Анықтауды бастау және кейбiр кондитер бұйымдары түрлерiнiң импортына уақытша қорғау шараларын енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1448 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 ақпандағы N 171 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.02.20.  N 171  Қаулысымен.
"Тауарлар импорты жағдайында iшкi рынокты қорғау шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 28 желтоқсандағы  Заңына  сәйкес және iшкi рынокта тең бәсекелестiк жағдайлар жасау, экономикалық ахуалды тұрақтандыру және отандық өндiрушiлердi қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Сауда және туристiк қызметтi реттеу комитетi осы қаулыға қосымшаға сәйкес тауарларға қатысты анықтауды бастасын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi анықтау рәсiмi аяқталғанға дейiн заңнамада белгiленген тәртiппен осы қаулыға қосымшаға сәйкес тауарлардың импортын лицензиялауды жүзеге асырсын.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тауарлардың импортына алты ай мерзiмге уақытша қорғау шаралары енгiзiлсiн.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi тауарлардың импорты кезiнде кеден бажының қолданыстағы ставкасының үстiнен алынатын уақытша қорғау баждарын осы қаулыға қосымшаға сәйкес мөлшерде депозитке енгiзсiн.
5. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Сауда және туристiк қызметтi реттеу комитетi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiмен бiрлесiп, белгiленген тәртiппен Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Интеграциялық комитетiн және Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетiн анықтаудың басталғандығы және Қазақстан Республикасының уақытша қорғау шараларын қолданатындығы туралы xaбардар етсін.
6. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1448 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн,
оларға қатысты анықтау рәсiмi басталатын және
уақытша қорғау баждары енгiзiлетiн
тауарлардың тiзбесi
___________________________________________________________________
Тауардың атауы        |   ЕурАзЭҚ   |   Уақытша қорғау
|   СЭҚ TH    |  бажының ставкасы
|   бойынша   | (кедендiк құнының
|тауардың коды| %-мен не евро-мен)
___________________________________________________________________
Құрамында какао жоқ, қоспа      1704907100    21, бірақ 1 кг үшiн
салынған немесе салынбаған                    0,15 евро-дан кем емес
қайнатылған кәмпиттер
Тоффилер, карамельдер және      1704907500    42, бiрақ 1 кг үшiн
құрамында какао жоқ соған                     0,28 евро-дан кем емес
ұқсас тәттiлер
Құрамында алкоголь бар,             180690    32, бiрақ 1 кг үшiн
қоспа салынған немесе                         0,21 евро-дан кем емес
салынбаған шоколадты
кәмпиттер
___________________________________________________________________

О начале разбирательства и введении временных защитных мер на импорт некоторых видов кондитерских изделий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1448. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года N 171.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1448 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года  N 171  (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 28 декабря 1998 года "О мерах защиты внутреннего рынка при импорте товаров" и в целях создания равных конкурентных условий на внутреннем рынке, стабилизации экономической ситуации и поддержки отечественных производителей Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Комитету по регулированию торговой и туристской деятельности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан начать разбирательство в отношении товаров согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан до завершения процедуры разбирательства в установленном законодательством порядке осуществлять лицензирование импорта товаров согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Ввести временные защитные меры сроком на шесть месяцев на импорт товаров согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан вносить на депозит временные защитные пошлины, взимаемые сверх действующей ставки таможенной пошлины при импорте товаров, в размерах согласно приложению к настоящему постановлению.
5. Комитету по регулированию торговой и туристской деятельности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан уведомить в установленном порядке Интеграционный комитет Евразийского экономического сообщества и Исполнительный комитет Содружества Независимых Государств о начале разбирательства и применении Республикой Казахстан временных защитных мер.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня опубликования.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2004 года N 1448
Перечень товаров, ввозимых на территорию Республики Казахстан,
по отношению к которым инициируется процедура разбирательства
и вводятся временные защитные пошлины
__________________________________________________________________________
Наименование продукции    ! Код по ТН ВЭД  !  Ставка временной
!  ЕврАзЭС       !  защитной пошлины
!                !  (в % от таможенной
!                !  стоимости либо в евро)
--------------------------------------------------------------------------
Конфеты вареные с начинкой
или без начинки, не                              21, но не менее 0,15
содержащие какао                 1704907100      евро за 1 кг
Тоффи, карамели и аналогичные                    42, но не менее 0,28
сладости, не содержащие какао    1704907500      евро за 1 кг
Шоколадные конфеты,
с начинкой или без начинки,                      32, но не менее 0,21
содержащие алкоголь                  180690      евро за 1 кг
__________________________________________________________________________