Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесi мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 маусымдағы N 620 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.01. N 490 қаулысымен.
Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесi мәселелерi жөнiндегi жұмысты жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесi мәселелерi жөнiндегі ведомствоаралық комиссия құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесi мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 4 маусымдағы
N 620 қаулысына
қосымша
Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесi мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның құрамы
Тоқаев                    - Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер
Қасымжомарт Кемелұлы        министрi, төраға
Жошыбаев                  - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
Рәпіл Сейiтханұлы           министрiнің орынбасары, төрағаның
орынбасары
Өтембаев                  - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
Ерiк Мылтықбайұлы           министрлiгiнiң Ерекше тапсырмалар
жөнiндегi елшiсi, Қазақстан
Республикасының Каспий теңiзiнiң
құқықтық мәртебесi мәселелерi жөнiндегi
келiссөздердегi өкiлi, төрағаның
орынбасары
Аманжолова                - Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер
Зүльфия Алтайқызы           министрлігі Халықаралық-құқық
департаментiнiң директоры, хатшы
Комиссия мүшелерi:
Iзмұқамбетов              - Қазақстан Республикасының Энергетика
Бақтықожа Салахатдинұлы     және минералдық ресурстар бiрiншi
вице-министрi
Поспелов                  - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Николай Николаевич          министрiнiң орынбасары
Берқалиев                 - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Құсайын Иманғалиұлы         қауiпсiздiк комитетi Шекара қызметi
директорының бiрiншi орынбасары - Бас
штаб бастығы (келiсiм бойынша)
Жампейiсов                - Қазақстан Республикасының Жер
Амангелдi Cүйімбайұлы       ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгі
төрағасының орынбасары
Коваль                    - Қазақстан Республикасының Ауыл
Игорь Александрович         шаруашылығы министрлiгi Орман және
аңшылық шаруашылығы комитетi
төрағасының бiрiншi орынбасары
Брагин                    - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Александр Геннадьевич       қорғау министрлiгi Нормативтiк-құқықтық
қамтамасыз ету және халықаралық
ынтымақтастық департаментінің
директоры
Абдiлманов                - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Алмаз Кәкiмтайұлы           министрлiгінiң Штабтар бастықтары
комитетi Жедел жоспарлау департаментiнiң
бастығы
Уандықов                  - Қазақстан Республикасы Көлiк және
Берiк Құсманұлы             коммуникация министрлiгi Су көлiгi
департаментiнің директоры
Әзiмова                   - Қазақстан Республикасы Әдiлет
Эльвира Әбiлқасымқызы       министрлiгi Заңға тәуелдi кесiмдер
департаментiнің директоры
Құлыбаев                  - "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы"
Тимур Асқарұлы              акционерлiк қоғамының бiрiншi
вице-президентi
Қабылдин                  - "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы"
Қайыргелдi Мақсұтұлы        акционерлiк қоғамы көлiктiк инфрақұрылым
және сервис жобалары жөнiндегi басқарушы
директоры
Денякин                   - "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы"
Александр Викторович        акционерлiк қоғамының Жаңа жобаларды
дамыту департаментiнiң директоры
Әбілғазин                 - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Талғат Байтемiрұлы          коммуникация вице-министрi
Бекжанов                  - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Жамбыл Лесбекұлы            ортаны қорғау вице-министрi
Хасенов                   - Қазақстан Республикасының Ауыл
Сақташ Сатыбалдыұлы         шаруашылығы вице-министрi
Ромашов                   - Қазақстан Республикасы Ауыл
Юрий Төлегенұлы             шаруашылығы министрлiгiнiң Балық
шаруашылығы комитетi төрағасының
орынбасары
Кеншiмов                  - Қазақстан Республикасы Ауыл
Әмiрхан Қадырбекұлы         шаруашылығы министрлiгiнiң Су
ресурстары комитетi төрағасының
орынбасары
Исаев                     - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Мұсабек                     минералдық ресурстар министрлiгi Мұнай
өнеркәсiбi департаментiнің директоры
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.10.20. N  1054 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 4 маусымдағы
N 620 қаулысына
қосымша
Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесiнiң мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы ереже

О создании Межведомственной комиссии по вопросам правового статуса Каспийского моря
Постановление Правительства Республики Казахстана от 4 июня 2004 года N 620. Утратило силу постановлением Правительства РК от 1 июня 2006 года N 490
Постановление Правительства Республики Казахстана от 4 июня 2004 года N 620 утратило силу постановлением Правительства РК от 1 июня 2006 года  N 490
В целях осуществления работы по вопросам правового статуса Каспийского моря Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Межведомственную комиссию по вопросам правового статуса Каспийского моря в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Межведомственной комиссии по вопросам правового статуса Каспийского моря.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 июня 2004 года N 620   <*>
Сноска. В приложение внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 октября 2005 года N  1054 .
Состав
Межведомственной комиссии
по вопросам правового статуса Каспийского моря
Токаев                    - Министр иностранных дел Республики
Касымжомарт Кемелевич       Казахстан, председатель
Жошыбаев                  - заместитель Министра иностранных дел
Рапиль Сейтханович          Республики Казахстан, заместитель
председателя
Утембаев                  - Посол по особым поручениям
Ерик Мылтыкбаевич           Министерства иностранных дел
Республики Казахстан, представитель
Республики Казахстан на переговорах
по вопросам правового статуса
Каспийского моря, заместитель
председателя
Аманжолова                - директор Международно-правового
Зульфия Алтаевна            департамента Министерства иностранных
дел Республики Казахстан, секретарь
Члены комиссии:
Измухамбетов              - первый вице-министр энергетики и
Бахтыкожа Салахатдинович    минеральных ресурсов Республики
Казахстан
Поспелов                  - заместитель Министра обороны Республики
Николай Николаевич          Казахстан
Беркалиев                 - первый заместитель директора
Хусаин Имангалиевич         Пограничной службы Комитета
национальной безопасности Республики
Казахстан - начальник Главного штаба
(по согласованию)
Жампеисов                 - заместитель Председателя Агентства
Амангельды Суимбаевич       Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
Коваль                    - первый заместитель председателя
Игорь Александрович         Комитета лесного и охотничьего
хозяйства Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Брагин                    - директор Департамента нормативно-
Александр Геннадьевич       правового обеспечения и
международного сотрудничества
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Абдульманов               - начальник Департамента оперативного
Алмаз Какимтаевич           планирования Комитета начальников
штабов Министерства обороны Республики
Казахстан
Уандыков                  - директор Департамента водного
Берик Кусманович            транспорта Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Азимова                   - директор Департамента подзаконных
Эльвира Абилхасимовна       актов Министерства юстиции Республики
Казахстан
Кулибаев                  - первый вице-президент акционерного
Тимур Аскарович             общества "Национальная компания
"КазМунайГаз"
Кабылдин                  - управляющий директор по транспортной
Каиргельды Максутович       инфраструктуре и сервисным проектам
акционерного общества "Национальная
компания "КазМунайГаз"
Денякин                   - директор департамента развития новых
Александр Викторович        проектов акционерного общества
"Национальная компания "КазМунайГаз"
Абылгазин                 - вице-министр транспорта и
Талгат Байтемирович         коммуникаций Республики Казахстан
Бекжанов                  - вице-министр охраны окружающей среды
Жамбул Лесбекович           Республики Казахстан
Хасенов                   - вице-министр сельского хозяйства
Сакташ Сатыбалдович         Республики Казахстан
Ромашов                   - заместитель председателя Комитета
Юрий Тулегенович            рыбного хозяйства Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Кеншимов                  - заместитель председателя Комитета по
Амирхан Кадирбекович        водным ресурсам Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Исаев                     - директор Департамента нефтяной
Мусабек                     промышленности Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 июня 2004 года N 620
Положение
о Межведомственной комиссии
по вопросам правового статуса Каспийского моря

1. Жалпы ережелер
1. Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесiнiң мәселелерi жөнiндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесiнiң мәселелерi бойынша келiссөздерде Каспий теңiзiнiң құқықтық режимiн белгілеуге, Қазақстан Республикасының көзқарастарын жүйелеуге және бiрыңғай ұстанымын әзiрлеуге байланысты мәселелер жөнiндегі негізгi бағыттарды жасау үшiн Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ұйымдарының өкiлдерiнен қалыптастырылатын Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады. Комиссияның құрамын Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
2. Комиссия өзiнiң қызметiнде Қазақстан Республикасының  Конституциясын және заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң және Үкiметiнiң кесiмдерiн және өзге де нормативтiк-құқықтық кесiмдердi, сондай-ақ осы ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мақсаты мен мiндеттерi
3. Комиссияның мақсаты Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесi туралы конвенция жобасын әзiрлеген кезде Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесiн белгілеу жөнiндегi ұсыныстар мен келiсiлген ұстанымды әзiрлеу болып табылады.
4. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
Қазақстан Республикасының экономикалық мүдделерiн, Каспий өңiрi экологиялық жүйесiнiң ахуалын негiзге ала отырып және халықаралық келiсiмдер шеңберiнде Қазақстан Республикасы қабылдаған халықаралық мiндеттемелердi ескере отырып, Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесi туралы конвенция жобасын жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
Каспий теңiзiнiң құқықтық режимiнiң мәселелерi жөнiндегi келiссөздер процестерiнде Қазақстан Республикасының бiрыңғай ұстанымын дайындау үшiн салалық бағыттар бойынша ұсыныстар әзiрлеу.
3. Комиссияның құқықтары
5. Комиссия өзiнiң құзыретi шегiнде өзiне жүктелген мiндеттердi жүзеге асыру кезiнде:
заңнамада белгiленген тәртiппен министрлiктер мен ұйымдардан қажеттi материалдар мен ақпарат сұратуға және алуға, сондай-ақ Комиссияға жүктелген мiндеттердi орындау үшiн тиiстi мамандарды тартуға;
Қазақстан Республикасының Каспий теңiзiндегi қызметiне байланысты мәселелердi шешу жөнiндегi проблемаларды талдауға және ұсыныстар әзiрлеуге ғылыми ұйымдарды, жоғары оқу орындарын тартуға;
Комиссияның құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтiк базасын жетiлдiру жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныстар енгiзуге құқылы.
4. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру
6. Комиссияны төраға басқарады, төраға оның қызметiне басшылық жасайды, Комиссияның мәжiлiстерiнде төрағалық етедi, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешiмдерiн iске асыруда жалпы бақылауды жүзеге асырады және Комиссия жүзеге асыратын қызмет үшiн жауапты болады. Төраға болмаған уақытта оның функциясын Комиссия төрағасының орынбасарлары атқарады.

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам правового статуса Каспийского моря (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, формируемым из представителей министерств и организаций Республики Казахстан, для выработки основных направлений по вопросам, связанным с определением правового режима Каспийского моря, систематизации подходов и выработки единой позиции Республики Казахстан на переговорах по вопросам правового статуса Каспийского моря. Состав Комиссии утверждается Правительством Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется  Конституцией  и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Цель и задачи Комиссии
3. Целью Комиссии является выработка предложений и согласованной позиции по определению правового статуса Каспийского моря при разработке проекта Конвенции о правовом статусе Каспийского моря.
4. Основными задачами Комиссии являются:
выработка предложений по совершенствованию проекта Конвенции о правовом статусе Каспийского моря, исходя из экономических интересов Республики Казахстан, состояния экологической системы Каспийского региона, и с учетом принятых международных обязательств Республики Казахстан в рамках международных соглашений;
выработка предложений по отраслевым направлениям для подготовки единой позиции Республики Казахстан на переговорных процессах по вопросам правового режима Каспийского моря.
3. Права Комиссии
5. Комиссия в пределах своей компетенции при осуществлении возложенных на нее задач имеет право:
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от министерств и организаций необходимые материалы и информацию, а также привлекать соответствующих специалистов для выполнения возложенных на Комиссию задач;
привлекать научные организации, высшие учебные заведения к анализу проблем и выработке предложений по решению вопросов, связанных с деятельностью Республики Казахстан в Каспийском море;
вносить в Правительство Республики Казахстан предложения по совершенствованию законодательной и нормативной базы Республики Казахстан по входящим в компетенцию Комиссии вопросам.
4. Организация деятельности Комиссии
6. Комиссию возглавляет председатель, который руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет ответственность за деятельность, осуществляемую Комиссией. Во время отсутствия председателя его функции выполняют заместители председателя Комиссии.

7. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
8. Комиссияның хатшысы Комиссия мәжiлiстерiнiң күн тәртiбi бойынша ұсыныстарды, қажеттi құжаттарды, материалдарды әзiрлейдi және мәжiлiстер өткiзiлгеннен кейiн хаттамаларды ресiмдейдi. Комиссияның хатшысы Комиссияның толық құқықты мүшесi болып табылады.
9. Комиссияның мәжiлiстерi қажеттілiгіне қарай өткiзiледi.
10. Комиссияның жоспардан тыс мәжiлiсiн Комиссияның қарауына шығарылатын, ұсынылған материалдардың негiзiнде Комиссияның төрағасы, ал ол болмаған уақытта Комиссия төрағасының орынбасарлары шақырады.
11. Комиссияның шешiмдерi ашық дауыс берумен қабылданады және егер олар үшiн мәжiлiске қатысқан Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiк дауысы берiлсе, қабылданды деп саналады және хаттамамен ресiмделедi. Дауыстар тең түскен жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп саналады. Комиссияның шешiмiне мәжiлiске қатысқан Комиссия мүшелерi қол қояды және шешiмнiң ұсыныстық сипаты болады.
Комиссия мүшелерiнiң ерекше пiкiр айтуға құқығы бар, ондай жағдайда пiкiр білдiру жазбаша түрде баяндалып, хаттамаға тiркелуi тиiс.
12. Мәжiлiстердiң күн тәртiбiн, сондай-ақ оларды өткiзу орны мен уақытын Комиссияның төрағасы белгiлейдi және нақтылайды. Комиссия өзiнiң қызметi туралы есеп беру ақпаратын Қазақстан Республикасының Yкiметiне жарты жылда кемiнде бiр рет бередi.
5. Комиссия қызметiн тоқтату
13. Комиссияның қызметiн тоқтату үшiн:
Комиссияға жүктелген мiндеттердiң орындалуы;
Комиссияға жүктелген мiндеттердi жүзеге асыратын мемлекеттiк органның немесе өзге Комиссияның құрылуы;
Комиссияның мiндеттерiн орындау мүмкiн болмайтын немесе оларды орындау орынсыз болатын өзге де мән-жайлар негiз болып табылады.

7. Рабочим органом Комиссии является Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
8. Секретарь Комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседаний Комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы после проведения заседаний. Секретарь Комиссии является полноправным членом Комиссии.
9. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
10. Внеплановые заседания Комиссии созываются председателем Комиссии, а во время его отсутствия - заместителями председателя Комиссии на основании представленных материалов, выносимых на рассмотрение Комиссии.
11. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов Комиссии, и оформляются протоколом. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель. Решения Комиссии подписываются присутствующими на заседании членами Комиссии и носят рекомендательный характер.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу.
12. Повестка дня заседаний, а также место и время их проведения определяются и уточняются председателем Комиссии. Комиссия представляет в Правительство Республики Казахстан отчетную информацию о своей деятельности не реже одного раза в полугодие.
5. Прекращение деятельности Комиссии
13. Основаниями для прекращения деятельности Комиссии являются:
выполнение возложенных на Комиссию задач;
создание государственного органа или иной комиссии, осуществляющей задачи, возложенные на Комиссию;
иные обстоятельства, которые делают задачи Комиссии невыполнимыми либо их выполнение нецелесообразным.