Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 ақпандағы N 105 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы және "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеу ережесi;
2) 2005 жылға арналған көбейту жылдары бойынша ауыл шаруашылығы өсiмдiктерінiң бiрегей тұқымының түрлерiне және жемiс дақылдарының аласа дiңдi телiтушiлер аналығын салуға арналған субсидиялар нормативтерi;
3) 2005 жылға арналған сатылған ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң элиталық тұқымының 1 тоннасына арналған субсидиялар нормативтерi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы ресми жарияланған күнiнен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Mинистрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 4 ақпандағы
N 105 қаулысымен
бекiтiлген
Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға
қаражат төлеу ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеу ережесi (бұдан әрi - Ереже) тиiстi жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiне (бұдан әрi - Ауылшарминi) көзделген қаражат есебiнен және соның шегiнде бiрегей тұқым өндiрушiлерге (бұдан әрi - оригинаторлар) және элиталық тұқым шаруашылықтарына (бұдан әрi - элиттұқымшарлар) тұқым шаруашылығын дамытуға қаражат төлеу (бұдан әрi - субсидиялау) тәртiбiн айқындайды.
2. Субсидиялар:
1) бiрегей тұқымдарды және жемiс дақылдарының көшеттерiн өндiруге жiберiлген шығындарды iшiнара өтеуге;
2) жемiс дақылдарының аласа дiңдi телiтушілер аналығын салуға жiберiлген шығындарды толығымен өтеуге;
3) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге сатылған элиталық тұқымның құнын iшiнара арзандатуға арналады.
3. Осы Ереженің 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген субсидиялар Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берiлген және (немесе) перспективалық деп танылған ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң сорттары бiрегей тұқымының және жемiс дақылдары көшеттерiнiң нақты өндiрiлген көлемi үшiн заңнамада белгiленген тәртiппен аттестатталған оригинаторларға төленедi.
4. Бiрегей тұқымдарды және жемiс дақылдарының көшеттерiн өндiрудi субсидиялау Ауылшарминi элиталық тұқым мен көшеттер алу үшін оларды өндiрудiң ғылыми негiзделген нормаларына сәйкес бiрегей тұқымның және көбейту жылдары бойынша жемiс дақылдары көшеттерiнiң әрбiр түрiне әр оригинатор үшiн белгiлеген квоталар шеңберiнде жүзеге асырылады.

Об утверждении Правил выплаты средств на поддержку развития семеноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2005 года N 105.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год" и от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила выплаты средств на поддержку развития семеноводства;
2) нормативы субсидий на виды оригинальных семян сельскохозяйственных растений по годам размножения и закладку маточника карликовых подвоев плодовых культур на 2005 год;
3) нормативы субсидий на 1 тонну реализованных элитных семян сельскохозяйственных растений на 2005 год.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2005 года N 105
Правила выплаты средств на поддержку развития семеноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты средств на поддержку развития семеноводства (далее - Правила) определяют порядок выплаты средств (далее - субсидирование) производителям оригинальных семян (далее - оригинаторы) и элитно-семеноводческим хозяйствам (далее - элитсемхозы) на развитие семеноводства за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий год Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз).
2. Субсидии предназначаются:
1) на частичное возмещение затрат на производство оригинальных семян и саженцев плодовых культур;
2) на полное возмещение затрат на закладку маточника карликовых подвоев плодовых культур;
3) на частичное удешевление стоимости элитных семян, реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям.
3. Субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке оригинаторам за фактически произведенные объемы оригинальных семян сортов сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур, допущенных к использованию в Республике Казахстан и (или) признанных перспективными.
4. Субсидирование производства оригинальных семян и саженцев плодовых культур осуществляется в рамках установленных Минсельхозом квот для каждого оригинатора на каждый вид семян и саженцев плодовых культур по годам размножения в соответствии с научно-обоснованными нормами их производства для получения элитных семян и саженцев.

5. Осы Ереженiң 2-тармағының 2) тармақшасында көрсетiлген субсидиялар Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берiлген және (немесе) перспективалық деп танылған жемiс дақылдарының аласа дiңдi,
телiтушiлер аналығын салу жөнiндегi нақты орындалған iс-шаралар үшiн заңнамада белгiленген тәртiппен аттестатталған оригинаторларға төленедi.
6. Жемiс дақылдарының аласа дiңдi телiтушiлер аналығын салу жөнiндегі iс-шараларды субсидиялау Ауылшарминi белгілеген шығыстар сметасы шеңберiнде жүзеге асырылады.
Әрбiр оригинатор үшiн жемiс дақылдарының аласа дiңдi телiтушiлер аналығын салу алаңын Ауылшарминi көпжылдық екпе ағаштар алаңына телiтушiлерге қажеттiлiгiнiң ғылыми негізделген нормаларына сәйкес белгiлейдi.
7. Осы Ереженiң 2-тармағының 3) тармақшасында көрсетiлген субсидиялар Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берiлген және (немесе) Ауылшарминi тұқымның әрбiр түрi бойынша әр облыс үшiн белгілеген квоталар шегiнде перспективалық деп танылған ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi сорттарының элиталық тұқымының отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге арзандатылған құны бойынша нақты сатылған көлемi үшiн заңнамада белгіленген тәртіппен аттестатталған элиттұқымшарларға төленедi.
Әрбiр элиттұқымшар үшiн элиталық тұқымның әрбiр түрi бойынша квотаны Ауылшарминiнiң облыстық аумақтық басқармасы (бұдан әрi - облаумақбасқарма) олардың егістiк алаңына қажеттiлiгiнiң ғылыми негiзделген нормаларына сәйкес белгiлейдi.
8. Элиттұқымшарлар ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң элиталық тұқымын отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге Ауылшарминi белгiлеген шектi бағадан аспайтын баға бойынша сатады.
2. Бiрегей тұқымдарды, жемiс дақылдарының көшеттерiн
өндiруге жiберiлген шығындарды iшiнара өтеуге және жемiс дақылдарының аласа дiңдi телiтушiлер аналығын салуға жiберiлген шығындарды толығымен өтеуге арналған
субсидияларды төлеу тәртiбi
9. Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарын және жемiс дақылдарының көшеттерiн өндiруге жiберiлген шығындарды iшiнара өтеуге субсидиялар алу үшiн:
1) оригинаторлар тиiсті жылғы 10 қарашаға дейiнгi мерзiмде бекiту үшiн облаумақбасқармаға мынадай құжаттарды:
оригинатор бірегей тұқымдардың және жемiс дақылдары көшеттерiнiң нақты өндiрiлген көлемдерi жөнiндегi тiзiлiмдi;
бiрегей тұқымдарды және жемiс дақылдарының көшеттерiн кiрiске алу актілерiн;
бiрегей тұқымдардың егістігін сынақтан өткiзу актілерiн;
егістiктердi сынақтан өткiзу туралы екi данадағы есептi;
тексерiлген тұқымның (көшеттердi қоспағанда) саны мен сапасының ұлттық стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқым сапасын сараптау жөнiндегi зертхананың заңнамада белгіленген тәртiппен аттестатталған анықтамасын береді.
Осы тармақшада көрсетiлген құжаттар екi данада берiледi: бipeуi - облаумақбасқарма үшiн, екiншiсi - Ауылшармині үшін;

5. Субсидии, указанные в подпункте 2) пункта 2 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке оригинаторам за фактически выполненные мероприятия по закладке маточника карликовых подвоев плодовых культур, допущенных к использованию в Республике Казахстан и (или) признанных перспективными.
6. Субсидирование мероприятий по закладке маточника карликовых подвоев плодовых культур осуществляется в пределах установленной Минсельхозом сметы расходов.
Площадь закладки маточника карликовых подвоев плодовых культур для каждого оригинатора устанавливается Минсельхозом в соответствии с научно-обоснованными нормами потребности в подвоях на площадь многолетних насаждений.
7. Субсидии, указанные в подпункте 3) пункта 2 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке элитсемхозам за фактически реализованные отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости объемы элитных семян сортов сельскохозяйственных растений, допущенных к использованию в Республике Казахстан и (или) признанных перспективными в пределах установленных Минсельхозом квот по каждому виду семян для каждой области.
Квота для каждого элитсемхоза по каждому виду, элитных семян устанавливается областным территориальным управлением Минсельхоза (далее - облтеруправление) в соответствии с научно-обоснованными нормами потребности в них на посевную площадь.
8. Элитсемхозы реализуют элитные семена сельскохозяйственных растений отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по ценам, не превышающим предельных цен, установленных Минсельхозом .
2. Порядок выплаты субсидий на частичное возмещение
затрат на производство оригинальных семян, саженцев
плодовых культур и на полное возмещение затрат на закладку
маточника карликовых подвоев плодовых культур
9. Для получения субсидий на частичное возмещение затрат на производство оригинальных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур:
1) оригинаторы в срок до 10 ноября соответствующего года представляют в облтеруправление для утверждения следующие документы:
реестр по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян и саженцев плодовых культур;
акты оприходования оригинальных семян и саженцев плодовых культур;
акты апробации посевов оригинальных семян;
отчет об апробации посевов в двух экземплярах;
справку аттестованной в установленном законодательством порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям национальных стандартов (за исключением саженцев).
Документы, указанные в настоящем подпункте, представляются в двух экземплярах: один - для облтеруправления, второй - для Минсельхоза;

2) облаумақбасқарма берілген құжаттардың шынайылығын тексереді, оригинатор нақты өндірген бірегей тұқымдардың және жемiс дақылдары көшеттерiнің көлемдерi жөнiндегi тiзiлiмдi бекiтедi, облыс бойынша нақты өндiрiлген бiрегей тұқымдардың және жемiс дақылдары көшеттерiнiң көлемдерi жөнiнде жиынтық тiзiлiм жасайды және тиiсті жылғы 20 қарашаға дейiнгi мерзiмде көрсетiлген құжаттарды осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетiлген құжаттардың түпнұсқаларымен қоса Ауылшарминiне жiбередi.
Оригинатор нақты өндiрген бірегей тұқымдардың және жемiс дақылдары көшеттерiнің көлемдерi жөнiндегі бекiтiлген тізілімінің, облыс бойынша өндiрілген бiрегей тұқымдардың және жемiс дақылдары көшеттерiнiң көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзiлiмнiң және бiрегей тұқымдар мен жемiс дақылдары көшеттерiн өндiру фактiсiн растайтын осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетiлген құжаттардың бiр данасы облаумақбасқармасында сақтауға қалдырылады;
3) Ауылшарминi берiлген құжаттарды тексередi, солардың негiзiнде республика бойынша бiрегей тұқымдардың және жемiс дақылдары көшеттерiнiң нақты өндiрiлген көлемдерi жөнiнде жиынтық тiзiлiм жасайды және белгiленген субсидиялар нормативтерi негiзiнде оригинаторларға тиесiлi бюджет ақшасының көлемiн айқындайды. Мiндеттемелер мен төлемдер бойынша көрсетілген бюджеттік бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспарларына сәйкес тиісті сомаларды оригинаторлардың ағымдағы шоттарына аудару үшiн Ауылшарминi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндiрiлген бірегей тұқым мен жемiс дақылдары көшеттерi үшiн субсидиялар төлеуге арналған ведомості және ақы төлеу шоттарын бередi;
4) оригинатор нақты өндiрген бірегей тұқымдардың және жемiс дақылдары көшеттерiнiң көлемдерi жөнiндегi тізілiмнiң, облыс бойынша нақты өндiрiлген бірегей тұқымдардың және жемiс дақылдары көшеттерінің көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзiлiмнiң, республика бойынша нақты өндiрiлген бiрегей тұқымдардың және жемiс дақылдары көшеттерiнiң көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзілiмнің, бірегей тұқымды және жемiс дақылдарының көшеттерiн кiрiске алу актілерiнің, тексерiлген тұқымның саны мен сапасы туралы белгiленген тәртiппен аттестатталған тұқым сапасын сараптау жөнiндегi зертхана анықтамасының нысандарын Ауылшарминi белгілейдi.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 735 қаулысымен.
10. Аласа дiңдi телiтушілер аналығын салуға жiберiлген шығындарды толығымен өтеу үшін:
1) оригинаторлар Ауылшарминiне отырғызу материалын, тыңайтқыштар, өсiмдiктердi қорғау құралдарын, суармалы суды жеткiзуге қызметтердi сатып алуға арналған шарттардың бiр данасын, сондай-ақ аналықты салу жөнiндегi шығындарды растайтын құжаттарды бередi;

2) облтеруправление проверяет достоверность представленных документов, утверждает реестр по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян и саженцев плодовых культур, составляет сводный реестр по объемам фактического производства оригинальных семян и саженцев плодовых культур по области и направляет в срок до 20 ноября соответствующего года указанные документы в Минсельхоз с приложением оригиналов документов, указанных в подпункте 1) настоящего пункта.
Один экземпляр утвержденного реестра по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян и саженцев плодовых культур, сводного реестра по объемам производства оригинальных семян и саженцев плодовых культур по области и документов, подтверждающих факт производства оригинальных семян и саженцев плодовых культур, указанных в подпункте 1) настоящего пункта, оставляются на хранение в облтеруправлении;
3) Минсельхоз проверяет представленные документы, составляет на их основании сводный реестр по объемам фактически произведенных оригинальных семян и саженцев плодовых культур по республике и на основе установленных нормативов субсидий определяет объемы причитающихся оригинаторам бюджетных денег.
Для перечисления на текущие счета оригинаторов причитающихся сумм Минсельхоз в соответствии с планами финансирования указанной бюджетной программы (подпрограммы) по обязательствам и платежам представляет в территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан ведомость для выплаты субсидий за произведенные оригинальные семена и саженцы плодовых культур по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и счета к оплате;
4) формы реестра по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян и саженцев плодовых культур, сводного реестра по объемам фактического производства оригинальных семян и саженцев плодовых культур по области, сводного реестра по объемам фактически произведенных оригинальных семян и саженцев плодовых культур по республике, акта оприходования оригинальных семян и саженцев плодовых культур, справки аттестованной в установленном порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и качестве проверенных семян устанавливаются Минсельхозом.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.07.2013 № 735.
10. Для полного возмещения затрат на закладку маточника карликовых подвоев:
1) оригинаторы представляют в Минсельхоз один экземпляр договоров на приобретение посадочного материала, удобрений, средств защиты растений, услуг на поставку поливной воды, а также документов, подтверждающих затраты по закладке маточника;

2) Ауылшармині жасалған шарттардың және аналықты салу жөнiндегi шығындарды растайтын құжаттардың растығын тексередi және бюджеттiк қаражатты оригинатордың ағымдағы шотына аударады.
Отырғызу материалын, тыңайтқыштар, өсiмдiктердi қорғау құралдарын, суармалы суды жеткiзу жөнiндегi қызметтердi сатып алғаннан кейiн және аналықты салу жөнiндегi келтiрiлген шығындар нәтижелерi бойынша оригинатор келесі айдың iшiнде Ауылшарминiне барлық төлем құжаттары мен кiрiске алу актiлерiнiң көшiрмелерiн бередi.
3. Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге сатылған элиталық тұқымның құнын ішiнара арзандатуға
субсидиялар төлеу тәртiбi
11. Арзандатылған құн бойынша сатылған ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң элиталық тұқымына субсидиялар алу үшiн:
1) элиттұқымшарлар элиталық тұқымдарды сату фактiсiн растау үшiн мынадай мерзiмдерде: жаздық дақылдар бойынша - тиiстi жылғы 20 маусымға дейiн, ал күздiк дақылдар бойынша - тиiстi жылғы 10 қарашаға дейiн Ауылшарминiнiң аудандық аумақтық басқармасына (бұдан әрi - ауданаумақбасқарма):
элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқымдардың көлемi жөнiндегi екi данадағы жиынтық тiзiлiмдi: бiреуi - ауданаумақбасқарма үшiн, екiншiсi - облаумақбасқарма үшiн;
элиталық тұқымдарды өндiруге арналған бастапқы материалдың шығу тегiн растайтын құжаттарды (өciру питомниктерi, суперэлита және элита егістерiн сынақтан өткiзу актiлерi мен сынақтан өткiзу туралы есептi, ал өсiру питомниктерi тұқымы мен суперэлита сатып алған жағдайда - тұқымға арналған аттестаттың көшiрмесiн);
тексерiлген тұқымның саны мен сапасының ұлттық стандарттар талаптарына сәйкестiгі туралы тұқым сапасын сараптау жөнiндегi зертхананың заңнамада белгiленген тәртiппен аттестатталған анықтамасын;
сатылған элиталық тұқымның бастапқы төлем құжаттарының, сондай-ақ тұқымды тиеп жөнелтуге арналған жүкқұжаттың және шот-фактуралардың көшiрмелерiн;
сатылған және сатып алынған элиталық тұқымның саны туралы элиттұқымшар мен сатып алушының арасындағы элиталық тұқымды сатып алу-сату шартын ұсынады. Элиталық тұқымды сатып алу-сату шарты төрт данада жасалады: бiрiншi - элиттұқымшар үшiн, екiншi - сатып алушы үшiн, үшiншi - ауданаумақбасқарма үшiн, төртiншi - облаумақбасқарма үшiн;
2) ауданаумақбасқарма ұсынылған бастапқы төлем құжаттарының көшiрмелерiн түпнұсқаларымен салыстырады және өзiнiң мөрiмен куәландырады. Куәландырылған бастапқы төлем құжаттарының көшiрмелерi, элиталық тұқымның нақты сатылған көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзiлiмнiң бiр данасы және сатып алу-сату шартының бiр данасы ауданаумақбасқармада сақтауға қалдырылады;

2) Минсельхоз проверяет достоверность заключенных договоров и документов, подтверждающих затраты по закладке маточника и перечисляет бюджетные средства на текущий счет оригинатора.
После приобретения посадочного материала, удобрений, средств защиты растений, услуги по поставке поливной воды и по результатам понесенных затрат по закладке маточника оригинатор представляет в течение последующего месяца в Минсельхоз копии всех платежных документов и актов оприходования.
3. Порядок выплаты субсидий на частичное удешевление стоимости
элитных семян, реализованных отечественным сельскохозяйственным
товаропроизводителям
11. Для получения субсидий за реализованные элитные семена сельскохозяйственных растений по удешевленной стоимости:
1) элитсемхозы для подтверждения факта реализации элитных семян в сроки: по яровым культурам - до 20 июня соответствующего года, а по озимым культурам - до 10 ноября соответствующего года представляют в районное территориальное управление Минсельхоза (далее - райтеруправление):
сводный реестр по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян в двух экземплярах: один - для райтеруправления, второй - для облтеруправления;
документы, подтверждающие происхождение исходного материала для производства элитных семян (акты апробации и отчет об апробации посевов питомников размножения, суперэлиты и элиты, а в случае приобретения семян питомников размножения и суперэлиты - копии аттестата на семена);
справку аттестованной в установленном законодательством порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям национальных стандартов;
копии первичных платежных документов на реализованные элитные семена, а также накладных на отгрузку семян и счетов-фактур;
договор купли-продажи элитных семян между элитсемхозом и покупателем о количестве реализованных и приобретенных элитных семян. Договор купли-продажи элитных семян составляется в четырех экземплярах: первый - для элитсемхоза, второй - для покупателя, третий - для райтеруправления, четвертый - для облтеруправления;
2) райтеруправление сверяет представленные копии первичных платежных документов с оригиналами и заверяет своей печатью. Заверенные копии первичных платежных документов, один экземпляр сводного реестра по объемам фактической реализации элитных семян и один экземпляр договора купли-продажи оставляются на хранение в райтеруправлении;

3) ауданаумақбасқарма мынадай мерзiмдерде: жаздық дақылдар бойынша - тиiстi жылғы 1 шiлдеге дейiн, ал күздiк дақылдар бойынша - тиiстi жылғы 20 қарашаға дейiн облаумақбасқармаға мынадай құжаттарды:
элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқым көлемдерi жөнiндегі жиынтық тiзiлiмдi;
сатылған және сатып алынған элиталық тұқымның саны туралы элиттұқымшар мен сатып алушы арасындағы элиталық тұқымды сатып алу-сату шартын;
элиталық тұқымды нысаналы пайдалану туралы актiнi;
тексерiлген тұқымның саны мен сапасының ұлттық стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқым сапасын сараптау жөнiндегi зертхананың заңнамада белгiленген тәртiппен аттестатталған анықтамасын бередi;
4) облаумақбасқарма:
ұсынылған құжаттарды тексередi, облыс бойынша элиталық тұқымның нақты сатылған көлемi жөнiнде жинақтық актінi жасайды және бекiтедi;
облыс бойынша элиталық тұқымның нақты сатылған көлемi жөнiнде бекiтiлген жинақтық актiлер бойынша онда көрсетiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi элиталық тұқымының көлемi мен белгіленген субсидиялар нормативтерi негiзiнде тиесілі бюджеттiк ақшаның көлемiн анықтайды;
әрбiр элиттұқымшарға белгіленген квоталар шегінде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұқым шаруашылығының дамуына субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомостi жасайды.
Мiндеттемелер мен төлемдер бойынша көрсетiлген бюджеттік бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспарларына сәйкес облаумақбасқарма күнтiзбелiк жылдың соңына дейiн тиесiлi субсидияларды элитұқымшарлардың есеп-шоттарына аударады. Ай сайын 25-күнiне қарай, бiрақ тиiстi жылғы 25 желтоқсаннан кешiктiрмей, облаумақбасқарма Ауылшарминiне тұқым шаруашылығының дамуына субсидиялар төлеу үшiн жиынтық ведомостерiнiң көшiрмелерiн, сондай-ақ көрсетілген бюджеттік кiшi бағдарламаны iске асыру туралы eceпті бередi.
Облаумақбасқарма Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына мынадай құжаттарды:
осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұқым шаруашылығының дамуына субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомостi;
ақы төлеуге шоттарды бередi;
5) ұсынылып отырған элиталық тұқымдарды сатып алу-сату шартының, элиталық тұқымдарды нысаналы пайдалану актісiнiң, элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқымның көлемi жөнiндегi жиынтық тiзілімнiң, облыс бойынша сатылған элиталық тұқымдардың көлемi жөнiндегі жиынтық актінiң нысандарын Ауылшарминi бекiтедi.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 735 қаулысымен.
Тұқым шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеу epeжесіне
1-қосымша
Бекітемiн
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы вице-министрі
______________________________
(аты жөні, қолы, мөрі)
200__жылғы "__" ____________
200__жылғы "__"_____- "__" ____ кезеңiнде
өндiрiлген бiрегей тұқымдар үшін субсидиялар
төлеуге арналған ведомость
Облыс
атауы
Бiрегей
тұқым
өндiру-
шiнің
атауы
Да-
қыл
Өсiм-
паздық
Бiрегей тұ-
қым өндiру-
дiң жылдық
квотасы
Өндiрiлген бiрегей тұқым-
дарды субсидиялауға нақты
берiлген құжаттар
тонна
сомасы
(тең-
ге)
жыл
басынан
200_ж. "_"__ -
"__"___
кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
таблицаның жалғасы
Өндiрiлген бiрегей
тұқымдардың
1 тоннасына арналған субсидиялар
нормативі,
теңге
Жыл
басынан
тиісті
субсидия
сомасы,
теңге
Жыл
басынан
төлен-
гені,
теңге
Тиісті
субсидия
сомасының
қалдығы,
теңге
200_ж. "_"
___________
квота шегінде
төлеуге жата-
тыны, теңге
9
10
11
12
13
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы
(аты жөні, қолы)
Тұқым шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеу epeжесіне
2-қосымша
Бекітемiн
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы вице-министрлігі
облыстық аумақтық
басқармасының бастығы
______________________________
(аты жөні, қолы, мөрі)
200__жылғы "__" ____________
200__жылғы "__"_____- "__" ____кезеңiнде
тұқым шаруашылығын дамытуға арналған субсидиялар
төлеудiң жиынтық ведомосі
Облыс
атауы
Элит-
тұқымшар
атауы
Да-
қыл
Сатыл-
ған
күні
Элиталық тұқымды са-
тудың жылдық
квотасы
Квота шегінде
элиталық
тұқымдарды
субсидиялауға
нақты берiлген
құжаттар,
тонна
тонна
сомасы
(тең-
ге)
жыл
басынан
200_ж. "_"____ -
"__"____
кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
таблицаның жалғасы
Сатылған
элиталық
тұқымдардың
1 тоннасына
арналған субсидиялар
нормативі, теңге
Жыл
басынан
тиiстi
субсидия
сомасы, теңге
Жыл
басынан
төлен-
гені,
теңге
Тиісті
субсидия
сомасының
қалдығы,
теңге
200_ж. "_"
___________
квота шегінде
төлеуге жата-
тыны, теңге
9
10
11
12
13
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің
облыстық аумақтық басқармасы
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы
(аты жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 4 ақпандағы
N 105 қаулысымен
бекiтiлген
Көбейту жылдары бойынша ауыл шаруашылығы өсiмдіктерiнiң
бірегей тұқымдарының түрлеріне және жемiс дақылдарының аласа
дiңдi телiтушілер аналығын салуға 2005 жылға арналған
субсидиялардың нормативтері
N
Өнiмнiң түрi, iс-шаралар
Бiрегей
тұқымның
1 тоннасын
(данасын)
өндiруге,
аласа дiңдi
телiтушілер
аналығын
салуға жi-
берiлген
шығындарды
өтеу пай-
ызы,(дейiн)
Бiр тоннаға
(данаға,
гектарға)
арналған
субсидиялар
нормативi,
теңге
1
2
3
4
Көбейту питомниктерi мен аналық нысандар
1
Жүгерi мен күрiштен басқа,
дәндi және дәндi бұршақты
дақылдар
40

3) райтеруправление представляет в облтеруправление в сроки: по яровым культурам - до 1 июля соответствующего года, а по озимым культурам - до 20 ноября соответствующего года следующие документы;
сводный реестр по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян;
договор купли-продажи элитных семян между элитсемхозом и покупателем о количестве реализуемых и приобретаемых элитных семян;
акт о целевом использовании элитных семян;
справку аттестованной в установленном законодательством порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям национальных стандартов;
4) облтеруправление:
проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт по объемам фактической реализации элитных семян по области;
по утвержденным сводным актам по объемам фактической реализации элитных семян по области, на основе указанных в них объемов и утвержденных нормативов субсидий на элитные семена сельскохозяйственных растений, определяет объемы причитающихся бюджетных денег;
в пределах установленных для каждого элитсемхоза квот, составляет сводную ведомость для выплаты субсидий на развитие семеноводства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В соответствии с планами финансирования указанной бюджетной программы (подпрограммы) по обязательствам и платежам облтеруправление до конца календарного года перечисляет причитающиеся субсидии на расчетные счета элитсемхозов. Ежемесячно к 25 числу, но не позднее 25 декабря соответствующего года облтеруправление представляет в Минсельхоз копии сводных ведомостей для выплаты субсидий на развитие семеноводства, а также отчет о реализации указанной бюджетной подпрограммы.
В территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан облтеруправление представляет следующие документы:
сводную ведомость для выплаты субсидий на развитие семеноводства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
счета к оплате;
5) формы рекомендуемого договора купли-продажи элитных семян, акта целевого использования элитных семян, сводного реестра по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян, сводного акта по объемам реализованных элитных семян по области утверждаются Минсельхозом.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 23.07.2013 № 735.
Приложение 1
к Правилам выплаты средств на
поддержку развития семеноводства
Утверждаю
вице-министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__" __________ 200_ год
Ведомость
для выплаты субсидий за произведенные оригинальные
семена за период с "__" ____ по "__" ______ 200__ года
Наиме-
нование
области
Наимено-
вание
произво-
дителя
ориги-
нальных
семян
Куль-
тура
Репро-
дукция
Годовая квота
производства
оригинальных
семян
тонн
сумма,
тенге
1
2
3
4
5
6
ИТОГО:
(продолжение таблицы)
Фактически
представлено
документов на
субсидирование
произведенных
оригинальных
семян
Норматив
субсидий
на 1
тонну
произ-
веденных
ориги-
нальных
семян,
тенге
Причи-
таю-
щаяся
сумма
суб-
сидии с
начала
года,
тенге
Опла-
чено с
начала
года,
тенге
Остаток
причи-
таю-
щейся
суммы
суб-
сидии,
тенге
Подлежит
к оплате
в преде-
лах
квоты на
"__"___
200__г.,
тенге
с начала
года
за период
с "___"
по "___"
200___г.
7
8
9
10
11
12
13
Руководитель структурного подразделения (Ф.И.О., подпись)
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 2
к Правилам выплаты средств на
поддержку развития семеноводства
Утверждаю
Начальник областного
территориального управления
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__" __________ 200__года
Сводная ведомость
для выплаты субсидий на развитие семеноводства
за период с "__"_____ по "__"______200__года
Наиме-
нование
области
Наимено-
вание
элитсем-
хоза
Куль-
тура
Дата
реали-
зации
Годовая квота
реализации
элитных семян
тонн
сумма
(тенге)
1
2
3
4
5
6
ИТОГО:
(продолжение таблицы)
Фактически
представлено
документов на
субсидирование
элитных семян
в пределах
квоты, тонн
Норматив
субсидий
на 1
тонну
реализо-
ванных
элитных
семян,
тенге
Причи-
таю-
щаяся
сумма
суб-
сидии с
начала
года,
тенге
Опла-
чено с
начала
года,
тенге
Остаток
причи-
таю-
щейся
суммы
суб-
сидии,
тенге
Подлежит
к оплате
в преде-
лах
квоты на
"__"___
200__г.,
тенге
с начала
года
за период
с "___"
по "___"
200___г.
7
8
9
10
11
12
13
Руководитель структурного подразделения (Ф.И.О., подпись)
областного территориального управления
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2005 года N 105
Нормативы субсидий на виды оригинальных семян
сельскохозяйственных растений по годам размножения и закладку
маточника карликовых подвоев плодовых культур на 2005 год
N
Вид продукции, мероприятия
Процент возмещения затрат на производство 1 тонны (штуки) оригинальных
семян, закладку маточника карликовых подвоев,(до)
Норматив
субсидий на 1 тонну (штуку, гектар), тенге
1
2
3
4
Питомники размножения и родительские формы
1
Зерновые и зернобобовые,
кроме кукурузы и риса
40