Кәсiптiк орта және кәсiптiк жоғары бiлiм беру ұйымдарына оқуға түсу кезiнде адамдардың жекелеген санаттары үшiн қабылдау квотасын белгiлеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 11 қараша N 1188. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 28 наурыздағы N 296 Қаулысымен.
Ескерту. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1188 қаулысының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.03.28.  N 296  Қаулысымен   (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз).
"Білiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы  Заңын  iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Кәсiптiк орта және кәсiптiк жоғары бiлiм беретiн білiм ұйымдарына оқуға түсу кезiнде бекiтiлген мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысынан мынадай қабылдау квотасы белгiленсiн:
1) ауыл (село) жастары арасынан шыққан азаматтар үшiн ауылдың (селоның) әлеуметтiк-экономикалық дамуын айқындайтын мамандықтарға - 30 пайыз;
2) Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға - 2 пайыз;
3) І, ІІ топтағы мүгедектер, бала кезінен мүгедектер, мүгедек балалар үшін - 0,5 пайыз;
4) жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін - 1 пайыз. <*>
Ескерту. 1-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.12.06. N  1276  қаулысымен.
2. Осы қаулы ресми түрде жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Об установлении квоты приема при поступлении на учебу в организации среднего профессионального и высшего профессионального образования для отдельных категорий лиц
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1188. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2008 года N 296.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1188 утратило силу постановлением Правительства РК от 28.03.2008  N 296  (порядок введения в действие см.  п.3 ).
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить квоту приема при поступлении на учебу в организации образования, дающие среднее профессиональное и высшее профессиональное образование, от утвержденного государственного образовательного заказа:
1) для граждан из числа аульной (сельской) молодежи на специальности, определяющие социально-экономическое развитие аула (села), - 30 процентов;
2) для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан, - 2 процента;
3) для инвалидов I и II групп, инвалидов с детства, детей-инвалидов - 0,5 процента;
4) для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, - 1 процент.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 6 декабря 2004 г.  N 1276  .
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан