"Қазақстан Республикасының Жер кодексiне толықтырулар мен өзгерiстер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 қазандағы N 1073 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасының  Жер кодексiне толықтырулар мен өзгерiстер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжілісiнің қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының Жер кодексіне
толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 13, 99-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзілсiн:
1)  14-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) қоршаған ортаны қорғау, энергетика және минералдық ресурстар, су қорын пайдалану және қорғау, балық шаруашылығы басқармасы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, төтенше жағдайларды болдырмау және жою жөнiндегi және Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілеген тәртiппен сыртқы саяси қызметті жүзеге асыратын орталық уәкілетті органдардың келiсiмi бойынша Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен белгiленген Каспий теңiзi түбінің қазақстандық учаскесi шегінде келiсiм-шарттан тыс аумақта теңiз құрылыстары мен мұнай-газ құбыры өткiзгiштерiн салуға арналған рұқсаттар беру;";
2)  33-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы алтыншы бөлiкпен толықтырылсын:
"Уақытша өтеулi жердi пайдалану құқығын сатып алу:
кепілге, сондай-ақ шаруашылық серiктестіктiң жарғылық капиталына салым ретiнде, акционерлік қоғамның акцияларына ақы төлеу немесе өндiрiстік кооперативке жарна ретiнде беру кезiнде;
орман және су қоры, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, сауықтыру, рекреациялық және тарихи-мәдени мақсаттағы жерлер құрамындағы иелiктен шығарылатын үйлер (құрылыстар, ғимараттар) орналасқан, сондай-ақ оларды пайдалануға арналған жер учаскесiне талап етілмейдi.";
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Осы баптың 2-тармағында көзделген шектеулер жердi пайдаланушылардың орман және су қорлары, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени мақсаттағы жерлер құрамындағы иеліктен шығарылатын үйлер (құрылыстар, ғимараттар) орналасқан, сондай-ақ оларды пайдалануға арналған жер учаскесiне арналған жердi пайдалану құқығына қатысты жасалатын мәмілелерге, соның iшiнде кепiлге салуға қолданылмайды.";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в Земельный кодекс Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2004 года N 1073
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в  Земельный кодекс Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан О внесении дополнений и изменений в Земельный
кодекс Республики Казахстан
Статья 1. Внести следующие дополнения и изменения в Земельный кодекс Республики Казахстан от 20 июня 2003 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 13, ст. 99):
1) пункт 1  статьи 14 дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) выдача разрешений на строительство морских сооружений и нефтегазопроводов вне контрактной территории в пределах казахстанского участка дна Каспийского моря, определенного международными договорами Республики Казахстан по согласованию с центральными уполномоченными органами: по охране окружающей среды, энергетике и минеральным ресурсам, использованию и охране водного фонда, управлению рыбным хозяйством, особо охраняемым природным территориям, предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций, и осуществляющим внешнеполитическую деятельность в порядке, устанавливаемом Правительством Республики Казахстан;";
2) в  статье 33 :
пункт 1 дополнить частью шестой следующего содержания:
"Не требуется выкуп права временного возмездного землепользования:
при передаче в залог, а также в качестве вклада в уставный капитал хозяйственного товарищества, в оплату акций акционерного общества или в качестве взноса в производственный кооператив;
на земельный участок, который занят отчуждаемыми зданиями (строениями, сооружениями), а также предназначенный для их эксплуатации, находящийся в составе земель лесного и водного фондов, особо охраняемых природных территорий, оздоровительного, рекреационного и историко-культурного назначения.";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Ограничения, предусмотренные пунктом 2 настоящей статьи, не распространяются на сделки, в том числе на залог, совершаемые землепользователями в отношении права землепользования на земельный участок, который занят отчуждаемыми зданиями (строениями, сооружениями), а также предназначен для их эксплуатации, находящийся в составе земель лесного и водного фондов, особо охраняемых природных территорий, оздоровительного, рекреационного и историко-культурного назначения.";

3)  50-баптың 2-тармағының бiрiншi бөлiгi "Жер учаскелерi" деген сөздердiң алдынан "Осы Кодекстің 48-бабының 1-тармағына сәйкес сауда-саттықта (конкурстарда, аукциондарда) сатуға ұсынылатын жер учаскелерiнiң тiзбесiне енгiзiлгендердi қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
4)  79-бапта:
5-тармақта бесінші, алтыншы және жетінші абзацтары алынып тасталсын;
6-тармақ алынып тасталсын.
2-бап. Осы Заң ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

3) в части первой пункта 2  статьи 50 после слов "Земельные участки" дополнить словами "за исключением, включенных в перечень земельных участков, предлагаемых для продажи на торгах (конкурсах, аукционах) в соответствии с пунктом 1 статьи 48 настоящего Кодекса,";
4) в  статье 79 :
абзацы пятый, шестой и седьмой пункта 5 исключить;
пункт 6 исключить.
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу со дня официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан