Республикалық микроорганизмдер коллекциясының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 желтоқсандағы N 1257 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Дәрілік қоспаларды биологиялық зерттеулердің орталық зертханасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Республикалық микроорганизмдер коллекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) болып қайта аталсын.
2. Кәсіпорын қызметінің негізгі мәні ғылым саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Кәсіпорын Жарғысының бекітілуін қамтамасыз етсін;
2) "Қазақстан Республикасының Биотехнология жөніндегі ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны мүлігінің қосымшаға сәйкес бөлігін Кәсіпорынға берсін.
4. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) әділет органдарында Кәсіпорынның мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Республикалық микроорганизмдер коллекциясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 30 шілдедегі N 850 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 25, 267-құжат):
2-тармақтың екінші абзацындағы "Қазақстан Республикасының Биотехнология жөніндегі ұлттық орталығы" деген сөздер "Республикалық микроорганизмдер коллекциясы" деген сөздермен ауыстырылсын.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 10 желтоқсандағы
N 1257 қаулысына
қосымша
Берілетін мүліктің тізімі
Астана қаласы, Ш.Уәлиханов көшесі, 43 мекен-жайы бойынша орналасқан зертханалық корпус және оның ішіндегі зертханалар:
микробиологиялық синтез топты микроорганизмдер коллекциясының зертханасы;
иммунохимия және иммунобиотехнология зертханасы;
фармакология және токсикология зертханасы;
өсімдіктердің селекциясы мен биотехнологиясы зертханасы;
экологиялық биотехнология зертханасы.

О некоторых вопросах Республиканской коллекции микроорганизмов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2003 года N 1257
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Переименовать Республиканское государственное казенное предприятие "Центральная лаборатория биологических исследований лекарственных соединений" Министерства образования и науки Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканская коллекция микроорганизмов" Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - Предприятие).
2. Основным предметом деятельности Предприятия определить осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить утверждение Устава Предприятия;
2) передать часть имущества Республиканского государственного казенного предприятия "Национальный центр по биотехнологии Республики Казахстан" Предприятию согласно приложению.
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию Предприятия в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2002 года N 850 "О республиканской коллекции микроорганизмов" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 25, ст. 267):
во втором абзаце пункта 2 слова "Национальный центр по биотехнологии Республики Казахстан" заменить словами "Республиканская коллекция микроорганизмов".
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2003 года N 1257
Перечень
передаваемого имущества
Лабораторный корпус, расположенный по адресу: г. Астана, ул. Ш. Валиханова, 43, и находящиеся в нем лаборатории:
лаборатория коллекции микроорганизмов с группой микробиологического синтеза;
лаборатория иммунохимии и иммунобиотехнологии;
лаборатория фармакологии и токсикологии;
лаборатория селекции и биотехнологии растений;
лаборатория экологической биотехнологии.