Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 27 наурыздағы N 356 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 5 қараша N 1171
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Мемлекеттiк азық-түлiк резервiне 2002 жылғы егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 27 наурыздағы N 356 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2002 ж., N 9, 85-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "450000 (төрт жүз елу мың) тонна көлемiндегi" деген сөздер "500000 (бес жүз мың) тоннаға дейiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "бiрыңғай жер салығын төлеушi болып табылатын тұлғалар үшiн" деген сөздер "қосымша құн салығын төлемейтiн бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"153740 (бiр жүз елу үш мың жетi жүз қырық) тоннаға дейiнгi көлемдегi үшiншi сыныптан төмен емес дәнiнiң маңызы 25 %-дан кем емес жұмсақ сортты азық-түлiктiк бидай астығын 1663774280 (бiр миллиард алты жүз алпыс үш миллион жетi жүз жетпiс төрт мың екi жүз сексен) теңге сомасына қосымша құн салығын қоса алғанда және қосымша құн салығын төлемейтiн бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосымша құн салығын қоспай есептелген табиғи салмақтың бiр тоннасын 10822 (он мың сегiз жүз жиырма екi) теңгеден кем емес баға бойынша, франко-элеватор қағидасымен - күзде тiкелей сатып алу арқылы;
30000 (отыз мың) тоннаға дейiнгi көлемдегi үшiншi сыныптан төмен емес қатты сортты азық-түлiктiк бидай астығын 348000000 (үш жүз қырық сегiз миллион) теңге сомасына қосымша құн салығын қоса алғанда және қосымша құн салығын төлемейтiн бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосымша құн салығын қоспай есептелген табиғи салмақтың бiр тоннасын 11600 (он бiр мың алты жүз) теңгеден кем емес баға бойынша, франко-элеватор қағидасымен - күзде тiкелей сатып алу арқылы;
2000 (екi мың) тоннаға дейiнгi көлемдегi үшiншi сыныпты күрiш астығын 30920000 (отыз миллион тоғыз жүз жиырма мың) теңге сомасына қосымша құн салығын қоса алғанда және қосымша құн салығын төлемейтiн бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосымша құн салығын қоспай есептелген табиғи салмақтың бiр тоннасын 15460 (он бес мың төрт жүз алпыс) теңгеден кем емес баға бойынша, франко-элеватор қағидасымен - күзде тiкелей сатып алу арқылы;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2002 года N 356
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2002 года N 1171
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2002 года N 356 "О государственном закупе зерна урожая 2002 года в государственный продовольственный резерв" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 9, ст.85) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в абзаце первом слова "порядка 450000 (четыреста пятьдесят тысяч) тонн" заменить словами "до 500000 (пятьсот тысяч) тонн";
в абзаце втором слова "для лиц, являющихся плательщиками единого земельного налога" заменить словами "для плательщиков единого земельного налога, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"в объеме до 153740 (сто пятьдесят три тысячи семьсот сорок) тонн зерна продовольственной пшеницы мягких сортов не ниже третьего класса с клейковиной не менее 25% на сумму 1663774280 (один миллиард шестьсот шестьдесят три миллиона семьсот семьдесят четыре тысячи двести восемьдесят) тенге по цене не менее 10822 (десять тысяч восемьсот двадцать два) тенге за одну тонну зачтенного физического веса, включая налог на добавленную стоимость, и без учета налога на добавленную стоимость для плательщиков единого земельного налога, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, на условиях франко-элеватор - осенью посредством прямого закупа;
в объеме до 30000 (тридцать тысяч) тонн зерна продовольственной пшеницы твердых сортов не ниже третьего класса на сумму 348000000 (триста сорок восемь миллионов) тенге по цене не менее 11600 (одиннадцать тысяч шестьсот) тенге за одну тонну зачтенного физического веса, включая налог на добавленную стоимость, и без учета налога на добавленную стоимость для плательщиков единого земельного налога, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, на условиях франко-элеватор - осенью посредством прямого закупа;
в объеме до 2000 (две тысячи) тонн зерна риса третьего класса на сумму 30920000 (тридцать миллионов девятьсот двадцать тысяч) тенге по цене не менее 15460 (пятнадцать тысяч четыреста шестьдесят) тенге за одну тонну зачтенного физического веса, включая налог на добавленную стоимость, и без учета налога на добавленную стоимость для плательщиков единого земельного налога, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, на условиях франко-элеватор - осенью посредством прямого закупа;

60000 (алпыс мың) тоннаға дейiнгi көлемдегi екiншi сыныпты арпаны 371040000 (үш жүз жетпiс бiр миллион қырық мың) теңге сомасына қосымша құн салығын қоса алғанда және қосымша құн салығын төлемейтiн бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосымша құн салығын қоспай есептелген табиғи салмақтың бiр тоннасын 6184 (алты мың бiр жүз сексен төрт) теңгеден кем емес баға бойынша, франко-элеватор қағидасымен - күзде тiкелей сатып алу арқылы қамтамасыз етсiн";
көрсетiлген қаулымен бекітілген Мемлекеттiк азық-түлiк резервiне 2002 жылғы егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алудың ережесiнде:
7-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Күзде сатып алынатын астық мынадай талаптарға сәйкес келуi тиiс:
1) бiр тоннасының бағасы 10822 (он мың сегiз жүз жиырма екi) теңге бойынша үшiншi сыныптан төмен емес жұмсақ сортты азық-түлiктiк бидай:
1. Табиғи салмақ, г/л                730-дан кем емес
2. Ылғалдығы, %                      13,5-тен көп емес
3. Дән маңызының жалпы үлесi, %      25-тен кем емес
4. Дән маңызының сапасы, тобы        II-ден төмен емес
5. Мөлдiрлiгi, %                     50-ден кем емес
6. Түссiздiгi (дәреже)               1-ден төмен емес
7. Арамшөп қоспасы, %                1-ден көп емес
8. Дән қоспасы, %                    3-тен көп емес
9. Зиянкестермен дерттенуiне жол берiлмейдi;
2) бiр тоннасының бағасы 11600 (он бiр мың алты жүз) теңге бойынша үшiншi сыныптан төмен емес қатты сортты азық-түлiктiк бидай:
1. Табиғи салмақ, г/л                745-тен кем емес
2. Дән маңызының жалпы үлесi, %      25-тен кем емес
3. Мөлдiрлiгi, %                     70-тен кем емес
қалған сапа көрсеткiштерi ҚP СТ 1046-2001-ге сәйкес;
3) бiр тоннасының бағасы 15460 (он бес мың төрт жүз алпыс) теңге бойынша үшiншi сыныпты күрiш астығы:
1. Ылғалдығы, %                      14,0-ден көп емес
2. Арамшөп қоспасы, %                2,0-ден көп емес
3. Дән қоспасы, %                    6,0-ден көп емес
4. Қызыл дәндер, %                   7,0-ден көп емес
қалған сапа көрсеткiштерi ҚР СТ 1019-2000-ға сәйкес;
4) бiр тоннасының бағасы 6184 (алты мың бiр жүз сексен төрт) теңге бойынша екiншi сыныпты арпа:
1. Табиғи салмақ, г/л                620-дан кем емес
2. Ылғалдығы, %                      14,5-тен көп емес
3. Арамшөп қоспасы, %                2-ден көп емес
4. Дән қоспасы, %                    5-тен көп емес
қалған сапа көрсеткiштерi МЕМСТ 28672-90-ға сәйкес.".
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгі заңнамада белгiленген тәртiппен бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылданған шешiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiру жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.

в объеме до 60000 (шестьдесят тысяч) тонн ячменя второго класса на сумму 371040000 (триста семьдесят один миллион сорок тысяч) тенге по цене не менее 6184 (шесть тысяч сто восемьдесят четыре) тенге за одну тонну зачтенного физического веса, включая налог на добавленную стоимость, и без учета налога на добавленную стоимость для плательщиков единого земельного налога, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, на условиях франко-элеватор - осенью посредством прямого закупа";
в Правилах государственного закупа зерна урожая 2002 года в государственный продовольственный резерв, утвержденных указанным постановлением:
пункт 7 дополнить абзацами следующего содержания:
"Закупаемое осенью зерно должно соответствовать следующим требованиям:
1) продовольственная пшеница мягких сортов не ниже третьего класса по цене 10822 (десять тысяч восемьсот двадцать два) тенге за одну тонну:
1. Натура, г/л                     не менее 730
2. Влажность, %                    не более 13,5
3. Массовая доля клейковины, %     не менее 25
4. Качество клейковины, группа     не ниже II
5. Стекловидность, %               не менее 50
6. Обесцвеченность (степень)       не ниже 1
7. Сорная примесь, %               не более 1
8. Зерновая примесь, %             не более 3
9. Зараженность вредителями не допускается;
2) продовольственная пшеница твердых сортов не ниже третьего класса по цене 11600 (одиннадцать тысяч шестьсот) тенге за одну тонну:
1. Натура, г/л                     не менее 745
2. Массовая доля клейковины, %     не менее 25
3. Стекловидность, %               не менее 70
остальные качественные показатели согласно СТ РК 1046-2001;
3) зерно риса третьего класса по цене 15460 (пятнадцать тысяч четыреста шестьдесят) тенге за одну тонну:
1. Влажность, %                    не более 14,0
2. Сорная примесь, %               не более 2,0
3. Зерновая примесь, %             не более 6,0
4. Красные зерна, %                не более 7,0
остальные качественные показатели согласно СТ РК 1019-2000;
4) ячмень второго класса по цене 6184 (шесть тысяч сто восемьдесят четыре) тенге за одну тонну:
1. Натура, г/л                     не менее 620
2. Влажность, %                    не более 14,5
3. Сорная примесь, %               не более 2
4. Зерновая примесь, %             не более 5
остальные качественные показатели согласно ГОСТу 28672-90".
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке в месячный срок внести предложения по приведению ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим постановлением.

3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиic.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан