Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 және 2002 жылғы 24 қаңтардағы N 100 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 наурыздағы N 269 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 маусымдағы № 753 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.07 № 753 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
Лицензиялау жүйесiн жетілдiру және лицензиялауға жататын қызмет түрлерiн оңтайландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілсiн:
1) "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2201 қаулысын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1995 ж., N 41, 515-құжат):
тақырыбы мен кiрiспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы"
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi  Заңын iске асыру және лицензиялау жүйесiн одан әрi жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:";
2-тармақта:
екiншi абзацта мемлекеттік тiлдегi мәтiнiнде "білiктілiк" деген сөз өзгерiссiз қалдырылсын;
бесiншi абзацта "мен Алматы қаласы" деген сөздер ", Астана және Алматы қалаларының" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта "мен Алматы қаласы" деген сөздер ", Астана және Алматы қалаларының" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы қаулыға 1-қосымшада аталған мемлекеттік органдар белгілi бiр тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) өндiрушілердiң монополиялық жағдайына жол бермей бәсекелестiктің дамуына ықпал етсiн, лицензиялар беру рәсiмдерiнiң ашықтығын және тұтынушылардың құқығын қорғауды қамтамасыз етсiн.";
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
реттiк нөмiрi 1-жолдың 3-бағанында:
төртiншi абзацта ", суық қаруды" деген сөздер алынып тасталсын;
бесiншi абзац "уларды" деген сөздің алдынан мынадай сөздермен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тiзбе бойынша";
реттік нөмiрi 2-жолдың 2-бағанында "Энергетика және минералдық ресурстар" деген сөздер "Көлік және коммуникациялар" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 4-жолдың 3-бағанында:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Атом энергиясын пайдалануға байланысты қызмет түрлерi, соның iшiнде:
атом энергиясын пайдалану объектілерiн орналастыру, жобалау, салу, пайдалануға енгiзу, пайдалану, қайта жаңарту, консервациялау және пайдаланудан шығару";

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 и от 24 января 2002 года N 100
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2004 года № 269. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2012 года № 753
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.06.2012 № 753 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
В целях совершенствования системы лицензирования и оптимизации видов деятельности, подлежащих лицензированию, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 41, ст. 515):
заголовок и преамбулу изложить в следующей редакции:
"О реализации Закона Республики Казахстан "О лицензировании"
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании" и дальнейшего совершенствования системы лицензирования Правительство Республики Казахстан постановляет:";
в пункте 2:
в абзаце втором слово "квалифицированные" заменить словом "квалификационные";
в абзаце четвертом слова "и города Алматы" заменить словами "городов Астаны и Алматы";
в пункте 3 слова "и города" заменить словами ", городов Астаны и";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Государственным органам, перечисленным в приложении 1 к настоящему постановлению, способствовать развитию конкуренции, не допуская монопольного положения производителей определенных товаров (работ, услуг), обеспечить прозрачность процедур выдачи лицензий и защиту прав потребителей.";
в приложении 1 к указанному постановлению:
в графе 3 строки, порядковый номер 1:
в абзаце четвертом слова ", холодного оружия" исключить;
абзац пятый дополнить словами:
"по перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан;";
в графе 2 строки, порядковый номер 2, слова "энергетики и минеральных ресурсов" заменить словами "транспорта и коммуникаций";
в графе 3 строки, порядковый номер 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Виды деятельности, связанные с использованием атомной энергии, в том числе:
размещение, проектирование, сооружение, ввод в эксплуатацию, эксплуатация, реконструкция, консервация и вывод из эксплуатации объектов использования атомной энергии;";

реттік нөмiрi 5-жолдың 3-бағанында:
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"өнеркәсiптiк жарылу, өртену қаупi бар және тау-кен өндiрiстерiн, электр станцияларын, желiлерi мен кiшi станцияларын, гидротехникалық құрылыстарды, магистральды газ, мұнай өнiмдерi құбырларын, көтергiш құрылыстарды (өзi жүретiн жүк көтергiш крандарды қоспағанда), сондай-ақ қысыммен жұмыс iстейтін қазандықтарды (жиынтық жылу қуаты 100 Гкал/сағаттан астам), ыдыстар (өнеркәсiптiк тоңазытқыш қондырғыларының, тұрмыстық газ баллондарының құрамындағы ыдыстарды қоспағанда) және құбырларды пайдалану әрi мұнай мен газға бұрғылау жұмыстары";
реттік нөмiрi 6-жолдың 3-бағанында:
үшiншi абзацтың мемлекеттік тiлдегi мәтiнi өзгерiссiз қалдырылсын;
жетiншi абзацта "жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды көшiруге қатысты Ақмола қаласының аумағындағы объектілердi қоспағанда" деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмiрi 10-жолдың 3-бағанында:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"азаматтық пен қызметтiк атыс қаруды және оның оқ-дәрілерiн, суық қаруды, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылатын бұйымдарды, сондай-ақ химиялық өзiн өзi қорғау құралдарын әзiрлеу, өндiру, жөндеу, сату, сатып алу, коллекциялау, экспонатқа қою;";
реттік нөмiрi 11-жолдың 3-бағанының бiрiншi абзацында "Алматы қаласының аумағында жүзеге асырылатын қызметтен басқа," және ", сондай-ақ оларды пайдалануға байланысты жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтер түрлерi" деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмiрi 12-жол алынып тасталсын;
реттік нөмiрi 14-жолдың 3-бағанында:
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туы мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасын, сондай-ақ олар бейнеленген материалдық объектілердi дайындау;";
реттік нөмiрi 15-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Қазақстан Республикасының    Қазақстан Республикасының
Кедендiк бақылау агенттігi        кеден заңнамасына сәйкес
жекелеген кедендiк режимдер
шеңберiнде жүзеге
асырылатын қызмет, сондай-
ақ кедендiк қызмет
көрсету;";
реттiк нөмiрi 16-жолдың 3-бағанында:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жалпы орта және кәсіптілiк орта (республикалық маңызы бар ұйымдар атқаратын жұмыстар, қызмет көрсетулер бөлiгiнде), кәсiптiк жоғары, жоғары оқу орнынан кейiнгі кәсіптік, соның iшiнде мамандықтар бойынша білiм беретiн заңды тұлғалардың бiлiм беру қызметi";
реттiк нөмiрi 18-жол алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 24-жолдың 3-бағанында "Шетелден жұмыс күшiн тартуға, сондай-ақ деген сөздер алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 25-жол алынып тасталсын;

в графе 3 строки, порядковый номер 5:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"эксплуатация промышленных взрыво-, пожароопасных и горных производств, электрических станций, сетей и подстанций, гидротехнических сооружений, магистральных газо-, нефтепродуктопроводов, подъемных сооружений (за исключением самоходных грузоподъемных кранов), а также котлов (с суммарной тепловой мощностью более 100 Гкал/час), сосудов (за исключением сосудов в составе промышленных холодильных установок, бытовых газовых баллонов) и трубопроводов, работающих под давлением, и буровые работы на нефть и газ";
в графе 3 строки, порядковый номер 6:
в абзаце третьем:
слова "и монтажные" исключить;
в абзаце седьмом слова "за исключением объектов, касающихся передислокации высших и центральных государственных органов на территории города Акмолы" исключить;
в графе 3 строки, порядковый номер 10:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"разработка, производство, ремонт, торговля, приобретение, коллекционирование, экспонирование огнестрельного гражданского и служебного оружия и патронов к нему, холодного оружия, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, а также химических средств самообороны;";
в абзаце первом графы 3 строки, порядковый номер 11, слова ", а также видов работ и услуг, связанных с их использованием, кроме деятельности, осуществляемой на территории города Алматы" исключить;
строку, порядковый номер 12, исключить;
в графе 3 строки, порядковый номер 14:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"изготовление Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан, а также материальных объектов с их изображением;";
строку, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
"15. Агентство таможенного     Деятельность, осуществляемая
контроля                  в рамках отдельных таможенных
Республики Казахстан      режимов в соответствии с
таможенным законодательством
Республики Казахстан, а также
оказание таможенных услуг;";
в графе 3 строки, порядковый номер 16:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Образовательная деятельность юридических лиц, дающих среднее общее и среднее профессиональное образование (в части работ, услуг, выполняемых организациями республиканского значения), высшее профессиональное, послевузовское профессиональное образование, в том числе по специальностям";
строку, порядковый номер 18, исключить;
в графе 3 строки, порядковый номер 24, слова "привлечением иностранной рабочей силы, а также" исключить;
строку, порядковый номер 25, исключить;

реттiк нөмiрi 27-жолдың 3-бағанында:
бiрiншi абзац алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдары мен препараттарын пайдалануға байланысты жұмыстар мен қызмет көрсетулердiң түрлерi;
жалпы бастауыш, жалпы негiзгi немесе жалпы орта білiм; кәсiптiк бастауыш бiлiм, оның iшiнде кәсiптер бойынша; кәсiптiк орта білiм беретiн заңды тұлғалардың бiлiм беру қызметі, сондай-ақ мектепке дейiнгi және мектептен тыс ұйымдардың қызметi (республикалық деңгейдегi ұйымдар орындайтын жұмыстар мен қызмет көрсетулердi қоспағанда);
заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және сатуы;
шетелдiк жұмыс күшiн тартуға байланысты қызмет;
облыстың, Астана және Алматы қалаларының аумағында лотереялар (мемлекеттіктен (ұлттықтан) басқа) ұйымдастыру және өткiзу;
қысыммен жұмыс iстейтiн қазандықтарды (жиынтық жылу қуаты 100 Гкал/сағатқа дейін және оны қоса есептегенде) және құбырларды пайдалану;
қысыммен жұмыс iстейтiн ыдыстарды пайдалану (өнеркәсiптiк тоңазытқыш қондырғыларының, тұрмыстық газ баллондарының құрамындағы);";
реттік нөмiрi 30-жол алынып тасталсын;
реттік нөмiрi 31-жолдың 3-бағанында:
бiрiншi абзацта "ұйымының аудитiнен" деген сөздерден кейiн ", экологиялық аудиторлық қызметтен" деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi абзац алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы peттік нөмiрi 31-1-жолмен толықтырылсын:
"31-1. Қазақстан Республикасы      Қазақстан Республикасының бүкіл
Қаржы министрлiгiнiң        аумағына таралатын лотереялар
Салық комитетi              (мемлекеттiктен (ұлттықтан)
басқа) ұйымдастыру және өткiзу;
этил спиртi мен алкоголь өнiмiн
өндiру, этил спиртiн сақтау және
сату, сондай-ақ алкоголь өнiмiн
(сырадан басқа) сақтау, көтерме
және бөлшек саудада сату, этил
спиртi мен алкоголь өнімінiң
импорты;
темекi өнiмдерiн өндiру;";
реттiк нөмiрi 32-жолдың 3-бағанында бiрiншi абзацта "күзет құралдарын, өрт дабылдарын және өртке қарсы автоматикаларды жобалау," деген сөздер "өрт дабылдары және өртке қарсы автоматика құралдарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"көтергiш құрылыстарды (өзi жүретiн жүк көтергiш крандар) пайдалану;";
реттік нөмiрi 35-жолдың 3-бағанында:
бiрiншi, екiншi, төртiншi, сегiзiншi және тоғызыншы абзацтар алынып тасталсын;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Алматы қаласынан Қазақстан Республикасының шекарасынан тыс жұмыс күшiн шығару";
реттік нөмiрi 36-жолдың 3-бағаны мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"білiм беру ұйымдарындағы қызметтi қоспағанда, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық қызмет көрсетулер жөнiндегi қызмет;";        реттiк нөмiрi 37-жолдың 3-бағанында ", әуе кемелерiне, жолаушыларға және әуежайлардағы жүктерге қызмет көрсетуге байланысты әуежайлық қызмет" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу жөнiндегi қызмет көрсетулер;
әуежайлық қызмет, оның iшінде:
азаматтық әуе кемелерiн, жолаушыларды қабылдау, шығару және оларға қызмет көрсету, теңдеме жүктердi, жүктердi, почталарды өңдеу, оларды тексеру және бақылау;
әуеайлақ, әуежай, аэронавигация объектiлерiн ұстау, жөндеу және пайдалану;
әуежайдың авиациялық қауiпсiздiгi қызметi, бақылау аймағында бақылау-өткiзу режимiн қамтамасыз ету және өртке қарсы қамтамасыз ету;
азаматтық әуе кемелерiнiң ұшуын жарық-техникалық қамтамасыз ету және әуежай, әуеайлақ, аэронавигация объектілерiн энергиямен жабдықтау;
азаматтық әуе кемелерiн, әуежай қызметтерiнiң объектiлерiн жанар-жағармай материалдарымен және арнайы сұйықтармен қамтамасыз ету, олардың сапасын бақылау;
азаматтық әуе кемелерiн пайдаланушыларға және басқа да тұтынушыларға арнайы автокөлiк құралдарын ұсыну;
әуежайларда және азаматтық әуе кемелерінде жолаушыларды, экипажды тамақпен қамтамасыз ету;
жолаушыларға экипажға, халыққа азаматтық авиация саласындағы қажетті деректермен ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсету;";
реттiк нөмiрi 38-жол мынадай редакцияда жазылсын:

в графе 3 строки, порядковый номер 27:
абзац первый исключить;
дополнить абзацами следующего содержания:
"виды работ и услуг, связанные с использованием средств и препаратов дезинфекции, дезинсекции и дератизации;
образовательная деятельность юридических лиц, дающих начальное общее, основное общее или среднее общее образование; начальное профессиональное образование, в том числе по профессиям; среднее профессиональное образование, а также деятельность дошкольных и внешкольных организаций (за исключением работ, услуг, выполняемых организациями республиканского значения);
сбор (заготовка), хранение, переработка и реализация юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов;
деятельность, связанная с привлечением иностранной рабочей силы;
организация и проведение лотерей (кроме государственных (национальных) на территории области, городов Астаны и Алматы;
эксплуатация котлов (с суммарной тепловой мощностью до 100 Гкал/час включительно) и трубопроводов, работающих под давлением;
эксплуатация сосудов, работающих под давлением (в составе промышленных холодильных установок, бытовых газовых баллонов);";
строку, порядковый номер 30, исключить;
в графе 3 строки, порядковый номер 31:
в абзаце первом после слова "организации" дополнить словами ", экологической аудиторской деятельности";
абзац второй исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 31-1, следующего содержания:
"31-1. Налоговый комитет      Организация и проведение лотерей
Министерства финансов  (кроме государственных
Республики Казахстан   (национальных), распространяющихся
на всей территории Республики
Казахстан;
производство этилового спирта и
алкогольной продукции, хранение и
реализация этилового спирта, а также
хранение, оптовая и розничная
реализация алкогольной продукции
(кроме пива), импорт этилового спирта
и алкогольной продукции;
производство табачных изделий;";
графу 3 строки, порядковый номер 32, в абзаце первом слова "проектирование," и "охранной," исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"эксплуатация подъемных сооружений (самоходные грузоподъемные краны);";
в графе 3 строки, порядковый номер 35:
абзацы первый, второй, четвертый, восьмой и девятый исключить;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"вывоз рабочей силы из города Алматы за границу Республики Казахстан";
графу 3 строки, порядковый номер 36, дополнить абзацем следующего содержания:
"деятельность по оказанию физкультурно-оздоровительных, спортивных услуг, за исключением деятельности в организациях образования;";
в графе 3 строки, порядковый номер 37, слова "аэропортовская деятельность, связанная с обслуживанием воздушных судов, пассажиров и грузов в аэропортах" исключить;
дополнить абзацами следующего содержания:
"услуги по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники;
аэропортовская деятельность, в том числе:
прием, выпуск и обслуживание гражданских воздушных судов, пассажиров, обработка багажа, грузов, почты, их досмотр и контроль;
содержание, ремонт и эксплуатация объектов аэродрома, аэропорта, аэронавигации;
служба авиационной безопасности аэропорта, обеспечение контрольно-пропускного режима в контролируемой зоне и противопожарное обеспечение;
светотехническое обеспечение полетов гражданских воздушных судов и энергоснабжение объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации;
обеспечение гражданских воздушных судов, объектов служб аэропорта горюче-смазочными материалами и специальными жидкостями, контроль за их качеством;
предоставление эксплуатантам гражданских воздушных судов и другим потребителям специальных автотранспортных средств;
обеспечение пассажиров, экипажей питанием в аэропортах и гражданских воздушных судах;
информационно-справочное обслуживание пассажиров, экипажей, населения необходимыми данными в области гражданской авиации;";
строку, порядковый номер 38, изложить в следующей редакции:

"38.  Қазақстан Республикасы           Денсаулық сақтау жүйесiндегi
Iшкi iстер министрлiгiнiң        қызметтi қоспағанда, есiрткi
Есiрткi бизнесiне қарсы күрес    құралдарының, психотроптық
және есiрткi                     заттардың, прекурсорлардың
айналымын бақылау жөнiндегi      айналымына байланысты қызмет:
комитетi                         дайындау, өндiру, қайта
өңдеу, тасымалдау, салып
жiберу, сатып алу, сақтау,
тарату, сату, пайдалану, жою;
құрамында есiрткi құралдары
мен психотроптық заттар бар
өсiмдiктердi және шөптердi
өсiру, жинау, дайындау;";
реттiк нөмiрi 39-жолдың 3-бағаны мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"электронды цифрлық қолтаңбаның ашық кiлтiнің электронды цифрлық қолтаңбаның жабық кілтіне сәйкестiгін куәландыру жөніндегi, сондай-ақ тiркеу куәлiгiнiң шынайылығын растау жөнiндегi қызмет;
ақпарат қорғаудың техникалық құралдарын, ақпарат өңдеудiң қорғалған техникалық құралдарын әзiрлеудi, дайындауды, монтаждауды, реттеудi, пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және оларға сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк құпияларын техникалық қорғaу жөніндегi қызметтің барлық түрi;";
реттiк нөмiрi 42-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлігі";
реттiк нөмiрi 43-жолда (Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi):
1-бағанда "43" деген сандар "44" деген сандармен ауыстырылсын;
3-баған мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"табиғи ресурстарды олар туралы заңнамаға сәйкес пайдалану;
қоршаған ортаға ластайтын заттарды шығаруды (тастауды) жүзеге асыру;
қоршаған ортаға және халық денсаулығына ерекше қауiп төндiретiн өндiрiс және тұтыну қалдықтарын көму әрi сақтау;
экологиялық аудиторлық қызмет;
шаруашылық қызметтiң экологиялық қауiптi түрлерi";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 45 және 46-жолдармен толықтырылсын:
"45. Қазақстан Республикасының        Теледидар және дыбыстық (радио
Ақпарат министрлiгi              хабарларын тарату)
бағдарламаларды трансляциялау
жөнiндегі қызмет көрсетулер;
46. Қазақстан Республикасы            Арнайы су пайдалану, соның
Ауыл шаруашылығы                  iшiнде: ауыл шаруашылығы,
министрлiгiнiң                    өнеркәсiп, энергетика, балық
Су ресурстары жөнiндегі комитетi  шаруашылығы және көлiк
мұқтаждықтары үшiн жерүсті су
объектілерiнен тәулiгiне елу
текше метрден астам көлемде су
алу және пайдалану;
қайталама су пайдаланушыға
жерүсті су объектілерiнен су
алу және бepу;";
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
"I. Санитарлық қадағалау органдарының қорытындысы қажет лицензияланатын жұмыстар мен қызметтер түрлерiнiң тiзiмi" деген бөлiмде:

"38. Комитет по борьбе с       Деятельность, связанная с
наркобизнесом и контролю  оборотом наркотических
за оборотом наркотиков    средств, психотропных
Министерства внутренних   веществ, прекурсоров,
дел Республики Казахстан  за исключением деятельности
в системе здравоохранения:
разработка, производство,
переработка, перевозка, пересылка,
приобретение, хранение,
распределение, реализация,
использование, уничтожение;
культивирование, сбор, заготовка
растений и трав, содержащих
наркотические средства и
психотропные вещества;";
графу 3 строки, порядковый номер 39, дополнить абзацами следующего содержания:
"деятельность по удостоверению соответствия открытого ключа электронной цифровой подписи закрытому ключу электронной цифровой подписи, а также по подтверждению достоверности регистрационного свидетельства;
все виды деятельности по технической защите государственных секретов Республики Казахстан, включая разработку, изготовление, монтаж, наладку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание технических средств защиты информации, защищенных технических средств обработки информации;";
графу 2 строки, порядковый номер 42, изложить в следующей редакции:
"Министерство культуры Республики Казахстан";
в строке, порядковый номер 43, (Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан):
в графе 1 цифры "43" заменить цифрами "44";
графу 3 дополнить абзацами следующего содержания:
"использование природных ресурсов в соответствии с законодательством о них;
осуществление выбросов (сбросов), загрязняющих веществ в окружающую среду;
захоронение и хранение отходов производства и потребления, представляющих особую опасность для окружающей среды и здоровья населения;
экологическая аудиторская деятельность;
экологически опасные виды хозяйственной деятельности";
дополнить строками, порядковые номера 45 и 46, следующего содержания:
"45. Министерство информации   Услуги по трансляции
Республики Казахстан      телевизионных и звуковых
(радиовещательных) программ;
46. Комитет по водным          Специальное водопользование,
ресурсам                   в том числе:
Министерства               забор и использование воды в
сельского хозяйства        объеме свыше пятидесяти
Республики Казахстан       кубических метров в сутки из
поверхностных водных объектов
для нужд сельского хозяйства,
промышленности, энергетики,
рыбоводства и транспорта;
забор и подача воды из поверхностных
водных объектов вторичному
водопользователю;";
в приложении 4 к указанному постановлению:
в разделе "I. Перечень видов лицензируемых работ и услуг, по которым необходимо заключение органов санитарного надзора":

15, 20, 21 және 22-тармақтар алынып тасталсын;
19-тармақ "аппаратураларын" деген сөзден кейiн "және бақылау, аварияға қарсы қорғау мен дабыл беру жүйелерiн, көтергіш құрылыстарды, сондай-ақ қысыммен жұмыс iстейтін қазандықтарды, ыдыстар мен құбырларды" деген сөздермен толықтырылсын;
25-тармақ "Уды" деген сөздiң алдынан "Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тiзбе бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 28, 29, 30, 31, 32-тармақтармен толықтырылсын:
"28. Темекi өнiмдерiн өндiру.
29. Қайталана су пайдаланушыға жерүсті су объектілерiнен су алу және беру бөлiгiндегi арнайы су пайдалану.
30. Азаматтық пиротехникалық заттарды және олар қолданылатын бұйымдарды әзiрлeу, өндiру, сату, экспонатқа қою.
31. Азаматтық авиация саласында қауіпті жүктердi тасымалдау.
32. Авиациялық-химиялық жұмыстарды жүзеге асыру.";
"ІІ. Экологиялық қадағалау органдарының қорытындысы қажет лицензиялайтын жұмыстар мен қызмет түрлерiнiң тiзiмi" деген бөлiмде:
7-тармақ "өнiмдерi құбырларын" деген сөздерден кейiн ", сондай-ақ қысыммен жұмыс iстейтiн қазандықтарды, ыдыстарды және құбырларды" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Әуеайлақ, әуежай және аэронавигация объектілерiн ұстау, жөндеу және пайдалану.";
9, 11 және 14-тармақтар алынып тасталсын;
10-тармақта "өндiру бойынша жұмыстар" деген сөздер "өндiру" деген сөзбен ауыстырылсын;
21-тармақта "Уды" деген сөздiң алдынан "Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тiзбе бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 23, 24, 25, 26-тармақтармен толықтырылсын:
"23. Темекi өнiмдерiн өндiру.
24. Арнайы су пайдалану, соның iшiнде:
ауыл шаруашылығы, өнеркәсiп, энергетика, балық шаруашылығы және көлiк мұқтаждары үшiн жерүсті су объектілерiнен тәулiгiне елу текше метрден астам көлемде су алу және пайдалану;
қайталама су пайдаланушыға жерүсті су объектілерiнен су алу және беру.
25. Минералды шикiзатты қайта өңдеу.
26. Азаматтық пиротехникалық заттарды және олар қолданылатын бұйымдарды әзiрлеу, өндiру, сату, экспонатқа қою.";
"ІІІ. Тау-кен техникалық қадағалау қорытындысы қажет, лицензиялайтын жұмыстар мен қызмет түрлерiнің тiзiмi" деген бөлiмде:
2-тармақта "тау-кен өндiрiстерiн," деген сөздерден кейiн "гидротехникалық құрылыстарды," деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта "дайындау" деген сөз "жобалау, дайындау" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта "Бағалы металдар мен бағалы тастарды, сондай-ақ" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақ алынып тасталсын;
9-тармақ "Уды" деген сөздің алдынан "Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тiзбе бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 12-тармақпен толықтырылсын:

пункты 15, 20, 21 и 22 исключить;
пункт 19 дополнить словами "и систем контроля, противоаварийной защиты и сигнализации, подъемных сооружений, а также котлов, сосудов и трубопроводов, работающих под давлением";
пункт 25 дополнить словами ", по перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан";
дополнить пунктами 28, 29, 30, 31, 32 следующего содержания:
"28. Производство табачных изделий.
29. Специальное водопользование, в части забора и подачи воды из поверхностных водных объектов вторичному водопользователю.
30. Разработка, производство, торговля, экспонирование гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
31. Перевозка опасных грузов в сфере гражданской авиации.
32. Осуществление авиационно-химических работ.";
в разделе "II. Перечень видов лицензируемых работ и услуг, по которым необходимо заключение органов экологического надзора":
пункт 7 дополнить словами ", а также котлов, сосудов и трубопроводов, работающих под давлением";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Содержание, ремонт и эксплуатация объектов аэродрома, аэропорта и аэронавигации.";
пункты 9, 11 и 14 исключить;
в пункте 10 слова "Работы по производству" заменить словом "Производство";
пункт 21 дополнить словами ", по перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан";
дополнить пунктами 23, 24, 25, 26 следующего содержания:
"23. Производство табачных изделий.
24. Специальное водопользование, в том числе:
забор и использование воды в объеме свыше пятидесяти кубических метров в сутки из поверхностных водных объектов для нужд сельского хозяйства, промышленности, энергетики, рыбоводства и транспорта;
забор и подача воды из поверхностных водных объектов вторичному водопользователю.
25. Переработка минерального сырья.
26. Разработка, производство, торговля, экспонирование гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.";
в разделе "III. Перечень видов лицензируемых работ и услуг, по которым необходимо заключение горно-технического надзора":
в пункте 2 после слов "горных производств" дополнить словами "гидротехнических сооружений";
в пункте 3 слово "Изготовление" заменить словами "Проектирование, изготовление";
в пункте 7 слова "драгоценных металлов и драгоценных камней, а также" исключить;
пункт 8 исключить;
пункт 9 дополнить словами ", по перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан";
дополнить пунктом 12 следующего содержания:

"12. Азаматтық пиротехникалық заттарды және олар қолданылатын бұйымдарды әзiрлеу, өндiру, сату, экспонатқа қою.";
"IV. Мемэнергияқадағалау органдарының қорытындысы қажет лицензияланатын жұмыстар мен қызметтер көрсету түрлерiнiң тiзбесi" деген бөлiм мынадай мазмұндағы 6-тармақпен толықтырылсын:
"6. Электр энергиясын қайта сату мақсатында сатып алу.";
2)  күші жойылды
Ескерту. 2)-тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.19. N  610 (2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттiк органдар екi ай мерзiмде Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң бұрын қабылданған кесiмдерін осы қаулымен енгiзілетiн өзгерiстерге сәйкес келтірудi көздейтiн нормативтік құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Yкiметiне енгiзсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"12. Разработка, производство, торговля, экспонирование гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.";
раздел "IV. Перечень видов лицензируемых работ и услуг, по которым необходимо заключение органов госэнергонадзора" дополнить пунктом 6 следующего содержания:
"6. Покупка в целях перепродажи электрической энергии.";
2)  (Подпункт 2 утратил силу   -   постановлением Правительства РК от 19 июня 2007 г.
N 610 (вводится в действие с 9 августа 2007 года); .
2. Государственным органам в двухмесячный срок разработать и внести в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов, предусматривающие приведение ранее изданных актов Правительства Республики Казахстан в соответствие с изменениями, вносимыми настоящим постановлением.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан