Агенттер тұратын жері белгісіз бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналарын бюджетке аудару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 660 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 5 қазандағы № 1058 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.10.2013 № 1058 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған Агенттер тұратын жері белгісіз бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналарын бюджетке аудару қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
2. Осы қаулы ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Pecпубликасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 30 маусымдағы
N 660 қаулысымен
бекітілген
Агенттер тұратын жері белгісіз бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналарын бюджетке аудару қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Осы Агенттер тұратын жері белгісіз бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналарын бюджетке аудару қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 7-тармағына сәйкес әзірленді және агенттер 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша әлеуметтік жеке коды (бұдан әрі – ӘЖК) және (немесе) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бұдан әрі – СТН) және (немесе) жинақтаушы зейнетақы қорларымен 2014 жылғы 1 қаңтарға дейін зейнетақы шартының болмауына байланысты тұратын жері белгісіз бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналарын аудару тәртібін айқындайды.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).

Об утверждении Правил перечисления в бюджет обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших работников, местонахождение которых неизвестно
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года № 660. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2013 года № 1058
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.10.2013 № 1058 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила перечисления в бюджет обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших работников, местонахождение которых не известно.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2005 года N 660
Правила
перечисления в бюджет обязательных пенсионных взносов,
удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших
работников, местонахождение которых неизвестно
Сноска. Заголовок правил в редакции постановления Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Настоящие Правила перечисления в бюджет обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших работников, местонахождение которых неизвестно, разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и определяют порядок перечисления обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших работников, местонахождение которых неизвестно, в связи с отсутствием по состоянию на 1 января 2005 года социального индивидуального кода (далее – СИК) и (или) регистрационного номера налогоплательщика (далее – РНН) и (или) пенсионного договора с накопительными пенсионными фондами до 1 января 2014 года.
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

1. Міндетті зейнетақы жарналарын төлеу жөніндегі агенттер (бұдан әрі – агенттер) 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша ӘЖК және (немесе) СТН және (немесе) жинақтаушы зейнетақы қорларымен 2014 жылғы 1 қаңтарға дейін зейнетақы шартының (бұдан әрі – шарт) болмауына байланысты тұратын жері белгісіз бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналары мен есептелген өсімпұл сомаларын қамтитын міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешекті айқындау мақсатында 2005 жылғы 1 қаңтардағы міндетті зейнетақы жарналарын төлеу жөніндегі есептерге түгендеу жүргізеді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
2. Жүргізілген түгендеу нәтижелері бойынша агенттер осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ӘЖК және (немесе) CTH және (немесе) шарты жоқ бұрынғы қызметкерлердің тізімдерін (бұдан әрі – бұрынғы қызметкерлердің тізімі) жасайды.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
3. Түгендеудi жүргiзу мерзiмi өткен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде агенттер бұрынғы қызметкерлер тiзiмiнiң қағаз жеткiзгiштегi бiр данасын және электрондық жеткiзгiштегі данасын бұрынғы қызметкердiң CTH-нiң болуын (болмауын) тексеру үшiн тұрған (тұрғылықты) жерi бойынша салық органдарына жiбередi. СТН-нiң болуын (болмауын) тексеру жүзеге асырылғаннан кейiн салық органдары бұрынғы қызметкерлердiң тiзiмдерiн қағаз және электрондық жеткiзгiште Салық комитетiне жiбередi.
4. Салық комитетi СТН-нiң болуын (болмауын) тексерудi жүзеге асырғаннан кейiн бұрынғы қызметкерлердiң жиынтық тiзiмiн электрондық жеткiзгіште СТН-нiң және (немесе) шарттың болуын (болмауын) растау үшiн Орталыққа жiбередi.
5. Орталық Салық комитетiнен бұрынғы қызметкерлердiң тiзiмдерiн алған күннен бастап он күнтiзбелiк күннiң iшiнде:
1) СТН-нiң және жинақтаушы зейнетақы қорларына соңғы күнге мiндеттi зейнетақы жарналары аударымдарының болуын (болмауын) тексерудi жүзеге асырады және бұрынғы қызметкерлер тiзiмінің тиiстi бағандарында белгiлер қояды;
2) шарттың болуын (болмауын) тексерудi жүзеге асыру үшiн бұрынғы қызметкерлердiң тiзiмдерiн электрондық жеткiзгiште барлық жинақтаушы зейнетақы қорларына жiбередi.
6. Жинақтаушы зейнетақы қорлары 10 күнтiзбелiк күн iшiнде шарттың болуын (болмауын) тексеру тұрғысында жұмыс жүргiзедi.
Жинақтаушы зейнетақы қорлары шарттың болуын (болмауын) тексерудi жүзеге асырғаннан кейiн толтырылған бұрынғы қызметкерлердiң тiзiмдерiн электрондық жеткiзгіште Орталыққа жiбередi.

1. Агенты по уплате обязательных пенсионных взносов (далее - агенты) проводят инвентаризацию расчетов по уплате обязательных пенсионных взносов на 1 января 2005 года с целью определения задолженности по обязательным пенсионным взносам, которая включает в себя суммы обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших работников, местонахождение которых неизвестно, в связи с отсутствием по состоянию на 1 января 2005 года СИК и (или) РНН и (или) пенсионного договора с накопительными пенсионными фондами до 1 января 2014 года (далее - договор), и начисленные пени.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. По итогам проведенной инвентаризации агенты составляют списки бывших работников, не имеющих СИК и (или) РНН и (или) договор, (далее - список бывших работников) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. В течение пяти рабочих дней со дня истечения срока проведения инвентаризации агенты направляют один экземпляр списка бывших работников на бумажном носителе и на электронном носителе в налоговые органы по местонахождению (жительства) для проверки на наличие (отсутствие) РНН у бывшего работника. После осуществления проверки на наличие (отсутствие) РНН налоговые органы направляют списки бывших работников на бумажном и электронном носителях в Налоговый комитет.
4. Налоговый комитет после осуществления проверки на наличие (отсутствие) РНН направляет сводный список бывших работников на электронном носителе в Центр для подтверждения наличия (отсутствия) СИК и (или) договора.
5. Центр в течение десяти календарных дней с даты получения от Налогового комитета списков бывших работников:
1) осуществляет проверку на наличие (отсутствие) СИК и перечислений обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды на последнюю дату и делает отметки в соответствующих графах списка бывших работников;
2) направляет списки бывших работников на электронном носителе во все накопительные пенсионные фонды для осуществления проверки на наличие (отсутствие) договоров.
6. Накопительные пенсионные фонды в течение 10 календарных дней проводят работу на предмет проверки наличия (отсутствия) договора.
Накопительные пенсионные фонды после осуществления проверки на наличие (отсутствие) договора направляют заполненные списки бывших работников в Центр на электронном носителе.

7. Егер бұрынғы қызметкер шарт жасаспай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы болып табылған жағдайда, жинақтаушы зейнетақы қорлары мiндеттi зейнетақы жарналарының соңғы аударымдары туралы деректердiң негiзiнде бұрынғы қызметкерлердiң тiзiмдерiн алған күннен бастап бiр ай мерзiмде олармен шарт жасасу үшiн осындай адамдарды анықтау бойынша жұмыс жүргiзедi.
Осындай адамдармен шарт жасалған жағдайда, жинақтаушы зейнетақы қорлары үш жұмыс күнi iшiнде агенттi және Салық комитетiн тиiстi деректемелердi көрсете отырып, Орталық арқылы шарт жасалғаны туралы хабардар етедi.
8. Орталық жинақтаушы зейнетақы қорларынан толтырылған бұрынғы қызметкерлердiң тiзiмдерiн алғаннан кейiн осы Ереженiң 5, 6-тармақтарында белгiленген мерзiм өткеннен кейiн бес күнтiзбелiк күн iшiнде толтырылған бұрынғы қызметкерлердiң тiзiмдерiн қағаз және электрондық жеткiзгiште Салық комитетiне жiбередi.
9. Агенттер Салық комитетiнен ӘЖК мен шарты бар бұрынғы қызметкерлердiң тiзiмдерiн алған күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде мiндеттi зейнетақы жарналары мен есептелген өсiмақының сомасын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен жинақтаушы зейнетақы қорларына аударады және осындай аударымдар бойынша өздерi тұратын (тұрғылықты) жерiндегі салық органдарымен салыстырып тексеру жүргізедi.
10. Агенттер тұратын (тұрғылықты) жерiндегi салық органдарымен салыстырып тексерудi жүзеге асырғаннан кейiн Салық комитетi мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша берешегi жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылмаған бұрынғы қызметкерлердiң жиынтық тiзiмiн қалыптастырады және оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігіне жiбередi.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006 жылғы 3 тамыздағы N 736 қаулысымен.
11. Сонымен бiр уақытта Салық комитетi электрондық жеткiзгiште бұрынғы қызметкерлердiң жиынтық тiзiмiн адамдардың азаматтық хал актiлерiн, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен хабарсыз кеткен деп танылуын, Қазақстан Республикасынан тыс жерге кетуiн және осы мемлекеттiк органдардың құзыретi шегiндегi басқа да деректердi тексеру тұрғысында Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігіне, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментіне (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты), Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiне жiбередi.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің  2010.09.30 № 1009 Қаулысымен.
12. Осы Ереженiң 11-тармағында көрсетiлген мемлекеттiк органдар Бұрынғы қызметкерлердiң жиынтық тiзiмiн алған күннен бастап он бес жұмыс күнi iшiнде тиiстi бағандарды толтырады және оны электронды түрде Салық комитетiне қайтарады.

7. В случае, если бывший работник является вкладчиком накопительного пенсионного фонда без заключения договора, накопительные пенсионные фонды на основе данных о последних перечислениях обязательных пенсионных взносов в месячный срок с даты получения списков бывших paботников проводят работу по выявлению таких лиц для заключения с ними договоров.
В случае заключения с такими лицами договора накопительные пенсионные фонды в течение трех рабочих дней информируют агента и Налоговый комитет через Центр о заключении договора с указанием соответствующих реквизитов.
8. Центр, после получения от накопительных пенсионных фондов заполненных списков бывших работников, в течение пяти календарных дней со дня истечения срока, установленного пунктами 5, 6 настоящих Правил, направляет заполненные списки бывших работников в Налоговый комитет на бумажном и электронном носителях.
9. Агенты в течение пяти рабочих дней с даты получения из Налогового комитета списков бывших работников, у которых имеется СИК и договор, перечисляют суммы обязательных пенсионных взносов и начисленной пени в накопительные пенсионные фонды в установленном законодательством Республики Казахстан порядке и производят по таким перечислениям сверку с налоговыми органами по месту своего нахождения (жительства).
10. После осуществления агентами сверки с налоговыми органами по местонахождению (жительства) Налоговый комитет формирует сводный список бывших работников, задолженность по обязательным пенсионным взносам которых не перечислена в накопительные пенсионные фонды, и направляет его в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 03.08.2006 N 736.
11. Налоговый комитет одновременно направляет сводный список бывших работников на электронном носителе в Министерство юстиции Республики Казахстан, Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан), Министерство внутренних дел Республики Казахстан на предмет проверки актов гражданского состояния лиц, признания в установленном законодательством Республики Казахстан порядке безвестно отсутствующими, выезда за пределы Республики Казахстан и другие данные в пределах компетенции данных государственных органов.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.09.2010 № 1009.
12. Государственные органы, указанные в пункте 11 настоящих Правил, в течение пятнадцати рабочих дней со дня получения сводного списка бывших работников заполняют соответствующие графы и возвращают его в Налоговый комитет в электронном виде.

13. Осы Ереженiң 11-тармағында көрсетiлген мемлекеттiк органдардың белгiлерi бар бұрынғы қызметкерлердiң жиынтық тiзiмiн алғаннан кейiн агенттер тұратын (тұрғылықты) жерiндегi салық органдары соңғыларына бұрынғы қызметкерлер жөнiнде Салық комитетiнен алынған бар мәлiметтердi тиiстiлiгiне қарай жiбередi.
14. Бұрынғы қызметкерлер (сенiм бiлдiрiлген адамдар) өтiнiшпен келген кезде агенттер мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша берешек сомасын жинақтаушы зейнетақы қорларына аударуды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен жүзеге асырады.
Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамаға сәйкес зейнеткерлiк жасқа жеткен бұрынғы қызметкер өтiнiш жасаған жағдайда, мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша берешек сомасы қызметкердiң алдындағы еңбекақы төлеу жөнiндегi берешек болып табылады және ол бұрынғы қызметкердiң жинақ шотына немесе карт-шотына ақшаны аудару жолымен төленуге тиiс.
15. Осы Ереженiң 11-тармағында көрсетiлген мемлекеттiк органнан алынған деректер бойынша бұрынғы қызметкердiң өлiмi тiркелген, бұрынғы қызметкер қайтыс болды деп жарияланған жағдайда мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша берешек сомасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен мұрагерлiкке ашық деп танылады.
16. 2005 жылғы 1 қарашаға дейiн агенттер жүргiзiлген жұмыстың нәтижелерi бойынша өздерi тұратын (тұрғылықты) жерiндегi салық органдарымен салыстырып тексеру жүргiзедi.
Салық комитетi салық органдары деректерiнiң негiзiнде жүргiзiлген салыстырып тексеру нәтижелерiн Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне тапсырады.
17. Бұрынғы қызметкерлерге міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешегі бар агент бұрынғы қызметкерлер бөлінісінде негізгі төлем және 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бұрынғы қызметкерлердің берешек жиынтық сомасын уақытында аудармағаны үшін өсімпұл бойынша берешекті көрсете отырып, бұрынғы қызметкерлер бойынша міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) өсімақы бойынша берешек сомалары жөнінде мәліметтер (бұдан әрі – бұрынғы қызметкерлер бойынша мәліметтер) жасайды және агенттің тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша салық органына 2014 жылғы 1 қаңтарға дейін ұсынады.
Ескерту. Қағида 17-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
18. Агенттің тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша салық органы агент бұрынғы қызметкерлердің тізімін берген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде міндетті зейнетақы жарналары бойынша агенттің жеке шотындағы негізгі қарыз бойынша берешек және агент бұрынғы қызметкерлердің тізімінде көрсеткен жиынтық сома мөлшерінде 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл сомасын жеке шотына «Азайтылды», «Өсімпұл азайтылды» деген жазбалар жазу арқылы азайтады (жояды) және 206108 «Республикалық бюджетке түсетін өзге де салық емес түсімдері» бюджеттік сыныптауыш коды (бұдан әрі – БСК) бойынша агенттің жаңадан ашылған жеке шотына: негізгі қарыз бойынша – «Есептелді» деген бағанға, өсімпұл бойынша – «Өсімпұл есептелді» деген бағанға берешек сомасын аударады.

13. После получения сводного списка бывших работников с отметками государственных органов, указанных в пункте 11 настоящих Правил, налоговые органы по местонахождению (жительства) агентов направляют последним по принадлежности имеющиеся сведения по бывшим работникам, полученные от Налогового комитета.
14. При обращении бывших работников (поверенных лиц) перечисление сумм задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды осуществляется агентами в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан .
В случае обращения бывшего работника, достигшего пенсионного возраста, в соответствии с законодательством о пенсионном обеспечении сумма задолженности по обязательным пенсионным взносам является задолженностью по оплате труда перед работником и подлежит выплате путем перечисления денег на его сберегательный счет или карт-счет бывшего работника.
15. В случаях регистрации смерти бывшего работника, объявлении бывшего работника умершим по данным, полученным от государственного органа, указанного в пункте 11 настоящих Правил, суммы задолженности по обязательным пенсионным взносам признаются открытыми для наследства, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
16. До 1 ноября 2005 года агенты производят сверку с налоговыми органами по месту своего нахождения (жительства) по итогам проведенной работы.
Результаты произведенной сверки Налоговый комитет, на основании данных налоговых органов, передает в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
17. Агент, имеющий задолженность по обязательным пенсионным взносам по бывшим работникам, составляет сведения по суммам задолженности по обязательным пенсионным взносам и (или) пени по бывшим работникам (далее – сведения по бывшим работникам) с указанием задолженности в разрезе бывших работников по основному платежу и пени за несвоевременное перечисление сумм обязательных пенсионных взносов, начисленной до 1 января 2005 года, итоговой суммы задолженности бывших работников по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, и представляется в налоговый орган по местонахождению (местожительству) агента до 1 января 2014 года.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
18. Налоговый орган по местонахождению (месту жительства) агента в течение трех рабочих дней со дня представления агентом списка бывших работников уменьшает (сторнирует) на лицевом счете агента по обязательным пенсионным взносам сумму задолженности по основному долгу и пени, начисленной до 1 января 2005 года, в размере итоговой суммы, указанной агентом в списке бывших работников, путем проведения на лицевом счете записей "Уменьшено", "Уменьшено пени" и переносит суммы задолженности во вновь открытый лицевой счет агента по коду бюджетной классификации (далее - КБК) 206108 "Прочие неналоговые поступления в республиканский бюджет": по основному долгу - в графу "Начислено", по пени – в графу "Начислено пени".

Ескерту. Қағида 18-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
19. Агенттер бұрынғы қызметкерлердің тізімін тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша салық органына берген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек және 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл сомасын аударады.
Ескерту. Қағида 19-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
20. 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек және өсімпұл сомаларын республикалық бюджетке аудару кезінде агенттер банктерге және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға қағаз жеткізгіште төлем тапсырмасын үш данада және бұрынғы қызметкерлердің тізімін екі данада ұсынады. Төлем тапсырмасының бірінші данасы мен бұрынғы қызметкерлер тізімінің бірінші данасы банкте және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымда, төлем тапсырмаларының екінші және үшінші данасы және бұрынғы қызметкерлер тізімінің бір данасы қабылдағаны туралы банктің және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның белгісімен агентке қайтарылады.
Ескерту. Қағида 20-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
21. Бұрынғы қызметкерлердің тізімі әрбір жеке тұлға бойынша: жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН), тегі, аты (болған кезде), әкесінің аты (болған кезде), туған күні, жарна сомасы мен міндетті зейнетақы жарналары және өсімпұл аударылатын кезеңді (айы, жылы) қамтуға тиіс.
Туған күні, ЖСН анықталмаған бұрынғы қызметкерлер бойынша тиісті жолда:
Туған күні – «19000101»;
ЖСН – «000000000» қойылады.
Ескерту. Қағида 21-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
22. Бұрынғы қызметкерлер бойынша міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын аударған кезде төлем тапсырмасының «төлемнің тағайындалуы» деген бағанында «Тұратын жері анықталмаған бұрынғы қызметкерлер бойынша міндетті зейнетақы жарналары», «төлемді тағайындау коды» деген бағанда «089» көрсетіледі.

Сноска. Правила дополнены пунктом 18 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
19. Агенты в течение пяти рабочих дней со дня представления в налоговый орган по месту своего нахождения (местожительству) списка бывших работников перечисляют сумму задолженности по обязательным пенсионным взносам и пени, начисленной до 1 января 2005 года.
Сноска. Правила дополнены пунктом 19 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
20. При перечислении суммы задолженности по обязательным пенсионным взносам и пени, начисленной до 1 января 2005 года, в республиканский бюджет агенты представляют в банки и (или) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, платежное поручение на бумажном носителе в трех экземплярах и список бывших работников в двух экземплярах. Первый экземпляр платежного поручения и первый экземпляр списка бывших работников остаются в банке и (или) организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, второй и третий экземпляры платежных поручений и один экземпляр списка бывших работников с отметкой банка и (или) организации, осуществляющих отдельные виды банковских операций, о принятии возвращаются агенту.
Сноска. Правила дополнены пунктом 20 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
21. Список бывших работников должен содержать по каждому физическому лицу: индивидуальный идентификационный номер (ИИН) фамилию, имя (при наличии), отчество (при наличии), дату рождения, сумму взноса и период (месяц, год) за который перечисляются обязательные пенсионные взносы и пеня.
По бывшим работникам, у которых не установлены дата рождения, ИИН в соответствующем поле проставляется:
дата рождения – "19000101";
ИИН – "000000000000".
Сноска. Правила дополнены пунктом 21 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
22. При перечислении сумм обязательных пенсионных взносов по бывшим работникам в платежном поручении в графе "назначение платежа" указывается - "Обязательные пенсионные взносы по бывшим работникам, местонахождение которых не установлено", в графе "код назначения платежа" указывается "089".

2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл төлеу кезінде төлем тапсырмасының «төлемнің тағайындалуы» деген бағанында «Тұратын жері анықталмаған бұрынғы қызметкерлер бойынша 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген міндетті зейнетақы жарналарын уақытылы аудармағаны үшін өсімақы», «төлемді тағайындау коды» деген бағанда «098» көрсетіледі.
Ескерту. Қағида 22-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
23. Банктер және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар агенттер төлем тапсырмасын көрсеткен кезде бұрынғы қызметкерлердің тізімін қоса бере отырып, МТ-102 форматты электронды төлем тапсырмаларымен Орталықтың банк шотына бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұсталған және аударылмаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұлдың сомаларын аударуды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүргізеді.
Ескерту. Қағида 23-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
24. Орталық агенттер бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімақы бойынша берешек сомаларды ағымдағы шотқа келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде МТ-100 форматты электронды төлем тапсырмаларымен Орталық арқылы 206108 «Республикалық бюджетке түсетін өзге де салық түсімдері» БСК-ға республикалық бюджетке аударады.
Ескерту. Қағида 24-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
25. Агент бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұсталған және аударылмаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімақы бойынша берешек сомаларын аударғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша салық органдарына негізгі төлемдері бойынша аударылған берешекті және өсімақы туралы мәліметтерді осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысанда қағаз және электрондық жеткізгіштерде ұсынады, сондай-ақ салық органымен 206108 «Республикалық бюджетке түсетін өзге де салық емес түсімдері» БСК бойынша есептерді салыстырып тексеруді жүргізеді.
Ескерту. Қағида 25-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).

При уплате пени, начисленной до 1 января 2005 года, в платежном поручении в графе "назначение платежа" указывается "Пеня за несвоевременное перечисление обязательных пенсионных взносов по бывшим работникам, местонахождение которых не установлено, начисленной до 1 января 2005 года", в графе "код назначения платежа" указывается "098".
Сноска. Правила дополнены пунктом 22 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
23. Банки и (или) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, при предъявлении агентами платежных поручений производят в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, перечисление сумм обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных с доходов бывших работников и пени, начисленной до 1 января 2005 года, на банковский счет Центра электронными платежными поручениями формата МТ-102 с приложением списка бывших работников.
Сноска. Правила дополнены пунктом 23 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
24. Центр со дня поступления на текущий счет суммы задолженности по обязательным пенсионным взносам, удержанным и не перечисленным агентами с доходов бывших работников, и пени, начисленной до 1 января 2005 года, в течение трех рабочих дней перечисляет в республиканский бюджет на КБК 206108 "Прочие неналоговые поступления в республиканский бюджет" через Центр электронными платежными поручениями формата МТ-100.
Сноска. Правила дополнены пунктом 24 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
25. Агент в течение пяти рабочих дней после перечисления суммы задолженности по обязательным пенсионным взносам, удержанным и не перечисленным с доходов бывших работников, и пени, начисленной до 1 января 2005 года, представляет в налоговые органы по месту своего нахождения (местожительству) сведения о перечисленной задолженности по основному платежу и пени на бумажном и электронном носителях по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а также производит сверку расчетов с налоговым органом по КБК 206108 "Прочие неналоговые поступления в республиканский бюджет".
Сноска. Правила дополнены пунктом 25 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

26. Агент осы Қағидалардың 19-тармағында белгіленген мерзімде бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұсталған және аударылмаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімақы бойынша берешек сомаларын аудармаған жағдайда салық органы он жұмыс күні ішінде, ондай агенттің банк шоты болған кезде – агенттің банк шоты (корреспонденттіктерді қоспағанда) және агенттің кассасы бойынша шығыс операцияларын бір мезгілде тоқтата тұруды жүзеге асырады.
Агенттің банк шоты болмаған жағдайда тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша салық органы агент кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұрады.
Ескерту. Қағида 26-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
27. Агенттердің бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұсталған және аударылмаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл сомаларын аударуын бақылауды қамтамасыз ету үшін Орталық күн сайын өткен күн үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне агенттердің тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша салық органдарында тіркелуін ескере отырып, облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана, аудандар бойынша бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұсталған аударылған міндетті зейнетақы жарналарының және 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімақы тізілімін ұсынады.
Ескерту. Қағида 27-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
28. Бұрынғы қызметкерлердің осы Қағидалардың 19-тармағына сәйкес республикалық бюджетке аударылған, агенттер олардың кірістерінен ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімақы сомаларына құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес қалпына келтіруге жатады.
Ескерту. Қағида 28-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
29. Агенттер бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімақы сомаларын өтегеннен кейін 206108 «Республикалық бюджетке түсетін өзге де салық емес түсімдері» БСК бойынша жеке шоты толық көлемде жабылады.
Ескерту. Қағида 29-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2013 № 551 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Агенттер тұратын жері белгісіз
бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен
ұстап қалған және аудармаған міндетті
зейнетақы жарналарын аудару
қағидаларына 1-қосымша

26. В случае неперечисления агентом сумм задолженности по обязательным пенсионным взносам, удержанным и не перечисленным с доходов бывших работников, и пени, начисленной до 1 января 2005 года, в сроки, установленные пунктом 19 настоящих Правил, налоговый орган в течение десяти рабочих дней приостанавливает расходные операции по банковским счетам агента (за исключением корреспондентских) и кассе агента одновременно – при наличии у такого агента банковских счетов.
В случае отсутствия у агента банковских счетов налоговый орган по местонахождению (местожительству) приостанавливает расходные операции по кассе агента.
Сноска. Правила дополнены пунктом 26 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
27. Для обеспечения контроля за перечислением агентами сумм обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных с доходов бывших работников, и пени, начисленной до 1 января 2005 года, Центр ежедневно за прошедший день представляет в Министерство финансов Республики Казахстан реестры поступивших перечисленных обязательных пенсионных взносов, удержанных с доходов бывших работников и пени, начисленной до 1 января 2005 года, по областям, городу республиканского значения и столицы, районам с учетом регистрации агентов в налоговых органах по местонахождению (местожительству).
Сноска. Правила дополнены пунктом 27 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
28. Права бывших работников на суммы обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с их доходов, и пени, начисленной до 1 января 2005 года, перечисленные в республиканский бюджет в соответствии с пунктом 19 настоящих Правил, подлежат восстановлению в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Сноска. Правила дополнены пунктом 28 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
29. После погашения сумм задолженности по обязательным пенсионным взносам, удержанным и не перечисленным агентами с доходов бывших работников, и пени, начисленной до 1 января 2005 года, в полном объеме лицевой счет по КБК 206108 "Прочие неналоговые поступления в республиканский бюджет" закрывается.
Сноска. Правила дополнены пунктом 29 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам перечисления обязательных
пенсионных взносов, удержанных и
не перечисленных агентами с доходов
бывших работников, местонахождение
которых неизвестно
Список бывших работников, не имеющих социального
индивидуального кода и (или) регистрационного номера
налогоплательщика и (или) пенсионного договора о пенсионном
обеспечении с накопительным пенсионным фондом

Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің  2008.03.28 N 300 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз), 2010.09.30 № 1009, 30.05.2013 № 551 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулыларымен.
Әлеуметтік жеке коды және (немесе) салық төлеушінің тіркеу
нөмірі және (немесе) жинақтаушы зейнетақы қорларымен
зейнетақымен қамсыздандыру туралы зейнетақы шарты жоқ бұрынғы
қызметкерлердің тізімі
р/с
N
Агент
СТН
Агент-
тiң
атауы
Бұрынғы қызметкерлер жөнiндегi
мәлiметтер
Тегі
Аты
Әке-
сінің
аты
Туған
жылы
Туған
жері
Жеке
басын
куә-
лан-
дыра-
тын
құжат-
тың нөмірі, оны
берген
орган
туралы
мәлі-
мет,
беріл-
ген
күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
таблицаның жалғасы:
Бұрынғы қызметкерлер
жөнiндегi мәлiметтер
Салық орга-
нының
бел-
гісі
(СТН
болуы,
бол-
мауы
тура-
лы)
Орта-
лықтың
бел-
гілері
ЖЗҚ
бел-
гі-
лері
Орта-
лық-
тың
және
(не-
месе)
ЖЗҚ
қо-
сымша
белгі-
лері
Уәкі-
летті
орган-
ның
бел-
гілері
Ес-
керту
Бұ-
рынғы
қыз-
мет-
кердің
мекен-
жайы, тұрғы-
лықты
жері
СТН
Бере-
шек
сомасы
(не-
гізгі
төлем)
Бере-
шек
сомасы
(өсі-
мақы)
ӘЖК
Шарт
Жинақ-
таушы зей-
нетақы қоры туралы
мәлі-
мет-
тер, мін-
детті зей-
нетақы төлем-
дері-
нің
соңғы ауда-
рылған
сома-
сының
күні
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Ескерту:
1-13-бағандарды агент толтырады. Бұл ретте, 8-11-бағандарды олар туралы мәлiметтер болмаса толтыру міндетті емес.
15-бағанды Орталық толтырады.
17-бағанда     ӘЖК (15-баған) және шарт (16-бaғaн) болған кезде,
аудару үшін қажетті ЖЗҚ деректемелері көрсетіледі
ӘЖК (15-баған) болған, бірақ шарт (16-баған)
болмаған кезде соңғы күнге аударылған ЖЗҚ
деректемелерi көрсетіледі
16-бағанды Орталықтың тиісті белгiлерiнен кейiн ЖЗҚ толтырады.
18-бағанда уәкiлетті органдардың мәлiметтері көрсетіледі:
ҚР Әділет министрлiгiнiң
Tipкeу қызметi және құқықтық   адамның азаматтық жағдайы туралы
көмек көрсету комитеті            жазбаның N, күні, мазмұны (мысалға:
қайтыс болуын тіркеу, қаза болды
деп тану және т.б)
ҚР Ішкi iстер министрлiгiнiң
Көшi-қон полиция комитеті      ҚР тыс жерге кеткенін растайтын
құжаттың N және күнi (азаматтардың
сақталуы немесе сақталмауы)
Қазақстан Республикасы         ҚР заңнамасында белгіленген
Жоғарғы Соты жанындағы       тәртіппен адамды хабарсыз кеткен деп
Соттардың қызметін           тану туралы сот шығарған шешімнiң
қамтамасыз ету департаменті  күнi
(Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының аппараты)
19-бағанда уәкілетті органдар 18-бағандағы мәліметтер болмаған кезде, өзінің құзыреті шегінде өзге мәліметтерді көрсетедi (мысалы:
жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі, оны берген мемлекеттiк орган туралы мәлiметтер, берiлген күні; соңғы тұрған жерінің мекен-жайы; бас бостандығынан айыру үшiн сотталған бұрынғы қызметкер туралы деректер; адамды әрекетке қабiлетсiз деп тану туралы деректер).
Басшы (орынбасары) ___________
Бас бухгалтер ________________
МО
Агенттер тұратын жері белгісіз
бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен
ұстап қалған және аудармаған міндетті
зейнетақы жарналарын аудару
қағидаларына 2-қосымша

Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 28.03.2008 N 300 (порядок введения в действие см. п. 5); от 30.09.2010 № 1009; от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
N
п/п
РНН
аген-
та
Наимено-
вание
агента
Сведения по бывшим работникам
Фамилия
Имя
Отчество
Дата
рож-
дения
Место
рож-
дения
1
2
3
4
5
6
7
8
(продолжение таблицы)
Сведения по бывшим работникам
Отметки
налогового
органа
(о наличии,
отсутствии
РНН)
Номер
доку-
мента,
удост.
лич-
ность,
свед.
о
гос-
органе,
его
выдав-
шем,
дата
выдачи
Адрес,
место
житель-
ства
бывшего
работ-
ника
РНН
Сумма
задол-
жен-
ности
(осн.
платеж)
Сумма
задол-
жен-
ности
(пени)
9
10
11
12
13
14
(продолжение таблицы)
Отметки
Центра
Отметки
НПФ
Доп.отметки
Центра и (или) НПФ
Отметки
уполн.
органа
Примечание
СИК
Договор
Сведения о
накопительном
пенсионном
фонде,
дата послед-
него перечис-
ления сумм
обязательных
пенсионных
взносов
15
16
17
18
19
Примечание:
Графы 1-13 заполняются агентом. При этом, графы 8-11 не обязательны к заполнению в случае отсутствия сведений по ним.
Графа 15 заполняется Центром.
В графе 17, при наличии СИК (графа 15) и договора (графа 16), указываются реквизиты НПФ, необходимые для перечисления; при наличии СИК (графа 15), но при отсутствии договора (графа 16) указываются реквизиты НПФ, в который производились перечисления на последнюю дату.
Графа 16 заполняется НПФ после соответствующих отметок Центра.
В графе 18 указываются сведения уполномоченных органов:
Комитет регистрационной службы      N, дата и содержание записи о гражданском состоянии
и оказания правовой помощи          лица (например: регистрация смерти, признании судом
Министерства юстиции РК             умершим и др.)
Комитет миграционной полиции        N и дата документа, подтверждающего выезд за пределы
Министерства внутренних дел РК      РК (с сохранением или без гражданства)
Департамент по обеспечению         дата вынесения судом решения о признании лица, в
деятельности судов при             установленном законодательством РК
Верховном Суде Республики          порядке безвестно отсутствующим
Казахстан (аппарат Верховного
Суда Республики Казахстан)
В графе 19 уполномоченные органы указывают иные сведения, при отсутствии данных в графе 18, в пределах своей компетенции (например: номер документа, удостоверяющего личность, сведения о государственном органе его выдавшем, дата выдачи; последний адрес проживания; данные о бывшем работнике - осужденном к лишению свободы; данные о признании лица недееспособным).
Руководитель (заместитель) ___________
Главный бухгалтер ___________
МП
Приложение 2
к Правилам перечисления обязательных
пенсионных взносов, удержанных и
не перечисленных агентами с доходов
бывших работников, местонахождение
которых неизвестно
Сведения о перечисленной агентом задолженности по
обязательным пенсионным взносам, удержанным и не
перечисленным с доходов бывших работников и пени,
начисленной до 1 января 2005 года

18-бағанда, ӘЖК (16-баған) және шарт (17-баған) болған кезде ЖЗҚ-ның аудару үшін қажетті деректемелері көрсетіледі; ӘЖК (16-баған) болған кезде, бірақ шарт (17-баған) болмаған кезде соңғы күнге аударымдар жүргізілген ЖЗҚ деректемелері көрсетіледі.
17-бағанды Орталықтың тиісті белгілерінен кейін ЖЗҚ толтырады.
19-бағанда уәкілетті органдардың мәліметтері көрсетіледі.
ҚР Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті, адамның азаматтық халы туралы жазбаның нөмірі, күні және мазмұны (мысалы: қайтыс болғанын, сот қайтыс болды деп танығанын тіркеу);
ҚР Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті, ҚР тыс жерлерге (азаматтығын сақтап немесе сақтамай) шығуын растайтын құжаттың нөмірі және күні;
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты) соттың адамды ҚР заңнамасында белгіленген тәртіппен хабарсыз кетті деп танығаны туралы шешім шығарған күні.
20-бағанда уәкілетті органдар 19-бағандағы деректер болмаған кезде, өз құзыреті шегінде өзге құжаттарды (мысалы: жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі, оны берген мемлекеттік орган туралы мәліметтер, берген күні; соңғы тұрған мекенжайы; бұрынғы қызметкер туралы деректер – бас бостандығынан айыру; адамды әрекетке қабілетсіз деп тану туралы деректер).

В графе 18, при наличии СИК (графа 16) и договора (графа 17), указываются реквизиты НПФ, необходимые для перечисления; при наличии СИК (графа 16), но при отсутствии договора (графа 17) указываются реквизиты НПФ, в которой производились перечисления на последнюю дату.
Графа 17 заполняется НПФ после соответствующих отметок Центра.
В графе 19 указываются сведения уполномоченных органов:
Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции РК, номер, дата и содержание записи о гражданском состоянии лица (например: регистрация смерти, признании судом умершим и др.);
Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел РК, номер и дата документа, подтверждающего выезд за пределы РК (с сохранением или без сохранения гражданства);
Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (Аппарат Верховного Суда Республики Казахстан) дата вынесения судом решения о признании лица, в установленном законодательством РК порядке безвестно отсутствующим.
В графе 20 уполномоченные органы указывают иные сведения при отсутствии данных в графе 19 в пределах своей компетенции (например: номер документа, удостоверяющего личность, сведения о государственном органе, его выдавшем, дата выдачи; последний адрес проживания; данные о бывшем работнике – осужденном к лишению свободы; данные о признании лица недееспособным).