Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2006 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 қарашадағы N 1146 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 шілдедегі № 747 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.07.01 № 747 Қаулысымен
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550 Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берілiп отырған Тілдердi қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегі 2005-2006 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Жергiлiктi атқарушы органдардың басшылары бiр ай мерзiмде тiлдердi қолдану мен дамытудың 2005-2006 жылдарға арналған өңiрлiк бағдарламасын әзiрлесiн және бекiтсiн.
3. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың басшылары Жоспарда белгіленген іс-шаралардың iске асырылуын қамтамасыз етсiн және Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiне жыл сайын, 20 маусым мен 20 желтоқсаннан кешiктiрмей, Жоспар іс-шараларының орындалуы туралы ақпарат ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi Қазақстан Республикасының Yкiметіне жыл сайын, 30 маусым мен 30 желтоқсаннан кешiктiрмей, Жоспар іс-шараларының орындалуы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігіне жүктелсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 4 қарашадағы
N 1146 қаулысымен
бекiтiлген
Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға
арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөнiндегі
2005-2006 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________
P/c |    Ic-шара      | Аяқтау | Орын.  |Орындалу|Болжанған|Қаржы.
N  |                 | нысаны | дауға  |мерзiмi |шығыстар,|ландыру
|                 |        | жауап. |        | млн.тг  | көзi
|                 |        | тылар  |        |         |
|                 |        |        |        |         |
___________________________________________________________________
1           2            3        4        5        6        7
___________________________________________________________________
Нормативтік құқықтық қамтамасыз ету
___________________________________________________________________
1  Тілдердi қолдану    Қазақ.   МАСМ     2006      Қаржы.     -
мен дамытудың       стан              жылғы     ландыру
2001-2010 жылдарға  Респу.            4 тоқсан  талап
арналған мемлекет.  блика.                      етiл.
тiк бағдарламасын   сының                       мейдi
iске асыру жөнiн.   Үкiметi
дегі 2007-2008      қаулы.
жылдарға арналған   сының
iс-шаралар жоспарын жобасы
әзiрлеу
___________________________________________________________________
Мемлекеттiк басқару және iс жүргiзу, заңнама
саласында тілдерді қолдану
___________________________________________________________________
2  Жоғары оқу орындары Бұйрық   БҒМ      2005      Қаржы.    -
мен ғылыми-зерттеу                    жылғы     ландыру
мекемелерiнің дис.                    3 тоқсан  талап
сертациялар қорғау                              етіл.
жөнiндегi кеңесте.                              мейдi
рiнiң мемлекеттік
тілге көшiру
жөнiндегi жұмысын
жалғастыру
3  "Қазақстан Респу.   Бұйрық   АБА      2006      Қаржы.    -
бликасындағы тiл                      жылғы     ландыру
туралы" Қазақстан                     4 тоқсан  талап
Республикасы Заңы.                              етіл.
ның "Почта-телеграф                             мейдi
жөнелтілiмдерінің
тілі" деген
22-бабын іске асыру
жөніндегi іс-шара.
лар жоспарын
әзiрлеу
4  "Қазақстан Респу.   Бұйрық,  ИСМ,     2005      Қаржы.    -
бликасындағы тіл    шешiмдер облыс.   жылғы     ландыру
туралы" Қазақстан            тардың,  3 тоқсан  талап
Республикасы Заңы.           Астана             етілмейді
ның "Деректемелер            және
мен визуальды ақпа.          Алматы
рат тілі" деген              қалала.
21-бабының төртінші          рының
және бесінші бөлі.           әкімдері
гін іске асыру
жөніндегі іс-шара.
лар жоспарын
әзірлеу
5  "Қазақстан Респу.   Қазақ.   МАСМ     2005      Қаржы.    -
бликасындағы тiл    стан              жылғы     ландыру
туралы" Қазақстан   Респу.            30 маусым талап
Республикасы Заңы.  блика.            мен 30    етiлмейдi
ның орындалуы жө.   сының             желтоқсан
нiндегi мемлекеттік Үкiме.            2006
мекемелердi бекi.   тiне              жылғы 30
тiлген кестеге сәй. ақпарат           маусым
кес тексеру жүргiзу                   мен 30
желтоқсан
МАСМ-ға  Облыс.   2005
ақпарат  тардың,  жылғы 20
Астана   маусым
және     мен 20
Алматы   желтоқсан
қалала.  2006
рының    жылғы 20
әкімдері маусым
мен 20
желтоқсан
___________________________________________________________________
Бiлiм беру және тілдердi оқыту саласындағы тiлдiк дамыту
___________________________________________________________________
6  Жоғары және орта    МАСМ-ға  БҒМ,     2005      Қаржы.    -
кәсiптiк оқу орын.  ақпарат  облыс.   жылғы     ландыру
дарында қазақ ті.            тардың,  4 тоқсан, талап
лiнде оқытатын бө.           Астана   2006      етілмейдi
лімшелердiң және             және     жылғы 4
қазақ тілінде                Алматы   тоқсан
оқытылатын пәндер.           қалала.
дiң санын арттыру            рының
жөнiнде шаралар              әкімдері
қабылдау
(бөлiмшелердiң
жалпы санын
арттырмастан)
7  Жалпы бiлім беретін МАСМ-ға  БҒМ,     2005      Қаржы.    -
орта, орта кәсіптік ақпарат  облыс.   жылғы 4   ландыру
және жоғары кәсiп.           тардың,  тоқсан,   талап
тiк оқу орындарының          Астана   2006      етілмейдi
өзге тілдерде оқы.           және     жылғы 4
татын бөлiмшеле.             Алматы   тоқсан
рiнде қазақ тілін            қалала.
оқытуға арналған             рының
сағаттар санын оқу           әкiмдерi
процесін оңтайлан.
дыру жолымен
(негiзгі оқу жос.
пары бойынша жалпы
сағат санын көбейт.
пей) арттыру
жөнiндегi жұмысты
жалғастыру
8  "Қазақ тілi мен     МАСМ-ға  БҒМ      2005      8,3      Респуб.
әдебиетi" пәнi      ақпарат           жылғы 2            ликалық
бойынша халықаралық                   тоқсан,            бюджет
олимпиада өткізу                      2006      8,3
жылғы 2
тоқсан
9  Өзге тілдерде       МАСМ-ға  БҒМ      2005      Қаржы.    -
(орыс, өзбек, ұйғыр, ақпарат          жылғы 4   ландыру
тәжiк) оқытатын                       тоқсан,   талап
мектептердегі қазақ                   2006      етілмейдi
тілі мұғалiмдерiнiң                   жылғы 4
біліктілігін                          тоқсан
арттыру жөнiндегі
жұмысты жалғастыру
10 Қазақ тілінде оқы.  МАСМ-ға  БҒМ,     2005      Қаржы.    -
татын және тәрбие   ақпарат  облыс.   жылғы 4   ландыру
беретін мектепке             тардың,  тоқсан,   талап
дейінгі бiлiм беру           Астана   2006      етілмейді
ұйымдарының санын            және     жылғы 4
арттыру жөнiндегі            Алматы   тоқсан
жұмысты жалғастыру           қалала.
(мектепке дейiнгi            рының
мекемелердің жалпы           әкiмдерi
санын арттырмай)
11 Ана тілдерiн зер.   Бұйрық   MACM     2005      12,18    Респуб.
делеу жөніндегі                       жылғы 4            ликалық
жексенбілік мектеп.                   тоқсан,            бюджет
тер арқылы бірыңғай                   2006      12,18
мемлекеттік тіл                       жылғы 4
саясатын іске асы.                    тоқсан
руға ұлттық-мәдени
бiрлестіктердi
тарту
12 Жалпы білім беретін Бұйрық   МАСМ,    2005      3,0      Респуб.
мектептер базасында          БҒМ, Ең. жылғы 4            ликалық
оралмандарға қазір.          бекмині  тоқсан,            бюджет

О Плане мероприятий на 2005-2006 годы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков на 2001-2010 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2004 года № 1146. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 747
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.07.2011 № 747.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 "О Государственной программе функционирования и развития языков на 2001-2010 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2005-2006 годы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков на 2001-2010 годы (далее - План).
2. Руководителям местных исполнительных органов в месячный срок разработать и утвердить региональную программу функционирования и развития языков на 2005-2006 годы.
3. Руководителям центральных и местных исполнительных органов обеспечить реализацию мероприятий, определенных Планом, и представлять Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан ежегодно, не позднее 20 июня и 20 декабря, информацию о выполнении мероприятий Плана.
4. Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан представлять Правительству Республики Казахстан ежегодно, не позднее 30 июня и 30 декабря, сводную информацию о выполнении мероприятий Плана.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 ноября 2004 года N 1146
План мероприятий
на 2005-2006 годы по реализации Государственной программы
функционирования и развития языков на 2001-2010 годы
--------------------------------------------------------------------------
N  !      Мероприятие      !  Форма     !Ответст-!Срок ис-!Предпо-!Источ-
п/п!                       ! завершения !венный  !полнения!лагае- !ник
!                       !            !за ис-  !        !мые    !финан-
!                       !            !полнение!        !расхо- !сирова-
!                       !            !        !        !ды,млн.!ния
!                       !            !        !        !тг.    !
--------------------------------------------------------------------------
1 !         2             !     3      !    4   !    5   !   6   !   7
--------------------------------------------------------------------------
Нормативное правовое обеспечение
1.  Разработать План         Проект         МКИС   4        Не        -
мероприятий на 2007-     постановления         квартал  требует
2008 годы по реализации  Правительства         2006     финанси-
Государственной програм- Республики            года     рования
мы функционирования и    Казахстан
развития языков на
2001-2010 годы
Функционирование языков в сфере государственного управления
и делопроизводства, законодательства
2.  Продолжить работу по     Приказ         МОН    3        Не        -
переходу на государ-                           квартал  требует
ственный язык Советов                          2005     финанси-
по защите диссертаций                          года     рования
высших учебных заведений
и научно-исследователь-
ских учреждений
3.  Разработать План меро-   Приказ         АИС    4        Не         -
приятий по реализации                          квартал  требует
статьи 22 "Язык почтово-                      2006     финанси-
телеграфных отправле-                          года     рования
ний" Закона Республики
Казахстан "О языках в
Республике Казахстан"
4.  Разработать План         Приказ,    МИТ, акимы 3        Не         -
мероприятий по реали-    решения    областей   квартал  требует
зации части четвертой               и городов  2005     финанси-
и пятой статьи 21                   Астаны и   года     рования
"Язык реквизитов и                  Алматы
визуальной информации"
Закона Республики
Казахстан "О языках
в Республике Казахстан"
5.  Провести проверку        Информация     МКИС,  30 июня  Не тре-    -
государственных учреж-   Правитель-            и 30     бует
дений по исполнению      ству                  декабря  финанси-
Закона Республики       Республики            2005     рования
Казахстан "О языках      Казахстан             года
в Республике Казахстан"                        30 июня
согласно утвержденному                         и 30
графику                                        декабря
2006
года
Информация  акимы     20 июня
в МКИС      областей  и 20
и городов декабря
Астаны и  2005
Алматы    года,
20 июня
и 20
декабря
2006
года
Языковое развитие в сфере образования и обучения языкам
6.  Принять меры по увели-   Информация  МОН,      4        Не тре-    -
чению количества         в МКИС      акимы     квартал  бует
отделений с казахским                областей  2005     финанси-
языком обучения и дис-               и горо-   года,    рования
циплин, преподаваемых                дов       4
на казахском языке,                  Астаны и  квартал
в высших и средних                   Алматы    2006
профессиональных                               года
учебных заведениях
(без увеличения общего
количества отделений)
7.  Продолжить работу по     Информация  МОН,      4        Не тре-    -
увеличению количества    в МКИС      акимы     квартал  бует
часов на обучение                    областей  2005     финанси-
казахскому языку в                   и городов года,    рования
отделениях с иными                   Астаны    4
языками обучения сред-               и Алматы  квартал
них общеобразовательных,                       2006
средних профессиональ-                         года
ных и высших профес-
сиональных учебных
заведениях путем оптими-
зации учебного процесса
(без увеличения общего
количества часов по
базисному учебному плану)
8.  Провести международную   Информация  МОН       2         8,3    Рес-
олимпиаду по предмету    в МКИС                квартал          пуб-
"Казахский язык и                              2005             ликан-
литература"                                    года,            ский
2 квартал        бюджет
2006      8,3
года
9.  Продолжить работу по     Информация  МОН       4 квартал  Не тре-  -
повышению квалификации   в МКИС                2005 года, бует
учителей казахского                            4 квартал  финан-
языка в школах с иными                         2006 года  сиро-
языками обучения                                          вания
(русский, узбекский,
уйгурский, таджикский)
10. Продолжить работу по     Информация  МОН,      4 квартал  Не тре-  -
увеличению количества    в МКИС      акимы     2005 года, бует
дошкольных организаций               областей  4 квартал  финанси-
образования с казахским              и городов 2006 года  рования
языком обучения и воспи-             Астаны и
тания (без увеличения                Алматы
общего количества
дошкольных учреждений)
11. Привлекать национально-  Приказ      МКИС      4 квартал  12,18 Рес-
культурные объединения                         2005 года,       пуб-
к реализации единой                            4 квартал        ликан-
государственной языковой                       2006 года        ский
политики через воскресные                                 12,18 бюджет
школы по изучению родных
языков
12. Продолжить работу по     Приказ      МКИС,     4 квартал  3,0   Респуб-
обучению современному                МОН,      2005 года,       ликан-
казахскому алфавиту                  МТСЗН     4 квартал        ский

гі қазақ әліпбиін                     2006      3,0
үйрету жөніндегі                      жылғы 4
жұмысты жалғастыру                    тоқсан
13 Ұлттық жексенбілiк  Бұйрық   MACM     2005      6,0      Респуб.
мектептердiң бала.                    жылғы 4            ликалық
лары мен жасөспі.                     тоқсан,            бюджет
рімдеріне жазғы                       2006      6,0
кезеңде қазақ тілін                   жылғы 4
оқыта отырып, олар.                   тоқсан
дың жазғы сауықтыру
демалысын және
жұмыспен қамтылуын
ұйымдастыру
___________________________________________________________________
Ғылыми-лингвистикалық қамтамасыз ету
___________________________________________________________________
14 Қазақ тілін жедел.  Бұйрық   МАСМ,    2005      6,82     Респуб.
детiп (тереңдетіп)           БҒМ      жылғы 4            ликалық
оқыту жөніндегі                       тоқсан,            бюджет
оқулықтарды, оқу                      2006      6,9
құралдарын, сөздік.                   жылғы 4
терді, анықтамалық.                   тоқсан
тарды, үлгілік бағ.
дарламаларды әзiр.
леу және шығару
жөнiндегi жұмысты
жалғастыру
15 Қазақ тілінің 15    Бұйрық   МАСМ,    2005      4,5      Респуб.
томдық түсiндiрме            БҒМ      жылғы 4            ликалық
сөздiгiнiң XI-XIII                    тоқсан             бюджет
томын әзірлеу және
құрастыру
16 Қазақ тілінiң 15    Бұйрық   МАСМ,    2006      4,5      Респуб.
томдық түсiндiрме            БҒМ      жылғы 4            ликалық
сөздігiнiң XIV-XV                     тоқсан             бюджет
томын әзірлеу және
құрастыру
17 МТЖРО базасында     Бұйрық   МАСМ     2005      2,1     Респуб.
мемлекеттік қызмет.                   жылғы 4           ликалық
керлердi қазақ ті.                    тоқсан,           бюджет
лінде оқытудың                        2006      2,2
орталықтандырылған                    жылғы 4
жүйесiн құру жөнiн.                   тоқсан
де жұмыс жүргiзу
18 Қазақстан Республи. Бұйрық   МАСМ     2005      1,2      Респуб.
касындағы тiлдердi                    жылғы 4            ликалық
дамыту проблемалары                   тоқсан,            бюджет
жөнінде әлеуметтік                    2006      2,8
зерттеулер жүргiзу                    жылғы 4
және тiлдiк ахуал                     тоқсан
туралы деректер
банкiн қалыптастыру
жөнiндегi жұмысты
жалғастыру
19 Терминология, оно.  Бұйрық   МАСМ,    2005      13,84    Респуб.
мастика, түркі жаз.          облыс.   жылғы 4            ликалық
балары, қазақ тілін          тардың,  тоқсан,            бюджет
дамыту, іс жүргізу           Астана   2006      14,0
проблемалары бойын.          және     жылғы 4
ша республикалық             Алматы   тоқсан
(өңiрлiк) ғылыми             қалала.
конференциялар,              рының
семинарлар, тілдер.          әкімдері
дi дамыту пробле.
малары бойынша мем.
лекеттік органдар
арасында мемлекет.
тiк тілдi бiлуге
арналған конкурс.
тар, славян жазба.
лары күндерін және
тағы басқаларын
өткiзу
20 "Заңнама және iс    Талда.   МАСМ     2005      2,29     Респуб.
жүргізу саласындағы малық             жылғы 4            ликалық
тiлдi дамыту", "Тіл баяндама          тоқсан,            бюджет

репатриантов на базе                           2006 года  3,0   бюджет
общеобразовательных
школ
13  Организовать летний      Приказ      МКИС      4 квартал  6,0   Респуб-
отдых оздоровления и                           2005 года,       ликан-
занятости детей и                              4 квартал  6,0   ский
подростков национальных                        2006 года        бюджет
воскресных школ с изу-
чением казахского языка
в летний период
--------------------------------------------------------------------------
Научно-лингвистическое обеспечение
--------------------------------------------------------------------------
14. Продолжить работу        Приказ      МКИС,     4 квартал  6,82  Респуб-
по разработке и                      МОН       2005 года,       ликан-
изданию учебников,                             4 квартал  6,9   ский
учебных пособий,                               2006 года        бюджет
словарей, справочников,
типовых программ по
интенсивному (углублен-
ному) обучению казах-
скому языку
15. Разработать и соста-     Приказ      МКИС,     4 квартал  4,5   Респуб-
вить XI-XIII тома                    МОН       2005 года        ликан-
15-ти томного толкового                                         ский
словаря казахского                                              бюджет
языка
16. Разработать и составить  Приказ      МКИС,     4 квартал  4,5   Респуб-
XIV-XV тома 15-ти том-               МОН       2006 года        ликан-
ного толкового словаря                                          ский
казахского языка                                                бюджет
17. Провести работу по       Приказ      МКИС      4 квартал  2,1   Респуб-
созданию на базе РЦУГЯ                         2005 года,       ликан-
централизованную систему                       4 квартал        ский
обучения государственных                       2006 года  2,2   бюджет
служащих казахскому языку
18. Продолжить работу по     Приказ      МКИС      4 квартал  1,2   Респуб-
проведению социологи-                          2005 года,       ликан-
ческих исследований по                         4 квартал  2,8   ский
проблемам развития                             2006 года        бюджет
языков и формирования
банка данных о языковой
ситуации в Республике
Казахстан
19. Провести республикан-    Приказ      МКИС,     4 квартал  13,84 Респуб-
ские (региональные)                  акимы     2005 года,       ликан-
научные конференции,                 областей  4 квартал  14,0  ский
семинары по проблемам                и городов 2006 года        бюджет
терминологии, ономас-                Астаны и
тики, тюркской письмен-              Алматы
ности, развитию казах-
ского языка, дело-
производства, конкурсы
по проблемам развития
языков среди государст-
венных органов на знание
государственного языка,
дни славянской
письменности и др.
20. Разработать и составить  Аналити-     МКИС     4 квартал   2,29 Респуб-
аналитические доклады    ческий                2005 года,       ликан-
"Языковое развитие в     доклад                4 квартал        ский

саясаты: терминоло.                   2006      2,3
гияның өзектi проб.                   жылғы 4
лемалары" талдама.                    тоқсан
лық баяндамаларын
әзiрлеу және
құрастыру
21 Мемлекеттік тілдiң  Бұйрық   МАСМ     2005      6,3      Респуб.
өзекті проблемалары                   жылғы 4            ликалық
жөнiнде әдебиет                       тоқсан,            бюджет
дайындау және                         2006      6,3
шығару жұмысын                        жылғы 4
жалғастыру                            тоқсан
22 Кітапханаларды      Бұйрық   МАСМ     2005      Қаржы.    -
қазақ және Қазақ.                     жылғы 4   ландыру
стан Республика.                      тоқсан,   талап
сындағы басқа да                      2006      етілмейді
тілдердегі әдебиет.                   жылғы 4
пен жүйелі жинақ.                     тоқсан
тауды қамтамасыз ету
жөнiндегi жұмысты
жалғастыру
23 Республика облыста. МАСМ-ға  ЖРА,     2005      1,1      Респуб.
рының әкiмшілiк-    ақпарат  облыстар жылғы 4            ликалық
аумақтық карталарын          әкімдері тоқсан,            бюджет
мемлекеттік тілде                     2006      3,1
шығаруды жалғастыру                   жылғы 4
тоқсан
24 Терминология мен    Бұйрық   МАСМ     2005      4,23     Респуб.
ономастиканың                         жылғы 4            ликалық
өзекті проблемалары                   тоқсан,            бюджет
жөніндегі кітаптар,                   2006      4,3
сөздiктер және                        жылғы 4
анықтамалықтар да.                    тоқсан
йындау және шығару
жөнiндегi жұмыстар.
ды жалғастыру
25 Қазақстан Республи. Бұйрық   МАСМ     2005      6,64     Респуб.
касы Үкiметiнiң                       жылғы 4            ликалық
жанындағы Мемлекет.                   тоқсан,            бюджет
тiк терминологиялық                   2006      6,7
және ономастикалық                    жылғы 4
комиссияларының                       тоқсан
жұмысын қамтамасыз
ету
26 Облыстар бойынша    МАСМ-ға  ЖРА,     2005      17,99    Респуб.
әкiмшілік-аумақтық  ақпарат  облыстар жылғы 4            ликалық
бiрлiктердiң және            әкімдері тоқсан,            бюджет
физикалық-геогра.                     2006      26,02
фиялық атаулардың                     жылғы 4
мемлекеттiк тілдегі                   тоқсан
әлiпбилiк көрсет.
кiштерін шығару
жөнiндегi жұмысты
жалғастыру
27 Қазақстан Республи. Бұйрық   МАСМ     2005      1,6      Респуб.
касы Үкіметiнiң                       жылғы 4            ликалық
жанындағы Мемлекет.                   тоқсан,            бюджет
тiк терминологиялық                   2006      1,6
комиссиясының бюл.                    жылғы 4
летеньдерiн шыға.                     тоқсан
руды қамтамасыз ету
жөнiндегі жұмысты
жалғастыру
28 Қазақстан Республи. Бұйрық   МАСМ     2005      1,6      Респуб.
касы Үкiметiнің жа.                   жылғы 4            ликалық
нындағы Мемлекеттік                   тоқсан,            бюджет
ономастикалық ко.                     2006      1,6
миссиясының бюлле.                    жылғы 4
теньдерiн шығаруды                    тоқсан
қамтамасыз ету
жөнiндегi жұмысты
жалғастыру
29 "Тіл және қоғам"    Бұйрық   МАСМ     2005      4,5      Респуб.
альманағын шыға.                      жылғы 4            ликалық
руды қамтамасыз ету                   тоқсан,            бюджет

сфере законодательства                         2006 года   2,3  бюджет
и делопроизводства",
"Языковая политика:
актуальные проблемы
терминологии"
21. Продолжить работу по     Приказ      МКИС      4 квартал   6,3  Респуб-
подготовке и выпуску                           2005 года,       ликан-
литературы по актуальным                       4 квартал        ский
проблемам государствен-                        2006 года   6,3  бюджет
ного языка
22. Продолжить работу по     Приказ      МКИС      4 квартал   Не     -
обеспечению системати-                         2005 года,  тре-
ческих комплектований                          4 квартал   бует
библиотек литературой                          2006 года   финан-
на казахском и других                                      сиро-
языках Республики                                          вания
Казахстан
23. Продолжить выпуск        Информация  АЗР,      4 квартал   1,1  Респуб-
административно-террито- в МКИС      акимы     2005 года,       ликан-
риальных карт областей               областей  4 квартал        ский
республики на государ-                         2006 года   3,1  бюджет
ственном языке
24. Продолжить работу по     Приказ      МКИС      4 квартал   4,23 Респуб-
подготовке и выпуску                           2005 года,       ликан-
книг, словарей и                               4 квартал        ский
справочников по актуаль-                       2006 года    4,3 бюджет
ным проблемам термино-
логии и ономастики
25. Обеспечить работу        Приказ      МКИС      4 квартал   6,64 Респуб-
Государственной термино-                       2005 года,       ликан-
логической и ономасти-                         4 квартал        ский
ческой комиссий при                            2006 года   6,7  бюджет
Правительстве
Республики Казахстан
26. Продолжить работу по     Информация  АЗР,      4 квартал  17,99 Респуб-
выпуску алфавитных       в МКИС      акимы     2005 года,       ликан-
указателей администра-               областей  4 квартал        ский
тивно-территориальных                          2006 года  26,02 бюджет
единиц и физико-
географических названий
по областям на государ-
ственном языке
27. Продолжить работу по     Приказ      МКИС      4 квартал   1,6  Респуб-
обеспечению выпуска                            2005 года,       ликан-
бюллетеней Государствен-                       4 квартал        ский
ной терминологической                          2006 года   1,6  бюджет
комиссии при Правительстве
Республики Казахстан
28. Продолжить работу по     Приказ      МКИС      4 квартал   1,6  Респуб-
обеспечению выпуска                            2005 года ,      ликан-
бюллетеней Государствен-                       4 квартал        ский
ной ономастической комис-                      2006 года   1,6  бюджет
сии при Правительстве
Республики Казахстан
29. Продолжить работу по     Приказ      МКИС      4 квартал   4,5  Респуб-
обеспечению выпуска                            2005 года,       ликан-
альманаха "Тiл жане                            4 квартал        ский

жөнiндегi жұмысты                     2006      4,5
жалғастыру                            жылғы 4
тоқсан
30 Қаржы, салық қыз.   Бұйрық   МАСМ     2005      3,0      Респуб.
меттеріне арналған                    жылғы 4            ликалық
iс қағаздарының                       тоқсан,            бюджет
үлгілерiн (компью.                    2006      3,0
терлiк шаблондарын)                   жылғы 4
дайындау                              тоқсан
___________________________________________________________________
Мәдениет пен бұқаралық ақпарат құралдары және халыққа
қызмет көрсету саласында тiлдi дамыту
___________________________________________________________________
31 Қазақстан халықтары Бұйрық   МАСМ,    2005      6,51     Респуб.
тілдерінің респу.            облыс.   жылғы 4            ликалық
бликалық фестивал.           тар,     тоқсан,            бюджет
дарын өткiзу                 Алматы   2006      6,6
жөнiндегi жұмысты            және     жылғы 4
жалғастыру                   Астана   тоқсан
қалала.
рының
әкімдерi
32 Көркемсөз оқу       Бұйрық   МАСМ,     2005     2,61     Респуб.
шеберлерінің дәс.            облыстар, жылғы 4           ликалық
түрлi республикалық          Алматы    тоқсан,           бюджет
конкурсын өткiзу             және      2006     2,7
жөніндегі жұмысты            Астана    жылғы 4
жалғастыру                   қалала.   тоқсан
рының
әкімдерi
33 "Қазақ тілін үйре.  Бұйрық   МАСМ,     2005     214,4    Респуб.
немiз" айдарымен             "Хабар"   жылғы 4           ликалық
оқыту сипатындағы            Агент.    тоқсан,           бюджет
теле- және радио             тігi      2006     215,0
хабарларын және              (келiсiм  жылғы 4
қазақ тілінде жас.           бойын.    тоқсан
тар мен балалардың           ша), HTК
түпнұсқалық бағдар.          "Қазақ.
ламаларын;                   стан"
Қазақстан халықтары          (келiсiм
тілдерiнде теле-             бойын.
және радио хабарла.          ша), об.
рын дайындау мен             лыстық
эфирге шығаруды              ТРК
қамтамасыз ету               (келiсім
жөнiндегі жұмысты            бойын.
жалғастыру                   ша),
Қазақ
радиосы
(келiсім
бойынша)
34 Қазақстан Республи. Бұйрық   МАСМ,    2005      Қаржы.    -
касы заңнамасының            облыс.   жылғы 4   ландыру
мемлекеттік және             тар,     тоқсан,   талап
басқа тілдердегi             Алматы   2006      етілмейдi
хабарлар көлемiнiң           және     жылғы 4
салыстырмалы қаты.           Астана   тоқсан
насын электронды             қалала.
бұқаралық ақпарат            рының
құралдарының сақ.            әкімдерi
тауы бөлігіндегі
талаптарының орын.
далуын қамтамасыз
ету жөніндегі жұ.
мысты жалғастыру
35 Тiлдiк ортаны құру  Бұйрық   МАСМ     2005      16,82    Респуб.
жөнінде дөңгелек                      жылғы 4            ликалық
үстелдер, семинар-                    тоқсан,            бюджет
кеңестер және тағы                    2006      16,9
басқаларын өткізу                     жылғы 4
тоқсан
36 Көлiк және байла.   МАСМ-ға  ККM,     2005      Қаржы.    -
ныс, сауда, денсау. ақпарат  АБА,     жылғы 4   ландыру
лық сақтау мен               ИСМ,     тоқсан,   талап
тұрмыстық қызмет             ДСМ,     2006      етілмейдi
көрсету, анықтама.           облыс.   жылғы 4
лық-ақпараттық               тар,     тоқсан
қызмет салаларында           Алматы
мемлекеттік тiлдiң           және
қолданылуын қамта.           Астана
масыз ету жөнiндегi          қалала.
жұмысты жалғастыру           рының
әкiмдерi
37 "Мемлекеттiк тіл    Бұйрық   МАСМ     2005      2,74     Респуб.
және бұқаралық ақ.                    жылғы 3            ликалық
парат құралдары"                      тоқсан,            бюджет

когам"                                         2006 года   4,5  бюджет
30. Изготовить образцы       Приказ      МКИС      4 квартал   3,0  Респуб-
деловых бумаг                                  2005 года,       ликан-
(компьютерных шаблонов)                        4 квартал        ский
для финансовых, налоговых                      2006 года   3,0  бюджет
служб
Языковое развитие в сфере культуры и средств массовой
информации и обслуживания населения
31. Продолжить работу по     Приказ      МКИС,     4 квартал   6,51 Респуб-
проведению Республикан-              акимы     2005 года,       ликан-
ских фестивалей языков               областей  4 квартал        ский
народа Казахстана                    и городов 2006 года   6,6  бюджет
Астаны
и Алматы
32. Продолжить работу по     Приказ      МКИС,     4 квартал   2,61 Респуб-
проведению традиционного             акимы     2005 года,       ликан-
республиканского кон-                областей  4 квартал   2,7  ский
курса мастеров художест-             и городов 2006 года        бюджет
венного чтения                       Астаны
и Алматы
33. Продолжить работу по     Приказ      МКИС,     4 квартал  214,4 Респуб-
обеспечению подготовки               Агентство 2005 года,       ликан-
и выхода в эфир:                     "Хабар"   4 квартал        ский
теле- и радиопередач                 (по сог-  2006 года  215,0 бюджет
обучающего характера                 ласова-
под рубрикой "Изучаем                нию),
казахский язык" и                    НТК
оригинальных молодежных              "Казах-
и детских программ на                стан" (по
казахском языке;                     согласо-
теле- и радиопередач                 ванию),
на языках народов                    областные
Казахстана                           ТРК (по
согласо-
ванию),
Казахское
радио (по
согласо-
ванию)
34. Продолжить работу        Приказ      МКИС,     4 квартал  Не     -
по обеспечению                       акимы     2005 года, тре-
выполнения требований                областей  4 квартал  бует
законодательства                     и городов 2006 года  финан-
Республики Казахстан                 Астаны               сиро-
в части соблюдения                   и Алматы             вания
электронными средствами
массовой информации
пропорционального
соотношения объема
передач на государст-
венном и других языках
35. Проводить круглые        Приказ      МКИС      4 квартал  16,82 Респуб-
столы, семинары-                               2005 года,       ликан-
совещания и т.д. по                            4 квартал   16,9 ский
созданию языковой среды                        2006 года        бюджет
36. Продолжить работу по     Информация  МТК,АИС,  4 квартал  Не       -
обеспечению применения   в МКИС      МИТ, МЗ,  2005 года, тре-
государственного языка               акимы     4 квартал  бует
в сферах транспорта и                областей  2006 года  финан-
связи, торговли, здраво-             и городов            сиро-
охранения и бытового                 Астаны               вания
обслуживания, справочно-             и Алматы
информационной службы
37. Провести республикан-    Приказ      МКИС      3 квартал   2,74 Респуб-
ский конкурс "Мемлекет-                        2005 года,       ликан-
тiк тiл жане букаралык                         3 квартал        ский

республикалық кон.                    2006      2,9
курсын өткізу                         жылғы 3
тоқсан
38 Мемлекеттік тіл     Бұйрық   МАСМ     2005      3,1      Респуб.
саясатын бұқаралық                    жылғы 4            ликалық
ақпарат құралда.                      тоқсан,            бюджет
рында насихаттау                      2006      3,1
жөнiнде іс-шаралар                    жылғы 4
өткізу                                тоқсан
39 "Қазақ тілінің      Бұйрық   МАСМ     2005      1,97     Респуб.
үздiк оқытушысы"                      жылғы 4            ликалық
республикалық                         тоқсан,            бюджет
конкурсын өткiзу                      2006      1,97
жылғы 4
тоқсан
___________________________________________________________________
Жиыны:        2005 жыл  355,34*
2006 жыл  368,47*
___________________________________________________________________
* "2005-2006 жылдарға арналған республикалық бюджет қаражаты
есебiнен қаржыландырылатын іс-шаралар жөнiндегі шығыстар көлемi
тиiсті қаржы жылына арналған "Республикалық бюджет туралы"
ҚР Заңына сәйкес анықталады.
МАСМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт
министрлігі;
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлігі;
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі;
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлігі;
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлігі;
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi;
ЖPA - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі.

акпарат куралдары"                             2006 года   2,9  бюджет
38. Провести мероприятия по  Приказ      МКИС      4 квартал   3,1  Респуб-
пропаганде государствен-                       2005 года,       ликан-
ной языковой политики в                        4 квартал        ский
средствах массовой                             2006 года   3,1  бюджет
информации
39. Провести республикан-    Приказ      МКИС      4 квартал   1,97 Респуб-
ский конкурс "Лучший                           2005 года,       ликан-
учитель казахского                             4 квартал        ский
языка"                                         2006 года   1,97 бюджет
--------------------------------------------------------------------------
ИТОГО                      2005 год   355,34*
2006 год   368,47*
__________________________________________________________________________
* Объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств республиканского
бюджета на 2005-2006 годы, будут определяться в соответствии с Законом РК "О республиканском бюджете" на соответствующий финансовый год.
МКИС - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан;
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан;
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан;
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты Республики Казахстан;
АИС - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи;
АЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
МЗ- Министерство здравоохранения Республики Казахстан