Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 9 ақпандағы N 189 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 6 желтоқсан N 189а
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Pecпубликасы Білім және ғылым министрлiгiнiң республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 9 ақпандағы N 189 қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Құны: 144 516 мың теңге (бір жүз қырық төрт миллион бес жүз он алты мың теңге)";
6-тармақтың кестесiнде "Бағдарламаны (шағын бағдарламаны) iске асыру жөнiндегi іс-шаралар" деген 5-бағандағы "251" деген сан "243" деген санмен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулыға 33-қосымшада:
2-тармақта:
"Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шілдедегi N 163-I Заңының 8-бабы", "Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiнің жекелеген бiлiм беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 1619 қаулысы" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақтағы "жүргiзу" деген сөз "кейiннен жүргiзу үшін жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтың кестесiнде "Бағдарламаны (шағын бағдарламаны) iске асыру жөніндегi iс-шаралар" деген 5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Жобалау-сметалық құжаттаманы әзiрлеу";
7-тармақтағы "акустикалық қасиеттерi мен бүтiн бiр оқу-өндiрiстiк кешенге айналдырылғандықтан, үлкен музыкалық аспаптар залының ғимаратын жақсы сақтай бiлу" деген сөздер "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы Үлкен органдық залын қайта жаңартудың жобалау-сметалық құжаттамасын әзiрлеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулыға 64-қосымшада:
5-тармақта:
"білім берудің басқару жүйесiн ақпараттандырудың 2-шi кезеңiн техникалық тапсырмаларын әзiрлеу" деген сөздер алынып тасталсын;
"Жүйенi сатып алу, бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу және iске қосу" деген сөздер "Орта бiлiм беру ақпараттық жүйесiне қосылатын мектептер үшiн компьютерлiк жабдықтар сатып алу" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтың кестесiнде "Бағдарламаны (шағын бағдарламаны) iске асыру жөніндегi iс-шаралар" деген 5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Білім берудi басқарудың ақпараттық жүйесi 2-фазасының бағдарламасы бойынша конкурс негiзінде жабдықтар жиынтықтарын сатып алу: жұмыс станциясы - 30 дана; модем - 30 дана; принтер - 30 дана; қоректендiру блогы (UPS) - 30 дана.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2002 года N 189
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2002 года N 189a
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2002 года N 189 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2002 год" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 144 516 тысяч тенге (сто сорок четыре миллиона пятьсот шестнадцать тысяч тенге)";
в таблице пункта 6 в графе 5 "Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)" цифру "251" заменить цифрой "243";
в приложении 33 к указанному постановлению:
в пункте 2:
слова "статья 8 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1997 года "О государственных закупках", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1782 "О реорганизации отдельных организаций образования Министерства образования и науки Республики Казахстан" исключить;
в пункте 5 слово "проведение" заменить словами "разработка проектно-сметной документации для последующего проведения";
в таблице пункта 6 графу 5 "Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)" изложить в следующей редакции:
"Разработка проектно-сметной документации";
в пункте 7 слова "сохранение уникального, благодаря акустическим свойствам и встроенностью в единый учебно-производственный комплекс, здания Большого органного зала" заменить словами "разработка проектно-сметной документации реконструкции Большого органного зала Казахской национальной консерватории им. Курмангазы";
в приложении 64 к указанному постановлению:
в пункте 5:
слова "разработка технического задания 2-ой фазы информационной системы управления образованием" исключить;
слова "Закуп, разработка программного обеспечения и запуск систем" заменить словами "Закуп компьютерного оборудования для школ, подключаемых к информационной системе среднего образования";
в таблице пункта 6 графу 5 "Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)" изложить в следующей редакции:
"Закуп на основании конкурса комплектов оборудования по программе 2-ой фазы информационной системы управления образованием:  рабочая станция - 30 шт., модем - 30 шт., принтер - 30 шт.; блок питания (UPS) - 30 шт.

Орта бiлiм беру ақпараттық жүйесiне қосылатын мектептер үшiн мынадай санда компьютерлiк жабдықтар сатып алу: жұмыс станциясы - 124 дана; монитор - 124 дана; принтер - 22 дана; желiлiк жабдықтар - 20 дана; үздiксiз коректендiру көзi - 124 дана";
көрсетiлген қаулыға 65-қосымшада:
6-тармақтың кестесiнде "Бағдарламаны (шағын бағдарламаны) iске асыру жөніндегi iс-шаралар" деген 5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Pecпубликасының Заңына сәйкес компьютерлiк және ұйымдастыру техникасын, бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу". Жоспарланып отырған саны: компьютерлер - 59 дана, принтерлер - 44 дана, сканерлер - 11 дана, үздiксiз қоректендiру көздерi - 20 дана, желiлік концентратор - 1 дана, серверлер - 2 дана, көшiру аппараттары - 8 дана, CD-ReWriter - 2 дана, HUB - 5 дана, желiлік сүзгi - 11 дана; бағдарламалық қамтамасыз ету - 2 жиынтық";
көрсетiлген қаулыға 66-қосымшада:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: жалпы адами құндылықтар негiзiнде рухани-иманды тұлғаны оқыту және тәрбиелеу, оқуға және өзiнше білiм алуға, адамның имандылық негіздерін қалыптастыруға тұрақты уәждеменi дамыту, жан-жақты дамыған, үйлесiмді адамды тәрбиелеу.";
5-тармақта:
"міндеттерi:" деген сөзден кейiн "Өзiн-өзi тану" дайындық бөлiмiн және мектеп-гимназиясын ашу," деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтың кестесiнде "Бағдарламаны (шағын бағдарламаны) iске асыру жөніндегi iс-шаралар" деген 5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Орталықты оқу-тәрбие процесiне дайындау жөнінде iс-шаралар өткізу.
Балалармен және жасөспiрiмдермен оқу-тәрбие процесiн жүргiзу. Демалыс ұйымдастыру және мәдени-көпшілік iс-шараларын өткізу.
Ғылыми-әдiстемелік жұмыстар жүргiзу, мұғалімдер үшiн семинарлар ұйымдастыру.
Орта есеппен оқу-тәрбие іс-шараларынан дайындық бөлiмi мен "Өзiн-өзi тану" мектеп-гимназиясының 395 баласы өтедi.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мектеп-гимназияның 45 балаға арналған дайындық бөлiмін, 350 балаға арналған мектеп-гимназия ашу, балалар мен жасөспiрімдердi Мемлекеттiк жалпыға міндетті бiлiм беру стандарттарына сәйкес оқыту. Балаларды қосымша дамыту білім беpу бағдарламаларын іске асыру. Мұғалімдер үшiн семинарлар ұйымдастыру, "Өзiн-өзi тану" пәнi бойынша сабақ берудiң жаңа әдістемесiнiң әзiрленiмдерi.";
көрсетiлген қаулыға 67-қосымшада:
2-тармақтағы "1999 жылғы 30 маусымдағы" деген сөздерден кейiн "N 905" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтағы ", ғылыми-әдiстемелiк жұмыс" деген сөздер алынып тасталсын;

Закуп компьютерного оборудования для школ, подключаемых к информационной системе среднего образования в количестве: рабочая станция - 124 шт., монитор - 124 шт., принтер - 22 шт., сетевое оборудование - 20 шт., источник бесперебойного питания - 124 шт.";
в приложении 65 к указанному постановлению:
в таблице пункта 6 графу 5 "Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)" изложить в следующей редакции:
"Приобретение компьютерной и организационной техники, программного обеспечения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках". Планируемое количество: компьютеры - 59 шт., принтеры - 44 шт., сканеры - 11 шт., источники бесперебойного питания - 20 шт., сетевой концентратор - 1 шт., серверы - 2 шт., копировальные аппараты - 8 шт., CD-ReWriter - 2 шт., HUB - 5 шт., сетевой фильтр - 11 шт., программное обеспечение - 2 комп.";
в приложении 66 к указанному постановлению:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Цель бюджетной программы: обучение и воспитание духовно-нравственной личности на основе общечеловеческих ценностей, развитие устойчивой мотивации к учению и самообразованию, формированию нравственных основ личности, воспитание всесторонне-развитой, гармоничной личности.";
в пункте 5:
после слов "бюджетной программы:" дополнить словами "открытие подготовительного отделения и школы-гимназии "Самопознание",";
в таблице пункта 6 графу 5 "Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)" изложить в следующей редакции:
"Проведение мероприятий по подготовке Центра к учебно-воспитательному процессу.
Проведение учебно-воспитательного процесса с детьми и подростками. Организация отдыха и проведение культурно-массовых мероприятий.
Проведение научно-методической работы, организация семинаров для учителей.
В среднем через учебно-воспитательные мероприятия пройдет 395 детей подготовительного отделения и школы-гимназии "Самопознание".";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: открытие подготовительного отделения школы-гимназии на 45 детей, школы-гимназии на 350 детей, обучение в соответствии с Государственными общеобязательными стандартами образования детей и подростков. Реализация образовательных программ дополнительного развития детей. Организация семинаров для учителей, разработки новой методики преподавания по предмету "Самопознание".";
в приложении 67 к указанному постановлению:
в пункте 2 после слов "от 30 июня 1999 года" дополнить словами "N 905";
в пункте 5 слова ", научно-методическая работа" исключить;

6-тармақтың кестесiнде "Бағдарламаны (шағын бағдарламаны) iске асыру жөніндегi iс-шаралар" деген 5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Әлсiз және ауру балаларды, жетiм балаларды, республиканың экологиялық қолайсыз аймақтарынан келген балаларды сауықтыру, оңалту, олардың демалысын ұйымдастыру және оқыту жөнiндегi қызметтер көрсетуге ақы төлеу.
Бір келгенде (10 рет келедi) 101 баланы сауықтыру жөнiндегi жоспарлы жұмыс.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

в таблице пункта 6 графу 5 "Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)" изложить в следующей редакции:
"Оплата услуг по оздоровлению, реабилитации, организации отдыха и обучению ослабленных и больных детей, детей-сирот, детей из экологически неблагоприятных регионов республики.
Плановая работа по оздоровлению 101 ребенка за заезд (10 заездов).".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан