"Қазақ ақпарат агенттiгi (Қазақпарат)" ұлттық компаниясы" ашық акционерлiк қоғамын басқарудың кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2003 жылғы 24 қаңтар N 90. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 21 қарашадағы N 1080 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 21 қарашадағы N 1080 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiне "Қазақ ақпарат агенттігі" (Қазақпарат)" ұлттық компаниясы" ашық акционерлік қоғамының президентi қызметіне заңнамада белгiленген тәртiппен сайлау үшiн Ғадiлбек Мiнәжұлы Шалахметовтың кандидатурасы ұсынылсын.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Кейбiр акционерлiк қоғамдар мен республикалық мемлекеттік кәсiпорындардың (ұлттық компаниялардың) қызметiн тиiмдi басқару мен бақылауды ұйымдастыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 ақпандағы N 290 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 8, 85-құжат):
кейбiр акционерлiк қоғамдардың және республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (ұлттық компаниялардың) тiзбесi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 18-жолмен толықтырылсын:
"18. "Қазақ ақпарат агенттігі (Қазақпарат)" ұлттық компаниясы" ААҚ";
2) "Кейбiр акционерлiк қоғамдар - ұлттық компаниялардың директорлар кеңестерiнiң құрамдары туралы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2002 жылғы 25 қыркүйектегi N 1051 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2002 ж., N 32, 341-құжат):
кейбiр акционерлiк қоғамдар - ұлттық компаниялардың директорлар кеңестерiнiң құрамдары мынадай мазмұндағы 8-тармақпен толықтырылсын:
"8. Қазақ ақпарат агенттігі (Қазақпарат)" ұлттық компаниясы" ААҚ:
Рябченко Олег Григорьевич - Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм бiрiншi вице-министрi, төраға;
Жұмағұлов Бақытжан Тұрсынұлы - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Әлеуметтік-мәдени даму бөлiмiнiң меңгерушiсi;
Кадюков Николай Викторович - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендіру комитетi төрағасының орынбасары;
Құрманғалиева Аида Дәденқызы - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi Әлеуметтік саланың шығыстарын жоспарлау департаментiнiң директоры;
Шалахметов Ғаділбек Мiнәжұлы".

О некоторых вопросах управления отрытым акционерным обществом "Национальная компания "Казахское информационное агентство (Казинформ)"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2003 года N 90. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2008 года N 1080.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.11.2008 N 1080 .
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Рекомендовать Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан кандидатуру Шалахметова Гадильбека Минажевича для избрания в установленном законодательством порядке на должность президента открытого  акционерного общества "Национальная компания "Казахское информационное агентство (Казинформ)".
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 290 "О мерах по организации эффективного управления и контроля за деятельностью некоторых акционерных обществ и республиканских государственных предприятий (национальных компаний)" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 8, ст. 85):
перечень некоторых акционерных обществ и республиканских государственных предприятий (национальных компаний) дополнить строкой, порядковый номер 18, следующего содержания:
"18. ОАО "Национальная компания "Казахское информационное агентство (Казинформ)";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2002 года N 1051 "О составах советов директоров некоторых акционерных обществ - национальных компаний и о внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 32, ст. 341):
составы советов директоров некоторых акционерных обществ - национальных компаний дополнить пунктом 8 следующего содержания:
"8. ОАО "Национальная компания "Казахское информационное агентство (Казинформ)":
Рябченко Олег Григорьевич - первый вице-Министр культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан, председатель;
Жумагулов Бакытжан Турсынович - заведующий Отделом социально-культурного развития Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
Кадюков Николай Викторович - заместитель Председателя Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
Курмангалиева Аида Даденовна - директор Департамента планирования расходов социальной сферы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
Шалахметов Гадильбек Минажевич".

3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан