Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1126 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 18 наурыздағы N 337 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң тарифтiк саясатын жетiлдiрудiң 2002-2004 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1126  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 35, 375-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
2-тармақтағы "агенттiгi" деген сөзден кейiн "(келiсiм бойынша)" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң тарифтiк саясатын жетiлдiрудiң 2002-2004 жылдарға арналған бағдарламасында:
"1. Паспорты" деген бөлiмде:
"Бағдарламаның мақсаты" деген жолдағы "икемдi" деген сөз алынып тасталсын;
"Қаржыландырудың қажеттi ресурстары мен көздерi" деген жолда:
бiрiншi абзацтағы "1 041,524" деген сандар "992,188" деген сандармен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "1024,424" және "589,062 " деген сандар тиiсiнше "975,088" және "539,726" деген сандармен ауыстырылсын;
"4. Бағдарламаның мақсаттары мен мiндеттерi" деген бөлiмде:
"1. Бағдарламаның мақсаты" деген тараудағы "икемдi" деген сөз алынып тасталсын;
"5. Бағдарламаны iске асырудың негiзгi бағыттары мен тетiктерi" деген бөлiмде:
"1. Табиғи монополия салаларындағы қызметтi реттейтiн қолданыстағы құқықтық базаны жетiлдiру" деген тарауда:
3) тармақшаның үшiншi абзацындағы "жариялау" деген сөзден кейiн ", табиғи монополия саласындағы қызметтi бақылау мен реттеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi органның қаржылық және техникалық сараптаманы тұрақты жүргiзуi" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 5), 6) тармақшалармен толықтырылсын:
"5) көрсетiлетiн қызметтердi (тауарларды, жұмыстарды) табиғи монополия саласына жатқызу мәніне қызмет түрлерінде арнайы экономикалық талдау жүргізуді көздейтін табиғи монополия субъектілерінің тариф түзуді жетiлдiру жөнiнде жұмыс жүргiзуi қажет. "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен табиғи монополия саласына жатқызылған қызмет түрлерiн, бiрқатар жағдайларда реттелетiн қызметтердiң өздерi кеңiнен айқындайды. Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң көпшiлiгi қызметтердiң (тауарлардың, жұмыстардың) екi және одан да көп түрлерiн көрсетедi, бұл ретте олардың кейбiреулерi ғана реттелетiнге жатады;
6) Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелетiн қызметтер (тауарлар, жұмыстар) түрлерi бойынша табыстарды, шығындар мен iске қосылған активтердi бөлектеп есепке алуды жүргiзуi ережесiн әзiрлеу қажет. Бөлектеп есепке алу реттелетiн қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) тарифтер мен тарифтiк сметалар қалыптастыру кезiнде ескерiлетiн шығындардың ашықтығы мен негiздiлiгiн қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi. Бұдан басқа, бұл бiр қызметтердi (тауарларды, жұмыстарды) басқалардың есебiнен тоғыспалы субсидиялау, оның iшiнде шығыстардың бiр бөлiгiн реттелмейтiн қызметтерден (тауарлардан, жұмыстардан) реттелетiндерге ауыстыру тәжiрибесiн тоқтатуға ықпал ететiн болады.";
"2. Тарифтiк әдiснаманы жетiлдiру" деген тарауда:
"1) Тариф түзудiң жаңа әдiстерiн енгiзу" деген тармақшада:
"Орташа мерзiмдi кезеңге арналған шектi тарифтердi есептеу әдiсi" деген кiшi бөлiм мынадай мазмұндағы үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"Тариф түзудiң жаңа қағидаттарын енгiзу, бәрiнен бұрын, экономиканың "табиғи-монополиялық" секторларында реформалар жүргiзуге байланысты. Табиғи монополиялар субъектiлерiн қайта құрылымдау бағдарламаларын әзiрлеу табиғи монополиялар салаларының "қусырудың" және қызметтердiң (тауарлардың, жұмыстардың) қалған түрлерiн бәсекелес секторға берудiң қажеттi шарты болып табылады.";
"2) Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң және олардың тұтынушыларының жай-күйінің мониторингі" деген тармақшада:
бiрiншi абзацтағы "айқындау" деген сөзден кейiн "табиғи монополиялар саласына жатқызылған қызметтердiң (тауарлардың, жұмыстардың) түрлерi бойынша табиғи монополиялар субъектiлерiнiң табыстарды, шығындар мен iске қосылған активтердi бөлектеп есепке алуды жүргiзуi" деген сөздермен толықтырылсын;
"6. Қажеттi ресурстар мен қаржыландыру көздерi" деген бөлiмде:
бiрiншi абзацтағы "1 041,524" деген сандар "992,188" деген сандармен ауыстырылсын;

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1126
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2004 года N 337
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1126 "Об утверждении Программы совершенствования тарифной политики субъектов естественных монополий на 2002-2004 годы" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 35, ст. 375) следующие дополнения и изменения:
в пункте 2 после слова "конкуренции" дополнить словами "(по согласованию)";
в Программе совершенствования тарифной политики субъектов естественных монополий на 2002-2004 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе "1. Паспорт":
в строке "Цель программы" слово "гибкой" исключить;
в строке "Необходимые ресурсы и источники финансирования":
в абзаце первом цифры "1041,524" заменить цифрами "992,188";
в абзаце втором цифры "1024,424" и "589,062" заменить соответственно цифрами "975,088" и "539,726";
в разделе "4. Цели и задачи Программы":
в главе "1. Цель Программы" слово "гибкой" исключить;
в разделе "5. Основные направления и механизмы реализации Программы":
в главе "1. Совершенствование действующей правовой базы, регулирующей деятельность в сферах естественной монополии":
в абзаце третьем подпункта 3) после слова "отчетности" дополнить словами
", регулярному проведению уполномоченным органом, осуществляющим контроль и регулирование деятельности в сфере естественной монополии финансовой и технической экспертизы";
дополнить подпунктами 5), 6) следующего содержания:
"5) следует провести работу по совершенствованию тарифообразования субъектов естественной монополии, которая предполагает проведение специального экономического анализа видов деятельности на предмет отнесения оказываемых услуг (товаров, работ) к сфере естественной монополии. Виды деятельности, отнесенные Законом Республики Казахстан "О естественных монополиях" к сфере естественной монополии, в ряде случаев широко определяют сами регулируемые услуги. Большинство субъектов естественных монополий оказывают два и более видов услуг (товаров, работ), при этом только некоторые из них относятся к регулируемым;
6) необходимо разработать Правила ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественных монополий по видам регулируемых услуг (товаров, работ). Раздельный учет позволит обеспечить прозрачность и обоснованность затрат, учитываемых при формировании тарифов и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы). Кроме того, это будет способствовать прекращению практики перекрестного
субсидирования одних услуг (товаров, работ) за счет других, в том числе переноса части расходов от нерегулируемых услуг (товаров, работ) на регулируемые.";
в главе "2. Совершенствование тарифной методологии":
в подпункте "1) Внедрение новых методов тарифообразования":
подраздел "Метод расчета предельных тарифов  на среднесрочный период" дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Внедрение новых принципов тарифообразования, прежде всего, связано с проведением реформ в "естественно-монопольных" секторах экономики. Разработка программ реструктуризации субъектов естественных монополий является необходимым условием "сжатия" сфер естественных монополий и передачи остальных видов услуг (товаров, работ) в конкурентный сектор.";
в подпункте "2) Мониторинг состояния субъектов естественных монополий и их потребителей":
в абзаце первом после слова "услуг," дополнить словами "введение раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественных монополий по видам услуг (товаров, работ), отнесенных к сфере естественных монополий,";
в разделе "6. Необходимые ресурсы и источники финансирования":
в абзаце первом цифры "1041,524" заменить цифрами "992,188";

үшiншi абзацтағы "1024,424" және "589,062" деген сандар тиiсiнше "975,088" және "539,726" деген сандармен ауыстырылсын;
"Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң 2003 - 2004 жылдарға арналған тарифтiк саясатын жетiлдiру бағдарламасының мақсаттары мен мiндеттерiне жету үшiн қажеттi ресурстар" деген 3-кесте осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Күтiлетiн нәтижелер" деген бөлiмде:
"Табиғи монополист кәсiпорындардың өнiмi мен қызметтерiне тарифтердi өзгертудiң 2002-2004 жылдарға арналған индикативтiк болжамы" деген 4-кестеде:
"Мемлекеттiк реттеуiштер" деген бағандағы "Почта қызметтерi" деген сөздер "Почта байланысының жалпыға қол жетiмдi қызметтерi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2004 ж. желтоқсан 2003 ж. желтоқсанға қарағанда, %, болжам" деген бағандағы "103,6", "101,8", "103,5", "107,1", "108,8 деген сандар тиiсiнше "104,5", "103,8", "104,2", "109,3", "107,9" деген сандармен ауыстырылсын;
"8. Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген бөлiмде:
"2004 жыл" деген кiшi бөлiм осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 18 наурыздағы
N 337 қаулысына
1-қосымша
3-кесте
Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң тарифтiк саясатын
жетiлдiрудiң 2003 - 2004 жылдарға арналған бағдарламасының
мақсаттары мен мiндеттерiне жету үшiн қажеттi ресурстар
(млн. теңге)
___________________________________________________________________
Іс-шаралар            |  2003 ж.  |  2004 ж.   |  Жиыны:
___________________________________________________________________
Нормативтiк құқықтық
базаны әзiрлеуге және
жетiлдiруге                   85,362     135,362      220,724
консультанттар тарту,
оның iшiнде:
табиғи монополиялар           85,362        100       185,362
субъектiлерiнiң қызметiн
реттейтiн белгiлi бiр
тауар рыногында үстем
(монополиялық) жағдайға         -         35,362       35,362
ие субъектiлердiң
қызметiн реттейтiн
Табиғи монополиялар
субъектiлерiнiң қызметiне       350          220          570
қаржылық және техникалық
сараптама жүргiзу
Тауар рыноктарына талдау
жүргiзу                          -           80            80
Монополистер қызметiнiң
мониторингi бойынша              0        104,364     104,364
электрондық дерекқор
жасау (1-ші кезең)
Барлығы:                     435,362      539,726     975,088
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 18 наурыздағы
N 337 қаулысына
2-қосымша
2004 жыл
____________________________________________________________________
33  Табиғи монополия      ТМРА     ТМРА      2004 ж.  жоқ   жоқ
саласына жатқызылған  бұйрығы  (келiсiм  1-тоқс.
аэронавигация                  бойынша)
қызметтерiне арналған          ККМ
тарифтерге уақытша
төмендету
коэффициентiнiң
деңгейiн есептеу
әдiстемесiн әзiрлеу
34  Байланыс             ТМРА     ТМРА      2004 ж.   4    Респуб.
операторларының      бұйрығы  (келiсiм  1-тоқс.        бюджет
трафиктi қосуға және          бойынша)
өткiзуге тарифтер             АБА
есептеу әдiстемесiн
әзiрлеу
35  Табиғи монополия      ТМРА     ТМРА      2004 ж.  жоқ   жоқ
саласына жатқызылған  бұйрығы  (келiсiм  1-тоқс.
телекоммуникациялар            бойынша)
қызметтерiне арнал.            ККМ
ған тарифтерге
уақытша төмендету
коэффициенттерiн
белгiлеу және алып
тастау eрежесiн
әзiрлеу
36  Табиғи монополия      ТМРА     ТМРА      2004 ж.  жоқ   жоқ
субъектiлерiнiң       бұйрығы  (келiсiм  1-тоқс.
қызметiне қаржылық             бойынша)
сараптама жүргiзу
және оған талап қою
eрежесiн әзiрлеу
37  Табиғи монополия      ТМРА     ТМРА      2004 ж.   5    Респуб.
субъектiлерiнiң       бұйрығы  (келiсiм  2-тоқс.        бюджет
қызметiне техникалық           бойынша)
сараптама жүргiзу
және оған талап қою
eрежесiн әзiрлеу
38  Мемлекеттiк реттеуге  ТМРА     ТМРА      2004 ж.   5    Респуб.
жататын әуежайлар     бұйрығы  (келiсiм  2-тоқс.        бюджет
мен аэронавигация              бойынша)
қызметтерiне арнал.            ККМ
ған тарифтерге
уақытша төмендету
коэффициенттерiн
өздiгiнен қолдану
тәртiбiн әзiрлеу
39  Табиғи монополия      ТМРА     ТМРА      2004 ж.  жоқ   жоқ
саласына жатқызылған  бұйрығы  (келiсiм  2-тоқс.
телекоммуникациялар            бойынша)
қызметтерiне арнал.            ККМ
ған тарифтерге
уақытша төмендету
коэффициентiнiң
деңгейiн есептеу
әдiстемесiн әзiрлеу
40  Реактивтi қуат үшiн   ТМРА     ТМРА      2004 ж.   3    Респуб.
ақы есептеу әдiстеме. бұйрығы  (келiсiм  2-тоқс.        бюджет
сiн әзiрлеу                    бойынша)
ЭМРМ
41  Электр энергиясы      ТМРА     ТМРА      2004 ж.   4    Респуб.
рыногында оның        бұйрығы  (келiсiм  2-тоқс.        бюджет
бәсекелестiк                   бойынша)
қабiлетiн қолдау               ЭМРМ
мақсатында жылу
және электр
энергиясын аралас
шығару кезiнде
табыстарды,
шығындарды және iске
қосылған активтердi
бөлу әдiстемесiн
әзiрлеу
42  Газ сақтау жөнiндегi  ТМРА     ТМРА      2004 ж.   3    Респуб.
қызметтерге тарифтер  бұйрығы  (келiсiм  2-тоқс.        бюджет
есептеудiң әдiстеме.           бойынша)
сiн әзiрлеу                    ЭМРМ
43  Сумен жабдықтау       ТМРА     ТМРА      2004 ж.   3    Респуб.
жүйелерiндегi         бұйрығы  (келiсiм  2-тоқс.        бюджет
нормативтiк техника.           бойынша)
лық ысырапты есептеу
әдiстемесiн әзiрлеу
44  Республиканың тауар   ТМРА     ТМРА      2004 ж.   8,8  Респуб.
рыноктарындағы        бұйрығы  (келiсiм  2-тоқс.        бюджет
бәсекелестiк                   бойынша)
жағдайына талдау,
бағалау жүргiзу
және тауар рыногын.
дағы бiр немесе
бiрнеше рынок
субъектiлерiнiң
үстем (монополиялық)
жағдайын белгiлеу
жөнiнде нұсқаулық
әзiрлеу
45  Республиканың         ТМРА     ТМРА      2004 ж.   8,8  Респуб.
рыноктарында келісіл. бұйрығы  (келiсiм  1-2-тоқс.      бюджет
ген iс-әрекеттердi             бойынша)
белгiлеу жөнiнде
әдiстеме әзiрлеу
46  Монополиялық жоғары   ТМРА     ТМРА      2004 ж.   8,8  Респуб.
және монополиялық     бұйрығы  (келiсiм  2-тоқс.        бюджет
төмен бағаны айқын.            бойынша)
дау жөнiнде әдiстеме
әзiрлеу
47  Рынок субъектiлерi    ТМРА     ТМРА      2004 ж.   8,8  Респуб.
мен олардың бiрлес.   бұйрығы  (келiсiм  2-тоқс.        бюджет
тiктерiнiң құрылуын,           бойынша)
қайта ұйымдастыры.
луын, таратылуын,
рынок субъектiлерi.
нiң жарғылық
капиталындағы
акцияларды
(үлестердi, пайларды)
сатып алу кезiнде
монополияға қарсы
заңнаманың сақталуын
және өзге жағдай.
ларда бақылауды
жүзеге асыру жөнiнде
әдiстеме әзiрлеу
48  Әуежайлар саласында   ТМРА     ТМРА      2004 ж.   8    Респуб.
қызметтер көрсететiн  бұйрығы  (келiсiм  3-тоқс.        бюджет
табиғи монополия               бойынша)
субъектiлерiнiң                ККМ
табыстарды, шығындар.
ды және iске
қосылған активтердi
бөлектеп есепке
алуды жүргізу
ережесiн әзiрлеу
49  Аэронавигация         ТМРА     ТМРА      2004 ж.   8    Респуб.
қызметтерiн көрсете.  бұйрығы  (келiсiм  3-тоқс.        бюджет
тiн табиғи монополия           бойынша)
субъектiлерiнiң
табыстарды, шығындар.
ды және iске қосылған
активтердi бөлектеп
есепке алуды жүргiзу
eрежесiн әзiрлеу
50  Табиғи монополия      ТМРА     ТМРА      2004 ж.  жоқ   жоқ
саласына жатқызылған  бұйрығы  (келiсiм  3-тоқс.
телекоммуникациялар            бойынша)
қызметтерiне iске              ККМ
қосылған активтердiң
реттелетiн базасына
пайда ставкасын
есептеу жөнiнде
нұсқаулық әзiрлеу
51  Газ тасымалдау        ТМРА     ТМРА      2004 ж.   8    Респуб.
жөнiнде қызметтер     бұйрығы  (келiсiм  3-тоқс.        бюджет
көрсететiн                     бойынша)
табиғи монополия
субъектiлерiнiң
табыстарды, шығын.
дарды және iске
қосылған активтердi
бөлектеп есепке
алуды жүргiзу
eрежесiн әзiрлеу
52  Су тасымалдау         ТМРА     ТМРА      2004 ж.   8    Респуб.
жөнiнде қызметтер     бұйрығы  (келiсiм  3-тоқс.        бюджет
көрсететiн табиғи              бойынша)
монополия субъекті.
лерiнiң табыстарды,
шығындарды және
iске қосылған
активтердi бөлектеп
есепке алуды жүргiзу
eрежесiн әзiрлеу
53  Электр энергиясын     ТМРА     ТМРА      2004 ж.   8    Респуб.
өңiраралық деңгейдегi бұйрығы  (келiсiм  3-тоқс.        бюджет
және т.б. желiлер              бойынша)
арқылы беру жөнiнде
қызметтер көрсететiн
табиғи монополия
субъектiлерiнiң
табыстарды, шығындар.
ды және iске қосылған
активтердi бөлектеп
есепке алуды жүргізу
eрежесiн әзiрлеу
54  Магистралдық темiр    ТМРА     ТМРА      2004 ж.  20    Респуб.
жол желiсiнiң қызмет. бұйрығы  (келiсiм  4-тоқс.        бюджет
терiне тарифтер                бойынша)
есептеу әдiстемесiн
әзiрлеу
55  Аэронавигация қызмет. ТМРА     ТМРА      2004 ж.  жоқ    жоқ
терiн көрсететiн      бұйрығы  (келiсiм  4-тоқс.
табиғи монополия               бойынша)
субъектiлерiнiң
қызметтерiне тарифтер
есептеу әдiстемесiн
әзiрлеу
56  Табиғи монополия      ТМРА     ТМРА      2004 ж.   6    Респуб.
саласына жатқызылған  бұйрығы  (келiсiм  4-тоқс.        бюджет
телекоммуникациялар            бойынша)
қызметтерiне тарифтер
есептеу әдiстемесiн
әзiрлеу
57  Электр энергиясын     ТМРА     ТМРА      2004 ж.   8    Респуб.
өңiраралық деңгейдегi бұйрығы  (келiсiм  4-тоқс.        бюджет
желiлер арқылы беру            бойынша)
жөнiндегi қызметтерге          ЭМРМ
тариф есептеу
әдiстемесiн әзiрлеу
58  Табиғи монополия      ТМРА     ТМРА      2004 ж.   4    Респуб.
субъектiсi қызметi.   бұйрығы  (келiсiм  4-тоқс.        бюджет
нiң оның қызметтерiн           бойынша)
(тауарларын, жұмыс.
тарын) тұтынушыларға
әсерiн бағалау
жөнiнде әдiстеме
әзiрлеу
59  Табиғи монополия     Қазақстан ТМРА      2004 ж.   4    Респуб.
субъектiлерiнiң      Республи. (келiсiм  4-тоқс.        бюджет
қызметiне қаржылық   касының   бойынша)
және техникалық      Үкіметіне
сараптама жүргiзу    есеп
60  Монополистер         ТМРА     ТМРА      2004 ж.   104,  Респуб.
қызметiнiң монито.   бұйрығы  (келiсiм  4-тоқс.   364   бюджет
ринг бойынша                  бойынша)
электрондық дерекқор
жасау (1-шi кезең)
61  Тауар рыноктарына     Қазақстан ТМРА      2004 ж.  80   Респуб.
талдау жүргізу        Республи. (келiсiм  4-тоқс.       бюджет
касының   бойынша)
Үкiметiне
есеп
____________________________________________________________________

в абзаце третьем цифры "1024,424" и "589,062" заменить соответственно цифрами "975,088" и "539,726";
таблицу 3 "Ресурсы, необходимые для достижения целей и задач Программы совершенствования тарифной политики субъектов естественных монополий на 2003-2004 годы" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в разделе "7. Ожидаемые результаты":
в таблице 4 "Индикативный прогноз изменения тарифов на продукцию и услуги предприятий - естественных монополистов на 2002-2004 годы":
в графе "Государственные регуляторы" слова "Почтовые услуги" заменить словами "Общедоступные услуги почтовой связи";
в графе "Декабрь 2004 г. к декабрю 2003 г., %, прогноз" цифры "103,6", "101,8", "103,5", "107,1", "108,8" заменить соответственно цифрами "104,5", "103,8", "104,2", "109,3", "107,9";
в разделе "8. План мероприятий по реализации Программы":
подраздел "2004 год" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее поступление вступает силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2004 года N 337
Таблица 3
Ресурсы,
необходимые для достижения целей и задач
Программы совершенствования тарифной политики субъектов
естественных монополий на 2003-2004 годы
(млн. тенге)
____________________________________________________________________
Мероприятия           !   2003 г.  !  2004 г.    !   Итого:
--------------------------------------------------------------------
Привлечение консультантов
к разработке и
совершенствованию              85,362        135,362      220,724
нормативной правовой базы,
в т.ч.:
регулирующей деятельность
субъектов естественных         85,362          100        185,362
монополий
регулирующей деятельность        -            35,362       35,362
субъектов, занимающих
доминирующее (монопольное)
положение на определенном
товарном рынке
Проведение финансовой и
технической экспертизы
деятельности субъектов
естественных монополий           350            220           570
Проведение анализа
товарных рынков                   -              80            80
Создание электронной базы
данных по мониторингу
деятельности монополистов
(1-этап)                         0          104,364       104,364
Всего:                       435,362        539,726       975,088
____________________________________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2004 года N 337
2004 год
____________________________________________________________________
33  Разработать          Приказ     АРЕМ      1 кв.    нет   нет
методику расчета     АРЕМ      (по согл.) 2004 г.
уровня временного               МТК
понижающего
коэффициента к
тарифам на услуги
аэронавигации,
отнесенные к сфере
естественной
монополии
34  Разработать          Приказ     АРЕМ      1 кв.     4   Респуб.
методику расчета     АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
тарифов на                      АИС
присоединение и
пропуск трафика
операторами связи
35  Разработать правила  Приказ     АРЕМ      1 кв.    нет   нет
установления и       АРЕМ      (по согл.) 2004 г.
отмены временных                МТК
понижающих
коэффициентов к
тарифам на услуги
телекоммуникаций,
отнесенные к сфере
естественной
монополии
36  Разработать правила  Приказ    АРЕМ       1 кв.    нет   нет
проведения и         АРЕМ      (по согл.) 2004 г.
требования к
финансовой
экспертизе
деятельности
субъектов
естественной
монополии
37  Разработать правила  Приказ    АРЕМ       1 кв.    нет   нет
проведения и         АРЕМ      (по согл.) 2004 г.
требования к
технической
экспертизе
деятельности
субъектов
естественной
монополии
38  Разработать порядок  Приказ    АРЕМ       2 кв.     5  Респуб.
самостоятельного     АРЕМ      (по согл.) 2004 г.      бюджет
применения                     МТК
временных понижающих
коэффициентов к
тарифам на услуги
аэропортов и
аэронавигации,
подлежащие
государственному
регулированию
39  Разработать          Приказ    АРЕМ       2 кв.    нет   нет
методику расчета     АРЕМ      (по согл.) 2004 г.
уровня временного              МТК
понижающего
коэффициента к
тарифам на услуги
телекоммуникаций,
отнесенные к сфере
естественной
монополии
40  Разработать          Приказ    АРЕМ       2 кв.    3    Респуб.
методику расчета     АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
платы за реактивную            МЭМР
мощность
41  Разработать          Приказ    АРЕМ       2 кв.    4    Респуб.
методику разделения  АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
доходов, затрат и              МЭМР
задействованных
активов при
комбинированной
выработке тепловой
и электрической
энергии с целью
поддержания на
рынке электрической
энергии ее
конкурентоспособности
42  Разработать          Приказ    АРЕМ       2 кв.    3    Респуб.
методику расчета     АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
тарифов на услуги              МЭМР
по хранению газа
43  Разработать          Приказ    АРЕМ       2 кв.    3    Респуб.
методику расчета     АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
нормативных
технических потерь
в системах
водоснабжения
44  Разработать          Приказ    АРЕМ       2 кв.    8,8  Респуб.
инструкцию по        АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
проведению анализа,
оценке состояния
конкуренции на
товарных рынках
республики и
установления
доминирующего
(монопольного)
положения одного
или нескольких
субъектов рынка
на товарном рынке
45  Разработать          Приказ    АРЕМ       2 кв.    8,8  Респуб.
методику по          АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
установлению
согласованных
действий на рынках
республики
46  Разработать          Приказ    АРЕМ       2 кв.    8,8  Респуб.
методику по          АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
определению
монопольно высокой
и монопольно
низкой цены
47  Разработать          Приказ    АРЕМ       2 кв.    8,8  Респуб.
методику по          АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
осуществлению
контроля за
созданием,
реорганизацией,
ликвидацией
субъектов рынка
и их объединений,
за соблюдением
антимонопольного
законодательства
при приобретении
акций (долей, паев)
в уставном капитале
субъектов рынка и
в иных случаях
48   Разработать правила  Приказ    АРЕМ       3 кв.    8    Респуб.
ведения раздельного  АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
учета доходов,                 МТК
затрат и
задействованных
активов субъектами
естественной
монополии,
оказывающими
услуги в сфере
аэропортов
49   Разработать правила  Приказ    АРЕМ       3 кв.    8     Респуб.
ведения раздельного  АРЕМ     (по согл.)  2004 г.        бюджет
учета доходов,
затрат и
задействованных
активов субъектами
естественной
монополии,
оказывающими услуги
аэронавигации
50   Разработать          Приказ    АРЕМ       3 кв.    нет   нет
инструкцию по        АРЕМ      (по согл.) 2004 г.
расчету ставки                 МТК
прибыли на
регулируемую базу
задействованных
активов на услуги
телекоммуникаций,
отнесенные к сфере
естественной
монополии
51  Разработать правила  Приказ    АРЕМ       3 кв.     8   Респуб.
ведения раздельного  АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
учета доходов,
затрат
и задействованных
активов субъектами
естественной
монополии,
оказывающими услуги
по транспортировке
газа
52  Разработать правила  Приказ    АРЕМ       3 кв.     8   Респуб.
ведения раздельного  АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
учета доходов,
затрат
и задействованных
активов субъектами
естественной
монополии,
оказывающими услуги
по транспортировке
воды
53  Разработать правила  Приказ    АРЕМ       3 кв.     8   Респуб.
ведения раздельного  АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
учета доходов,
затрат
и задействованных
активов субъектами
естественной
монополии,
оказывающими услуги
по передаче
электрической
энергии по сетям
межрегионального
уровня и др.
54  Разработать          Приказ    АРЕМ       4 кв.    20   Респуб.
методику расчета     АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
тарифов на услуги
магистральной
железнодорожной
сети
55  Разработать          Приказ    АРЕМ       4 кв.    нет   нет
методику расчета     АРЕМ      (по согл.) 2004 г.
тарифов на услуги
субъектов
естественной
монополии,
оказывающих
услуги
аэронавигации
56  Разработать          Приказ    АРЕМ       4 кв.    6    Респуб.
методику расчета     АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
тарифов на услуги
телекоммуникаций,
отнесенные к сфере
естественной
монополии
57  Разработать          Приказ    АРЕМ       4 кв.    8    Респуб.
методику расчета     АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
тарифа на услуги               МЭМР
по передаче
электрической
энергии по сетям
межрегионального
уровня
58  Разработать          Приказ    АРЕМ       4 кв.    4    Респуб.
методику по оценке   АРЕМ      (по согл.) 2004 г.       бюджет
влияния
деятельности
субъекта
естественной
монополии на
потребителей его
услуг (товаров,
работ)
59  Провести             Отчет в   АРЕМ       4 кв.   220   Респуб.
финансовую и         Прави-    (по согл.) 2004 г.       бюджет
техническую          тельство
экспертизу           Респуб-
деятельности         лики
субъектов            Казах-
естественной         стан
монополии
60  Создать электронную  Приказ    АРЕМ       4 кв.  104,3  Респуб.
базу данных по       АРЕМ     (по согл.)  2004 г.   64  бюджет
мониторингу
деятельности
монополистов
(1-этап)
61  Провести анализ      Отчет в   АРЕМ       4 кв.     80  Респуб.
товарных рынков      Прави-    (по согл.) 2004 г.       бюджет
тельство
РК
____________________________________________________________________