Қазақстан Республикасының білім беру және мәдениет ұйымдарын атау мен қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 қазандағы N 1021 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы ұйымдарды, темiр жол станцияларын, әуежайларды, сондай-ақ физикалық-географиялық объектiлердi атау мен қайта атаудың және олардың атауларының транскрипциясын өзгертудiң тәртібiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 5 наурыздағы N 281 қаулысына сәйкес және Ақмола, Шығыс Қазақстан, Жамбыл, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Оңтүстiк Қазақстан облыстары және Астана мен Алматы қалалары әкiмдiктерiнiң ұсыныстарын ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 1-қосымшаға сәйкес бiлiм беру және мәдениет ұйымдарына есiмдер берiлсiн.
2. 2-қосымшаға сәйкес бiлiм беру және мәдениет ұйымдары қайта аталсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 3 қазандағы
N 1921 қаулысына
1-қосымша
Көрнектi тарихи тұлғалардың, белгiлi мемлекет және қоғам қайраткерлерiнiң, Кеңес Одағы Батырларының, Социалистiк Еңбек Ерлерiнiң, жазушылардың, өнер қайраткерлерiнiң, жаттықтырушылардың, ұстаздардың, ғалымдардың есiмдерi берiлген бiлiм беру және мәдениет ұйымдарының тiзбесi
Жамбыл облысы бойынша
Тұрар Рысқұлов ауданының Тереңөзек ауылдық округiндегi Қайыңды орта мектебiне - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген мұғалiмi Райымбек Смайловтың есiмi;
Қостанай облысы бойынша
Меңдiқара ауданындағы N 1 Боровской орта мектебiне - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген мұғалiмi Ахметқазы Шотаевтың есiмi;
Сарыкөл ауданындағы Қараоба орта мектебiне - жазушы, педагог Бекет Өтетiлеуовтiң есiмi;
Қызылорда облысы бойынша
Жалағаш ауданының Аққұм ауылындағы N 38 орта мектепке - Социалистiк Еңбек Ерi Алдаберген Бисеновтiң есiмi;
Жаңақорған ауданының Аққорған ауылдық округiндегi N 209 орта мектепке - Кеңес Одағының Батыры Әнуар Әбутәлiповтiң есiмi;
Қызылорда қаласындағы N 233 орта мектепке - Кеңес Одағының Батыры Жаппасбай Нұрсейiтовтің есiмi;
Сырдария ауданының Н.Iлиясов ауылындағы N 132 орта мектепке - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген мұғалiмi Түймебай Айтбаевтiң есiмi;
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Шымкент қаласындағы N 12 мектеп-интернатқа - белгiлi педагог, Социалистiк Еңбек Ерi Маржан Тасованың есiмi;
Арыс қаласының Монтайтас ауылдық округiндегi Шағыр орта мектебiне - қоғам қайраткерi Абылай Тiлеубердиннiң есiмi;
Арыс қаласының Задария ауылдық округiндегі Арыс орта мектебiне - жазушы Садықбек Адамбековтiң есiмi;
Созақ ауданының Қыземшек кентiндегi СУ-17 орта мектебiне - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген мұғалiмi Ләнде Бөкеновтiң есiмi;
Түркiстан қаласындағы олимпиада резервiн дайындау жөнiндегi балалар мен жасөспiрiмдердiң спорт мектебiне - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы, профессор Әбдiсалан Нұрмахановтың есiмi;
Павлодар облысы бойынша
Качиры ауданындағы N 3 Қашыр орта мектебiне - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген мұғалiмi Қатша Оспанованың есiмi;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Шығыс Қазақстан мемлекеттiк университетiне - белгiлi ғалым лингвист, профессор Сәрсен Аманжоловтың есiмi;
Семей қаласындағы N 33 орта мектепке - Қазақстан Республикасының Халық қаhарманы Қайрат Рысқұлбековтың есiмi;
Астана қаласы бойынша
Оқушылар сарайына - ақын Махамбет Өтемiсұлының есiмi;
Алматы қаласы бойынша
Алмалы ауданындағы N 39 орта мектепке - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген өнер қайраткерi, кинорежиссер Сұлтан-Ахмет Қожықовтың есiмi;
Алмалы ауданындағы N 120 орта мектепке - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген өнер қайраткерi, кинорежиссер Мәжит Бегалиннiң есiмi;
Медеу ауданындағы N 30 мектеп-гимназиясына - жазушы Дмитрий Снегиннiң есiмi;

О наименовании и переименовании организаций образования и культуры Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2003 года N 1021
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года N 281 "Об утверждении порядка наименования и переименования организаций, железнодорожных станций, аэропортов, а также физико-географических объектов Республики Казахстан и изменения транскрипции их названий" и с учетом предложений акиматов Акмолинской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской, Костанайской, Кызылординской, Павлодарской, Южно-Казахстанской областей и городов Астаны и Алматы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Присвоить имена организациям образования и культуры согласно приложению 1.
2. Переименовать организации образования и культуры согласно приложению 2.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 октября 2003 года N 1021
Перечень организаций образования и культуры,
которым присвоены имена видных исторических личностей,
известных государственных и общественных деятелей,
Героев Советского Союза, Героев Социалистического Труда,
писателей, деятелей культуры, тренеров, педагогов, ученых по Жамбылской области
Кайындынской средней школе Теренозекского аульного округа района Турара Рыскулова - имя Райымбека Смаилова - заслуженного учителя Республики Казахстан;
по Костанайской области
Боровской средней школе N 1 Мендыкаринского района - имя Ахметказы Чутаева - заслуженного учителя Республики Казахстан;
Караобинской средней школе Сарыкольского района - имя Бекета Утетлеуова - писателя, педагога;
по Кызылординской области
средней школе N 38 аула Аккум Жалагашского района - имя Алдабергена Бисенова - Героя Социалистического Труда;
средней школе N 209 Аккорганского аульного округа Жанакорганского района - имя Ануара Абуталипова - Героя Советского Союза;
средней школе N 233 города Кызылорды - имя Жаппасбая Нурсеитова - Героя Советского Союза;
средней школе N 132 аула Н. Ильясов Сырдарьинского района - имя Туймебая Айтбаева - заслуженного учителя Республики Казахстан;
по Южно-Казахстанской области
школе-интернату N 12 города Шымкента - имя Маржан Тасовой - известного педагога, Героя Социалистического Труда;
Шагырской средней школе Монтайтасского аульного округа города Арысь - имя Абылая Тлеубердина - общественного деятеля;
Арысской средней школе Задаринского аульного округа города Арысь - имя Садыкбека Адамбекова - писателя;
средней школе СУ-17 поселка Кыземшек Сузакского района - имя Ланде Бокенова - заслуженного учителя Республики Казахстан;
детской и юношеской спортивной школе по подготовке олимпийских резервов города Туркестана - имя Абдисалана Нурмаханова - заслуженного тренера Республики Казахстан, профессора;
по Павлодарской области
Кашырской средней школе N 3 Качирского района - имя Катшы Оспановой - заслуженного учителя Республики Казахстан;
по Восточно-Казахстанской области
Восточно-Казахстанскому государственному университету - имя Сарсена Аманжолова - известного ученого лингвиста, профессора;
средней школе N 33 города Семипалатинска - имя Кайрата Рыскулбекова - Халык каhарманы Республики Казахстан;
по городу Астане
Дворцу школьников - имя Махамбета Утемисова - поэта;
по городу Алматы
средней школе N 39 Алмалинского района - имя Султан-Ахмета Ходжикова - заслуженного деятеля искусств Республики Казахстан, кинорежиссера;
средней школе N 120 Алмалинского района - имя Мажита Бегалина - заслуженного деятеля искусств Республики Казахстан, кинорежиссера;
школе-гимназии N 30 Медеуского района - имя Дмитрия Снегина - писателя;

Медеу ауданындағы N 64 орта мектепке - 73-гвардиялық Қызыл Тулы Сталинград-Дунай атқыштар дивизиясы атауы;
Әуезов ауданындағы N 41 орта мектепке - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген өнер қайраткерi, кинорежиссер Абдолла Қарсақбаевтың есiмi;
Бостандық ауданындағы N 92 орта мектепке - Махатма Гандидiң есiмi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 3 қазандағы
N 1021 қаулысына
2-қосымша
Қайта аталатын бiлiм беру және мәдениет ұйымдарының
тiзбесi
Ақмола облысы бойынша
Көкшетау қаласындағы N 3 "Зайчик" мектеп-балабақшасы - "Ер Төстiк" мектеп-балабақшасы;
Қызылорда облысы бойынша
Қызылорда қаласындағы "Бумажник" мәдениет үйi - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген әртiсi Мәдина Ералиева атындағы мәдениет үйі;
Шиелi ауданының Сұлутөбе ауылындағы N 41 M. Ломоносов атындағы орта мектебi (ауданда M. Ломоносов атында екi мектептiң болуына байланысты) - қоғам қайраткерi Мұстафа Шоқай атындағы орта мектеп;
Сырдария ауданының Тереңөзек кентiндегі "Арман" кинотеатры - белгiлi кинорежиссер Сұлтан-Ахмет Қожықов атындағы кинотеатр.

средней школе N 64 Медеуского района - имени 73 Гвардейской Краснознаменной Сталинградско-Дунайской стрелковой дивизии;
средней школе N 41 Ауэзовского района - имя Абдоллы Карсакбаева - заслуженного деятеля искусств Республики Казахстан, кинорежиссера;
средней школе N 92 Бостандыкского района - имя Махатма Ганди.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 октября 2003 года N 1021
Перечень переименовываемых организаций образования
и культуры по Акмолинской области
школу-сад N 3 "Зайчик" города Кокшетау - в школу-сад "Ер Тостiк";
по Кызылординской области
дом культуры "Бумажник" города Кызылорды - в Дом культуры имени Мадины Ералиевой - заслуженной артистки Республики Казахстан;
среднюю школу N 41 имени М. Ломоносова аула Сулутобе Чиилийского района (в связи с наличием в районе двух школ имени М. Ломоносова) - в среднюю школу имени Мустафы Шокая - общественного деятеля;
кинотеатр "Арман" поселка Теренозек Сырдарьинского района - в кинотеатр имени Султан-Ахмета Ходжикова - известного кинорежиссера.