"2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 27 тамыздағы N 888 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
ЖОБА
Қазақстан Республикасының Заңы 2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы
1-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер - 1 445 788 831 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер - 1 280 433 752 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 37 692 594 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8 185 895 мың теңге;
ресми трансферттердiң түсімдері - 119 476 590 мың теңге;
2) шығындар - 1 431 322 039 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 14 466 792 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 36 578 146 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер - 58 193 533 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 21 615 387 мың теңге;
5) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 91 652 870 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу - 93 652 870 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер 2 000 000 мың теңге;
6) тапшылық - 113 764 224 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмiнiң 1,4 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 113 764 224 мың теңге.
2-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте мынадай түсiмдер көзделсiн:
Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшiн 14 605 000 мың теңге сомасында жалдау ақысы;
Ресей Федерациясының әскери полигондарды пайдаланғаны үшiн республикалық бюджеттің кiрiстерiнде көрсетiлетiн 3 492 500 мың теңге сомасында жалдау ақысы, оның:
406 400 мың теңгесi ақшалай нысанда түседi;
3 086 100 мың теңгесi Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы сынақ полигондарын жалға беру туралы шарттарда айтылған талаптарға сәйкес жүзеге асырылады және оны 007 "Сынақ полигондарын жалға беру туралы мемлекетаралық шарттарға сәйкес қару-жарақ және әскери техниканы жеткiзу және жөндеу" және 011 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгі кәсiби бiлiмдi мамандар даярлау" республикалық бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстарды көрсете отырып, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі пайдаланады.
3-бап. Шикiзат секторы ұйымдарынан республикалық бюджетке есептелетiн түсiмдердiң 2006 жылға арналған көлемдерi 2-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Республикалық меншіктегі және тау-кен өндiру мен өңдеу салаларына жататын мүлiктi жекешелендiруден 2006 жылға арналған республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемдерi 3-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2005 года N 888
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О республиканском бюджете на 2006 год
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2006 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 1 445 788 831 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 280 433 752 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 37 692 594 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 8 185 895 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов - 119 476 590 тысяч тенге;
2) затраты - 1 431 322 039 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 14 466 792 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 36 578 146 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 58 193 533 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 21 615 387 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 91 652 870 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 93 652 870 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 2 000 000 тысяч тенге;
6) дефицит - 113 764 224 тысячи тенге, или 1,4 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета - 113 764 224 тысячи тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год поступления:
арендной платы за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме
14 605 000 тысяч тенге;
арендной платы за пользование Российской Федерацией военными полигонами, отражаемой в доходах республиканского бюджета, в сумме 3 492 500 тысяч тенге, из которой:
406 400 тысяч тенге поступает в денежной форме;
3 086 100 тысяч тенге осуществляется на условиях, оговоренных договорами между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об аренде испытательных полигонов, и используется Министерством обороны Республики Казахстан с отражением расходования по республиканским бюджетным программам 007 "Поставка и ремонт вооружения и военной техники в соответствии с межгосударственными договорами об аренде полигонов" и 011 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием".
Статья 3. Утвердить объемы поступлений на 2006 год от организаций сырьевого сектора, зачисляемых в республиканский бюджет, согласно приложению 2.
Статья 4. Утвердить объемы поступлений в республиканский бюджет на 2006 год от приватизации имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям, согласно приложению 3.

5-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне:
бiрыңғай бюджеттік сыныптаманың кiрiстер сыныптамасының "Роялти" коды бойынша - жер қойнауын пайдаланушылардың Жер қойнауын қорғау және минералдық-шикiзат базасын ұдайы молықтыру жөнiндегi республикалық қор алдындағы берешегi, сондай-ақ келiсiм-шарттық аумақтарды геологиялық зерттеуден мемлекет шеккен, жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттардың негiзiнде осы кен орындарын пайдаланатын жер қойнауын пайдаланушылар өтейтiн тарихи шығындар сомалары;
бiрыңғай бюджеттік сыныптаманың кiрiстер сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөнiндегi берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндiрушілер көтерме саудада сататын, өзi өндiретiн бензин (авиациялық бензиндi қоспағанда)" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсiп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндiрушiлер көтерме саудада сататын, өзi өндiретiн дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсiп келген дизель отынынан алынатын алым жөнiндегi берешек есептелетiн болып белгіленсiн.
6-бап. Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленiп келген, еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге жұмыс берушiлер есептеген жәрдемақы сомаларының көрсетiлген қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 3 процентi шегiнде әлеуметтік салық төлеу есебiне есептеледi.
7-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың көлемдерi 119 476 590 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе облысынан - 1 601 322 мың теңге;
Атырау облысынан - 35 621 410 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 19 439 802 мың теңге;
Алматы қаласынан - 56 507 741 мың теңге;
Астана қаласынан - 6 306 315 мың теңге сомасында көзделсін.
8-бап. 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi - 9 200 теңге;
2) базалық зейнетақы төлемiнiң мөлшерi - 3 000 теңге;
3) зейнетақының ең төменгi мөлшерi - 6 696 теңге;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдердi есептеу үшiн, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептік көрсеткiш 1 029 теңге;

Статья 5. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Роялти" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность недропользователей перед Республиканским фондом охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы, а также суммы исторических затрат, понесенных государством, на геологическое изучение контрактных территорий, которые возмещаются недропользователями, эксплуатирующими эти месторождения на основании контрактов на недропользование;
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд. Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд;
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
Статья 6. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 3 процентов от фонда заработной платы.
Статья 7. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы в республиканский бюджет в сумме 119 476 590 тысяч тенге, в том числе:
Актюбинской - 1 601 322 тысячи тенге;
Атырауской - 35 621 410 тысяч тенге;
Мангистауской - 19 439 802 тысячи тенге;
города Алматы - 56 507 741 тысяча тенге;
города Астаны - 6 306 315 тысяч тенге.
Статья 8. Установить с 1 января 2006 года:
1) минимальный размер заработной платы - 9 200 тенге;
2) размер базовой пенсионной выплаты - 3 000 тенге;
3) минимальный размер пенсии - 6 696 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 029 тенге;

5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерiн есептеу үшiн ең төменгi күнкөрiс көлемi 7 525 теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
9-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте:
бала тууға байланысты он бес еселенген айлық есептік көрсеткiш мөлшерiнде біржолғы мемлекеттiк жәрдемақылар төлеуге 4 321 800 мың теңге;
2006 жылғы 1 шiлдеден бастап бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетiн мемлекеттiк жәрдемақыларды енгiзуге 6 339 665 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
Көрсетілген қаражат Қазақстан Республикасының Үкiметі айқындайтын тәртiппен бөлiнедi деп белгiленсiн.
10-бап. 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшiлерге (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқа), сондай-ақ Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының жедел-iздестiру, тергеу және саптық бөлімшелерiнің, Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдарының, Әдiлет министрлігінiң қылмыстық-атқару жүйесi органдары мен мекемелерiнiң, қаржы полициясы органдарының қызметкерлерiне тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметтер көрсету шығыстарын төлеу үшiн ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 430 теңге сомасында белгіленсiн.
11-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте 1997-1998 жылдар үшiн әскери қызметшілерге сыйлықақы төлемдерiн төлеуге 360 529 мың теңге сомасында, оның iшiнде:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігiне 147 840 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiне 190 781 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетіне 10 907 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Республикалық ұланына 7 887 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасына 3 114 мың теңге қаражат көзделгенi ескерiлсiн.
Әскери қызметшiлерге сыйлықақы төлемдерiн төлеу Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен көрсетiлген кезеңде олардың әскери қызметiн өткеру жерi бойынша жүргiзiледi деп белгiленсiн.
12-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берілетiн субвенциялар көлемдерi 153 149 590 мың теңге, оның iшiнде:
Ақмола облысына - 15 958 655 мың теңге;
Алматы облысына - 17 707 954 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 17 610 210 мың теңге;
Жамбыл облысына - 17 395 854 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 8 490 201 мың теңге;
Қарағанды облысына - 5 908 832 мың теңге;
Қостанай облысына - 10 934 747 мың теңге;
Қызылорда облысына - 12 329 913 мың теңге;
Павлодар облысына - 1 617 733 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 13 367 240 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына - 31 828 251 мың теңге сомасында көзделсiн.
13-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен бекiтiлетiн оралмандардың көшiп келуiнiң 2006 жылға арналған квотасы бойынша келген оралмандардың тарихи отанына қоныс аударуы және оларды әлеуметтiк қорғау үшiн 11 151 820 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
Көрсетiлген оралмандардың отбасыларына Қазақстан Республикасының Yкiметi айқындайтын тәртiппен отбасының бiр мүшесiне бiр жүз еселенген айлық есептік көрсеткiш есебiнен тұрғын үймен қамтамасыз етуге, бір отбасыға елу еселенген айлық есептік көрсеткіш есебiнен мүлiктi тасымалдауға отбасының бiр мүшесіне он еселенген айлық есептік көрсеткіш есебiнен көлiк шығыстарын өтеуге қаражат бөлiнедi деп белгіленсiн.

5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 7 525 тенге.
Статья 9. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год средства в сумме:
4 321 800 тысяч тенге - на выплату единовременных государственных пособий в связи с рождением ребенка в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя;
6 339 665 тысяч тенге - на введение с 1 июля 2006 года государственных пособий по уходу за ребенком до достижения им одного года.
Установить, что указанные средства выделяются в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 10. Установить с 1 января 2006 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел, органов Государственной противопожарной службы, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 430 тенге.
Статья 11. Учесть, что в республиканском бюджете на 2006 год предусмотрены средства на выплату военнослужащим премиальных выплат за 1997-1998 годы в сумме 360 529 тысяч тенге, в том числе:
Министерству обороны Республики Казахстан 147 840 тысяч тенге;
Министерству внутренних дел Республики Казахстан 190 781 тысяча тенге;
Комитету национальной безопасности Республики Казахстан 10 907 тысяч тенге;
Республиканской гвардии Республики Казахстан 7 887 тысяч тенге;
Генеральной прокуратуре Республики Казахстан 3 114 тысяч тенге.
Установить, что выплаты военнослужащим премиальных выплат производятся по месту прохождения ими воинской службы в указанный период в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 12. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, в сумме 153 149 590 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской - 15 958 655 тысяч тенге;
Алматинской - 17 707 954 тысячи тенге;
Восточно-Казахстанской - 17 610 210 тысяч тенге;
Жамбылской - 17 395 854 тысячи тенге;
Западно-Казахстанской - 8 490 201 тысяча тенге;
Карагандинской - 5 908 832 тысячи тенге;
Костанайской - 10 934 747 тысяч тенге;
Кызылординской - 12 329 913 тысяч тенге;
Павлодарской - 1 617 733 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской - 13 367 240 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 31 828 251 тысяча тенге.
Статья 13. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год средства в сумме
11 151 820 тысяч тенге для переселения на историческую родину и социальную защиту оралманов, прибывших по квоте иммиграции оралманов на 2006 год, утверждаемой Указом Президента Республики Казахстан.
Установить, что средства указанным семьям оралманов выделяются на обеспечение жильем из расчета стократного месячного расчетного показателя на одного члена семьи, на провоз имущества из расчета пятидесятикратного месячного расчетного показателя на семью, на возмещение транспортных расходов из расчета десятикратного месячного расчетного показателя на члена семьи в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.

14-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мынадай мөлшерлерде:
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзінде кәсіптік орта оқу орындарында оқитын студенттер стипендияларын төлеудi қамтамасыз етуге - 1 744 097 мың теңге;
жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негізiнде кәсіптік орта оқу орындарында оқитындар үшін жол жүруге өтемақыларды төлеуге - 284 739 мың теңге;
жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға - 384 469 мың теңге;
дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа иммунды биологиялық препараттарды сатып алуға - 5 135 931 мың теңге;
жергілікті деңгейдегi қан орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 200 000 мың теңге;
4-қосымшаға сәйкес аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттiк жәрдемақылар төлеуге - 3 600 000 мың теңге;
мұқтаж мүгедектердi арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес ымдау тiлi мамандарының, жеке көмекшiлердiң қызметтер көрсетуiне беруге - 499 921 мың теңге;
қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттiк төлем тарифтерiнің көтерiлуiн өтеуге - 73 387 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялауға - 711 060 мың теңге;
әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (қалааралық) және iшкi қатынастарда темiр жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 1 107 800 мың теңге;
көшу-қон полициясының штат санын ұлғайтуға - 332 305 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгенi ескерiлсiн.
Мемлекеттік атаулы әлеуметтiк көмектi төлеуге көзделiп келген қаражат есебiнен жергілiктi бюджеттерде 4-қосымшаға сәйкес аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейiнгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге кемiнде 2919 000 мың теңге сомасында шығыстар көзделуi тиiс екендігі ескерiлсiн.
Көрсетiлген сомаларды облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлу және оларды пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметінiң шешiмi негізiнде айқындалады.
15-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған субсидияларға 10 139 375 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, оның iшiнде:

Статья 14. Учесть, что в республиканском бюджете на 2006 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в следующих размерах:
1 744 097 тысяч тенге - на обеспечение выплаты стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов;
284 739 тысяч тенге - на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов;
384 469 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
5 135 931 тысяча тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
200 000 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне;
3 600 000 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей, согласно приложению 4;
499 921 тысяча тенге - на обеспечение нуждающихся инвалидов специальными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
73 387 тысяч тенге - на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций;
711 060 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
1 107 800 тысяч тенге - на субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) и внутренним сообщениям;
332 305 тысяч тенге - на увеличение штатной численности миграционной полиции.
Учесть, что в местных бюджетах за счет средств, предусматривавшихся на выплату государственной адресной социальной помощи, должны быть предусмотрены расходы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме не менее
2 919 000 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы и порядок их использования определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 15. Учесть, что в республиканском бюджете на 2006 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства, в сумме 10 139 375 тысяч тенге, в том числе:

тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға - 1 200 444 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға - 1 899 027 мың теңге;
өндiрілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығы мен сапасын арттыруды қолдауға - 1 815 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларының, құстардың, балықтар мен аралардың саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарының, түрлерi мен топтарының тектiк қорын, кросстары мен таралымын сақтауға және қалпына келтiруге - 41 571 мың теңге;
көктемгі егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшiн қажеттi тауар-материалдық құндылықтарды субсидиялауға - 3 500 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушілерге су жеткiзу жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялауға - 683 333 мың теңге;
мал шаруашылығы өнiмдерiнiң өнiмділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға - 1 000 000 мың теңге көзделгені ескерiлсiн.
Көрсетілген сомаларды облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлу және оларды пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
16-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте Алматы қаласына республикалық бюджеттен берілген мәдениет ұйымдарының 2006 жылы жұмыс iстеуiне 96 685 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт көзделгенi ескерілсiн.
17-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекеттiк қызметшілердiң, мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi болып табылмайтын қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерiнiң жалақысын төлеуге облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 39 036 632 мың теңге сомасында оның iшiнде:
Ақмола облысына - 2 184 252 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 1 936 002 мың теңге;
Алматы облысына - 2 897 026 мың теңге;
Атырау облысына - 1 834 337 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 3 273 279 мың теңге;
Жамбыл облысына - 2 752 117 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 1 901 808 мың теңге;
Қарағанды облысына - 3 412 648 мың теңге;
Қостанай облысына - 2 407 284 мың теңге;
Қызылорда облысына - 1 901 141 мың теңге;
Маңғыстау облысына - 1 489 745 мың теңге;
Павлодар облысына - 2 066 967 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына - 2 215 166 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына - 5 679 314 мың теңге;
Алматы қаласына - 1 851 630 мың теңге;
Астана қаласына - 1 233 916 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсiн.
18-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған  мемлекеттік бағдарламасын iске асыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 12 698 755 мың теңге сомасында, оның iшiнде:

1 200 444 тысячи тенге - на поддержку развития семеноводства;
1 899 027 тысяч тенге - на развитие племенного животноводства;
1 815 000 тысяч тенге - на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур;
41 571 тысяча тенге - на сохранение и восстановление генофонда малочисленных и исчезающих пород, типов и линий, кроссов и популяций сельскохозяйственных животных, птиц, рыб и пчел;
3 500 000 тысяч тенге - на субсидирование товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
683 333 тысячи тенге - на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
1 000 000 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы и порядок их использования определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 16. Учесть, что в республиканском бюджете на 2006 год предусмотрен целевой текущий трансферт городу Алматы в сумме 96 685 тысяч тенге на функционирование в 2006 году организаций культуры, переданных из республиканского бюджета.
Статья 17. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий, в сумме 39 036 632 тысячи тенге, в том числе:
Акмолинской - 2 184 252 тысячи тенге;
Актюбинской - 1 936 002 тысячи тенге;
Алматинской - 2 897 026 тысяч тенге;
Атырауской - 1 834 337 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 3 273 279 тысяч тенге;
Жамбылской - 2 752 117 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 1 901 808 тысяч тенге;
Карагандинской - 3 412 648 тысяч тенге;
Костанайской - 2 407 284 тысячи тенге;
Кызылординской - 1 901 141 тысяча тенге;
Мангистауской - 1 489 745 тысяч тенге;
Павлодарской - 2 066 967 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 2 215 166 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 5 679 314 тысяч тенге;
городу Алматы - 1 851 630 тысяч тенге;
городу Астане - 1 233 916 тысяч тенге.
Статья 18. Учесть, что в республиканском бюджете на 2006 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 12 698 755 тысяч тенге, в том числе:

мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарының үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 6 269 751 мың теңге;
жаңадан iске қосылатын бiлiм беру объектілерiн ұстауға 3 541 841 мың теңге;
балаларды тамақтандыруды, тұруын және тестілеу пункттерiне жеткiзудi ұйымдастыруға - 102 102 мың теңге;
жалпы орта білiм беретiн мемлекеттiк мекемелердi Интернетке қосуға және олардың трафигiн төлеуге - 500 000 мың теңге;
жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттік мекемелердiң кiтапхана қорларын жаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендер сатып алуға және жеткiзуге - 841 705 мың теңге;
жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 460 691 мың теңге;
кәсіптiк бастауыш бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 286 100 мың теңге;
облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институттарында педагог қызметкерлердi қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға - 503 440 мың теңге;
облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 75 000 мың теңге;
арнаулы (түзету) бiлiм беру ұйымдарын арнайы техникалық және орнын толтырушы құралдармен қамтамасыз етуге - 118 125 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгенi ескерiлсiн.
Көрсетiлген ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлу және оларды пайдалану тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
19-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған  мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 24 874 368 мың теңге сомасында, оның iшiнде:
мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде кәсiптiк орта бiлiм беру бойынша оқыту құнын ұлғайту жөніндегі шығыстарды өтеуге - 77 178 мың теңге;
медицина кадрларының, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердің біліктілiгiн арттыруға және оларды қайта даярлауға 168 563 мың теңге;
созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезiнде диспансерлiк есепте тұрған балалар мен жасөспiрiмдердi дәрілік заттармен қамтамасыз eтугe - 1 076 249 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейiндегі жеңiлдiктi жағдайлармен, дәрілік заттармен қамтамасыз етуге - 1 849 975 мың теңге;
облыстық санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 1 703 500 мың теңге;
бастапқы медициналық-санитарлық көмектiң және жалпы практикалық дәрiгерлiк жүйесiн дамытуға медициналық ұйымдарын штаттық нормативтерге сәйкес медицина кадрларымен жасақтауға - 2 279 971 мың теңге;

6 269 751 тысяча тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования;
3 541 841 тысяча тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
102 102 тысячи тенге - на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования;
500 000 тысяч тенге - на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
841 705 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
460 691 тысяча тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования;
286 100 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования;
503 440 тысяч тенге - на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров;
75 000 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров;
118 125 тысяч тенге - на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами.
Распределение и порядок использования указанных целевых текущих трансфертов определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 19. Учесть, что в республиканском бюджете на 2006 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 24 874 368 тысяч тенге, в том числе:
77 178 тысяч тенге - на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения по среднему профессиональному образованию в рамках государственного заказа;
168 563 тысячи тенге - на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения;
1 076 249 тысяч тенге - на обеспечение лекарственными средствами детей и подростков, находящихся на диспансерном учете при амбулаторном лечении хронических заболеваний;
1 849 975 тысяч тенге - на обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения;
1 703 500 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы областных центров санитарно-эпидемиологической экспертизы;
2 279 971 тысяча тенге - на укомплектование медицинских организаций первичной медико-санитарной помощи медицинскими кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие системы врачей общей практики;

құрылатын ақпараттық-талдамалық орталықтардың қызметiн қамтамасыз етуге - 107 919 мың теңге;
шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшiн тест-жүйелердi сатып алуға - 10 890 мың теңге;
5 жасқа дейiнгi балаларды амбулаторлық емдеу деңгейiнде дәрi-дәрмекпен қамтамасыз етуге - 517 576 мың теңге;
жүктi әйелдерді құрамында темiр және йоды бар препараттармен қамтамасыз eтугe - 925 517 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын медициналық алдын ала тексерудi жүзеге асыруға - 4 464 056 мың теңге;
онкологиялық ұйымдарды сәулелi терапияның қазiргі заманғы аппараттарымен және рентген-диагностикалық жабдықтармен жарақтандыруды қоса алғанда, жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 11 692 974 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгенi ескерiлсiн.
Көрсетiлген ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлу және оларды пайдалану тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
20-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте Шағын қалаларды дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған  бағдарламасын iске асыру шеңберiнде 300 000 мың теңге сомасында облыстық бюджеттерге экономикасы күйзелiске ұшыраған шағын қалаларды дамытуға нысаналы даму трансферттерi көзделсiн.
21-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте сәулет және қала құрылысы қызметi, ауыл шаруашылығы және жер ресурстарын басқару мәселелерiн мемлекеттiк реттеу саласындағы жекелеген функциялар мен өкiлеттiктердiң жергiлiктi атқарушы органдардың қарамағына берiлуiне байланысты штат санының лимитiн ұлғайтуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 616 582 мың теңге сомасында, оның iшiнде:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне 183 929 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгіне 84 029 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігіне 348 624 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсiн.
Көрсетiлген сомаларды облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
22-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған  мемлекеттік бағдарламасын iске асыру шеңберiнде ауылдың әлеуметтік инфрақұрылымын дамытуға және нығайтуға 15 787 775 мың теңге сомасында, оның iшiнде:
ауылдық (селолық) жердiң денсаулық сақтау iсiнде ұтқыр және телемедицинаны дамытуға - 439 936 мың теңге шығындар;
мынадай:
ауылдық (селолық) елдi мекендердi ауыз сумен қамтамасыз ету объектiлерiн салуға және қайта жаңартуға - 3 787 775 мың теңге;

107 919 тысяч тенге - на обеспечение деятельности создаваемых информационно-аналитических центров;
10 890 тысяч тенге - на закуп тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора;
517 576 тысяч тенге - на лекарственное обеспечение детей до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения;
925 517 тысяч тенге - на обеспечение беременных железо- и йодосодержащими препаратами;
4 464 056 тысяч тенге - на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан;
11 692 974 тысячи тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне, включая оснащение современными аппаратами лучевой терапии и рентгенодиагностическим оборудованием онкологических организаций.
Распределение и порядок использования указанных целевых текущих трансфертов определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 20. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие малых городов с депрессивной экономикой в сумме 300 000 тысяч тенге в рамках реализации Программы развития малых городов на 2004-2006 годы.
Статья 21. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в сумме 616 582 тысячи тенге на увеличение лимита штатной численности, в связи с передачей в ведение местных исполнительных органов отдельных функций и полномочий в области государственного регулирования вопросов архитектурной и градостроительной деятельности, сельского хозяйства и управления земельными ресурсами, в том числе:
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в сумме 183 929 тысяч тенге;
Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан в сумме 84 029 тысяч тенге;
Агентства по управлению земельными ресурсами Республики Казахстан в сумме 348 624 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 22. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год на развитие и укрепление социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы затраты в сумме
15 787 775 тысячи тенге, в том числе:
на развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении аульной (сельской) местности - 439 936 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие:
строительства и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов - 3 787 775 тысячи тенге;

ауылдық (селолық) жерлерде бiлiм беру объектiлерiн салуға және қайта жаңартуға - 6 000 000 мың теңге;
ауылдық (селолық) жерлердiң денсаулық сақтау объектiлерiн салуға және қайта жаңартуға - 5 560 064 мың теңге нысаналы даму трансферттерi көзделсiн.
Көрсетілген нысаналы даму трансферттерiнiң қаражаты есебiнiң 2006 жылы салымға және қайта жаңартылуға тиiс ауылдық (селолық) жерлердiң бiлiм беру, денсаулық сақтау және ауыз сумен жабдықтау объектілерiнiң тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметі айқындайды.
23-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте қалаларда бiлiм беру мен денсаулық сақтаудың аса маңызды объектiлерiн салуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 5 000 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттерi көзделсiн.
Республикалық бюджет қаражаты есебiнен 2006 жылы салынуға және қайта жаңартылуға тиiс қалалардағы аса маңызды бiлiм беру және денсаулық сақтау объектiлерiнiң тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
24-бап. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң агроөнеркәсіптік кешендi дамытуды мемлекеттiк қолдауға арналған шығыстарының құрамында 2 550 171 мың теңге, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметінің шешiмдерiмен айқындалатын тәртiппен мыналарға байланысты iс-шараларды қаржыландыруға:
ауыл шаруашылығы техникасының қаржы лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге - 197 743 мың теңге;
ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға арналған жабдықтардың қаржы лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге - 12 428 мың теңге;
өсiмдiк шаруашылығындағы сақтандыруды қолдауға - 1 300 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға екiншi деңгейдегi банктер беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға 1 000 000 мың теңге;
өндiрiстi және ауыл шаруашылығы өнiмдерi рыногын басқару жүйелерiн дамытуды субсидиялауға - 40 000 мың теңге көзделсiн.
25-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте 10 617 223 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына берiлетін ресми трансферттер көзделсін.
26-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылға арналған резервi 16 358 913 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
27-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте бұрынғы жылдардың мiндеттемелерiн орындауға 791 667 мың теңге, оның iшiнде:
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігіне жүргізуші куәлiктерiн, көлiк құралдарын мемлекеттік тiркеу үшін құжаттарды және тiркеу нөмiрi белгiлерiн жасауға - 583 643 мың теңге;

строительства и реконструкцию объектов образования аульной (сельской) местности - 6 000 000 тысяч тенге;
строительства и реконструкцию объектов здравоохранения аульной (сельской) местности - 5 560 064 тысячи тенге.
Перечень объектов образования, здравоохранения и питьевого водоснабжения аульной (сельской) местности, подлежащих строительству и реконструкции в 2006 году за счет средств указанных целевых трансфертов на развитие, определяется Правительством Республики Казахстан.
Статья 23. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в сумме 5 000 000 тысяч тенге на строительство особо важных объектов образования и здравоохранения в городах.
Перечень особо важных объектов образования и здравоохранения в городах, подлежащих строительству и реконструкции за счет средств республиканского бюджета в 2006 году, определяется Правительством Республики Казахстан.
Статья 24. Предусмотреть в составе расходов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на государственную поддержку развития агропромышленного комплекса 2 550 171 тысячу тенге, в том числе на финансирование в порядке, определяемом решениями Правительства Республики Казахстан, мероприятий, связанных с:
возмещением ставки вознаграждения (интереса) по финансовому лизингу сельскохозяйственной техники, - 197 743 тысячи тенге;
возмещением ставки вознаграждения (интереса) по финансовому лизингу оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции, - 12 428 тысяч тенге;
поддержкой страхования в растениеводстве, - 1 300 000 тысяч тенге;
субсидированием ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств, - 1 000 000 тысяч тенге;
субсидированием развития систем управления производством и рынка сельскохозяйственной продукции, - 40 000 тыс. тенге.
Статья 25. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год официальные трансферты, передаваемые в Национальный фонд Республики Казахстан, в сумме 10 617 223 тысячи тенге.
Статья 26. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2006 год в сумме 16 358 913 тысяч тенге.
Статья 27. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год на выполнение обязательств прошлых лет 791 667 тысяч тенге, в том числе:
Министерству внутренних дел Республики Казахстан - 583 643 тысячи тенге за изготовление водительских удостоверений, документов и номерных знаков для государственной регистрации транспортных средств;

Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiне Қазақстан Республикасының меншiгiне шетелден жылжымайтын мүлiк сатып алуға - 182 908 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiне бұрынғы жылдардың кредиторлық берешегiн өтеуге - 25 116 мың теңге көзделсін.
28-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерiн салуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 6 200 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттерi көзделгені ескерiлсiн.
Көрсетiлген трансферттердi бөлу және оларды пайдалану тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
29-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен тұрғын үй саясатын iске асыру шеңберiнде нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша тұрғын үй салуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне кредит беруге 42 000 000 мың теңге көзделсін.
30-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте тұрғын үй құрылыс жинақтарына салымдар бойынша сыйлықақылар төлеуге 212 500 мың теңге сомасында қаражат көзделсін.
31-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте "Тұрғынүйқұрылысбанк" жабық акционерлiк қоғамы арқылы алынған жеңiлдiктi тұрғын үй кредиттері қарыз алушыларының 2005 жылғы төлемдерi бойынша бағамдық айырманы төлеуге 37 971 мың теңге көзделсін.
32-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң мемлекеттік материалдық резервтi қалыптастыру мен сақтауға арналған шығындары құрамында, жаңалау тәртiбiмен шығарылған материалдық құндылықтарды өткiзуден түскен сомаларды республикалық бюджеттің кiрiстерiнде көрсете отырып, мемлекеттiк материалдық резервтiң материалдық құндылықтарын жаңалауға 1 850 979 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерiлсiн.
33-бап. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi шығындарының құрамында мемлекеттік органдар үшiн автокөлiк құралдарын орталықтандырылған сатып алу үшiн 576 112 мың теңге сомасында қаражат көзделгенi ескерілсiн.
Meмлекеттік органдардың тiзбесi мен сатып алынатын автокөлiк құралдарының санын Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
34-бап. 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасы Үкiметінiң Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2006 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын заңды тұлғалардың тiзбесi мен берешектер көлемдерi бойынша, мемлекеттік кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындауға бөлiнген кредиттер мен қаражаттар жөнiндегi талаптары тоқтатылатын болып белгіленсiн.

Министерству иностранных дел Республики Казахстан - 182 908 тысяч тенге за приобретение недвижимости в собственность Республики Казахстан за рубежом;
Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан - 25 116 тысяч тенге на погашение кредиторской задолженности прошлых лет.
Статья 28. Учесть, что в республиканском бюджете на 2006 год предусмотрены целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 6 200 000 тысяч тенге.
Распределение и порядок использования указанных целевых трансфертов на развитие определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 29. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год 42 000 000 тысяч тенге на кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации жилищной политики в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 30. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год средства в сумме
212 500 тысяч тенге на выплату премий по вкладам в жилищные строительные сбережения.
Статья 31. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год 37 971 тысячу тенге на выплату курсовой разницы по платежам 2005 года заемщиков льготных жилищных кредитов, полученных через закрытое акционерное общество "Жилстройбанк".
Статья 32. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на формирование и хранение государственного материального резерва предусмотрены средства в сумме 1 850 979 тысяч тенге на освежение материальных ценностей государственного материального резерва с отражением суммы от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в доходах республиканского бюджета.
Статья 33. Учесть, что в составе затрат Министерства финансов Республики Казахстан предусмотрены средства в сумме 576 112 тысяч тенге для централизованного приобретения автотранспортных средств для государственных органов.
Перечень государственных органов и количество приобретаемых автотранспортных средств определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 34. Установить, что с 1 января 2006 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2006 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым Правительством Республики Казахстан.

35-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 3 669 779 мың теңге көзделсiн.
36-бап. 2006 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепiлдiктерiн беру лимитi 31 750 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
37-бап. 2006 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 787 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгіленсiн.
38-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджеттің бюджеттiк даму бағдарламаларының тiзбесi бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) iске асыруға және 5-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттiк бағдарламаларға бөлiне отырып, бекiтiлсiн.
39-бап. 2006 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтілсiн.
2006 жылға арналған жергiлікті бюджеттердi атқару процесiнде 7-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсiн.
40-бап. Осы Заң 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2005 жылғы
N   Заңына
1-ҚОСЫМША
2006 жылға арналған республикалық бюджет ___________________________________________________________________
Санаты                     Атауы                          Сомасы,
Сыныбы                                                 мың теңге
Ішкi сыныбы
___________________________________________________________________
1                         2                              3
___________________________________________________________________
І. Кірістер                                   1445788831
1         Салықтық түсiмдер                             1280433752
01      Табыс салығы                                   599200709
1     Корпорациялық табыс салығы                     599200709
05      Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге        597866533
көрсетуге салынатын iшкi салықтар
1     Қосылған құн салығы                            371099948
2     Акциздер                                        11994383
3     Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны     214218365
үшін түсетiн түсiмдер
4     Кәсiпкерлік және кәсiби қызметтi жүргiзгенi       553837
үшiн алынатын алымдар
06      Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға      76878987
салынатын салықтар
1     Кеден төлемдерi                                 64294649
2     Халықаралық сауда мен операцияларға салынатын   12584338
басқа да салықтар

Статья 35. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2006 год 3 669 779 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Статья 36. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2006 году в размере 31 750 000 тысяч тенге.
Статья 37. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2006 года в размере 787 000 000 тысяч тенге.
Статья 38. Утвердить перечень бюджетных программ развития республиканского бюджета на 2006 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 5.
Статья 39. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2006 год, согласно приложению 6.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2006 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 7.
Статья 40. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2006 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2006 год"
от _______ 2005 года N ___
Республиканский бюджет на 2006 год -------------------------------------------------------------------
Категория       !                                     !
Класс         !            Наименование             !   Сумма,
Подкласс   !                                     ! тыс. тенге
-------------------------------------------------------------------
1       !                  2                  !     3
-------------------------------------------------------------------
I. Доходы                               1445788831
1                Налоговые поступления                   1280433752
01             Подоходный налог                         599200709
1           Корпоративный подоходный налог           599200709
05             Внутренние налоги на товары, работы
и услуги                                 597866533
1           Налог на добавленную стоимость           371099948
2           Акцизы                                    11994383
3           Поступления за использование
природных и других ресурсов              214218365
4           Сборы за ведение предпринимательской
и профессиональной деятельности             553837
06             Налоги на международную торговлю и
внешние операции                          76878987
1           Таможенные платежи                        64294649
2           Прочие налоги на международную
торговлю и операции                       12584338

07      Басқа да салықтар                                  38684
1     Басқа да салықтар                                  38684
08      Заңдық мәндi іс-әрекеттердi жасағаны және        6448839
(немесе) құжаттар бергенi үшiн оған
уәкiлеттiгi бар мемлекеттiк органдар немесе
лауазымды адамдар алатын мiндеттi төлемдер
1     Мемлекеттiк баж                                  6448839
2         Салықтық емес түсiмдер                          37692594
01      Мемлекет меншігінен түсетін түсімдер            30547765
1     Мемлекеттік кәсіпорынның таза кірісі
бөлігіндегі түсімдер                              936000
3     Мемлекет меншігіндегі акциялардың
мемлекеттік пакетіне дивидендтер                 7047063
4     Мемлекет меншіктегі заңды тұлғаларға
қатысу үлесіне кірістер                             5080
5     Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден
түсетін кірістер                                18347500
6     Бюджет қаражатын банк шоттарына орналастырғаны
үшін сыйақылар (мүдделер)                         882634
7     Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)                     1533846
9     Мемлекеттік меншіктен түсетін өзге де кірістер   1795642
02      Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелердің тауарларды
(жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен
түсетін түсімдер                                 1571471
1     Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелердің тауарларды
(жұмыстарды, қызметтерді)
өткізуінен түсетін түсімдер                      1571471
03      Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын
мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін
ақша түсімдері                                    129680
1     Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын
мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін
ақша түсімдері                                    129680
04      Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын,
сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің бюджеттен (шығыстар сметасынан)
ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар,
санкциялар, өндіріп алулар                        754383
1     Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын,
сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің бюджеттен (шығыстар сметасынан)
ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар,
санкциялар, өндіріп алулар                        754383

07             Прочие налоги                                38684
1           Прочие налоги                                38684
08             Обязательные платежи, взимаемые за         6448839
совершение юридически значимых
действий и (или) выдачу документов
уполномоченными на то
государственными органами или
должностными лицами
1           Государственная пошлина                    6448839
2                Неналоговые поступления                   37692594
01            Доходы от государственной
собственности                             30547765
1           Поступления части чистого дохода
государственных предприятий                 936000
3           Дивиденды на государственные пакеты
акций, находящиеся в государственной
собственности                              7047063
4           Доходы на доли участия в юридических
лицах, находящиеся в государственной
собственности                                 5080
5           Доходы от аренды имущества,
находящегося в государственной
собственности                             18347500
6           Вознаграждения (интересы) за размещение
бюджетных средств на банковских счетах      882634
7           Вознаграждения (интересы) по кредитам,
выданным из государственного бюджета       1533846
9           Прочие доходы от государственной
собственности                              1795642
02             Поступления от реализации товаров
(работ, услуг) государственными
учреждениями, финансируемыми из
государственного бюджета                   1571471
1           Поступления от реализации товаров
(работ, услуг) государственными
учреждениями, финансируемыми из
государственного бюджета                   1571471
03             Поступления денег от проведения
государственных закупок, организуемых
государственными учреждениями,
финансируемыми из государственного
бюджета                                     129680
1           Поступления денег от проведения
государственных закупок, организуемых
государственными учреждениями,
финансируемыми из государственного
бюджета                                     129680
04             Штрафы, пеня, санкции, взыскания,
налагаемые государственными
учреждениями, финансируемыми из
государственного бюджета, а также
содержащимися и финансируемыми
из бюджета (сметы расходов)
Национального Банка Республики
Казахстан                                   754383
1           Штрафы, пеня, санкции, взыскания,
налагаемые государственными
учреждениями, финансируемыми
из государственного бюджета,
а также содержащимися и
финансируемыми из бюджета
(сметы расходов) Национального              754383
Банка Республики Казахстан

05      Гранттар                                         1734924
2     Қаржылық көмек                                   1734924
06      Басқа да салықтық емес түсімдер                  2954371
1     Салыққа жатпайтын басқа да түсімдер              2954371
3         Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер       8185895
01      Мемлекеттік мекемелерге бекітілген
мемлекеттік мүлікті сату                          126534
1     Мемлекеттік мекемелерге бекітілген
мемлекеттік мүлікті сату                          126534
02      Мемлекеттiк материалдық резервтегі тауарлар
сату                                             8059361
1     Мемлекеттiк материалдық резервтегі тауарлар
сату                                             8059361
4         Ресми трансферттерден түсетін түсімдері        119476590
01      Төмен тұрған мемлекеттiк басқару               119476590
органдарынан алынатын трансферттер
1     Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы       119476590
қалаларының бюджеттерiнен алынатын
трансферттер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Функционалдық топ                                          Сомасы,
Әкімші                  Атауы                          мың теңге
Бағдарлама
____________________________________________________________________
1                    2                               3
____________________________________________________________________
IІ. Шығындар                                 1431322039
01         Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер          77734275
көрсету
101      Қазақстан Республикасы Президентінiң            1244138
Әкiмшілігі
001  Мемлекет басшысының қызметін                    1076729
қамтамасыз ету
002  Мемлекеттiң iшкi және сыртқы саясатының           79398
стратегиялық аспектілерiн болжамды-талдамалық
қамтамасыз ету
003  Мұрағат қорының, баспа басылымдарының             88011
сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы
пайдалану
102     Қазақстан Республикасы Парламентiнiң            3356249
Шаруашылық басқармасы
001  Қазақстан Республикасы Парламентiнiң            3296249
қызметін қамтамасыз ету
002  Заң жобалары мониторингінің автоматтандырыл-      60000
ған жүйесін құру
104     Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң      1237764
Кеңсесi
001  Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң      1237764
қызметін қамтамасыз ету
106     Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық           30324
001  Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің                 30324
қызметін қамтамасыз ету
201     Қазақстан Республикасының Ішкі iстер               5979
министрлiгi
002  Елдің қоғамдық тәртіп саласындағы саяси            5979
мүдделерiн қамтамасыз ету
204     Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер         14245918
министрлiгi
001  Сыртқы саяси қызметті қамтамасыз ету            9928488
002  Халықаралық ұйымдарға және басқа да             1466220
халықаралық органдарға қатысу
003  Мемлекеттiк шекараны делимитациялау және         171253
демаркациялау

05             Гранты                                     1734924
2           Финансовая помощь                          1734924
06             Прочие неналоговые поступления             2954371
1           Прочие неналоговые поступления             2954371
3                Поступления от продажи основного
капитала                                   8185895
01             Продажа государственного имущества,
закрепленного за государственными           126534
учреждениями
1           Продажа государственного имущества,
закрепленного за государственными
учреждениями                                126534
02             Продажа товаров из государственного
материального резерва                      8059361
1           Продажа товаров из государственного
материального резерва                      8059361
4                Поступления официальных трансфертов      119476590
01             Трансферты из нижестоящих органов
государственного управления              119476590
1           Трансферты из областных бюджетов,
бюджетов городов Астаны и Алматы         119476590
-------------------------------------------------------------------
Функциональная  !                                     !
группа      !                                     !
Администратор !            Наименование             !   Сумма,
Программа  !                                     ! тыс. тенге
-------------------------------------------------------------------
1       !                  2                  !     3
-------------------------------------------------------------------
II. Затраты                            1431322039
01              Государственные услуги
общего характера                         77734275
101         Администрация Президента Республики
Казахстан                                 1244138
001      Обеспечение деятельности Главы
государства                               1076729
002      Прогнозно-аналитическое обеспечение
стратегических аспектов внутренней
и внешней политики государства              79398
003      Обеспечение сохранности архивного фонда,
печатных изданий и их специальное
использование                               88011
102         Хозяйственное управление Парламента
Республики Казахстан                      3356249
001      Обеспечение деятельности Парламента
Республики Казахстан                      3296249
002      Создание автоматизированной системы
мониторинга законопроектов                  60000
104         Канцелярия Премьер-Министра
Республики Казахстан                      1237764
001      Обеспечение деятельности
Премьер-Министра Республики
Казахстан                                   1237764
106         Национальный центр по правам
человека                                    30324
001      Обеспечение деятельности
Уполномоченного по правам человека          30324
201         Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                         5979
002      Обеспечение политических интересов
страны в области общественного
порядка                                      5979
204         Министерство иностранных дел
Республики Казахстан                     14245918
001      Обеспечение внешнеполитической
деятельности                              9928488
002      Участие в международных
организациях и других международных
органах                                   1466220
003      Делимитация и демаркация
государственной границы                    171253

005  Шетелдік іссапарлар                              800000
009  Қазақстан Республикасының дипломатиялық         1867037
өкілдіктерін орналастыру үшін шетелде
жылжымайтын мүлік объектілерін сатып алу
және салу
010  Қазақстан Республикасының шетелдік мемлекет-      12920
терге заңсыз әкелінген және саудалаудың
құрбандары болған, сондай-ақ шет елдерге
басқа қылмыстардан зардап шеккен және
форс-мажорлық жағдайларда қалған азамат-
тарына қаржылық көмек көрсету
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi    33731109
001  Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның     25849382
атқарылуына бақылауды қамтамасыз ету
002  Инвестициялық жобалардың аудитін жүзеге асыру     12100
003  Тарату және банкроттық рәсімдерді жүргізу        105002
007  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі         857449
органдарының ақпараттық жүйелерін құру және
дамыту
008  Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар          576112
паркін жаңарту
015  Сенімді тұлғалардың (агенттердің)                 68290
қызметтеріне ақы төлеу
016  Жекешелендiру, мемлекеттік мүлiктi басқару,      510000
жекешелендiруден кейiнгi қызмет, осымен
және кредит беруге байланысты дауларды
реттеу, кредиттер және мемлекеттік
кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындау
есебiнен алынған немесе өндiрiп алынған мүлiктi
есепке алу, сақтау
017  "Министрліктер үйі" ғимаратын күтіп ұстау және   287226
сақтандыру
019  Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша           37971
бағамдық айырманы төлеу
024  Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша        212500
сыйлықақылар төлеу
026  Кедендік бақылау және кедендік  инфрақұрылым    2222920
объектілерін салу
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне               49606
қарсы күрес
112  Электрондық үкіметті құру                       2942551
220     Қазақстан Республикасының Экономика және        2629257
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
001  Стратегиялық, орта мерзімді экономикалық         597547
және бюджеттік жоспарлау саласындағы
уәкілетті органның жұмысын қамтамасыз ету
005  Жұмылдыру әзірлігі                                20260
010  Қазақстан Республикасының егемен кредиттік        25730
рейтингін қайта қарау мәселелері бойынша
халықаралық рейтингілік агенттіктерімен өзара
іс-қимыл жасау
011  Әлеуметтік-экономикалық дамудың талдамалық      1965720
зерттеулері
112  Электрондық үкіметті құру                         20000
225     Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым         7384479
министрлiгi
002  Iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер        6973471
005  Ғылыми объектілерді салу және қайта жаңарту      341681

005      Заграничные командировки                   800000
009      Приобретение и строительство
объектов недвижимости за рубежом
для размещения дипломатических
представительств Республики
Казахстан                                 1867037
010      Оказание финансовой помощи гражданам
Республики Казахстан, незаконно
ввезенным в иностранные государства и
ставшим жертвами торговли, а также
пострадавшим за рубежом от других
преступлений и оказавшимся в
форс-мажорных обстоятельствах               12920
217         Министерство финансов Республики
Казахстан                                33731109
001      Обеспечение исполнения и контроля
за исполнением государственного
бюджета                                  25849382
002      Осуществление аудита
инвестиционных проектов                     12100
003      Проведение процедур ликвидации и
банкротства                                105002
007      Создание и развитие информационных
систем органов Министерства
финансов Республики Казахстан              857449
008      Обновление парка автомашин для
государственных органов                    576112
015      Оплата услуг поверенным (агентам)           68290
016      Приватизация, управление
государственным имуществом,
постприватизационная деятельность
и регулирование споров, связанных
с этим и кредитованием, учет,
хранение имущества, полученного
или взысканного в счет исполнения
обязательств по кредитам и
государственным гарантиям                  510000
017      Содержание и страхование здания
"Дом Министерств"                          287226
019      Выплата курсовой разницы по
льготным жилищным кредитам                  37971
024      Выплата премий по вкладам в
жилищные строительные сбережения           212500
026      Строительство объектов таможенного
контроля и таможенной инфраструктуры      2222920
104      Борьба с наркоманией и наркобизнесом        49606
112      Создание электронного правительства       2942551
220         Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан         2629257
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
стратегического, среднесрочного
экономического и бюджетного
планирования                               597547
005      Мобилизационная подготовка                  20260
010      Взаимодействие с международными
рейтинговыми агентствами по
вопросам пересмотра суверенного
кредитного рейтинга Республики
Казахстан                                   25730
011      Аналитические исследования
социально-экономического развития         1965720
112      Создание электронного правительства         20000
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                      7384479
002      Фундаментальные и прикладные
научные исследования                      6973471
005      Строительство и реконструкция
научных объектов                           341681

007  Мемлекеттік сыйлықтар және стипендиялар           69327
406     Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылайтын    205868
есеп комитетi
001  Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды     205868
қамтамасыз ету
603     Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және      2834602
байланыс агенттігі
001  Ақпараттандыру және байланыс саласындағы         320796
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
003  Ақпараттандыру және байланыс саласындағы          29313
қолданбалы ғылыми зерттеулер
010  Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің            269459
жұмыс істеуін қамтамасыз ету
112  Электрондық үкіметті құру                       2215034
606     Қазақстан Республикасы Статистика               3210948
агенттігi
001  Статистика саласындағы уәкілетті органның       2310016
қызметін қамтамасыз ету
002  Статистикалық ақпаратты өңдеу және тарату        876495
004  Мемлекеттiк статистика саласындағы қолданбалы     24437
ғылыми зерттеулер
608     Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет        666163
iстерi агенттiгi
001  Мемлекеттiк қызмет саласындағы уәкілетті         345424
органның қызметін қамтамасыз ету
002  Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын        83578
ақпараттандыру және тестілеу жүйесiнiң
жұмыс iстеуi
003  Мемлекеттік басқару және мемлекеттік қызмет        6000
саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
006  Мемлекеттік қызметшілердің шетелдерде            231161
біліктілігін арттыру
637     Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесi       138591
001  Қазақстан Республикасы Конституциялық            138591
Кеңесiнің қызметін қамтамасыз ету
690     Қазақстан Республикасы Орталық сайлау            795207
комиссиясы
001  Сайлау өткiзуді ұйымдастыру                      795207
694     Қазақстан Республикасы Президентінің Іс         6017679
басқармасы
001  Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және    5817382
мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды
адамдарының қызметін қамтамасыз ету
009  Мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркiн   200297
жаңарту
02        Қорғаныс                                        96427777
202     Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар       20204594
министрлігі
001  Төтенше жағдайлардың алдын алу, жою және        4382661
мемлекеттік материалдық резерв жүйесін
басқару саласындағы уәкілетті органның
қызметін қамтамасыз ету
002  Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше      14311419
жағдайларды жоюды ұйымдастыру
003  Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін        1400000
салу мен қайта жаңарту
004  Өрт қауіпсіздігі саласында сынақтарды талдау       9904
және жүргізу
007  Мемлекеттік органдар мен мекемелер мамандарын     10514
төтенше жағдай ахуалында іс-әрекет жасауға
даярлау
009  Төтенше жағдайлар саласында қолданбалы            90096
ғылыми зерттеулер
208     Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi    74771989
001  Қарулы Күштердің жеке құрамын, қару-жарақта-   46153441
рын, әскери және өзге де техникаларын, жабдық-
тарын, жануарларын және инфрақұрылымын
күтіп-ұстау
002  Қарулы Күштер қызметінің негізгі түрлерін      11064268
қамтамасыз ету
003  Қарулы Күштердің ақпараттық жүйелерін құру       595211
004  Қарулы Күштердің инфрақұрылымын дамыту          4336087
006  Қару-жарақ, әскери және өзге де техниканы,      7611081
байланыс жүйелерін жаңғырту және сатып алу
007  Полигондарды жалға беру туралы мемлекетара-     2870287
лық шарттарға сәйкес қару-жарақ пен әскери
техниканы жеткізу және жөндеу
008  Қорғаныс сипатындағы қолданбалы ғылыми           125346
зерттеулер мен тәжірибе-конструкторлық
жұмыстар
015  Әскерге шақырылғанға дейінгілерді әскери-        100000
техникалық мамандықтар бойынша даярлау
016  Қарулы Күштерді материалдық-техникалық          1916268
қамтамасыз ету
678     Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы      1451194
001  Қорғалатын адамдардың қауiпсiздiгiн             1451194
қамтамасыз етуге және салтанатты рәсiмдерді
орындауға қатысу
03         Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқық,          137827984
сот, қылмыстық-атқару қызметі
104     Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің       487444
Кеңсесі
002  Мемлекеттік органдарда ақпараттық қауіпсіздікті  177175
ұйымдастыру және қамтамасыз ету
003  Мемлекеттiк мекемелерді фельдъегерлік байланыс-  310269
пен қамтамасыз ету
201     Қазақстан Республикасы Ішкі iстер              41453134
министрлiгi
001  Республикалық деңгейде қоғамдық тәртiптi       34388045
қорғау және қоғамдық қауiпсiздiктi
қамтамасыз ету
003  Қылмыстық процеске қатысатын адамдардың          167951
құқықтары мен бостандықтарын қорғауды
қамтамасыз ету

007      Государственные премии и стипендии          69327
406         Счетный комитет по контролю за
исполнением республиканского
бюджета                                    205868
001      Обеспечение контроля за исполнением
республиканского бюджета                   205868
603         Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи                    2834602
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
информатизации и связи                     320796
003      Прикладные научные исследования в
области информатизации и связи              29313
010      Обеспечение функционирования
межведомственных информационных
систем                                     269459
112      Создание электронного правительства       2215034
606         Агентство Республики Казахстан
по статистике                             3210948
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
статистики                                2310016
002      Обработка и распространение
статистической информации                  876495
004      Прикладные научные исследования в
области государственной статистики          24437
608         Агентство Республики Казахстан по
делам государственной службы               666163
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в сфере
государственной службы                     345424
002      Функционирование системы
информатизации и тестирования
кадров государственной службы
республики                                  83578
003      Прикладные научные исследования
в области государственного управления
и государственной службы                     6000
006      Повышение квалификации государственных
служащих за рубежом                        231161
637         Конституционный Совет Республики
Казахстан                                  138591
001      Обеспечение деятельности
Конституционного Совета Республики
Казахстан                                  138591
690         Центральная избирательная комиссия
Республики Казахстан                       795207
001      Организация проведения выборов             795207
694         Управление делами Президента
Республики Казахстан                      6017679
001      Обеспечение деятельности Главы
государства, Премьер-Министра и
других должностных лиц
государственных органов                   5817382
009      Обновление парка автомашин для
государственных органов                    200297
02              Оборона                                  96427777
202         Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан                     20204594
001      Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в области предупреждения,
ликвидации чрезвычайных ситуаций и
управления системой государственного
материального резерва                     4382661
002      Организация ликвидации чрезвычайных
ситуаций природного и техногенного
характера                                14311419
003      Строительство и реконструкция объектов
защиты от чрезвычайных ситуаций           1400000
004      Анализ и проведение испытаний
в области пожарной безопасности              9904
007      Подготовка специалистов государственных
органов и учреждений к действиям в
условиях чрезвычайной ситуации              10514
009      Прикладные научные исследования
в области чрезвычайных ситуаций             90096
208         Министерство обороны Республики
Казахстан                                74771989
001      Содержание личного состава,
вооружения, военной и иной
техники, оборудования, животных и
инфраструктуры Вооруженных Сил           46153441
002      Обеспечение основных видов
деятельности Вооруженных Сил             11064268
003      Создание информационных систем
Вооруженных Сил                            595211
004      Развитие инфраструктуры
Вооруженных Сил                           4336087
006      Модернизация и приобретение
вооружения, военной и иной техники,
систем связи                              7611081
007      Поставка и ремонт вооружения и военной
техники в соответствии с
межгосударственными договорами об
аренде полигонов                          2870287
008      Прикладные научные исследования и
опытно-конструкторские работы
оборонного характера                       125346
015      Подготовка допризывников по
военно-техническим специальностям          100000
016      Материально-техническое обеспечение
Вооруженных Сил                           1916268
678         Республиканская гвардия Республики
Казахстан                                 1451194
001      Участие в обеспечении безопасности
охраняемых лиц и выполнении
церемониальных ритуалов                   1451194
03              Общественный порядок, безопасность,
правовая, судебная, уголовно-
исполнительная деятельность             137827984
104         Канцелярия Премьер-Министра
Республики Казахстан                       487444
002      Организация и обеспечение
информационной безопасности в
государственных органах                    177175
003      Обеспечение фельдъегерской связью
государственных учреждений                 310269
201         Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                     41453134
001      Охрана общественного порядка и
обеспечение общественной
безопасности на республиканском
уровне                                   34388045
003      Обеспечение защиты прав и свобод
лиц, участвующих в уголовном
процессе                                   167951

004  Арнайы және әскери тасымалдар                    116582
005  Облыстық бюджеттерге,  Астана және Алматы        332305
қалаларының бюджеттеріне көші-қон
полициясының штат санын ұлғайтуға берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
007  Қоғамдық тәртіп және қоғамдық қауіпсіздік        252650
объектілерін салу, қайта жаңарту
009  3-мемлекеттік жоба                              2000881
016  Жүргiзушi куәлiктерiн, көлiк құралдарын         2309923
мемлекеттiк тiркеу үшiн қажет құжаттарды
және нөмiр белгiлерiн дайындау
017  Қазақстан Республикасы Iшкi iстер                620272
министрлiгiнiң iшкi әскерлерi әскери
бөлiмдерiнiң жауынгерлiк дайындығын арттыру
018  Қазақстан Республикасына келетін шетелдік         11000
азаматтарды көші-қон карточкалармен
қамтамасыз ету
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес  327599
110  Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнің    925926
басқа да көріністеріне қарсы күрес
221     Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі      24047200
001  Мемлекеттің қызметін құқықтық қамтамасыз ету    4569514
002  Сот сараптамаларын жүргiзу                       667617
003  Сотталғандарды ұстау                           11328825
004  Қылмыстық-атқару жүйесi объектілерін салу       1960780
және қайта жаңарту
005  Сотта адвокаттардың заңгерлік көмек көрсетуі     159193
006  Құқықтық насихат                                  71501
010  Халыққа "жалғыз терезе" қағидаты бойынша қызмет 1814672
көрсететін орталықтардың қызметін қамтамасыз
ету
011  Түзету мекемелерінде СПИД індетіне қарсы           3042
іс-қимыл
012  Тергеу-қамауға алынған адамдарды ұстау          2658427
013  Тергеу изоляторларында СПИД індетіне қарсы         1000
іс-қимыл
015  Қазақстан Республикасы азаматтарының             810199
төлқұжаттары мен жеке куәліктерін дайындау
104  Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес    2430
410     Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк      46062816
комитеті
001  Ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету            41360543
002  Ұлттық қауіпсіздік жүйесін дамыту бағдарламасы  4702273
501     Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты            11102255
001  Сот жүйесі органдарының қызметін қамтамасыз    10672354
ету
004  Судьяларды тұрғын үймен қамтамасыз ету           347320
005  Жекелеген негіздемелер бойынша республикалық      82581
меншікке түскен мүлікті бағалау, сақтау және
сату
502     Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы        8300497
001  Қазақстан Республикасында заңдардың және заңға  7519595
тәуелді актілердің дәлме-дәл және бірізді
қолданылуына жоғары қадағалауды жүзеге асыру
002  Криминалдық және жедел есеп жүргiзу жөніндегі      3335
мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимыл
003  Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасының   777567
Құқықтық статистика және арнаулы есепке алу
комитетінің ақпараттық жүйесiн құру
618     Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа    4798585
және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттiгi (қаржы полициясы)
001  Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқор-     4671993
лыққа қарсы күрес жөніндегі уәкілетті
органның қызметін қамтамасыз ету
002  Қылмыстық процеске қатысатын адамдардың          122342
құқықтары мен бостандықтарын қорғауды
қамтамасыз ету
104  Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес    4250
678     Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы        75000
110  Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнің     75000
басқа да көріністеріне қарсы күрес
680     Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет      1501053
қызметі
001  Мемлекет басшылары мен жекелеген лауазымды      1501053
адамдардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету

004      Специальные и воинские перевозки           116582
005      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на увеличение штатной
численности миграционной полиции           332305
007      Строительство, реконструкция
объектов общественного порядка и
безопасности                               252650
009      Государственный проект 3                  2000881
016      Изготовление водительских
удостоверений, документов, номерных
знаков для государственной
регистрации транспортных средств          2309923
017      Повышение боеготовности воинских
частей внутренних войск
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан                       620272
018      Обеспечение миграционными
карточками иностранных лиц,
прибывающих в Республику Казахстан          11000
104      Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                              327599
110      Борьба с терроризмом и иными
проявлениями экстремизма и сепаратизма     925926
221         Министерство юстиции Республики
Казахстан                                24047200
001      Правовое обеспечение деятельности
государства                               4569514
002      Проведение судебных экспертиз              667617
003      Содержание осужденных                    11328825
004      Строительство и реконструкция
объектов уголовно-исполнительной
системы                                   1960780
005      Оказание юридической помощи
адвокатами в суде                          159193
006      Правовая пропаганда                         71501
010      Обеспечение деятельности центров
обслуживания населения по принципу
"одного окна"                             1814672
011      Противодействие эпидемии СПИДа в
исправительных учреждениях                   3042
012      Cодержание следственно-арестованных
лиц                                       2658427
013      Противодействие эпидемии СПИДа
в следственных изоляторах                    1000
015      Изготовление паспортов и удостоверений
личности граждан Республики Казахстан      810199
104      Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                                2430
410         Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан                     46062816
001      Обеспечение национальной
безопасности                             41360543
002      Программа развития системы
национальной безопасности                 4702273
501         Верховный Суд Республики Казахстан       11102255
001      Обеспечение деятельности органов
судебной системы                         10672354
004      Обеспечение жильем судей                   347320
005      Оценка, хранение и реализация
имущества, поступившего в республиканскую
собственность по отдельным основаниям       82581
502         Генеральная прокуратура Республики
Казахстан                                 8300497
001      Осуществление высшего надзора за
точным и единообразным применением
законов и подзаконных актов в
Республике Казахстан                      7519595
002      Межгосударственное информационное
взаимодействие по ведению
криминального и оперативного учетов          3335
003      Создание информационной системы
Комитета по правовой статистике и
специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан           777567
618         Агентство Республики Казахстан по
борьбе с экономической
и коррупционной преступностью
(финансовая полиция)                      4798585
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью                             4671993
002      Обеспечение защиты прав и свобод
лиц, участвующих в уголовном
процессе                                   122342
104      Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                                4250
678         Республиканская гвардия Республики
Казахстан                                   75000
110      Борьба с терроризмом и иными
проявлениями экстремизма и сепаратизма      75000
680         Служба охраны Президента Республики
Казахстан                                   1501053
001      Обеспечение безопасности глав
государств и отдельных должностных
лиц                                       1501053

04         Бiлiм беру                                        96836661
200     Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат        1775366
және спорт министрлігі
002  Спорт бойынша білім беру объектілерін салу       942690
және қайта жаңарту
003  Спортта дарындылық көрсеткен балаларды оқыту     674184
және тәрбиелеу
004  Орта кәсіптік білімді мамандар даярлау           120873
005  Мемлекеттік мәдениет ұйымдары кадрларының         37619
біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
201     Қазақстан Республикасы Ішкі істер               2593893
министрлігі
010  Орта кәсіптік білімді мамандар даярлау           523329
011  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және             111370
қайта даярлау
012  Жоғары кәсіби білімді мамандарды даярлау        1662106
013  Білім беру объектілерін салу және                297088
қайта жаңарту
202       Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар         227650
министрлігі
006  Жоғары кәсіби білімді мамандар даярлау           227650
208     Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi     4887463
005  Білім берудің мамандандырылған ұйымдарында       191691
жалпы білім беру
010  Орта кәсiптiк білiмдi мамандар даярлау           356808
011  Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі          4338964
кәсіби білімді мамандар даярлау
213     Қазақстан Республикасы еңбек және халықты          2881
әлеуметтік қорғау министрлігі
022  Халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік           2881
ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру
және оларды қайта даярлау
220       Қазақстан Республикасы Экономика және            123772
бюджеттік жоспарлау министрлігі
042  Экономика саласындағы басшы қызметкерлердің      123772
біліктілігін арттыру
221     Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі        448395
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау           155126
016  Жоғары кәсіптік білімді мамандар даярлау         261383
017  Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды       31886
қайта даярлау
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым        79544725
министрлігі
001  Білім және ғылым саласындағы уәкілетті           950238
органның қызметін қамтамасыз ету
008  Білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-      552885
әдістемелік кешендерін әзірлеу және тәжірибеден
өткізу, білім беру саласында қызмет көрсететін
республикалық ұйымдар және шетелдегі қазақ
диаспорасы үшін оқу әдебиетін шығару және
жеткізу, сондай-ақ Байқоңыр қаласында қазақ
тілінде оқытатын мектептер үшін ресейлік
оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді
аудару және басып шығару
009  Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу          1434779
010  Республикалық мектеп олимпиадаларын,             396044
конкурстарды, республикалық маңызы бар
мектептен тыс іс-шараларды өткізу
011  Білім беру және ғылым объектілерін салу және    5756959
қайта жаңарту
012  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       11510626
қалаларының бюджеттеріне білім беру
объектілерін салуға және қайта жаңартуға
берілетін нысаналы даму трансферттері
013  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау           674916
014  Бiлiм беру саласындағы қолданбалы ғылыми         121054
зерттеулер
016  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         1536459
қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы
органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде
кәсіптік орта оқу орындарында оқитын студент-
тердің стипендияларын төлеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
017  Мәдениет пен өнер саласында үзіліссiз оқуды     1348764
қамтамасыз ету
020  Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі         41186201
кәсіптік білімді мамандар даярлау
023  Мемлекеттік білім беру ұйымдарындағы             140350
кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және
қайта даярлау
025  Білім беру жүйесін әдістемелік қамтамасыз ету    537560
және білім беру қызметтерінің сапасын талдау

04              Образование                              96836661
200         Министерство культуры, информации
и спорта Республики Казахстан             1775366
002      Строительство и реконструкция объектов
образования по спорту                      942690
003      Обучение и воспитание одаренных
в спорте детей                             674184
004      Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием              120873
005      Повышение квалификации и переподготовка
кадров государственных организаций
культуры                                    37619
201         Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                      2593893
010      Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием              523329
011      Повышение квалификации и
переподготовка кадров                      111370
012      Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием             1662106
013      Строительство и реконструкция
объектов образования                       297088
202         Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан                       227650
006      Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием              227650
208         Министерство обороны Республики
Казахстан                                 4887463
005      Общеобразовательное обучение в
специализированных организациях
образования                                  191691
010      Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием              356808
011      Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                              4338964
213         Министерство труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан                                    2881
022      Повышение квалификации и переподготовка
кадров государственных организаций
социальной защиты населения                  2881
220         Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан          123772
042      Повышение квалификации руководящих
работников в сфере экономики               123772
221         Министерство юстиции Республики
Казахстан                                  448395
007      Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием              155126
016      Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием              261383
017      Повышение квалификации и
переподготовка кадров                       31886
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                     79544725
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
образования и науки                        950238
008      Разработка и апробация учебников и
учебно-методических комплексов для
организаций образования, издание и
доставка учебной литературы для
республиканских организаций,
предоставляющих услуги в области
образования, и казахской диаспоры
за рубежом, а также перевод
и издание российских учебников
и учебно-методических комплексов
для школ с казахским языком
обучения в г. Байконуре                    552885
009      Обучение и воспитание одаренных
детей                                     1434779
010      Проведение республиканских
школьных олимпиад, конкурсов,
межшкольных мероприятий республиканского
значения                                   396044
011      Строительство и реконструкция
объектов образования и науки              5756959
012      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на строительство и
реконструкцию объектов образования       11510626
013      Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием              674916
014      Прикладные научные исследования
в области образования                      121054
016      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на выплату стипендий
студентам, обучающимся в средних
профессиональных учебных заведениях
на основании государственного заказа
местных исполнительных органов            1536459
017      Обеспечение непрерывного обучения
в области культуры и искусства            1348764
020      Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                             41186201
023      Повышение квалификации и
переподготовка кадров
государственных организаций
образования                                140350
025      Методологическое обеспечение
системы образования и анализ
качества образовательных услуг             537560

027  Ұлттық тестілеу жүйесі                           552559
028  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        6269751
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелердің үлгі
штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
029  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        3541841
қалаларының бюджеттеріне жаңадан пайдалануға
берілетін білім беру объектілерін ұстауға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
030  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         256978
қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы
органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде
кәсіптік орта оқу орындарында оқып жатқандар
үшін жол жүруге өтемақы төлеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
033  Облыстық бюджеттерге балалардың тамақтану,       102102
өмір сүру және тест пункттеріне жеткізілуін
ұйымдастыруға ағымдағы нысаналы трансферттер
034  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         500000
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелерді Интернетке
қосуға және трафигіне ақы төлеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
035  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         841705
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана
қорларын жаңарту үшін оқулықтар мен оқу-
әдістемелік кешендерді сатып алуға және
жеткізуге берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
036  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         460691
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық
және мультимедиалық кабинеттер құруға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
037  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         286100
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелердің материалдық-
техникалық базасын нығайтуға берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
038  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         503440
қалаларының бюджеттеріне облыстық (қалалық)
педагог кадрлардың біліктілігін арттыру
институттарының педагог қызметкерлерін қайта
даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
039  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы          75000
қалаларының бюджеттеріне облыстық (қалалық)
педагог кадрлардың біліктілігін арттыру
институттарының материалдық-техникалық
базасын нығайтуға ағымдағы нысаналы
трансферттер
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес    7723
226     Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау         6471314
министрлiгi
002  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау           153557
003  Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі          4224954
кәсіптік білімді мамандар даярлау
013  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         207638
қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы
органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде
кәсіптік орта оқу орындарында оқитын студент-
тердің стипендияларын төлеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
014  Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрла-    561663
рының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
021  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы          27761
қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы
органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде
кәсіптік орта оқу орындарында оқып жатқандар
үшін жол жүруге өтемақы төлеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
026  Білім беру объектілерін салу және қайта жаңарту 1050000
039  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы          77178
қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік тапсырыс
шеңберінде орта кәсіптік білім беру ұйымдарына
оқыту құнын ұлғайту және қосымша қабылдау
бойынша шығыстарды өтеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
040  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         168563
қалаларының бюджеттеріне медицина кадрларын,
сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы
менеджерлерді қайта даярлауға және олардың
біліктілігін арттыруға берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
608     Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет        462274
iстерi агенттiгi
004  Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау 462274
және бiлiктiлiгiн арттыру
618     Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа     283193
және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі
(қаржы полициясы)
004  Жоғары кәсіби білімді мамандар даярлау           283193
678     Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы          7800
004  Жоғары кәсіби білімді мамандар даярлау             7800
694       Қазақстан Республикасы Президентінің Іс            7935
басқармасы
011  Дәрігерлерді шетелдерде қайта даярлау және         7935
мамандандыру

027      Национальная система тестирования          552559
028      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение содержания
типовых штатов государственных
учреждений общего среднего
образования                               6269751
029      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на содержание вновь
вводимых объектов образования             3541841
030      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на выплату компенсаций на проезд
для обучающихся в средних
профессиональных учебных заведениях на
основании государственного заказа
местных исполнительных органов             256978
033      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам на организацию питания,
проживания и подвоза детей к пунктам
тестирования                               102102
034      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на подключение к
Интернету и оплату трафика
государственных учреждений среднего
общего образования                         500000
035      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на приобретение и доставку
учебников и учебно-методических
комплексов для обновления
библиотечных фондов государственных
учреждений среднего общего
образования                                841705
036      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на создание лингофонных и
мультимедийных кабинетов в
государственных учреждениях среднего
общего образования                         460691
037      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на укрепление
материально-технической базы
государственных учреждений начального
профессионального образования              286100
038      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на переподготовку
и повышение квалификации
педагогических работников в областных
(городских) институтах повышения
квалификации педагогических кадров         503440
039      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на укрепление материально-
технической базы областных (городских)
институтов повышения квалификации
педагогических кадров                       75000
104      Борьба с наркоманией и наркобизнесом         7723
226         Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                      6471314
002      Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием              153557
003      Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                              4224954
013      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на выплату стипендий
студентам, обучающимся в средних
профессиональных учебных заведениях на
основании государственного заказа местных
исполнительных органов                     207638
014      Повышение квалификации и
переподготовка кадров
государственных организаций
здравоохранения                            561663
021      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на выплату компенсаций на проезд
для обучающихся в средних
профессиональных учебных заведениях на
основании государственного заказа
местных исполнительных органов              27761
026      Строительство и реконструкция объектов
образования                               1050000
039      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на возмещение расходов
по увеличению стоимости обучения и
дополнительного приема в организациях
среднего профессионального образования
в рамках государственного заказа            77178
040      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на повышение квалификации
и переподготовку медицинских кадров,
а также менеджеров в области
здравоохранения                            168563
608         Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы            462274
004      Подготовка, переподготовка и
повышение квалификации
государственных служащих                   462274
618         Агентство Республики Казахстан по
борьбе с экономической
и коррупционной преступностью
(финансовая полиция)                       283193
004      Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием              283193
678         Республиканская гвардия
Республики Казахстан                         7800
004      Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием                7800
694         Управление делами Президента
Республики Казахстан                         7935
011      Переподготовка и специализация
врачей за рубежом                            7935

05         Денсаулық сақтау                                78567464
201     Қазақстан Республикасы Ішкi iстер                915688
министрлігі
014  Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының  915688
қызметкерлерiн және олардың отбасы мүшелерiн
емдеу
208     Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi     1375692
012  Әскери қызметшiлердi және олардың отбасы        1375692
мүшелерін емдеу
225     Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым          209751
министрлiгi
019  Балаларды оңалту                                 209751
226     Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау        74244648
министрлiгi
001  Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті          1425363
органның қызметін қамтамасыз ету
005  Облыстық бюджеттерге, Астана қаласының         11097249
бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін салуға
және қайта жаңартуға берілетін нысаналы
даму трансферттері
006  Республикалық деңгейде халықтың                 1817917
санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
007  Республикалық денсаулық сақтау ұйымдары үшін     330825
қанды, оның компоненттерін және препараттарын
өндіру
008  Арнайы медицина резервін сақтау                   17242
009  Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы         1886425
ғылыми зерттеулер
010  Жоғары мамандандырылған медициналық көмек       6348933
көрсету
011  Туберкулезбен ауыратындарға мамандандырылған     853333
және санаторий-сауықтыру медициналық
көмек көрсету
012  Ана мен баланы қорғау                           2292922
016  Денсаулық сақтау объектілерін салу және        13914693
қайта жаңарту
017  Сот-медицина сараптамасы                        1343094
018  Денсаулық сақтау саласында тарихи мұра             8774
құндылықтарын сақтау
019  Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру    883415
022  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        1076249
қалаларының бюджеттеріне созылмалы ауруларды
амбулаториялық емдеу кезінде диспансерлік
есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді
дәрілік заттармен қамтамасыз етуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
023  Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтауда  439936
ұтқыр және телемедицинаны дамыту
024  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        1849975
қалаларының бюджеттеріне азаматтардың
жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу
деңгейінде жеңілдікті жағдайлармен, дәрілік
заттармен қамтамасыз етуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
027  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         384469
қалаларының бюджеттеріне жаңадан пайдалануға
берілетін денсаулық сақтау объектілерін ұстауға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
028  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        5135931
қалаларының бюджеттеріне дәрілік заттарды,
вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық
препараттарды сатып алуға берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
029  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        1703500
қалаларының бюджеттеріне облыстық
санитарлық-эпидемиологиялық орталықтардың
материалдық-техникалық базасын нығайтуға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
030  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        2279971
қалаларының бюджеттеріне бастапқы
медициналық санитарлық көмектің медициналық
ұйымдарын штаттық нормативтерге сәйкес
медициналық кадрлармен қамтамасыз ету және
жалпы практикадағы дәрігерлердің жүйесін
дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
031  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         107919
қалаларының бюджеттеріне құрылатын ақпарат-
тық-талдамалық орталықтардың қызметін
қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
033  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы          10890
қалаларының бюджеттеріне эпидемиологиялық
қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерді сатып
алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
034  Аймақаралық сынақ зертханаларын қазіргі         1235500
заманғы зертханалық қондырғылармен жабдықтау
035  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         517576
қалаларының бюджеттеріне бес жасқа дейінгі
балаларды дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
036  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         925517
қалаларының бюджеттеріне жүкті әйелдерді
құрамында темір және йод бар препараттармен
қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
037  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        4464056
қалаларының бюджеттеріне азаматтардың
жекелеген санаттарын алдын ала медициналық
тексеруді жүзеге асыруға берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
038  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       11692974
қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтаудың
медициналық ұйымдарын жергілікті деңгейде
материалдық-техникалық жарақтандыруға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
041  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         200000
қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде
қан орталығын материалдық-техникалық
жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
678     Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы        47372
003  Әскери қызметшiлердi және олардың отбасы          47372
мүшелерін емдеу
694     Қазақстан Республикасы Президентінің Іс         1774313
басқармасы
003  Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-       37779
эпидемиологиялық салауаттылығы
004  Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық  1702166
көмек көрсету
005  Медициналық ұйымдарды техникалық және             34368
ақпараттық қамтамасыз ету
06         Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік              387618700
қамсыздандыру
213     Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты     387427188
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
001  Еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік       1240810
қорғау және көші-қон саласындағы уәкілетті
органның қызметін қамтамасыз ету

05              Здравоохранение                          78567464
201         Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                       915688
014      Лечение военнослужащих, сотрудников
правоохранительных органов и членов
их семей                                   915688
208         Министерство обороны Республики
Казахстан                                 1375692
012      Лечение военнослужащих и членов
их семей                                  1375692
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                       209751
019      Реабилитация детей                         209751
226         Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                     74244648
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
здравоохранения                           1425363
005      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджету города
Астаны на строительство и
реконструкцию объектов
здравоохранения                          11097249
006      Санитарно-эпидемиологическое
благополучие населения на
республиканском уровне                    1817917
007      Производство крови, ее компонентов
и препаратов для республиканских
организаций здравоохранения                330825
008      Хранение специального медицинского
резерва                                     17242
009      Прикладные научные исследования в
области здравоохранения                   1886425
010      Оказание высокоспециализированной
медицинской помощи                        6348933
011      Оказание специализированной и
санаторно-оздоровительной
медицинской помощи больным
туберкулезом                               853333
012      Охрана материнства и детства              2292922
016      Строительство и реконструкция
объектов здравоохранения                 13914693
017      Судебно-медицинская экспертиза            1343094
018      Хранение ценностей исторического
наследия в области здравоохранения           8774
019      Создание информационных систем
здравоохранения                            883415
022      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение лекарственными
средствами детей и подростков,
находящихся на диспансерном учете
при амбулаторном лечении хронических
заболеваний                               1076249
023      Развитие мобильной и телемедицины
в здравоохранении аульной
(сельской) местности                       439936
024      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение лекарственными
средствами на льготных условиях
отдельных категорий граждан на
амбулаторном уровне лечения               1849975
027      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на содержание вновь
вводимых объектов здравоохранения          384469
028      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на закуп лекарственных
средств, вакцин и других
иммунобиологических препаратов            5135931
029      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на укрепление материально-
технической базы областных центров
санитарно-эпидемиологической
экспертизы                                1703500
030      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на укомплектование
медицинских организаций первичной
медико-санитарной помощи медицинскими
кадрами в соответствии со штатными
нормативами и развитие системы врачей
общей практики                            2279971
031      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение деятельности
создаваемых информационно-аналитических
центров                                    107919
033      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на закуп тест-систем для
проведения дозорного эпидемиологического
надзора                                     10890
034      Оснащение современным лабораторным
оборудованием межрегиональных
испытательных лабораторий                 1235500
035      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на лекарственное
обеспечение детей до 5-ти летнего
возраста на амбулаторном уровне
лечения                                    517576
036      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение беременных
железо- и йодосодержащими препаратами      925517
037      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на осуществление
профилактических медицинских
осмотров отдельных категорий граждан      4464056
038      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на материально-техническое
оснащение медицинских организаций
здравоохранения на местном уровне        11692974
041      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на материально-техническое
оснащение центров крови на
местном уровне                             200000
678         Республиканская гвардия Республики
Казахстан                                   47372
003      Лечение военнослужащих и членов их
семей                                       47372
694         Управление делами Президента
Республики Казахстан                      1774313
003      Санитарно-эпидемиологическое
благополучие населения на
республиканском уровне                      37779
004      Оказание медицинской помощи
отдельным категориям граждан              1702166
005      Техническое и информационное
обеспечение медицинских организаций         34368
06              Социальная помощь и социальное
обеспечение                             387618700
213         Министерство труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан                               387427188
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
труда, занятости, социальной
защиты и миграции населения               1240810

002  Зейнетақы бағдарламасы                        252631507
003  Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар            59995554
004  Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар                33780688
005  Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы                    1718031
006  Жер астындағы және ашық тау-кен жұмыстарында,   2192331
еңбектiң ерекше зиянды және ерекше ауыр
жағдайында жұмыс iстеген адамдарға
мемлекеттiк арнайы жәрдемақылар
007  Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік       10661465
жәрдемақылар
008  Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар     473753
салдарынан зардап шеккен зейнеткерлерге,
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға
біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
009  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        3600000
қалаларының бюджеттеріне аз қамтылған
жанұялардан 18 жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы төлеуге ағымдағы
нысаналы трансферттер
010  Ақталған азаматтарға-жаппай саяси қуғын-сүргін   684864
құрбандарына бiржолғы ақшалай өтемақы
011  Қаза болған, қайтыс болған әскери                  1030
қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап
алушыларына, қамқоршыларына бiржолғы төлемдер
012  Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы             60541
ғылыми зерттеулер
013  Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді           7183044
қамтамасыз ету
014  Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы             51356
бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету
015  Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік            750000
орталықтың ақпараттық жүйесін дамыту
016  Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған               267424
жағдайда, сот мемлекетке жүктеген, адам
өмiрi мен денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу
019  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         474619
қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік қамсыз-
дандыру объектілерін салуға және қайта
жаңартуға берілетін нысаналы даму трансферттері
023  Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек          8430
көрсетуді әдіснамалық қамтамасыз ету
027  Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру       11151820
және әлеуметтік қорғау
030  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         499921
қалаларының бюджеттеріне мүгедектерді оңалту
жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж болған
мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен
қамтамасыз етуге, ымдау тілі мамандарының,
жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне
ағымдағы нысаналы трансферттер
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым          118125
министрлігі
026  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         118125
қалаларының бюджеттеріне арнайы (түзету)
білім беру ұйымдары арнаулы техникалық және
орнын толтыру құралдарымен қамтамасыз етуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
603     Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және        73387
байланыс агенттігі
018  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы          73387
қалаларының бюджеттеріне қалалық
телекоммуникациялық желілердің абоненттері
болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын
азаматтарға телефон үшін абоненттік төлем
тарифінің көтерілуін өтеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер

002      Пенсионная программа                    252631507
003      Государственные социальные
пособия                                  59995554
004      Специальные государственные
пособия                                  33780688
005      Пособие на погребение                     1718031
006      Государственные специальные пособия
лицам, работавшим на подземных и
открытых горных работах, на работах
с особо вредными и особо тяжелыми
условиями труда                           2192331
007      Государственные пособия семьям,
имеющим детей                            10661465
008      Единовременные государственные
денежные компенсации пенсионерам,
получателям государственных
социальных пособий, пострадавшим
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском ядерном полигоне           473753
009      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы для выплаты государственных
пособий на детей до 18 лет из
малообеспеченных семей                    3600000
010      Единовременная денежная компенсация
реабилитированным гражданам-жертвам
массовых политических репрессий            684864
011      Единовременные выплаты родителям,
усыновителям, опекунам погибших,
умерших военнослужащих                       1030
012      Прикладные научные исследования
в области охраны труда                      60541
013      Обеспечение выплаты пенсий и
пособий                                   7183044
014      Информационно-аналитическое
обеспечение по базе занятости и
бедности                                    51356
015      Развитие информационной системы
Государственного центра по выплате
пенсий                                     750000
016      Возмещение за вред, причиненный
жизни и здоровью, возложенное
судом на государство, в случае
прекращения деятельности
юридического лица                          267424
019      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на строительство и
реконструкцию объектов социального
обеспечения                                474619
023      Методологическое обеспечение
оказания инвалидам протезно-
ортопедической помощи                        8430
027      Переселение на историческую родину
и социальная защита оралманов            11151820
030      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение нуждающихся
инвалидов специальными гигиеническими
средствами и предоставление услуг
специалистами жестового языка,
индивидуальными помощниками
в соответствии с индивидуальной
программой реабилитации инвалида           499921
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                       118125
026      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение специальных
(коррекционных) организаций
образования специальными техническими
и компенсаторными средствами               118125
603         Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи                      73387
018      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на компенсацию повышения
тарифа абонентской платы за телефон
социально защищаемым гражданам,
являющимся абонентами городских
сетей телекоммуникаций                      73387

07         Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық                 23444763
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда    23444763
министрлiгi
024  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        2890790
қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау
жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму
трансферттері
025  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        6200000
қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммунал-
дық тұрғын-үй қорының тұрғын үйін салуға
берілетін нысаналы даму трансферттері
028  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        8114073
қалаларының бюджеттеріне коммуналдық
шаруашылықтарды дамыту үшін берілетін
нысаналы даму трансферттері
029  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        6239900
қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді
мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму
трансферттері
08         Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық        33433700
кеңiстiк
101     Қазақстан Республикасы Президентінің             109985
Әкімшілігі
004  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау               109985
200     Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат       31792328
және спорт министрлігі
001  Мәдениет, ақпарат және спорт саласындағы         294289
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
006  Мәдениет, ақпарат және спорт саласындағы         226000
қолданбалы ғылыми зерттеулер
007  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау               510792
008  Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды       714433
қамтамасыз ету
009  Ұлттық фильмдер шығару                          1120423
010  Мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету            290034
011  Әлеуметтік маңызды және мәдени іс-шараларды      565538
өткізу
012  Театр-концерт ұйымдарының жұмысын қамтамасыз    2576689
ету
013  Алматы қаласының бюджетіне 2006 жылы              96685
республикалық бюджеттен берілген мәдениет
ұйымдарының жұмыс істеуіне арналған ағымдағы
нысаналы трансферттер
014  Cпopт объектілерiн салу және қайта жаңарту      8607200
015  Жоғары жетiстiктер спортын дамыту               2873148
016  Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық            55534
түрлерiн дамытуды қолдау
017  Ақпараттың жалпыға қол жетімділігiн              615531
қамтамасыз ету
018  Баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету        26361
019  Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргiзу        10430419
020  Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерiн басып    761033
шығару
021  Ішкі саяси тұрақтылық және қоғамдық келiсiм      224098
саласында мемлекеттiк саясатты жүргізу

07              Жилищно-коммунальное хозяйство           23444763
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                     23444763
024      Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на развитие системы
водоснабжения                             2890790
025      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на строительство
жилья государственного коммунального
жилищного фонда                           6200000
028      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие
коммунального хозяйства                   8114073
029      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие
благоустройства городов и
населенных пунктов                        6239900
08              Культура, спорт, туризм и
информационное пространство              33433700
101         Администрация Президента
Республики Казахстан                       109985
004      Хранение историко-культурных
ценностей                                  109985
200         Министерство культуры, информации
и спорта Республики Казахстан            31792328
001      Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в области культуры,
информации и спорта                        294289
006      Прикладные научные исследования в
области культуры, информации и спорта      226000
007      Хранение историко-культурных
ценностей                                  510792
008      Обеспечение сохранности памятников
историко-культурного наследия              714433
009      Производство национальных фильмов         1120423
010      Обеспечение сохранности архивного
фонда                                      290034
011      Проведение социально значимых и
культурных мероприятий                     565538
012      Обеспечение функционирования
театрально-концертных организаций         2576689
013      Целевые текущие трансферты
бюджету города Алматы на
функционирование в 2006 году
организаций культуры, переданных
из республиканского бюджета                 96685
014      Строительство и реконструкция
объектов спорта                           8607200
015      Развитие спорта высших достижений         2873148
016      Поддержка развития массового спорта
и национальных видов спорта                 55534
017      Обеспечение общедоступности информации     615531
018      Обеспечение сохранности архива печати       26361
019      Проведение государственной
информационной политики                  10430419
020      Издание социально важных видов
литературы                                 761033
021      Проведение государственной политики
в области внутриполитической
стабильности и общественного согласия      224098

023  Мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар            43410
024  Мемлекет қайраткерлерiнiң бейнесiн мәңгi           5000
есте сақтау
025  Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстанның басқа да     161508
халықтарының тілдерiн дамыту
026  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        1583700
қалаларының бюджеттерiне мәдениет және спорт
объектiлерiн дамытуға берiлетін нысаналы даму
трансферттері
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесiне қарсы күрес   10503
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым          990217
министрлiгi
003  Ғылыми-мәдени құндылықтарды сақтау                 5670
006  Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-           352374
педагогикалық ақпараттың қол жетімділігін
қамтамасыз ету
040  Жастар саясатын жүргізу                          632173
226     Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау            6607
министрлігі
020  Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттың жалпыға    6607
қол жетiмдiлігін қамтамасыз ету
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда      410840
министрлігі
041  Қазақстанның туристiк имиджiн қалыптастыру       410840
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс          123723
басқармасы
006  Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу            123723
09         Отын-энергетика кешені және жер қойнауын       23270318
пайдалану
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым          194381
министрлігі
024  Сейсмологиялық ақпарат мониторингі               194381
231     Қазақстан Республикасы Энергетика және         22573318
минералдық ресурстар министрлiгi
001  Энергетика және минералдық ресурстар             646586
саласындағы уәкілетті органның қызметін
қамтамасыз ету
002  Мұнай газ жобалары бойынша пайдалану құқығы       15066
мердігерлерге берілуі тиіс мемлекеттiк мүлiктi
есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ету
003  Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы     88063
қолданбалы ғылыми зерттеулер
004  Жылу-энергетика кешені, мұнай-химия және         699947
минералдық ресурстар саласындағы технологиялық
сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
005  Қазақстандық Тоқамақ термоядролық материалтану  1072970
реакторын құру
006  Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық             76071
университетінде ауыр иондарды жеделдету
негізінде пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенін құру
008  Уран кеніштерін тұмшалау және жою,               700507
техногендік қалдықтарды көму
009  Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жабу      533499
010  Жылу-энергетика кешенін дамыту                    70600

023      Государственные премии и стипендии          43410
024      Увековечение памяти деятелей
государства                                  5000
025      Развитие государственного языка и
других языков народов Казахстана           161508
026      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на
развитие объектов культуры и спорта       1583700
104      Борьба с наркоманией и наркобизнесом        10503
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                       990217
003      Хранение научно-исторических
ценностей                                    5670
006      Обеспечение доступности научной,
научно-технической и
научно-педагогической информации           352374
040      Проведение молодежной политики             632173
226         Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                         6607
020      Обеспечение общедоступности
информации в области
здравоохранения                              6607
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                       410840
041      Формирование туристского имиджа
Казахстана                                 410840
694         Управление делами Президента
Республики Казахстан                       123723
006      Проведение государственной
информационной политики                    123723
09              Топливно-энергетический комплекс
и недропользование                       23270318
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                       194381
024      Мониторинг сейсмологической информации     194381
231         Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан            22573318
001      Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в сфере энергетики и минеральных
ресурсов                                   646586
002      Обеспечение ведения учета
государственного имущества,
право пользования которым подлежит
передаче подрядчикам по нефтегазовым
проектам                                    15066
003      Прикладные научные исследования
в области геологии использования недр       88063
004      Прикладные научные исследования
технологического характера в области
топливно-энергетического комплекса,
нефтехимии и минеральных ресурсов          699947
005      Создание Казахстанского термоядерного
материаловедческого реактора Токамак      1072970
006      Создание в Евразийском национальном
университете им. Л.Н. Гумилева
междисциплинарного научно-
исследовательского комплекса на базе
ускорителя тяжелых ионов                    76071
008      Консервация и ликвидация урановых
рудников, захоронение техногенных отходов  700507
009      Закрытие шахт Карагандинского
угольного бассейна                         533499
010      Развитие топливно-энергетического
комплекса                                   70600

011  Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету         480000
012  Геологиялық ақпаратты түзу                        72838
013  Мемлекеттiк геологиялық зерделеу                2921832
014  Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану          661722
мониторингi
017  Өздігінен төгіліп жатқан ұңғымаларды жою        1180210
және тұмшалау
018  Мұнай операцияларын жүргізу, сондай-ақ           300000
көмірсутегін тасымалдау, қайта өңдеу және
өткізу кезінде келісім шарттарда мемлекет
мүддесін білдіру
019  "Қарағанды шахталарын тарату" РМБК-ке берілген,  146286
жабылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына
келтірілген зиянды өтеу
023  Арнайы бақылау станцияларында тіркелген ядролық   25000
жарылыстар мен жер сілкіністерінің тарихи
сейсмограммаларының мұрағатын қағаздағы
жазбалардан электрондық тасымалдаушыларға
көшіру
024  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       12882121
қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика
жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму
трансферттері
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда      502619
министрлiгi
003  Мырғалымсай кен орны кенiштерiн жою              502619
10         Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше       67733974
қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған
ортаны және жануарлар дүниесін қорғау,
жер қатынастары
212     Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы        59507903
министрлiгi
001  Агроөнеркәсіптік кешен, орман және су           5791336
шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның
қызметін қамтамасыз ету
002  Жердің мелиоративтік жай-күйін сақтау және       178540
жақсарту
003  Өсімдіктерді қорғау                             2850424
004  Өсімдіктер карантині                             779880
005  Тұқымдық және көшет материалының сорттық         163020
және себу сапаларын анықтау
006  Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік   2550171
қолдау
009  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       10139375
қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын
дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
010  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         711060
қалаларының бюджеттеріне ауыз сумен жабдық-
таудың баламасы көздері болып табылатын аса
маңызды топтық сумен жабдықтау жүйелерінен
ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын
субсидиялауға берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
012  Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал       190500
теңізінің солтүстік бөлігін сақтау (2-кезең)
013  Ауыл шаруашылық дақылдарының сорттарын           109788
сынақтан өткізу
014  Ирригациялық және дренаждық жүйелердi жетiлдiру   42365
016  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгі       340487
қолдау
017  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        5058497
қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау
жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму
трансферттері
018  Жұқпалы аурулардан сақтануды қамтамасыз ету     4994883
019  Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтауды және        146050
кәріздендіруді дамытудың салалық жобасы
(2-кезең)
020  Азық-түлік қауіпсіздігін және жұмылдыру         7062362
қажеттіліктерін қамтамасыз ету
021  Ауыл шаруашылығы өндірісін агрохимиялық және     330905
агроклиматтық қамтамасыз ету
023  Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану      323963
025  Су ресурстарын басқаруды жетілдіру және           52015
жерлердi қалпына келтіру
027  Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал      1477364
теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау
028  Арал теңiзi өңірінің елдi мекендерiн сумен       446236
жабдықтау және санитариясы
029  Сумен жабдықтау жүйесін салу және қайта жаңарту 3827414
031  Гидротехникалық құрылысты қайта жаңарту          790661
034  Су берумен байланысы жоқ республикалық су       1030549
шаруашылығы объектілерін пайдалану
036  Ормандардың сақталуын және тұрақты дамуын       2336221
қамтамасыз ету
037  Балық ресурстарын мемлекеттік есепке алу және    131620
оның кадастры

011      Обеспечение радиационной безопасности      480000
012      Формирование геологической информации       72838
013      Государственное геологическое изучение    2921832
014      Мониторинг недр и недропользования         661722
017      Ликвидация и консервация
самоизливающихся скважин                  1180210
018      Представление интересов государства
в контрактах на проведение нефтяных
операций, а также при транспортировке,
переработке и реализации углеводородов     300000
019      Возмещение ущерба работникам
ликвидированных шахт, переданных в РГСП
"Карагандаликвидшахт"                      146286
023      Перевод архива исторических
сейсмограмм ядерных взрывов и
землетрясений, зарегистрированных
станциями специального контроля
с бумажных записей на электронные
носители                                    25000
024      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие
теплоэнергетической системы              12882121
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                       502619
003      Ликвидация рудников Миргалимсайского
месторождения                              502619
10              Сельское, водное, лесное,
рыбное хозяйство, особоохраняемые
природные территории, охрана окружающей
среды и животного мира, земельные
отношения                                67733974
212         Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                     59507903
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
агропромышленного комплекса,
лесного и водного хозяйства               5791336
002      Сохранение и улучшение
мелиоративного состояния земель            178540
003      Защита растений                           2850424
004      Карантин растений                          779880
005      Определение сортовых и посевных
качеств семенного и посадочного
материала                                  163020
006      Государственная поддержка развития
агропромышленного комплекса               2550171
009      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на развитие сельского
хозяйства                                10139375
010      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на субсидирование стоимости
услуг по подаче питьевой воды
из особо важных групповых систем
водоснабжения, являющихся
безальтернативными источниками
питьевого водоснабжения                    711060
012      Регулирование русла реки Сырдарьи
и сохранение северной части
Аральского моря (2-я фаза)                 190500
013      Сортоиспытание сельскохозяйственных
культур                                    109788
014      Усовершенствование ирригационных и
дренажных систем                            42365
016      Постприватизационная поддержка
сельского хозяйства                        340487
017      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие
системы водоснабжения                     5058497
018      Обеспечение эпизоотического
благополучия                              4994883
019      Отраслевой проект развития
водоснабжения и канализации
сельских территорий (2-я фаза)             146050
020      Обеспечение продовольственной
безопасности и мобилизационных нужд       7062362
021      Агрохимическое и агроклиматическое
обеспечение сельскохозяйственного
производства                               330905
023      Охрана и рациональное использование
водных ресурсов                            323963
025      Совершенствование управления
водными ресурсами и восстановление
земель                                      52015
027      Регулирование русла реки Сырдарья
и сохранение северной части
Аральского моря                           1477364
028      Водоснабжение и санитария
населенных пунктов региона
Аральского моря                            446236
029      Строительство и реконструкция
системы водоснабжения                     3827414
031      Реконструкция гидротехнических
сооружений                                 790661
034      Эксплуатация республиканских
водохозяйственных объектов, не
связанных с подачей воды                  1030549
036      Обеспечение сохранения и
устойчивого развития лесов                2336221
037      Государственный учет и кадастр
рыбных ресурсов                            131620

038  Балық ресурстарын молайту                        623187
040  Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды және       23272814
жануарлар дүниесін сақтау мен дамытуды
қамтамасыз ету
041  Нұра-Есіл өзендері бассейнінің қоршаған          459853
ортасын оңалту және басқару
042  Агроөнеркәсіп кешен саласындағы қолданбалы      2123240
ғылыми зерттеулер
044  Ормандарды сақтау және республиканың орманды      54246
аумақтарын көбейту
046  Агроөнеркәсiп кешені саласының дамуын            147527
нормативтiк-әдiстемелiк қамтамасыз ету
047  Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен     63294
жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін
мемлекеттік есепке алу және тіркеу
054  Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік  463431
құрылыстардың апатты учаскелерін күрделі жөндеу
және қалпына келтіру
055  Аграрлық ғылым саласындағы мемлекеттік              600
сыйлықтар
056  Қазақстанның ауыл шаруашылығы өнімдерінің        806484
бәсекеге қабілеттілігін арттыру
057  Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін және        110000
ауыл тұрғындарын өтеусіз негізде ақпараттық
қамтамасыз ету
111  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қала-   183929
ларының бюджеттеріне мемлекеттік басқару
деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің
аражігін ажырату шеңберінде әкімшілік
функцияларға берілетін ағымдағы трансферттер
743  Өсімдіктер мен жануарлардың гендік               243612
ресурстарының ұлттық қоймасын салу
234     Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны          4838341
қорғау министрлігі
001  Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті    1739543
органның қызметін қамтамасыз ету
002  Стратегиялық, трансшекаралық және экологиялық     10951
қауіпті объектілерге мемлекеттік экологиялық
сараптама жүргізу
003  Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми        295000
зерттеулер
005  Қоршаған ортаны қорғау объектілерін оңалту       201964
007  Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық жүйесін     120674
құру және дамыту
008  Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу      519378
009  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        1950831
қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны
қорғау объектілерін салуға және қайта жаңартуға
берілетін нысаналы даму трансферттері
606     Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі      642665
005  Ауыл шаруашылығы санағын жүргізу                 642665
614     Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын          2602028
басқару агенттiгi
001  Жер ресурстарын мемлекеттік басқаруды            332560
қамтамасыз ету
002  Жер қатынастарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету  1295458
004  Топография-геодезиялық және картографиялық       584366
өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
006  Жер ресурстарын басқару саласындағы қолданбалы    41020
ғылыми зерттеулер
111  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қала-   348624
ларының бюджеттеріне мемлекеттік басқару
деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің
аражігін ажырату шеңберінде әкімшілік
функцияларға берілетін ағымдағы трансферттер
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс          143037
басқармасы
007  Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау,  143037
молайту
11         Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және           1381364
құрылыс қызметі
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда     1381364
министрлiгi
005  Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер  73460
006  Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми        964540
зерттеулер

038      Воспроизводство рыбных ресурсов            623187
040      Обеспечение сохранения и развития
особоохраняемых природных
территорий и животного мира               2372814
041      Реабилитация и управление
окружающей средой бассейна рек
Нура-Ишим                                  459853
042      Прикладные научные исследования
в области агропромышленного
комплекса                                 2123240
044      Сохранение лесов и увеличение
лесистости территории республики            54246
046      Нормативно-методическое
обеспечение развития отраслей
агропромышленного комплекса                147527
047      Государственный учет и регистрация
тракторов, прицепов к ним,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных
машин и механизмов                          63294
054      Капитальный ремонт и восстановление
особо аварийных участков
межхозяйственных каналов и
гидромелиоративных сооружений              463431
055      Государственные премии в области
аграрной науки                                600
056      Повышение конкурентоспособности
сельскохозяйственной продукции
Казахстана                                 806484
057      Информационное обеспечение субъектов
агропромышленного комплекса и
сельского населения на безвозмездной
основе                                     110000
111      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на передаваемые
административные функции в рамках
разграничения полномочий между
уровнями государственного управления       183929
743      Строительство Национального
хранилища генетических ресурсов
растений и животных                        243612
234         Министерство охраны окружающей
среды Республики Казахстан                4838341
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
охраны окружающей среды                   1739543
002      Проведение государственной
экологической экспертизы
стратегических, трансграничных и
экологически опасных объектов               10951
003      Научные исследования в области
охраны окружающей среды                    295000
005      Реабилитация объектов охраны
окружающей среды                           201964
007      Создание и развитие информационной
системы охраны окружающей среды            120674
008      Проведение наблюдений за
состоянием окружающей среды                519378
009      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на
строительство и реконструкцию объектов
охраны окружающей среды                   1950831
606         Агентство Республики Казахстан
по статистике                              642665
005      Проведение сельскохозяйственной
переписи                                   642665
614         Агентство Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами           2602028
001      Обеспечение государственного
управления земельными ресурсами            332560
002      Обеспечение осуществления
земельных отношений                       1295458
004      Обеспечение топографо-геодезической
и картографической продукцией и ее
хранение                                   584366
006      Прикладные научные исследования
в области управления земельными
ресурсами                                   41020
111      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на передаваемые
административные функции в рамках
разграничения полномочий между
уровнями государственного
управления                                 348624
694         Управление делами Президента
Республики Казахстан                       143037
007      Охрана, защита, воспроизводство
лесов и животного мира                     143037
11              Промышленность, архитектурная,
градостроительная и строительная
деятельность                              1381364
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                      1381364
005      Прикладные научные исследования
в области строительства                     73460
006      Прикладные научные исследования
технологического характера                 964540

008  Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету                168353
014  Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі       175011
саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды
жетілдіру
12         Көлiк және коммуникациялар                    119059601
215     Қазақстан Республикасы Көлiк және             113559952
коммуникация министрлiгi
001  Көлiк және коммуникациялар саласындағы          1471689
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
002  Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын     43782738
дамыту
003  Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі, 17277492
орташа және ағымды жөндеу, ұстау, көгалдан-
дыру, диагностика және аспаптық құралдармен
тексеру
005  Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын      1553645
қамтамасыз ету және шлюздердi күтіп-ұстау
006  Әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту                4255285
009  Әлеуметтік маңызы бар облысаралық бағыттар      8862200
бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын
субсидиялау
010  Көлiк және коммуникациялар саласындағы            88404
қолданбалы ғылыми зерттеулер
011  Темір жол саласының стандарттарын әзірлеу         27648
013  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        1107800
қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік маңызы
бар ауданаралық (қалааралық) және ішкі бағыт-
тардағы темір жол жолаушылар тасымалдарын
субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
014  Ішкі суларда жүзетін "өзен-теңіз" кемелерін       45465
жіктеуді және олардың техникалық қауіпсіз-
дігін қамтамасыз ету
015  Транспорттық дерекқор және тасымалдар қауіп-     329441
сіздігі қарқыны мониторингінің ақпараттық
талдау жүйесін құру
016  Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын               167192
орындаудың сапасын қамтамасыз ету
019  Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау         600000
020  Су көлігі инфрақұрылымын дамыту                  160690
028  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       33576742
қалаларының бюджеттеріне көлік жүйесін
дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
030  "Transport tower" әкімшілік-технологиялық        253521
кешені ғимаратын күтіп-ұстау
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым         1024866
министрлігі
042  "Байқоңыр" кешенінің жалға алынған мүлкінің есебі  9735
043  Қазақстан Республикасының ғарышкер                15131
үміткерлерін даярлау
044  "Есіл" авиациялық зымырандық-ғарыштық           1000000
кешенін құру
603     Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру           4474783
және байланыс агенттігі
006  Радиожиілік өрісінің және радиоэлектрондық       168284
құралдардың мониторинг жүйесін техникалық
сүйемелдеу
012  Байланыс және хабар таратудың ғарыштық           529451
аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету
017  Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап       3777048
байланыс қызметтерін ұсыну жөніндегі
залалдарына өтемақы

008      Обеспечение хранения информации            168353
014      Совершенствование нормативно-
технических документов в сфере
архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности                175011
12              Транспорт и коммуникации                119059601
215         Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан       113559952
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
транспорта и коммуникаций                 1471689
002      Развитие автомобильных дорог на
республиканском уровне                   43782738
003      Капитальный, средний и текущий
ремонт, содержание, озеленение,
диагностика и инструментальное
обследование автодорог
республиканского значения                17277492
005      Обеспечение водных путей в
судоходном состоянии и содержание
шлюзов                                    1553645
006      Развитие инфраструктуры воздушного
транспорта                                4255285
009      Субсидирование железнодорожных
пассажирских перевозок по социально
значимым межобластным сообщениям          8862200
010      Прикладные научные исследования
в области транспорта и
коммуникаций                                88404
011      Разработка стандартов
железнодорожной отрасли                     27648
013      Целевые текущие трансферты
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на субсидирование
железнодорожных пассажирских перевозок
по социально значимым межрайонным
(междугородным) и внутренним сообщениям   1107800
014      Обеспечение классификации и технической
безопасности судов внутреннего
водного плавания "река-море"                45465
015      Создание информационной аналитической
системы транспортной базы данных
и мониторинга динамики безопасности
перевозок                                  329441
016      Обеспечение качества выполнения
дорожно-строительных и ремонтных работ     167192
019      Субсидирование регулярных
внутренних авиаперевозок                   600000
020      Развитие инфраструктуры водного
транспорта                                 160690
028      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие
транспортной инфраструктуры              33576742
030      Содержание здания административно-
технологического комплекса
"Transport tower"                          253521
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                      1024866
042      Учет арендованного имущества
комплекса "Байконур"                         9735
043      Подготовка космонавтов
Республики Казахстан                        15131
044      Создание авиационного ракетно-
космического комплекса "Ишим"             1000000
603         Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи                    4474783
006      Техническое сопровождение системы
мониторинга радиочастотного
спектра и радиоэлектронных средств         168284
012      Обеспечение управления космическими
аппаратами связи и вещания                 529451
017      Компенсация убытков операторов
сельской связи по предоставлению
универсальных услуг связи                 3777048

13         Басқалар                                         88750309
202      Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар        4816608
министрлігі
008  Мемлекеттік материалдық резервті                4816608
қалыптастыру және сақтау
203     Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды     923170
реттеу агенттігі
001  Табиғи монополия субъектілерінің қызметін        923 170
реттеуді, бақылауды қамтамасыз ету
204     Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер             1090191
министрлiгi
006  Өкiлдiк шығындар                                 807489
011  Қазақстан этностарының тарихи шығу елдерімен     282702
қатынастарын нығайту және шетелде Қазақстан
Республикасындағы этникалық келісімді
насихаттау
217     Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі       54795545
009  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       39036632
қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік
қызметшілердің, мемлекеттік мекемелердің
мемлекеттік қызметші болып табылмайтын
қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар
қызметкерлерінің жалақыларын ұлғайтуға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
010  Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві      15758913
220     Қазақстан Республикасы Экономика және           1000000
бюджеттік жоспарлау министрлігі
004  Республикалық бюджеттік инвестициялық            700000
жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-
экономикалық негіздемелерін әзірлеу және
сараптау
015  Облыстық бюджеттерге экономикасы күйзеліске      300000
ұшыраған шағын қалаларды дамытуға берілетін
нысаналы даму трансферттері
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда     4347932
министрлiгi
001  Индустрия және сауда саласындағы уәкілетті      2187235
органның қызметін қамтамасыз ету
007  Стандарттау, сертификаттау, метрология және       26000
сапа жүйесі саласындағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер
009  Астана қаласында эталондық орталық құру          703193
013  Стандарттау, метрология және сертификаттау      1199875
жүйесін жетілдіру
016  Жаңа технологияларды құру және дамыту            130000
027  Ақпараттық технологиялар паркінің жұмыс           17600
істеуін қамтамасыз ету
111  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қала-    84029
ларының бюджеттеріне мемлекеттік басқару
деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің
аражігін ажырату шеңберінде әкімшілік
функцияларға берілетін ағымдағы трансферттер
234     Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны          1692019
қорғау министрлiгi
006  Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу         1692019
608     Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет        100000
істері агенттігі
007  Республикалық бюджет есебінен ұсталатын          100000
мемлекеттік органдары орталық аппараттарының
жас мамандары үшін жатақхана салу
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс        19984844
басқармасы
008  Қазақстан Республикасы Президентiнің Іс        18714844
басқармасының объектiлерiн салу және қайта
жаңарту

13              Прочие                                   88750309
202         Министерство по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан            4816608
008      Формирование и хранение государственного
материального резерва                     4816608
203         Агентство Республики Казахстан по
регулированию естественных монополий       923170
001      Обеспечение регулирования, контроля
деятельности субъектов естественной
монополии                                  923170
204         Министерство иностранных дел
Республики Казахстан                      1090191
006      Представительские затраты                  807489
011      Укрепление отношений со странами
исторического происхождения этносов
Казахстана и пропаганда за рубежом
этнического согласия в Республике
Казахстан                                  282702
217         Министерство финансов Республики
Казахстан                                54795545
009      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на выплату заработной платы
государственным служащим, работникам
государственных учреждений,
не являющимся государственными
служащими, и работникам казенных
предприятий                              39036632
010      Резерв Правительства Республики
Казахстан                                15758913
220         Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан         1000000
004      Разработка и экспертиза технико-
экономических обоснований
республиканских бюджетных
инвестиционных проектов (программ)         700000
015      Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам на развитие малых
городов с депрессивной экономикой          300000
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                      4347932
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
индустрии и торговли                      2187235
007      Прикладные научные исследования
в области стандартизации,
сертификации, метрологии и систем
качества                                    26000
009      Создание эталонного центра в
городе Астане                              703193
013      Совершенствование системы
стандартизации, метрологии и
сертификации                              1199875
016      Создание и развитие новых
технологий                                 130000
027      Обеспечение функционирования
"Парка информационных технологий"           17600
111      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на передаваемые
административные функции в рамках
разграничения полномочий между
уровнями государственного
управления                                  84029
234         Министерство охраны окружающей
среды Республики Казахстан                1692019
006      Ведение гидрометеорологического
мониторинга                               1692019
608         Агентство Республики Казахстан по
делам государственной службы               100000
007      Строительство общежития для молодых
специалистов центральных аппаратов
государственных органов, содержащихся
за счет республиканского бюджета           100000
694          Управление делами Президента
Республики Казахстан                     19984844
008      Строительство и реконструкция объектов
Управления делами Президента Республики
Казахстан                                18714844

010  Ғимараттарды сатып алу                          1270000
14         Борышқа қызмет көрсету                         35468336
217     Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi       35468336
013  Үкiметтiк борышты қамтамасыз ету               35468336
15         Ресми трансферттер                             163766813
217     Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi      163766813
066  Республикалық бюджеттен Ұлттық қорға           10617223
берiлетiн ресми трансферттер
400  Облыстық бюджеттерге субвенциялар беру        153149590
ІІІ. Операциялық сальдо                       14466792
ІV. Таза бюджеттік кредит беру               36578146
Бюджеттік кредиттер                           58193533
07         Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық                42000000
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және           42000000
сауда министрлігі
002  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       42000000
қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй салуға
кредиттер беру
10         Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы,              738817
ерекше қорғалатын табиғи аумақтар,
қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін
қорғау, жер қатынастары
212     Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы          738817
министрлiгi
026  Су ресурстарын басқару және жердi қалпына        103817
келтiруді жетілдіру жобасына кредит беру
086  Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі       635000
қолдау жөніндегі жобаға кредит беру
11         Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және           5080000
құрылыс қызметі
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда     5080000
министрлігі
010  "Қазақстанның Даму Банкі" Ақ арқылы мақта       5080000
өнеркәсібіне арналған лизингі дамыту
12         Көлiк және коммуникация                          6104937
215     Қазақстан Республикасы Көлік және                110537
коммуникация министрлiгi
007  Астана қаласында халықаралық әуежай              110537
құрылысына кредит беру
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым         5994400
министрлігі
041  "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Байтерек" ғарыштық  5994400
зымыран кешенін құруға кредит беру
13         Басқалар                                         4269779
217     Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi       4269779
011  Мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндетте-      3669779
мелерді орындау
012  Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы      600000
бар қала, астана бюджеттерінің кассалық
алшақтығын жабуға арналған Қазақстан
Республикасы Yкiметiнiң резервi
___________________________________________________________________
Санаты                     Атауы                         Сомасы,
Сыныбы                                                мың теңге
Ішкi сыныбы
___________________________________________________________________
1                         2                              3
___________________________________________________________________
Бюджеттік кредиттерді өтеу                    21615387

010      Приобретение зданий                       1270000
14              Обслуживание долга                       35468336
217         Министерство финансов Республики
Казахстан                                35468336
013      Обслуживание правительственного
долга                                    35468336
15              Официальные трансферты                  163766813
217         Министерство финансов Республики
Казахстан                               163766813
066      Официальные трансферты,
передаваемые из республиканского
бюджета в Национальный фонд              10617223
400      Субвенции областным бюджетам            153149590
III. Операционное сальдо                 14466792
IV. Чистое бюджетное кредитование        36578146
Бюджетные кредиты                        58193533
07              Жилищно-коммунальное хозяйство           42000000
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                     42000000
002      Кредитование областных бюджетов,
бюджетов городов Астаны и Алматы
на строительство жилья                   42000000
10              Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство, особоохраняемые природные
территории, охрана окружающей
среды и животного мира, земельные
отношения                                  738817
212         Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                       738817
026      Кредитование проекта
совершенствования управления
водными ресурсами и восстановления
земель                                     103817
086      Кредитование проекта по
постприватизационной поддержке
сельского хозяйства                        635000
11              Промышленность, архитектурная,
градостроительная и строительная
деятельность                              5080000
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                      5080000
010      Развитие лизинга для хлопковой
промышленности через АО "Банк Развития
Казахстана"                               5080000
12              Транспорт и коммуникации                  6104937
215         Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан          110537
007      Кредитование строительства
международного аэропорта в городе
Астане                                     110537
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                      5994400
041      Кредитование создания космического
ракетного комплекса "Байтерек" на
космодроме "Байконур"                     5994400
13              Прочие                                    4269779
217         Министерство финансов Республики
Казахстан                                 4269779
011      Выполнение обязательств по
государственным гарантиям                 3669779
012      Резерв Правительства
Республики Казахстан на покрытие
кассового разрыва областных
бюджетов, бюджетов городов
республиканского значения,
столицы                                    600000
___________________________________________________________________
-------------------------------------------------------------------
Категория       !                                     !
Класс        !                                     !  Сумма,
Подкласс   !            Наименование             !тыс. тенге
!                                     !
-------------------------------------------------------------------
1       !                  2                  !     3
-------------------------------------------------------------------
Погашение бюджетных кредитов            21615387

5          Бюджеттік кредиттерді өтеу                     21615387
01      Бюджеттік кредиттерді өтеу                     20765294
1    Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік       20765294
кредиттерді өтеу
02      Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша         850093
талаптарды қайтару
1    Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша         850093
талаптарды заңды тұлғалардың қайтаруы
____________________________________________________________________
Функционалдық топ                                       Сомасы,
Әкімші                  Атауы                       мың теңге
Бағдарлама
____________________________________________________________________
1                    2                             3
____________________________________________________________________
V. Қаржы активтерімен жасалатын            91652870
операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу                 93652870
01         Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер           289522
217     Қазақстан Республикасы                          289522
Қаржы министрлiгi
006  Халықаралық қаржы ұйымдарының
акцияларын сатып алу                            289522
04         Білім беру                                      350000
225     Қазақстан Республикасы                          350000
Білім және ғылым министрлігі
032  Білім беруді және ғылымды институционалдық      350000
дамыту
07         Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық              14420000
217     Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі                                   14420000
053  Тұрғын үй құрылысының мемлекеттік
бағдарламасын іске асыруды
институционалдық қамтамасыз ету               14420000
08         Мәдениет, спорт, туризм және
ақпараттық кеңiстiк                            1315000
200     Қазақстан Республикасы Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлігі                 1315000
022  Бұқаралық ақпарат құралдарын
институционалдық дамыту                        1315000
09         Отын-энергетика кешені және жер
қойнауын пайдалану                             1100000
231     Қазақстан Республикасы Энергетика
және минералдық ресурстар министрлігі          1100000
007  Курчатов қаласында "Ядролық технологиялар
паркі" технопаркін құру                        1100000
10         Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы,
ерекше қорғалатын табиғи аумақтар,
қоршаған ортаны және жануарлар
дүниесін қорғау, жер қатынастары              23700000
212     Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлiгi                       23700000
043  Ауыл шаруашылығын институционалды дамыту       23700000

5               Погашение бюджетных кредитов            21615387
01             Погашение бюджетных кредитов            20765294
1          Погашение бюджетных кредитов,
выданных из государственного
бюджета                                 20765294
02             Возврат требований по оплаченным
государственным гарантиям                 850093
1          Возврат юридическими лицами
требований по оплаченным
государственным гарантиям                 850093
___________________________________________________________________
-------------------------------------------------------------------
Функциональная  !                                     !
группа      !                                     !
Администратор !            Наименование             !   Сумма,
Программа  !                                     ! тыс. тенге
-------------------------------------------------------------------
1       !                  2                  !     3
-------------------------------------------------------------------
V. Сальдо по операциям с
финансовыми активами                 91652870
Приобретение финансовых активов      93652870
01                   Государственные услуги общего
характера                              289522
217             Министерство финансов
Республики Казахстан                   289522
006           Приобретение акций международных
финансовых организаций                 289522
04                   Образование                            350000
225             Министерство образования и науки
Республики Казахстан                   350000
032           Институциональное развитие
образования и науки                    350000
07                   Жилищно-коммунальное хозяйство       14420000
217             Министерство финансов Республики
Казахстан                            14420000
053           Институциональное обеспечение
реализации Государственной
программы жилищного строительства    14420000
08                   Культура, спорт, туризм и
информационное пространство           1315000
200             Министерство культуры, информации
и спорта Республики Казахстан         1315000
022           Институциональное развитие
средств массовой информации           1315000
09                   Топливно-энергетический комплекс
и недропользование                    1100000
231             Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан         1100000
007           Создание технопарка "Парк ядерных
технологий" в городе Курчатове        1100000
10                   Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство, особоохраняемые
природные территории, охрана
окружающей среды и животного мира,
земельные отношения                  23700000
212             Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                 23700000
043           Институциональное развитие сельского
хозяйства                            23700000

13         Басқалар                                      52478348
213     Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты       436200
әлеуметтік қорғау министрлігі
031  Мемлекеттік аннуитеттік компания құру           436200
217     Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі                             12700000
027    Мемлекетаралық инвестициялық банк құру        12700000
220     Қазақстан Республикасы Экономика
және бюджеттік жоспарлау министрлігі           1648548
007  Қаржылық сілкіністерді ерте табу, аумақтық      274661
дамуды жоспарлау жүйесін құру және
қаржы-экономикалық сектор қызметкерлерінің
деңгейін жоғарылату
012  Маркетингтік-талдамалық зерттеулер
орталығын дамыту                               1373887
233     Қазақстан Республикасының Индустрия
және сауда министрлiгi                        37693600
011  "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының         1100000
халықаралық орталығын құру
018  Индустриялық-инновациялық даму стратегия-     26593600
сын іске асыруды институционалдық
қамтамасыз ету
032  Шағын кәсіпкерлікті дамыту                    10000000
___________________________________________________________________
Санаты                     Атауы                         Сомасы,
Сыныбы                                                мың теңге
Ішкi сыныбы
___________________________________________________________________
1                         2                              3
___________________________________________________________________
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан
түсетін түсімдер                           2000000
6          Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан
түсетін түсімдер                                2000000
01      Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан
түсетін түсімдер                                2000000
1   Қаржы активтерін ел ішінде сатудан
түсетін түсімдер                                2000000
___________________________________________________________________
Атауы                         Сомасы,
мың теңге
___________________________________________________________________
1                              2
___________________________________________________________________
VI. Бюджет тапшылығы                    -113764224
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру      113764224
________________________
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2005 жылғы
N    ҚРЗ Заңына
2-ҚОСЫМША
Шикізат секторы ұйымдарынан түсетін,
республикалық бюджетке есептелетін 2006 жылға
арналған түсімдердің көлемдері ____________________________________________________________________
P/c|                   Атауы                          |  Сомасы,
N |                                                  | мың теңге
____________________________________________________________________
1                              2                           3
____________________________________________________________________
Барлығы                                         106172231

13                   Прочие                               52478348
213             Министерство труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан                              436200
031           Создание Государственной
аннуитетной компании                   436200
217             Министерство финансов Республики
Казахстан                            12700000
027           Создание межгосударственного
инвестиционного банка                12700000
220             Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан     1648548
007           Создание системы раннего обнаружения
финансовых потрясений, планирования
территориального развития и
повышение профессионального уровня
работников финансово-экономического
сектора                                274661
012           Развитие Центра маркетингово-
аналитических исследований            1373887
233             Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                 37693600
011          Создание международного центра
приграничного сотрудничества
"Хоргос"                              1100000
018          Институциональное обеспечение
реализации Стратегии
индустриально-инновационного
развития                              26593600
032          Развитие малого предпринимательства   10000000
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Категория       !                                     !
Класс        !                                     !  Сумма,
Подкласс   !            Наименование             !тыс. тенге
!                                     !
-------------------------------------------------------------------
1       !                  2                  !     3
-------------------------------------------------------------------
Поступления от продажи финансовых
активов государства                    2000000
6                    Поступления от продажи финансовых
активов государства                    2000000
01              Поступления от продажи финансовых
активов государства                    2000000
1           Поступления от продажи финансовых
активов внутри страны                  2000000
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
!
!  Сумма,
Наименование                        !тыс. тенге
!
-------------------------------------------------------------------
1                            !     2
-------------------------------------------------------------------
VI. Дефицит бюджета                 -113764224
VII. Финансирование
дефицита бюджета                     113764224
____________________________________________________________________
Приложение 2
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2006 год"
от ________ 2005 года N ___ ЗРК
Объем налоговых поступлений на 2006 год
от организаций сырьевого сектора,
зачисляемых в республиканский бюджет
___________________________________________________________________
N  !                  Наименование                 !    Сумма,
п/п!                                               !  тыс. тенге
-------------------------------------------------------------------
Всего                                               106172231

1     Корпорациялық табыс салығы - барлығы                 78723309
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін        71612349
тізбе бойынша заңды тұлғалардан - шикізат секторы
ұйымдарынан алынатын корпорациялық табыс салығы
Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін         2110960
тізбе бойынша шикізат секторы ұйымдары төлем
көзінен ұстайтын резидент заңды тұлғалардан
алынатын корпорациялық табыс салығы
Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін         5000000
тізбе бойынша шикізат секторы ұйымдары төлем
көзінен ұстайтын резидент емес заңды
тұлғалардан алынатын корпорациялық табыс салығы
2   Шикізат секторы ұйымдарынан (Қазақстан               14315646
Республикасының Үкіметі белгілейтін тізбе
бойынша заңды тұлғалардан) роялти
3   Қазақстан Республикасының шикізат секторы            13133276
ұйымдарынан (Қазақстан Республикасының
Үкіметі белгілейтін тізбе бойынша заңды
тұлғалардан) жасалған келісім-шарттар бойынша
өнімді бөлу жөніндегі үлесі
___________________________
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2005 жылғы
N    ҚРЗ Заңына
3-ҚОСЫМША
Республикалық меншіктегі және тау-кен өндіру мен өңдеу
салаларына жататын мүлікті жекешелендіруден
2006 жылға арналған республикалық бюджетке түсетін
түсімдерінің көлемдері __________________________________________________________________
Атауы                |    Сомасы, мың теңге
__________________________________________________________________
Республикалық меншіктегі және тау-кен
өндіру мен өңдеу салаларына жататын
мүлікті жекешелендіруден 2005 жылға
арналған республикалық бюджетке түсетін
түсімдердің көлемдері                              0
___________________________
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2005 жылғы
N    ҚРЗ Заңына
4-ҚОСЫМША
Мемлекеттік бюджеттің есебінен 18 жасқа дейінгі балаларға
арналған мемлекеттік жәрдемақыларды енгізу үшін қажетті
сомаларын бөлу __________________________________________________________________
р/с|         Атауы            |Барлығы |         Оның ішінде
N |                          |        |___________________________
|                          |        |республикалық| жергілікті
___|__________________________|________|____________________________
БАРЛЫҒЫ               6519000    3600000     2919000
1   Ақмола облысы                303000     132000      171000
2   Ақтөбе облысы               2788000     178000      100800
3   Алматы облысы                505500     500000        5500
4   Атырау облысы                616000     400000      216000
5   Шығыс Қазақстан облысы       866800     300000      566800
6   Жамбыл облысы                537800     156400      381400
7   Батыс Қазақстан облысы       481400     150000      331400
8   Қарағанды облысы             556200     340600      215600
9   Қостанай облысы              405700     375000       30700
10  Қызылорда облысы             350900     138000      212900
11  Маңғыстау облысы             117300                 117300
12  Павлодар облысы              218000     120000       98000
13  Солтүстік Қазақстан облысы   350000     300000       50000
14  Оңтүстік Қазақстан облысы    859300     510000      349300
15  Алматы қаласы                 53800                  53800
16  Астана қаласы                 18500                  18500
___________________________
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2005 жылғы
N    ҚРЗ Заңына
5-ҚОСЫМША
2006 жылға арналған республикалық бюджеттің
бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды)
іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық
капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған
бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму
бағдарламаларының тізбесі ____________________________________________________________________
Функционалдық топ
Әкімші                            Атауы
Бағдарлама
____________________________________________________________________
1                                2
____________________________________________________________________
Инвестициялық жобалар
01        Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету
102    Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық
басқармасы
002  Заң жобалары мониторингінің автоматтандырылған
жүйесін құру
217    Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
007  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі органдарының
ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
026  Кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым
объектілерін салу
112  Электрондық үкіметті құру
220    Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлігі
112  Электрондық үкіметті құру
225    Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
министрлiгi
005 Ғылыми объектілерді салу және қайта жаңарту
603    Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттігі
112  Электрондық үкіметті құру
02        Қорғаныс
202    Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар министрлігі
003  Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу
мен қайта жаңарту
208    Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
003  Қарулы Күштердің ақпараттық жүйелерін құру
004  Қарулы Күштердің инфрақұрылымын дамыту
03        Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздік, құқық, сот,
қылмыстық-атқару қызметі
201    Қазақстан Республикасы Ішкі iстер министрлiгi
007  Қоғамдық тәртіп және қоғамдық қауіпсіздік объектілерін
салу, қайта жаңарту

1   Корпоративный подоходный налог всего,                78723309
в том числе:
корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-организаций сырьевого сектора по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан                                            71612349
корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-резидентов, удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора, по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан                                             2110960
корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора, по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан                                             5000000
2  Роялти от организаций сырьевого сектора
(юридических лиц по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан)                 14315646
3  Доля Республики Казахстан по разделу продукции
по заключенным контрактам от организаций
сырьевого сектора (юридических лиц по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан)                                           13133276
-------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2006 год"
от       2005 года N  ЗРК
Объемы поступлений в республиканский бюджет
на 2006 год от приватизации имущества, находящегося
в республиканской собственности и относящегося к
горнодобывающей и обрабатывающей отраслям
____________________________________________________________________
Наименование                   !    Сумма,
!  тыс. тенге
-------------------------------------------------------------------
Объемы поступлений в республиканский бюджет             0
на 2006 год от приватизации имущества,
находящегося в республиканской собственности
и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей
отраслям
____________________________________________________________________
Приложение 4
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2006 год"
от      2005 года N   ЗРК
Распределение сумм государственного бюджета,
необходимых для введения государственного
пособия на детей до 18 лет
тыс. тенге
N
п/п
Наименование
Всего
в т.ч.
республи-
канского
местных
Всего
6519000
3600000
2919000
1
Акмолинская область
303000
132000
171000
2
Актюбинская область
278800
178000
100800
3
Алматинская область
505500
500000
5500
4
Атырауская область
616000
400000
216000
5
Восточно-
Казахстанская область
866800
300000
566800
6
Жамбылская область
537800
156400
381400
7
Западно-
Казахстанская область
481400
150000
331400
8
Карагандинская область
556200
340600
215600
9
Костанайская область
405700
375000
30700
10
Кызылординская область
350900
138000
212900
11
Мангистауская область
117300
117300
12
Павлодарская область
218000
120000
98000
13
Северо-
Казахстанская область
350000
300000
50000
14
Южно-
Казахстанская область
859300
510000
349300
15
город Алматы
53800
53800
16
город Астана
18500
18500
Приложение 5
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2006 год"
от      2005 года N   ЗРК
Перечень бюджетных программ развития
республиканского бюджета на 2006 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
___________________________________________________________________
Функциональная группа!
Администратор    !              Наименование
Программа     !
-------------------------------------------------------------------
1          !                    2
-------------------------------------------------------------------
Инвестиционные проекты
01                    Государственные услуги общего характера
102               Хозяйственное управление Парламента
Республики Казахстан
002            Создание автоматизированной системы
мониторинга законопроектов
217               Министерство финансов Республики Казахстан
007            Создание и развитие информационных систем
органов Министерства финансов Республики
Казахстан
026            Строительство объектов таможенного контроля
и таможенной инфраструктуры
112            Создание электронного правительства
220               Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
112            Создание электронного правительства
225               Министерство образования и науки Республики
Казахстан
005            Строительство и реконструкция научных
объектов
603               Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи
112            Создание электронного правительства
02                    Оборона
202               Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
003            Строительство и реконструкция объектов
защиты от чрезвычайных ситуаций
208               Министерство обороны Республики Казахстан
003            Создание информационных систем Вооруженных Сил
004            Развитие инфраструктуры Вооруженных Сил
03                    Общественный порядок, безопасность, правовая,
судебная, уголовно-исполнительная деятельность
201               Министерство внутренних дел Республики
Казахстан
007            Строительство, реконструкция объектов
общественного порядка и безопасности