Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi "Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 мамырдағы N 475 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетінiң "Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Ақпараттық-есептеу орталығы" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) болып қайта құрылу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қоғамның негiзгi мiндеттерi:
1) мемлекеттiк меншiктi есепке алуды ұйымдастыру мен жүргiзу;
2) бағалы қағаздар рыногында кәсiби қызметтi жүзеге асыру;
3) жария мүдделі ұйымдар үшін қаржылық есептілік депозитарийін өткізу қызметін жүзеге асыру болып анықталсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.12.23 N 1228 Қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қоғамның жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) Қоғамның жарғылық капиталын қалыптастыруды мыналар:
қайта ұйымдастырылатын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi "Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының шаруашылық жүргiзу құқығында оған тиесілi мүлкi;
2005 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген 33220000 (отыз үш миллион екi жүз жиырма мың) теңге мөлшерiндегi бюджет қаражаты есебiнен қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыны iске асыру жөнiнде өзге де шаралар қабылдасын.
4. Қоса берiліп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетін өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 19 мамырдағы
N 475 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне
енгізілетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Алматы қаласының аумағында орналасқан ұйымдар мен объектiлерге қатысты мемлекеттiк меншiк түрлерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 9 қарашадағы N 1141  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 41, 371-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген мемлекеттiк республикалық меншiкте қалатын ұйымдардың, сондай-ақ тұрғын емес қор объектiлерiнiң тiзбесiнде:
реттiк нөмiрi 392-жол алынып тасталсын.

Некоторые вопросы республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Информационно-учетный центр" Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2005 года N 475
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-учетный центр" Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан путем преобразования в акционерное общество "Информационно-учетный центр" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Определить основными задачами Общества:
1) организацию и ведение учета государственной собственности;
2) осуществление профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг;
3) осуществление деятельности по ведению депозитария финансовой отчетности для организаций публичного интереса.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 23.12.2008 N 1228 .
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав Общества и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) обеспечить формирование уставного капитала Общества за счет:
имущества реорганизуемого республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Информационно-учетный центр" Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, принадлежащего ему на праве хозяйственного ведения;
бюджетных средств в размере 33220000 (тридцать три миллиона двести двадцать тысяч) тенге, предусмотренных в республиканском бюджете на 2005 год;
3) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 мая 2005 года N 475
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 1998 года N 1141 "О видах государственной собственности в отношении организаций и объектов, расположенных на территории города Алматы" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 41, ст. 371):
в перечне организаций, а также объектов государственного нежилого фонда, остающихся в государственной республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 392, исключить.

3. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекiтілген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердің тiзбесiнде:
"Астана қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-63-жолмен толықтырылсын:
"21-63 АЛА-002293 "Ақпараттық-есептеу орталығы" АҚ".
4. "Жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттiк меншiк объектілерiнiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 24 қазандағы N 1587  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 43, 513-құжат):
2006 жылға дейiн акциялардың мемлекеттiк пакеттерi жекешелендiруге, оның iшiнде жекешелендiрудiң алдын ала сатыларына жатпайтын акционерлiк қоғамдардың тiзбесiнде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 57-жол толықтырылсын:
"57. Ақпараттық-есептеу орталығы" АҚ (Астана қаласы) 100%".
5. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1114  қаулысында :
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнің қарамағындағы ұйымдардың тiзбесiнде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Ақпараттық-есептеу орталығы" акционерлiк қоғамы.".

3. В  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-63, следующего содержания:
"21-63   АЛА-002293         АО "Информационно-учетный центр".
4. В  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2000 года N 1587 "О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 43, ст. 513):
Перечень акционерных обществ, государственные пакеты акций которых не подлежат приватизации, в том числе ее предварительным стадиям до 2006 года:
дополнить строкой, порядковый номер 57, следующего содержания:
"57.     АО "Информационно-учетный центр" (г. Астана)        100 %".
5. В  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1114 "Вопросы Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан":
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Акционерное общество "Информационно-учетный центр.".