімімен төртiншi кезектегi кредиторлар талаптарының сомасынан төмен емес бiртұтас лотты сатудың ең төменгi бағасын;
3) Қоғамның өндiрiстiк қызметiн тоқтатпастан конкурстық iстi жүргiзудi;
4) заңнамаға сәйкес конкурстық iс жүргізу кезеңiнде бiртұтас лотқа енгiзiлген объектiлерді сенiмгерлiк басқаруды, оның ішінде 1994 жылғы 30 қарашадағы МГ N 62 лицензия бойынша және 1997 жылғы 10 ақпандағы МГ N 10045 (жерасты сулары) лицензия бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын белгілеу туралы "Испат - Қармет" ашық акционерлiк қоғамының немесе оның аффилирленген тұлғасының ұсыныстарын конкурстық басқарушының қабылдауын көздейтiн Қоғамның конкурстық массасын сатудың ерекше шарттары мен тәртiбi белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Жекешелендiру жөнiндегi департаментi қол қойған 1997 жылғы 13 тамыздағы N 04/040-97 сатып алу-сату келiсiм-шартының талаптары бiртұтас лотты сатып алушыға қолданылмайтындығы назарға алынсын.
4. Сатып алу-сату шартына енгiзу жолымен бiртұтас лотты сатып алушыға мынадай қосымша талаптар белгiленсiн:

Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы открытого акционерного общества "Атасуруда"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 сентября 2002 года N 986
В связи с тяжелым финансово-экономическим положением открытого акционерного общества "Атасуруда", в целях сохранения и обеспечения непрерывности производственной деятельности, строительства нового горизонта на руднике "Западный Каражал", а также восстановления социальной инфраструктуры города Каражал Карагандинской области, в соответствии с пунктом 4 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года Z970067_ "О банкротстве", учитывая его важное стратегическое значение для экономики Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке инициировать прекращение реабилитационной процедуры и открытие конкурсного производства открытого акционерного общества "Атасуруда" (далее - Общество).
2. В случае вынесения судом решения об открытии конкурсного производства установить особые условия и порядок реализации конкурсной массы Общества, предусматривающие:
1) продажу части его имущества в виде основного горноперерабатывающего производства единым лотом;
2) минимальную цену продажи единого лота не ниже суммы административных расходов и требований кредиторов первой, второй и третьей очередей, а также четвертой очереди за минусом суммы задолженности, по которой налоговыми органами в соответствии с пунктом 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июня 1997 года N 1001 P971001_ "О переходе налогоплательщиков на метод начислений в налоговом учете" была предоставлена Обществу отсрочка;
3) проведение конкурсного производства без прекращения производственной деятельности Общества;
4) в соответствии с законодательством принятие конкурсным управляющим предложения открытого акционерного общества "Испат-Кармет" или его аффилированного лица об учреждении в период конкурсного производства доверительного управления объектами, включенными в единый лот, в том числе права на недропользование по лицензии МГ N 62 от 30 ноября 1994 года и по лицензии МГ N 10045 (подземные воды) от 10.02.1997 года.
3. Принять к сведению, что требования контракта купли-продажи, подписанного Департаментом по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан от 13 августа 1997 года N 04/040-97, не распространяются на покупателя единого лота.
4. Установить следующие дополнительные требования к покупателю единого лота путем включения в договор купли-продажи:

1) сатып алушының бiртұтас лотты сатып алу-сату шартын жасасу сәтiнен бастап одан кейiнгi 12 күнтiзбелiк ай iшiнде 500000 тоннадан кем емес руданы өндіруді қамтамасыз ету;
2) саны 1000 адамнан кем емес қызметкерлердiң жұмыспен қамтылуын сатып алушының қамтамасыз етуi;
3) сатып алушының Қарағанды облысының әкiмiмен келiсiм бойынша конкурстық массаға енген Қарағанды облысы Қаражал қаласының әлеуметтік инфрақұрылымы объектілерiнiң тiршiлiк әрекетiн қамтамасыз ету бойынша мiндеттемелерді қабылдауы;
4) сатып алушының "Испат - Қармет" ашық акционерлiк қоғамына немесе оның аффилирленген тұлғасына 2001 жылғы 1 маусымдағы сенiмгерлiк басқаруға арналған шартқа қол қойылған сәтiнен бастап "Атасуруда" ашық акционерлiк қоғамына салынған және Қоғамның оңалту әрi конкурстық iс жүргiзуiнiң әкiмшiлiк шығыстары сомасына заңнамаға сәйкес енген шығындарды өтеу
жөнiндегi мiндеттемелерді қабылдауы.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары А.С.Павловқа жүктелсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

1) обеспечение покупателем добычи не менее 500000 тонн руды в течение последовательных 12 календарных месяцев с момента заключения договора купли-продажи единого лота;
2) обеспечение покупателем занятости работников в количестве не менее 1000 человек;
3) принятие покупателем, по согласованию с акимом Карагандинской области, обязательств по обеспечению жизнедеятельности объектов социальной инфраструктуры города Каражала Карагандинской области, вошедших в конкурсную массу;
4) принятие покупателем обязательств по возмещению открытому акционерному обществу "Испат-Кармет" или его аффилированному лицу затрат, вложенных в открытое акционерное общество "Атасуруда", с момента подписания договора на доверительное управление от 1 июня 2001 года и вошедших в соответствии с законодательством в сумму административных расходов реабилитационного и конкурсного производств Общества.
5. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Пучкова О.Я.)