Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1384 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2003 жылғы 25 шілдедегі N 748 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 553 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.06.2007 N 553 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды, ақпараттандыру процестерiн қалыптастыру мен дамыту және ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi жұмыстарды үйлестiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1384  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 50, 473-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-тармақта:
Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамыту жөнiндегi жұмыстарды және ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз етудiң негiзгi бағыттары бойынша қызметтi үлестiру жөнiндегi комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мыңбаев               - Қазақстан Республикасы
Сауат Мұхаметбайұлы     Премьер-Министрiнiң орынбасары,
төраға;
Смағұлов              - Қазақстан Республикасы
Қайрат Молдрахманұлы    Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Басшысының орынбасары, төрағаның
орынбасары;
Канешев               - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру
Бiржан Бисекенұлы       және байланыс жөнiндегi агенттiгiнiң
төрағасы, төрағаның орынбасары;
Жандосов              - Қазақстан Республикасы Табиғи
Ораз Әлиұлы             монополияларды реттеу және
бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгiнiң төрағасы
(келiсiм бойынша);
Келiмбетов            - Қазақстан Республикасының Экономика
Қайрат Нематұлы         және бюджеттiк жоспарлау министрi;
Нығматулин            - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Нұрлан Зайроллаұлы      коммуникациялар вице-министрi;
Исекешев              - Қазақстан Республикасының Индустрия
Әсет Өрентайұлы         және сауда вице-министрi;
Тәжияқов              - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Бисенгали Шамғалиұлы    Банкi Төрағасының орынбасары (келiсiм
бойынша);
Маханбетәжиев         - Қазақстан Республикасының Экономика
Батыр Әпенұлы           және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
Ақпараттандыру және инновациялар
саласындағы шығыстарды жоспарлау
департаментiнiң директоры;
Баядiлов              - Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк
Ерғали Мұхаметжанұлы    Кеңесi Хатшылығының мемлекеттiк
инспекторы (келiсiм бойынша);
Шалахметов            - "Қазақ ақпарат агенттiгi
Ғадiлбек Минажұлы       (Қазақпарат)" ұлттық компаниясы"
ашық акционерлiк қоғамының
президентi;
Кәрентаев             - Қазақстан Республикасы
Ермек Амангелдіұлы      Премьер-Министрi Кеңсесiнiң
Өндiрiстiк сала және инфрақұрылым
бөлiмi өндiрiстiк инфрақұрылым
секторының меңгерушiсi, хатшы;
мына:
"Досаев               - Қазақстан Республикасы Табиғи
Ерболат Асқарбекұлы     монополияларды реттеу және
бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгiнiң төрағасы"
деген жолдағы "Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң төрағасы" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Қаржы министрi" деген сөздермен ауыстырылсын;
мына:
"Нәлiбаев             - Қазақстан Республикасы
Әбдiқалық Зәкiрұлы      Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Басшысының орынбасары"
деген жолдағы "Қазақстан  Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Басшысының орынбасары" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiгiнiң төрағасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
мына:
"Есекеев              - Қазақстан Республикасының Экономика
Қуанышбек Бақытбекұлы   және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
Ақпараттандыру саясаты және
инновациялар департаментінiң
директоры"
деген жолдағы "Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi Ақпараттандыру саясаты және инновациялар департаментiнiң директоры" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Ақпараттық технологиялар департаментiнiң директоры" деген сөздермен ауыстырылсын;
мына:
"Слободянюк           - Қазақстан Республикасы Премьер-
Анатолий Ануфриевич     Министрi Кеңсесiнің Бақылау және
құжаттамалық қамтамасыз ету бөлiмi
меңгерушiсiнiң орынбасары - ақпаратты
қорғау секторының меңгерушiсi, хатшы"
деген жолдағы "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Бақылау және құжаттық қамтамасыз ету бөлiмi меңгерушiсiнiң орынбасары - ақпаратты қорғау секторының меңгерушiсi, хатшы" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлiмi меңгерушiсiнiң орынбасары" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген құрамнан Мәсiмов Кәрiм Қажымқанұлы, Кәкiмжанов Зейнолла Халидоллаұлы, Бисенбаев Асылбек Қынарұлы, Марченко Григорий Александрович, Нағманов Қажымұрат Ыбырайұлы, Нигай Эдуард Михайлович, Есенғараев Асқар Батылханұлы, Құсайынов Әбiлғазы Қалиақпарұлы, Евсюков Александр Васильевич, Қыпшақбаеа Әбдел Исаұлы, Құрманғалиев Серiк Шолпанқұлұлы, Тiлешев Iзетәлi Шаймерденұлы шығарылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1384
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2003 года N 748. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 553
Cноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2003 года N 748 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года  N 553
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1384 "О координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры, процессов информатизации и обеспечению информационной безопасности" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 50, ст. 473) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
ввести в состав Комиссии по координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры и деятельности по основным направлениям обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан:
Мынбаева                        - Заместителя Премьер-Министра
Сауата Мухаметбаевича             Республики Казахстан,
председателем;
Смагулова                       - заместителя Руководителя
Кайрата Молдрахмановича           Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан,
заместителем председателя;
Канешева Биржана Бисекеновича   - Председателя Агентства
Республики Казахстан по
информатизации и связи,
заместителем председателя;
Жандосова Ораза Алиевича        - Председателя Агентства
Республики Казахстан по
регулированию естественных
монополий и защите конкуренции
(по согласованию);
Келимбетова Кайрата Нематовича  - Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан;
Нигматулина                     - вице-министра транспорта и
Нурлана Зайруллаевича             коммуникаций Республики Казахстан;
Исекешева Асета Орентаевича     - вице-министра индустрии и
торговли Республики Казахстан;
Таджиякова                      - заместителя Председателя
Бисенгали Шамгалиевича            Национального Банка Республики
Казахстан (по согласованию);
Маханбетажиева Батыра Апеновича - директора Департамента
планирования расходов в сфере
информатизации и инноваций
Министерства экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан;
Баядилова                       - государственного инспектора
Ергали Мухамеджановича            Секретариата Совета Безопасности
Республики Казахстан
(по согласованию);
Шалахметова                     - президента открытого акционерного
Гадильбека Минажевича             общества "Национальная компания
"Казахское информационное
агентство (Казинформ)";
Карентаева                      - заведующего сектором
Ермека Амангельдиевича            производственной инфраструктуры
Отдела производственной сферы и
инфраструктуры Канцелярии Премьер-
Министра Республики Казахстан,
секретарем;
в строке:
"Досаев Ерболат Аскарбекович    - Председатель Агентства
Республики Казахстан по
регулированию естественных
монополий и защите конкуренции"
слова "Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции" заменить словами "Министр финансов Республики Казахстан";
в строке:
"Налибаев Абдукалык Закирович   - заместитель Руководителя
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан"
слова "Заместитель Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" заменить словами "Председатель Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам";
в строке:
"Есекеев                        - директор Департамента политики
Куанышбек Бахытбекович            информатизации и инноваций
Министерства экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан"
слова "Директор Департамента политики информатизации и инноваций Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан" заменить словами "Директор Департамента информационных технологий Министерства финансов Республики Казахстан";
в строке:
Слободянюк                       - заместитель заведующего Отделом
Анатолий Ануфриевич                контроля и документационного
обеспечения - заведующий
сектором защиты информации
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан, секретарь"
слова "заместитель заведующего Отделом контроля и документационного обеспечения - заведующий сектором защиты информации Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, секретарь" заменить словами "заместитель заведующего Отделом контроля и документационного обеспечения Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан";
вывести из указанного состава: Масимова Карима Кажимкановича, Какимжанова Зейнуллу Халидолловича, Бисенбаева Асылбека Кнаровича, Марченко Григория Александровича, Нагманова Кажмурата Ибраевича, Нигая Эдуарда Михайловича, Есенгараева Аскара Батылхановича, Кусаинова Абельгазы Калиакпаровича, Евсюкова Александра Васильевича, Кипшакбаева Абделя Исаевича, Курмангалиева Серика Шолпанкуловича, Тилешева Изетали Шаймерденовича;

2) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамыту жөнiндегi жұмыстарды және ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң негiзгi бағыттары бойынша қызметтi үйлестiру жөнiндегi комиссия туралы ережеде:
2-тармақта:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгiнiң (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ мынадай мазмұндағы он үшiншi және он төртiншi абзацтармен толықтырылсын:
"бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң ақпараттық жүйелердi сүйемелдеуге, құруға және дамытуға, сондай-ақ есептеу техникасымен қамтамасыз етуге байланысты кезектi қаржы жылына арналған республикалық бюджеттiң шығыстарын жоспарлау жөнiндегi ұсыныстарының сапалы және жан-жақты сараптамасын жүргiзудi қамтамасыз етедi;
Республикалық бюджет комиссиясына ақпараттық жүйелердi сүйемелдеу, құру және дамыту бағдарламаларын қаржыландыру көлемдерi бойынша түпкi шешiмдер қабылдау үшiн мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру саласында бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң ұсыныстары бойынша ақпараттық-ұсынымдық сипаттағы қорытындыны ұсынады";
5-тармақтағы "екi" деген сөз "үш" деген сөзбен ауыстырылсын;
12-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Байланыс және ақпараттандыру жөнiндегi комитетiне" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiне" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2) в Положении о Комиссии по координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры и деятельности по основным направлениям обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 2 слова "Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию), Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям" заменить словами "Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи";
пункт 4 дополнить абзацами тринадцатым и четырнадцатым следующего содержания:
"обеспечивает проведение качественной и всесторонней экспертизы предложений администраторов бюджетных программ по планированию расходов республиканского бюджета на очередной финансовый год, связанных с сопровождением, созданием и развитием информационных систем, а также обеспечением вычислительной техникой;
представляет Республиканской бюджетной комиссии заключения информационно-рекомендательного характера по предложениям администраторов бюджетных программ в сфере информатизации государственных органов для принятия окончательного решения по объемам финансирования программ сопровождения, создания и развития информационных систем.";
в пункте 5 слово "два" заменить словом "три";
в пункте 12 слова "Комитет по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" заменить словами "Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан