"Инвестициялық компания: Қазақстанның Инвестициялық Қоры", "Қазақстанның Даму Банкi", "Ұлттық инновациялық қор" акционерлiк қоғамдарының кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 қаңтардағы N 68 қаулысы
Мемлекеттiк даму институттарының жұмыс iстеу тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Инвестициялық компания: Қазақстанның Инвестициялық Қоры", "Қазақстанның Даму Банкi", "Ұлттық инновациялық қор" акционерлiк қоғамдары (бұдан әрi - Қоғамдар) акцияларының мемлекеттік пакеттерiне иелiк ету және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне беру жүзеге асырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакеттерiне иелiк ету және пайдалану құқықтарын жүзеге асыратын мемлекеттiк органдармен бiрлесiп осы қаулының 1-тармағынан туындайтын қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары С.М.Мыңбаевқа жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 қаңтардағы
N 68 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. "Республикалық меншіктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге, өзге де мемлекеттiк органдарға берілетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерiнiң тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 217-5 жол алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлiгiне" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрлерi 268, 268-1 жолдар алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 237-15, 237-16, 237-17 жолдармен толықтырылсын:
"237-15 "Инвестициялық компания: Қазақстанның Инвестициялық Қоры" АҚ;
237-16 "Қазақстанның Даму Банкi" АҚ;
237-17 "Ұлттық инновациялық қор" АҚ".

О некоторых вопросах акционерных обществ "Инвестиционная компания: Инвестиционный Фонд Казахстана", "Банк Развития Казахстана", "Национальный инновационный фонд"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2004 года N 68
В целях повышения эффективности функционирования государственных институтов развития Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Осуществить передачу прав владения и пользования государственными пакетами акций акционерных обществ "Инвестиционная компания: Инвестиционный Фонд Казахстана", "Банк Развития Казахстана", "Национальный инновационный фонд" (далее - Общества) Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с государственными органами, осуществляющими права владения и пользования государственными пакетами акций Обществ, принять необходимые меры, вытекающие из пункта 1 настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С.М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 января 2004 года N 68
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Министерству финансов Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 217-5, исключить;
в разделе "Министерству экономики и бюджетного планирования  Республики Казахстан":
строки, порядковые номера 268, 268-1, исключить;
раздел "Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан" дополнить строками, порядковые номера 237-15, 237-16, 237-17, следующего содержания:
"237-15               АО "Инвестиционная компания: Инвестиционный
Фонд Казахстана";
237-16                АО "Банк Развития Казахстана";
237-17                АО "Национальный инновационный фонд".

2. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N  1119  қаулысымен.
3. <*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.11.26. N  1237  қаулысымен.
4. "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясын iске асыру жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 шiлдедегi N 712-1  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 30, 290-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясын iске асыру жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарында:
2.1.5-тармақтың "Орындауға жауаптылар" деген бағанындағы "ҚарМ" деген сөз алынып тасталсын.

2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1119  )
3. (Пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2004 г. N 1237  )
4. В постановлении  Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2003 года N 712-1 "Об утверждении Плана мероприятий на 2003-2005 годы по реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 30, ст. 290):
в Плане мероприятий на 2003-2005 годы по реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе "Ответственные за исполнение" пункта 2.1.5 слово "МФ" исключить.