Мемлекеттік монополия субъектiлерiнiң және осы субъектiлер монополиялық жағдайда болатын салалардың тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 сәуірдегі N 304 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 9 қарашадағы № 1177 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.09 № 1177 Қаулысымен.
"Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Мемлекеттiк монополия субъектiлерiнiң және осы субъектiлер монополиялық жағдайда болатын салалардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Mинистрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2005 жылғы 4 сәуірдегі
N 304 қаулысымен
бекiтілген
Мемлекеттiк монополия субъектілерiнiң және осы
субъектілер монополиялық жағдайда болатын
салалардың тiзбесi

Об утверждении перечня субъектов государственной монополии и сфер, в которых данные субъекты занимают монопольное положение
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 304. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2010 года N 1177
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.11.2010 N 1177.
В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень субъектов государственной монополии и сфер, в которых данные субъекты занимают монопольное положение.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 апреля 2005 года N 304
Перечень
субъектов государственной монополии и сфер,
в которых данные субъекты занимают монопольное положение

Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.07.13 N 726, 2005.10.03 N 991, 2008.02.28 N 205, 2008.04.18 N 365, 2008.07.19 N 710, 2009.11.21 N 1908 Қаулыларымен.
P/c
N
Монополиялық жағдайда болатын мемлекеттік монополия субъектілерiнiң қызмет салалары
Субъектілердiң атауы
1
2
3
1
Мемлекеттiк орман қорының шекараларын белгiлеумен, ормандарды түгендеумен және мемлекеттік орман қорының учаскелерiнде орман шаруашылығын жүргiзудi жоспарлаумен байланысты орман орналастыру
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң "Қазақ орман орналастыру кәсiпорны" қазыналық кәсiпорны
2
Мемлекеттiк қорғауға жататын объектiлердi күзету
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгінiң "Мамандандырылған күзет қызметi" мемлекеттік мекемелерi
3
Мемлекеттiк сатып алу процесiн қамтамасыз ету үшін құрылатын ақпараттық жүйелер саласындағы шаруашылық жүргізудi жүзеге асыру
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң "Электрондық коммерция орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
4
Аса қауiптi зиянды организмдердiң фитосанитарлық мониторингi
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Фитосанитария" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
5-6
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.11.21 N 1908 Қаулысымен
7
Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн тiзбеге енгiзiлген жануарлардың аса қауiптi ауру ошақтарын жою
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық эпизоотикаға қарсы отряд" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорны
8
Мемлекеттік шекарадағы ветеринарлық бақылау бекеттерiнде көлiк құралдарын дезинфекциялау
9
Ветеринарлық препараттардың республикалық қорын сақтау
10
Тауар белгілерiн, қызмет көрсету белгiлерiн, тауарлардың шыққан орындарының атауын, өнертабыстарды, пайдалы модельдердi, өнеркәсiптiк үлгілердi, селекциялық жетiстiктердi қорғау
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң "Ұлттық зияткерлiк меншiк институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорны
11
Қазақстан Республикасының жеке басты куәландыратын құжаттарын жасау
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетiнiң "Ақпараттық-өндiрiстiк орталық" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
12
Мемлекеттiк гидрометеорологиялық мониторинг және қоршаған ортаның жай-күйiне мониторинг жүргiзу
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгінiң "Қазгидромет" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
13
Кәсiпорындарды этил спиртi мен алкоголь өнiмiн өндiру құқығына арналған лицензия беру алдындағы тексеру, спирт өлшейтiн аппараттарды юстировкалау және есептеу құралдарына құйып бақылау
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң "ҚазАлкоОрталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсіпорны
14
Бiлiм сапасының мониторингi, ұлттық бiрыңғай тестiлеу, жоғары оқу орындарына қабылдау жөнiндегі кешендi тестілеу, жоғары бiлiм бағдарламаларын iске асырушы ұйымдарды аралық мемлекеттiк бақылауды және аттестаттауды жүргiзу кезiндегi тестілеу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі "Ұлттық тестілеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
15
Қан және олардың компоненттерiн дайындау, консервациялау, сақтау және сату
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінiң "Республикалық қан орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
16
Дәрiлiк заттарды мемлекеттiк тiркеу кезiндегi сараптамалық жұмыстар
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi "Дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медицина техникасын сараптау ұлттық орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсіпорны
17
Электрондық сайлау жүйесi инфрақұрылымы объектiлерiнiң торабын ұстау және дамыту
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының Инженерлiк-техникалық орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
18
Объектілер мен кешендер құрылысының жобаларына мемлекеттiк сараптама жүргiзу
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық iстері комитетiнiң "Жобаларды мемлекеттік ведомстводан тыс сараптау" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.07.2005 N 726; от 03.10.2005 N 991; от 28.02.2008 N 205; от 18.04.2008 N 365; от 19.07.2008 N 710; от 21.11.2009 № 1908.
N
п/п
Сферы деятельности,
в которых субъекты государственной монополии занимают монопольное положение
Наименования субъектов
1
2
3
1
Лесоустройство, связанное с установлением
границ государственного лесного фонда,
инвентаризацией лесов и планированием ведения лесного хозяйства на участках государственного
лесного фонда
Казенное предприятие "Казахское лесоустроительное предприятие" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
2
Охрана объектов,
подлежащих государственной охране
Государственные учреждения "Специализированная служба охраны" Министерства внутренних дел Республики Казахстан
3
Осуществление хозяйствования в сфере информационных систем, создаваемых для обеспечения процесса
государственных закупок
Республиканское государственное казенное предприятие "Центр электронной коммерции" Министерства финансов Республики Казахстан
4
Фитосанитарный мониторинг особо      опасных вредных организмов
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Фитосанитария" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
5
Исключены постановлением Правительства РК от 21.11.2009 № 1908
6
7
Ликвидация очагов особо опасных заразных болезней
животных, включенных в перечень, утверждаемый
Правительством Республики
Казахстан
Республиканское государственное
казенное предприятие
"Республиканский
противоэпизоотический отряд" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
8
Дезинфекция транспортных средств на ветеринарных контрольных постах на государственной границе
9
Хранение республиканского
запаса ветеринарных
препаратов
10
Охрана товарных знаков, знаков обслуживания, наименования мест
происхождения товаров, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, селекционных достижений
Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный институт
интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан
11
Изготовление документов Республики Казахстан, удостоверяющих личность
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-производственный центр" Комитета регистрационной службы и оказания правовой
помощи Министерства юстиции
Республики Казахстан
12
Ведение государственного
гидрометеорологического мониторинга и мониторинга состояния окружающей среды
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казгидромет" Министерства охраны
окружающей среды Республики Казахстан
13
Предлицензионное
обследование предприятий
на право производства
этилового спирта и
алкогольной продукции,
юстировка спиртоизмеряющих аппаратов и контрольный
пролив приборов учета
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "КазАлкоЦентр" Налогового комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
14
Мониторинг качества
образования, единое
национальное
тестирование,
комплексное тестирование
по приему в высшие
учебные заведения, тестирование при проведении
промежуточного
государственного контроля
и аттестации организаций,
реализующих программы
высшего образования.
Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный центр тестирования" Министерства образования и науки Республики Казахстан
15
Заготовка, консервация,
хранение и реализация
крови и ее компонентов
Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский центр крови"
Министерства здравоохранения Республики Казахстан
16
Экспертные работы при государственной
регистрации лекарственных
средств
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий
медицинского назначения и
медицинской техники" Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
17
Содержание и развитие
сети объектов
инфраструктуры
электронной избирательной
системы
Республиканское государственное
предприятие на праве            хозяйственного ведения "Инженерно-технический центр Центральной избирательной комиссии Казахстан"
18
Проведение государственной экспертизы проектов на
строительство объектов и
комплексов
Республиканское государственное
предприятие на праве
хозяйственного ведения
"Государственная вневедомственная экспертиза     проектов" Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства   Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан