Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсібі кешенiн мемлекеттiк басқару жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2003 жылғы 17 қаңтар N 43. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.06.22. N 614 қаулысымен
Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсiбi кешенiн мемлекеттiк басқару жүйесiн әрi қарай жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсiбi кешенi мәселелерi жөнiндегi комиссия құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсiбi кешенi мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 17 қаңтардағы
N 43 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсiбi кешенi мәселелерi жөнiндегi комиссияның құрамы
Мыңбаев                   - Қазақстан Республикасы Премьер-
Сауат Мұхаметбайұлы         Министрiнiң орынбасары, төраға
Мамин                     - Қазақстан Республикасы Индустрия
Асқар Ұзақбайұлы            және сауда бiрiншi вице-министрi,
төрағаның орынбасары
Коржова                   - Қазақстан Республикасының
Наталья Артемовна           Экономика және бюджеттiк жоспарлау
вице-министрi
Әбусейiтов                - Қазақстан Республикасының
Қайрат Қуатұлы              Сыртқы iстер бiрiншi вице-министрi
Поспелов                  - Қазақстан Республикасы
Николай Николаевич          Қорғаныс министрiнiң орынбасары
Комаров                   - Қазақстан Республикасы Қаржы
Геннадий Григорьевич        министрлiгінiң Мемлекеттiк мүлiк және
жекешелендiру комитетi төрағасының
орынбасары
Меркель                   - Қазақстан Республикасының
Иоган Давидович             Әдiлет бiрiншi вице-министрi
Өзбеков                   - Қазақстан Республикасының Қаржы
Ғани Нұрмаханбетұлы         вице-министрi
Өтембаев                  - Қазақстан Республикасының
Ерік Мылтықбайұлы           Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшысының
орынбасары - Қазақстан
Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесi
Хатшылығының меңгерушiсi (келiсiм
бойынша)
Сүлейменов                - Қазақстан Республикасы iшкi
Қайырбек Шошанұлы           әскерлерiнiң қолбасшысы - Қазақстан
Республикасының Iшкi iстер
министрлiгi Iшкi әскерлер
комитетiнiң төрағасы
Нұриманов                 - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Мақсұт Әнуарбекұлы          қауiпсiздiк комитетi төрағасының
орынбасары (келiсiм бойынша)
Оразбақов                  - "Қазақстан инжиниринг" ұлттық
Ғалым Iзбасарұлы             компаниясы" ашық акционерлiк
қоғамының президентi (келiсiм
бойынша), хатшы
Ескерту. Құрам өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003 жвлғы 20 мамырдағы N 467   қаулысымен .
Ескерту. Құрам өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.11.07. N 1117  қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 17 қаңтардағы
N 43 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының корғаныс-өнеркәсiбi кешенi мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
І. Жалпы ережелер

О дополнительных мерах по совершенствованию системы государственного управления оборонно-промышленным комплексом Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 43. Утратило силу - Постановлением Правительства РК от 22 июня 2005 г. N 614
В целях дальнейшего совершенствования системы государственного управления оборонно-промышленным комплексом Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Комиссию по вопросам оборонно-промышленного комплекса Республики Казахстан в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии по вопросам оборонно-промышленного комплекса Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2003 года N 43
Состав
Комиссии по вопросам оборонно-промышленного
комплекса Республики Казахстан <*>
Сноска. Состав Комиссии изменен - постановлением Правительства РК от 20 мая 2003 г. N 467   ; от 8 ноября 2003 г. N 1117 .
Мынбаев                 - Заместитель Премьер-Министра
Сауат Мухаметбаевич       Республики Казахстан, председатель
Мамин                   - первый вице-министр индустрии и
Аскар Узакпаевич          торговли Республики Казахстан,
заместитель председателя
Оразбаков               - президент открытого акционерного
Галым Избасарович         общества "Национальная компания
"Казахстан инжиниринг"
(по согласованию), секретарь
Коржова                 - вице-Министр экономики и
Наталья Артемовна         бюджетного планирования Республики
Казахстан
Абусеитов               - первый вице-Министр иностранных дел
Кайрат Хуатович           Республики Казахстан
Поспелов                - заместитель Министра обороны
Николай Николаевич        Республики Казахстан
Комаров                 - заместитель Председателя Комитета
Геннадий Григорьевич      государственного имущества и
приватизации Министерства финансов
Республики Казахстан
Меркель                 - первый вице-министр юстиции
Иоган Давидович           Республики Казахстан
Узбеков                 - вице-министр финансов Республики
Гани Нурмаханбетович      Казахстан
Утембаев                - заместитель Секретаря Совета
Ерик Мылтыкбаевич         Безопасности Республики Казахстан -
заведующий Секретариатом Совета
Безопасности Республики Казахстан
(по согласованию)
Сулейменов              - командующий внутренними войсками
Каирбек Шошанович         Республики Казахстан - председатель
Комитета внутренних войск Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Нуриманов               - заместитель Председателя Комитета
Максут Ануарбекович       национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2003 года N 43
Положение
о Комиссии по вопросам оборонно-промышленного
комплекса Республики Казахстан
I. Общие положения

1. Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсiбi кешенi мәселелерi жөнiндегi комиссия (бұдан әрi - Комиссия) әскери-техникалық ынтымақтастық мәселелерiн қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсiбi кешенiн (бұдан әрi - ҚӨК) дамытудың негiзгi бағыттарына қатысты мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы консультативтiк-кеңесушi орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлықтарын, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулыларын, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
II. Комиссияның негiзгi мiндеттерi
3. Комиссияның негiзгi мiндеттерi:
1) Қазақстан Республикасының өзiндiк, сондай-ақ сыртқы саяси, экономикалық және әскери мүдделерiн негiзге ала отырып, Қазақстан Республикасының ҚӨК қызметiн және дамуын жандандыруға және оны мемлекеттiк басқару жүйесiн жетiлдiруге жәрдемдесу;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қорғаныс тапсырысын, бюджеттiк қорғаныс бағдарламаларын iске асыруға, шет мемлекеттермен әскери-техникалық ынтымақтастықты дамытуға, әскери мақсаттағы өнiмдердi экспорттық берудi арттыруға жәрдемдесу болып табылады.
ІІІ. Комиссияның негiзгi функциялары
4. Комиссияның негiзгi функциялары:
1) ҚӨК-тi дамытуда мемлекеттiк саясаттың негiзгi бағыттарын жетiлдiру, әзiрлеу және iске асыру жөнiнде Қазақстан Республикасының Премьер-Министрiне ұсыныстар дайындау;
2) Қазақстан Республикасының ҚӨК қызметiн реттейтiн заңнамасын жетiлдiру жөнiнде Қазақстан Республикасының Премьер-Министрiне ұсыныстар дайындау;
3) Қазақстан Республикасының саяси, экономикалық және әскери мүдделерiн қамтамасыз ету мақсатында ҚӨК-те (соның iшiнде әскери- техникалық ынтымақтастық саласында) жағдайды талдау және болжау;
4) қару-жарақ және әскери техника жасау саласында мемлекеттiк бағдарламалар жобаларын белгiленген тәртiппен қарау;
5) әскери-техникалық ынтымақтастық саласындағы проблемаларды қарау және оларды шешу жөнiнде ұсыныстар дайындау;
6) халықаралық әскери-техникалық ынтымақтастық саласында нормативтiк құқықтық кесiмдер жобаларын әзiрлеу жөнiнде ұсыныстар дайындау;
7) ҚӨК қызметiнiң, халықаралық әскери-техникалық ынтымақтастық саласындағы бақылау тиiмдiлiгiн арттыруға және осы салада мемлекеттiк реттеудiң басқа мiндеттерiн шешуге бағытталған ұсыныстар дайындау болып табылады.
IV. Комиссия қызметiн қамтамасыз ету
5. Комиссия өзiнiң негiзгi функцияларын орындау үшiн:
1) орталық және жергiлiктi мемлекеттiк өкiмет органдарынан, сондай-ақ мекемелерден, ұйымдардан және лауазымды тұлғалардан қажеттi материалдар мен ақпарат сұратуға және алуға;

1. Комиссия по вопросам оборонно-промышленного комплекса Республики Казахстан (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан по вопросам, касающимся основных направлений развития оборонно-промышленного комплекса (далее - ОПК) Республики Казахстан, включая вопросы военно-технического сотрудничества.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан, постановлениями Правительства Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
II. Основные задачи Комиссии
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) содействие активизации деятельности и развития ОПК Республики Казахстан и совершенствование системы государственного управления им, исходя из собственных, а также внешнеполитических, экономических и военных интересов Республики Казахстан;
2) содействие реализации государственного оборонного заказа Республики Казахстан, бюджетных оборонных программ, развитию военно-технического сотрудничества с иностранными государствами, увеличению экспортных поставок продукции военного назначения.
III. Основные функции Комиссии
4. Основными функциями Комиссии являются:
1) подготовка предложений Премьер-Министру Республики Казахстан по совершенствованию, разработке и реализации основных направлений государственной политики в развитии ОПК;
2) подготовка предложений Премьер-Министру Республики Казахстан по совершенствованию законодательства Республики Казахстан, регулирующего деятельность ОПК;
3) анализ и прогнозирование ситуации в ОПК (в том числе в области военно-технического сотрудничества) в целях обеспечения политических, экономических и военных интересов Республики Казахстан;
4) рассмотрение в установленном порядке проектов государственных программ в области создания вооружения и военной техники;
5) рассмотрение проблем в области военно-технического сотрудничества и подготовка предложений по их решению;
6) подготовка предложений по разработке проектов нормативных правовых актов в области международного военно-технического сотрудничества;
7) подготовка предложений, направленных на повышение эффективности деятельности ОПК, контроля в области международного военно-технического сотрудничества и решение других задач государственного регулирования в этой области.
IV. Обеспечение деятельности Комиссии
5. Комиссия для выполнения своих основных функций имеет право:
1) запрашивать и получать необходимые материалы и информацию от центральных и местных органов государственной власти, а также учреждений, организаций и должностных лиц;

2) белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Премьер- Министрi Кеңсесiнiң, орталық және жергiлiктi мемлекеттiк билiк органдарының дерек банктерiн пайдалануға;
3) мемлекеттiк, соның iшiнде үкiметтiк байланыс және коммуникациялар жүйесiн пайдалануға;
4) жұмыс үшiн қажеттiлiгiне қарай Комиссияға сарапшылар тартуға;
5) белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Президентi, Әкiмшiлiгiмен, Парламент Мәжiлiсi мен Сенатының аппараттарымен, Премьер-Министр Кеңсесiмен, Конституциялық Кеңес, Жоғарғы Сот аппараттарымен, Бас прокуратурамен, орталық және мемлекеттiк атқарушы билiктiң жергiлiктi органдарымен, сондай-ақ олардың құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша ұйымдармен және лауазымды тұлғалармен өзара iс-қимыл жасау болып табылады.
6. ҚӨК-ке жетекшiлiк ететiн Премьер-Министрдiң орынбасары Комиссия төрағасы, Комиссия төрағасының орынбасары, Комиссия хатшысы, оның мүшелерi құрамындағы Комиссия құрылады. Комиссия құрамы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысымен бекiтiледi.
7. Комиссия төрағасы және Комиссия құрамына кiретiн өзге де тұлғалар өз қызметiн қоғамдық негiзде жүзеге асырады.
8. Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi Комиссияның жұмыс органы болып табылады. <*>
Ескерту. 8-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003 жвлғы 20 мамырдағы N 467   қаулысымен .
9. Комиссия жұмысы Комиссия төрағасы бекiтетiн жоспарлар бойынша жүзеге асырылады.
10. Комиссия отырысын Комиссия төрағасы, ол болмаған жағдайда - Комиссия төрағасының орынбасары жүргiзедi. Комиссияның шешiмдерi ашық дауыспен қабылданады және оған комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiк дауысы берiлсе, қабылданды деп есептеледi. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп есептеледi.
Комиссия мүшелерiнiң ерекше пiкiрге құқығы бар, ол бiлдiрiлген жағдайда, жазбаша түрде баяндалуы және Комиссия хаттамасына тiркелуi тиiс.
Комиссия отырыстарын өткiзу нәтижелерi бойынша, оның отырысқа қатысқан мүшелерi қол қоятын хаттама жасалады және оны Комиссия төрағасы бекiтедi.
11. Комиссия өз қызметiн заңнамада көзделген негiздер бойынша тоқтатады.

2) пользоваться в установленном порядке банками данных Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, центральных и местных органов государственной власти;
3) использовать государственные, в том числе правительственные системы связи и коммуникаций;
4) привлекать по мере необходимости для работы в Комиссии экспертов;
5) взаимодействовать в установленном порядке с Администрацией Президента, аппаратами Мажилиса и Сената Парламента, Канцелярией Премьер-Министра, аппаратами Конституционного Совета, Верховного Суда, Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, центральными и местными органами государственной исполнительной власти, а также с организациями и должностными лицами по вопросам, входящим в их компетенцию.
6. Комиссия формируется в составе председателя Комиссии - Заместителя Премьер-Министра, курирующего ОПК, заместителя председателя Комиссии, секретаря Комиссии, ее членов. Состав Комиссии утверждается постановлением Правительства Республики Казахстан.
7. Председатель Комиссии и иные лица, входящие в состав Комиссии, осуществляют свою деятельность на общественных началах.
8. Рабочим органом Комиссии является Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 мая 2003 г. N 467 .
9. Работа Комиссии осуществляется по планам, утверждаемым председателем Комиссии.
10. Заседания Комиссии ведет председатель Комиссии, а в случае его отсутствия - заместитель председателя Комиссии. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу Комиссии.
По результатам проведения заседания Комиссии составляется протокол, подписываемый присутствовавшими на заседании ее членами, и утверждается председателем Комиссии.
11. Комиссия прекращает свою деятельность по основаниям, предусмотренным законодательством.