Жүсiпбек Елебековтiң туғанына 100 жыл толуы мерейтойын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 сәуірдегі N 453 қаулысы
Қазақ КСР-нiң халық әртiсi, аса көрнектi әншi Жүсiпбек Елебековтiң есiмiн мәңгi есте қалдыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Жүсiпбек Елебековтiң туғанына 100 жыл толуы мерейтойын дайындау және өткiзу жөнiндегi республикалық комиссия құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Жүсiпбек Елебековтiң туғанына 100 жыл толуы мерейтойын дайындау және өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 сәуірдегі
N 453 қаулысына
қосымша
Жүсiпбек Елебековтiң туғанына 100 жыл толуы мерейтойын дайындау және өткiзу жөнiндегi республикалық комиссияның
құрамы
Қасейiнов                    - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Дүйсен Қорабайұлы              министрi, төраға
Тiлеухан                     - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Бекболат Қанайұлы              вице-министрi, төрағаның орынбасары
Абдрахманов                  - Қазақстан Республикасының Ақпарат
Сауытбек                       министрi
Құлекеев                     - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Жақсыбек Әбдiрахметұлы         және ғылым министрi
Мұхамеджанов                 - Қарағанды облысының әкiмi
Камалтин Ескендiрұлы
Храпунов                     - Алматы қаласының әкiмi
Виктор Вячеславович
Шөкеев                       - Астана қаласының әкiмi
Өмiрзақ Естайұлы
Шәуеев                       - Қазақстан Республикасы
Азат Сәдметұлы                 Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Әлеуметтік-мәдени даму бөлiмiнiң
бас сарапшысы
Әлпиев                       - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Төлеубек Нығметұлы             министрлiгi "Күләш Байсейiтова
атындағы Ұлттық опера және балет
театры" республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорнының директоры
және көркемдiк жетекшiсi
Әубәкiрова                   - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Жәния Яхияқызы                 және ғылым министрлiгi "Құрманғазы
атындағы Қазақ ұлттық
консерваториясы" мемлекеттiк
мекемесiнiң ректоры
Ибрагимов                    - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ұлықбек Шарақынұлы             министрлiгi "Қазақстан
Республикасының Президенттiк
мәдениет орталығы" мемлекеттiк
мекемесiнiң директоры
Қосбармақов                  - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Ержан Әбуталиұлы               және ғылым министрлiгi "Жүсiпбек
Елебеков атындағы Республикалық
эстрада-цирк колледжi" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының
директоры
Оразғалиев                   - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Қуаныш Ғабидоллаұлы            министрлiгi "Абай атындағы Қазақ
мемлекеттiк академиялық опера және
балет театры" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының
директоры
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 сәуiрдегi
N 453 қаулысымен
бекiтiлген
Жүсiпбек Елебековтiң туғанына
100 жыл толуы мерейтойын дайындау және өткiзу жөніндегi
iс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________
Р/с|Iс-шаралар       |Орында.   |Орындалуы.|Қаржыландыру|Болжалды
N  |  атауы          |лу мерзiмi|на        |көзі        |шығыстар
|                 |          |жауаптылар|            |(мың теңге)
___________________________________________________________________
1      2                 3          4          5          6
___________________________________________________________________

О подготовке и проведении 100-летнего юбилея со дня рождения Жусупбека Елебекова
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2004 года N 453
В целях увековечения памяти народного артиста Казахской ССР, выдающегося певца Жусупбека Елебекова Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Республиканскую комиссию по подготовке и проведению 100-летнего юбилея со дня рождения Жусупбека Елебекова в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 100-летнего юбилея со рождения Жусупбека Елебекова.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению
Правительства Республики Казахстан
от 22 апреля 2004 года N 453
Состав
Республиканской комиссии по подготовке и проведению
100-летнего юбилея со дня рождения Жусупбека Елебекова
Касеинов                - Министр культуры Республики
Дюсен Курабаевич          Казахстан, председатель
Тлеухан                 - вице-министр культуры Республики
Бекболат Канайулы         Казахстан, заместитель председателя
Абдрахманов             - Министр информации Республики Казахстан
Сауытбек
Кулекеев                - Министр образования и науки
Жаксыбек Абдрахметович    Республики Казахстан
Мухамеджанов            - аким Карагандинской области
Камалтин Ескендирович
Храпунов                - аким города Алматы
Виктор Вячеславович
Шукеев                  - аким города Астаны
Умурзак Естаевич
Шауеев                  - главный эксперт Отдела социально-
Азат Садметович           культурного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Альпиев                 - директор и художественный руководитель
Толеубек Нигметович       Республиканского государственного
казенного предприятия "Национальный театр
оперы и балета имени Куляш Байсеитовой"
Министерства культуры Республики Казахстан
Аубакирова              - ректор Государственного учреждения
Жания Яхияевна            "Казахская национальная консерватория
имени Курмангазы" Министерства
образования и науки Республики Казахстан
Ибрагимов               - директор Государственного учреждения
Улыкбек Шарахынович       "Президентский центр культуры Республики
Казахстан" Министерства культуры
Республики Казахстан
Косбармаков             - директор Республиканского
Ержан Абуталиевич         государственного казенного предприятия
"Республиканский эстрадно-цирковой
колледж имени Жусупбека Елебекова"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Уразгалиев              - директор Республиканского
Куаныш Габидуллаевич      государственного казенного предприятия
"Казахский государственный академический
театр оперы и балета имени Абая"
Министерства культуры Республики
Казахстан
Утвержден
постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 22 апреля 2004 года N 453
План мероприятий
по подготовке и проведению
100-летнего юбилея со дня рождения Жусупбека Елебекова
____________________________________________________________________
N |  Наименование  | Срок  |Ответственные| Источник   | Предпола-
п/п|  мероприятия   |испол- | исполнители | финансиро- |  гаемые
|                |нения  |             |   вания    |  расходы
|                |       |             |            |(тыс. тенге)
____________________________________________________________________
1 |        2       |   3   |      4      |      5     |      6
____________________________________________________________________

1. Жүсiпбек Елебекoв.  2004      Қазақстан  демеушілік    2175,0
тiң орындауындағы  жылғы      Республи.  қаражат
әндердiң компакт-  2-тоқсан   касының
дискiсiн шығару               Мәдениет
министрлі.
гі
2. Жүсiпбек Елебеков.  2004      Қазақстан  республика.   167,0
тің өмiрi мен     жылдың      Республи.  лық бюджет -
қызметiн бұқара.  ішінде      касының    003 "Мем.
лық ақпарат                   Ақпарат    лекеттік
құралдарында                  министрлі. ақпараттық
жариялау                      гі         саясатты
жүргізу"
бағдарла.
масы
3. Алматы, Астана,    2004       Қазақстан  республика.   920,0
Қарағанды         жылдың      Республи.  лық бюджет -
қалаларында       iшiнде      касының    007 "Әлеу.
Жүсіпбек                      Мәдениет   меттiк
Елебековтiң                   министр.   маңызды
туғанына                      лiгі,      және
100 жыл толуына               Алматы     мәдени
арналған мерей-               қаласының, iс-шара.
той салтанатта.               Астана     ларды
рын өткiзу                    қаласының, өткiзу"
Қарағанды  бағдар.
облысының  ламасы,
әкімдері   Алматы
қаласының,    800,0
Қарағанды
облысының
жергiлiктi    700,0
бюджеттерi
4.  Алматы қала.     2004-       Алматы     Алматы        10000,0
сында Жүсiпбек   2005        қаласының  қаласының
Елебековтiң ес.  жылдар      әкімі      жергілікті
керткiш бюстiн                          бюджеті
орнату және
салтанатты ашу
5.  Жүсiпбек         2004        Қазақстан  республи.     3308,0
Елебеков         жылғы       Республи.  калық
атындағы         мамыр       касының    бюджет -
дәстүрлі                     Мәдениет   007 бағ.
әндер орындау.               министр.   дарлама,
шыларының 2-шi               лігі,      Қарағанды
Республикалық                Қарағанды  облысының     1000,0
конкурсын                    облысының  жергілікті
өткiзу                       әкімі      бюджеті
6.  Заңнамада бел.   2004        Қарағанды  демеушілік     10,0
гiленген тәр.    жыл         облысының  қаражат
тiппен                       әкімі,
Қарағанды облы.              Қазақстан
сының Қарқа.                 Республи.
ралы ауданы                  касының
мектептерiнiң                Мәдениет
бiрiне                       министрлі.
Жүсiпбек Елебе.              гі
ковтың есiмiн
беру
7.  Жүсiпбек         2004        Қазақстан  республи.
Елебеков          жыл        Республи.  калық
атындағы                     касының    бюджет -
Республикалық                Білім және 013 "Орта     76,8
эстрада-цирк                 ғылым      кәсіптік
колледжiнiң 2                министрлі. білімді
оқушысына                    гі         мамандар
және                                    даярлау"
Құрманғазы                              және
атындағы Қазақ                          020 "Жо.      95,9
ұлттық консерва.                        ғары және
ториясының                              жоғары
2 студентiне                            оқу
Жүсiпбек Елебе.                         орнынан
ков атындағы                            кейiнгi
стипендияны                             кәсiптiк
тағайындау                              бiлiмдi
туралы қаулының                         мамандар
жобасын әзiрлеу                         даярлау"
бағдарлама.
лары

1. Выпуск компакт-     2 квар-  Министерство  спонсорские  2175,0
диска с песнями в   тал      культуры      средства
исполнении          2004     Республики
Жусупбека           года     Казахстан
Елебекова
2. Освещение жизни и   в тече-  Министерство  республи-    167,0
деятельности          ние    информации    канский
Жусупбека            2004    Республики    бюджет -
Елебекова в          года    Казахстан     программа
средствах массовой                         003
информации                                 "Проведение
государствен-
ной информа-
ционной
политики"
3. Проведение юби-     в тече-  Министерство  республи-    920,0
лейных торжеств,      ние    культуры      канский
посвященных          2004    Республики    бюджет -
100-летию со дня     года    Казахстан,    программа
рождения Жусупбека           акимы города  007
Елебекова в городах          Алматы,       "Проведение
Алматы, Астане,              города        социально-
Караганде                    Астаны и      значимых и
Карагандин-   культурных
ской          мероприятий",
области       местные
бюджеты
города
Алматы,      800,0
Карагандин-  700,0
ской области
4. Установка и         2004-    аким города   местный      10000,0
торжественное       2005     Алматы        бюджет
открытие памятника  годы                   города Алматы
бюста Жусупбека
Елебекова в
городе Алматы
5. Проведение 2-го     май       Министерство  республи-   3308,0
Республиканского    2004      культуры      канский
конкурса исполни-   года      Республики    бюджет -
телей традиционной            Казахстан,    программа
песни имени                   аким          007, местный 1000,0
Жусупбека Елебекова           Карагандин-   бюджет
ской          Карагандин-
области       ской области
6. Присвоение в уста-  2004      аким          спонсорские  10,0
новленном законода- год       Карагандин-   средства
тельством порядке             ской
имени Жусупбека               области,
Елебекова одной из            Министерство
школ Каркаралин-              культуры
ского района Кара-            Республики
гандинской области            Казахстан
7. Разработка проекта  2004      Министерство  республи-
постановления об    год       образования   канский
учреждении стипендии          и науки       бюджет -
имени Жусупбека               Республики    программы
Елебекова для 2-х             Казахстан     013            76,8
учащихся Республи-                          "Подготовка
канского эстрадно-                          специалистов
циркового колледжа                          со средним
имени Жусупбека                             профес-
Елебекова и 2-х                             сиональным
студентов Казахской                         образованием"
национальной                                и 020
консерватории                               "Подготовка    95,9
имени Курмангазы                            специалистов
с высшим и
после-
вузовским про-
фессиональным
образованием"
____________________________________________________________________