Ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 шілдедегі N 751 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 шілдедегі N 695 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.07.03 N 695 Қаулысымен.
Ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету және мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы бiрыңғай мемлекеттiк саясатты iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса берiліп отырған:
1) Комиссия құрамы ;
2) Комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. күші жойылды
Ескерту. 3-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.06.30. N 553 қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 9 шiлдедегі
N 751 қаулысымен
бекiтiлген
Ақпараттық қауiпсіздiктi қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Ақпараттық қауіпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету саласындағы бiрыңғай мемлекеттiк саясатты iске асыру, ақпараттық қауіпсіздiк проблемаларын шешуде тұжырымдамалық көзқарасты қалыптастыру және мемлекеттiк органдар мен ұйымдарда осы саладағы жұмыстарды үйлестiру мақсатында құрылады.
2. Өз қызметiнде Комиссия Қазақстан Республикасының Конституциясын , Қазақстан Республикасының өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерiн және халықаралық шарттарын, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мiндеттерi мен функциялары
3. Комиссияның мiндеттерi:
ақпараттық қауiпсiздiктi, мемлекеттiк ақпараттық ресурстарды және мемлекеттік құпияларды қорғауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттiк саясаттың негiзгi бағыттары бойынша ұсыныстар әзiрлеу;
ақпараттық қауiпсiздiк және мемлекеттiк құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттеудiң құқықтық, әкiмшiлiк, техникалық, бағдарламалық және криптографиялық шаралар жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды дайындау;
ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету саласындағы нормативтiк құқықтық кесiмдердi жетiлдiру жөнiнде ұсынымдар әзiрлеу;
ақпаратты және мемлекеттiк құпияларды қорғау саласындағы мемлекеттiк органдардың қызметiн және өзара iс-қимыл жасасуды үйлестiру мәселелерiн қарау;
ақпараттық жүйелердi, техникалық, бағдарламалық-техникалық және бағдарламалық құралдарды (бұйымдарды), ақпаратты қорғаудың техникалық құралдарын лицензиялау, техникалық реттеу, оның iшiнде олардың сәйкестiгiн растау мәселелерi бойынша ұсыныстар әзiрлеу;
мемлекеттiк органдар мен ұйымдарда мемлекеттiк ақпараттық ресурстарды және мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi жұмыстардың жай-күйiне талдау жасау, оның негiзiнде ақпаратты қорғаудың мемлекеттiк жүйесiн жетiлдiру жөнiнде ұсынымдар мен ұсыныстар дайындау;
ақпараттық қауiпсiздiкке төнетiн қауіп-қатерге қарсы iс-қимыл көрсетуге бағытталған халықаралық шарттарды iске асыру мәселелерi бойынша ұсыныстар әзiрлеу;
мемлекеттiк бюджет есебiнен жүзеге асырылатын ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жоспарлары мен мақсатты бағдарламаларын қарау болып табылады.

О создании Межведомственной комиссии по вопросам обеспечения информационной безопасности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2004 года N 751. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2010 года N 695
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.07.2010 № 695.
В целях реализации единой государственной политики в области обеспечения информационной безопасности и защиты государственных секретов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Межведомственную комиссию по вопросам обеспечения информационной безопасности (далее - Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Комиссии;
2) Положение о Комиссии.
3. (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 30.06.2007 N 553 ).
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2004 года N 751
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам обеспечения
информационной безопасности
1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам обеспечения информационной безопасности создается в целях реализации единой государственной политики в области обеспечения информационной безопасности, выработки концептуальных подходов к решению проблем информационной безопасности и координации работ в этой сфере в государственных органах и организациях.
2. В своей деятельности Комиссия руководствуется Конституцией Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами и международными договорами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Задачи и функции Комиссии
3. Задачами Комиссии являются:
выработка предложений по основным направлениям государственной политики в области обеспечения информационной безопасности, защиты государственных информационных ресурсов и государственных секретов;
подготовка предложений по совершенствованию системы правовых, административных, технических, программных и криптографических мер регулирования отношений в сфере информационной безопасности и защиты государственных секретов;
выработка рекомендаций по совершенствованию нормативных правовых актов в области обеспечения информационной безопасности;
рассмотрение вопросов координации деятельности и взаимодействия государственных органов в сфере защиты информации и государственных секретов;
выработка предложений по вопросам лицензирования, технического регулирования, в том числе подтверждения соответствия информационных систем, технических, программно-технических и программных средств (изделий), технических средств защиты информации;
анализ состояния работ по защите государственных информационных ресурсов и государственных секретов в государственных органах и организациях, подготовка на его основе рекомендаций и предложений по совершенствованию государственной системы защиты информации;
выработка предложений по вопросам реализации международных договоренностей, направленных на противодействие угрозам информационной безопасности;
рассмотрение планов и целевых программ обеспечения информационной безопасности, осуществляющихся за счет государственного бюджета.

Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.05.20. N 432 қаулысымен.
4. Комиссия жүктелген мiндеттерiне сәйкес:
Қазақстан Республикасының Үкiметiне ақпараттық ресурстарды, мемлекеттiк құпияларды қорғаудың ұлттық жүйесiн дамыту мен жетiлдiру, ақпарат саласындағы азаматтардың конституциялық құқықтары мен қоғам мүдделерiн қамтамасыз ету, ғылыми зерттеулер, тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар жүргiзу мәселелерi және ақпаратты қорғаудың отандық аппараттық, бағдарламалық және аппараттық-бағдарламалық құралдарын шығару мен техникалық алып жүрудi қамтамасыз ету үшiн ғылыми-техникалық базаны қалыптастыру жөнiнде ұсыныстар енгізедi;
ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету саласындағы басымдықтарды анықтау жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
мемлекеттiк ақпараттық ресурстар мен мемлекеттiк құпияларды қорғау мәселелерi бойынша мемлекеттiк органдардың басшыларын тыңдайды;
ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету саласында мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметiн үйлестiру және өзара iс-қимыл жасау мәселелерiн қарайды;
ақпаратты қорғау саласындағы ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстардың бағыттары бойынша ғылыми, эксперименталдық және өндiрiстiк базаны дамыту жөнiндегi жоспарлар мен бағдарламаларды қарайды;
ақпараттық қауiпсiздiк саласындағы жоспарлар мен бағдарламалардың iске асырылуы барысы туралы мемлекеттiк органдардың басшыларын тыңдайды;
елiмiзде ақпаратты қорғауды қамтамасыз етуге ықпал ететiн шарттарды жасауға бағытталған құқықтық, экономикалық, ұйымдастырушылық және ғылыми-техникалық сипаттағы шараларды жүзеге асыру жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
ақпаратты қорғау жүйесiн алып жүруге және дамытуға байланысты кезектi қаржы жылына арналған республикалық бюджет шығыстарын жоспарлау жөнiндегi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң ұсынысын қарайды және осы мәселе жөнiнде Республикалық бюджеттiк комиссияға ұсынымдық сипаттағы қорытындыларды ұсынады;
ақпараттық қауiпсiздiк саласында кадрлар даярлау жүйесiн жетілдіру жөнiндегi ұсыныстарды қарайды.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.05.20. N 432 қаулысымен.
3. Комиссия құқықтары
5. Жүктелген мiндеттерге сәйкес Комиссия:
мемлекеттiк органдар мен ұйымдардан оған жүктелген мiндеттердi орындау үшiн қажеттi мәлiметтер мен материалдар сұратуға және алуға;
заңнама талаптарына сәйкес оның құзыретiне жататын мәселелер жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердi шығару, өзгерту немесе күшiн жою жөнiндегi ұсыныстарды қарауға және Қазақстан Республикасының Yкiметiне енгiзуге;
сараптамалар мен консультациялар өткiзу үшiн мемлекеттiк органдар мен ұйымдардан тиiстi бағыттағы мамандарды тартуға, сондай-ақ қажет болған кезде жұмыс топтарын ұйымдастыруға;
оның құзыретіне кiретiн мәселелер жөнiнде ұсынымдар жасауға және ұсыныстар енгiзуге құқығы бар.

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.05.2006 N 432 .
4. В соответствии с возложенными задачами Комиссия:
вносит предложения в Правительство Республики Казахстан по вопросам развития и совершенствования национальной системы защиты информационных ресурсов, государственных секретов, обеспечения конституционных прав граждан и интересов общества в информационной сфере, проведения научных исследований, опытно-конструкторских работ и формированию научно-технической базы для обеспечения выпуска и технического сопровождения отечественных аппаратных, программных и аппаратно-программных средств защиты информации;
вносит предложения по определению приоритетов в области обеспечения информационной безопасности;
заслушивает руководителей государственных органов по вопросам защиты государственных информационных ресурсов и государственных секретов;
рассматривает вопросы координации деятельности и взаимодействия государственных органов и организаций в области обеспечения информационной безопасности;
рассматривает планы и программы по развитию научной, экспериментальной и производственной базы по направлениям научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в области защиты информации;
заслушивает руководителей государственных органов о ходе реализации планов и программ в области  информационной безопасности;
вносит предложения по осуществлению мер правового, экономического, организационного и научно-технического характера, направленных на создание в стране условий, способствующих обеспечению защиты информации;
рассматривает предложения администраторов бюджетных программ по планированию расходов республиканского бюджета на очередной финансовый год, связанных с сопровождением и развитием систем защиты информации, и по данному вопросу представляет Республиканской бюджетной комиссии заключения рекомендательного характера;
рассматривает предложения по совершенствованию системы подготовки кадров в области информационной безопасности.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.05.2006 N 432 .
3. Права Комиссии
5. В соответствии с возложенными задачами Комиссия имеет право:
запрашивать и получать от государственных органов и организаций сведения и материалы, необходимые для выполнения возложенных на нее задач;
в соответствии с требованиями законодательства рассматривать и вносить в Правительство Республики Казахстан предложения по изданию, изменению или отмене нормативных правовых актов по вопросам, отнесенным к ее компетенции;
привлекать для проведения экспертиз и консультаций специалистов соответствующего профиля из государственных органов и организаций, а также организовывать при необходимости рабочие группы;
вырабатывать рекомендации и вносить предложения по вопросам, входящим в ее компетенцию.

4. Комиссия қызметiн ұйымдастыру
6. Комиссия төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, Комиссия отырысында төрағалық етедi, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешiмдерiн iске асыруға жалпы бақылауды жүзеге асырады және осы заңнамаға сәйкес Комиссия жүзеге асыратын қызмет, сондай-ақ салааралық, ведомствоаралық үйлестiру үшiн және Комиссия әзiрлейтiн шешiмдер үшiн дербес жауаптылықта болады. Төраға болмаған кезде оның функцияларын төрағаның тапсырмасы бойынша орынбасарларының бiрi орындайды.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.05.20. N 432 қаулысымен.
7. Комиссия хатшысы Комиссия отырысының күн тәртiбi жөнiндегi ұсыныстарды, қажеттi құжаттарды, материалдарды дайындайды және оны өткiзгеннен кейiн хаттамаларды ресiмдейдi.
Хатшы Комиссияның мүшесi болып табылмайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.05.20. N 432 қаулысымен.
8. Комиссияның жұмыс органы Комиссияның жұмысын ұйымдастыру-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асырады.
Комиссияның жұмыс органының функцияларын Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi бөлiмi атқарады.
9. Комиссия шешiмдерi ашық дауыс беру арқылы қабылданады және Комиссия мүшелерінің жалпы санынан көпшiлiк дауыс бергендерi қабылданған болып саналады. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешiм қабылданған болып есептеледi.
Комиссия мүшелерiнің ерекше пiкiр бiлдiру құқығы бар, ондай болған жағдайда ол жазбаша түрде берiлуге және Комиссия отырысының хаттамасына қоса берiлуге тиiс.
Комиссия мәжiлiстерiн өткiзу қорытындылары бойынша хаттама жасалады, оған мiндеттi түрде оның барлық мүшелерi қол қояды.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.05.20. N 432 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 9 шілдедегi
N 751 қаулысымен
бекiтiлген
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2008.06.06. N  545 , өзгерту енгізілді - 2008.12.30. N 1291 , 2009.07.30. N 1158 Қаулыларымен.
Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері
жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Әбдірахымов           - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Ғабидолла               Кеңсесінің Басшысы, төраға,
Рахматоллаұлы
Тәжияқов              - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Бисенғали Шамғалиұлы    Төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Нұриманов             - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Мақсұт Әнуарбекұлы      қауіпсіздік комитеті төрағасының
орынбасары (келісім бойынша), төрағаның
орынбасары
Толымбеков            - Қазақстан Республикасы Премьер-
Манат Исенұлы           Министрінің Кеңсесі Мемлекеттік құпияларды
қорғау бөлімінің меңгерушісі, төрағаның
орынбасары
Айткешұлы             - Қазақстан Республикасының Премьер-
Бейбітқали              Министрі Кеңсесінің Мемлекеттік құпияларды
қорғау бөлімі меңгерушісінің орынбасары,
хатшы
Қасымбек              - Қазақстан Республикасының Көлік
Жеңіс Махмұдұлы         және коммуникация министрлігінің
жауапты хатшысы
Қуанғанов             - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Фархад Шаймұратұлы      министрлігінің жауапты хатшысы
Құсдәулетов           - Қазақстан Республикасының Әділет вице-
Дулат Рашитұлы          министрі
Жошыбаев              - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Рәпіл Сейітханұлы       министрлігінің жауапты хатшысы
Коржова               - Қазақстан Республикасы Қаржы
Наталья Артемовна       министрлігінің жауапты хатшысы
Құрманғалиева         - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Жанна Дулатқызы         ақпарат министрлігінің жауапты хатшысы
Советский             - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
Вячеслав Крестьянович   министрлігінің жауапты хатшысы
Шәженова              - Қазақстан Республикасы Экономика және
Дина Мэлсқызы           бюджеттік жоспарлау министрлігінің жауапты
хатшысы
Лукин                 - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа
Андрей Иванович         және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттігі (қаржы полициясы) төрағасының
орынбасары (келісім бойынша)
Тілеубеков            - Қазақстан Республикасы Президентінің
Ғани Өтеұлы             Әкімшілігі Ақпараттандыру және ақпараттық
ресурстарды қорғау бөлімінің меңгерушісі
(келісім бойынша)
Маханбетажиев         - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және Батыр Әпенұлы           байланыс агенттігінің жауапты хатшысы
Хисамутдинов          - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
Ильдар Ибрагимович      комитетінің Қызметі директорының орынбасары
(келісім бойынша)
Байәділов             - Қазақстан Республикасының Қауіпсіздік
Ерғали Мұхаметжанұлы    Кеңесі хатшылығының сектор меңгерушісі
(келісім бойынша)
Слободянюк            - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Анатолий Ануфриевич     Кеңсесінің Бақылау және құжаттамалық
қамтамасыз ету бөлімі меңгерушісінің
орынбасары
Оразқұлов             - Қазақстан Республикасы Президентінің
Қанат Орынтайұлы        Күзет қызметі бастығының орынбасары
(келісім бойынша)
Секішев               - Қазақстан Республикасы Бас
Асқар Асанханұлы        прокурорының орынбасары
(келісім бойынша)
Қасымов               - Қазақстан Республикасының
Қалмұханбет             Ішкі істер вице-министрі
Нұрмұханбетұлы
Петров                - Қазақстан Республикасының
Валерий Викторович      Төтенше жағдайлар вице-министрі;
Носоновский           - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Геннадий Владимирович   министрлігінің Штабтар бастықтары
комитеті төрағасының орынбасары
Сафинов               - Қазақстан Республикасы Энергетика
Қанатбек Бейсенбекұлы   және минералдық ресурстар
министрлігінің жауапты хатшысы

4. Организация деятельности Комиссии
6. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет в соответствии с законодательством персональную ответственность за деятельность, осуществляемую Комиссией, а также межотраслевую, межведомственную координацию и за решения, вырабатываемые Комиссией. Во время отсутствия председателя его функции по поручению председателя, выполняет один из заместителей. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.05.2006 N 432 .
7. Секретарь Комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседания Комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы после его проведения.
Секретарь не является членом Комиссии. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.05.2006 N 432 .
8. Рабочий орган Комиссии осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Комиссии.
Функции рабочего органа Комиссии выполняет Отдел по защите государственных секретов Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
9. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания Комиссии.
По результатам проведения заседаний Комиссии составляется протокол, подписываемый в обязательном порядке всеми ее членами. <*>
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.05.2006 N 432 .
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2004 года N 751
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 06.06.2008 N 545 ; от 30.12.2008 N 1291 ; с изменениями, внесенным постановлением Правительства РК от 30.07.2009 N 1158 .
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам обеспечения
информационной безопасности
Абдрахимов                  - Руководитель Канцелярии
Габидулла Рахматуллаевич      Премьер-Министра Республики Казахстан,
председатель
Нуриманов                   - заместитель Председателя Комитета
Максут Ануарбекович           национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию),
заместитель председателя
Толымбеков                  - заведующий Отделом по защите
Манат Исенович                государственных секретов Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан,
заместитель председателя
Айткешулы                   - заместитель заведующего Отделом по
Бейбиткали                    защите государственных секретов
Канцелярии Премьер-Министра Республики
Казахстан, секретарь
Касымов                     - вице-министр внутренних дел
Калмуханбет Нурмуханбетович   Республики Казахстан
Таджияков                   - заместитель Председателя Национального
Бисенгали Шамгалиевич         Банка Республики Казахстан
(по согласованию)
Касымбек                    - ответственный секретарь Министерства
Женис Махмудович              транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
Куанганов Фархад            - ответственный секретарь Министерства
Шаймуратович                  образования и науки Республики
Казахстан
Куставлетов                 - вице-министр юстиции Республики
Дулат Рашитович               Казахстан
Петров                      - вице-министр по чрезвычайным ситуациям
Валерий Викторович            Республики Казахстан
Сафинов                     - ответственный секретарь Министерства
Канатбек Бейсенбекович        энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Жошыбаев                    - ответственный секретарь Министерства
Рапиль Сейтханович            иностранных дел Республики Казахстан
Коржова                     - ответственный секретарь Министерства
Наталья Артемовна             финансов Республики Казахстан
Курмангалиева               - ответственный секретарь Министерства
Жанна Дулатовна               культуры и информации Республики
Казахстан
Советский                   - ответственный секретарь Министерства
Вячеслав Крестьянович         индустрии и торговли Республики
Казахстан
Шаженова                    - ответственный секретарь Министерства
Дина Мэлсовна                 экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Оразкулов                   - заместитель начальника Службы охраны
Канат Орынтаевич              Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Лукин                       - заместитель Председателя Агентства
Андрей Иванович               Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью (финансовая полиция)
(по согласованию)
Секишев                     - заместитель Генерального прокурора
Аскар Асанханович             Республики Казахстан (по согласованию)
Тилеубеков Гани Утенович    - заведующий Отделом информатизации и
защиты информационных ресурсов
Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Маханбетажиев               - ответственный секретарь Агентства
Батыр Апенович                Республики Казахстан по информатизации
и связи
Носоновский                 - заместитель председателя Комитета
Геннадий Владимирович         начальников штабов Министерства
обороны Республики Казахстан
Хисамутдинов                - заместитель директора Службы Комитета
Ильдар Ибрагимович            национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию)
Баядилов                    - заведующий сектором Секретариата
Ергали Мухамеджанович         Совета Безопасности Республики
Казахстан (по согласованию)
Слободянюк                  - заместитель заведующего Отделом
Анатолий Ануфриевич           контроля и документационного
обеспечения Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан