Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Үлгі-тәжiрибелiк орман көшеттiгi" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 13 тамыздағы N 843 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 221 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.04.2015 № 221 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Үлгi-тәжiрибелiк орман көшеттiгi" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Орман көшеттiгi" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қоғам қызметiнiң негiзгi мәнi:
1) жерсiндiрiлген сүректi және бұталы тұқымдардың екпе көшеттерi мен тiкпе көшеттерiнiң кең тараған түрлерiн өсiру және сату;
2) инновациялық жобаларды енгiзу саласындағы ғылыми-техникалық бағдарламаларды әзiрлеу және енгiзу;
3) отырғызу материалдарын өсiрудiң прогрессивтi, ғылыми негiзделген технологияларын, өндiрiстi кешендi механикаландыру негiзiнде қазiргi заманғы өнiмдiлiгi жоғары технологиялық құралдар мен машиналар жүйесiн, машина-трактор паркiн және басқа да энергетикалық жабдықты пайдаланудың неғұрлым жетiлдiрілген әдiстерiн енгiзу болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiмен бiрлесiп, белгіленген тәртiппен:
1) Қоғамның жарғысын бекiтудi және оның әдiлет органдарында мемлекеттік тiркелуiн;
2) Қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiне берудi;
3) осы қаулыны iске асыру жөнiндегi өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсiн.
4. Қоса берілiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Pecпубликасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 13 тамыздағы
N 843 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне
енгiзілетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекітiлген Акциялардың мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестіктердiң тiзбесiнде:

О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Опытно-показательный лесной питомник" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2005 года N 843. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2015 года № 221
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.04.2015 № 221.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Опытно-показательный лесной питомник" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в акционерное общество "Лесной питомник" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности Общества:
1) выращивание и реализация широкого ассортимента сеянцев и саженцев интродуцированных древесных и кустарниковых пород;
2) разработка и внедрение научно-технических программ в области внедрения инновационных проектов;
3) внедрение прогрессивных, научно обоснованных технологий выращивания посадочного материала, современных высокопроизводительных технологических средств и систем машин на основе комплексной механизации производства, более совершенных методов эксплуатации машинно-тракторного парка и другого энергетического оборудования.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством образования и науки Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) утверждение устава Общества и его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) передачу прав владения и пользования государственным пакетом акций Общества Министерству образования и науки Республики Казахстан;
3) принятие иных мер по реализации настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 августа 2005 года N 843
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:

"Алматы облысы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 25-1-жолмен толықтырылсын:
"25-1. "Орман көшеттігi" АҚ".
3. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге, өзге де мемлекеттiк органдарға берілетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлігі" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 222-32-жолмен толықтырылсын:
"222-32. "Орман көшеттігі" АҚ".
4. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1111  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 40, 522-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң қарауындағы ұйымдардың тiзбесiнде:
"Республикалық мемлекеттік кәсiпорындар" деген 1-бөлiмдегi реттік нөмiрi 77-жол алынып тасталсын;
"Акционерлiк қоғамдар" деген 3-бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 3-жолмен толықтырылсын:
"3. Орман көшеттігі".

раздел "Алматинская область" дополнить строкой, порядковый номер 25-1, следующего содержания:
"25-1. АО "Лесной питомник".
3. В  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству образования и науки Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 222-32, следующего содержания:
"222-32. АО "Лесной питомник".
4. В  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1111 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 40, ст. 522):
в Перечне организаций, находящихся в ведении Министерства образования и науки Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 1 "Республиканские государственные предприятия" строку, порядковый номер 77 исключить;
в разделе 3 "Акционерные общества" дополнить строкой, порядковый номер 3, следующего содержания:
"3. Лесной питомник".