Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 29 ақпандағы N 326 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 14 қараша N 1206 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 4 желтоқсандағы N 2016 Қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.12.04 N 2016 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Республикалық бюджет қаражаты есебiнен республика азаматтарын шетелге емделуге жiберу процесiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Республика азаматтарын шетелге емделуге жiберудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 29 ақпандағы N 326 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 9-10, 117-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзілсiн:
1) тақырыбы және 1-тармақ "Республика азаматтарын" деген сөздердiң алдынан "Республикалық бюджет қаражаты есебiнен" деген сөздермен толықтырылсын;
2) кiрiспесi мынадай редакцияда жазылсын:
"Республика азаматтарын шетелде емдеуге бөлiнетiн бюджет қаражатын жұмсауды ретке келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:";
3) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Республика азаматтарын шетелге емделуге жiберудiң ережесiнде:
тақырыбы "Республика азаматтарын" деген сөздердiң алдынан "Республикалық бюджет қаражаты есебiнен" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
"азаматтар" деген сөздiң алдынан "уәкілеттi орган бекіткен аурулар тiзбесiне енгiзілген аурулардан зардап шегушi" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта:
2) тармақшадағы "мамандандырылған" деген сөздiң алдынан "республикалық" деген сөзбен толықтырылсын;
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнiнде 4) тармақшадағы "қорытындысының" деген сөзден кейiн ";" тыныс белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) уәкiлеттi органның бейiндiк штаттан тыс бас мамандары қорытындысының";
6-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Комиссия, сондай-ақ науқасты алып жүретiн адам болуының негiздiлiгiн, науқас пен оны алып жүретiн адамның жол жүру қаражатын қарастырады.";
7-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Комиссияның белгiленген үлгiдегi қорытындысының негiзiнде уәкiлеттi орган мен шетелдiк медициналық ұйым арасында ақылы медициналық қызметтер көрсету туралы шарт (бұдан әрi - шарт) жасалады.";
8, 9 және 10-тармақтар алынып тасталсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. "Ауруларды шетелде емдеу" республикалық бюджеттiк бағдарламасын қаржыландыру бюджет заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 326
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 2002 года N 1206. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года N 2016
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.12.2009 N 2016 (порядок введения в действие см. п. 3).
В целях усовершенствования процесса направления граждан республики на лечение за рубеж за счет средств республиканского бюджета Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 326 "Об утверждении Правил направления граждан республики на лечение за рубеж" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 9-10, ст.117) следующие дополнения и изменения:
1) заголовок и пункт 1 дополнить словами "за счет средств республиканского бюджета";
2) преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях упорядочения расходования бюджетных средств, выделяемых на лечение граждан республики за рубежом, Правительство Республики Казахстан постановляет:";
3) в Правилах направления граждан республики на лечение за рубеж, утвержденных указанным постановлением:
заголовок дополнить словами "за счет средств республиканского бюджета";
в пункте 1:
после слова "граждане," дополнить словами "страдающие заболеваниями, включенными в перечень заболеваний, утверждаемый уполномоченным органом";
в пункте 4:
в подпункте 2) после слова "заключения" дополнить словом "республиканских";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) заключения главных внештатных профильных специалистов уполномоченного органа.";
пункт 6 дополнить абзацем следующего содержания:
"Комиссия также рассматривает обоснованность присутствия с больным сопровождающего лица, оплату проезда больного и сопровождающего лица.";
пункт 7 дополнить абзацем следующего содержания:
"На основании заключения комиссии установленного образца заключается договор об оказании платных медицинских услуг между уполномоченным органом и зарубежной медицинской организацией (далее - договор).";
пункты 8, 9 и 10 исключить;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Финансирование республиканской бюджетной программы "Лечение больных за рубежом" осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Уәкiлетті орган аумақтық Қазынашылық органына белгiленген тәртiппен мынадай құжаттар:
1) комиссияның қорытындысын;
2) шарттың көшiрмесiн ұсынады.";
13-тармақ алынып тасталсын;
14-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi" деген сөздер алынып тасталсын;
15-тармақ алынып тасталсын;
18-тармақтың бiрiншi абзацының мемлекеттік тiлдегi мәтiнi мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Шетелдiк медициналық ұйымда емдеуден өткен Қазақстан Республикасының азаматтары немесе оларды алып жүрген адамдар аумақтық денсаулық сақтау органдарына мынадай құжаттарды:";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Аумақтық денсаулық сақтау органдары осы Ереженiң 18-тармағында көрсетiлген құжаттарды науқасты шығарған сәттен бастап 1 ай iшiнде шетелдiк медициналық ұйымда жүргiзiлетiн емдеудiң нәтижелерi туралы хаттаманы ресiмдеу үшiн комиссияға ұсынады.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"12. Уполномоченный орган представляет в территориальный орган Казначейства в установленном порядке следующие документы:
1) заключение комиссии;
2) копия договора.";
пункт 13 исключить;
в пункте 14 слова "Министерством финансов Республики Казахстан" исключить;
пункт 15 исключить;
в абзаце первом пункта 18 слова ", или близкие родственники, в случае смерти больного во время лечения за рубежом, представляют в комиссию" заменить словами "предоставляют в территориальные органы здравоохранения";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Территориальные органы здравоохранения предоставляют в комиссию документы, указанные в пункте 18 настоящих Правил, для оформления протокола о результатах проведенного лечения в зарубежной медицинской организации в течение 1 месяца с момента выписки больного.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан