Жек дуадақтарды аулауды жүргiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 9 қазан N 1101
"Қазақстан Республикасында Жануарлар дүниесiнiң жекелеген түрлерiн ерекше жағдайларда пайдалану тәртiбi жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 маусымдағы N 969 P000969_ қаулысына сәйкес және жек дуадақты 2002 жылы табиғаттан алуға биологиялық негіздемеге арналған 2002 жылғы 23 тамыздағы N 1-07-336а мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысы негiзiнде Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Мыналарға:
1) шейх Халифа Бин Заидқа (Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi) шаруашылық қызметтiң реттелетiн режимi бар Кендiрлi-Қаясан республикалық маңызы бар мемлекеттік қорық аймағының аумағын қоса алғанда, Маңғыстау облысында 100 жек дуадақты;
2) шейх Cypyp Бин Мұхаммадқа (Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi) Қарақтау және Арыс республикалық маңызы бар мемлекеттiк қорық аймағы (Оңтүстiк Қазақстан облысы) шекараларының шегiнде, шаруашылық қызметтiң реттелетiн режимi бар аумақтарда 80 жек дуадақты;
3) бекзада Абдель Азиз Бин Ахмед Бин Абдель-Азиз Әл Саудқа (Сауд Арабиясы Корольдiгi) шаруашылық қызметтiң реттелетiн режимi бар Жусанды дала республикалық маңызы бар мемлекеттiк қорық аймағының аумағын қоса алғанда, Жамбыл және Алматы облыстарында 40 жек дуадақты 2002 жылғы 10 қазан - 30 қараша кезеңiнде өз ителгiлерiмен аулауына рұқсат берiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінiң Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетi:
1) белгiленген тәртiппен осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген адамдарға жек дуадақтарды аулауға рұқсат берсiн;
2) ителгiмен саятшылық құруды ұйымдастыру және жүргiзу кезiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 маусымдағы N 969 P000969_ қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында Жануарлар дүниесінің жекелеген түрлерiн ерекше жағдайларда пайдалану тәртiбi жөнiндегi ереженің орындалуын қамтамасыз етсін;
3) "Охотзоопром ӨБ" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының көрсетiлген Ереженің 8-тармағына сәйкес қызметтер көрсетуін және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің "Зоология институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорнымен бiрлесiп, оларды табиғаттан алуды жүзеге асыратын шетелдік азаматтармен шарттық негізде жек дуадақтың өсiмiн қалпына келтiру жөніндегі iс-шараларды қамтамасыз етсiн;
4) Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгімен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетімен (келiсiм бойынша) бiрлесiп, ителгiмен саятшылық жүргiзiлетiн жерлерде жоғары мәртебелi қонақтар мен олардың қызметкерлерi топтарын күзетудi және бiрге жүрудi ұйымдастырсын.

О проведении охоты на дрофу-красотку
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2002 года N 1101.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2000 года N 969 P000969_ "Об утверждении Правил о порядке пользования отдельными видами животного мира в Республике Казахстан в исключительных случаях" и на основании заключения государственной экологической экспертизы на биологическое обоснование на изъятие дрофы-красотки из природы в 2002 году от 23 августа 2002 года N 1-07336а Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить проведение соколиной охоты на дрофу-красотку с собственными соколами в период с 10 октября по 30 ноября 2002 года:
1) шейху Халифе Бин Заиду (Объединенные Арабские Эмираты) - на 100 особей дрофы-красотки в Мангистауской области, включая территорию Кендерли-Каясанской государственной заповедной зоны республиканского значения с регулируемым режимом хозяйственной деятельности;
2) шейху Суруру Бин Мухаммаду (Объединенные Арабские Эмираты) - на 80 особей дрофы-красотки в пределах границ Карактауской и Арысской государственной заповедной зоны республиканского значения (Южно- Казахстанская область) на территориях с регулируемым режимом хозяйственной деятельности;
3) принцу Абдель Азизу Бин Ахмед Бин Абдель-Азиз Аль Сауд (Королевство Саудовская Аравия) - на 40 особей дрофы-красотки в Жамбылской и Алматинской областях, включая территорию Жусандалинской государственной заповедной зоны республиканского значения с регулируемым режимом хозяйственной деятельности.
2. Комитету лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) в установленном порядке выдать указанным в пункте 1 настоящего постановления лицам разрешения на проведение охоты на дрофу-красотку;
2) при организации и проведении соколиной охоты обеспечить выполнение P000969_ Правил о порядке пользования отдельными видами животного мира в Республике Казахстан в исключительных случаях, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2000 года N 969;
3) обеспечить оказание Республиканским государственным казенным предприятием "ПО Охотзоопром" услуг согласно пункту 8 указанных Правил и совместно с Республиканским государственным казенным предприятием "Институт зоологии" Министерства образования и науки Республики Казахстан проведение мероприятий по восстановлению популяции дроф-красоток на договорной основе с иностранными гражданами, осуществляющими их изъятие из природы;
4) совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан и Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) организовать охрану и сопровождение высокопоставленных гостей и групп их сотрудников в местах проведения соколиной охоты.

3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Қазақстан Республикасындағы СИТЕС-тiң әкiмшiлiк органымен, Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiмен бiрлесiп, ителгімен саятшылық құру үшiн жыртқыш қыран құстарды Қазақстан Республикасына әкелу мен одан әкетудi
Жойылу қаупi төнген жабайы жануарлар мен өсiмдiктер дүниесi түрлерiмен
халықаралық сауда туралы конвенцияның рәсiмдерін сақтай отырып, қамтамасыз
етсiн.
4. Маңғыстау, Алматы, Жамбыл, Оңтүстiк Қазақстан облыстарының
әкiмдерi көрсетiлген iс-шараларды ұйымдастыруда қажеттi жәрдем көрсетсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с Административным органом СИТЕС в Республике Казахстан и Министерством иностранных дел Республики Казахстан обеспечить ввоз в Республику Казахстан и вывоз из нее хищных ловчих птиц для проведения соколиной охоты с соблюдением процедур Z990372_ Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
4. Акимам Мангистауской, Алматинской, Жамбылской, Южно-Казахстанской областей оказать необходимое содействие в организации указанных мероприятий.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)