Қазақстан Республикасының орнықты даму жөнiндегi кеңесi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 наурыздағы N 345 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 қыркүйектегі № 970 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 № 970 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының орнықты дамуға тиiмдi көшуi үшiн мемлекеттiк саясатты қалыптастыру, ведомствоаралық үйлестiрудi және сектораралық ықпалдасуды күшейту жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Қазақстан Республикасының орнықты даму жөнiндегi кеңесi (бұдан әрi - Кеңес) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Кеңес туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Мыналардың:
1) "Рио+10" тұрақты даму жөнiндегi Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Дүниежүзiлiк Саммитiне дайындық және 21-ғасырға арналған Қазақстандық Күн Тәртiбiн әзiрлеу жөнiндегi ведомствоаралық комиссияны құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 сәуiрдегi N 430 қаулысының;
2) "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi N 922 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 37, 374-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстердiң 4-тармағының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 19 наурыздағы
N 345 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының орнықты даму жөніндегі кеңесінің
құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Қоршаған орта және су ресурстары министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Стратегиялық жоспарлау және мониторинг департаментінің директоры, хатшы
Кеңес мүшелері:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет министрі
Қазақстан Республикасының Мұнай және газ министрі
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі
Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрі
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) төрағасы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің төрағасы
Астана қаласының әкімі (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісі Экология және табиғат пайдалану комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
«Жасыл көпір» әріптестік бағдарламасы бойынша жұмыс тобының жетекшісі (келісім бойынша)
«Қазақстан Республикасының орнықты дамуына көмектесу» орталығының директоры (келісім бойынша)
«Қазақстан фермерлер одағы» республикалық қоғамдық бірлестігінің президенті (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ғылым академиясының президенті (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Кәсіподақтар федерациясының төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының кәсіпкерлері форумының төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының үкіметтік емес ұйымдары экологиялық форумының төрағасы (келісім бойынша)
Біріккен Ұлттар Ұйымының Қазақстандағы Даму бағдарламасы Энергетика және қоршаған орта мен су ресурстары департаментінің басшысы (келісім бойынша)
Дүниежүзілік Банктің Қазақстандағы тұрақты өкілі (келісім бойынша)
Орнықты дамуға арналған табиғат пайдаланушылардың қазақстандық қауымдастығы Директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Орнықты өндіріс пен тұтыну орталығының президенті (келісім бойынша)
Орталық Азия Өңірлік экологиялық орталығының атқарушы директоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 19 наурыздағы
N 345 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының
орнықты даму жөнiндегi кеңесi туралы
ереже

О Совете по устойчивому развитию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2004 года № 345. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2014 года № 970
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2014 № 970.
В целях выработки предложений по формированию государственной политики, усилению межведомственной координации и межсекторальной интеграции для эффективного перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать при Правительстве Республики Казахстан Совет по устойчивому развитию Республики Казахстан (далее - Совет) в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Совете.
3. Признать утратившими силу:
1)  постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2002 года N 430 "Об образовании Межведомственной комиссии по подготовке к Всемирному Саммиту Организации Объединенных Наций по устойчивому развитию "Рио+10" и разработке Казахстанской Повестки Дня на 21 век";
2) пункт 4 изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных  постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 922 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 37, ст. 374).
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 2004 года N 345
Состав
Совета по устойчивому развитию Республики Казахстан
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, заместитель председателя
Министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, заместитель председателя
Министр окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента стратегического планирования и мониторинга Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, секретарь
Члены совета:
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр финансов Республики Казахстан
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Министр культуры Республики Казахстан
Министр нефти и газа Республики Казахстан
Министр иностранных дел Республики Казахстан
Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Министр регионального развития Республики Казахстан
Председатель Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (антимонопольное агентство)
Председатель Агентства Республики Казахстан по статистике
председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
Председатель Национального космического агентства Республики Казахстан
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию)
Председатель Агентства по защите прав потребителей Республики Казахстан
аким города Астаны (по согласованию)
председатель Комитета по вопросам экологии и природопользования Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
руководитель Рабочей группы по программе партнерства «Зеленый мост» (по согласованию)
директор Центра «Содействие устойчивому развитию Республики Казахстан» (по согласованию)
президент Республиканского общественного объединения «Союз фермеров Казахстан» (по согласованию)
президент Академии наук Республики Казахстан (по согласованию)
председатель Федерации профсоюзов Республики Казахстан (по согласованию)
председатель Форума предпринимателей Республики Казахстан (по согласованию)
председатель Экологического Форума неправительственных организаций Республики Казахстан (по согласованию)
глава Департамента энергетики и окружающей среды и водных ресурсов Программы развития Организации Объединенных Наций в Казахстане (по согласованию)
Постоянный представитель Всемирного Банка в Казахстане (по согласованию)
председатель совета директоров Казахстанской ассоциации природопользователей для устойчивого развития (по согласованию)
президент Центра устойчивого производства и потребления (по согласованию)
исполнительный директор Регионального экологического центра Центральной Азии (по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 2004 года N 345
Положение
о Совете по устойчивому развитию
Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Орнықты даму жөнiндегi кеңесi (бұдан әрi - Кеңес) Қазақстан Республикасының Yкiметi жанындағы консультативтiк-кеңесшi органы болып табылады.
2. Кеңес қызметiнiң басты мақсаты орнықты даму және мемлекеттiк органдардың, жеке сектордың және қоғамдық ұйымдардың сектораралық ынтымақтастығы негiзiнде орнықты даму жөнiндегi Дүниежүзiлiк саммиттiң шешiмдерiн орындау мәселелерi жөнiндегi мемлекеттiк саясатты қалыптастыруға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы дамуының экономикалық, әлеуметтiк және экологиялық секторларының ықпалдасуына жәрдемдесу болып табылады.
3. Кеңес өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiн, Қазақстан Республикасы Президентiнiң кесiмдерiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерiн, Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарды, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Кеңес қызметiнiң негiзгi мiндеттерi мен бағыттары
4. Кеңестiң мiндеттерi:
1) орнықты даму мақсатына қол жеткiзу жөнiнде елдiң және халықаралық қауымдастықтың күш-жiгерiн шоғырландыру үшiн экономикалық, әлеуметтiк және экологиялық саясатының ықпалдасуына жәрдемдесу;
2) орнықты даму қағидаттарының стратегиялық жоспарлауға және әлеуметтiк-экономикалық дамуды басқаруға ықпалдасуына жәрдемдесу;
3) орнықты даму саласындағы шешiмдердi орындау, сондай-ақ орнықты дамудың мемлекеттiк, салалық бағдарламаларын, аумақтарды дамытудың 5 жылға арналған бағдарламаларын әзiрлеу және iске асыру жөнiндегi мемлекеттiк органдардың, қоғамның мүдделi топтарының қызметiне жәрдемдесу;
4) орнықты дамудың институционалдық құрылымдарының қызметiне жәрдемдесу;
5) ұлттық және халықаралық деңгейлерде орнықты даму саласында Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныстар енгiзу болып табылады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.10.29 N 1703 Қаулысымен.
5. Кеңес функциялары мынадай бағыттар бойынша ұсыныстар әзiрлеу болып табылады:
1) өндiріс пен тұтынудың орнықты модельдерiн енгiзу;
2) шөлейттенуге қарсы күрес;
3) экологиялық және гендерлік аспектiлердi ескере отырып, кедейлiкке қарсы күрес;
4) биологиялық әртүрлiлiктi және мәдени мұраны сақтау;
5) орнықты көлiк жүйелерiн дамыту;
6) шығарындыларды, оның iшiнде парник газдары мен озон бүлдiретiн заттарды азайту;
7) ауыз суға қол жеткiзу, трансшекаралық, оның iшiнде су проблемаларын шешу;
8) жаңа және экологиялық қауiпсiз технологияларды пайдалану;
9) энергия тиiмділiгi және энергия үнемдеу;
10) радиациялық және химиялық қауiпсiздiк әрi қалдықтарды басқару;

1. Общие положения
1. Совет по устойчивому развитию Республики Казахстан (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Главной целью деятельности Совета является содействие формированию государственной политики по вопросам устойчивого развития и выполнения решений Всемирного саммита по устойчивому развитию на основе межсекторального сотрудничества государственных органов, частного сектора и общественных организаций, а также интеграции экономического, социального и экологического секторов развития Республики Казахстан.
3. Совет в своей деятельности руководствуется  Конституцией Республики Казахстан, законодательными актами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Правительства Республики Казахстан, международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Основные задачи и направления
деятельности Совета
4. Задачами Совета являются:
1) содействие интеграции экономической, социальной и экологической политики для консолидации усилий страны и международного сообщества по достижению целей устойчивого развития;
2) содействие интегрированию принципов устойчивого развития в стратегическое планирование и управление социально-экономическим развитием;
3) содействие деятельности государственных органов, заинтересованных слоев общества по выполнению решений в области устойчивого развития, а также разработке и реализации государственных, отраслевых программ устойчивого развития, программ развития территорий на 5 лет;
4) содействие деятельности институциональных структур устойчивого развития;
5) внесение предложений Правительству Республики Казахстан в сфере устойчивого развития на национальном и международном уровнях.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29.10.2009 № 1703.
5. Функциями Совета являются выработка предложений по следующим направлениям:
1) внедрение устойчивых моделей производства и потребления;
2) борьба с опустыниванием;
3) борьба с бедностью с учетом экологического и гендерного аспектов;
4) сохранение биологического разнообразия и культурного наследия;
5) развитие устойчивых транспортных систем;
6) снижение выбросов, в том числе парниковых газов и озоноразрушающих веществ;
7) доступ к питьевой воде, решение трансграничных, в том числе водных проблем;
8) использование новых и экологически безопасных технологий;
9) энергоэффективность и энергосбережение;
10) радиационная и химическая безопасность и управление отходами;

11) халықтың денсаулығына экологиялық қатерлердiң алдын алу және азайту;
12) жаһандану және сауда;
13) орнықты даму жөнiндегi бағдарламаларды әзiрлеу, бiлiм беру және ақпараттық инфрақұрылым;
14) орнықты дамудың өңірлік проблемалары.
Орнықты даму мәселелерi жөнiндегi мемлекеттiк органдар мен жұртшылықты хабардар ету. Орнықты даму мәселелері бойынша жыл сайынғы есеп берудi дайындау және оны жариялау. Орнықты даму мақсатына қол жеткiзу жөнiнде Қазақстанның прогресi туралы халықаралық ұйымдарға ақпарат беру.
Орнықты дамуға көшу жөнiндегi прогресс мониторингi және бағалау әрi орнықты даму көрсеткiштерi мен индикаторларын әзiрлеу және енгiзу жөнiндегi ұсыныстарды енгiзу.
Орнықты дамудың аумақтық және салалық жобаларын ақпараттық қамтамасыз ету, сондай-ақ орнықты даму жөнiндегi модельдiк жобаларды әзiрлеуге жәрдемдесу.
3. Кеңес құрамы
6. Кеңес төраға, төрағаның орынбасары, оның мүшелерi мен хатшысының құрамында қалыптастырылады.
7. Кеңес мүшелерi мемлекеттiк органдар басшылары мен өкiлдерiнен тағайындалады. Кеңес құрамына келiсiм бойынша Қазақстан Республикасы Парламентiнiң депутаттары, ғылыми, үкiметтiк емес, жеке және басқа да ұйымдардың өкiлдерi, ғалымдар мен мамандар енгiзiледi.
Кеңестің лауазымдық құрамы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітіледі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
8. Кеңес төрағасы:
1) Кеңестiң қызметiне оның отырыстарының аралығында жетекшiлiк жасайды;
2) Кеңестiң отырыстарына төрағалық етедi. Төраға болмағанда, оның тапсырмасы бойынша отырыстарға Кеңес төрағасы орынбасарларының бiрi төрағалық етедi;
3) Кеңестiң отырыстарында қабылданған шешiмдердiң орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
4) әртүрлi кеңестерде, кездесулерде және халықаралық форумдарда Кеңестi бiлдiредi;
5) Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.07.12. N 723 қаулысымен.
6) Қазақстан Республикасының Президентi мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кесiмдерiмен және тапсырмаларымен көзделген өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.07.12. N 723 қаулысымен.
9. Кеңес мүшелері ұсыныстар енгiзедi, ақпарат және басқа да материалдарды бередi, күн тәртiбiндегi мәселелердi және оның отырыстары шешімдерiнiң жобаларын талқылауға қатысады. Кеңес мүшелерi өзiнiң отырыстарына ауыстыру құқығынсыз қатысады.
10. Кеңес хатшысы:
1) Кеңес жұмысының жоспарын әзiрлеудi қамтамасыз етедi;
2) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен;
3) Кеңес отырысы өткізілгеннен кейін хаттама ресімдейді.
4) Кеңес мүшелерiн және халықаралық ұйымдардан шақырылған өкілдерді Кеңестiң кезектi отырысын өткiзу орны, уақыты мен күн тәртiбi туралы хабарландырады, оларды қажеттi материалдармен уақтылы қамтамасыз етедi;

11) предупреждение и уменьшение экологических угроз здоровью населения;
12) глобализация и торговля;
13) разработка программ, образование и информационная инфраструктура по устойчивому развитию;
14) региональные проблемы устойчивого развития.
Информирование государственных органов и общественности по вопросам устойчивого развития. Подготовка ежегодного отчета по вопросам устойчивого развития и его публикация. Предоставление информации международным организациям о прогрессе Казахстана по достижению целей устойчивого развития.
Мониторинг и оценка прогресса по переходу к устойчивому развитию и внесение предложений по разработке и внедрению показателей и индикаторов устойчивого развития.
Информационное обеспечение территориальных и отраслевых проектов устойчивого развития, а также содействие разработке модельных проектов по устойчивому развитию.
3. Состав Совета
6. Совет формируется в составе председателя, заместителей председателя, его членов и секретаря.
7. Члены Совета назначаются из числа руководителей и представителей государственных органов. В состав Совета по согласованию включаются депутаты Парламента Республики Казахстан, представители научных, неправительственных, частных и других организаций, ученые и специалисты.
Должностной состав Совета утверждается постановлением Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
8. Председатель Совета:
1) руководит деятельностью Совета между ее заседаниями;
2) председательствует на заседаниях Совета. В отсутствие председателя по его поручению на заседаниях председательствует один из заместителей председателя Совета;
3) осуществляет контроль за исполнением принятых на заседаниях Советом решений;
4) представляет Совет на различных совещаниях, встречах и международных форумах;
5)  (исключен)
6) осуществляет иные полномочия, предусмотренные актами и поручениями Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 июля 2005 г.  N 723 .
9. Члены Совета вносят предложения, представляют информацию и другие материалы, участвуют в обсуждении вопросов повестки дня и проектов решений его заседаний. Члены Совета участвуют в его заседаниях без права замены.
10. Секретарь Совета:
1) обеспечивает разработку плана работы Совета;
2) исключен постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329;
3) после проведения заседания Совета оформляет протокол;
4) оповещает членов Совета и приглашенных представителей от международных организаций о месте, времени проведения и повестке дня очередного заседания Совета, своевременно обеспечивает их необходимыми материалами;

5) Кеңес отырыстары хаттамаларының үзiндiсiн өз қолымен куәландырады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
4. Кеңес жұмысының тәртiбi
11. Кеңес отырысы қажеттілігіне қарай тоқсанына бір реттен сиретпей Кеңес төрағасы айқындайтын мерзімде өткізіледі. Кеңес отырысында орнықты даму бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларды орындау туралы есептер тыңдалады және Кеңес қызметінің қорытындысы және нәтижелері қорытылады. Кеңес отырыстарда күн тәртібіне сәйкес есептерді қарайды және барлық қойылған мәселе бойынша арнаулы шешімдер шығарады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
12. Кеңес шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және оларға қатысып отырған Кеңес мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыс беру Кеңес отырысында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі – Нұсқаулық) қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру парағын толтыру арқылы өткізіледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Кеңес мүшелерiнiң ерекше пiкiрге құқығы бар, оны бiлдiрген жағдайда, жазбаша түрде жазылуы және Нұсқаулықтың 24-тармағында көзделген Кеңес отырысының есеп-хатына қоса берілуі тиiс.
Кеңес отырыстарын өткізу нәтижелері бойынша және дауыс беру парақтарының негізінде үш жұмыс күні ішінде хаттама жасалады, оған төраға мен хатшы қол қояды.
Дауыс беру қорытындысы бойынша хаттама жобасының мазмұны өзгерген жағдайда, Кеңес хатшысы қабылданған шешімнің нақтыланған редакциясы бар дауыс беру парағын кеңес мүшелеріне келісу үшін жібереді.
Кеңес мүшелері дауыс беру парағын алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде келісу не келіспеу туралы себептерін негіздей отырып жауап береді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
13. Кеңес өз құзыретi шегінде:
1) орнықты даму мәселелері бойынша нормативтiк құқықтық кесiмдердi әзiрлеу жөнiндегi ұсыныстарды енгiзуге;
2) мемлекеттік органдар мен ұйымдардан қажеттi құжаттарды, материалдар мен ақпаратты сұратуға;
3) консультациялар мен ақпаратты беру үшiн сарапшыларды тартуға, орнықты даму мәселелерi жөнiндегi жұмыстарды қарау және орындау үшiн жедел жұмыс топтарын құру жөнiндегi ұсыныстарды енгiзуге, халықаралық ұйымдар өкiлдерi мен бақылаушыларды шақыруға;
4) орнықты даму жөнiндегi аумақтық кеңестердi құруға жәрдемдесуге, жұмыс туралы ақпаратты сұратуға, нәтижелердi қорытуға және орнықты даму жөнiндегi аумақтық кеңестер мен өзге де консультативтiк-кеңесшi органдарының қызметiн жоспарлау жөнiндегi ұсыныстарды енгiзуге құқылы.
5. Кеңес қызметін қамтамасыз ету
14. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Кеңестің жұмыс органы болып табылады.
Кеңестің жұмыс органы Кеңес жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде Кеңес отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар Кеңес отырысы өткізілгенге дейін үш жұмыс күні қалғанда хаттама жобасымен қоса Кеңес мүшелеріне жіберілуі тиіс.

5) заверяет своей подписью выписки из протоколов заседаний Совета.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
4. Порядок работы Совета
11. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал, в сроки, определяемые председателем Совета. На заседаниях Совета заслушиваются отчеты о выполнении государственной и отраслевых программ по устойчивому развитию, подводятся итоги и результаты деятельности Совета. На заседаниях, в соответствии с повесткой дня, Совет рассматривает отчеты и выносит специальные решения по всем поставленным вопросам.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
12. Решения Совета принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Совета. Голосование проводится путем заполнения на заседании Совета листа голосования по форме согласно приложению к Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп (далее – Инструкция), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Совета имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к письму-отчету Совета, предусмотренному пунктом 24 Инструкции.
По результатам проведения заседаний Совета и на основании листов голосования в течение трех рабочих дней составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем.
При изменении по итогам голосования содержания проекта протокола секретарь Совета направляет лист голосования с уточненной редакцией принятого решения членам Совета для согласования.
Члены Совета после получения листа голосования направляют в течение одного рабочего дня ответ о согласии либо несогласии с обоснованием причин.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
5. Обеспечение деятельности Совета
14. Рабочим органом Совета является Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
Рабочий орган Совета осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Совета, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания Совета, необходимые документы, материалы, которые должны быть направлены членам Совета за три рабочих дня до проведения заседания Совета с приложением проекта протокола.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
15. Дауыс беру парақтарымен қоса, Кеңес материалдары мен хаттамалық шешімдерін есепке алуды және сақтауды Кеңестің жұмыс органы жүзеге асырады.
Ескерту. Ереже 15-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.

Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
15. Учет и хранение материалов и протокольных решений Совета с приложением листов голосования осуществляет рабочий орган Совета.
Сноска. Положение дополнено пунктом 15 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.