Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерiн қалыптастыру және аккредиттеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 қаңтардағы N 66 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 маусымдағы N 942 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009.06.19 N 942 Қаулысымен.
"Инновациялық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шiлдедегi Заңына және "Қазақстан Республикасының инновациялық даму бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 10 мамырдағы N 617 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2001-2003 жылдарға арналған инновациялық даму бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерiн қалыптастыру және аккредиттеу ережесi бекітілсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2003 жылғы 21 қаңтардағы
N 66 қаулысымен
бекiтiлген
Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерiн қалыптастыру және аккредиттеу ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерiн қалыптастыру және аккредиттеу ережесi (бұдан әрi - Ереже) "Инновациялық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 10 мамырдағы N 617 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2001-2003 жылдарға арналған инновациялық даму бағдарламасын iске асыру жөнiндегi ic-шаралар жоспарына сәйкес әзiрленген.
Осы Ереже инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерiнiң нысандары мен түрлерiн жүйеге келтiру мақсатында әзiрленген.
2. Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектілерiн ұйымдастыру тәртiбi
2. Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерiн құрудың мақсаты өндiрiстiк қызметті, экономикалық, құқықтық және әлеуметтiк қатынастарды жетiлдiруге бағытталған ғылыми зерттеулер мен әзiрлемелердiң нәтижелерiн пайдалану процесiнiң тиiмдi iске асырылуын қамтамасыз ететiн ұлттық инновациялық инфрақұрылымды қалыптастыру болып табылады.
3. Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерi мынадай мәртебе бойынша танылады:
1) халықаралық;
2) ұлттық/мемлекеттiк;
3) салааралық;
4) салалық;
5) аймақтық.
4. Халықаралық, ұлттық немесе салааралық мәртебесiне ие инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерiн ұйымдастыру жөнiндегi шешiмдi Қазақстан Республикасының Үкiметi қабылдайды.

Об утверждении Правил формирования и аккредитации специализированных субъектов инновационной деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2003 года N 66. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2009 года № 942
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.06.2009 № 942 .
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "Об инновационной деятельности" и Планом мероприятий по реализации Программы инновационного развития Республики Казахстан на 2001-2003 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 617 "Об утверждении Программы инновационного развития Республики Казахстан", Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и аккредитации специализированных субъектов инновационной деятельности.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 января 2003 года N 66
Правила
формирования и аккредитации
специализированных субъектов инновационной
деятельности
1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и аккредитации специализированных субъектов инновационной деятельности (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об инновационной деятельности" и Планом мероприятий по реализации Программы инновационного развития Республики Казахстан на 2001-2003 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 617.
Данные Правила разработаны с целью унификации форм и видов специализированных субъектов инновационной деятельности.
2. Порядок организации специализированных
субъектов инновационной деятельности
2. Целью создания специализированных субъектов инновационной деятельности является формирование национальной инновационной инфраструктуры, обеспечивающих эффективную реализацию процесса использования результатов научных исследований и разработок, направленных на совершенствование производственной деятельности, экономических, правовых и социальных отношений.
3. Специализированные субъекты инновационной деятельности различаются по следующему статусу:
1) международный;
2) национальный/государственный;
3) межотраслевой;
4) отраслевой;
5) региональный.
4. Решение по организации специализированных субъектов инновационной деятельности со статусом международный, национальный или межотраслевой принимается Правительством Республики Казахстан.

5. Салалық немесе аймақтық мәртебесiне ие инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерiн ұйымдастыру жөнiндегi шешiмдi тиiстi салалық орталық атқарушы органның басшысы немесе тиiстi аймақтық әкiмдiктiң басшысы қабылдайды.
3. Технологиялық полистер мен технологиялық парктердi қалыптастыру тәртiбi
6. Технологиялық полистер мен технологиялық парктердi құрудың мақсаты - өндiрiстiк қызметтi, экономикалық, құқықтық және әлеуметтiк қатынастарды жетілдiруге бағытталған ғылыми зерттеулер мен әзiрлемелердiң нәтижелерiн пайдалану процесiнiң тиiмдi іске асырылуын қамтамасыз ететiн елдiң инновациялық инфрақұрылымының құрамдас бөлiгi болып табылатын инновациялық қызметтiң субъектiлерiн ұйымдастыру болып табылады.
7. Технологиялық полистер мен технологиялық парктердiң қызметi мынадай мiндеттердi шешуге бағытталуы тиiс:
1) отандық және әлемдiк ғылыми-техникалық прогрестiң үздiк жетiстiктерiн өндiрiске енгiзу;
2) жаңа инновациялық өндiрiстердi құруға жәрдемдесу;
3) ғылыми-техникалық зерттеулердi және инновациялық өндiрiстердi инвестициялау;
4) ғылыми-техникалық прогреске жәрдемдесетiн идеяларды қалыптастыру және әзiрлеу;
5) инновациялық кәсiпорындарға отандық және шетелдiк инвестицияларды тарту үшiн инфрақұрылым құру және қолайлы жағдай жасау;
6) ғылыми-техникалық кадрларды, әсiресе жаңа технологиялар мен инновациялық өндiрiстер саласында даярлау және қайта даярлау бағыттарын жедел қайта бағдарлауға жәрдемдесу;
7) ғылыми ұйымдардың ғылыми зерттеулерiнiң, ашылымдарының және өнертабыстарының нәтижелерiн коммерцияландыратын шағын инновациялық кәсiпорындар мүдделерiнде құрылатын инновациялық инфрақұрылымды қалыптастыру және дамыту;
8) экономиканың және әлеуметтiк саланың инновациялық өнiмге қажеттiлiктерiн қанағаттандыру мақсатында ғылыми-зерттеу, тәжiрибелiк-конструкторлық, оқу ұйымдарының және кәсiпкерлiк орта өкiлдерiнiң күшiн бiрiктiру;
9) экономика, менеджмент, маркетинг саласында кәсiпкерлердi оқыту және дайындау, олардың кәсiптік, құқықтық, экономикалық және басқару бiлiмдерiнiң деңгейiн арттыру;
10) нақты сектордың өкiлдерiн қолда бар отандық және шетелдiк ғылыми-техникалық әзiрлемелердiң көлемiнде бағдарлау мақсатында ғылыми және технологиялық ақпаратты тарату;
11) инновациялық кәсiпкерлiктi құруда және дамытуда материалдық-техникалық көмек көрсету;
12) инновациялық кәсiпкерлiктiң өкiлдерiне маркетингтiк, консультативтiк және басқару қызметiн көрсету;
13) инновациялық өнiмге мемлекеттiк тапсырысты орындау бойынша тендерлерге қатысу.

5. Решение по организации специализированных субъектов инновационной деятельности с отраслевым или региональным статусом принимается руководителем соответствующего отраслевого центрального исполнительного органа или руководителем соответствующего регионального акимата.
3. Порядок формирования технополисов и технопарков
6. Целью создания технополисов и технопарков является организация субъектов инновационной деятельности, являющихся составной частью инновационной инфраструктуры страны, обеспечивающих эффективную реализацию процесса использования результатов научных исследований и разработок, направленных на совершенствование производственной деятельности, экономических, правовых и социальных отношений.
7. Деятельность технополисов и технопарков должна быть направлена на решение следующих задач:
1) внедрение в производство передовых достижений
отечественного и мирового научно-технического прогресса;
2) содействие созданию новых инновационных производств;
3) инвестирование научно-технических исследований и инновационных производств;
4) формирование и разработка идей, содействующих научно-техническому прогрессу;
5) создание инфраструктуры и благоприятных условий для привлечения отечественных и иностранных инвестиций в инновационные предприятия;
6) содействие быстрой переориентации направлений подготовки и переподготовки научно-технических кадров, особенно в области новых технологий и инновационных производств;
7) формирование и развитие инновационной инфраструктуры, создаваемой в интересах малых инновационных предприятий, коммерциализирующих результаты научных исследований, открытий и изобретений научных организаций;
8) объединение усилий научно-исследовательских, опытно-конструкторских, учебных организаций и представителей предпринимательской среды с целью удовлетворения потребностей экономики и социальной сферы в инновационном продукте;
9) обучение и подготовка предпринимателей в сфере экономики, менеджмента, маркетинга, повышение уровня их профессиональных, правовых, экономических и управленческих знаний;
10) распространение научной и технологической информации с целью ориентации представителей реального сектора в объеме имеющихся отечественных и зарубежных научно-технических разработок;
11) оказание материально-технической помощи в создании и развитии инновационного предпринимательства;
12) оказание маркетинговых, консультативных и управленческих услуг представителям инновационного предпринимательства;
13) участие в тендерах по выполнению государственного заказа на инновационный продукт.

8. Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық ұйымдар, жоғары оқу орындары, инвестициялық және инновациялық қорлар және басқа да мүдделi заңды және жеке тұлғалар технологиялық полистердiң немесе технологиялық парктердiң құрылтайшылары бола алады.
9. Технологиялық полис немесе технологиялық парк өзiнiң ұйымдастыру құрылымын дербес қалыптастырады. Технологиялық полистiң немесе технологиялық парктiң құрылымы оның қызметiнiң негiзгi бағыттары мен ерекшелiгiне сүйене отырып анықталады.
10. Технологиялық полистің немесе технологиялық парктiң мiндеттi құрылымдық бөлiгi:
1) инновациялық өнiмдi әзiрлеудi және сериялық өндiрiстi ұйымдастыру үшiн тәжiрибелiк-өнеркәсiптiк игеруге дейiн жеткізудi қамтамасыз ететiн зертханалық, тәжiрибелiк-конструкторлық, өндiрiстiк базасының болуы;
2) шағын жаңадан кiрiсушi инновациялық фирмаларға 3 жылдан артық емес жеңiлдiк мерзiмiне өндiрiстiк үй-жайлар беретiн шағын бизнес инкубаторы;
3) технологиялық парктiң компанияларына технологиялық полис немесе технологиялық парк қызметiнiң мақсаттары мен мiндеттерiне қайшы келмейтiн ақпараттық, заңдық, патенттiк, лицензиялық, инжинирингтiк, маркетингтiк, бухгалтерлiк, қаржылық, жарнамалық-басылымдық және басқа да қызмет көрсететiн сервистiк кәсiпорындар мен фирмалар болып табылады.
11. Технологиялық полистiң немесе технологиялық парктiң қызметiн жедел басқаруды Дирекция жүзеге асырады.
12. Технологиялық полистiң немесе технологиялық парктiң құрамына инновациялық кәсiпорынды енгiзудiң инновациялық жобасын iске асыру туралы шешiмдi Сарапшылық кеңестiң қорытындысы негiзiнде құрылтайшылардың өкiлдерiнен тұратын Директорлар кеңесi қабылдайды.
13. Сарапшылық кеңес мыналарды жүзеге асырады:
1) инновациялық өнiмдi әзiрлеушiлерден, кәсiпкерлерден түсетiн тапсырыстар мен жобаларға алдын ала талдауды, жобаның жаңалығын және техникалық орындалу мүмкiндiгiн бағалайды;
2) жасалатын инновациялық өнiмнiң рыноктық тартымдылығын, оның қаржылық және экономикалық орындалу мүмкiндiгiн бағалайды;
3) жеке тұлғалар, ЖОО, ҒЗИ мамандары және т.б. орындаған жаңа идеялар мен әзiрлемелердi жинауды және тiркеудi жүргiзедi, патенттiк сүйемелдеудi жүзеге асырады;
4) аймақтық және/немесе салалық кәсiпорындардың жай-күйiне талдау жасайды және инновациялық өнiмге деген қажеттiлiктi анықтайды.
14. Технологиялық полистiң немесе технологиялық парктiң мүлкi мен қаражаты оның құрылтайшыларының жарғылық қорға салымдары, қатысушылардың, шетелдiктерiн қоса алғанда басқа да заңды және жеке тұлғалардың жыл сайынғы және бiржолғы жарналары, технологиялық парктердiң қызметiнен түскен кiрiстер, мақсатты бюджеттен қаржы бөлу, сондай-ақ басқа да заңнамаға қайшы келмейтiн негiздер бойынша технологиялық парк немесе технологиялық полис сатып алған мүлiк есебiнен құрылады.
Технологиялық полистiң немесе технологиялық парктiң мүлкi материалдық және қаржылық құралдардан, зияткерлiк меншiк объектiлерiнен, өзге де мүлiктiк құқықтардан тұрады.

8. Учредителями технополисов или технопарков могут быть научно-исследовательские и опытно-конструкторские организации, высшие учебные заведения, инвестиционные и инновационные фонды и другие заинтересованные юридические и физические лица в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Технополис или технопарк самостоятельно формируют свою организационную структуру. Структура технополиса или технопарка определяется, исходя из основных направлений и специфики их деятельности.
10. Обязательным структурным составляющим технополиса или технопарка являются:
1) наличие лабораторной, опытно-конструкторской,
производственной базы, обеспечивающей разработку и доведение
инновационного продукта до опытно-промышленного освоения для
организации серийного производства;
2) инкубатор малого бизнеса, предоставляющий на льготных условиях сроком не более чем на 3 года производственные помещения малым начинающим инновационным фирмам;
3) сервисные предприятия и фирмы, предоставляющие компаниям технопарка информационные, юридические, патентные, лицензионные, инжиниринговые, маркетинговые, бухгалтерские, финансовые, рекламно-издательские и другие услуги, не противоречащие целям и задачам деятельности технополиса или технопарка.
11. Оперативное управление деятельностью технополиса или технопарка осуществляет дирекция.
12. Решение о реализации инновационного проекта, включения инновационного предприятия в состав технополиса или технопарка принимает Совет директоров, состоящий из представителей учредителей, на основе заключения Экспертного совета.
13. Экспертный совет:
1) осуществляет предварительный анализ заявок и проектов, поступающих от разработчиков инновационного продукта, предпринимателей, и оценивает новизну и техническую исполнимость проекта;
2) оценивает рыночную привлекательность создаваемого инновационного продукта, его финансовую и экономическую исполнимость;
3) ведет сбор и регистрацию новых идей и разработок, выполненных физическими лицами, специалистами ВУЗов, НИИ и т.п., осуществляет патентное сопровождение;
4) анализирует состояние предприятий региона и/или отрасли и определяет потребность в инновационном продукте.
14. Имущество и средства технополиса или технопарка образуются за счет вкладов его учредителей в уставной фонд, ежегодных и разовых взносов участников, других юридических и физических лиц, в том числе иностранных, доходов от деятельности технопарка, целевых бюджетных ассигнований, а также имущества, приобретенного технополисом или технопарком по другим основаниям, не противоречащим законодательству.
Имущество технополиса или технопарка состоит из материальных и финансовых средств объектов интеллектуальной собственности, иных имущественных прав.

15. Технологиялық полистiң немесе технологиялық парктiң таратылуы Қазақстан Республикасының заңнамасында және құрылтай құжаттарында белгiленген тәртiппен және негiздер бойынша жүзеге асырылады.
4. Технологиялық инкубаторларды қалыптастыру тәртiбi
16. Технологиялық инкубаторлардың мақсаты материалдық, ақпараттық, консультативтiк және басқа да қажеттi қызмет көрсету жолымен шағын және орта инновациялық кәсiпорындардың пайда болуы және тиiмдi қызметi үшiн қолайлы жағдай жасау болып табылады.
17. Технологиялық инкубаторлар өз қызметi барысында мынадай:
1) жаңадан кiрiскен шағын инновациялық кәсiпорындарды инкубаторлардың шегiнен тыс дербес қызметiне дайындау;
2) кәсiпкерлердiң жобаларды даярлау, өндiрiстi құру және оны басқару аясындағы бiлiм деңгейiн арттыру;
3) жеңiлдiк жағдайында өндiрiстiк және әкiмшiлiк алаңдарды жалға беру, жалпы коммуналдық қызметтер, байланыс, бухгалтерлік есеп, iс жүргiзу қызметтерiн көрсету, жабдықтар лизингiн ұйымдастыру, консультациялық қызметтер;
4) шағын және орта инновациялық кәсіпорындарды ұйымдастыруға жәрдемдесу;
5) қаржы-қаражат iздестiру және тарту;
6) еңбекке қабiлеттi халықтың жұмыспен қамтылуын ұлғайту мiндеттерiн шешедi.
18. Кез келген заңды және жеке тұлғалар, оның iшiнде шетелдiктерi де, технологиялық инкубаторлардың құрылтайшылары болуы мүмкiн. Жарғы капиталына орталық және жергiлiктi атқарушы органдар, аймақтық және салалық инновациялық бағдарламалар шеңберiнде мемлекеттiк кәсiпорындар қатысуы мүмкiн.
19. Технологиялық инкубаторлардың жедел шаруашылық басқаруын атқарушы директордан, бухгалтерден, маркетинг және шаруашылық қызметтерiнен тұратын Дирекция жүзеге асырады.
20. Инновациялық өндiрістердi ұйымдастыру үшiн жеткiлiктi ғылыми-техникалық әлеуеттiң, кеңселік және өндiрiстiк үй-жайлардың болуы мiндеттi талап болып табылады.
21. Дирекция көрсететiн қызметтердiң көлемi мен деңгейi технологиялық инкубатордың алдында тұрған мiндеттердiң тиiмдi шешiлуiн қамтамасыз етуi тиiс.
22. Өндiрiстiк және әкiмшiлiк үй-жайлар түрiндегi коммуналдық меншiк, құрылтайшылардың келiсiмi бойынша қаржы-қаражат, ақшалай баламасында бағаланған материалдық активтер түрiнде төлеуге болатын технологиялық инкубатордың Жарғылық қорына құрылтайшылардың жарналары технологиялық бизнес-инкубаторларды құрудың материалдық-қаржылық негiзi болып табылады.
23. Технологиялық инкубаторлардың таратылуы Қазақстан Республикасының заңнамасында және құрылтай құжаттарында белгiленген тәртiппен және негiздер бойынша жүзеге асырылады.
5. Инновациялық орталықтарды қалыптастыру тәртiбi

15. Ликвидация технополиса или технопарка осуществляется в порядке и по основаниям, установленным законодательством Республики Казахстан и учредительными документами.
4. Порядок формирования
технологических инкубаторов
16. Целью технологических инкубаторов является создание благоприятных условий для возникновения и эффективной деятельности малых и средних инновационных предприятий путем предоставления материальных, информационных, консультативных и других необходимых услуг.
17. В ходе своей деятельности технологические инкубаторы решают следующие задачи:
1) подготовка малых начинающих инновационных предприятий к самостоятельной деятельности вне пределов инкубаторов;
2) повышение уровня знаний предпринимателей в области подготовки проектов, создания производства и управления им;
3) предоставление в аренду на льготных условиях производственных и административных площадей, оказание общих коммунальных услуг, услуг связи, бухгалтерского учета, делопроизводства, организация лизинга оборудования, консультационные услуги;
4) содействие в организации малых и средних инновационных предприятий;
5) поиск и привлечение финансовых средств;
6) увеличение занятости трудоспособного населения.
18. Учредителями технологических инкубаторов могут быть любые юридические и физические лица, в т.ч. и иностранные. Участие в уставном капитале могут принимать центральные и местные исполнительные органы, государственные предприятия в рамках региональных и отраслевых инновационных программ.
19. Оперативное хозяйственное управление технологическим инкубатором осуществляет дирекция, состоящая из исполнительного директора, бухгалтерии, маркетинговой и хозяйственных служб.
20. Обязательным требованием является наличие научно-технического потенциала, офисных и производственных помещений, достаточных для организации инновационных производств.
21. Объем и уровень услуг, оказываемых дирекцией, должен обеспечивать эффективное решение задач, стоящих перед технологическим инкубатором.
22. Материально-финансовой основой создания технологических бизнес-инкубаторов являются коммунальная собственность в виде производственных и административных помещений, взносы учредителей в Уставной фонд технологического инкубатора, которые могут производиться по согласию учредителей в виде финансовых средств, материальных активов, оцененных в денежном эквиваленте.
23. Ликвидация технологических инкубаторов осуществляется в порядке и по основаниям, установленным законодательством Республики Казахстан и учредительными документами.
5. Порядок формирования инновационных центров

24. Инновациялық орталықтарды құрудың мақсаты инновациялық қызмет субъектiлерiне инновациялық қызметтi жүзеге асыру үшiн қажеттi жұмыстар мен қызмет көрсетулердi ұсынатын ұйымдардың жиынтығын бiлдiретiн инновациялық инфрақұрылымды құру жөнiндегi қажеттi жағдайлар мен қолайлы орта жасау болып табылады.
25. Инновациялық орталықтардың жұмыс iстеуiнiң негiзгi мiндеттерi:
1) инновациялық кәсiпкерлiктi (шағын және орта инновациялық кәсiпорындар) құруда және дамытуда материалдық-техникалық көмек көрсету;
2) инновациялық кәсiпкерлiктiң өкiлдерiне маркетингтiк, консалтингтiк және басқару қызметтерiн көрсету;
3) шағын және орта инновациялық кәсiпорындарға қаржылық және материалдық қолдау көрсету үшiн қаржы-қаражат iздестiру және тарту;
4) ұйымдардың инновациялық белсендiлiгiн және ғылыми зерттеулердiң нәтижелерiн коммерцияландыруды арттыруды, сондай-ақ ғылыми-технологиялық саладағы инновациялық қызмет үшiн менеджерлер даярлауды дамытуды қамтамасыз ететiн инновациялық қызмет саласында кадрлар даярлау және қайта даярлау;
5) қолда бар отандық және шетелдiк ғылыми-техникалық әзiрлемелердiң көлемiнде нақты сектордың өкiлдерiн бағдарлау мақсатында ғылыми және технологиялық ақпаратты тарату;
6) инновациялық кәсiпорындарға отандық және шетелдiк инвестицияларды тарту үшiн инфрақұрылым құру мен қолайлы жағдайлар жасау, ғылыми-техникалық кадрларды, әсiресе жаңа технологиялар мен инновациялық өндiрiстер саласында даярлау мен қайта даярлау бағыттарын жедел қайта бағдарлауға жәрдем көрсету;
7) зияткерлiк өнiмдi жасау және пайдалану, төлтума идеялар мен жаңа немесе жақсартылған тұтыну қасиеттерi бар дайын өнiмдi iске асырғанға дейiн жеткiзу, тауарлар мен қызмет көрсетудегi қоғамдық қажеттiлiктердi қанағаттандыру;
8) ғылыми-техникалық прогреске жәрдемдесетiн идеяларды қалыптастыру мен әзiрлеу;
9) ғылыми-зерттеу жұмыстарының нәтижелерiн тәжiрибелi-өнеркәсiптiк өндіруге дейiн жеткiзуге мүмкiндiк беретін ғылым мен экономиканың нақты секторы арасындағы тиiмдi байланысты қамтамасыз ету;
10) ғылыми-техникалық зерттеулер мен инновациялық өндiрiстердi инвестициялау;
11) бiлiмнiң, ғылым мен өнеркәсiптiң тығыз ықпалдастығын және олардың қоғамды экономикалық дамытуға бағытталуын қамтамасыз ету;
12) отандық және әлемдiк ғылыми-техникалық прогрестiң озыңқы жетiстiктерiн өндiрiске енгiзу;
13) жаңа инновациялық өндiрiстердi құруға жәрдемдесу болып табылады.
26. Мемлекеттiк және муниципалдық билiк, жоғары оқу орындары, ғылыми-зерттеу және тәжірибелі-конструкторлық ұйымдар, инвестициялық қорлар, банктер, меншiктiң кез келген нысанындағы ірі өнеркәсiптiк кәсiпорындар мен өндiрушiлердiң салалық бiрлестiктерi және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес басқа да мүдделi заңды және жеке тұлғалар инновациялық орталықтардың құрылтайшылары бола алады.

24. Целью создания инновационных центров является обеспечение необходимых условий и благоприятной среды по созданию инновационной инфраструктуры, которая представляет собой совокупность организаций, предоставляющих субъектам инновационной деятельности работы и услуги, необходимые для осуществления инновационной деятельности.
25. Основными задачами функционирования инновационных центров являются:
1) оказание материально-технической помощи в создании и развитии инновационного предпринимательства (малые и средние инновационные предприятия);
2) оказание маркетинговых, консалтинговых и управленческих услуг представителям инновационного предпринимательства;
3) поиск и привлечение финансовых средств для оказания финансовой и материальной поддержки малым и средним инновационным предприятиям;
4) подготовка и переподготовка кадров в области инновационной деятельности, обеспечивающих повышение инновационной активности организаций и коммерциализацию результатов научных исследований, а также развитие подготовки менеджеров для инновационной деятельности в научно-технологической сфере;
5) распространение научной и технологической информации с целью ориентации представителей реального сектора в объеме имеющихся отечественных и зарубежных научно-технических разработок;
6) создание инфраструктуры и благоприятных условий для привлечения отечественных и иностранных инвестиций в инновационные предприятия, содействие быстрой переориентации направлений подготовки и переподготовки научно-технических кадров, особенно в области новых технологий и инновационных производств;
7) создание и использование интеллектуального продукта,
доведение до реализации оригинальных идей или готового продукта с новым или улучшенными потребительскими свойствами, удовлетворение общественных потребностей в товарах и услугах;
8) формирование и разработка идей, содействующих научно-техническому прогрессу;
9) обеспечение эффективной связи между наукой и реальным сектором экономики, позволяющей довести результаты научно-исследовательских работ до опытно-промышленного производства;
10) инвестирование научно-технических исследований и инновационных производств;
11) обеспечение тесной интеграции образования, науки и промышленности и их направленности на экономическое развитие общества;
12) внедрение в производство передовых достижений отечественного и мирового научно-технического прогресса;
13) содействие созданию новых инновационных производств.
26. Учредителями инновационных центров могут выступать государственные и муниципальные власти, высшие учебные заведения, научно-исследовательские и опытно-конструкторские организации, инвестиционные фонды, банки, крупные промышленные предприятия и отраслевые объединения производителей любых форм собственности и другие заинтересованные юридические и физические лица в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

27. Инновациялық орталықтар ұйымдастыру құрылымын дербес қалыптастырады. Инновациялық орталықтардың құрылымы оның қызметiнiң негiзгi бағыттарынан және ерекшелiктерiнен анықталады.
28. Инновациялық орталықтар өздерiнің қызметiн мемлекеттiк және аймақтық инновациялық бағдарламалар аясында жүзеге асырады.
29. Аймақтық инновациялық бағдарлама аймақтарды экономикалық және әлеуметтiк дамыту бағдарламалары негiзiнде қалыптасады және аймақтағы инновациялық инфрақұрылым мен инновациялық әлеуеттi дамытудың негiзгi басымдықтарын анықтайды. Инновациялық бағдарламалар инновациялық жобалар мен инновациялық инфрақұрылымды дамыту жобаларын конкурстық iрiктеу негiзiнде қалыптасады.
30. Технологиялық парктерді құрудың материалдық-қаржылық негiзi Орталықтың инновациялық қорына құрылтайшылардың келiсiмi бойынша жүргiзілетiн қаржы-қаражат, ақшалай баламасында бағаланған материалдық активтер, бағалы қағаздар, зияткерлiк меншiкке құқықтар және т.б. түрiндегi құрылтайшылардың жарналары болып табылады.
31. Технологиялық инкубаторлардың таратылуы Қазақстан Республикасының заңнамасында және құрылтай құжаттарында белгiленген тәртiппен және негiздер бойынша жүзеге асырылады.
6. Инновациялық қорларды қалыптастыру тәртiбi
32. Инновациялық қорларды қалыптастыру мақсаты инновациялық қызметтi дамыту бойынша қолайлы жағдайлар жасау болып табылады.
33. Инновациялық қордың негiзгi мiндеттерi:
1) инновациялық қызметтi дамыту мен қолдаудың мемлекеттiк бағдарламаларын әзiрлеу мен iске асыруға қатысу;
2) қайтарымды негiзде инновациялық бағдарламаларды мақсатты қаржыландыру;
3) ғылыми-техникалық кәсiпкерлiктi және инновациялық қызметтi дамыту үшiн жағдай жасау;
4) ғылыми-техникалық өнiмдердiң рыногын қалыптастыру;
5) шағын және орта инновациялық кәсiпорындарға қаржылай және материалдық қолдау көрсету үшiн қаржы-қаражат iздестiру және тарту;
6) Қазақстан Республикасының және шетелдiк сақтандыру компанияларында инновациялық коммерциялық және енгiзбелiк тәуекелдi сақтандыруды жүзеге асыру;
7) инновациялық кәсiпкерлiктiң өкiлдерiне маркетингтiк, консультативтiк және басқару жағынан қызмет көрсету;
8) ғылыми-техникалық зерттеулер мен инновациялық өндiрiстердi инвестициялау болып табылады.
34. Кез келген заңды және жеке тұлғалар, оның iшiнде шетелдiктерi де инновациялық қорлардың құрылтайшылары болуы мүмкiн. Жарғылық капиталға орталық және жергiлiктi атқарушы органдар, аймақтық және салалық инновациялық бағдарламалар аясында мемлекеттiк кәсiпорындар қатысуы мүмкiн.
35. Инновациялық қорларды құрудың материалдық-қаржылық негiзi құрылтайшылардың келiсiмi бойынша қаржы-қаражат, ақшалай баламасында бағаланған материалдық активтер түрiнде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтiн көздерден жүргiзiлетiн инновациялық орталықтың Жарғылық қорына құрылтайшылардың жарналары болып табылады.

27. Инновационные центры самостоятельно формируют организационную структуру. Структура инновационных центров определяется из основных направлений и специфики его деятельности.
28. Инновационные центры осуществляют свою деятельность в рамках государственной и региональной инновационных программ.
29. Региональная инновационная программа формируется на основе экономических и социальных программ развития регионов и определяет основные приоритеты развития инновационной инфраструктуры и инновационного потенциала региона. Инновационные программы формируются на основе конкурсного отбора инновационных проектов и проектов развития инновационной инфраструктуры.
30. Материально-финансовой основой создания технопарков являются взносы учредителей в инновационный фонд центра, которые могут производиться по согласию учредителей в виде финансовых средств, материальных активов, ценных бумаг, прав на интеллектуальную собственность и т.п., оцененных в денежном эквиваленте.
31. Ликвидация технологических инкубаторов осуществляется в порядке и по основаниям, установленным законодательством Республики Казахстан и учредительными документами.
6. Порядок формирования инновационных фондов
32. Целью формирования инновационных фондов является создание благоприятных условий по развитию инновационной деятельности.
33. Основными задачами инновационного фонда являются:
1) участие в разработке и реализации государственных программ развития и поддержки инновационной деятельности;
2) целевое финансирование инновационных программ на возвратной основе;
3) создание условий для развития научно-технического предпринимательства и инновационной деятельности;
4) формирование рынка научно-технической продукции;
5) поиск и привлечение финансовых средств для оказания финансовой и материальной поддержки малым и средним инновационным предприятиям;
6) осуществление страхования инновационных коммерческих и внедренческих рисков в страховых компаниях Республики Казахстан и за рубежом;
7) оказание маркетинговых, консультативных и управленческих услуг представителям инновационного предпринимательства;
8) инвестирование научно-технических исследований и инновационных производств.
34. Учредителями инновационных фондов могут быть любые юридические и физические лица, в т.ч. и иностранные. Участие в уставном капитале могут принимать центральные и местные исполнительные органы, государственные предприятия в рамках региональных и отраслевых инновационных программ.
35. Материально-финансовой основой создания инновационных фондов являются взносы учредителей в Уставной фонд инновационного центра, которые могут производиться по согласию учредителей в виде финансовых средств, материальных активов, оцененных в денежном эквиваленте, а также других не противоречащих законодательству Республики Казахстан источников.

36. Инновациялық жобаны қаржыландыру туралы шешiмдi инновациялық қордың жанындағы Сарапшылық кеңестiң қорытындысы негiзiнде құрылтайшылар өкiлдерiнен тұратын Директорлар кеңесi қабылдайды.
37. Инновациялық қорды жедел басқаруды Дирекция жүзеге асырады.
8. Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерiн аккредиттеу тәртiбi
38. Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерiн аккредиттеу бiрыңғай жалпы республикалық инновациялық инфрақұрылым қалыптастыру мақсатында жүргiзiледi.
39. Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектілерiн аккредиттеудi Инновациялық қызметтi үйлестiру жөнiндегi ведомствоаралық кеңеспен бiрлесiп, инновациялық қызмет саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган (уәкiлеттi орган) жүзеге асырады.
40. Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерi аккредиттеу алу үшiн уәкiлеттi органға мынадай құжаттар тапсырады:
1) уәкiлеттi орган белгiленген нысандағы аккредиттеу жүргiзуге және аккредиттелгенi туралы куәлiк беруге өтiнiшi;
2) инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiнiң даму деңгейiн сипаттайтын кешендi анықтама;
3) инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiн заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң нотариалды куәландырылған көшiрмесi және олардың құрылғанын растайтын өзге де құжаттар;
4) инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiнiң Жарғысы мен құрылтай құжатының нотариалды куәландырылған көшiрмелерi;
5) тiркеу орны бойынша салық органының ұйымның салық және басқа да бюджетке мiндеттi төлемдердi төлеу жөнiндегi мiндеттемелердi орындағаны туралы анықтамасы (уәкiлеттi органға құжаттарды берген күннiң алдындағы соңғы ай үшiн берiледi);
6) ұйымның қаржылық жай-күйi туралы банктiң анықтамасы (уәкiлеттi органға құжаттарды берген күннiң алдындағы соңғы ай үшiн берiледi);
7) ғимараттардың, үй-жайлардың техникалық паспортының және инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiне бөлiнген жер мен аумақты пайдалану құқығына берiлген актiнiң нотариалды куәландырылған көшiрмелерi;
8) құны мен шыққан жылы көрсетiлген негізгі құрал-жабдықтардың тiзбесi;
9) инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсi өз клиенттерiне көрсететiн қызмет көрсетулердің толық тiзбесi;
10) инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсi даму бағдарламасының (ең кемiнде үш жылға) егжей-тегжейлi сипаттамасы;
11) өз тарапынан қол қойылған ұсынылған деректер мен құжаттардың растығын тексеруге келiсiмi туралы меморандум.

36. Решение о финансировании инновационного проекта принимает Совет директоров, состоящий из представителей учредителей, на основе заключения Экспертного совета при инновационном фонде.
37. Оперативное управление инновационным фондом осуществляет дирекция.
7. Порядок аккредитации специализированных
субъектов инновационной деятельности
38. Аккредитация специализированных субъектов инновационной деятельности проводится с целью формирования единой общереспубликанской инновационной инфраструктуры.
39. Аккредитацию специализированных субъектов инновационной деятельности осуществляет центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере инновационной деятельности (уполномоченный орган) совместно с Межведомственным советом по координации инновационной деятельности. Организация работ по проведению аккредитации возлагается на уполномоченный орган.
40. Для получения аккредитации специализированный субъект инновационной деятельности подает в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление в установленной уполномоченным органом форме на проведение аккредитации и выдачу свидетельства об аккредитации;
2) комплексную справку, характеризирующую уровень развития специализированного субъекта инновационной деятельности;
3) нотариально заверенную копию свидетельства о государственной регистрации специализированного субъекта
инновационной деятельности в качестве юридического лица и иные документы, подтверждающие их создание;
4) нотариально заверенные копии Устава и учредительного документа специализированного субъекта инновационной деятельности;
5) справку налогового органа по месту регистрации о выполнении организацией обязательств по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет (представляется за последний месяц, предшествующий дате подачи документов в уполномоченный орган);
6) справку банка о финансовом состоянии организации (представляется за последний месяц, предшествующий дате подачи документов в уполномоченный орган);
7) нотариально заверенные копии технического паспорта зданий, помещений и акта на правопользование землей и территорией, отведенной под специализированный субъект инновационной деятельности;
8) перечень основных средств с указанием их стоимости и года выпуска;
9) полный перечень услуг, оказываемых специализированным субъектом инновационной деятельности своим клиентам;
10) подробное описание программы развития (минимум на три года) специализированного субъекта инновационной деятельности;
11) подписанный со своей стороны меморандум о согласии на проверку достоверности представленных данных и документов.

41. Уәкiлеттi орган құжаттарды жинауды ұйымдастырады, олардың толықтығын және осы Ереже талаптарына сәйкес келуiн тексередi, қажет болған жағдайда оларды пысықтау үшiн қайтарады.
42. Жергiлiктi жерлерде тексерістер ұйымдастыру мақсатында уәкiлеттi орган құрамына уәкiлеттi органның қызметкерлерi мен тартылған мамандар кiретiн комиссия құрады.
43. Комиссияның құрамы уәкiлеттi орган басшысының бұйрығымен бекiтіледi.
44. Өтiнiш берушi барлық қажеттi құжаттарды және мүлiктiк кешен мен материалдық құндылықтарды кедергiсiз қарауды ұсыну жолымен комиссия мүшелерiнiң тиiстi жұмыс iстеуiн қамтамасыз етедi.
45. Тексерiс аяқталған соң комиссия мынадай өлшемдер негiзiнде қорытынды дайындайды:
1) инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiнiң мақсаттары, мiндеттерi мен функцияларына сәйкес қажеттi материалдық-техникалық база мен оның инфрақұрылымының болуы және оларды құру жөнiндегi әлеуетті мүмкiндiгi;
2) инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiнiң мақсаттары, мiндеттерi мен функцияларына ұйымдастыру құрылымының, клиенттерге ұсынылатын қызмет көрсетулер тiзбесiнiң, клиенттердi қабылдау және шығару рәсiмдерiнiң сәйкестiгi;
3) шығындардың және бюджет пен басқа да мiндеттi төлемдер алдында берешектiң болмауы;
4) инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiнiң даму бағдарламасын iске асыруға қабiлеттi бiлiктi мамандардың болуы;
5) ғылыми және оқу ұйымдарымен тығыз байланыстардың болуы.
46. Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiнiң құжаттарын зерделеу немесе оны тексеру нәтижелерiнiң қорытындысы бойынша комиссия оларды аккредиттеу немесе аккредиттеуден бас тарту туралы және аккредиттелгенi туралы куәлiк беру (беруден бас тарту) туралы шешiм қабылдайды.
47. Уәкiлеттi орган комиссия қорытындысының негiзiнде аккредиттеуден бас тарту туралы немесе оң қорытындыны Ведомствоаралық кеңестiң қарауы және шешiм қабылдауы үшiн жiберу туралы шешiм қабылдайды.
48. Ведомствоаралық кеңес инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiн аккредиттеу мәселесiн қарау кезiнде мынадай аспектiлердi ескередi:
1) комиссия қорытындысының нәтижелерi және уәкiлеттi органның ұсынымдары;
2) экономикалық және әлеуметтiк маңыздылығы;
3) Қазақстан Республикасының біртұтас инновациялық инфрақұрылымын қалыптастырудағы рөлі мен орны;
4) ғылыми, ғылыми-техникалық өнiмдер рыногын қалыптастыруға қатысуы.
49. Аккредиттелгенi туралы куәлiк беруге өтiнiмдi қарау мерзiмi 3 айдан аспауы қажет.
50. Ведомствоаралық кеңес өтiнiмдi қарау нәтижелерi бойынша аккредиттеу немесе одан бас тарту туралы шешiм қабылдайды.

41. Уполномоченный орган организует сбор документов, проверяет их на полноту и соответствие требованиям настоящих Правил, в случаях необходимости, возвращает их на доработку.
42. С целью организации проверки на местах, уполномоченный орган создает комиссию, в состав которой входят работники уполномоченного органа и привлеченные специалисты.
43. Состав комиссии утверждается приказом руководителя уполномоченного органа.
44. Заявитель обеспечивает эффективную работу членов комиссии путем предоставления всех необходимых документов и
беспрепятственного осмотра имущественного комплекса и материальных ценностей.
45. По окончании проверки комиссия готовит заключение на основании следующих критериев:
1) наличие и потенциальная возможность по созданию необходимой материально-технической базы и ее инфраструктуры, соответствующей целям, задачам и функциям специализированного субъекта инновационной деятельности;
2) соответствие организационной структуры, перечня предоставляемых клиентам услуг, процедур приема и выпуска клиентов целям, задачам и функциям специализированного субъекта инновационной деятельности;
3) отсутствие убытков и задолженностей перед бюджетом и другими обязательными платежами;
4) наличие квалифицированных кадров, способных реализовать программу развития специализированного субъекта инновационной деятельности;
5) наличие тесных связей с научными и учебными организациями.
46. По итогам изучения документов или результатов проверки специализированного субъекта инновационной деятельности комиссия принимает решения об их аккредитации (отказе в аккредитации), и о выдаче (отказе в выдаче) свидетельства об аккредитации.
47. Уполномоченный орган на основании заключения комиссии принимает решение об отказе в аккредитации или направлении положительного заключения для рассмотрения и принятия решения Межведомственным советом.
48. Межведомственный совет при рассмотрении вопроса аккредитации специализированного субъекта инновационной деятельности учитывает следующие аспекты:
1) результаты заключения комиссии и рекомендации уполномоченного органа;
2) экономическую и социальную значимость;
3) роль и место в формировании единой инновационной инфраструктуры Республики Казахстан;
4) участие в формировании рынка научной, научно-технической продукции.
49. Срок рассмотрения заявки на выдачу свидетельства об аккредитации не может превышать 3-х месяцев.
50. Межведомственный совет по результатам рассмотрения заявки принимает решение об аккредитации или отказе в ней.

51. Оң шешiм қабылданған жағдайда уәкiлеттi орган аккредиттелген инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiн аккредиттелген инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiлерi тiзiлiмiне енгiзедi.
52. Аккредиттеуден өткен инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiне уәкілеттi орган бекiткен нысан бойынша 3 жыл мерзiмге тиiстi куәлiк берiледi.
53. Аккредиттелген инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектілерiнiң ғылыми-техникалық және инновациялық бағдарламаларды орындауға, мемлекет тарапынан қаражат алуға арналған мемлекеттiк тапсырысты орналастыру конкурстарына қатысуға құқығы бар.
54. Аккредиттелгенi туралы куәлiк беруден мынадай себептер бойынша бас тартылуы мүмкiн:
1) осы Ереженiң 40-тармағына сәйкес талап етiлетiн барлық құжаттар ұсынылмаса;
2) құрылтай құжаттарында баяндалған қызметке инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiнiң қызметi түрiнiң сәйкес келмеуi;
3) уәкiлеттi орган әзiрлеген негiзгi талаптарға сәйкес келмеуi.
55. Ведомствоаралық кеңестiң терiс шешiмi шыққан жағдайда уәкiлеттi орган Ведомствоаралық кеңестiң хаттамалық шешiмi негiзiнде өтiнiш жасаушыға дәлелдi бас тарту жолдайды.
56. Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсi аккредиттеуден бас тартудың көрсетiлген себептерiн жойған кезде, аккредиттеу туралы жаңа өтiнiш жалпы негiзде қаралады.
57. Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсi таратылған немесе қайта ұйымдастырылған уәкiлеттi органның бұйрығымен аккредиттеу туралы бұрын берiлген куәлiктiң күшi жойылды деп танылады, бұл туралы инновациялық қызметтiң аккредиттелген мамандандырылған субъектiлерi тiзiлiмiнде тиiстi жазба жасалады.
58. Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiн қайта ұйымдастыру немесе тарату жүргiзiлген кезде ол уәкiлеттi органға тиiстi ақпарат беруге және технологиялық парктi немесе технологиялық инкубаторларды қайта ұйымдастыру немесе тарату туралы шешiм қабылданған күннен бастап бiр ай мерзiм iшiнде куәлiктi қайтаруға мiндетті.
59. Инновациялық қызметтiң аккредиттеу туралы куәлiк алған мамандандырылған субъектiлерi немесе куәлiктердi қайтарып алу туралы ақпарат уәкiлеттi орган арқылы ресми басылымдарда жарияланады.
60. Куәлiктiң қолданысын тоқтатуға әкеп соқтырған мән-жайлар өзгерген жағдайда, оның қолданысы комиссия ұсынымының негiзiнде уәкiлеттi орган басшысының бұйрығымен қайта жаңғыртылуы мүмкiн.

51. В случае положительного решения уполномоченный орган включает аккредитованный специализированный субъект инновационной деятельности в реестр аккредитованных специализированных субъектов инновационной деятельности.
52. Специализированному субъекту инновационной деятельности, прошедшему аккредитацию, выдается соответствующее свидетельство сроком на 3 года по форме, утвержденной уполномоченным органом.
53. Аккредитованные специализированные субъекты инновационной деятельности имеют право участвовать в конкурсах на размещение государственного заказа на выполнение научно-технических и инновационных программ, получение субсидирования со стороны государства.
54. В выдаче свидетельства об аккредитации может быть отказано по следующим причинам:
1) непредставление всех документов, требуемых в соответствии с пунктом 40 настоящих Правил;
2) несоответствие вида деятельности специализированного субъекта инновационной деятельности, деятельности, заявленной в учредительных документах;
3) несоответствие основным требованиям, разработанным уполномоченным органом.
55. В случае отрицательного решения Межведомственного совета уполномоченный орган, на основании протокольного решения Межведомственного совета, направляет заявителю мотивированный отказ.
56. При устранении специализированным субъектом инновационной деятельности указанных причин отказа в аккредитации, новое заявление об аккредитации рассматривается на общих основаниях.
57. Свидетельство об аккредитации, выданное ранее, признается утратившим силу приказом уполномоченного органа в случае ликвидации или реорганизации специализированного субъекта инновационной деятельности, о чем делается соответствующая запись в реестре аккредитованных специализированных субъектов инновационной деятельности.
58. При проведении в период действия свидетельства реорганизации или ликвидации специализированного субъекта инновационной деятельности, он обязан представить в уполномоченный орган соответствующую информацию и вернуть свидетельство в месячный срок со дня принятия решения о реорганизации или ликвидации технопарка или технологического инкубатора.
59. Информация о специализированных субъектах инновационной деятельности, получивших свидетельство об аккредитации или об отзыве свидетельств, публикуется в официальных изданиях через уполномоченный орган.
60. В случае изменения обстоятельств, повлекших за собой приостановление действия свидетельства, его действие на основании рекомендации комиссии приказом руководителя уполномоченного органа может быть возобновлено.

61. Уәкiлеттi органның тиiстi шешiмi шешiм қабылдаған күннен бастап бiр ай мерзiм iшiнде инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiнің, құрылтайшының (құрылтайшылардың) назарына жеткiзiледi.
62. Инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсiнiң куәлiгi жоғалтылған, атауы, заңды мекен-жайы өзгерген құрылтайшыларының құрамы iшiнара өзгерген кезде куәлiктi қайта ресiмдеуге жол берiледi, оны инновациялық қызметтiң мамандандырылған субъектiсi өтiнiшiнiң және осы өзгерiстердi растайтын құжаттардың негiзiнде уәкiлеттi орган рұқсат етедi.

61. Соответствующее решение уполномоченного органа доводится до сведения специализированного субъекта инновационной деятельности, учредителя (учредителей) в месячный срок со дня принятия решения.
62. При утрате свидетельства, изменении наименования, юридического адреса, частичном изменении состава учредителей специализированного субъекта инновационной деятельности допускается переоформление свидетельства, которое осуществляется уполномоченным органом на основе заявления специализированного субъекта инновационной деятельности и документов, подтверждающих эти изменения.