Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 26 маусымдағы N 942 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 сәуірдегі N 350 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Жекешелендiру объектiлерiн сатудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 26 маусымдағы N 942 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 27, 317-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жекешелендiру объектiлерiн сатудың ережесiнде:
кiрiспесiнде "аукциондар мен тендерлерде" деген сөздер "аукцион, тендер және екi кезеңдi рәсiм арқылы конкурс нысанындағы сауда-саттықта" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) "Қаржы кеңесшiсi" - жекешелендiру объектiлерiн сату алдындағы дайындық пен оларды сату жөнiнде консультациялық қызметтер көрсету үшiн екi кезеңдi рәсiм арқылы конкурсты өткiзу кезiнде Сатушы тартатын тұлға;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Жекешелендiру объектiсi" - мүлiктiк кешен ретiндегi мемлекеттік кәсiпорын немесе мемлекеттiк мекеме; жекешелендiрiлуi тұйықталған технологиялық циклдi бұзбайтын мүлiктiк кешен ретiндегi кәсiпорынның өндiрiстiк және өндiрiстiк емес бөлiмшелерi мен құрылымдық бiрлiктерi; кәсiпорынның мүлкi; акциялар; жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердiң жарғылық капиталындағы үлестер; Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлеген тәртіппен мемлекеттiк мекемелерге бекiтiлген өзге де мемлекеттiк мүлiк.";
4) тармақшада "немесе тендерге" деген сөздер ", тендерге немесе eкі кезеңдi рәсім арқылы конкурсқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақшада "объектiлерiн сату нысаны" деген сөздер "түрi" деген сөзбен ауыстырылсын;
6) және 10) тармақшаларда "түрi" деген сөз "нысаны" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшамен толықтырылсын:
"13-1) "Екi кезеңдi рәсiм арқылы конкурс" - кезең-кезеңдi келiссөздер жүргiзу арқылы қаржы кеңесшiсiнiң қатысуымен Сатушы конкурс жеңiмпазын анықтайтын сауда-саттық нысаны;";
19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"19) "Жеңiмпаз" - жекешелендiру объектiсi үшiн неғұрлым жоғары баға ұсынған аукционға қатысушы; тендерлiк комиссияның қорытындысы бойынша ең жақсы шартты ұсынған тендерге қатысушы; ең жақсы шартты ұсынған екi кезеңдi рәсiм арқылы конкурстың екiншi кезеңiне қатысушы;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года № 942
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2003 года № 350. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.08.2011 № 920 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года N 942 "Об утверждении Правил продажи объектов приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 27, ст.317) следующие изменения и дополнения:
в Правилах продажи объектов приватизации, утвержденных указанным постановлением:
в преамбуле слова "аукционах и тендерах" заменить словами "торгах в форме аукциона, тендера и конкурса путем двухэтапных процедур";
в пункте 1:
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) "Финансовый советник" - лицо, привлекаемое Продавцом при проведении конкурса путем двухэтапных процедур для оказания консультационных услуг по предпродажной подготовке объектов приватизации и их продаже;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) "Объект приватизации" - государственное предприятие или государственное учреждение как имущественный комплекс; производственные и непроизводственные подразделения и структурные единицы предприятия как имущественного комплекса, приватизация которых не нарушает замкнутый технологический цикл; имущество предприятия; акции; доли в уставных капиталах товариществ с ограниченной ответственностью; иное государственное имущество, закрепленное за государственными учреждениями в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.";
в подпункте 4) слова "или тендере" заменить словами ", тендере или конкурсе путем двухэтапных процедур";
в подпункте 5) слова "форма продажи объектов" заменить словом "вид";
в подпунктах 6) и 10) слово "вид" заменить словом "форма";
дополнить подпунктом 13-1) следующего содержания:
"13-1) "Конкурс путем двухэтапных процедур" - форма торгов, при котором победитель конкурса определяется Продавцом с участием финансового советника путем проведения поэтапных переговоров;";
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) "Победитель" - Участник аукциона, предложивший наиболее высокую цену за объект приватизации; Участник тендера, который по заключению тендерной комиссии предложил наилучшие условия; Участник второго этапа конкурса путем двухэтапных процедур, предложивший наилучшие условия;";

8-тармақтың 1-1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-1) осы Ереженiң 1-тармағы 11) және 13-1) тармақшаларында көзделген жағдайларды қоспағанда, әрбiр жекешелендiру объектiсi бойынша сауда-саттық нысанын анықтау;";
10-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын;
15-тармақтың 3) тармақшасында "әрбiр жекешелендiру объектiсiнiң сатылу түрi" деген сөздер "осы Ереженiң 1-тармағы 11) және 13-1) тармақшаларында көзделген жағдайларды қоспағанда, әрбiр жекешелендiру объектiсiнiң сатылу нысандары" деген сөздермен ауыстырылсын;
21-тармақта "республикалық ресми баспасөзде" деген сөздер "ресми басылымдарда" деген сөздермен ауыстырылсын;
22-тармақтың 2) тармақшасында "түрi" деген сөз "нысаны" деген сөзбен ауыстырылсын;
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Сауда-саттыққа қатысушыларды тiркеу ақпараттық хабарламалар жарияланған күнiнен бастап жүргiзiледi және аукционның басталуына бiр сағат және тендердiң және/немесе екi кезеңдi рәсім арқылы конкурстың басталуына жиырма төрт сағат қалғанда аяқталады.";
40-тармақтың 4) тармақшасында "түрiн және" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 5-1-бөлiммен және 54-1, 54-2, 54-3, 54-4, 54-5-тармақтармен толықтырылсын:
"5-1. Екi кезеңді рәсiм арқылы конкурс
54-1. Екi кезеңдi рәсiм арқылы конкурс жекешелендiру бағасының басымдығын және/немесе өзге де шарттарын айқындайтын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша қаржы кеңесшiсiнiң қатысуымен өткізіледi.
54-2. Екі кезеңдi рәсiм арқылы конкурс мынадай іс-шаралар жоспарын қамтиды:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасында белгiленген тәртiппен қаржы кеңесшiсiн тарту;
2) жекешелендiру объектiн жан-жақты талдау, оның құнын бағалау және ықтимал сатып алушылар (инвесторлар) үшiн жекешелендiру объектісі туралы ақпараттық дерекқорды қалыптастыpу;
3) Сатушының жекешелендiру объектiсiн сату туралы хабарламаны ресми басылымдарда мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жариялауы, сондай-ақ қаржы кеңесшiсiнiң ықтимал сатып aлушыларға (инвесторларға) сату туралы ұсыныстар жiберуi;
4) қаржы кеңесшiсiнiң ықтимал сатып алушылардың (инвесторлардың) ұсыныстарын қамтитын өтiнiмдер тiзбесiн қалыптастыруы;
5) Сатушының қаржы кеңесшiсiнiң қатысуымен келiссөздер барысында ең жақсы ұсыныстар (конкурстың бiрiншi кезеңi) ұсынған кемiнде екi ықтимал сатып алушыны (инвесторды) анықтау мақсатында өтiнiмдер тiзбесi бойынша ықтимал сатып алушылармен (инвесторлармен) келiссөздер жүргiзуi;
6) Сатушының қаржы кеңесшiсiнiң қатысуымен бұрын ұсынылған шарттарды жақсарту мәнiне бiрiншi кезеңнiң жеңiмпаздарымен келiссөздер жүргiзуi (екiншi кезең).

подпункт 1-1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1-1) определение формы торгов по каждому объекту приватизации, за исключением случаев, предусмотренных подпунктами 11) и 13-1) пункта 1 настоящих Правил;";
подпункт 1) пункта 10 исключить;
в подпункте 3) пункта 15 слово "вид" заменить словами "формы", за исключением случаев, предусмотренных подпунктами 11) и 13-1) пункта 1 настоящих Правил,";
в пункте 21 слова "республиканской официальной печати" заменить словами "официальных изданиях";
в подпункте 2) пункта 22 слово "вид" заменить словом "форма";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Регистрация Участников торгов производится со дня публикации информационного сообщения и заканчивается за один час до начала аукциона и за двадцать четыре часа до начала тендера и/или конкурса путем двухэтапных процедур.";
в подпункте 4) пункта 40 слова "вид и" исключить;
дополнить разделом 5-1 и пунктами 54-1, 54-2, 54-3, 54-4, 54-5 следующего содержания:
"5-1. Конкурс путем двухэтапных процедур
54-1. Конкурс путем двухэтапных процедур проводится с участием финансового советника по решению Правительства Республики Казахстан, определяющего приоритет цены и/или иных условий приватизации.
54-2. Конкурс путем двухэтапных процедур включает в себя следующий план мероприятий:
1) привлечение финансового советника в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
2) всесторонний анализ объекта приватизации, оценка его стоимости и формирование для потенциальных покупателей (инвесторов) информационной базы данных об объекте приватизации;
3) публикация Продавцом извещения о продаже объекта приватизации в официальных изданиях на государственном и русском языках, а также рассылка финансовым советником предложения о продаже потенциальным покупателям (инвесторам);
4) формирование финансовым советником перечня заявок, содержащего предложения потенциальных покупателей (инвесторов);
5) проведение Продавцом с участием финансового советника переговоров с потенциальными покупателями (инвесторами) по перечню заявок с целью выявления не менее двух потенциальных покупателей (инвесторов), представивших в ходе переговоров наилучшие предложения (первый этап конкурса);
6) проведение Продавцом с участием финансового советника переговоров с победителями первого этапа на предмет улучшения ранее предложенных условий (второй этап).

54-3. Сатушы, қаржы кеңесшiсi және екi кезеңдi рәсiм арқылы конкурстың барлық қатысушылары келiссөздiң әрбiр кезеңiнiң өткiзiлу қорытындылары бойынша оның нәтижелерi туралы хаттамаға қол қояды.
54-4. Екi кезеңді рәсiм арқылы конкурстың екiншi кезеңi барысында ең жақсы шарттарды ұсынған ықтимал сатып алушы (инвестор) екi кезеңдi рәсiм арқылы конкурстың жеңiмпазы болып танылады.
54-5. Екi кезеңдi рәсiм арқылы конкурстың Жеңiмпазы сатып алу-сату шартына Сатушы белгiлеген мерзiмде қол қоюдан бас тартқан немесе жалтарған жағдайда, сатып алу-сату шартына ұсынысы Жеңiмпаздың ұсынысынан кейiн ең жақсы деп танылған ықтимал сатып алушы (инвестор) қолын қояды.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

54-3. По итогам проведения каждого этапа переговоров Продавцом, финансовым советником и всеми Участниками конкурса путем двухэтапных процедур подписывается протокол о его результатах.
54-4. Выигравшим конкурс путем двухэтапных процедур признается потенциальный покупатель (инвестор), предложивший в ходе второго этапа конкурса путем двухэтапных процедур наилучшие условия.
54-5. В случае отказа или уклонения Победителя конкурса путем двухэтапных процедур от подписания договора купли-продажи в сроки, установленные Продавцом, договор купли-продажи подписывается с потенциальным покупателем (инвестором), предложение которого признано наилучшим после предложения Победителя.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан