Облыстық бюджеттердiң, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiнiң 2004 жылы мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына мақсатты инвестициялық трансферттердi бөлуi мен пайдалануының кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 шілдедегі N 769 қаулысы
"2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 23 маусымдағы  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердiң, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiнiң 2004 жылы мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына мақсатты инвестициялық трансферттердi пайдалану ережесi (бұдан әрi - Ереже) бекiтiлсiн.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
облыстық, Астана және Алматы қалаларының 2004 жылға арналған бюджеттерiнде тиiстi түсiмдердi, сондай-ақ мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына байланысты бағдарламалар бойынша шығыстарды көздейтiн тиiсті мәслихаттардың шешiмдерi қабылданғаннан кейiн 3 (үш) күнтізбелiк күн iшiнде Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне мәслихаттардың көрсетiлген шешiмдерiн ұсынсын;
есептi айдан кейiнгi 8-күннен кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне жұмыстардың барысы және мақсатты инвестициялық трансферттердiң пайдаланылуы туралы ай сайынғы ақпаратты ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне (бағдарламаның әкiмшiсiне) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдарының (бұдан әрi - жергiлiктi атқарушы органдар) бiр шаршы метр үшiн 350 (үш жүз елу) АҚШ долларынан аспайтын есеппен мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына Ережеде көзделген шарттар бойынша 2004 жылға арналған республикалық  бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражаттан 6 400 000 000 (алты миллиард төрт жүз миллион) теңге сомасында мақсатты инвестициялық трансферттер бөлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi осы қаулының 3-тармағында көрсетiлген қаражатты жергiлiктi атқарушы органдарға оның iшiнде:
Ақмола облысына - 393 750 000 теңге;
Ақтөбе облысына - 393 750 000 теңге;
Алматы облысына - 393 750 000 теңге;
Атырау облысына - 393 750 000 теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 393 750 000 теңге;
Жамбыл облысына - 393 750 000 теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 393 750 000 теңге;
Қарағанды облысына - 393 750 000 теңге;
Қостанай облысына - 393 750 000 теңге;
Қызылорда облысына - 393 750 000 теңге;
Маңғыстау облысына - 393 750 000 теңге;
Павлодар облысына - 393 750 000 теңге;

О некоторых вопросах распределения и использования целевых инвестиционных трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы в 2004 году на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2004 года N 769
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 23 июня 2004 года "О республиканском бюджете на 2004 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых инвестиционных трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы в 2004 году на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда (далее - Правила).
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
в течение 3 (трех) календарных дней после принятия соответствующими маслихатами решений, предусматривающих в областных, городов Астаны и Алматы бюджетах на 2004 год соответствующие поступления, а также расходы по программам, связанным со строительством жилья государственного коммунального жилищного фонда, предоставить в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан указанные решения маслихатов;
не позднее 8-го числа, следующего за отчетным месяцем, предоставлять ежемесячную информацию в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан о ходе работ и использовании целевых инвестиционных трансфертов.
3. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан выделить целевые инвестиционные трансферты Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан (администратору программы) на строительство местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы (далее - местные исполнительные органы) жилья государственного коммунального жилищного фонда, из расчета не более 350 (триста пятьдесят) долларов США за один квадратный метр, в сумме 6 400 000 000 (шесть миллиардов четыреста миллионов) тенге из средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на 2004 год на условиях, предусмотренных Правилами.
4. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан распределить средства, указанные в пункте 3 настоящего постановления, местным исполнительным органам, в том числе:
Акмолинской области - 393 750 000 тенге;
Актюбинской области - 393 750 000 тенге;
Алматинской области - 393 750 000 тенге;
Атырауской области - 393 750 000 тенге;
Восточно-Казахстанской области - 393 750 000 тенге;
Жамбылской области - 393 750 000 тенге;
Западно-Казахстанской области - 393 750 000 тенге;
Карагандинской области - 393 750 000 тенге;
Костанайской области - 393 750 000 тенге;
Кызылординской области - 393 750 000 тенге;
Мангистауской области - 393 750 000 тенге;
Павлодарской области - 393 750 000 тенге;

Солтүстiк Қазақстан облысына - 493 750 000 теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына - 393 750 000 теңге;
Астана қаласына - 393 750 000 теңге;
Алматы қаласына - 393 750 000 теңге бөлсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жергiлiктi атқарушы органдардың инвестициялық трансферттердi мақсатты пайдалануын бақылауды қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысын бақылауды және үйлестiрудi қамтамасыз етсiн.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары С.М.Мыңбаевқа жүктелсiн.
8. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 19 шілдедегi
N 769 қаулысымен
бекiтiлген
Облыстық бюджеттердiң, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiнiң 2004 жылы мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына мақсатты инвестициялық трансферттердi пайдалану
ережесi
1. Осы Ереже облыстар, Астана және Алматы қалалары жергiлiктi атқарушы органдарының (бұдан әрi - жергiлiктi атқарушы органдар) 6 400 000 000 {алты миллиард төрт жүз миллион) теңге сомасында "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңында  көзделген 2004 жылы мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына мақсатты инвестициялық трансферттердi пайдаланудың тәртiбiн айқындайды.
2. Мақсатты инвестициялық трансферттердi Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне (бағдарламаның әкiмшiсiне) белгiленген тәртiппен бекiтілген 2004 жылға арналған республикалық бюджеттi қаржыландырудың жиынтық жоспарына сәйкес жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бөледi.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi ұсынған ақы төлеу шотының негiзiнде және деректемелер бойынша жергiлiктi атқарушы органдарға мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша мақсатты инвестициялық трансферттердiң бекiтiлген жалпы сомасын бөлуге сәйкес және белгіленген тәртiппен бекiтiлген "Мемлекеттiк тұрғын үй қорының тұрғын үйiн салуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер" республикалық бюджеттiк бағдарламасын қаржыландырудың жоспарына сәйкес сома аударылады.

Северо-Казахстанской области - 493 750 000 тенге;
Южно-Казахстанской области - 393 750 000 тенге;
г. Астаны - 393 750 000 тенге;
г. Алматы - 393 750 000 тенге.
5. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за целевым использованием местными исполнительными органами инвестиционных трансфертов.
6. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан обеспечить контроль и координацию строительства жилья государственного коммунального жилищного фонда.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С.М.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 июля 2004 года N 769
Правила
использования целевых инвестиционных трансфертов
областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы
в 2004 году на строительство жилья государственного
коммунального жилищного фонда
1. Настоящие Правила определяют порядок использования местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы (далее - местные исполнительные органы) целевых инвестиционных трансфертов в 2004 году на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда, предусмотренных Законом  Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", в сумме 6 400 000 000 (шесть миллиардов четыреста миллионов) тенге.
2. Целевые инвестиционные трансферты выделяются Министерством финансов Республики Казахстан Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан (администратору программы) на строительство местными исполнительными органами жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с утвержденным в установленном порядке сводным планом финансирования республиканского бюджета на 2004 год.
3. Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан на основании счета к оплате и по реквизитам, предоставленным Министерством финансов Республики Казахстан, перечисляет местным исполнительным органам на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда суммы в соответствии с утвержденным распределением общей суммы целевых инвестиционных трансфертов по областям и городам Астане и Алматы и согласно утвержденному в установленном порядке плану финансирования республиканской бюджетной программы "Целевые инвестиционные трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда".

4. Мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына тапсырысшы болып табылатын жергiлiктi мемлекеттiк мекемелер белгiленген тәртiппен мердiгер (бac мердiгер) ұйымдарға алдын ала ақы төлеудi жүргiзедi, ал кейiнгi есеп айырысуларды Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi Құрылыс iстерi жөнiндегi комитетiнiң аумақтық басқармалары растаған орындалған жұмыстар актiлерiнiң негiзiнде жүргiзедi.
5. Жергілiктi бюджеттiк бағдарламаларды iске асыруды сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы, мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамаға және бюджет заңнамасына сәйкес жергiлiктi атқарушы органдар жүргiзедi.
6. Мақсатты инвестициялық трансферттердi тиiсті жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларды iске асыруға уақтылы, мақсатты және тиiмдi пайдалану үшiн Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiне сәйкес жергiлiктi атқарушы органдар жауапты болады.
7. Жергiлiктi атқарушы органдардың тиiсті жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларды iске асыруға мақсатты инвестициялық трансферттердi игеру мониторингiн енгiзудi Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi жүзеге асырады.

4. Местные государственные учреждения, являющиеся заказчиками строительства жилья государственного коммунального жилищного фонда, производят в установленном порядке предварительную оплату подрядным (генподрядным) организациям, а последующие расчеты производят на основании актов выполненных работ, подтвержденных территориальными управлениями Комитета по делам строительства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
5. Реализация местных бюджетных программ производится местными исполнительными органами в соответствии с законодательством об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, о государственных закупках и бюджетным законодательством.
6. Ответственность за своевременное, целевое и эффективное использование в реализацию соответствующих местных бюджетных программ целевых инвестиционных трансфертов несут местные исполнительные органы в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
7. Ведение мониторинга освоения местными исполнительными органами целевых инвестиционных трансфертов в реализацию соответствующих местных бюджетных программ осуществляется Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан.