Академик Әлкей Хақанұлы Марғұланның 100 жылдық мерейтойын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 ақпандағы N 136 қаулысы
Аса көрнектi ғалым-қайраткер академик Әлкей Хақанұлы Марғұланның 100 жылдық мерейтойын өткiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда академик Әлкей Хақанұлы Марғұланның 100 жылдық мерейтойын дайындау және өткiзу жөнiндегі республикалық комиссия құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған академик Әлкей Хақанұлы Марғұланның 100 жылдық мерейтойын өткiзу жөнiндегі iс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Mинистрі
Қазақстан Республикасы
Yкіметінің
2004 жылғы 4 ақпандағы
N 136 қаулысына
қосымша
Академик Әлкей Хақанұлы Марғұланның 100 жылдық мерейтойын
дайындау және өткізу жөніндегi республикалық комиссияның
Құрамы
Құлекеев                   - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Жақсыбек Әбдiрахметұлы       ғылым министрi, төраға
Қасейiнов                  - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Дүйсен Қорабайұлы            министрi, төрағаның орынбасары
Байпақов                   - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Кард Молдахметұлы            ғылым министрлiгi Ә.Х.Марғұлан атындағы
Археология институтының директоры,
төрағаның орынбасары
Абдрахманов                - Қазақстан Республикасының Ақпарат
Сауытбек                     министрi
Арын                       - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Ерлан Мұхтарұлы              ғылым министрлiгi С.Торайғыров
атындағы Павлодар мемлекеттiк
университетiнiң ректоры
Бектұрғанов                - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Нұралы Сұлтанұлы             ғылым вице-министрi
Досмұханбетов              - Астана қаласының әкiмi
Темiрхан Мыңайдарұлы
Жалғасбаев                 - Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО
Нұрлан Әділұлы               iстерi жөнiндегi ұлттық комиссиясының
бас хатшысы (келiсiм бойынша)
Жұмабаев                   - Қазақстан Республикасының Парламентi
Ермек Жианшаұлы              Мәжiлiсiнiң депутаты (келiсiм бойынша)
Жұмағұлов                  - Қазақстан Республикасы Премьер-
Бақытжан Тұрсынұлы           Министрiнiң Кеңсесi Әлеуметтiк-мәдени
даму бөлiмiнiң меңгерушiсi
Жұрынов                    - "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым
Мұрат Жұрынұлы               академиясы" қоғамдық бiрлестiгiнiң
президентi (келiсiм бойынша)
Канешев                    - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру
Бiржан Бисекенұлы            және байланыс жөнiндегi агенттiгінiң
төрағасы
Қойгелдиев                 - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Мәмбет Құлжабайұлы           ғылым министрлiгi Ш.Ш.Уәлиханов
атындағы Тарих және этнология
институтының директоры
Нұрпейiсов                 - Павлодар облысының әкiмi
Қайрат Айтмұханбетұлы
Сүлейменов                 - Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО
Олжас Омарұлы                жанындағы тұрақты өкiлi (келiсiм
бойынша)
Тоқаев                     - Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер
Қасымжомарт Кемелұлы         министрi
Тұрлыханов                 - Қазақстан Республикасы Туризм және
Дәулет Болатұлы              спорт жөнiндегi агенттiгiнiң төрағасы
Храпунов                   - Алматы қаласының әкiмi
Виктор Вячеславович
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2004 жылғы 4 ақпандағы
N 136 қаулысымен
бекiтілген
Академик Әлкей Хақанұлы Марғұланның 100 жылдық мерейтойын өткізу жөнiндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________
Р/с | Іс-шара  |Орын.  |Орындауға       |Қаржыландыру    |Болжа.
N   |          |дау    |жауаптылар      |көздері         |нып
|          |мерзімі|                |                |отырған
|          |       |                |                |шығыс.
|          |       |                |                |тар (мың
|          |       |                |                |теңге)
____|__________|_______|________________|________________|_________
1       2        3            4              5             6
___________________________________________________________________

О подготовке и проведении 100-летнего юбилея академика Маргулана Алкея Хакановича
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 136
В целях проведения 100-летнего юбилея выдающегося ученого-деятеля академика Маргулана Алкея Хакановича Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Республиканскую комиссию по подготовке и проведению 100-летнего юбилея академика Маргулана Алкея Хакановича в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий по проведению 100-летнего юбилея академика Маргулана Алкея Хакановича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2004 года N 136
Состав
Республиканской комиссии по подготовке и проведению
100-летнего юбилея академика Маргулана Алкея Хакановича
Кулекеев                   - Министр образования и науки Республики
Жаксыбек Абдрахметович       Казахстан, председатель
Касеинов                   - Министр культуры Республики Казахстан,
Дюсен Курабаевич             заместитель председателя
Байпаков                   - директор Института археологии имени
Карл Молдахметович           А.Х. Маргулана Министерства
образования и науки Республики
Казахстан, заместитель председателя
Абдрахманов                - Министр информации Республики
Сауытбек                     Казахстан
Арын                       - ректор Павлодарского государственного
Ерлан Мухтарович             университета имени С. Торайгырова
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Бектурганов                - вице-министр образования и науки
Нуралы Султанович            Республики Казахстан
Досмуханбетов              - аким города Астаны
Темирхан Мынайдарович
Жалгасбаев                 - Генеральный секретарь Национальной
Нурлан Адельевич             комиссии Республики Казахстан по делам
ЮНЕСКО (по согласованию)
Жумабаев                   - депутат Мажилиса Парламента Республики
Ермек Жианшинович            Казахстан (по согласованию)
Жумагулов                  - заведующий Отделом социально-
Бакытжан Турсынович          культурного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Журинов                    - президент общественного объединения
Мурат Журинович              "Национальная академия наук Республики
Казахстан" (по согласованию)
Канешев                    - Председатель Агентства Республики
Биржан Бисекенович           Казахстан по информатизации и связи
Койгельдиев                - директор Института истории и этнологии
Мамбет Кулжабаевич           имени Ч.Ч. Валиханова Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Нурпеисов                  - аким Павлодарской области
Кайрат Айтмуханбетович
Сулейменов                 - Постоянный представитель Республики
Олжас Омарович               Казахстан при ЮНЕСКО (по согласованию)
Токаев                     - Министр иностранных дел Республики
Касымжомарт Кемелевич        Казахстан
Турлыханов                 - Председатель Агентства Республики
Даулет Болатович             Казахстан по туризму и спорту
Храпунов                   - аким города Алматы
Виктор Вячеславович
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2004 года N 136
План
мероприятий по проведению 100-летнего юбилея
академика Маргулана Алкея Хакановича
-------------------------------------------------------------------
N  !    Мероприятие   ! Срок !  Ответственные   !Источники !Предпо-
п/п!                  !испол-!  за исполнение   !финансиро-!лагае-
!                  !нения !                  !вания     !мые
!                  !      !                  !          !расходы
!                  !      !                  !          !(тыс.т)
-------------------------------------------------------------------
1 !         2        !   3  !         4        !     5    !   6
-------------------------------------------------------------------

1.   Ә.Х.Марғұ. 2004    Қазақстан        2004 жылға        7560,0
ланның     жыл     Республикасының  арналған
шығарма.           Бiлiм және ғылым республикалық
лар жи.            министрлiгі,     бюджеттің
нағын              "Қазақстан       есебiнен
(6-10              Республикасының
томдар)            Ұлттық ғылым
басып              академиясы"
шығару             қоғамдық
бiрлестiгі
(келiсiм
бойынша),
Павлодар
облысының әкім.
дігі
1)   Ғалымның   2004    Қазақстан        Торайғыров        350,0
биобиб.    жыл     Республикасының  атындағы
лиогра.            Білім және       Павлодар
фиясын             ғылым министр.   мемлекеттік
басып              лігі, "Қазақ.    университе.
шығару             стан Республи.   тінiң
касының Ұлттық   (бұдан әpі -
ғылым акаде.     ПМУ) 2004
миясы"           жылға арналған
қоғамдық бір.    бюджеттен тыс
лестігі (келі.   қаражаты
сім бойынша),    есебiнен
С.Торайғыров
атындағы Пав.
лодар мемлекет.
тік университеті
2)   "Ғылымға   2004    Павлодар         2004 жылға        4000,0
арналған   жыл     облысының        арналған
өмiр"      қыр.    әкімдігі         Павлодар об.
aтты       күйек                    лыстық
құжаттама.                          бюджетінің
лық-өмiр.                           есебінен
баяндық
фильм-
эссе
шығару
3)   Ә.Х.Марғұ. 2004    Қазақстан        ПМУ-дiң 2004      248,0
ланның     жыл     Республикасының  жылға арналған
өмiрi мен          Білім және       бюджеттен тыс
қызметі            ғылым министр.   қаражаты
туралы             лігі,            есебiнен
WEB-сайт           "Қазақстан
жасау              Республикасының
Ұлттық ғылым
академиясы"
қоғамдық
бірлестігі
(келiсiм бойын.
ша),
С.Торайғыров
атындағы
Павлодар
мемлекеттік
университеті
4)   Астана,    2004    Қазақстан        Астана қала.      353,0
Алматы,    жыл     Республика.      сының 2004
Павлодар,          сының Білім      жылға арнал.
Семей,             және ғылым       ған жергі.
Жезқазған,         министрлігі,     лікті бюдже.
Қостанай,          Қазақстан        тінің есебі.
Петропавл          Республи.        нен, ПМУ-дің,
қалала.            касының          Әл-Фараби
рында              Мәдениет         атындағы
мерекелік          министрлігі,     Қазақ ұлттық
салтанат.          "Қазақстан       университе.
тар, көр.          Республика.      тінің,
мелеp,             сының Ұлттық     Л.Н. Гумилев      1864,0
конферен.          ғылым акаде.     атындағы
циялар,            миясы"           Еуразия ұлттық
кездесу.           қоғамдық         университеті.
лер,               бірлестігі       нің, Қостанай,
концерттер         (келісім         Семей, Жезқаз.
дайындау           бойынша)         ған, Солтүстік
және ұйым.         Астана қала.     Қазақстан мем.
дастыру,           сының әкім.      лекеттік уни.
сондай-ақ          дігі, Павло.     верситеттерінің
"Марғұлан          дар облысының    2004 жылға ар.
оқуларын"          әкімдігі         налған бюджет.
өткiзу                              тен тыс қара.
жаты есебінен

1.  Издание собрания    2004  Министерство       за счет     7560,0
сочинений Маргу-    год   образования и      республи-
лана А.Х.                 науки Республики   канского
(т.6-10.)                 Казахстан, общест- бюджета на
венное объединение 2004 год
"Национальная
академия наук Рес-
публики Казахстан"
(по согласованию),
акимат Павлодар-
ской области
1)  издание             2004  Министерство       за счет      350,0
библиографии        год   образования и      внебюджет-
ученого                   науки Республики   ных средств
Казахстан, общест- Павлодарского
венное объединение государственного
"Национальная      университета
академия наук Рес- имени
публики Казахстан" С. Торайгырова
(по согласованию), (далее - ПГУ)
Павлодарский госу- на 2004 год
дарственный уни-
верситет имени
С. Торайгырова
2)  выпуск докумен-     2004  акимат Павлодар-   за счет     4000,0
тально-биографи-    год   ской области       Павлодар-
ческого фильма-     сен-                     ского об-
эссе "Гылымга       тябрь                    ластного
арналган омiр"                               бюджета
на 2004
год
3)  создание WEB-сайт   2004  Министерство       за счет      248,0
о жизни и деятель-  год   образования и      внебюджет-
ности Маргулана           науки Республики   ных средств
А.Х.                      Казахстан, общест- ПГУ на
венное объединение 2004 год
"Национальная
академия наук Рес-
публики Казахстан"
(по согласованию),
Павлодарский госу-
дарственный уни-
верситет имени
С. Торайгырова
4)  подготовка и орга-  2004  Министерство обра- за счет      353,0
низация празднич-   год   зования и науки    местного
ных торжеств,             Республики Казах-  бюджета
выставок, кон-            стан, Министерство города
ференций, встреч,         культуры Респуб-   Астаны на
концертов, а также        лики Казахстан,    2004 год,
проведение "Маргу-        общественное объе- за счет     1864,0
лановских чтений"         динение "Нацио-    внебюджет-
в городах Астане,         нальная академия   ных
Алматы, Павлодаре,        наук Республики    средств
Семипалатинске,           Казахстан" (по     ПГУ, Ка-
Жезказгане, Кос-          согласованию),     захского
танае, Петропав-          акимат города      националь-
ловске                    Астаны, акимат     ного уни-
Павлодарской       верситета
области            имени
Аль-Фараби,
Евразий-
ского на-
ционального
универси-
тета имени
Л.Н. Гуми-
лева, Кос-
танайского,
Семипала-
тинского,
Жезказган-
ского,
Северо-
Казахстан-
ского
государст-
венных уни-
верситетов
на 2004
год

2.   Бұқаралық  2004    Қазақстан
ақпарат    жыл     Республика.
құрал.             сының
дарында            Ақпарат
академик           министрлігі
Ә.Х.Марғұ.
ланның өмi.
рi мен қыз.
меті тура.
лы ақпа.
раттарды
жария ету
3.   Ә.Х.Марғұ. 2004    Қазақстан
ланның     жыл     Республи.
мерей.             касының
тойына             Ақпараттан.
арналған           дыру және
көркем.            байланыс
делген             жөніндегі
почта              агенттігі
маркасы
мен кон.
верт шы.
ғару
4.   Алматы қа. 2004    Қазақстан        2004 жылға        3000,0
ласында    жыл     Республика.      арналған
"Көшпен.   мамыр   сының Білім      республикалық
ділер тұр.         және ғылым       бюджет
мысы мен           министрлігі,     есебінен
рухани             "Қазақстан
мәдени.            Республика.
етiнiң             сының Ұлттық
тарихы"            ғылым акаде.
атты               миясы" қоғам.
халықа.            дық бірлес.
ралық ғы.          тігі (келісім
лыми-прак.         бойынша)
тикалық
конферен.
ция өткiзу
5.   Астана қа. 2004    Астана қаласы.   2004 жылға        5702,960
ласында    жыл     ның әкімдігі     арналған
көрнектi   мамыр                    жергілікті
қазақстан.                          бюджет есебінен
дық өнер
шеберлерi.
нiң қаты.
суымен
Ә.Х.Мар.
ғұланның
100 жыл.
дығына ар.
налған
салтанатты
кеш өткiзу
6.   Астана,    2004    Астана, Алматы
Алматы,    жыл     Павлодар
Павлодар           қалаларының
қалалары.          әкімдіктері
ның орта.
лық көше.
лерiнiң
бiрiне
заңнамада
белгiлен.
ген тәр.
тiппен
Ә.Х.Мар.
ғұланның
есiмiн
беру
7.   Академик   2004    Қазақстан        ПМУ-дің 2004     1815,739
Ә.Х.Мар.   жыл     Республика.      жылға арналған
ғұланның           сының Білім      бюджеттен тыс
туған же.          және ғылым       қаражаты есебі.
рiнде және         министрлігі      нен,
Алматы қа.
ласында
оның ес.           Алматы қала.     2004 жылға        3000,0
керткiш-           сының әкімдігі   арналған
мүсінін            жергілікті бюд.
орнату             жет есебінен
8.   Павлодар   2004    Павлодар         2004 жылға ар.    449,0
облысында  жыл     облысының        налған жергі.
Ә.Х.Мар.   мамыр   әкімдігі         лікті бюджет
ғұланның                            есебінен
100 жыл.
дығына
арналған
мерейтой
салтанатын
өткiзу
___________________________________________________________________

2.  Освещение в сред-   2004  Министерство
ствах массовой      год   информации
информации о жизни        Республики
и деятельности            Казахстан
академика Маргу-
лана А.Х.
3.  Выпуск художест-    2004  Агентство
венной почтовой     год   Республики
марки и конверта    май   Казахстан по
к юбилею Маргулана        информатизации
А.Х.                      и связи
4.  Проведение между-   2004  Министерство обра- за счет     3000,0
народной научно-    год   зования и науки    республи-
практической кон-   май   Республики Казах-  канского
ференции "Кошпен-         стан, общественное бюджета
дiлер турмысы мен         объединение "На-   на 2004
рухани мадениетiнiн       циональная акаде-  года
тарихы" в горо-           мия наук Респуб-
де Алмате                 лики Казахстан"
(по согласованию)
5.  Проведение в го-    2004  акимат города      за счет   5702,960
роде Астане тор-    год   Астаны             местного
жественного вечера  май                      бюджета
с участием видных                            на 2004
казахстанских мас-                           год
теров искусства,
посвященный 100-
летию Маргулана
А.Х.
6.  Присвоение имени    2004  акиматы городов
Маргулана А.Х.      год   Астаны, Алматы,
одной из централь-        Павлодара
ных улиц городов
Астаны, Алматы,
Павлодара в
установленном
законодательством
порядке
7.  Возведение памят-   2004  Министерство обра- за счет   1815,739
ника-бюста акаде-   год   зования и науки    внебюд-
мика Маргулана            Республики Казах   жетных
А.Х. на его родине        стан               средств
и в городе Алматы                            ПГУ на
2004 год
акимат города      за счет     3000,0
Алматы             местного
бюджета
на 2004
год
8.  Проведение в Пав-   2004  акимат Павлодар-   за счет      449,0
лодарской области,  год   ской области       местного
юбилейных тор-      май                      бюджета
жеств, посвященных                           на 2004
100-летию Маргу-                             год
лана А.Х.
-------------------------------------------------------------------