Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "С. Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттiк агротехникалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 тамыздағы N 829 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күшi бар Жарлығының  4-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "С. Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттiк агротехникалық университетi" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын.
2. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi мәнi жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау және қайта даярлау болып белгiленсiн.
3. <*>
Ескерту. 3-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.04.04.  N 300 қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) Кәсiпорынның жарғысын бекiтудi және оны әдiлет органдарында мемлекеттiк тіркеудi қамтамасыз етсiн;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп, "С. Сейфуллин атындағы Қазақ аграрлық университетi" ашық акционерлік қоғамын (бұдан әрi - Қоғам) тарату және кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейiн қалған оның мүлкін Кәсiпорынға беру жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын;
3) таратылатын Қоғамның білiм алушыларының оқу жылын аяқтауы және оларды Кәсiпорынға ауыстыру үшiн шаралар қабылдасын;
4) осы қаулыны iске асыру жөнiндегi өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн толықтырулар мен өзгерiстер бекiтiлсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 3 тамыздағы
N 829 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдеріне енгiзілетiн толықтырулар мен өзгерiстер
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестері республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесiнде:

О создании Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный агротехнический университет имени С.Сейфуллина" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2004 года N 829
В соответствии со статьей 4 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, от 19 июня 1995 года N 2335 "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный агротехнический университет имени С.Сейфуллина" Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - Предприятие).
2. Определить основным предметом деятельности Предприятия подготовку и переподготовку специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием.
3. (Пункт 3 исключен - постановлением Правительства РК от 4 апреля 2005 г. N 300 )
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) обеспечить утверждение устава и государственную регистрацию Предприятия в органах юстиции;
2) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан принять необходимые меры по ликвидации открытого акционерного общества "Казахский аграрный университет имени С.Сейфуллина" (далее - Общество) и передаче его имущества, оставшегося после удовлетворения требований кредиторов, Предприятию;
3) принять меры для завершения учебного года обучающихся ликвидируемого Общества и перевода их в Предприятие;
4) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 августа 2004 года N 829
Дополнения и изменения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст.124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:

"Астана қаласы" деген бөлiмде реттік нөмiрi 21-13-жол алынып тасталсын.
3. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестеріне иелік ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берiлетін республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлiгi" деген бөлiмде реттiк нөмірі 222-13-жол алынып тасталсын.
4.)№<*>
Ескерту. 4-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1111  қаулысымен .
5. "Жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 6 шiлдедегi N 1021  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 28, 339-құжат):
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесі:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 33-жолмен толықтырылсын:
"33   "С. Сейфуллин атындағы
Қазақ мемлекеттік агротехникалық
университетi" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны
(шаруашылық жүргiзу құқығындағы)              Астана қаласы".
6. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің "С. Сейфуллин атындағы Ақмола аграрлық университеті" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 15 маусымдағы N 821  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 22, 280-құжат)":
2-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын.

в разделе "г. Астана" строку, порядковый номер 21-13, исключить.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Министерству образования и науки Республики Казахстан" строку, порядковый номер 222-13, исключить.
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111 )
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2000 года N 1021 "Об утверждении Перечня государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 28, ст. 339):
Перечень государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации, утвержденный указанным постановлением:
дополнить строкой, порядковый номер 33, следующего содержания:
"33.       Республиканское государственное
предприятие "Казахский государственный
агротехнический университет
имени С.Сейфуллина" (на праве
хозяйственного ведения)                   город Астана".
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2001 года N 821 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Акмолинский аграрный университет имени С.Сейфуллина" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 22, ст. 280):
подпункт 3) пункта 2 исключить.