Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.10.05. N 908 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 5 қазандағы  N 908 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Назарбаевтың 2005 жылғы 18 ақпандағы "Қазақстан экономикалық, әлеуметтік және саяси жедел жаңару жолында" Қазақстан халқына  Жолдауын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар  жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспарда көзделген шығыстар сомасы 2006 және кейінгі жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтылануға және түзетілуге тиіс деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары және мүдделі ұйымдар (келісім бойынша) жылына екі рет жарты жылдықтың қорытындылары бойынша 10 қаңтарға және 10 шілдеге Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі  Қазақстан Республикасының Үкіметіне жылына екі рет жарты жылдықтың қорытындылары бойынша 25 қаңтарға және 25 шілдеге Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің агроөнеркәсіп кешені мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 30 маусымдағы
N 654 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп
кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға
арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары туралы
Р/с
N
Іс-шара
Аяқталу
нысаны
Жауапты
орындау-
шылар
Орындалу
мерзімі
Болжалған
шығыстар
(млн.
теңге)
2006 ж.
1
2
3
4
5
6
1.  Агроөнеркәсіп кешенін индустриализациялау
(бұдан әрі - АӨК)
1. АӨК салаларындағы техникалық
жарақтандырудың сапалы өсуі
1
АӨК субъектілерi
үшiн ауыл шаруа-
шылығы өнiмдерiн
қайта өңдеу
жөніндегі ауыл
шаруашылығы тех-
никасы,
технологиялық  жабдық, арнайы техника, жабдық
лизингі
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
"Қазагро-
қаржы" АҚ
(келісім
бойынша)
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын

О Плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2007 года N 908
Сноска. Постановление Правительства РК от 30 июня 2005 г. N 654 утратило силу постановлением Правительства РК от 5 октября 2007 г. N  908 .
В целях реализации  Послания Президента Республики Казахстан Н. Назарбаева народу Казахстана от 18 февраля 2005 года "Казахстан на пути ускоренной, экономической, социальной и политической модернизации", Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый  План мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы (далее - План).
2. Установить, что предусмотренные в Плане суммы расходов подлежат уточнению и корректировке при формировании республиканского бюджета на 2006 и последующие годы.
3. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию) представлять информацию о ходе выполнения Плана в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан два раза в год, к 10 января и к 10 июля, по итогам полугодия.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе выполнения Плана в Правительство Республики Казахстан два раза в год к 25 января и к 25 июля, по итогам полугодия.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующего вопросы агропромышленного комплекса.
6.  Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2005 года N 654
План мероприятий
по реализации Концепции устойчивого развития
агропромышленного комплекса Республики Казахстан
на 2006-2010 годы
N
п/п
Мероприятие
Форма завершения
Ответ-
ственные
за ис-
полнение
Срок
исполнения
Предпо-
лагае-
мые
расходы
(млн.
тенге)
2006 г.
1
2
3
4
5
6
1. Индустриализация
агропромышленного комплекса (далее - АПК)
1. Качественный рост
технической оснащенности в отраслях АПК
1
Лизинг сельхоз-
техники, техноло-
гического обору-
дования, специа-
льной техники,
оборудования по
переработке сель-
хозпродукции для
субъектов АПК
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ (со-
зыв), АО
"Казагро-
финанс"
(по сог-
ласованию)
По итогам полугодий,
ежегодно

9000,0
2
Ауыл шаруашылығы
өнiмдерiн қайта
өңдеу жөніндегі
кәсiпорындарға
арналған ауыл ша-
руашылығы техни-
касы мен жабды-
ғының қаржы ли-
зингiсi бойынша
сыйақы (мүдде)
ставкасын өтеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
215,9
3
Ауыл шаруашылығы
техникаларын,
оларға тораптар-
ды, агрегаттар-
ды, қосалқы бөл-
шектердi және
жабдықтар шығару
жөніндегі кәсiпо-
рындарға олардың
айналымдағы қа-
ражатын толықты-
руға екiншi дең-
гейдегі банктер
беретін кредит-
тер бойынша сый-
ақы (мүдде) став-
касын субсидиялау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
300,0
4
Отандық және ше-
телдiк ауыл ша-
руашылығы маши-
насын жасау өн-
дiрiсiнiң өнiм-
дерiн сынақтан
және мiндеттi
сертификаттау-
дан өткiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
100,0
5
Сүт өндірісі
процестерін авто-
маттандыруға, қой
қырқуды, жем-шөп
дайындау мен қам-
тамасыз етуді,
мал союды механи-
каландыру жөнін-
дегі қызметтер
көрсетуге маман-
данатын сервис
орталықтарды құ-
руға жәрдемдесу
АШМ-ге
ақпарат
Облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
6
Iшкi және сыртқы
рыноктардағы қа-
жеттілікті және
әлеуетті сұра-
нысты есепке ала
отырып, ауыл ша-
руашылығы техни-
касы өндірісін
дамытудың перс-
пективалы бағыт-
тарын анықтау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
АШМ, ИСМ
2006
жылғы
1 жарты-
жылдық
7
Бәсекеге қабі-
летті өнiм (кең
ауқымды егістік
және жинау тех-
никасын) шығару-
ға бағытталған
инновациялық жо-
баларды қалыптас-
тыру үшін инвес-
тициялар тарту
АШМ-ге
ақпарат
Облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
1200,0
8
Мемлекеттік
техникалық
инспекцияның
жұмыс iстеуiн
ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
63,3
Жиыны
10879,2
2. АӨК салаларында ғылыми негізделген
агротехнологияларды сақтау
9
Мынадай бюджет-
тік бағдарлама-
ларды iске асыру
тетiктерi арқылы
ауыл шаруашылығы
тауар өндiрушіле-
рiнің орта және
iрi құралымдарға
бiрiгуін
ынталандыру:
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
а) көктемгі дала
және жинау жұмыс-
тарын жүргiзу
үшiн қажетті та-
уарлық-материал-
дық құндылықтар-
дың құнын
субсидиялау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
облыс
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
9300,0
б) мал шаруашы-
лығы өнімдерiнiң
өнiмділігі мен
сапасын артты-
руды субсидиялау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
облыс
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
3000,0
в) өсiмдiк шаруа-
шылығын әртарап-
тандыруды есепке
ала отырып (бi-
регей және элит-
тік тұқымдар)
ауыл шаруашылығы
дақылдарының
тұқым шаруашы-
лығын дамыту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын

9000,0
2
Возмещение ставки
вознаграждения
(интереса) по фи-
нансовому лизингусельскохозяйст-
венной техники и
оборудования для
предприятий по
переработке сель-
хозпродукции
Отчет в
Правитель-
ство Рес-
публики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно
215,9
3
Субсидирование
ставок вознаграж-
дения (интереса)
по кредитам, вы-
даваемым банками
второго уровня
предприятиям по
производству се-
льскохозяйствен-
ной техники, уз-
лов, агрегатов,
запасных частей к
ним и оборудова-
ния на пополнение
их оборотных
средств
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам
предыду-
щего года
300,0
4
Проведение испы-
таний и обязате-
льной сертифика-
ции продукции
сельхозмашиност-
роения отечестве-
нного и зарубеж-
ного производства
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам
предыду-
щего года
100,0
5
Содействие созда-
нию сервис-цент-
ров, специализи-
рующихся на авто-
матизации процес-
сов производства
молока, оказании
услуг по механи-
зированной стриж-
ке овец, заготов-
ке и обеспечению
кормами, убою
скота
Информация
в МСХ
Акимы
областей
Январь,
по итогам предыду-
щего года
6
Определение перс-
пективных направ-
лений развития
производства
сельскохозяйст-
венной техники с учетом потребнос-
тей и потенциаль-
ного спроса на
внутреннем и внешнем рынках
Предложе-
ния в Пра-
вительство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МИТ
1 полу-
годие
2006
года
7
Привлечение ин-
вестиций для фор-
мирования иннова-
ционных проектов,
направленных на
выпуск конкурен-
тоспособной про-
дукции (широко-
захватной посев-
ной и уборочной
техники)
Информация
в МСХ
Акимы
областей
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
1200,0
8
Организация функ-
ционирования го-
сударственной технической инс-
пекции
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам предыдуще-го года
63,3
Итого
10879,2
2. Соблюдение научно-обоснованных
агротехнологий в отраслях АПК
9
Стимулирование
объединения сель-
хозтоваропроизво-
дителей в средние
и крупные форми-
рования через ме-
ханизмы реализа-
ции бюджетных программ:
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
По итогам полугодий,
ежегодно
а) субсидирование
стоимости товар-
но-материальных
ценностей, необ-
ходимых для про-
ведения весенне-
полевых и убороч-
ных работ
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
По итогам полугодий,
ежегодно
9300,0
б) субсидирование
повышения продук-
тивности и каче-
ства продукции животноводства
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
По итогам полугодий,
ежегодно
3000,0
в) развитие семе-
новодства сель-
скохозяйственных
культур с учетом
диверсификации
растениеводства
(оригинальных и
элитных семян)
Отчет в
Прави-
тельство
Республики Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно

1000,0
г) отандық ауыл
шаруашылығы та-
уар өндiрушіле-
рiне сатылған
тұқымдардың I,
II және III реп-
родукцияларының
құнын ішiнара
арзандату
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
3500,0
д) жемiс-жидек
дақылдары мен жү-
зiмнің көп жыл-
дық екпе ағашта-
рын отырғызуды
және өсірудi
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
е) өндірілетін
ауыл шаруашылығы
дақылдарының
өнiмдiлiгi мен
сапасын көтерудi
қолдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
1000,0
ж) асыл тұқымды
мал шаруашылығын
дамытуды қолдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
2246,8
з) ауыл шаруашы-
лығы тауар өндi-
рушілерiне су
жеткiзу жөнiнде-
гi қызметтер құ-
нын субсидиялау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
904,0
10
Балық және басқа
да су биология-
лық биоресурс-
тарды молықтыру
және ұтымды пай-
далану жөнiндегi
іс-шараларды
жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
Қоршаған-
ортамині
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
1137,5
11
Балық қорларын
бағалау жөнiнде-
гi кешендi зерт-
теулердiң мемле-
кетаралық бағдар-
ламаларына қаты-
суды қаржыландыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
12
Селекциялық же-
тiстiктердi қор-
ғау және ауыл ша-
руашылығы дақыл-
дары сорттарын
мемлекеттік сы-
нау саласындағы
нормативтiк
құқықтық базаны
жетiлдiру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
мүдделі
орталық
және жер-
гілікті
органдар
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
13
Ауыл шаруашылығы
дақылдарының
егiстiктерiнде
Қазақстан Респу-
бликасында пай-
далануға рұқсат
берiлген немесе
перспективалы
деп танылған се-
лекциялық жетiс-
тiктердің Мемле-
кеттiк тiзiлi-
мiне енгізілген
ауыл шаруашылығы
өсімдіктерінің
сорттарын ғана
пайдалануды
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
14
Құты орағыш ма-
териалдардың ас-
сортиментi мен
өндiріс көлемiн
ұлғайту мүмкін-
дігін қарау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
АШМ (жи-
нақтау),
ИСМ, даму
инсти-
туттары
(келісім
бойынша)
2006-2007
жылдарғы
желтоқсан
50,0
15
Экспортқа шыға-
рылатын өнiмнiң
орамына бiрыңғай
талаптар әзірлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
ИСМ,
СӨПО,
кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
16
Ауыл шаруашылығы
өндiрiсiн агро-
химиялық және
агроклиматтық
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын

1000,0
г) частичное уде-
шевление стоимос-
ти семян I, II
и III репродук-
ции, реализован-
ных отечественным
сельхозтоваро-
производителям
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
По итогам
полугодий,
ежегодно
3500,0
д)  обеспечение
закладки и выра-
щивания многолет-
них насаждений
плодово-ягодных
культур и вино-
града
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
е) поддержка по-
вышения урожай-
ности и качества
производимых
сельскохозяйст-
венных культур (субсидирование мин. удобрений)
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
По итогам
полугодий,
ежегодно
1000,0
ж) поддержка раз-
вития племенного
животноводства
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
2246,8
з) субсидирование
стоимости услуг
по доставке воды
сельскохозяйст-
венным товаропро-
изводителям
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
904,0
10
Проведение меро-
приятий по восп-
роизводству и ра-
циональному ис-
пользованию рыб-
ных и других вод-
ных биологических
биоресурсов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МООС
По итогам полугодий,
ежегодно
1137,5
11
Финансирование
участия в межго-
сударственных
программах комп-
лексных исследо-
ваний по оценке
рыбных запасов
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
12
Совершенствование
нормативно-право-
вой базы в сфере
охраны селекцион-
ных достижений и
государственных
испытаний сортов
сельскохозяйстве-
нных культур
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
заинте-
ресован-
ные цент-
ральные и
местные
органы
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
13
Обеспечение ис-
пользования в по-
севах сельскохо-
зяйственных куль-
тур только сортов
сельскохозяйстве-
нных растений,
включенных в Го-
сударственный ре-
естр селекционных
достижений, допу-
щенных к исполь-
зованию в Респуб-
лике Казахстан
или признанных
перспективными
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
14
Рассмотрение воз-
можности расшире-
ния ассортимента
и увеличения объ-
емов производства
тароупаковочных
материалов
Предло-
жения в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МИТ, инс-
титуты
развития
(по сог-
ласова-
нию)
Декабрь
2006-2007
годов
50,0
15
Выработка единых
требований к упа-
ковке экспортной
продукции
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МИТ, СТПП,
общест-
венные
объеди-
нения предпри-
нимателей
(по сог-
ласованию)
По итогам
полугодий,
ежегодно
16
Агрохимическое и
агроклиматическое
обеспечение сель-
скохозяйственного
производства
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно

342,7
17
Ауыл шаруашылы-
ғы дақылдарының
сорттарын сынау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
250,0
18
Жердің мелиора-
тивтік жай-күйiн
сақтау және
жақсарту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
201,1
19
Шаруашылықаралық
арналардың және
гидромелиоратив-
тік ғимараттар-
дың ерекше ава-
риялық учаскеле-
рiн күрделі жөн-
деу және қалпына
келтіру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
463,4
20
"Cу pecурстарын
басқару және жер-
лерді қалпына
келтiру" инвес-
тициялық жобасын
iске асыру
Қаржы-
миніне
есеп
АШМ
Қаңтар
жыл сайын
158,5
21
Жемшөп базасын
құру, соның
iшінде, егiстiк
топырағының
бонитетi төмен
(бұзылған, аз
түсімді) бөлігін
толық құнды мал
азығы жайылымына
айналдыру және
көп жылдық бұр-
шақ және астық
тұқымдас шөптер-
мен қанықтыру,
табиғи мал азы-
ғының жайылым-
дарын түбегейлі
жақсарту
АШМ-ге
ақпарат
Облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
22
Өсімдік сортта-
рын қорғау жөнін-
дегі халықаралық
ұйымның (УПОВ)
және Тұқымды ба-
қылау жөніндегi
халықаралық
қауымдастықтың
(ИСТА) мүшелiгi-
не Қазақстанның
кiруi жөніндегі
мәселені қарау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
СІМ
2007
жылғы
қаңтар
23
"Жеке қосалқы ша-
руашылық туралы"
Қазақстан Респу-
бликасы Заңының
жобасын әзiрлеу
Заң
жобасы
АШМ
2005
жылғы
IV тоқсан
Жиыны
23554,0
3. АӨК салаларын ғылыми қамтамасыз ету
және инновациялық әзірлемелерді енгізу
24
АӨК саласында
ғылымды қажетсi-
нетiн, ресурсты
үнемдейтiн және
экологиялық таза
өндiрiстер құру-
ға бағытталған
ғылыми зерт-
теулер жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
2886,0
25
Ең үздiк әлемдiк
генотиптердi са-
тып алу негiзiн-
де а/ш жануарла-
рының, құстар мен
балықтардың аса
құнды тұқымдары-
ның гендiк қорын
дамыту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
187,0
26
Аграрлық бейiн-
дегi ғылыми-
зерттеу ұйымда-
рының материал-
дық-техникалық
базасын нығайту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
745,0
27
АӨК саласында
ғылыми әзiрлеме-
лерін енгiзу
тетігін құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
28
Ауыл шаруашылық
бейініндегi кiтапханалар арқылы аграрлық ғылымды ақпараттық
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
18,5
29
Ауыл шаруашылығы
жануарларының
саны аз және құ-
рып бара жатқан
тұқымдарын, тип-
тері мен жүйеле-
рiн сақтау және
гендік қорын
қалпына келтiру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын

342,7
17
Сортоиспытание
сельскохозяйст-
венных культур
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам
полугодий,
ежегодно
250,0
18
Сохранение и
улучшение мелиоративного состояния земель
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам
полугодий,
ежегодно
201,1
19
Капитальный ре-
монт и восстанов-
ление особо ава-
рийных участков
межхозяйственных
каналов и гидро-
мелиоративных со-
оружений
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам
полугодий,
ежегодно
463,4
20
Реализация инвес-
тиционного проек-
та "Управление
водными ресурсами
и восстановление
земель"
Отчет в МФ
МСХ
Январь,
ежегодно
158,5
21
Создание кормовой
базы,  в т.ч. за
счет планового перевода части
пашни с низким
бонитетом почвы
(эродированных,
малопродуктивных)
в полноценные
кормовые угодья и
насыщения много-
летними бобовыми
и злаковыми тра-
вами, коренного
улучшения естест-
венных кормовых
угодий
Информация в МСХ
Акимы
областей
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
22
Проработать воп-
рос по вступлению
Казахстана в чле-
ны Международной
организации по
охране сортов
растений (УПОВ) и
Международной ас-
социации по семе-
нному контролю
(ИСТА)
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МИД
Январь
2007
года
23
Разработать про-
ект Закона Рес-
публики Казахстан
"О личном подсоб-
ном хозяйстве"
Проект
закона
МСХ
IV
квартал
2005 года
Итого
23554,0
3. Научное обеспечение отраслей АПК и внедрение
инновационных разработок
24
Проведение науч-
ных исследований
в области АПК,
направленных на
создание наукоем-
ких, ресурсосбе-
регающих и эколо-
гически чистых
производств
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
2886,0
25
Развитие гено-
фонда высокоцен-
ных пород с/х жи-
вотных, птиц и
рыб на основе приобретения луч-
ших мировых гено-
типов
Информацияв Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно
187,0
26
Укрепление мате-
риально-техничес-
кой базы научно-
исследовательских
организаций аг-
рарного профиля
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно
745,0
27
Создание механиз-
ма внедрения на-
учных разработок
в области АПК
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам
полугодий,ежегодно
28
Информационное
обеспечение агра-
рной науки через
библиотеки сельс-
кохозяйственного
профиля
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам
полугодий, ежегодно
18,5
29
Сохранение и вос-
становление гено-
фонда малочислен-
ных и исчезающих
пород, типов и линий сельскохо-
зяйственных жи-
вотных
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно

65,9
30
Өсiмдiктер мен
жануарлардың ге-
нетикалық ресур-
старының ұлттық
қоймасын салу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
549,4
31
C.Сейфуллин
атындағы Қазақ
мемлекеттiк аг-
ротехникалық
университетінің
материалдық-тех-
никалық базасын
нығайту және оқу
корпусын салу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
259,6
32
АӨК салаларын
норматиатiк-
әдiстемелiк
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
147,5
Жиыны
4858,9
4. Кадрлық қамтамасыз ету
33
Тамақ саласына
арналған техни-
калық және қыз-
мет көрсететiн
персонал кадрла-
рын қайта даяр-
лау жөнiндегi
өңіраралық орта-
лықтар құру
АШМ-ге
ақпарат
Облыстар
әкімдері,
БҒМ,
кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
2007
жылғы
қаңтар
34
Тамақ саласына
арналған маман-
дықтарды арттыру
мақсатында ма-
мандықтар жiкте-
месiне өзгерiс-
тер енгiзу
(БҒМ-ның 2002 ж.
11.01. N 8, 2004
ж. 26.04. N 361
бұйрықтары)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
БҒМ (жи-
нақтау),
АШМ,
кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
2006
жылғы
ІІІ
тоқсан
35
Тамақ мамандық-
тары бойынша оқу
бағдарламаларын
жаңарту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
БҒМ (жи-
нақтау),
АШМ,
кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
36
Басқару кадрла-
рын қайта даяр-
лаудың және олар-
дың білiктілігін
арттырудың
қазiргі заманғы
жүйесiн (бизнес-
мектеп), жетекшi
халықаралық ма-
мандарды, ұйым-
дарды, институт-
тарды тарта
отырып оқытатын
семинарларды,
конференциялар-
ды ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
БҒМ,
кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
37
Аграрлық ғылымды
дамытудың басым-
дық бағыттары
бойынша ғылыми
кадрларды даяр-
лау, тағылымда-
мадан өткiзу жә-
не олардың білік-
тілігін арттыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
176,6
38
Ауыл шаруашылығы
бейiнiндегі ЖОО-
ның Ауыл шаруа-
шылығы министрлі-
гінiң қарамағына
беру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметі
қаулы-
сының
жобасы
АШМ (жи-
нақтау),
БҒМ
IV
тоқсан,
жыл сайын
39
Орта-маманданды-
рылған буын және
жұмысшы кадрла-
рын даярлау жү-
йесін жетiлдiру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
БҒМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
40
Студенттердiң
практикалық
даярлығын және
қазiргi заманғы
ауыл шаруашылығы
өндiрiсiн білудi
жақсарту, сон-
дай-ақ оқу-тәжi-
рибелiк шаруашы-
лықтарды қайта
жаңғырту мақса-
тында практика
өтетiн базасын
құру жолымен жо-
ғарғы оқу орында-
рына мемлекеттiк
қолдау көрсету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
БҒМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
Жиыны
176,6

65,9
30
Строительство На-
ционального хра-
нилища генетичес-
ких ресурсов рас-
тений и животных
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий, ежегодно
549,4
31
Укрепление мате-
риально-техничес-
кой базы и строи-
тельство учебного
корпуса Казахско-
го государствен-
ного агротехни-
ческого универси-
тета им. С.Сей-
фуллина
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно
259,6
32
Нормативно-мето-
дическое обеспе-
чение отраслей АПК
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
147,5
Итого
4858,9
4. Кадровое обеспечение
33
Создание межреги-
ональных центров
по переподготовке
кадров техничес-
кого и обслужива-
ющего персонала
для пищевой от-
расли
Информация в МСХ
Акимы
областей,
МОН, об-
ществен-
ные объе-
динения
предпри-
нимателей
(по сог-
ласова-
нию)
Январь
2007 года
34
Внесение измене-
ний в классифика-
тор специальнос-
тей с целью уве-
личения специаль-
ностей для пище-
вой отрасли (при-
казы МОН от
11.01.2002 г.
N 8, от 26.04.
2004 г. N 361)
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МОН
(созыв),
МСХ, об-
ществен-
ные объе-
динения
предпри-
нимателей
(по сог-
ласова-
нию)
III
квартал
2006 года
35
Обновление учеб-
ных программ по
пищевым специаль-
ностям
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МОН
(созыв),
МСХ, об-
ществен-
ные объе-
динения
предпри-
нимателей
(по сог-
ласова-
нию)
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
36
Организация сов-
ременной системы
переподготовки и
повышения квали-
фикации управлен-
ческих кадров (бизнес-школ), обучающих семина-
ров, конференций
с привлечением ведущих междуна-
родных специалис-
тов, организаций,
институтов
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МОН, об-
ществен-
ные объе-
динения
предпри-
нимателей
(по сог-
ласованию)
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
37
Подготовка, ста-
жировка и повыше-
ние квалификации
научных кадров по
приоритетным нап-
равлениям разви-
тия аграрной нау-
ки
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
176,6
38
Передача ВУЗов
сельскохозяйст-
венного профиля в
ведение Министер-
ства сельского
хозяйства
Проект
постанов-
ления Пра-
вительства
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МОН
IV
квартал,
ежегодно
39
Совершенствование
системы подготов-
ки кадров средне-
специализирован-
ного звена и ра-
бочих
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МОН
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
40
Оказание государ-
ственной поддерж-
ки вузам путем
создания баз
практики студентов с
целью улучшения
практической под-
готовки и знания
современного се-
льскохозяйствен-
ного производст-
ва, а также воз-
рождение учебно-
опытных хозяйств
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МОН
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
Итого
176,6

2. АӨК инфрақұрылымын дамыту
1. Ветеинарлық және фитосанитарлық қауіпсіздік
жүйесі және өнімнің сапасын бақылау
Ветеринарлық қауіпсіздік
41
Ветеринарияда
мониторинг, рефе-
ренция, зертхана-
лық диагностика
және әдiстемелiк
ұлттық орталығын
ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
130,0
42
Жануарлар мен
құстардың ауру-
ларын диагности-
калық зерттеулер
жөнiндегi іс-ша-
раларды орындау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
1898,2
43
Ауыл шаруашылығы
жануарлары мен
құстарының аса
қауiптi аурула-
рына қарсы күрес
жөнiндегі эпизо-
отикалық қарсы
іс-шараларды
ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
3833,1
44
Жануарлар мен
құстардың аса
жұқпалы аурула-
рының ошақтарын
жою
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
181,1
45
Мал сою пунктте-
рiн (алаңдарын)
ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
"Мал
өнімдері корпо-
рациясы"
ЖАҚ
(келісім
бойынша),
облыстар
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
640,0
46
Мал қорымдарын
ұйымдастыру
АШМ-ге
ақпарат
Облыстар
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
600,0
47
Ветеринария са-
ласындағы кәсiп-
керлiк субъекті-
лерiнiң ауыл ша-
руашылығы жан-
уарларына вете-
ринарлық қызмет
көрсетуін кеңейту
АШМ-ге
ақпарат
Облыстар
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
Жиыны
7282,4
Фитосанитарлық қауіпсіздік
48
"Республикалық
фитосанитарлық
диагностика және
болжау әдiстеме-
лiк орталығы" ММ
мониторинг функ-
цияларын берудi
көздей отырып,
зиянды және аса
қауiптi зиянды
организмдердiң
дамуына және та-
ралуына монито-
ринг жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
855,5
49
Аса қауiпті
зиянды организм-
дерге қарсы
күрес жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
2295,9
50
Тұқым улағыштар
мен гербицид-
тердi арзандату
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
815,0
51
Карантиндiк
зиянкестердiң,
өсiмдiктер ауру-
ларының және
арам шөптердiң
таралу ошақтарын
табу, оқшауланды-
ру және жою жө-
нiндегі iс-шара-
ларды жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
866,6
52
Өсiмдiктердiң
карантинi бойын-
ша мемлекеттiк
инспекторлардың
штат санын 200
бiрлiкке арттыру
жөнiнде ұсыныс-
тар енгізу және
АШМ-де өсiмдiк-
тер карантинi
жөнiнде басқар-
ма құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
АШМ
2006
жылғы
І тоқсан
53
Арнайы қоймалар
(қорымдар) салу
және тыйым са-
лынған әрi қажет-
ке жарамсыз пес-
тицидтердi, сон-
дай-ақ пайдала-
нылған пестицид-
терден босаған
құтыларды көмудi
ұйымдастыру
АШМ-ге
ақпарат
Облыстар
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын

2. Развитие инфраструктуры АПК
1. Система ветеринарной и фитосанитарной безопасности и контроль качества продукции
Ветеринарная безопасность
41
Организация На-
ционального цент-
ра мониторинга,
референции, лабо-
раторной диагнос-
тики и методоло-
гии в ветеринарии
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
130,0
42
Выполнение меро-
приятий по диаг-
ностическим ис-
следованиям
болезней животных и птиц
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно
1898,2
43
Организация про-
тивоэпизоотичес-
ких мероприятий
по борьбе с особо
опасными болезня-
ми сельскохозяй-
ственных животных
и птиц
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно
3833,1
44
Ликвидация очагов
острых инфекцион-
ных заболеваний
животных и птиц
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
По итогам
полугодий,
ежегодно
181,1
45
Организация убой-
ных пунктов (пло-
щадок)
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
ЗАО "Мал
өнімдері
корпора-
циясы"
(по сог-
ласова-
нию),
акимы
областей
По итогам
полугодий,
ежегодно
640,0
46
Организация ско-
томогильников
Информация
в МСХ
Акимы
областей
По итогам полугодий,
ежегодно
600,0
47
Расширение вете-
ринарного обслу-
живания сельско-
хозяйственных жи-
вотных субъектами
предприниматель-
ства в области ветеринарии
Информация
в МСХ
Акимы
областей
По итогам полугодий,
ежегодно
Итого
7282,4
Фитосанитарная безопасность
48
Проведение мони-
торинга за разви-
тием и распрост-
ранением вредных
и особо опасных
вредных организ-
мов, предусмотрев
передачу функций
мониторинга ГУ
"Республиканский
методический цен-
тр фитосанитарной
диагностики и
прогнозов"
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам
полугодий,
ежегодно
855,5
49
Проведение борьбы
с особо опасными
вредными организ-
мами
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам
полугодий, ежегодно
2295,9
50
Удешевление про-
травителей семян
и гербицидов
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно
815,0
51
Проведение меро-
приятий по выяв-
лению, локализа-
ции и ликвидации
очагов распрост-
ранения карантин-
ных вредителей,
болезней растений
и сорняков
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно
866,6
52
Внесение предло-
жений по увеличе-
нию штатной чис-
ленности государ-
ственных инспек-
торов по каранти-
ну растений на
200 ед. и созда-
ние управления по
карантину расте-
ний в МСХ
Предло-
жения в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
I
квартал
2006 года
53
Строительство
специальных хра-
нилищ (могильни-
ков) и организа-
ция захоронения
запрещенных и не-
пригодных пести-
цидов, а также
тары из-под ис-
пользованных
пестицидов
Информация
в МСХ
Акимы
областей
По итогам полугодий,
ежегодно

280,0
Жиыны
5113,0
Өнімнің сапасын бақылау
54
Республиканың ве-
теринарлық зерт-
ханаларының үйле-
рi мен ғимарат-
тарын халықара-
лық стандарттар
талаптарына
сәйкес келтiру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
55
Ауыл шаруашылығы
машиналарын жа-
сау өндiрiсiне
сапаны басқару-
дың халықаралық
стандарттарын ен-
гізуге жәрдемдесу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
56
Карантинге жата-
тын өнiмнiң онда
карантин объектi-
лерiнiң болуына,
егiлетiн және
отырғызылатын ма-
териалда жасырын
жұққанын айқын-
дауға зертхана-
лық сараптама
жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
48,1
57
Халықаралық
стандарттар та-
лаптарына сәйкес-
тігiне қарай өн-
дiрiстi сертифи-
каттауға бағыт-
талған ауыл ша-
руашылығы өнiмiн
қайта өңдеу жө-
нiндегi кәсiпо-
рындардың шығыс-
тарын iшiнара
субсидиялау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
58
Шикiзатқа және
дайын өнiмге
техникалық
регламенттер,
стандарттар және
халықаралық
стандарттармен
үйлестiрілген
сынау әдiстерiн
әзiрлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ (жи-
нақтау),
АШМ,
облыстар
әкімдері,
кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
59
Қазақстан таны-
ған сертификат-
тау жөнiндегi
органдар берген
тамақ жабдықтары
сертификаттарын
тану рәсiмiн
үйлестіру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
ИСМ (жи-
нақтау),
АШМ
2007
жылғы
IV тоқсан
60
Тарифтiк реттеу,
мемлекеттiк
стандарттарды
жетiлдiру және
ИСО базасында
сапаны басқару
жүйесiнiң халы-
қаралық стандар-
тына өтудi қамта-
масыз ету арқылы
қазақстан асты-
ғының бәсекеге
қабілеттілігін
apттыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
ИСМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
61
АШМ "Ауыл шаруа-
шылығы дақылда-
рының сортын
сынау жөнiндегi
мемлекеттiк ко-
миссиясы" ММ-дi
Астана қаласына
көшiру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметін
қаулы-
сының
жобасы
АШМ
2006
жылғы
IV тоқсан
62
Астана қаласында
ауыл шаруашылығы
дақылдарының сы-
налатын сорттары-
ның сапасын ба-
ғалау жөнiндегi
зертхананы салу
және жарақтандыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
2008-2009
жылдарғы
қаңтар
63
Өсімдіктердің
генетикалық мо-
дификацияланған
объектiлерге
тиесілілігін
анықтау жөнiнде
зертхана құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
БҒМ
2007-2008
жылдарғы
қаңтар
64
Тұқымдық және
отырғызылатын
материалдың сорт-
тық және егiстік
сапасының
сараптамасы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша

280,0
Итого
5113,0
Контроль качества продукции
54
Приведение в со-
ответствие с тре-
бованиями между-
народных стандар-
тов зданий и со-
оружений ветери-
нарных лаборато-
рий республики
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
55
Содействие внед-
рению в производ-
ство сельхозмаши-
ностроения между-
народных стандар-
тов управления
качеством
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
56
Проведение лабо-
раторных экспер-
тиз подкарантин-
ной продукции на
наличие в ней ка-
рантинных объек-
тов, выявление
скрытой заражен-
ности в посевном
и посадочном ма-
териале
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно
48,1
57
Частичное субси-
дирование расхо-
дов предприятий
по переработке
сельскохозяйст-
венной продукции,
направляемой на
сертификацию про-
изводства на со-
ответствие требо-
ваниям междуна-
родных стандартов
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам полугодий,
ежегодно
58
Разработка техни-
ческих регламен-
тов, стандартов
на сырье и гото-
вую продукцию и
методов испытаний
гармонизированных
с международными
стандартами
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ
(созыв),
МСХ,
акимы
областей,
общест-
венные
объеди-
нения
предпри-
нимателей
(по сог-
ласова-
нию)
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
59
Гармонизация про-
цедур признания
сертификатов пи-
щевого оборудова-
ния, выданных признаваемыми Ка-
захстаном органа-
ми по сертифика-
ции
Предложе-
ния в Пра-
вительство
Республики
Казахстан
МИТ
(созыв),
МСХ
IV
квартал
2007 года
60
Повышение конку-
рентоспособности
казахстанского
зерна посредством
тарифного регули-
рования, совер-
шенствования го-
сударственных стандартов и обеспечения пере-
хода на междуна-
родные стандарты
систем управления
качеством на базе
ИСО
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МИТ
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
61
Передислокация
ГУ "Государствен-
ная комиссия по
сортоиспытанию
сельскохозяйст-
венных культур"
МСХ в г.Астану
Проект
постанов-
ления Пра-
вительства
Республики
Казахстан
МСХ
IV
квартал
2006 года
62
Строительство и
оснащение лабора-
тории по оценке
качества испыты-
ваемых сортов
сельскохозяйст-
венных культур в г. Астане
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь
2008-2009
годов
63
Создание лабора-
тории по опреде-
лению принадлеж-
ности растений к
генетически моди-
фицированным объ-
ектам
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МОН
Январь
2007-2008
годов
64
Экспертиза сорто-
вых и посевных качеств семенного
и посадочного ма-
териала
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам предыдуще-
го года

163,0
65
Астық қабылдау
кәсiпорындарына
астық қабылдау
кезiнде бақылау
сынамаларының
сараптамасын
ұйымдастыру
АШМ-ге
ақпарат
Облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
52,7
66
"Ауыл шаруашы-
лығы өнiмiнiң
бәсекеге қабілет-
тілігiн арттыру"
инвестициялық
жобасын iске
асыру
Қаржы-
миніне
есеп
АШМ
Қаңтар,
жыл сайын
2009
жылға
дейін
912,0
67
Тамақ өнiмдерi-
нiң сапа менедж-
менті мен қауіп-
сiздігі жүйесiн
енгiзу жөнiндегі
нормативтiк база
әзiрлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
ИСМ
2006
жылғы
І жарты
жылдық
68
ИЛАК мүшесi -
танылған орган
халықаралық (ИСО
17025) тіркеуге
дайындау үшiн
ауыл шаруашылығы
шикiзаты мен
тамақ өнімдерi
бойынша кемiнде
3 сынақ зертха-
наларын жарақ-
тандыру және
олардың персо-
налын даярлау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
ИСМ,
Алматы,
Жамбыл,
Оңтүстік
Қазақстан
облыс-
тарының
әкімдері,
кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
2006-2008
жылдар
Жиыны
1175,8
2. АӨК өнімінің көтерме саудасы
69
Ауыл шаруашылығы
өнiмiнiң көтерме
рыногін құру
орындылығының
негіздемесін
зерделеу және
дайындау, сондай-
ақ оларды құруға
қажетті респу-
блика өңірлерін
анықтау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
2006
жылғы
желтоқсан
70
Ауыл шаруашылығы
өнiмiнiң көтерме
(коммуналдық) ры-
ноктарын олардың
жарғылық капита-
лын қалыптасты-
руға және инфра-
құрылымын қолдау-
ға жеңiлдетілген
кредит беруге
жергілiкті бюд-
жеттерден қаражат
бөлу жолымен
ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
50,0
71
Бағаны белгiлеу
және баға дем-
пингін болдырмау
үшiн қолданыста-
ғы тауар биржа-
ларында (ХҚАБ
жарғылық капита-
лын ұлғайту)
ауыл шаруашылығы
өнімінің биржа-
лық саудасын
дамыту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
ИСМ,
кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
72
Ұн және нан
өндiрушiлердiң
орталық-азия
қауымдастығын
құру
Елдер
арасындағы
келісім
Кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
2006
жылғы ІV
тоқсан
73
Астықты қайта
өңдеушiлердiң
экспорттық өнi-
мiнiң бiрыңғай
брэндына көшу
Тауар өн-
дірушілер
келісімі
Кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
2008
жылғы
желтоқсан
74
Тауар биржасы
туралы заңнаманы
жетілдіру жөнін-
де шаралар қабыл-
дау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ИСМ (жи-
нақтау),
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
Жиыны
50,0
3. Ауыл шаруашылығы өнімдерін дайындау жүйесі
75
Дайындау инфра-
құрлымын құру
жолымен мал ша-
руашылығы өнімін
өндiрудi, қайта
өңдеудi және
сатуды қолдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
"Мал
өнімдері корпо-
рациясы"
АҚ
(келісім
бойынша)
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша

163,0
65
Организация экс-
пертизы контроль-
ных проб при
приемке зерна на
хлебоприемные предприятия
Информация
в МСХ
Акимы
областей
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
52,7
66
Реализация инвес-
тиционного проек-та "Повышение
конкурентоспособ-
ности сельскохо-
зяйственной про-
дукции"
Отчет в МФ
МСХ
Январь,
ежегодно
до 2009
года
912,0
67
Разработка норма-
тивной базы по
внедрению системы
менеджмента каче-
ства и безопас-
ности пищевых продуктов
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МИТ
I полу-
годие
2006 года
68
Оснащение и под-
готовка персонала
не менее чем для
3 испытательных
лабораторий по
сельхозсырью и пищевой продукции
для подготовки их к международной
(ИСО 17025) ак-
кредитации приз-
нанным органом-
членом ИЛАК
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МИТ,
акимы
Алматин-
ской,
Жамбылс-
кой и
Южно-Ка-
захстан-
ской об-
ластей,
общест-
венные
объеди-
нения
предпри-
нимателей
(по сог-
ласова-
нию)
2006-2008
годы
Итого
1175,8
2. Оптовая торговля продукцией АПК
69
Изучение и подго-
товка обоснования
целесообразности
создания оптовых
рынков сельскохо-
зяйственной про-
дукции, а также
определение реги-
онов республики,
в которых необхо-
димо их создать
Предло-
жения в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
Декабрь
2006 года
70
Организация опто-
вых (коммунальных
рынков сельскохо-
зяйственной про-
дукции путем вы-
деления средств
местных бюджетов
на формирование
их уставного ка-
питала и льготное
кредитование на
поддержку инфрас-
труктуры
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
50,0
71
Развитие биржевой
торговли сельско-
хозяйственной
продукции на су-
ществующих товар-
ных биржах (уве-
личение уставного
капитала МКАБ)
для котировки и
предотвращения
демпинга цен
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МИТ, об-
ществен-
ные объе-
динения
предпри-
нимателей
(по сог-
ласова-
нию)
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
72
Создание цент-
рально-азиатской
ассоциации произ-
водителей муки и
хлеба
Соглашение
между
странами
Общест-
венные
объеди-
нения
предпри-
нимателей
(по сог-
ласова-
нию)
IV
квартал
2006 года
73
Переход на единый
брэнд экспортной
продукции зерно-
переработчиков
Соглашение
товаропро-
изводите-
лей
Общест-
венные
объеди-
нения
предпри-
нимателей
(по сог-
ласова-
нию)
Декабрь
2008 года
74
Принятие мер по
совершенствованию
законодательства
о товарных биржах
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ
(созыв),
МСХ
Январь,
по ито-
гам пре-
дыдущего
года
Итого
50,0
3. Система заготовки сельскохозяйственной продукции
75
Поддержка произ-
водства, перера-
ботки и реализа-
ции животновод-
ческой продукции
путем создания
заготовительной
инфраструктуры
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АО "Мал
өнімдері
корпора-
циясы"
(по сог-
ласова-
нию)
Январь,
по итогам предыдуще-
го года

1275,0
76
Әсiресе жеміс-
көкөнiс өнiмi
өндiрiлетін
аудандардағы
жемiс көкөнiс
базалары мен
қоймаларын iске
қосу
АШМ-ге
ақпарат
Облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
100,0
Жиыны
1375,0
4. АӨК қаржылық және сақтандыру инфрақұрылымы
77
"Аграрлық кредит
корпорациясы"
АҚ-тың жарғылық
капиталын ұлғай-
ту арқылы ауыл-
дық кредит се-
ріктестіктерiнiң
желiсiн кеңейту
және оларға
кредит беру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
АКК
(келісім
бойынша)
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
7284,25
78
Ауылда ауыл ша-
руашылықтық емес
бизнестi дамыту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
АКК
(келісім
бойынша)
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
79
Ауыл кәсiпкерлi-
гін қолдау және
шағын кредит
беру жолымен
ауыл халқының
табысын арттыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
5000,0
80
Отандық тауар
өндiрушілердiң
көктемгі-дала
және егiн жинау
жұмыстарын жүр-
гiзуi кезiнде
негізгi және
айналымдағы
қаражатты сатып
алуға жеңiлде-
тілген кредит
беру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
"Азық-
түлік корпо-
рациясы"
АҚ
(келісім
бойынша)
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
5900,0
81
Көктемгі-дала
және егін жинау
жұмыстарын жүргi-
зуге кредит беру
кезiнде сыйақы
ставкасын өтеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
350,0
82
Қайта өңдеу кәсi-
порындарына кре-
диттiң пайыздық
ставкасын арзан-
дату жолымен ай-
налымдағы қара-
жатты толықтыру-
ға арналған кре-
диттiк ресурстар-
ға қол жеткiзудi
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
1300,0
83
Қолайсыз табиғат
құбылыстары
болған жағдайда
ауыл шаруашылығы
тауарын өндiруші-
лерге төленген
сақтандыру өтемi
сомаларының 50%-
ын сақтандыру
компанияларының
өтеуi
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
АШҚҚҚ
(келісім
бойынша)
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
1300,0
84
Өсімдiк шаруашы-
лығындағы сақтан-
дыру саласында
сақтандыру полис-
терi болған кез-
де мемлекеттiк
қолдау шараларын
ұсыну
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері,
АШҚҚҚ
(келісім
бойынша)
2008
жылдан
бастап
85
Өзара сақтандыру
қоғамдарын құру-
ды ынталандыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
2007-2008
жылдарғы
ІV
тоқсан
86
"Жекешелендіру-
ден кейiнгі ауыл
шаруашылығын қол-
дау" - 2 кезең
инвестициялық
жобасын iске
асыру кезеңi
Қаржы-
миніне
есеп
АШМ
Қаңтар,
жыл сайын
2009
жылға
дейін
995,6
87
Астық қолхаттары-
на кепiлдiк беру
көлемiн ұлғайту
және осы схеманы
басқа да ауыл ша-
руашылығы өнімі-
нiң түрлерiне
қолдануды кеңейту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
АҚМОКҚ
(келісім
бойынша),
ИСМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын

1275,0
76
Задействование
имеющихся плодо-
овощных баз и
хранилища, осо-
бенно в районах
производства пло-
доовощной продук-
ции
Информация
в МСХ
Акимы
областей
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
100,0
Итого
1375,0
4. Финансовая и страховая инфраструктура АПК
77
Расширение сети
сельских кредит-
ных товариществ и
их кредитование
через увеличение
уставного капита-
ла АО "Аграрная
кредитная корпо-
рация"
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АКК (по
согласо-
ванию)
По итогам полугодий,
ежегодно
7284,25
78
Развитие несельс-
кохозяйственного
бизнеса на селе
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АКК (по
согласо-
ванию)
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
79
Поддержка сельс-
кого предпринима-
тельстве и повы-
шение доходности
сельского населе-
ния путем микро-
кредитования
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
По итогам полугодий,
ежегодно
5000,0
80
Льготное кредито-
вание при прове-
дении весенне-
полевых и убороч-
ных работ на при-
обретение отече-
ственными товаро-
производителями
основных и обо-
ротных средств
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АО "Прод-
корпора-
ция" (по
согласо-
ванию)
По итогам полугодий,
ежегодно
5900,0
81
Возмещение ставки
вознаграждения
при кредитовании
проведения весен-
не-полевых и убо-
рочных работ
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
350,0
82
Обеспечение дос-
тупности кредит-
ных ресурсов на
пополнение обо-
ротных средств
путем удешевления
процентной ставкикредита предприя-
тиям переработки
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
По итогам
полугодий,
ежегодно
1300,0
83
Возмещение стра-
ховым компаниям
50% выплаченных
сумм страхового
возмещения сель-
хозтоваропроиз-
водителям в слу-
чае наступления
неблагоприятных
природных явлений
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
ФФПСХ
(по сог-
ласова-
нию)
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
1300,0
84
Предоставление
мер государствен-
ной поддержки при
наличии страховых
полисов в области
страхования в растениеводстве
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв), акимы
областей, ФФПСХ
(по сог-
ласованию)
С 2008
года
85
Стимулирование
создания обществ
взаимного страхо-
вания
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
IV
квартал
2007-2008
годов
86
Реализация инвес-
тиционного проек-
та "Постпривати-
зационная поддер-
жка сельского хо-
зяйства" - 2 этап
Отчет в МФ
МСХ
Январь,
ежегодно
до 2009
года
995,6
87
Увеличение объе-
мов гарантирова-
ния зерновых рас-
писок и расшире-
ния применения
данной схемы на
другие виды сель-
хозпродукции
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
ФГИОЗР
(по сог-
ласова-
нию), МИТ
По итогам полугодий,
ежегодно

800,0
88
ҚҚСС төлемей-
тiндерден сатып
алынатын, ауыл
шаруашылығы өнім-
дерiн қайта өң-
деу жөнiндегі кә-
сiпорындар үшін
ҚҚС бойынша
салық салынатын
базаны шикізат
құнына азайту
жағына түзету
жолымен салық
жүктемесін
төмендету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметі
қаулы-
сының
жобасы
АШМ (жи-
нақтау),
Қаржымині
2006
жылғы
ІV
тоқсан
Жиыны
22929,9
5. Ақпараттық-маркетингтік қамтамасыз ету
89
Агроөнеркәсiп
кешенiнiң субъек-
тілерiне тегін
негiзде беруге
жататын ақпарат
тiзбесiн әзiрлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
"Қазагро-
маркен-
тинг" АҚ,
(келісім
бойынша)
облыстар
әкімдері
2006
жылғы
І тоқсан
90
AШM ақпараттық-
маркетингтік
жүйесiнде
E-Agriculture
агроөнеркәсiп кешенi салалары-
мен бiрыңғай ав-
томаттандырылған
басқару жүйесiн
құру (ауылдық
елдi мекендердiң
мониторингі,
сәйкестендiру,
электронды сауда)
Қазақстан
Республи-
касының
Қаржы
министр-
лігіне
есеп
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
312,8
91
"Астық Қоймала-
ры" ЖШС-тің,
"Азық-түлiк келi-
сiм-шарт корпо-
рациясы" АҚ-тың
астық қабылдау
базаларында ав-
томаттандырылған
тiркеу және ас-
тық қолхаттарын
есепке алу жүйе-
сiн пилоттық
енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
92
Ауылда ақпарат-
тық инфрақұры-
лымды дамыту
мақсатында "Қаз-
агромаркетинг"
АҚ-тың материал-
дық-техникалық
базасын нығайту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
"Қазагро-
маркен-
тинг" АҚ
(келісім
бойынша)
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
756,3
93
АӨК-тi дамыту
саласында тегiн
маркетингтік
және талдамалық
ақпарат беру жө-
нiндегі қызмет-
тер тізбесiн
субсидиялау
Қаржы-
миніне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
"Қазагро-
маркен-
тинг" АҚ
(келісім
бойынша)
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
220,0
94
Ауылдық ақпарат-
консультациялық
орталықтары ба-
засында агробиз-
нестi жүргізудiң
негiздерi бойын-
ша оқыту семи-
нарларын тұрақты
өткiзудi
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
"Қазагро-
маркен-
тинг" АҚ
(келісім
бойынша)
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
95
Өңiрлiк және об-
лыстық деңгей-
лерде жәрмеңке-
көрме iс-шара-
ларын өткiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері,
"Қазагро-
маркен-
тинг" АҚ
(келісім
бойынша)
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
26,7
96
Статистикалық
қадағалаулардың
толықтығын және
растылығын қам-
тамасыз ету мақ-
сатында олардың
әдiстерiн
жетiлдiру
Қазақстан
Республи-
касының
Статистика
агент-
тігіне
ұсыныстар
АШМ (жи-
нақтау),
ИСМ,
облыстар
әкімдері,
кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
2006
жылғы
ІІІ
тоқсан
Жиыны
1315,8
3. АӨК-дегі кластерлердің ұлттық
бәсекелестік артықшылықтары және оларды
қалыптастыру мен дамыту
97
Кластер шеңбе-
рiнде өндiрілген
түпкілiктi өнiм-
нiң ұқсас импорт-
тық өнiммен са-
лыстырғандағы
бәсекеге қабілет-
тілiк монито-
рингі (бағасы,
сапасы, халықа-
ралық стандарт-
тарға сәйкестiгi)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
облыстар
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
98
Тамақ өнеркәсi-
бiнде пилоттық
кластерлердi
дамытуды
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
ИСМ,
Тауар өн-
дірушілер
қауым-
дастығы
(келісім
бойынша),
облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
99
Тарифтiк peттеу
шараларын әзiрлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
АШМ (жи-
нақтау),
ИСМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
Астықты қайта өңдеуші кластер

800,0
88
Снижение налого-
вой нагрузки пу-
тем корректировки
в сторону умень-
шения налогообла-
гаемой базы по
НДС для предприя-
тий по переработ-
ке сельскохозяйс-
твенной продукции
на стоимость сы-
рья, приобретае-
мого у неплатель-
щиков НДС
Проект
постанов-
ления Пра-
вительства
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МФ
IV квартал
2006 года
Итого
22929,9
5. Информационно-маркетинговое обеспечение
89
Разработка Переч-
ня информации,
подлежащей предо-
ставлению субъек-
там агропромышле-
нного комплекса
на бесплатной ос-
нове
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АО "Каз-
агромар-
кетинг"
(по сог-
ласова-
нию),
акимы
областей
I квартал
2006 года
90
Создание в инфор-
мационно-марке-
тинговой системе
МСХ единой авто-
матизированной
системы управле-
ния отраслями аг-
ропромышленного
комплекса
E-Agriculture
(мониторинг сель-
ских населенных
пунктов, иденти-
фикация, элек-
тронные торги)
Отчет в
Министер-
ство фина-
нсов Рес-
публики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
312,8
91
Пилотное внедре-
ние автоматизиро-
ванной системы
регистрации и учета зерновых
расписок на хлеб-
ных  базах ТОО
"Астық Қоймала-
ры", АО "Продкорпорация"
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
92
Укрепление мате-
риально-техничес-
кой базы АО "Каз-
агромаркетинг" в
целях развития
информационной
инфраструктуры на
селе
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АО "Каз-
агромар-
кетинг"
(по сог-
ласованию)
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
756,3
93
Субсидирование
перечня услуг по
представлению бесплатной марке-
тинговой и анали-
тической информа-
ции в области
развития АПК
Отчет в МФ
МСХ
(созыв),
АО "Каз-
агромар-
кетинг"
(по сог-
ласова-
нию)
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
220,0
94
Обеспечение на
базе сельских ин-
формационно-кон-
сультационных
центров регуляр-
ного проведения
обучающих семинаров по основам ведения агробизнеса
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АО "Каз-
агромар-
кетинг"
(по сог-
ласова-
нию)
По итогам полугодий,
ежегодно
95
Проведение выста-
вочно-ярмарочных
мероприятий на региональном и
областном уровнях
Отчет в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей,
АО "Каз-
агромар-
кетинг"
(по сог-
ласова-
нию)
Январь,
по итогам
предыдуще-
го года
26,7
96
Совершенствование
методов статисти-
ческих наблюдений
с целью обеспече-
ния их полноты и
достоверности
Предложе-
ния в
Агентство
Республики
Казахстан
по статис-
тике
МСХ
(созыв),
МИТ,
акимы
областей,
общест-
венные
объедине-
ния пред-
принима-
телей
(по сог-
ласованию)
III
квартал
2006 года
Итого
1315,8
3. Национальные конкурентные преимущества
и формирование и развитие кластеров в АПК
97
Мониторинг конку-
рентоспособности
конечной продук-
ции, производимой
в рамках кластера
по сравнению с импортными анало-
гами (цена, каче-
ство, соответст-
вие международным
стандартам)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
областей
По итогам полугодий,
ежегодно
98
Обеспечение раз-
вития пилотных
кластеров в пище-
вой промышленнос-
ти
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МИТ, ас-
социации
товаро-
произво-
дителей
(по сог-
ласова-
нию),
акимы
областей
Январь,
по итогам предыду-
щего года
99
Разработка мер
тарифного регули-
рования
Предложе-
ния в Пра-
вительство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МИТ
Январь,
по итогам
предыду-
щего года
Зерноперераба-
тывающий кластер

100
Ақтау портында
астық терминалы-
ның тиеу тетiгiн
қайта жаңарту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
АШМ (жи-
нақтау),
"Азық-
түлік корпо-
рациясы"
АҚ
(келісім
бойынша)
2007
жылғы
қаңтар
1100,0
101
Астықтың терең
қайта өңделген
өнiмдерiн сату
рыногін кеңейту
жөнiнде Қазақ-
стан Республика-
сының шетелдiк
мекемелерi мен
сауда өкілдiкте-
рiн жандандыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
СІМ (жи-
нақтау),
АШМ
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
102
Астықтың қайта
өңделген өнiм-
дерiн экспортқа
жөнелту үшiн
вагондар берудi
қамтамасыз ету
және жылжымалы
составтың сапа-
сын арттыру жө-
нiнде ұсыныстар
әзiрлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
АШМ (жи-
нақтау),
ККМ, ҚТЖ,
(келісім
бойынша),
облыстар
әкімдері,
кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
2005
жылғы
ІІІ
тоқсан
103
Астыққа және
оның қайта өң-
делген өнiмдерi-
не республика
iшiнде темiр
жолмен тасымал-
дау тарифтерiн
азайту жөнiнде
ұсыныстар енгiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
АШМ (жи-
нақтау),
ТМА, ККМ,
ҚТЖ,
(келісім
бойынша),
облыстар
әкімдері,
кәсіпкер-
лердің
қоғамдық
бірлес-
тіктері
(келісім
бойынша)
2005
жылғы
ІІІ
тоқсан
Ет сүт кластері
104
Облыстық бюджет
қаражаты есебi-
нен асыл тұқымды
мал басын сатып
алуды субсидиялау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Қостанай
облысының
әкімі
(жинақ-
тау), АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
60,0
105
Жеке қора-жай-
лардың мал басы
үшiн қолдан ұрық-
тандыру жөнiнде
қосымша 217
пункттерін ашу
АШМ-ге
ақпарат
Облыстар
әкімдері
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
2,0
Жеміс көкөніс
кластері
106
Алматы облысының
Қарасай ауданын-
дағы Шамалған
ауылында және
Еңбекшiқазақ
ауданындағы
Шелек ауылында
жемiс-көкөнiс
өнімдерiн қайта
өңдеу жөнiндегi
екi зауыт салу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Алматы
облысының
әкімі
Желтоқ-
сан, жыл
сайын
100,0
107
Жемiс-көкөнiс
дақылдары сорт-
тарының қайта
өңдеуге жарамды
өндiрiсiн көбей-
ту жөнiнде шара-
лар әзiрлеу (сә-
бiз: Нант 4, Шан-
тенэ; қызанақ:
Каспелрок, Рон-
ко, Классик Рио-
Фуэго; қияр:
Аякс, Атлантис,
Асперикс, Крис-
тина; Капуста:
Алаба-ма, Алла-
дин; Алма: Зеле-
ная заря, Талғар)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
Алматы,
Жамбыл
және
Оңтүстік
Қазақстан облыс-
тарының
әкімдері,
"Тамақ жә-
не қайта
өңдеу
өнеркәсібі
ҰӨО" РМК
(келісім
бойынша),
"Егінші-
лік және
өсімдік
шаруа-
шылығы
ҰӨО" РМК
(келісім
бойынша)
2007-2009
жылдарғы
қаңтар
Мақта-тоқыма
кластері
108
Тоқыма және тi-
гiн компаниялары
арасындағы өзара
қарым-қатынас-
тардың тиiмділі-
гін арттыру үшiн
тоқыма саласының
маркетингтiк зер-
ттеулерiн жүргі-
зуге жәрдемдесу
және "Қазагро-
маркетинг" АҚ
қызметiне мақта-
тоқыма секторын-
дағы маркетинг-
тiк зерттеулердi
қамту мүмкiн-
дiгін қарау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
ИСМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша

100
Реконструкция
погрузочного ме-
ханизма зернового
терминала в порту
Актау
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АО "Прод-
корпора-
ция" (по
согласо-
ванию)
Январь
2007 года
1100,0
101
Активизация заг-
раничных учрежде-
ний и торговых
представительств
Республики Казах-
стан по расшире-
нию рынков сбыта
продуктов глубо-
кой переработки
зерновых
Отчет в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИД
(созыв),
МСХ
По итогам
полугодий,
ежегодно
102
Разработка пред-
ложений по обес-
печению подачи
вагонов и повыше-
нию качества под-
вижного состава
для экспортных
отгрузок продук-
тов зерноперера-
ботки
Предложе-
ния в Пра-
вительство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МТК, КТЖ
(по сог-
ласова-
нию),
акимы
областей,
общест-
венные
объеди-
нения
предпри-
нимателей
(по сог-
ласова-
нию)
III квартал
2005 года
103
Внесение предло-
жений по снижению
тарифов железно-
дорожных перево-
зок внутри рес-
публики на зерно
и продукты его
переработки
Предложе-
ния в Пра-
вительство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АРЕМ,
МТК, КТЖ
(по сог-
ласова-
нию),
акимы
областей,
общест-
венные
объеди-
нения
предпри-
нимателей
(по сог-
ласова-
нию)
III
квартал
2005 года
Мясомолочный
кластер
104
Субсидирование
покупки племенно-
го поголовья из
средств областно-
го бюджета
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким Кос-
танайской
области
(созыв),
МСХ
Январь,
по итогам
предыду-
щего года
60,0
105
Открытие дополни-
тельно 217 пунк-
тов по искусст-
венному осемене-
нию для поголовья
частного подворья
Информация
в МСХ
Акимы
областей
По итогам полугодий,
ежегодно
2,0
Плодоовощной
кластер
106
Строительство
двух заводов по
переработке пло-
доовощной продук-
ции в селе Шамал-
ган Карасайского
района и селе Ше-
лек Енбекшиказах-
ского района Ал-
матинской области
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Алматин-
ской об-
ласти
Декабрь,
ежегодно
100,0
107
Разработка мер по
увеличению произ-
водства пригодных
к переработке
сортов плодоовощ-
ных культур (мор-
ковь: Нантская
4, Шантенэ; тома-
ты: Каспелрок,
Ронко, Классик,
РиоФуэго; огурцы:
Аякс, Атлантис,
Асперикс, Крис-
тина; Капуста:
Алаба-ма, Алла-
дин; Яблоки: Зеленая заря, Талгарская)
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
акимы
Алматин-
ской,
Жамбылс-
кой и
Южно-Ка-
захстан-
ской об-
ластей,
РГП "НПЦ
пищевой
и перера-
батываю-
щей про-
мышлен-
ности"
(по сог-
ласова-
нию),
РГП "НПЦ
земледе-
лия и
растение-
водства"
(по сог-
ласованию)
Январь
2007-2009
годов
Хлопково-
текстильный кластер
108
Содействие прове-
дению маркетинго-
вых исследований
текстильной от-
расли для повыше-
ния эффективности
взаимоотношений
между текстильны-
ми и швейными
компаниями и рас-
смотрения возмож-
ности включения
маркетинговых ис-
следований в
хлопково-текс-
тильном секторе в
деятельность АО
"Казагромарке-
тинг"
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МИТ
Январь,
по итогам предыду-
щего года

109
Мақта шаруашылы-
ғы және тоқыма
өнеркәсiбi бо-
йынша халықара-
лық ұйымдар ар-
қылы халықаралық
ынтымақтастықты
кеңейту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
СІМ (жи-
нақтау),
ИСМ, АШМ
Желтоқ-
сан, жыл
сайын
110
Оңтүстік Қазақ-
стан облысында
мақта шикiзаты
мен мақта талшы-
ғын сараптау
жөнiнде сынақ
зертханалары
желiсiн құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
Оңтүстік
Қазақстан облысының
әкімі
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
111
Оңтүстiк Қазақ-
стан облысында
мақта бойынша
ақпараттық
орталық құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
Оңтүстік
Қазақстан облысының
әкімі
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
112
Оңтүстiк Қазақ-
стан облысында
мақта егістігі-
нiң себу тұқым-
дарын дайындау
бойынша тұқым тазалайтын зауыт салу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
Оңтүстік
Қазақстан облысының
әкімі
2007
жылғы
қаңтар
Балық кластері
113
Балық өнiмiн
қайта өңдеу және
тауарлы балық
шаруашылығын
дамытуды қолдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
114
Балық аулау фло-
тының, кеме жасау
мен кеме жөндеу
қуаттарын кеңейту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
ИСМ (жи-
нақтау),
ККМ, АШМ
2006
жылғы
ІІ тоқсан
115
Бекiре, майшабақ
және шағын ба-
лықтар өндiрудi
ұлғайту
АШМ-ге
ақпарат
Облыстар
әкімдері
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
Жиыны
1262,0
4. АӨК өнімдері рыногін мемлекеттік реттеу және
еліміздің азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
116
Мемлекеттік ре-
сурстарға астық
сатып алудың фью-
черстік жүйесiн
сақтау және
дамыту, майлы,
жем, бұршақ, жар-
ма дақылдарын
қоса алғанда,
сатып алынатын
дақылдардың
ассортиментін
кеңейту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
"Азық-
түлік корпо-
рациясы"
АҚ
(келісім
бойынша)
Жарты
жылдық
қорытын-
дылары
бойынша,
жыл сайын
6208,3
117
Мемлекеттік ре-
сурстар астығы-
ның орнын ауыс-
тыру мен сақтау-
ды қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
"Азық-
түлік корпо-
рациясы"
АҚ
(келісім
бойынша)
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша
853,9
118
Маусымаралық ке-
зеңде кейiннен
баға басқыншылы-
ғын жүргiзе оты-
рып, жаппай өн-
дiру кезеңiнде
ауылдық тауар
өндiрушiлерден
жемiс-көкөнiс
өнімдерiн сатып
алу жолымен
оның тұрақталған
қорын құру
мәселесiн қарау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
АШМ (жи-
нақтау),
ИСМ
2006
жылғы
І тоқсан
119
Маусымаралық ке-
зеңде кейiннен
баға басқыншылы-
ғын жүргiзе оты-
рып, жаппай өн-
дiру кезеңінде
ауылдық тауар
өндiрушiлерден
ет-сүт өнiмде-
рiн сатып алу
жолымен "Мал
өнiмдерi корпо-
рациясы" АҚ жа-
нынан ет-сүт
өнiмiнiң тұрақ-
талған қорын құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ (жи-
нақтау),
"Мал
өнімдері корпо-
рациясы"
АҚ
(келісім
бойынша)
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қорытын-
дылары
бойынша

109
Расширение между-
народного сотруд-
ничества через
международные ор-
ганизации по
хлопководству и
текстильной про-
мышленности
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИД (созыв),
МИТ, МСХ
Декабрь,
ежегодно
110
Создание сети ис-
пытательных лабо-
раторий по экспе-
ртизе хлопка-сыр-
ца и хлопка-во-
локна в Южно-
Казахстанской
области
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
аким
Южно-Ка-
захстан-
ской об-
ласти
Январь,
по итогам
предыду-
щего года
111
Создание в Южно-
Казахстанской
области информа-
ционного центра
по хлопку
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
аким
Южно-Ка-
захстан-
ской об-
ласти
Январь,
по итогам предыду-
щего года
112
Строительство се-
мяочистительного
завода по подго-
товке посевных семян хлопчатника
в Южно-Казахстан-
ской области
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
аким
Южно-Ка-
захстан-
ской об-
ласти
Январь
2007 года
Рыбный кластер
113
Поддержка разви-
тия переработки
рыбной продукции
и товарного рыбо-
водства
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
Январь,
по итогам предыду-
щего года
114
Расширение мощ-
ностей рыболовец-
кого флота, судо-
строения и судо-
ремонта
Предложе-
ния в Пра-
вительство
Республики
Казахстан
МИТ
(созыв),
МТК, МСХ
II квартал
2006 года
115
Увеличение добычи
осетровых, кильки
и частиковых рыб
Информация
в МСХ
Акимы
областей
Январь,
по итогам предыдуще-
го года
Итого
1262,0
4. Государственное регулирование
рынков продукции АПК и обеспечение
продовольственной безопасности страны
116
Сохранение и раз-
витие фьючерсной
системы закупа
зерна в государ-
ственные ресурсы,
расширение ассор-
тимента закупае-
мых  культур,
включая маслич-
ные, фуражные, бобовые, крупяные
культуры
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АО "Прод-
корпора-
ция" (по
согласо-
ванию)
По итогам полугодий,
ежегодно
6208,3
117
Обеспечение пере-
мещения и хране-
ния зерна госу-
дарственных ре-
сурсов
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АО "Прод-
корпора-
ция" (по
согласо-
ванию)
Январь,
по итогам предыду-
щего года
853,9
118
Рассмотрение воп-
роса создания
стабилизационного
фонда по плодо-
овощной продукции
путем закупа ее у
сельских товаро-
производителей в
период массового
производства с
последующим про-
ведением ценовых
интервенций в межсезонный
период
Предложе-
ния в Пра-
вительство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МИТ
I квартал
2006 года
119
Создание стабили-
зационного фонда
мясной продукции
при АО "Мал өнім-
дері корпорация-
сы" путем закупа
ее у сельских то-
варопроизводите-
лей в период мас-
сового производ-
ства с последую-
щим проведением
ценовых интервен-
ций в межсезонный
период
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АО "Мал
өнімдері
корпора-
циясы"
(по сог-
ласова-
нию)
Январь,
по итогам предыдуще-
го года

6103,0
Жиыны
12902,2
5. Өңірлік саясат
120
Облысты маман-
дандыруды есепке
ала отырып
2006-2010 жыл-
дарға арналған
агроөнеркәсiп
кешенін тұрақты
дамытудың өңір-
лiк бағдарлама-
сын әзiрлеу
АШМ-ге
ақпарат
Облыстар
әкімдері
2005
жылғы
қазан
Барлығы
931119,8
соның ішінде:
республикалық
бюджет
86748,4
жергілікті бюджет
5019,4
басқа көздер
1352,0
кестенің жалғасы
Р/с
N
Іс-шара
Болжалған шығыстар
(млн. теңге)
Қаржы-
лан-
дыру
көз-
дері
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
1
2
7
8
9
10
11
1.   Агроөнеркәсіп кешенін индустриализациялау
(бұдан әрі - АӨК)
1. АӨК салаларындағы техникалық
жарақтандырудың сапалы өсуі
1
АӨК субъектілерi
үшiн ауыл шаруа-
шылығы өнiмдерiн
қайта өңдеу
жөніндегі ауыл
шаруашылығы
техникасы, технологиялық жабдық, арнайы техника, жабдық
лизингі
9000,0
9000,0
9000,0
9000,0
РБ
2
Ауыл шаруашылығы
өнiмдерiн қайта
өңдеу жөніндегі
кәсiпорындарға
арналған ауыл ша-
руашылығы техни-
касы мен жабды-
ғының қаржы ли-
зингiсi бойынша
сыйақы (мүдде)
ставкасын өтеу

6103,0
Итого
12902,2
5. Региональная политика
120
Разработка регио-
нальных программ
устойчивого раз-
вития агропромыш-
ленного комплекса
на 2006-2010 годы
с учетом специа-
лизации области
Информация
в МСХ
Акимы
областей
Октябрь
2005 года
Всего
93119,8
в т.ч.: республи-
канский бюджет
86648,4
местный бюджет
5019,4
другие источники
1352,0
(продолжение таблицы)
N
п/п
Мероприятие
Предполагаемые расходы
(млн. тенге)
Источ-
ники
финан-
сиро-
вания
2007 г.
2008 г.
2009 г.
2010 г.
1
2
7
8
9
10
11
1. Индустриализация
агропромышленного комплекса (далее - АПК)
1. Качественный рост
технической оснащенности в отраслях АПК
1
Лизинг сельхоз-
техники, техноло-
гического обору-
дования, специа-
льной техники,
оборудования по
переработке сель-
хозпродукции для
субъектов АПК
9000,0
9000,0
9000,0
9000,0
РБ
2
Возмещение ставки
вознаграждения
(интереса) по фи-
нансовому лизингусельскохозяйстве-
нной техники и
оборудования для
предприятий по
переработке сель-
хозпродукции

2255,0
1507,0
1203,7
Аббревиатураларды ашып жазу:
АҚ          Акционерлiк қоғамы
АКК         "Аграрлық кредит корпорациясы" акционерлiк қоғамы
АӨК         Агроөнеркәсiптік кешен
АРЕМ        Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі
ЖОО         Жоғарғы оқу орны
ММ          Мемлекеттік мекеме
ҚТЖ         "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" акционерлiк
қоғамы
ЖБ          Жергілікті бюджет
СІМ         Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИСМ         Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ХҚАБ        "Халықаралық Қазақстандық агроөнеркәсiптiк биржасы"
акционерлiк қоғамы
БҒМ         Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлігі
Қоршаған-   Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
ортамині    министрлiгi
АШМ         Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
ККМ         Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлiгi
Қаржыминi   Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
ҚҚС         Қосылған құн салығы
ҰӨО         Ұлттық өндiрістік орталық
РБ          Республикалық бюджет
PMК         Республикалық мемлекеттік кәсiпорын
СӨОП        Қазақстан Республикасы Сауда-өнеркәсіптік одақ палатасы
ЖШС         Жауапкершілігі шектеулi серіктестігі
АҚМОКҚ      "Астық қолхаты жөнiндегi мiндеттемелер орындалуының
кепiлдiк қоры" акционерлiк қоғамы
АШҚҚҚ       "Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қоры" акционерлiк
қоғамы

2255,0
1507,0
1203,7
Расшифровка аббревиатур:
АО    - акционерное общество
АКК   - акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация"
АПК   - агропромышленный комплекс
АРЕМ  - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
ВУЗ   - высшее учебное заведение
ГУ    - государственное учреждение
КТЖ   - акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы"
МБ    - местный бюджет
МИД   - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИТ   - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МКАБ  - акционерное общество "Международная Казахстанская агропромышленная биржа"
МОН   - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС  - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МСХ   - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК   - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МФ    - Министерство финансов Республики Казахстан
НДС   - Налог на добавленную стоимость
НПЦ   - Национальный производственный центр
РБ    - Республиканский бюджет
РГП   - Республиканское государственное предприятие
СТПП  - Союз торгово-промышленных палат Республики Казахстан
ТОО   - Товарищество с ограниченной ответственностью
ФФПСХ - акционерное общество "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства"