Қазақстан Республикасы Yкіметінiң кейбір шешімдеріне өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 2 қазандағы N 1082 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006.08.17. N 778 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006.08.17.  N 778  қаулысымен.
Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу саласын реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Yкiметiнің мынадай шешімдеріне өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң құрамына кiретiн де, кiрмейтiн де орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдарының нормативтiк құқықтық актілерi мен жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдарының актiлерiн мемлекеттік тiркеудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 12 желтоқсандағы N 1278  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1998 ж., N 48, 427-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң құрамына кiретiн де, кiрмейтiн де орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының нормативтiк құқықтық актiлерi мен жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдарының актiлерiн мемлекеттiк тiркеудiң тәртiбiнде:
3-тармақта:
бiрiншi абзацта:
"тiркеушi органға" деген сөздер "Әдiлет министрлiгіне және оның аумақтық органдарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"бiр данада" деген сөздер "екi данада" деген сөздермен ауыстырылсын, "және электронды" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдарының нормативтiк құқықтық актiлердiң туынды түрлерiн бекiтудi көздемейтiн нормативтiк құқықтық актiлерi, сондай-ақ республикалық маңызы бар қаладағы (астанадағы) аудан, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкiмдерiнiң нормативтiк құқықтық актiлерi Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органдарына олар бекітілген (оларға қол қойылған) сәттен бастап екi аптаның iшiнде, мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегі түпнұсқасын (түпнұсқа мәтiнiн) қоса алғанда, қағаз жеткiзiлiмдердегі екi данада тиiстi мемлекеттiк органның бiрiншi басшысы қол қойғаннан (бекіткеннен) кейiн ұсынылады.";
4-тармақта:
1) тармақшада "ұсыныс дайындау туралы мәліметтер;" деген сөздерден кейiн "мемлекеттiк тiркеуден бас тартылған, бұл мәселе бойынша бұрын қабылданған нормативтiк құқықтық актiлер туралы мәлiметтер;" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшада:
екiншi абзацта "виза" деген сөз "қол" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Көрсетiлген адамдар болмаған көзде анықтама-негiздемеге осы актiнi шығарған органның бiрiншi басшысы қол қояды.";
6-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Мемлекеттiк тiркеудiң қажеттiлiгi туралы мәселенi шешу үшiн сол немесе өзге актiнi ұсыну туралы Әдiлет министрлiгiнiң және оның аумақтық органдарының сұрауларын мемлекеттік органдар мұндай сұрау түскен сәттен бастап екi аптаның iшiнде орындайды.";
9-тармақ "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң" деген сөздерден кейiн "және оның аумақтық органдарының" деген сөздермен толықтырылсын;
13-тармақта:
1-1) тармақшаның бесіншi абзацы "Келiсу" деген сөзден кейiн "нормативтiк құқықтық актінiң негізгі түрiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақшаның төртiншi абзацында:
"мәслихаттың шешiмi," деген сөздерден кейiн "әкiмдiктiң қаулысы," деген сөздермен толықтырылсын;
"мен өкiмi" деген сөздер алынып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2002 года N 1082. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17 августа 2006 года N 778
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2002 года N 1082 утратило силу постановлением Правительства РК от 17 августа 2006 года N  778 .
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей сферу государственной регистрации нормативных правовых актов, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести изменения и дополнения в следующие решения Правительства Республики Казахстан:
1) в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 1998 года N 1278 "Об утверждении Правил государственной регистрации нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов как входящих, так и не входящих в состав Правительства Республики Казахстан, и актов местных представительных и исполнительных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 48, ст. 427):
в Правилах государственной регистрации нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов как входящих, так и не входящих в состав Правительства Республики Казахстан, и актов местных представительных и исполнительных органов Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3:
в абзаце первом:
слова "регистрирующий орган" заменить словами "Министерство юстиции и его территориальные органы";
слова "одном экземпляре" заменить словами "двух экземплярах", слова "и электронных" исключить;
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Нормативные правовые акты местных представительных и исполнительных органов районов и городов областного значения, не предусматривающие утверждение производных видов нормативных правовых актов, а также нормативные правовые акты акимов района в городе республиканского значения (столице), городов районного значения, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов представляются в территориальные органы Министерства юстиции Республики Казахстан в течение двух недель с момента их утверждения (подписания) в двух экземплярах, включая подлинник (оригинальный текст) на государственном и русском языках, на бумажных носителях после подписания (утверждения) первым руководителем соответствующего государственного органа.";
в пункте 4:
в подпункте 1) после слов "представленного на государственную регистрацию;" дополнить словами "сведения о ранее принятых нормативных правовых актах по данному вопросу, в государственной регистрации которых было отказано;";
в подпункте 2):
в абзаце втором слово "завизирована" заменить словом "подписана";
дополнить абзацем следующего содержания:
"При отсутствии указанных лиц справку-обоснование подписывает первый руководитель органа, издавшего данный акт.";
пункт 6 дополнить абзацем следующего содержания:
"Запросы Министерства юстиции и его территориальных органов о представлении того или иного акта для решения вопроса о необходимости государственной регистрации исполняются государственными органами в течение двух недель с момента поступления такого запроса.";
пункт 9 после слов "Министерства юстиции Республики Казахстан" дополнить словами "и его территориальных органов";
в пункте 13:
абзац пятый подпункта 1-1) дополнить словами ", на основном виде нормативного правового акта";
в абзаце четвертом подпункта 3):
после слов "решение маслихата," дополнить словами "постановление акимата,";
слова "и распоряжение" исключить;

13-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13-1. Осы Тәртiптiң 5-тармағымен көзделген жағдайларда, сондай-ақ 3-тармағында, 13-тармағының 1-1) тармақшасының бесiншi және алтыншы абзацтарында және 1-2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетiлген талаптар сақталмаған жағдайда нормативтiк құқықтық акт тиiстi заң сараптамасы жүргізiлместен, осы актiнi ұсынған органға пысықтауға жетi күн iшiнде қайтарылады.";
17-тармақта:
бiрiншi абзацта "Нормативтік құқықтық актiнiң" деген сөздердiң алдынан "Осы Тәртiптiң 3-тармағының екiншi абзацында көрсетiлген нормативтiк құқықтық актiлердi қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Осы Тәртiптiң 3-тармағының екiншi абзацында көрсетiлген мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтық актілерi мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жiберiлмейді.";
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорытынды мен тiркеу нөмiрi берiлген "құпия" деген белгiсi бар нормативтiк құқықтық актiнiң бiр данасы (түпнұсқасы) құжатты тiркеуге ұсынған органға баспасөз басылымына жариялау мiндеттемесiнсiз жiберiледi. Екiншi данасы Әдiлет министрлiгінде және оның аумақтық органдарында қалады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдардың, сондай-ақ жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдардың нормативтiк құқықтық актiлерiн ресми жариялау Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.";
21-тармақта:
бiрiншi абзац "күшi жойылған деп танылған" деген сөздерден кейiн "не оның қолданылуы белгiлi бiр мерзiмге тоқтатыла тұрған" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшада "орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеудiң тiзiлiмiне немесе жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдардың нормативтiк құқықтық актiлерiнiң тiзiлiмiне" деген сөздер "Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) <*>
Ескерту. 2) тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.04.29. N  343  қаулысымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

пункт 13-1 изложить в следующей редакции:
"13-1. В случаях, предусмотренных пунктом 5, а также при несоблюдении требований, указанных в пункте 3, абзацах пятом и шестом подпункта 1-1) и подпунктах 1-2), 3), 4), 5) и 6) пункта 13 настоящих Правил нормативный правовой акт возвращается органу, представившему данный акт на доработку, без проведения соответствующей юридической экспертизы в течение семи дней.";
в пункте 17:
в абзаце первом после слова "носителях" дополнить словами ", за исключением нормативных правовых актов, указанных в абзаце втором пункта 3 настоящих Правил";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"После государственной регистрации нормативные правовые акты государственных органов, указанные в абзаце втором пункта 3 настоящих Правил, в Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан не направляются.";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"Заключение и один экземпляр нормативного правового акта с грифом "секретно" (подлинник) с присвоенным ему регистрационным номером направляется органу, представившему документ на регистрацию, без обязательства опубликования в печатном издании. Второй экземпляр остается в Министерстве юстиции и его территориальных органах.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Официальное опубликование нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов, а также местных представительных и исполнительных органов осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 21:
абзац первый после слов "утратившим силу," дополнить словами "либо приостановлении его действия на определенный срок,";
в подпункте 2) слова "реестре государственной регистрации нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов или реестре нормативных правовых актов местных представительных и исполнительных органов" заменить словами "Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан".;
2)  (утратил силу постановлением Правительства РК от 29 апреля 2006 года N  343 ).
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан