"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актілерiне еңбектi реттеу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 желтоқсандағы N 1437 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне еңбектi peттeу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгізiлсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнің
мiндетiн атқару
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне
еңбектi реттеу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы"
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заң актілеріне өзгерiстер мен толықтырулар енгізілсін:
1. Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шiлдедегi Қылмыстық  кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 15-16, 211-құжат; 1998 ж., N 16, 29-құжат; N 17-18, 225-құжат; 1999 ж., N 20, 721-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 8, 53, 54-құжаттар; 2002 ж., N 4, 32, 33-құжаттар; N 10, 106-құжат; N 17, 155-құжат; N 23-24, 192-құжат; 2003 ж., N 15, 137-құжат; N 18, 142-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат; N 17, 97-құжат):
148-бапта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"148-бап. Қазақстан Республикасының еңбек заңдарын бұзу";
бiрiншi бөлігіндегі "еңбек туралы заңдарды" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi бөлігіндегі "сол сияқты" деген сөздерден кейiн "мүгедектi оның мүгедектiгi себептi не" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қылмыстық-атқару  кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 24, 337-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; N 8, 189-құжат; N 18, 339-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 23-24, 192-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат):
Бүкiл мәтін бойынша "Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарымен", "еңбек туралы заңдарға" деген сөздер тиiсiнше "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 шілдедегi Азаматтық  кодексіне (Ерекше бөлiм) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 16-17, 642-құжат; N 23, 929-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 23, 309-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 1-2, 7-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 14, 103-құжат; N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 3-4, 16-құжат; N 5, 25-құжат; N 6, 42-құжат; N 16, 31-құжат):

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования труда"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2004 года N 1437
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования труда".
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам регулирования труда"
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Уголовный кодекс Республики Казахстан от 16 июля 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 15-16, ст. 211; 1998 г., N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 225; 1999 г., N 20, ст. 721; N 21, ст. 774; 2000 г., N 6, ст. 141; 2001 г., N 8, ст. 53, 54; 2002 г., N 4, ст. 32, 33; N 10, ст. 106; N 17, ст. 155; N 23-24, ст. 192; 2003 г., N 15, ст. 137; N 18, ст. 142; 2004 г., N 5, ст. 22; N 17, ст. 97):
в статье 148:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Статья 148. Нарушение трудового законодательства Республики Казахстан";
в части первой слова "законодательства о труде" заменить словами "трудового законодательства Республики Казахстан";
в части второй после слов ", а равно необоснованный отказ в приеме на работу или необоснованное увольнение с работы" дополнить словами "инвалида по мотивам инвалидности либо".
2. В  Уголовно-исполнительный кодекс Республики Казахстан от 13 декабря 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 24, ст. 337; 2000 г., N 6, ст. 141; N 8, ст. 189; N 18, ст. 339; 2001 г., N 8, ст. 53; N 17-18, ст. 245; N 24, ст. 338; 2002 г., N 23-24, ст. 192; 2004 г., N 5, ст. 22):
по всему тексту слова "законодательством Республики Казахстан о труде", "законодательством о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".
3. В  Гражданский кодекс Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 16-17, ст. 642; N 23, ст. 929; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 10, ст. 244; N 22, ст. 408; 2001 г., N 23, ст. 309; N 24, ст. 338; 2002 г., N 10, ст. 102; 2003 г., N 1-2, ст. 7; N 4, ст. 25; N 11, ст. 56; N 14, ст. 103; N 15, ст. 138, 139; 2004 г., N 3-4, ст. 16; N 5, ст. 25; N 6, ст. 42; N 16, ст. 31):

1) 493-баптың 2-тармағындағы "еңбек туралы заң актiлерiнде" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 573-баптың 3-тармағындағы "еңбек туралы заң актілерінде" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 742-баптың 2-тармағы 2) тармақшасындағы ", оның iшiнде келiсiм-шарт бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
4) 921-баптың 2-тармағының бiрiншi бөлiгiндегi "(келiсiм-шарттың)" деген сөздер алынып тасталсын;
5) 1040-баптың 2-тармағы 4) тармақшасындағы "еңбек пен әлеуметтiк қамсыздандыру туралы заң актілерiнiң" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдары мен Қазақстан Республикасының әлеуметтiк қамсыздандыру саласындағы заңдарының" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы  кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат):
1) 87-бапта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"87-бап. Қазақстан Республикасының еңбек заңдарын бұзу";
бірiншi бөлігіндегі: "еңбек туралы заңдарды және өзге де нормативтiк құқықтық актілердi (жалақы төлеудi кiдiртуден басқа)," деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарын (жалақы төлеудi кiдiртуден басқа), оның iшiнде еңбек шартының рәсiмделмеуi немесе тиiсiнше рәсiмделмеуi," деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi бөлігіндегі "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
2) 89-бапта:
бiрiншi бөлiгіндегi "еңбектi қорғау туралы заңдарды" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiнші бөлігіндегі "еңбек туралы заңдарды, еңбектi қорғау туралы заңдарды" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарын" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  кодексiне (Салық кодексi) (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 11-12, 168-құжат; 2002 ж., N 6, 73, 75-құжаттар; N 19-20, 171-құжат; 2003 ж., N 1-2, 6-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 133, 139-құжаттар; N 21-22, 160-құжат; N 24, 178-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; N 20, 116-құжат):
1) 10-баптың 25-1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

1) в пункте 2 статьи 493 слова "законодательными актами о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан";
2) в пункте 3 статьи 573 слова "законодательными актами о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан";
3) в подпункте 2) пункта 2 статьи 742 слова ", в том числе по контракту" исключить;
4) в части первой пункта 2 статьи 921 слово "(контракта)" исключить;
5) в подпункте 4) пункта 2 статьи 1040 слова "законодательных актов о труде и социальном обеспечении" заменить словами "трудового законодательства Республики Казахстан и законов Республики Казахстан в сфере социального обеспечения".
4. В  Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 86; N 17, ст. 97):
1) в статье 87:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Статья 87. Нарушение трудового законодательства Республики Казахстан";
в части первой слова "законодательных и иных нормативных правовых актов о труде (кроме задержки выплаты заработной платы)" заменить словами "трудового законодательства Республики Казахстан (кроме задержки выплаты заработной платы), в том числе не оформление или ненадлежащее оформление трудового договора,";
в части второй слово "индивидуальными" исключить;
2) в статье 89:
в части первой слова "законодательства об охране труда" заменить словами "трудового законодательства Республики Казахстан";
в части третьей слова "законодательства о труде, законодательства об охране труда" заменить словами "трудового законодательства Республики Казахстан".
5. В  Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 г. "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 11-12, ст. 168; 2002 г., N 6, ст. 73, 75; N 19-20, ст. 171; 2003 г., N 1-2, ст. 6; N 4, ст. 25; N 11, ст. 56; N 15, ст. 133, 139; N 21-22, ст. 160; N 24, ст. 178; 2004 г., N 5, ст. 30; N 20, ст. 116):
1) подпункт 25-1) статьи 10 изложить в следующей редакции:

"25-1) қызметкер - мемлекеттiк қызметшiлердi қоспағанда, жұмыс берушімен еңбек қатынастарында тұратын және жұмысты еңбек шарты бойынша тiкелей орындайтын жеке тұлға;";
2) 50-баптың 7-тармағы 2) тармақшасындағы "келiсiмi, соның iшiнде келiсiм-шарт бойынша" деген сөздер "шарты бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 178-баптың 14) тармақшасындағы "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
4) 187-1-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасындағы "жеке" және "(келiсiм-шарт, келісім)" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақтағы "жеке" және "(келісім-шартта, келiсiмде)" деген сөздер алынып тасталсын;
5) 191-баптың 3-тармағы екiншi бөлігіндегi "жеке" және "(келiсiм-шарт)" деген сөздер алынып тасталсын;
6) 316-баптың 1-тармағы 4) тармақшасындағы "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
7) 527-баптың 5-тармағы 2) тармақшасындағы "жеке"деген сөз алынып тасталсын.
6. Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 сәуiрдегi Кеден  кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 7-8, 40-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 18, 106-құжат):
1) 407-баптың екiншi бөлiгіндегi "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
2) 505-баптың 2-тармағында:
"Кодекспен" деген сөзден кейiн ", Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен" деген сөздермен толықтырылсын;
"және еңбек туралы" деген сөздер алынып тасталсын.
7. "Дiни сенiм бостандығы және дiни бiрлестiктер туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 15 қаңтардағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 84-құжат; 1995 ж., N 20, 120, 121-құжаттар; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 13-14, 205-құжат):
20-баптың екiншi бөлiгiндегі "еңбек туралы заңдар" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдары" деген сөздермен ауыстырылсын.
8. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң Шекара қызметi туралы" 1993 жылғы 13 қаңтардағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 1, 3-құжат; 1995 ж., N 8, 56-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 14, 275-құжат; 2002 ж., N 16, 147-құжат):
1) 5-1-баптың 2-тармағындағы "қызметшілердi" деген сөз "азаматтық, қызметшілердiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) 9-баптың бiрiншi абзацындағы "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
2) 10-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"10-бап. Шекара қызметiнде қызметкерлердiң еңбек шарты бойынша жұмыс iстеуi
Шекара қызметiндегi қызметкерлер мен азаматтық қызметшiлердiң еңбек шарты бойынша жұмыс iстеуi Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен реттеледi.".
9. "Әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 2, 32-құжат; N 18, 429-құжат; 1995 ж., N 20, 120-құжат; N 22, 133-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 23, 920-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2003 ж., N 15, 135-құжат):
15-баптың үшiншi бөлiгіндегі "Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарына" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына" деген сөздермен ауыстырылсын.

"25-1) работник - физическое лицо, состоящее в трудовых отношениях с работодателем и непосредственно выполняющее работу по трудовому договору, за исключением государственных служащих";
2) в подпункте 2) пункта 7 статьи 50 слова "соглашению, в том числе по контракту" заменить словом "договору";
3) в подпункте 14) статьи 178 слово "индивидуальным" исключить;
4) в статье 187-1:
в подпункте 2) пункта 1 слова "индивидуальный" и "(контракт, соглашение)" исключить;
в пункте 2 слова "индивидуальном" и "(контракте, соглашении)" исключить;
5) в части второй пункта 3 статьи 191 слова "индивидуальный" и "(контракт)" исключить;
6) в подпункте 4) пункта 1 статьи 316 слово "индивидуального" исключить;
7) в подпункте 2) пункта 5 статьи 527 слово "индивидуального" исключить.
6. В  Таможенный кодекс Республики Казахстан от 5 апреля 2003 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 7-8, ст. 40; N 15, ст. 139; 2004 г., N 18, ст. 106):
1) в части второй статьи 407 слово "индивидуального" исключить;
2) в пункте 2 статьи 505:
после слова "Кодексом" дополнить словами ", трудовым законодательством Республики Казахстан";
слова "и труде" исключить.
7. В  Закон Республики Казахстан от 15 января 1992 г. "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 84; 1995 г., N 20, ст. 120, 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 13-14, ст. 205):
в части второй статьи 20 слова "законодательство о труде" заменить словами "трудовое законодательство Республики Казахстан".
8. В  Закон Республики Казахстан от 13 января 1993 г. "О Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 1, ст. 3; 1995 г., N 8, ст. 56; Ведомости Парламента Республики Казахстан 1996 г., N 14, ст. 275; 2002 г., N 16, ст. 147):
1) в пункте 2 статьи 5-1 слово "служащих" заменить словами "гражданских служащих";
2) в части первой статьи 9 слово "индивидуальному" исключить;
3) статью 10 изложить в следующей редакции:
"Статья 10. Работа по трудовому договору работников в Пограничной службе
Работа по трудовому договору работников и гражданских служащих в Пограничной службе регулируется трудовым законодательством Республики Казахстан.".
9. В  Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 г. "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 2, ст. 32; N 18, ст. 429; 1995 г., N 20, ст. 120; N 22, ст. 133; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; 1999 г., N 8, ст. 247; N 23, ст. 920; 2001 г., N 20, ст. 257; 2003 г., N 15, ст. 135):
в части третьей статьи 15 слова "законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".

10. "Кәсіптік одақтар туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 9 сәуiрдегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 8, 200-құжат; 1995 ж., N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 16, 147-құжат):
1) 10-бапта:
бiрiншi бөлiгiнде:
алтыншы абзацтағы ", еңбек қорғау және қауiпсіздiк техникасы" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетiншi абзацтағы "еңбек қорғау және" деген сөздер алынып тасталсын;
2) 20-баптың екiншi, үшiншi, төртiнші және бесiншi бөлiктері алынып тасталсын.
11. "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1994 ж., N 16-17, 212-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінiң Жаршысы, 1999 ж., N 23, 921-құжат):
1) 7-баптың екiншi абзацы алынып тасталсын;
2) 13-бапта:
бiрiншi абзацтағы "Еңбекті қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бір жолғы жәрдемақы төленедi" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес өмiрi мен денсаулығына келтiрілген зиян өтеледi" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "аталған жәрдемақыны алуға" деген сөздер "өмiрi мен денсаулығына келтiрілген зиян өтемiне" деген сөздермен ауыстырылсын.
12. "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 9-10, 66-құжат; N 24, 164-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 183-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 23, 429-құжат; 1999 ж., N 22, 789-құжат; N 23, 916-құжат; 2001 ж., N 10, 126-құжат; 2002 ж., N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 11, 71-құжат; 2004 ж., N 11-12, 65-құжат):
9-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттiк басқару органы кәсiпорынның басшысымен өзара қатынастарын Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына сәйкес еңбек шартын жасасу арқылы рәсімдейді.
Еңбек шартында Қазақстан Республикасының еңбек заңдарында белгіленген шарттармен қатар, кәсiпорын басшысының таза табыстың белгіленген бөлігінiң мемлекеттік бюджетке уақытында аударылмағаны және қаржы-шаруашылық есептемесі туралы мәлiметтердiң уақытында ұсынылмағаны үшiн жауапкершілігі айқындалады.".
13. "Өндiрiстiк кооператив туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 5 қазандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 20, 119-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 14, 274-құжат; 1997 ж., N 12, 183-құжат; N 13-14, 205-құжат; 2001 ж., N 17-18, 242-құжат; 2003 ж., N 24, 178-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат):
23-бапта:
1-тармақтағы "жеке еңбек шарты бойынша" деген сөздер алынып тасталсын және "Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарымен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта:
бiрiншi бөлігіндегi "контрактында" деген сөз алынып тасталсын;
екiншi бөлiгiндегi "еңбек туралы заңдарда" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта:
екiншi бөлігiндегi "еңбек заңдарында" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi бөлігіндегі "еңбек туралы заңдарда" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарында" деген сөздермен ауыстырылсын.

10. В  Закон Республики Казахстан от 9 апреля 1993 г. "О профессиональных союзах" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 8, ст. 200; 1995 г., N 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 16, ст. 147):
1) в статье 10:
в части первой:
в абзаце шестом слова "охране труда и технике безопасности" заменить словами "трудовое законодательство Республики Казахстан";
в абзаце седьмом слова "законодательства об охране труда и" заменить словом "законодательства о";
2) части вторую, третью и четвертую статьи 20 исключить.
11. В  Закон Республики Казахстан от 5 октября 1994 г. "О профилактике заболевания СПИД" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 16-17, ст. 212; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 23, ст. 921):
1) абзац второй статьи 7 исключить;
2) в статье 13:
в абзаце первом слова "выплачивается единовременное пособие в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об охране труда" заменить словами "возмещается вред, причиненный жизни и здоровью, в соответствии с законодательством Республики Казахстан";
в абзаце втором слова "Право на указанное пособие" заменить словами "Право на возмещение причиненного жизни и здоровью вреда";
слова "труде и" исключить.
12. В  Закон Республики Казахстан от 19 июня 1995 г. "О государственном предприятии" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 9-10, ст. 66; N 24, ст. 164; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 183; N 13-14, ст. 205; 1998 г., N 23, ст. 429; 1999 г., N 22, ст. 789; N 23, ст. 916; 2001 г., N 10, ст. 126; 2002 г., N 10, ст. 102; 2003 г., N 11, ст. 71; 2004 г., N 11-12, ст. 65):
пункт 3 статьи 9 изложить в следующей редакции:
"3. Орган государственного управления оформляет отношения с руководителем предприятия посредством заключения трудового договора в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
В трудовом договоре, помимо условий, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан, определяется ответственность руководителя предприятия за несвоевременные перечисления установленной части чистого дохода в государственный бюджет и представление сведений о финансово-хозяйственной отчетности.".
13. В  Закон Республики Казахстан от 5 октября 1995 г. "О производственном кооперативе" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 20, ст. 119; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 14, ст. 274; 1997 г., N 12, ст. 183; N 13-14, ст. 205; 2001 г., N 17-18, ст. 242; 2003 г., N 24, ст. 178; 2004 г., N 5, ст. 30):
в статье 23:
в пункте 1 слова "индивидуальному трудовому договору, - законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовому договору, - трудовым законодательством Республики Казахстан";
в пункте 7:
в части первой слово "(контракте)" исключить;
в части второй слова "законодательством о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан";
в пункте 8:
часть вторую после слов "трудовым законодательством" дополнить словами "Республики Казахстан";
в части третьей слова "законодательством о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".

14. "Республикалық ұлан туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 22, 139-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184, 190-құжаттар; 1998 ж., N 11-12, 174-құжат; N 24, 436-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2004 ж., N 1, 2-құжат):
6-баптың 4-тармағындағы "еңбек туралы заңдардың нормаларымен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен" деген сөздермен ауыстырылсын.
15. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының әуе кеңiстігін пайдалану және авиация қызметi туралы" 1995 жылғы 20 желтоқсандағы N 2697 заң күшi бар  Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінiң Жаршысы, 1995 ж., N 23, 148-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 23, 321-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 15, 147-құжат; 2003 ж., N 10, 54-құжат):
34-баптың үшiншi бөлігіндегі "Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарына" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына" деген сөздермен ауыстырылсын.
16. "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 17-18, 225-құжат; N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233, 247-құжаттар; N 23, 920-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 13-14, 174-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; N 23, 309-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 12, 82-құжат):
1) 18-баптың 1-тармағындағы "еңбек туралы заңдарға" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 20-баптың 4-тармағында:
бiрiншi бөлігін "еңбек заңдары" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi бөлiгiндегi "еңбек" деген сөз "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен" деген сөздермен ауыстырылсын.
17. "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 156-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 15, 208-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 142-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 15, 139-құжат):
52-бапта:
1) тармақшада:
"көзделген ерекшелiктермен қоса, Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен" деген сөздермен толықтырылсын;
"және еңбек" деген сөздер алынып тасталсын.
2) тармақшада:
"қатынастары" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен," деген сөздермен толықтырылсын;
"және еңбек" деген сөздер алынып тасталсын.

14. В  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 1995 г. "О Республиканской гвардии" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 22, ст. 139; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184, 190; 1998 г., N 11-12, ст. 174; N 24, ст. 436; 2001 г., N 20, ст. 257; 2004 г., N 1, ст. 2):
в пункте 4 статьи 6 слова "нормами законодательства о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".
15. В  Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 20 декабря 1995 г. N 2697 "Об использовании воздушного пространства и деятельности авиации Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 148; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 23, ст. 321; N 24, ст. 338; 2002 г., N 15, ст. 147; 2003 г., N 10, ст. 54):
в части третьей статьи 34 слова "законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".
16. В  Закон от 21 декабря 1995 г. "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; 1998 г., N 17-18, ст. 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 436; 1999 г., N 8, ст. 233, 247; N 23, ст. 920; 2000 г., N 3-4, ст. 66; 2001 г., N 13-14, ст. 174; N 17-18, ст. 245; N 20, ст. 257; N 23, ст. 309; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 12, ст. 82):
1) в пункте 1 статьи 18 слова "законодательством о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан";
2) в пункте 4 статьи 20:
часть первую после слов "трудовое законодательство" дополнить словами "Республики Казахстан";
в части второй слово "труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".
17. В  Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. "О Прокуратуре" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 156; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184; 1998 г., N 15, ст. 208; 1999 г., N 8, ст. 247; N 21, ст. 774; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 6, ст. 142; 2001 г., N 20, ст. 257; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 15, ст. 139):
в статье 52:
в подпункте 1):
после слова "регулируется" дополнить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан, с особенностями, предусмотренными";
слова "и труде" исключить;
в подпункте 2):
после слова "регулируются" дополнить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан,";
слова "и труде" исключить.

18. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік органдары туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 157-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнің Жаршысы, 1997 ж., N 10, 108-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233-құжат; N 23, 920-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 6, 72-құжат; N 17, 155-құжат):
21-баптың 1-тармағындағы "Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарымен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен" деген сөздермен ауыстырылсын.
19. "Қоғамдық бiрлестіктер туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 31 мамырдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 8-9, 234-құжат; 2000 ж., N 3-4, 63-құжат; 2001 ж., N 24, 338-құжат):
4-баптың төртiншi бөлiгiнде:
"қызметкерлерiне" деген сөзден кейін "Қазақстан Республикасының еңбек заңдары," деген сөздермен толықтырылсын;
"еңбек," деген сөз алынып тасталсын.
20. "Өрт қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 18, 368-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 1999 ж., N 20, 728-құжат; N 23, 931-құжат; 2000 ж., N 6, 142-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 14, 112-құжат; N 24, 177-құжат):
10-1-бапта:
үшiншi бөлiгі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерiнiң еңбек қатынастары Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен, осы Заңда және iшкi iстер органдары қызметкерлерi үшiн белгіленген өзге де нормативтік құқықтық актiлермен көзделген ерекшелiктердi ескере отырып, реттеледі.";
төртiншi бөлiгiндегi "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызмет және еңбек туралы заңдарымен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызмет туралы заңымен" деген сөздермен ауыстырылсын.
21. "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы 1997 ж., N 1-2, 7-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 14, 198-құжат; N 17-18, 225-құжат; 2000 ж., N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 17-18, 240-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 4, 26-құжат; N 11, 67-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат):
70-баптың 1-тармағының 5) тармақшасында "еңбек туралы заңдарға" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына" деген сөздермен ауыстырылсын.
22. "Авариялық-құтқару қызметi және құтқарушылардың мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 27 наурыздағы  Заңында (Қазақстан Республикасы Парламентiнің Жаршысы, 1997 ж., N 6, 69-құжат; 1998 ж., N 24, 436-құжат; 2000 ж., N 8, 187-құжат; 2004 ж., N 11-12, 67-құжат):

18. В  Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. "Об органах национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 157; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 10, ст. 108; N 12, ст. 184; 1998 г., N 23, ст. 416; N 24, ст. 436; 1999 г., N 8, ст. 233; N 23, ст. 920; 2000 г., N 3-4, ст. 66; 2001 г., N 20, ст. 257; 2002 г., N 6, ст. 72; N 17, ст. 155):
в пункте 1 статьи 21 слова "законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".
19. В  Закон Республики Казахстан от 31 мая 1996 г. "Об общественных объединениях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 8-9, ст. 234; 2000 г., N 3-4, ст. 63; 2001 г., N 24, ст. 338):
в части четвертой статьи 4:
после слова "распространяется" дополнить словами "трудовое законодательство Республики Казахстан,";
слова "труде," исключить.
20. В  Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 г. "О пожарной безопасности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 18, ст. 368; 1998 г., N 23, ст. 416; 1999 г., N 20, ст. 728; N 23, ст. 931; 2000 г., N 6, ст. 142; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 14, ст. 112; N 24, ст. 177):
в статье 10-1:
часть третью изложить в следующей редакции:
"Трудовые отношения сотрудников органов государственной противопожарной службы регулируются трудовым законодательством Республики Казахстан с особенностями, предусмотренными настоящим Законом и иными нормативными правовыми актами, установленных для сотрудников органов внутренних дел.";
в части четвертой слова "законодательством Республики Казахстан о государственной службе и труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан и законом Республики Казахстан о государственной службе.".
21. В  Закон Республики Казахстан от 21 января 1997 г. "О банкротстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 1-2, ст. 7; N 13-14, ст. 205; 1998 г., N 14, ст. 198; N 17-18, ст. 225; 2000 г., N 22, ст. 408; 2001 г., N 8, ст. 52; N 17-18, ст. 240; N 24, ст. 338; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 4, ст. 26; N 11, ст. 67; 2004 г., N 6, ст. 42):
в подпункте 5) пункта 1 статьи 70 слова "законодательством о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".
22. В  Закон Республики Казахстан от 27 марта 1997 г. "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 6, ст. 69; 1998 г., N 24, ст. 436; 2000 г., N 8, ст. 187; 2004 г., N 11-12, ст. 67):

1) 9-баптың 4-тармағындағы "(келісім-шарт)" деген сөз алынып тасталсын;
2) 23-баптың 6-тармағы бiрiншi бөлігіндегі "(келiсiм-шарт)" деген сөз алынып тасталсын;
3) 24-баптың 2-тармағындағы "(келiсiм-шарттың)" деген сөз алынып тасталсын;
4) 26-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"26-бап. Кәсiби авариялық-құтқару қызметi мен құрамалары құтқарушыларының еңбегiне ақы төлеу
1. Кәсiби авариялық-құтқару қызметi мен құрамалары құтқарушыларының еңбегiне ақы төлеу Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына сәйкес жүзеге асырылады.
2. Кәсiби авариялық-құтқару қызметтерi мен құрамалары құтқарушыларының мамандығы бойынша еңбек стажын есептеу Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілейтiн тәртiппен жүзеге асырылады.";
5) 31-баптағы "(келісім-шарт)" деген сөз алынып тасталсын.
23. "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 8, 84-құжат; 1999 ж., N 13, 431-құжат; N 23, 921-құжат; 2001 ж., N 15-16, 228-құжат; 2002 ж., N 6, 71-құжат; 2003 ж., N 11, 67-құжат; 2004 ж., N 17, 101-құжат):
1) 2-баптың жетiншi абзацындағы "мерзiмдi", "(келiсiм-шарт)" және "(келiсiм-шарты)" деген сөздер алынып тасталсын;
2) 13-баптың 5-тармағы үшiншi бөлігіндегі "мерзiмдi" және "(келiсiм-шарт)" деген сөздер алынып тасталсын;
3) 86-баптың 1-тармағы 2) тармақшасындағы "мерзiмдi" және "(келiсiм-шарт)" деген сөздер алынып тасталсын;
4) 112-баптың бiрiншi бөлігіндегi "мерзiмдi еңбек келiсiмімен (келiсiм-шартпен)" деген сөздер "еңбек шартымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 114-баптың 1-тармағында:
бiріншi бөлiгiндегi "мерзiмдi" және "(келiсiм-шарты)" деген сөздер алынып тасталсын;
екiнші бөлігіндегі "(келiсiм-шарт)" деген сөздер алынып тасталсын;
6) 115-баптың 2-тармағы 6) тармақшасындағы "(келiсiм-шарттың)" деген сөздер алынып тасталсын;
7) 118-баптың 2-тармағы 5) тармақшасындағы "шарттан (келісiм-шарттан)" деген сөздер "еңбек шартынан" деген сөздермен ауыстырылсын.
24. "Қазақстан Республикасындағы азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" 1997 жылғы 19 мамырдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 10, 109-құжат; 1998 ж., N 14, 201-құжат; N 24, 434-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 23, 927-құжат; 2002 ж., N 6, 71-құжат; 2004 ж., N 2, 9-құжат):
69-баптың 2-тармағы алынып тасталсын.
25. "Жеке кәсiпкерлік туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 185-құжат; N 22, 333-құжат; 1999 ж. N 23, 931-құжат; 2001 ж., N 24, 338-құжат):
22-бапта:

1) в пункте 4 статьи 9 слово "(контракт)" исключить;
2) в части первой пункта 6 статьи 23 слово "(контрактом)" исключить;
3) в пункте 2 статьи 24 слово "(контракта)" исключить;
4) статью 26 изложить в следующей редакции:
"Статья 26. Оплата труда спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований
1. Оплата труда спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований осуществляется в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
2. Исчисление стажа работы по специальности спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований осуществляется в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.";
5) в статье 31 слово "(контрактом)" исключить.
23. В  Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1997 г. "О жилищных отношениях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 8, ст. 84; 1999 г., N 13, ст. 431; N 23, ст. 921; 2001 г., N 15-16, ст. 228; 2002 г., N 6, ст. 71; 2003 г., N 11, ст. 67; 2004 г., N 17, ст. 101):
1) в абзаце седьмом статьи 2 слова "срочному", "(контракту)", "срочный" и "(контракт)" исключить;
2) в части третьей пункта 5 статьи 13 слова "срочному" и "(контракту)" исключить;
3) в подпункте 2) пункта 1 статьи 86 слова "срочному" и "(контракту)" исключить;
4) в части первой статьи 112 слова "срочному трудовому соглашению "(контракту)" заменить словами "трудовому договору";
5) в пункте 1 статьи 114:
в части первой слова "срочному" и "(контракту)" исключить;
в части второй слово "(контракта)" исключить;
6) в подпункте 6) пункта 2 статьи 115 слово "(контракта)" исключить;
7) в подпункте 5) пункта 2 статьи 118 слова "договора (контракта)" заменить словами "трудового договора".
24. В  Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 г. "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 10, ст. 109; 1998 г., N 14, ст. 201; N 24, ст. 434; 1999 г., N 8, ст. 247; N 23, ст. 927; 2002 г., N 6, ст. 71; 2004 г., N 2, ст. 9):
пункт 2 статьи 69 исключить.
25. В  Закон Республики Казахстан от 19 июня 1997 г. "Об индивидуальном предпринимательстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 185; N 22, ст. 333; 1999 г., N 23, ст. 931; 2001 г., N 24, ст. 338):
в статье 22:

1) 2-тармақтағы "(келісім-шартпен)" деген сөз алынып тасталсын;
2) 3-тармақта:
"(келiсiм-шартқа)" деген сөз алынып тасталсын;
"қызметкерге" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасы еңбек заңдарының," деген сөздермен толықтырылсын;
"еңбек," деген сөз алынып тасталсын;
3) 5-тармақ алынып тасталсын.
26. "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 182-құжат; 1998 ж., N 17-18, 225-құжат; 1999 ж., N 21, 778-құжат; N 23, 931-құжат; 2001 ж., N 4, 23-құжат; N 8, 52-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 15, 150-құжат; 2003 ж., N 4, 26-құжат; N 19-20, 147-құжат):
3-баптың 4-тармағындағы "жеке" деген сөз алынып тасталсын.
27. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 186-құжат; 1998 ж., N 24, 437-құжат; 1999 ж., N 8, 237-құжат; N 23, 925-құжат; 2001 ж., N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 1, 1-құжат; N 23-24, 198-құжат, 2003 ж., N 1-2, 9-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 139-құжат; N 21-22, 160-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат):
11-баптың 1-тармағы 1) тармақшасындағы "(келісім-шарт)" деген сөз алынып тасталсын.
28. "Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 қарашадағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 21, 276-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 21-22, 281- құжат):
24-баптың 2-тармағы алынып тасталсын.
29. "Адвокаттық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 22, 28-құжат; 2001 ж., N 15-16, 236-құжат; 2003 ж., N 11, 65-құжат):
8-баптың 2-тармағындағы "(келiсiм-шарт)" деген сөз алынып тасталсын.
30. "Шаруа (фермер) қожалығы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 31 наурыздағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 2-3, 26-құжат; 2001 ж., N 24, 338-құжат; 2003 ж., N 1-2, 6-құжат; N 4, 26-құжат; N 24, 178-құжат):
13-баптың 2-тармағындағы "еңбек туралы заңдарымен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен" деген сөздермен ауыстырылсын.
31. "Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 23, 430-құжат; 2001 ж., N 24, 338-құжат):
110-баптың 1-тармағы 4) тармақшасындағы "еңбек туралы заңдарда" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарында" деген сөздермен ауыстырылсын.

1) в пункте 2 слово "(контрактом)" исключить;
2) в пункте 3:
слово "(контракту)" исключить;
после слова "нормы" дополнить словами "трудового законодательства Республики Казахстан";
слово "труде," исключить;
3) пункт 5 исключить.
26. В  Закон Республики Казахстан от 19 июня 1997 г. "О государственной поддержке малого предпринимательства" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 182; 1998 г., N 17-18, ст. 225; 1999 г., N 21, ст. 778; N 23, ст. 931; 2001 г., N 4, ст. 23; N 8, ст. 52; N 24, ст. 338; 2002 г., N 15, ст. 150; 2003 г., N 4, ст. 26; N 19-20, ст. 147):
в пункте 4 статьи 3 слово "индивидуальному" исключить.
27. В  Закон Республике Казахстан от 20 июня 1997 г. "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента РК, 1997 г., N 12, ст. 186; 1998 г., N 24, ст. 437; 1999 г., N 8, ст. 237; N 23, ст. 925; 2001 г., N 17-18, ст. 245; N 20, ст. 257; 2002 г., N 1, ст. 1; N 23-24, ст. 198; 2003 г., N 1-2, ст. 9; N 11, ст. 56; N 15, ст. 139; N 21-22, ст. 160; 2004 г., N 11-12, ст. 66):
в подпункте 1) пункта 1 статьи 11 слово "(контрактам)" исключить.
28. В  Закон Республики Казахстан от 12 ноября 1997 г. "О судебной экспертизе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 21, ст. 276; 2000 г., N 6, ст. 141; 2001 г., N 21-22, ст. 281):
пункт 2 статьи 24 исключить.
29. В  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 1997 г. "Об адвокатской деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 22, ст. 28; 2001 г., N 15-16, ст. 236; 2003 г., N 11, ст. 65):
в пункте 2 статьи 8 слово "(контракта)" исключить.
30. В  Закон Республики Казахстан от 31 марта 1998 г. "О крестьянском (фермерском) хозяйстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 2-3, ст. 26; 2001 г., N 24, ст. 338; 2003 г., N 1-2, ст. 6; N 4, ст. 26; N 24, ст. 178):
в пункте 2 статьи 13 слова "законодательством о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".
31. В  Закон Республики Казахстан от 17 декабря 1998 г. "О браке и семье" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 23, ст. 430; 2001 г., N 24, ст. 338):
в подпункте 4) пункта 1 статьи 110 слова "законодательством о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".

32. "Мемлекеттiк құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 15 наурыздағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 4, 102-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; 2002 ж., N 15, 147-құжат; 2004 ж., N 6, 41-құжат):
31-баптың 2-тармағы алынып тасталсын.
33. "Қылмыстың жасалуына сезiктiлер мен айыпталушыларды күзетте ұстаудың тәртiбi мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 наурыздағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 6, 190-құжат; 2001 ж., N 17-18, 245-құжат; 2002 ж., N 16, 147-құжат):
40-баптың 1-тармағы 1) тармақшасында "еңбек туралы заңдарда" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарында" деген сөздермен ауыстырылсын.
34. "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 13, 429-құжат; N 23, 927-құжат; 2001 ж., N 13-14, 173-құжат; N 24, 338-құжат; 2004 ж., N 18, 11-құжат):
1) 1-баптың 39-1) тармақшасындағы "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
2) 40-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеу Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілейтiн тәртiппен жүзеге асырылады.";
2-тармақ алынып тасталсын.
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттiк білiм беру ұйымдары өздерiндегi бар қаражат шегiнде, сондай-ақ, кәсiпкерлiк қызмет есебiнен сыйлықақылар мен ынталандыру сипатындағы өзге де төлемдердiң мөлшерлерiн дербес белгiлей алады.".
3) 42-баптың 1-тармағының бiрiншi бөлігіндегi:
"жеке" деген сөздер алынып тасталсын;
"еңбек туралы заңдарға" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына" деген сөздермен ауыстырылсын.
35. "Қазақстан Республикасындағы селолық тұтыну кооперациясы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 21 шілдедегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 21, 770-құжат):
48-баптың 2-тармағындағы "(келiсiм-шарт)" деген сөз алынып тасталсын.
36. "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 21, 773-құжат; 2001 ж., N 13-14, 170-құжат; 2003 ж., N 4, 24-құжат):
27-баптың 1-тармағы 10) тармақшасындағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызмет және еңбек туралы заңдарымен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызмет туралы заңымен" деген сөздермен ауыстырылсын.
37. "Ауылшаруашылық серiктестiктерi және олардың қауымдастықтары (одақтары) туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2000 ж., N 23, 413-құжат):
26-бапта:
2-тармақтың екiншi бөлігіндегі "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
6-тармақтың екiншi бөлiгiндегi "қызметкерлерiне" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасының еңбек заңдары" деген сөздермен толықтырылсын.
"еңбек," деген сөз алынып тасталсын.

32. В  Закон Республики Казахстан от 15 марта 1999 г. "О государственных секретах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 4, ст. 102; 2001 г., N 8, ст. 53; 2002 г., N 15, ст. 147; 2004 г., N 6, ст. 41):
пункт 2 статьи 31 исключить.
33. В  Закон Республики Казахстан от 30 марта 1999 г. "О порядке и условиях содержания под стражей подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 6, ст. 190; 2001 г., N 17-18, ст. 245; 2002 г., N 16, ст. 147):
в подпункте 1) пункта 1 статьи 40 слова "законодательством о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".
34. В  Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 г. "Об образовании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 429; N 23, ст. 927; 2001 г., N 13-14, ст. 173; N 24, ст. 338; 2004 г., N 18, ст. 111):
1) в подпункте 39-1) статьи 1 слово "индивидуального" исключить;
2) в статье 40:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Оплата труда работников государственных организаций образования осуществляется в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.";
пункт 2 исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственные организации образования в пределах имеющихся у них средств, а также за счет предпринимательской деятельности могут самостоятельно определять размеры премий и других выплат стимулирующего характера.";
3) в части первой пункта 1 статьи 42:
слова "индивидуальным" и "индивидуального" исключить;
слова "законодательству о труде" заменить словами "трудовому законодательству Республики Казахстан".
35. В  Закон Республики Казахстан от 21 июля 1999 г. "О сельской потребительской кооперации в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 21, ст. 770):
в пункте 2 статьи 48 слово "(контракту)" исключить.
36. В  Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 г. "О государственной службе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 21, ст. 773; 2001 г., N 13-14, ст. 170; 2003 г., N 4, ст. 24):
в подпункте 10) пункта 1 статьи 27 слова "законами Республики Казахстан о труде и государственной службе" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан и законами о государственной службе Республики Казахстан".
37. В  Закон Республики Казахстан от 25 декабря 2000 г. "О сельскохозяйственных товариществах и их ассоциациях (союзах)" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., N 23, ст. 413):
в статье 26:
в части второй пункта 2 слово "индивидуальный" исключить;
в части второй пункта 6 после слова "распространяется" дополнить словами "трудовое законодательство Республики Казахстан,";
слово "труде," исключить.

38. "Коммерциялық емес ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 қаңтардағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 1, 8-құжат; N 24, 338-құжат; 2003 ж., N 11, 56-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; N 10, 56-құжат):
39-баптың 4-тармағында:
"қызметкерлерiне" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасының еңбек заңдары" деген сөздермен толықтырылсын;
"еңбек" деген сөз алынып тасталсын.
39. "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 2, 12-құжат; N 15-16, 232-құжат; 2003 ж., N 19-20, 148-құжат):
31-баптың 4-тармағы алынып тасталсын.
40. "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 3, 18-құжат; 2004 ж., N 2, 10-құжат):
1) 1-баптың 14) тармақшасы алынып тасталсын;
2) 2-баптың 1-тармақшасында "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
3) 5-баптың 1-тармағы 1) тармақшасы алынып тасталсын;
4) 9-баптың 1-тармағы 1) тармақшасында:
"жеке" деген сөз алынып тасталсын;
"еңбек туралы заңдарға" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 13-бап алынып тасталсын;
6) 18-баптың 2-тармағындағы "еңбек туралы заңдардың" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 20-баптың 8-тармағында:
"адамдарға" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасының еңбек заңдары," деген сөздермен толықтырылсын;
"еңбек," деген сөз алынып тасталсын.
41. "Тұтыну кооперативi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 мамырдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 10, 138-құжат):
4-баптың 4-тармағындағы "жеке" деген сөз алынып тасталсын.
42. "Темiржол көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 23, 315-құжат; 2003 ж., N 10, 54-құжат):
1) 22-баптың 1-тармағында:
"Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарымен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жеке" деген сөз алынып тасталсын.
2) 23-баптың 1-тармағы екiншi бөлiгiндегi "Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарында" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарында" деген сөздермен ауыстырылсын.
43. "Азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 23, 320-құжат):
15-баптың 6-тармағындағы "Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарымен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен" деген сөздермен ауыстырылсын.

38. В  Закон Республики Казахстан от 16 января 2001 г. "О некоммерческих организациях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 1, ст. 8; N 24, ст. 338; 2003 г., N 11, ст. 56; 2004 г., N 5, ст. 30; N 10, ст. 56):
в пункте 4 статьи 39:
после слова "распространяется" дополнить словами "трудовое законодательство Республики Казахстан,";
слово "труде," исключить.
39. В  Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 г. "О зерне" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 2, ст. 12; N 15-16, ст. 232; 2003 г., N 19-20, ст. 148):
пункт 4 статьи 31 исключить.
40. В  Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 г. "О занятости населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 3, ст. 18; 2004 г., N 2, ст. 10):
1) подпункт 14) статьи 1 исключить;
2) подпункт 1) статьи 2 слово "индивидуальному" исключить;
3) подпункт 1) пункта 1 статьи 5 исключить;
4) в подпункте 1) пункта 1 статьи 9:
слово "индивидуальных" исключить;
слова "законодательством о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан";
5) статью 13 исключить;
6) в пункте 2 статьи 18 слова "законодательства о труде" заменить словами "трудового законодательства Республики Казахстан";
7) в пункте 8 статьи 20:
после слова "распространяются" дополнить словами "трудовое законодательство Республики Казахстан,";
слово "труде," исключить.
41. В  Закон Республики Казахстан от 8 мая 2001 г. "О потребительском кооперативе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 10, ст. 138):
в пункте 4 статьи 4 слово "индивидуальному" исключить.
42. В  Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2001 г. "О железнодорожном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 23, ст. 315; 2003 г., N 10, ст. 54):
1) в пункте 1 статьи 22:
слова "законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан";
слово "индивидуальными" исключить;
2) в части первой пункта 1 статьи 23 слова "законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".
43. В  Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 г. "О государственном регулировании гражданской авиации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 23, ст. 320):
в пункте 6 статьи 15 слова "законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".

44. "Сауда мақсатында теңiзде жүзу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 2, 16-құжат):
Заңның мәтiнi бойынша:
"Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдары" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жеке" деген сөз алынып тасталсын.
45. "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 7 наурыздағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 551-құжат):
27-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"27-бап. Дипломатиялық қызмет персоналының еңбек қатынастарын
реттеу
Дипломатиялық қызмет персоналының еңбек қатынастары Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен, осы Заңда көзделген ерекшелiктермен реттеледi.".
46. "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылы 18 наурыздағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы" 2002 ж., N 6, 67-құжат):
28-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"28-бап. Еңбектi құқықтық реттеу
Әдiлет органдары қызметкерлерінің еңбек қатынастары Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен, осы Заңда көзделген ерекшелiктермен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңдарымен реттеледi.".
47. "Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 шілдедегі  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 13-14, 145-құжат):
13-бапта:
1-тармақта:
бiрiншi бөлігіндегі "қатынастары" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен," деген сөздермен және "Заңдарымен" деген сөзден кейiн "көзделген ерекшелiктермен" деген сөздермен толықтырылсын;
"және еңбек" деген сөздер алынып тасталсын;
екiншi бөлiгiнде:
"қатынастары" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен" деген сөздермен толықтырылсын;
"және еңбек" деген сөздер алынып тасталсын;
10-тармақтағы "Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарына" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына" деген сөздермен ауыстырылсын.
48. "Саяси партиялар туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 15 шiлдедегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 16, 153-құжат):
4-баптың 6-тармағында:
"адамдарға" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасының еңбек заңдары," деген сөздермен толықтырылсын;
"еңбек," деген сөз алынып тасталсын.
49. "Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 17, 154-құжат):
16-баптың 3-тармағындағы "Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарымен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен" деген сөздермен ауыстырылсын.

44. В  Закон Республики Казахстан от 17 января 2002 г. "О торговом мореплавании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 2, ст. 16; 2004 г., N 20, ст. 116):
по тексту Закона:
слова "законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан";
слова "индивидуального", "индивидуальному" исключить.
45. В  Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 г. "О дипломатической службе Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 5, ст. 51):
статью 27 изложить в следующей редакции:
"Статья 27. Регулирование трудовых отношений персонала дипломатической службы
Трудовые отношения персонала дипломатической службы регулируются трудовым законодательством Республики Казахстан, с особенностями, предусмотренными настоящим Законом.".
46. В  Закон Республики Казахстан от 18 марта 2002 г. "Об органах юстиции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 6, ст. 67):
статью 28 изложить в следующей редакции:
"Статья 28. Правовое регулирование труда
Трудовые отношения сотрудников органов юстиции регулируются трудовым законодательством Республики Казахстан, с особенностями, предусмотренными настоящим Законом, а также законодательством Республики Казахстан о государственной службе.".
47. В  Закон Республики Казахстан от 4 июля 2002 г. "Об органах финансовой полиции Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 13-14, ст. 145):
в статье 13:
в пункте 1:
в части первой после слова "регулируются" дополнить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан, с особенностями, предусмотренными";
слова "и труде" исключить;
в части второй:
после слова "регулируются" дополнить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан";
слова "и труде" исключить;
в пункте 10 слова "законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".
48. В  Закон Республики Казахстан от 15 июля 2002 г. "О политических партиях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 16, ст. 153):
в пункте 6 статьи 4:
после слова "распространяется" дополнить словами "трудовое законодательство Республики Казахстан";
слово "труде" исключить.
49. В  Закон Республики Казахстан от 8 августа 2002 г. "О правах ребенка в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 17, ст. 154):
в пункте 3 статьи 16 слова "законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".

50. "Төтенше жағдай туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 3, 18-құжат):
16-баптың 2-тармағы 4) тармақшасындағы "Қазақстан Республикасының еңбектi қорғау туралы заңдарының" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарының" деген сөздермен ауыстырылсын.
51. "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 10, 55-құжат; N 21-22, 160-құжат):
59-баптың 2-тармағының үшiншi бөлiгiнде:
"жеке" деген сөз алынып тасталсын;
"жеке еңбек" деген сөздер "еңбек" деген сөзбен ауыстырылсын.
52. "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 11, 70-құжат):
1) 51-баптың 3-тармағындағы екiншi абзац алынып тасталсын;
2) 52-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"52-бап. Мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеу
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеу Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейтiн тәртiппен жүзеге асырылады.".
53. "Iшкi су көлiгі туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шiлдедегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 15, 88-құжат):
1) 36-баптың 2-тармағы 2-тармақшасындағы "Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарында" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 37-баптың 2-тармағындағы және 3-тармағының 1-тармағы 3) тармақшасындағы "Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарына" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 38-баптың 1-тармағы 3) тармақшасындағы "Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдарына" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына" деген сөздермен ауыстырылсын.
2-бап. Осы Заң 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

50. В  Закон Республики Казахстан от 8 февраля 2003 г. "О чрезвычайном положении" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 3, ст. 18):
в подпункте 4) пункта 2 статьи 16 слова "законодательства Республики Казахстан об охране труда" заменить словами "трудового законодательства Республики Казахстан".
51. В  Закон Республики Казахстан от 13 мая 2003 г. "Об акционерных обществах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 10, ст. 55; N 21-22, ст. 160):
в части третьей пункта 2 статьи 59:
слово "индивидуальным" исключить;
слова "Индивидуальный трудовой" заменить словом "Трудовой".
52. В  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 г. "О системе здравоохранения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 год, N 11, ст. 70):
1) абзац второй пункта 3 статьи 51 исключить;
2) статью 52 изложить в следующей редакции:
"Статья 52. Оплата труда работников государственных организаций здравоохранения
Оплата труда работников государственных организаций здравоохранения осуществляется в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.".
53. В  Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 г. "О внутреннем водном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., N 15, ст. 88):
1) в подпункте 2) пункта 2 статьи 36 слова "законодательством о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан";
2) в пункте 2 и в подпункте 1) пункта 3 статьи 37 слова "законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан";
3) в подпункте 3) пункта 1 статьи 38 слова "законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2006 года.
Президент
Республики Казахстан